» »

ATI Grafične kartice

ATI Grafične kartice

««
3 / 18
»»

Galaxy ::

Boš ti dobo 100€ za tvoj comp >:D pardon, kupim za 1€ :P

100th post 8-)

mihajlo carr ::

vredna je vsaj 150€
GA-P35-DS3, E2180@3.2GHz, Sapphire 2600XT OC@750/800mhz, WD4000AAKS,
2Gb DDR2 800MHz@4-4-4-12, Xigmatek S1283@mx-2, HKC580W, Chieftec Giga GX-01B

gruntfürmich ::

nemogoče da je 150€ vredna; za 180 € že dobiš 3870, ki pa je boljša kot 2900. poleg tega morš prištet da je karta rabljena. in realna cena se spusti do 100€.
jst pa ti dam ~50€, ker sem brez dnarja.
toliko z moje strani.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Volta ::

No, pol mi pa dobi 3870 za 180eur. Tisto je bila napaka na Rolanovi strani, se mi zdi. Realne cene so okoli 200 eur oz. 200eur+.

Ta 2900XT z 1GB rama je vredna tam 200 eur zagotovo.

LP

gruntfürmich ::

kwa bluziš? trenutno najnižja cena za 3870 je 185€. če pa še mal težiš, ti jo zihr spustiojo do 170, če še ne manj. x2900 z 1gb je pa samo malenkost boljša kot ona z 512 MB, a še vedno slabša kot 3870; tko da je to to: daleč pod 150€.
50€ + moja grafa?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

damjan11 ::

@grundfurmich: Če bi bilo vse tako kot praviš ti, potem bi se morale nekatere kartice deliti zastonj?
Mislim na 6600,6700in pa atijeve 9800, 9600 pa vse x1xxx pa xxx:D

Volta ::

kwa bluziš? trenutno najnižja cena za 3870 je 185€. če pa še mal težiš, ti jo zihr spustiojo do 170, če še ne manj. x2900 z 1gb je pa samo malenkost boljša kot ona z 512 MB, a še vedno slabša kot 3870; tko da je to to: daleč pod 150€.
50€ + moja grafa?

Tako si pametn, da ti že kar škodi. Poglej malo benche okoli in boš videl, da je 2900XT približno enako hitra kot 3870.

Tukaj v TEH testih na TomsHardware, je 512MB verzija, ki je nekaj počasnejša kot 1024MB verzija, tako, da se ravno pokrije tistih nekaj točk razlike med 2900XT in 3870.

Trenutno najnižjo ceno za 3870 pa sem našel v solo.si, kjer ponujajo Gigabytovo kartico za 190eur. Povprečno gledano so te kartice še vedno okoli 200eur. In ti kar poskušaj težit preko interneta naj ti spustijo ceno. Veliko uspeha pri tem ;)

Skratka. Galaxy-jeva kartica je vredna vsaj 150eur. Pri tistih 200eur sem ga pihnil mimo, tako da se opravičujem za to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Volta ()

gruntfürmich ::

vsaj 150 nikako. maximalno 150 pa ja. morš računat da je karta že rabljena.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

mihajlo carr ::

ma dej pejd dam spat...
če bi mev dnar bi jo za 150€ takoj kupil...
a kdo najde 2900xt pod 150€???
GA-P35-DS3, E2180@3.2GHz, Sapphire 2600XT OC@750/800mhz, WD4000AAKS,
2Gb DDR2 800MHz@4-4-4-12, Xigmatek S1283@mx-2, HKC580W, Chieftec Giga GX-01B

gruntfürmich ::

no vidiš disel, ko ne spremljaš teme; galaxy bi imel 300€ za njo, ne 150.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Volta ::

