» »

ATI Grafične kartice

ATI Grafične kartice

««
15 / 18
»»

ncc2000 ::

Meni je HD 3850 AGP delala tudi na 250W napajalnik (z XP 3000+).
Sem imel pa tudi sam probleme, ko sem zamenjal Nvidia z ATI.
Obvezno deinstaliraj vse driverje od GPU Nvidie.
No, pri meni se je izkazalo, da so bili zasvinjani tudi winsi (XP)
Ko sem zrihtal XP, je vse delovalo BP.
Z zadnjimi driverji seveda.

k0c4r ::

sem poskusil naložiti nove gonilnike v9.2 vendar ne gre..
javi mi tole napako :S prosim pomagajte

lopov ::

na kateri sistem si nalagal, server?

To se pojavi ob izklopljenem "HW pospeševanju". Greš v nastavitve, preklopiš na zavihek "troubleshooting" in preklopiš drsnik pri "HW accelration" na "full". Potrdiš in poženeš CCC, ni treba ponovno nalagati drajverjev. Moralo bi delovati.

k0c4r ::

imam windows xp/32bit
lopov to kar si mi ti predlagal sem že naredil vendar ne pomaga..

tony10 ::

čist verjetn bo kriv napajalnik, pa poglej če si vse napajalne kable nataknu na grafično...
kruha in iger

Galaxy ::

Odstrani driverje pa znova naloži.

k0c4r ::

to sem že naredil več kot 10krat z vsemi driverjami, formatiral pc in poskusil ponovno z najnovejšimi, naredil sem že vse kar sem našel na forumih list vse pa ne pomaga nič.. a je mogoče da bi bil kriv napajalnik ? oz. kako naj vem če je kriv napajalnik ? ka bi se zgodilo če bi grafična imela premalo napajanja ? kakšni so znaki ? prosim pomagajte, ker sem res že obupan.. vendar pa vidim da nekateri pišejo da jim je normalno delovala grafična ati hd3850 na 250w napajalniku.. tko da nvm zakaj meni nebi delovala na 300w ati HD 3650 AGP :S

ncc2000 ::

Dej poglej z everestom, če imaš agp port sploh omogočen.
Preslab napajalnik...najpogostejše je zmrzovanje PCa pod grafično obrementitvijo.
Probaj posodobit driverje od motherboarda in pa bios.

k0c4r ::

sem naložil everest, prosim če mi poverš kje pogledam ali je agp port omogočen? pc oz. slika mi ne zmrzuje nikoli, driverje za matično sem naložil najnovejše, biosa pa nisem posodobil.. kako bi naj to sploh naredl ?

procesor imam AMD Athlon 32bit 2600+

osnovna je Asus A7V8X-X

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k0c4r ()

ncc2000 ::

Mal tole temo poglej, ko sem sam imel podoben primer. Tam najdeš screene iz everesta, da boš videl, kako zgleda, če AGP ne dela. Mogoče v tisti temi najdeš še kakšno idejo. Meni je stvar stekla, ko sem naložil nek windows update ob tem, da sem posodobil vse, kar se je dalo, razen biosa, ker ga nisem našel.

Mitja358 ::

Zunaj so novi driveri 9.3.

servo ::

Če maš ATI na AGP že nekaj cajta velja, da je potrebno namestit posebno verzijo gonilnika - takoimenovan AGP hotfix

probaj na http://support.amd.com/us/kbarticles/Pa...

k0c4r ::

sem kupil novi napajalnik 550W pa še vedno ne gre.. agp hotfix sem inštalirar pa tudi ne gre.. pa ko naložim agp hotfiš naložim še normalne gonilnike ati ? ali bi moralo delovati samo z agp hotfix-om ?? pomagajte prosim

Glorfindel ::

Men je tut to nardilo na 9200s... Ko sm catalysts potegnu (al ka so ne da se mi it pogledat)z filehippo strežnika mi je vedn ko sm hotu inštalirat to napisal. . Pol ko sm to ene parktat probu mi ni šlo. Da je delal sm mogu v google napisat drivers for ________ pa mi je pol na eno amd stran vrgl pa sm jih downloadu. In takrat je začelo vse delat.... :)

