» »

Nakup grafične kartice do 150€

Nakup grafične kartice do 150€

«
1
2

Shagrath ::

Pozdravljeni!

Zanima me, katera grafična kartica do 150€ je najbolj zmogljiva na PCI-Express vodilu. Zaželjeno je, da ima HDTV izhod.

Konfiguracija računalnika:

Intel Pentium 4 HT 540 3.2GHz (Prescott)
Intel D925XCV
4x 512MB DDR2 PC2-4300 3-3-3-9
WD 200GB SATA
2x WD 320GB SATA2
EnermaxEG365AX-VE FM 365W

Hvala, LP!

Pšenični ::

radeon 1950 pro 512mb..., radeon 2900gt....Pa kakšna rabljena 8800gts 320 mb .....

pozitron ::

X1950 pro. 8800 gts, 2900gt so že mal overkill za tvoj sistem oz. cpu.

dzinks63 ::

:)) x1950pro bi prav dobro laufala na takem sistemu, kako rabljeno dobiš pod 100€.

Shagrath ::

x1950pro 512MB sem našel samo od Saphirja, ki ima s tem računalnikom bolj slabe izkušnje:( . Rabljeno 8800 bi bolj težko dobil za tak denar :)) . Kaj pravite na GF 8600 serijo?

Pšenični ::

"x1950pro 512MB sem našel samo od Saphirja, ki ima s tem računalnikom bolj slabe izkušnje . Rabljeno 8800 bi bolj težko dobil za tak denar . Kaj pravite na GF 8600 serijo?"

Sam 8600 ne, nimaš potem ko boš menjal kaj počet z njo.Tud tko ne.....

pozitron ::

A mora bit 512mb? Razlike v hitrosi med 256/512 verzijo praktično ni. Vzameš asus 256 verzijo, ima boljše hlajenje.

dzinks63 ::

:)) >x1950pro 512MB sem našel samo od Saphirja, ki ima s tem računalnikom bolj slabe izkušnje

Lahko malo utemeljiš, kolegu taka konfiguracija z x1950pro odlično dela. Mogoče bi ti rabil le malo močnejši napajalnik. 8600gt je veliko slabša od x1950pro.

Shagrath ::

V tem računalniku sta bili v preteklosti nameščeni dve grafični kartici proizvajalca Saphire in obedve sta "crknilie". Na podlagi te dveh okvar hočem povedati, da Saphirju prav preveč ne zaupam. Nekdo je predlagal, da naj vzamem 256MB raličico, proizvajalca Asus. Je razlika med 512mb in 256mb različico res minimalna?

dzinks63 ::

:)) Do 1280x1024 ni razlike med 512MB in 256MB. asus

Shagrath ::

Hm zanimivo... Bom pogledal po internetnih trgovinah še malo, kaj se da dobiti, ker rabljenih komponent ne kopujem.

cnZz ::

Sam ti predlagam 1950Pro, po možnosti od ASUS ker kot je že nekdo omenil ima boljše hlajenje, v slo se pa dobi tam okoli 150€ rabljena mogoče tudi pod 100€. Razen seveda če imaš kakšno posebno potrebo po DX10
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

Dami ::

Radeon 3850. Vprasanje sam kok bo pr nas cena k bo dobavljiv. Pod 200€ bo ziher.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

jimyboy ::

7900GS nova za 110EUR. Se odlično navija in se primerja z 7950GT. Pozab X1950Pro saj so razen Saphirove predrage.

Shagrath ::

Bi bila tale vredu?
http://www.ceneje.si/gigabyte-graficna-...

Po opisu sodeč, ta kartica ni slaba in je povsem primerljiva z X1950PRO + ima HDTV podporo.

pozitron ::

Ja, ql je ta pa še hladilnika ti ne bo treba kupit, če boš še kaj navijal (zalman vf 700 dobro hladi pa še tih je), čeprav je tovarniško že nekaj navita.

dukenukem ::

radeon 3850 je 179€ v funtechu ,je hitr za te pare :D

Shagrath ::

Zaenkrat nimam namena navijati, mogoče v prihodnosti. Je Zalman že na grafični? Se GF79000GS dejansko lahko kosa z X1950pro? Zanima me, kako je s tem HDTV izhodom. Doma imamo LCD televizor LG 37"(star nekaj mesecev), na katerem piše "HD ready" in "HDMI". Bi bilo možno povezati Grafično kartico - HDTV izhod v TV in če bi se "poklopilo" med seboj? Se opravičujem za n00bovska vprašanja.:))

PROTOTIP ::

Težko je rečt, kaj je boljš zate. Nekdo je omenu "sam 8600 ne", sam, zakaj ne? Sicer nameče manj pik kot 1950xtx ma pa zato dx10 podporo pa sli in zdej ko bodo samo še igre s podporo dx10 ti tud to neki pomen. Ko ti bodo sčasoma igre počasnej tekle pa sam še eno kartico dokupiš pa maš zverinco.

pozitron ::

in zdej ko bodo samo še igre s podporo dx10

Kje si pa to novico pobral, če te lahko vprašam?