Hehe, saj...Vsak bi rad dobil maksimalno, koliko je stvar vredna. Vendar 300 ervov pa je pretiravanje. Res je bila grafična zelo draga, vendar je njena vrednost s prihodom 3870 močno padla. 150evrov se dobi zadnjo, morda da bi kdo, ki bi želel imeti CF in že ima eno 2900XT, dal več :)

gruntfürmich ::

galaxy bi jo lahko zastonj dal, če ima tolk keša da tko drage komponente kupuje in jih hitro zamenja. res ga ne razumem, zakaj potem to prodaja. naj jo odda, pa je stvar rešena.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Galaxy ::

gruntfurmich pa daj ti si pa že pameten. Fuck off! ;(

Volta ::

Če bi jaz imel že eno 2900XT, bi zagotovo kupil to od Galaxy-ja, pa vezal v CF. Kar pa on dela s svojimi komponentami, pa je le njegova stvar. Drugi se nimamo pravice vtikovati v to, ter človeku soliti pameti. Bo že naredil, kakor mu bo pasalo.

Galaxy - jaz ti trenutno ne priporočam menjave grafične, raje bi počakal kakšen mesec ali 2 in potem vzel nVidio oz. kakšno Ati-jevo kartico naslednje generacije. Komaj s tistimi karticami bo ( vsaj upam ) razlika v igrah/ benchih večja in nakup smotern.

Btw. Kako ti kaj dela Crysis na 1280x1024, Vse high, AA,AF off ?

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Volta ()

gruntfürmich ::

galaxy: no pa povej kolk je cena, pol pa ti bom jaz povedal če si pametn al ne.

volta: kje mu je kdo pamet solil in se vtikoval v njegove stvari, jst sem mu samo predlagal. to je velika razlika kot vtikovati se.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Galaxy ::

Volta, bom poslušal tvoj nasvet in raje počakal. No Crysis deluje na 1650x1050 HIGH brez AA, AF približno v povprečju 20 FPS, včasih gre pod 15, največ pa nekje 25. Mene sploh zanima, kako so lahko tako igro naredili? Kaj pri Cryteku uporabljajo IBM-ov Blue Gene za pogon tega. Sploh obstaja mašina ki bi poganjala gladko 2560x1600 na max AA, AF in na Ultra High? :O

tilinho20 ::

Obstaja. Zdaj enkrat sem slišal za 8-way SLI 8800 GT.

Volta ::

volta: kje mu je kdo pamet solil in se vtikoval v njegove stvari, jst sem mu samo predlagal. to je velika razlika kot vtikovati se.

Že morda. Vendar tisto z dat grafično zastonj in podobne izjave niso delovale ravno konstruktivno in kot nasvet.

Galaxy - ja, ta igra je res požrešna, če napiliš detajle. Vendar če pogledaš, da je tudi z manjšimi detajli svet še vedno lep, ter grafika dobra, lahko mirne duše rečemo, da pa Crysis le ni neoptimiran, kvečjemu nasprotno...Z nakupom grafične pa res počakaj, vsaj tak je moj nasvet. Tudi jaz sem že nekaj razmišljal, da bi menjal procesor, grafično, pa sem komaj kupil mašino mesec nazaj. Vedno bo prišlo na trg kaj novega in te navdušilo, vendar nima smisla menjavati stvari, če npr. igre kot so Crysis ne bodo delovale, tako kot bi naj. Torej vsaj 60FPS. Bomo očitno še morali počakati nekaj časa na takšen hardware, ki bo cenovno sprejemljiv ;)

M-XXXX ::

Sploh obstaja mašina ki bi poganjala gladko 2560x1600 na max AA, AF in na Ultra High? :O

Ne obstaja!

Obstaja. Zdaj enkrat sem slišal za 8-way SLI 8800 GT.

Si dreka- še 3 way sli je bolj kot ne mit kaj šele kaj več!

damjan11 ::

4-way crosfire hahaha

BloodyShadow ::

Pozdravljeni!

