» »

Težava z zagonom računalnika (strojna napaka?)

Težava z zagonom računalnika (strojna napaka?)

buny ::

Pozdravljeni!
Prijatelj me je kot vedno zaprosu če mu popravim comp. Toda na tako težavo še nisem naletel. Zgodi se, da vžgeš računalnik in niti v windowse ne gre. Pojavi se modro okno, v katerem piše naslednji roman:
A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to your computer.DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
If this is the first time vou`ve seen this stop error screen,restart your computer.If this screen appears again, follow these steps:
Check to make sure any new hardware or software is properly installed.If this is new installation ask your hardware or software manufacturer for any windows updates need.
If problems continue, disable or remove any newly installed hardware or software. Disable BIOS memory options such as caching or shadowing.If you need to use safe mode to remove or disablecomponents, restart your computer, press F8 to select Advanced startup options, and then select safe mode.
Technical information:
***STOP:0x00000001 (0x00000000,0x00000007,0x00000001,0802F48A8)
Begginning dump of physical memory
Physical memory dump complete.
Contact your system administratoror technical support group for further assistance.
No konec romana.Povem vam sam to, da sem vse komponente razen procesorja in matične zamenjal in ni nič bolje.Naredil sem tudi clear CMOS,problem pa je v tem, da sem sformatiral disk, ker sem mislil, da je kot zmeraj poln virusov in ne vem kakih porkerij in sedaj ne morem inštalirat windowsov.Aja, problem je v tem , da on ni dal nobene nove komponente notr u računalnik.
Aja, pa še to napiše ko prižgem računalnik:
Secondary IDE channel no 80 conductor cable installed
CMOS checksum error
Defaults loaded
Kej je kej narobe z BIOSI??
Pomagajte mi prosim, ker o BIOSIh nimam kaj dosti pojma.

amigo_no1 ::

CMOS checksum error
nakazuje da je ali
baterija na matični pl. prazna
problem z biosom

Je datum če greš v bios na 1/1/2001 ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

nonenone ::

flešaj nov bios, pa se bodo stvari uredile verjetno, lp

buny ::

Datum mi spremeni. Ko nati stisnem F1 za naprej gre naprej in drugič tega ne napiše več.
Kaj nobeden ni imel podobnega problema????

wooted ::

izklop kabel iz napajalnika, vzemi vn baterijo, vklopi kabel, prižgi, malo počakaj, ugasn, izklop kabl iz napajalnika, dej not baterijo, nazaj vklop kabl in bi mogl delat

buny ::

Hvala za nasvet, bom poskusil, nato pa vam sporočim o napredkih

buny ::

Vse je kot prej, nima učinkov to.
Ima kdo drug kak predlog???

nonenone ::

novo baterijo za bios dej, mogoče je ta zanič, lp

gfighter ::

Rekel si, da ne moreš naložit windowsev, razloži... Pa preglej ploščo da nima slučajno kakšnega napihnjenega kondenzatorja. Kot so ti že povedali, je za reset BIOSa ponavadi kriva prazna baterija, tako da jo boš moral najbrž menjat.

P.S.
Naslov sem popravil tako, da bolje odraža problem...
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

buny ::

Ko začnem nalagat windowse, najprej par sekund nalaga, nato pa se mi računalnik resetira ali pa se mi prkaže uni blue screen z napisom, ki sem ga napisal. Toda opazil sem, da se mi zmeraj ne pojavi isti napis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: buny ()

wooted ::

lahko da so sektorji na disku fuč...priklopi ga v drug komp kot slejva pa preglej disk z vsemi petimi koraki (chkdsk)

buny ::

Tudi sam sem najprej mislil, da je kaj narobe z diskom, toda ko sem ga zamenjal z drugim je bila ista težava in s tretjim ravno tako.

jat2406 ::

Že precej napisanega kaj bi lahko bilo.
Nalaganje winsov je precej dober test če vse funkcionira.

Zamenjaj baterijo in preveri, če ti potem drži datum v BIOSu
Če je baterja prazna je vse skupaj verjetna že malo starejšega datuma in obstaja velika verjetnost, da so kondenzatorji na VRM regulatorju pa tudi v napajalniku precej pri koncu z močmi. Včasih je dovolj, da kondenzator z vrha samo rahlo izbočen pa že imaš problem. Primerjaj jih z ostalimi, k so raztreseni po plati.
Tudi napajanik je lahko krivec, če mu zmanjkuje moči, ko jo procesor najbolj potrebuje
Izključiti ne smeš niti RAMa kot možnega vzroka.
Najbolje, da popikaš iz računalnika vse, kar ni nujno potrebno, pustiš samo eno ploščico RAMa in potem korak po korak nazaj.

buny ::

No, na kondenzatorje nisem niti pomislil. Pri procesorju je 8 kondenzatorjev, ki so izbočeni na vrhu in še malo rjavi. Nova matična bo mogla bit očitno. Hvala za vaš trud!!

jat2406 ::

To bo torej glavni problem, ker procesor ne dobiva dovolj toka ali pa zelo nestabilno namesto lepe enosmerne
Zadevo se da precej enostavno popraviti.
Ko sem zadnjič kupoval te kondenzatorje, so stali približno 60 centov za kos pa še pol ure dela.
Kakšna plata pa je to?
Če bo šla na odpad, bi me mogoče zanimala, če pa ste kje blizu Ljubljane pa se da zmenit tudi za zamenjavo, če sami tega niste vešči.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako ugotoviti kaj mi serje? Bluescreeni...

Oddelek: Pomoč in nasveti
192676 (2067) Cold1
»

Sesuvanje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
101350 (1146) Mitch
»

win 7 bsod - okvara matične ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121796 (1625) vander
»

Navijanje 3400+ na K8N Neo platinum

Oddelek: Navijanje
121308 (1091) Black Metalc
»

Plavi zaslon

Oddelek: Pomoč in nasveti
72180 (1981) Border

Več podobnih tem