Ne zmišljuj si nekaj prosim. Predno bo ta čas prišel, da bodo samo dx10 igre, ne bo niti z dvema velik naredil.

Nič ne rečem, da se mu 8600gts ne splača, če jo dobi poceni je čist solidna kartica, samo takšne neresnične izjave "in zdej ko bodo samo še igre s podporo dx10" me motijo.

suntrace1 ::

X19000XTX popapa 8600 za malco.

opeter ::

Hja, 19000 verjetno res, tam okoli leta 2012? :D
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Goldee ::

Težko je rečt, kaj je boljš zate. Nekdo je omenu "sam 8600 ne", sam, zakaj ne? Sicer nameče manj pik kot 1950xtx ma pa zato dx10 podporo pa sli in zdej ko bodo samo še igre s podporo dx10 ti tud to neki pomen. Ko ti bodo sčasoma igre počasnej tekle pa sam še eno kartico dokupiš pa maš zverinco.


Povej, ali raje igraš igre na DX10 pri low do medium details (ker, verjemi, 8600GT ni ravno zverina od kartice), ali raje igraš na DX9.0c vse na max? Verjemi, da je slednja opcija očem bolj prijazna. ;-) Crysis lepo izgleda tudi na DX9, je pa res, da DX10 postreže z raznimi bonbončki, ki naredijo grafiko še toliko lepšo.

8600GT je v rangu 7600GT oziroma par % hitrejša.

Kot že predlagano, vzemi x1950pro 256mb!
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Goldee ::

Aja, še en link - tole je kar dobra varianta, pa še močnejša je od Radeona X1950pro. Tukaj.

Če pa si striktno za nVidio, pa pristavi še par evrov in se ozri za kako rabljeno 8800GTS. Tudi dober nakup.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

PROTOTIP ::

Kje si pa to novico pobral, če te lahko vprašam?

Ne zmišljuj si nekaj prosim. Predno bo ta čas prišel, da bodo samo dx10 igre, ne bo niti z dvema velik naredil.

Nič ne rečem, da se mu 8600gts ne splača, če jo dobi poceni je čist solidna kartica, samo takšne neresnične izjave "in zdej ko bodo samo še igre s podporo dx10" me motijo.


...........

Kje? Mal posurfaš po raznih internet straneh, od guru3d naprej, sicer pa te sama logika uči, da gre računalniška tehnologija naprej in se ne ozira na to koliko je nekdo dal za grafo s podporo samo dx9. Isto je blo pred leti, ko je pršu dx9 ven.

Drugače pa, ja, dokler se bodo grafikulje ki imajo podporo samo dx9 prodajale, bodo seveda tudi igre lepo podpirale dx9.

Še nekaj me moti, fantje predlagate nakup poceni rabljene kartice, kar se mi zdi čist mimo. Bogsivedi koliko je bla takšna kartica navijana, koliko časa bi mu zdržala, jest sm samo enkrat kupu rabljeno grafikuljo pa nikol več. Na začetku je delala super normalno, čez pol leta sm jo lahk samo še stran vrgu.

PROTOTIP ::

(ker, verjemi, 8600GT ni ravno zverina od kartice)
......
Kakšn 8600GT? Kdo ti je reku da mam 8600GT? Krneki bluziš kakšno kartico mam, kaj igram, pa nimaš pojma. Misliš da sm jest eden takih preserantov kot si verjetno ti, ki bi svojo kartico hvalu do nebes in naprej kot to počne večina.

dzinks63 ::

:)) Z 8600gt v visti in DX10 nimaš kaj delat, razen kake diapozitive in kocke gledat pri low nastavitvah. Tak, da DX10 lahko samo sanjaš pri tej kartici.

pozitron ::

Kje? Mal posurfaš po raznih internet straneh, od guru3d naprej...

Dej mi prosim link kje na guru3d piše, da bodo pa od sedaj naprej le še dx10 igre, kot si ti izjavil.

Drugače pa, ja, dokler se bodo grafikulje ki imajo podporo samo dx9 prodajale, bodo seveda tudi igre lepo podpirale dx9.

Najprej zagovarjaš svojo prvo trditev "in zdej ko bodo samo še igre s podporo dx10", s tem, da kao na guru3d piše. V naslednjem stavku pa praviš, da dokler se bodo dx9 grafe prodajale, bodo še dx9 igre.

kmetek ::

7900GS se dobi že za 109,90€ ali manj >:D

Boljši nakup kakor 8600GT.