Zgodovina sprememb…

UNIVERZUM ::

A kdo ve katero Hlajenje je boljše VAPOR x ali TOXIC (oba sta od sapphire).
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Buggy ::

Obcutek imam da bodo nove 4890, ki pridejo v zacetku aprila opremljene z zmogljivim hladilnim sistemom in Sapphire z VAPOR x sedaj dela malo teste na trenutni malo manj vroci 4870 kartici :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Galaxy ::

Jaz pa mirno čakam na 5800 serijo >:D

tilinho20 ::

Enako. :)

Galaxy ::

Ker npr. po moje se mi ne zdi vredno dati 280€, kolikor bo vrjetno pri nas prišla 4890, za tistih 80MHz več jedra in 75Mhz spomina.

Sicer pa s serijo 5800 pride še DX11, kar bo prava mala revolucija. Pa še moja grafična in moj telefon bosta imele isti naziv :))

jimyboy ::

Mogoče bo to revolucijo podpiralo vsaj "7" iger namesto "5" kot v DX10. Dokler tega ne podpirajo konzole boš videl v DX11 le kako zaplato vode, ognja in kak sončni žarek. Prej boš videl 9800HD kot igro s polno podporo novemu DX.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jimyboy ()

Senitel ::

In kakšna je "nepolna" podpora nekemu DX-u?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()

Galaxy ::

Takšna, kot se na žalost sedaj dogaja. Ampak z DX11 bo res revolucija - microsoft je naredo vlko napako z dx10 - zaklenil jo je na visto. Tokrat pa ne bo novi DX ekskluziva za win7

jimyboy ::

Da je v DX10 Crysis izkoristil mogoče 20% možnosti, ki jih ta ponuja. Par sončnih žarkov v S.T.A.L.K.E.R, malo dima v Bioshocku itd. pa ni vredno omembe.

bluefish ::

čez koliko časa lahko približno pričakujemo serijo 5xxx? Ima tudi nVidia kaj napovedanega?

dzinks63 ::

Seveda ima: roadmap

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

bluefish ::

You don't have permission to access /imagebank/news_nvgpu09lnpcht.gif on this server.

Senitel ::

Da je v DX10 Crysis izkoristil mogoče 20% možnosti, ki jih ta ponuja. Par sončnih žarkov v S.T.A.L.K.E.R, malo dima v Bioshocku itd. pa ni vredno omembe.

In kako oceniš 20% zmožnosti v programabilnem okolju? Ali se na 386 tudi da sprogramirat samo 20% tistega kar se da na i7? Ne! Da se naredit vse, samo vprašanje hitrosti in koliko je dela s tem. Česa recimo DX10 ne omogoča? Že raytracerji so se v DX9 pojavili. Ko hardware postaja vedno hitrejši developerji najdejo vedno nove stvari kako zadevo upočasnit. Tudi med prvimi DX9 naslovi in zadnjimi DX9 naslovi je ogromna razlika. Nikoli se pa developerju ne bo splačalo naredit 10x boljše grafike za DX10, kot za DX9, ker imaš potem v bistvu dve igri...
Poglej Crysis na low... Crap.

mndrin ::

Nameravm zamenjat grafično kartico in zanima me naslednje. Če vzamem ATI 4870 ali pa GeForce GTS 250 bo napajalnik LC Power 550 dovolj, glede na to da mi 8800GTS 320mb deluje brez problemov? In še nekaj glede matične plošče. Imam Gigabyte P35 DS3, ki ima PCI-E vodilo 1.0. Opazil pa sem, da novejše grafične kartice imajo vse vodila 2.0. Je tukaj kakšen problem ali bo delovalo vse normalno? Lahko pa mi tudi predlagate nakup kakšne druge kartice, do vrednosti 170€.

Senitel ::

Med 4870 in GTS 250 kar lepo pojdi na 4870... Napajalnik zna bit dovolj, je pa odvisno koliko imaš ostalih porabnikov v kišti? Verzija PCI-Express nima bistvenega vpliva (2.0 bo hitrejši če boš karte v CF vezal).