Ker vidim da je ta tema aktivna....bom moje vprašanje prilepil kar semle :)

Pred nekaj dnevi sem si kupil grafično kartico Saphhire ATI Radeon HD 2600XT 256mb AGP! Ampak imam z njo kar nekaj težav. V everestu mi jo sploh noče pokazati. Pri igranju iger....klub velikemu številu fps....se mi vse igrce zatikajo....na vsake toliko časa se igra za 0.5 sekunde zatakne....in spet in spet. V 3Dmarku sem dobil kar dokaj lepo število točk v primerjavi z prejšnjo grafično 9800PRO. Tudi med testiranjem v 3D marku se je slika zatikala kljub velikmu številu fps. Ima kdo mogoče kako idejo? In ostali ki imate te kartice in ste imeli težave? ste jih rešli?

Imam pa: AMD Athlon 3000+ 64bit 939
Gigabyte K8NSC 939
2x 1gb pc400 rama (dual channel)

LP Miha

damjan11 ::

Kaj je zate dober 3dmark score? in kaj je zate zadostno število FPS? Kako velik monitor imaš?
Res da je procesor že bolj Švoh za današnje razmere ampak vse skupaj bi še moralo delovati BP. Katere igre pa igraš?

Nevihta ::

@BloodyShadow: Tudi jaz opazam isto, vendar do sedaj nisem temu posvečal pozornosti. Ko pa si omenil pa je očitno res nekaj na tem. Imam sapphire 2600XT agp.

Proc E4500, 2GB rama,...

Drugače pa zelo zadovoljen, uporablam Omega driverje, ker mi catalyst ne zazna! Vsaj 7.12 ki sem jo jaz dal dol, a je že kaj novega na tem?

LP
Nevihta

Galaxy ::

Hmm.. poskusi Catalyst 8.2

BloodyShadow ::

damjan11 -> Testiral sem v aquamark3. Z prejšnjo grafik sem dobil 6100 točk.....se sedanjo pa okoli 10.000 točk. Vse lepo in prav....fps-ji so pri vseh igrah veliko večji, ampak vse igre "zmrzujejo" kot sem že opisal. Be glede na to ali je konstanta 60fps....še vedno sliak vsake toliko časa "zamrzne". Imam 17" LCD monitor. To se mi dogaja pri vseh igrah in sicer: Anno 1701, Americas Army, Call od Duty 2 in 4, Race 2007......v vseh igrah. Tudi med testiranjem v aquamarku se dogaja isto.

Galaxy -> Kar se tiče gonilnikov uporabljam priložene, saj še najboljše delujejo. Ko sem probal omegadrivers zadnjo verzijo se je ocena v aquamarku poslabšala na 7000 in tudi fpsji so se zmanjšali. Ne vem več kaj naj naredim :)

Nevihta -> Se tebi to dogaja pri vseh igrah?

LP Miha

Sale_One0 ::

Lep pozdrav,

mene pa zanima če kdo ve kako povečat hitrost FAN-a na 3870X2, ker je cel čas na 35% neodvisno od temperature katera se kar pošteno dvigne pri hudem loadu(recimo par ur UT3 vse na absolutnem maximumu 1920x1200 res) in zna se zgodit da je tako vroča na otip da jo dlje kot kako sekundo ne moreš držat.

Zdaj bral sem da je ATI oz. AMD zajebal(pardon my french) z BIOS-i teh kartic in da termoregulacija ne deluje, tako da bi jaz rad povečal hitrost vsaj na 60%(konstantnih), še raje pa kaj višje.

Probal sem z rivatunerjem 2.06, kateri pa grafične (še)ne podpira, isto je z ATT. Ima kdo kako idejo?


PS komaj čakam da pride kako dobro aftermarket hlajenje za to grafično(pa ne vodno ker PC non stop razstavljam in prenašam okoli).
Si vis pacem, para bellum.