Shagrath ::

Ubistvu mi DX10 grafična kartica ne pomeni nič, saj še vsaj dve leti ne mislim uporabljati Viste. Ostaja mi samo še 7900GS in x1950pro. Bolj sem nagibam k 7900GS, saj se bolje navija + govori se, da je naveza Nvidia - Intel, boljša izbira kot ATI - Intel. Šeenkrat poudarjam, da ne mislim kupiti rabljene grafične kartice.

pozitron ::

Drugače se 7900gs že kar težko dobi tule sta dve link, link. Nisem pa nikoli kupoval v teh dveh trgovinah, mogoče lahko kdo drug komentira. Tu imaš poceni x1950pro link, z nakupi.net sem bil vedno zadovoljen, pa še x1950pro bi vseeno vzeal rajši kot 7900gs, ker je za novejše igre precej boljša.

Ali pa mogoče celo to link, naviješ na frekvence x1950pro, pa še 512mb rama ima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pozitron ()

Shagrath ::

Še vedno mi je bolj všeč 7900GS, saj podpira HDTV in ni Saphirjeva.

pozitron ::

potem pa vzem 7900gs in ne sprašuj, pa kompliciraj.

Goldee ::

Kakšn 8600GT? Kdo ti je reku da mam 8600GT? Krneki bluziš kakšno kartico mam, kaj igram, pa nimaš pojma. Misliš da sm jest eden takih preserantov kot si verjetno ti, ki bi svojo kartico hvalu do nebes in naprej kot to počne večina.

Umir se! Tle ti hočem pomagat z nasvetom, ti pa lajaš name. Mal boljš si preber moj in tvoj post. Sm htel samo poudarit, da je 8600GT (kot primer kartice... Lahko bi kot primer uzel tud 2600XT) sicer sposobna poganjati dx10 igre, ne moreš pa uživat maksimalne lepote dx10. Zato sem mu predlagal, naj raje poseže po kakšni x1950pro, ki pa je sposobna poganjati vse na max - sicer "le" dx9.0c, ampak slika zgleda veliko boljše kot pa dx10 na low nastavitvah. Bo uredu?

/edit: typo
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goldee ()

Kato ::

Vem ,da je nekoliko več kot si pripravljen plačati ,ampak vzemi 3850 vse ostale mu v igrah niso dorasle, če pa fakturiraš še gledanje HD vsebin jih pa ta kartica vse našeška, to je s 3870 najboljša kartica za gledanje hd-ripov. Trenutno je cena 180€ , vendar je precej nova in glede na to ,da je večje zanimanje za 3870 in pa 8800GT bi ta moral v roku dveh tednov pasti na 160€.

Edit:
Zadeva je nekako na ravni 8800GTS 320Mb, ponekod boljša drugje slabša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kato ()

Shagrath ::

Bom počakal še nekaj časa... Se nikamor ne mudi 0:) Problem nastane, ko z začasno kartico(7100GS 64MB) zaženem kakšno igro.:D Je Club 3D kvaliteten proizvajalec, na katerega se lahko zanesem?

kmetek ::

davidx300:

Grafična Kartica INNOVISION Inno3D PCI Express X16 Nvidia GeForce 7900 GS 256MB/256bit GDDR3 SDRAM, 450MHz(core)/1320MHz(mem), 2xDVI,1Video-OUT,VGA Ventilator

dobi se :)

pozitron ::

No, se fajn da se dobi. Sam kolkr sem gledal po spletnih trgovinah je bolj švoh izbira. Zato sem napisal bolj težko.

PROTOTIP ::

As you can see, a lot of current DX9 graphics cards are going to be EOL (end of life) as the DX10 parts will replace them completely.
v kontekstu članka na guru3d glej pod seznam grafikulj.

Vidm da ste eni precej občutljivi ko gre za grafikulje. Verjetno je tist "zdaj" pretiran, sam tist "sam 8600 nikakor, ne moreš, ne..." pa tud. Novi špili bodo še nekaj časa podpiral dx9, dvomim pa, da se kakšen špil ne bo dal igrat z 8600gts z zelo solidno, če ne max. grafiko v dx9 načinu.
Kar se tiče pa dx10, tam pa tud 8800 ultra včasih odpove oziroma skoraj odpove pri max. nastavitvah.
Nč hudga, drugače, če predlagaš nekomu najboljše kar lahko ponudi dx9 in sm čist pomirjen s tem, najbolj trapast pa se mi zdi tist "ne morš, nikakor, ne..." brez kakršnekoli osnove.