IVo ::

Ali pa počakaš še kak teden na 4890.

Mitja358 ::

Ali pa počakaš še kak teden na 4890.

Hehe, ja.

Galaxy ::

Ali pa počakaš še kak teden na 4890.


..ali pa še pol leta na 5800 >:D

IVo ::

Ali eno leto na 6800 ;)

Mitja358 ::

HD4890 pride 2. aprila.
Če ne pa počakaš na HD9800 :D

Meizu ::

Pismo ste vi folk poceni... Vi čakate vsi na HD9800, medtem ko sam čakam na HD11870XTX Toxic edition, s turbopolnilnikom ter extremnim hlajenjem ki omogoča do 380% overclock. Crysis laufa na 30'' LCDju very high okoli 680FPSjev. Rock on, kaj pravite? Baje da bo okoli 600€ drugo leto po trgovinah. Best buy pomojem.

Mitja358 ::

Pismo ste vi folk poceni... Vi čakate vsi na HD9800, medtem ko sam čakam na HD11870XTX Toxic edition, s turbopolnilnikom ter extremnim hlajenjem ki omogoča do 380% overclock. Crysis laufa na 30'' LCDju very high okoli 680FPSjev. Rock on, kaj pravite? Baje da bo okoli 600€ drugo leto po trgovinah. Best buy pomojem.

LOL. :D

tilinho20 ::

Sej je čist prou povedu. :D

jimyboy ::

Bi rekel, da še manjka kakšna nula za 680 fps, drugače se nebo moral primerjati z Nvidio>:D

Mitja358 ::

No samo res ta 1 teden se splača počakati na HD4890. Baje, da se vsi primerki navijajo preko 1000MHz (jedro), večina gre preko 1050MHz.
vir: Fudzilla

Galaxy ::

Po moje se še vedno ne splača. Samo navita 4870, nič drugega. HD5800 is the future ;)

Meizu ::

Bi rekel, da še manjka kakšna nula za 680 fps, drugače se nebo moral primerjati z Nvidio>:D


Kaj, misliš reči da bo nVidia lahko konkurirala HD11870XTX Toxic edition?? Pa kaj si ti z lune padu? Dej ne sanjaj no...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

st0jko ::

seveda bo, ker na HD11870XTX Toxic edition bodo še vedno igre crashale, in bomo imeli xyz strani dolge teme o problemih z grafično.
keks?

Galaxy ::

ampak sory, ATI pwna nvidio, v vseh igrah, kjer ni napisa "nvidia ment to be played" :D

mag3 ::

4890 se da ze kupit pri sestavi.si
http://www.sestavi.si/punbb/viewtopic.p...

Mitja358 ::

V znani slovenski trgovini jo imajo na zalogi za 250€.

DJ MartiNi ::

Funtech ima akcijo.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Galaxy ::

Hmm zanimivo.. ampak jaz čakam :)

blackie ::

Zanima me primerjava sledečih grafičnih kartic:

ATI Mobility Radeon HD 3430, 256 MB
in
NVIDIA GeForce 9300M GS 256MB

Shegevara ::

HD3430 je rahlo slabša od 9200M GS. Se pravi da je 9300M GS boljša od HD3430

Mitja358 ::

Zdaj pa nekaj neverjetnega za nas. Sapphire ATI Radeon HD4870 512Mb GDDR5 stane samo 138€ v sestavi.si: http://www.sestavi.si/item.php?id=380&t...
Je to sploh mogoče?
««
15 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup grafične do 300€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
624988 (3757) mesoreznica
»

Radeon 4850 bo zdaj, zdaj tu (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Strojna oprema
70743965 (19459) Music Man
»

Katero grafično? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
706154 (4789) opeter
»

Uradni testi Radeona HD 4850 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
6312863 (9921) OChack
»

Test ATI radeon 3870 vs. 8800GT (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
557211 (5884) Jst

Več podobnih tem