Sale_One0 ::

Sem že rešil, prirediti rabi .CFG file od RivaTunerja da nekako sprejme HD3870x2 kot delujočo kartico, sicer je pa v izdelavi Rivatuner 2.07 kateri bo podpiral X2 out of the box. Grafična mi je hvaležna za moj trud in zdaj ful load ne preseže 50 stopinj.
Si vis pacem, para bellum.

gruntfürmich ::

če hočeš še bolj zmanjšat temperaturo si vrži ono rdečo plastiko dol.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Sale_One0 ::

Ja, mi je že prišlo na misel, in gor dat en 12cm vent poleg onega keri je že gor, se bom malo poigral in sporočim ugotovitve.
Si vis pacem, para bellum.

gruntfürmich ::

ne ne, ne rabiš devat dol obstoječega. samo plastiko butni dol, ker zelo ovira pretok zraka. tko sm jst nardil na moji, in se je zelo zelo dobro obneslo. pravzaprav ne vem, zakaj sploh devajo to plastiko gor.

samo če se boš tega podviga lotil morš bit malo previden, ker pri moji je to šlo samo z odlepitvijo celotnega hladilnka od procesorja, torej tudi se je pasta malo načela.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Sale_One0 ::

Plastika je gor zato da izpihuje vroč zrak izven ohišja tako da ne ogreva celotnega ohišja, hladilnik je drugače v redu, samo ga pac moreš met na max obratih kar meni ni problem ker me glasnost nikoli ni motila(bivši lastnik dragon orb-a, vulcanota 7 in vulcanota 12 extreme).

Važno da sem povečal vrtjaje venta, ker ne maram vročih komponent v računalniku.
Si vis pacem, para bellum.

damjan11 ::

Seveda nebi bilo napak dati gor kakšen večji ventilator 12cm, pa ga priklopiš na osnovno pa je.Seveda pametno tudi odstranit stranico ohišja zaradi pretoka zraka.

gruntfürmich ::

plastika je gor zato, da se ti prah nabira not na začetku in pod rebrci hladilnika in da ga ne morš spucat in zato na veliko ovira pretok zraka. sicer ne vem kakšen je tvoj hladilnik, ampak pri mojem je blo tako.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

thebaloh ::

Oi ja takole bi reku, imel sm kar vse 3 grafične od ati-ja in sicer najprej 2600pro 512 agp, in seveda ni delal, problemi: od rdečih črk v explorerju do problemov z inštalacijo + resetiranje blokada - (plav ekran...) no še bi lahko našreval...Ampak ok, grem js to zamenat, ker so mi dejali, da kao se pregreva , čeprav sem vedu da se ne ker mi je temp. senzor kazal le borih 38 stopinj ,saj si celo kišto zelo dobro dodatno hladim. Ampak ok veseu sem biu ker so mi ponudili rešitev in zamenjavo kartice z obrazložitvijo ..(neko basanje sicer)....Grem in zamenjam za 2600xt 256 agp, prinesem js to zadevco dam in seveda vse priklopm (vs veseu da mi bo delal in kaj ...GRRR isti k .- tičk enako , ampak ok saj stestirov sem katera je hitrejša, naj vam povem da je hitrejša 2600 xt265, vendar samo pri manj zahtevnih igrah, crysis recimo je kar bolše delal z 2600pro 512!
Ampak ok sej sm mal slutil da ne bo nič pa sm jim dokazal da jim ne dela....in seveda so mi dali še tretjo kartico 2600xt 512 no ta je bla po testih še najbolša od teh treh, vendar enake težave največje pri inštalaciji in z barvami, vendar tiste barve sm nekako zrihtal, kar se tiče gonilnikov pa ne:( no ja saj dalo se mi ni tako da, nakoncu so mi ponudili rešitev, ki pa je zadovolila potrebe vsaj za nekaj časa in to je geforce 7600Gt agp!
Tole sm si pol not zabiu in kot po maslu vse od a do ž dela, tko da vsem ki vam ati dela probleme pa če ste lastnik AGP potem je to še najboljša rešitev!
Aja ša to 3d mark z unimi ni delal če nism pobrisal eno datoteko v 3d mark datoteki!
z Gerofce 7600gt AGP pa brezproblema!