Pšenični ::

Ja pač če ma tipo 150 evrov maj kupi najboljše za ta denar.Še enkrat ponavljam 8600 serija je nateg in ni vredna svojega denarja..Naj vzame serije ki prihajajo,tud radeoni bodo pred novim letom za ta denar-zdej ta serija ki prihaja na police.Za ta denar se da dobiti dost v redu grafo.

pozitron ::

PROTOTIP brez osnov pišeš ti :"in zdaj ko bodo samo še dx 10 igre", potem pa se zagovarjaš da to piše na guru3d, etc. Tist kar piše pač pomen, da jih ne bodo več izdeloval. Ne pa, da sedaj bodo pa igre samo še na dx 10. Potem pa zopet v isti sapi govoriš , da novi špili za enkrat še bodo podpiral dx9, spreminjaš izjave pa nabijaš. Normalno, da bodo to ti cel cajt govorim, večina ljudi ma še kr dx9. Drgač me pa boli kurac kaj kupi, naj vzame "8600" serijo, samo kartica je za en kurc to ti hočjo dopovedat al kaj ti zdej ni jasno, da forsiraš to kurčevo kartico. Pa napisal sem ti že kaj me je motilo, če si ti pač fan "8600" prav mej veselje. Motila me je izjava in zdej ko bodo samo še dx 10 igre, k si si kr neki zmislil.

DJ MartiNi ::

Funtech ima Sapphire Radeon HD3850 za 162€. Ravno danes držal u roki pa se nisem odločil za nakup. Bom še malce počakal. Jo pa priporočam tistemu, ki ne želi zmetat celega bogastva za grafično pa jo nujno nuca.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

PROTOTIP ::

PROTOTIP brez osnov pišeš ti :"in zdaj ko bodo samo še dx 10 igre", potem pa se zagovarjaš da to piše na guru3d, etc.
Ma dej ne seri, če so res tako zanič kartice zakaj pol takšna cena? Ampak si ti en *****, najdeš eno izjavo, jo razumeš v najbolj bedasti smeri in pol jo ponavljaš, reku si to, reku si to, kot majhn otroček ki je dobil svoj prvi avtorček. Pa če mi napišeš še sto postov, bo vsak post vseboval "reku si, reku si...". Res nimaš domišljije.
Po drugi strani tud mene briga, kaj on kupi in česa ne kupi, briga me tud za tvoje kurčevo mnenje, jest sm s svojo 8600 GTS zadovoljen in je ne bi zamenjal za tist drek od radeona.

pozitron ::

PROTOTIP dopovedat sem ti hotel, da pišeš bedarije, s tole vred "če so res tako zanič kartice zakaj pol takšna cena?", nevem a maš IQ 50 al se delaš butastga? Do nedavnega je bla 8600gts skor 200evrov, še zdaj je okrog 150-160, lepo te prosim , zato ker je takšna visoka cena naj bi to opravičilo njen nakup in zmogljivost. Takrat ko je bla skor 200evrov si dobil za 150e x1950pro/7950GT 256mb/7900gt, ki so zmoglivejše za manj denarja. Sedaj pa za 160-180e kot je 8600gts dobiš ati HD3850, ki je veliko zmoglivejša za isto ceno ali pa 2900gt, ki je mal švohnej. Takšni debili kot si pa ti pa še vseeno rajš pač kupjo in priporočajo 8600gts, ker je pač cena relativno visoka in to opraviči njen nakup in zmogljivost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pozitron ()

Shagrath ::

Fanta umirita se prosim! Kako se vam zdi Sapphire ATI RADEON HD 3850 256Mb oem? Cena je samo 162€v Funtech.

DJ MartiNi ::

Za 162€ je HD3850 definitivno zelo dobra izbira. V tem cenovnem razredu je po mojem njenju ni boljše. Je zmogljiva, nizka poraba energije...na splošno zelo solidna kartica. Vsekakor vredna svojega denarja.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Pšenični ::

3870 z 512 rama bo po moje čez 14 dni padla na okol160 evrov,tko da počaka naj še 14 dni če ne pa nej ubode 3850, bo lih tko dobr best buy for this money.

kmetek ::

telbanc: dream on.

Pšenični ::

Vem da se zdajle pred novim letom to ne zdi mogoče, pa vendar trudi cene spomina so šle vsako leto pred novim letom v nebo.Ajde videčemo , Dream off.

Shagrath ::

Nihce ne ve, kdaj bodo šle cene navzdol, mogoče čez 1 mesec, mogoče čez pol leta. Malo me skrbi poraba grafične kartice med polno obremenitvijo, ki znaša okoli 220W, jaz pa imam 350W napajalnik.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

moja konfeguracija!!!

Oddelek: Kaj kupiti
351383 (1383) pozitron
»

DX 10 ali DX 9 grafa? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Kaj kupiti
80137296 (21515) macgajver
»

GF 7900gs VS GF 8600GT (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1199121 (7284) macgajver
»

kdaj pridejo ven graficne serije 8600?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
615901 (3884) opeter
»

Mlacom že ima 8600GTS? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1159081 (5532) plavi85

Več podobnih tem