Mal sm pa obrskal še o cenah in mislm da so kr tm tm nek ati pa geforce mal dražje so gforce ampak bol dat tistih 5e več pa je sploh če se ne spoznaš lih na računalnik!
najdu sm pa tut tuki enga k jo kr ugodn prodaja:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thebaloh ()

creative ::

Mene bolj zanima kakšna je razlika med tema dvema:

Asus ATI Radeon EAH3870/G/HTDI/512M
Sapphire ATI Radeon HD 3870 512MB

sam niakor ne morem ugotoviti razlike, razen v ceni ki pa je 5€ se pravi 3 pire :D

tilinho20 ::

V proizvajalcu. Pri eni kartici se bolje navija. To pa je vigrah približno 2 FPS-ja. Pa še to ne vem če toliko. Jaz bi tisto vzel, ki je cenejša.

Galaxy ::

Mene pa sploh zanima če je možno kupiti originalno kartico proizvajalca (nVidia, ATI)?

tilinho20 ::

Ali jih oni sploh delajo, razen zase? No, ne vem. Možno je...

Zgodovina sprememb…

lopov ::

@Galaxy

ATI -- Club3D
nVidia -- EVGA

Niso "originali", so pa to modeli ki so enaki referencnim karticam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Galaxy ::

Se pravi če mam jaz Club 3D 2900XT to pomeni da se bolje navija od npr. Asus, apphire...

tilinho20 ::

Mhhmmm, ne vem če. Mogoče...

mesoreznica ::

Če je določena kartica bližje referenčni to nič ne pomeni. Lahko se bolje navija ena čisto druga.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Galaxy ::

Glede prijoda 9xxx serije se bodo ATI-jeve kartice kar pocenile, a ne?

tilinho20 ::

Ja. ATI je že napovedal pocenitev kartice 3870. Najbrž tudi 3850 se bodo pocenile.

Galaxy ::

No vsaj si bodo lahko ljudje privoščili grafe za normalen denar.. če se spomnimo preteklih cen.. uuf :\

Soldier ::

Js sm pravkar prodal nvidia 8800GTS 320 winfast, zdj sele vidm kak precenjen drek so nvidine grafične kartice. Slaba slika na račun hitrosti, zavajanje potrošnikov na celi črti. Še 75Hz nism mogu dat na 17" lcdju..fuj. Katastrofa za delo z 3D programi...Zdj mam 3870 in sm ful zadovoljen, na dveh monitorjih 17" dela super, ful tišja in hladnejša od 8800tke. Je pa brez navijanja in z privzetimi gonilniki hitrejsa od 8800gts. Pa to velja za Visto in Xp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Soldier ()

opeter ::

Še 75Hz nism mogu dat na 17" lcdju..fuj. Katastrofa za delo z 3D programi...


Se vidi, da si tudi ti pravi strokovnjak. Vsi trenutni LCD-ji, ki jih lahko kupiš v trgovini delujejo s 60 hertzi. Ampak, naj te ne moti.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Soldier ::

Pa kaj je s tabo? ne ločiš razlike med 60 pa 75 Hz? Po tvoji idiotski teoriji je pol izbira frekvenc kr tk mal za foro sam da je ? Zrad lepšega? idiot

rdecaluc ::

Ja 60 Hz . Ravnokar preveril . Mogoče pa ima Soldat kakšen nestandardni model xD
Est modus in rebus. ,typos

Soldier ::

No pa se en pametnjakovic, potem pa razlozi zakaj obstajajo nastavitve 60 in 75 Hz. Ne kr neki ja pa ne!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Soldier ()
««
3 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup grafične do 300€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
624999 (3768) mesoreznica
»

Radeon 4850 bo zdaj, zdaj tu (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Strojna oprema
70744014 (19508) Music Man
»

Katero grafično? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
706168 (4803) opeter
»

Uradni testi Radeona HD 4850 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
6312880 (9938) OChack
»

Test ATI radeon 3870 vs. 8800GT (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
557232 (5905) Jst

Več podobnih tem