» »

Posest orožja

Posest orožja

««
50 / 55
»»

FireSnake ::

To, kar praviš, bo pa držalo.
In lepo si povedal: potem, ko kvaliteten kos imaš, je treba začeti "delati".
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Machete ::

Kakšne neumnosti pa pri SWAT kvasijo? https://swat.si/izdelek/pistola-za-obra...
Kakšno obrambo lol? Pred muhami?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Okapi ::

Če bi enkrat dobil te kroglice v obraz, z razdalje 2-3 m, bi verjetno vedel.

Machete ::

Očitno si ti jo, daj opiši to silno bolečino 7,5J.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Okapi ::

A upaš nastavit obraz na 2 m?

Machete ::

Če te lahko vmes napadam.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Okapi ::

Se pravi ne upaš.

Machete ::

U pazi to, celo piksna malo poskoči..
(t=700) aka 11:40

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Colt1911 ::

gruntfürmich je izjavil:

poglej pa drugo stran: s slabim orožjem ne bo nobeden postal državni prvak. samo vrhunsko orožje dela vrhunski rezultat in te izboljšuje kot strelca. kako boš vedel da ti delaš napako pri streljanju, če pa je orožje nenatančno? pri nenatančnem orožju ne moreš ločiti svoje napake od napake orožja in se zato ne moreš izboljšati.
tako kot sem že prej povedal v zvezi z AK/AR: za zganjat hrup in rezat zrak je dober AK. za trening veščine pravega streljanja in dobrega zadevanja tarče pa nimaš kaj s tem početi...


Če se greš preciznjaka z AK/AR si že v štartu nekaj zajebal.
Ta krepela se uporabljajo za taktične discipline ,za kar je tudi AK več kot dovolj precizen. Še bolj od obeh pa priporočam VZ58.

Če se želiš igrati snajperista priporočam kakšno Bergaro v kalibru .308 in čimboljši strelni daljnogled.

gruntfürmich ::

Tudi AR je lahko precizen, je pa res da se uporablja za dinamiko. In kdor ima pamet, za dinamiko kupi AR.

Za precizno pa je daleč pred vsemi Sabatti za ta rang.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gruntfürmich ::

za ''snajperista'' raje kak 6,5mm, za preciznjaka do 300-400m pa je 308 še vedno vrhunski za slovenske razmere.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Colt1911 ::

gruntfürmich je izjavil:

Tudi AR je lahko precizen, je pa res da se uporablja za dinamiko. In kdor ima pamet, za dinamiko kupi AR.

Za precizno pa je daleč pred vsemi Sabatti za ta rang.


Za precizno za ceno bolšega AK dobiš Bergaro. Poznaš?

gruntfürmich ::

kaj če poznam?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Okapi ::

gruntfürmich je izjavil:

kaj če poznam?

https://www.bergara.online/en/

gruntfürmich ::

da, seveda poznam. ampak kdor strelja natančno - iz resta ipd, za to ceno ~1500€ ni nobena znamka niti blizu Sabattiju po natančnosti.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

FireSnake ::

Kateri model?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

gruntfürmich ::

verjetno so vsi modeli enaki z razliko kopita, za na 'žakle' pa je TLD model tapravi.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Colt1911 ::

gruntfürmich je izjavil:

da, seveda poznam. ampak kdor strelja natančno - iz resta ipd, za to ceno ~1500€ ni nobena znamka niti blizu Sabattiju po natančnosti.


Dobiš jo že za 900€ samo nima onega fensi štorastega Al 5 kg kopita primernega le za klop, ampak normalnega.

gruntfürmich ::

to je res, ampak modele za 900EUR nobeden 'strelec' ne kupi ker so ti modeli bolj za jagre; vsak kupi model HMR od Bergare, ki pa je cenovno že primerljiv modelom od Sabattija, ki pa jih dobiš tudi z 'navadnim' kopitom.

btw, bolj kot gledam model Sabatti STR SPORT (~2,5kEUR), bolj vidim da so se pravilno lotili zadeve: šasija, arca rail za sprednji del ali široki del za na rest, AR izmenljiv ročaj za osebno željo, branik magazina za na barikado, debela cev, nastavljivo kopito (poleg ostalih dobrih zadev). vse razen da spodnji del kopita ni povezan z ročajem (kar je nova šasija od zelo popularne kanadske firme MDT 'ELITE' popravila napram prejšnji različici) so naredili kar zgledno za moderno puško, ki jo lahko uporabimo za PRS/taktikul ali bench-rest/F-Class...

edino ima aluminjast zaklep...:|
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Zanimivo branje, ker bom v prihodnosti nekaj od tega kupil.


FireSnake je izjavil:

FireSnake je izjavil:

FireSnake je izjavil:


Takole zdaj gre:
- 30.8. včlanitev v strelsko društvo
- zdaj čakam na tečaj varnega rokovanja z orožjem


Malo sem se prenaglil:
- pregled 28.7.
- 13.9. včlanitev v strelsko društvo
- zdaj čakam ostalo...


Takole, ta teden sem opravil še izpit za varno rokovanje z orožjem. Izpit je bil lahek, a jaz sem se veliko pripravljal. Komisija je bila stroga a korektna. Veliko ljudi je na izpitu padlo (bi rekel, da nekje 50%). Pri rokovanju so me pohvalili.
Zdaj imam vse, kar rabim za nabavo. Trajalo je od 27.7 do zdaj, a sem želel to optaviti počasi in brez pritiskov - imam drugje dovolj gužve.

Skupni stroški:
- pregled 60EUR (ker sem doplačal ko smo imeli pregled za službo)
- članarina 250
- izpit 250 (5% popusta sem imel tukaj)
- streljanje nekaj časa 1x tedensko 50 komadov (lahko bi 25, bi bilo dovolj) 20EUR na teden

To bo pa tudi to.

Počasi v nabavo, a se nikamor ne mudi.

Proarmis začne januarja prodajati svojo novo pištolo (cena bo 3600 kakor sem slišal). Gre za vrhunski kos. Lahko si ga prilagodiš po želji (barva, gravure). Sem držal v roki, streljal še nisem. Bom šel preizkusiti. Sede v roko kot Sig Sauer X5 (šestke nisem imel v rokah).
Mika me:
- CZ tactical 2 (če bi bila slovenska bi vzel takoj)
- Arex Alpha
- tale nova od Proarmis
- kasneje nekaj za streljati na daleč, verjetno AK 103

Zdaj bom počasi preiskusil čim več, da bom videl kaj najbolj sede. Nekaj že vem, veliko je pa še za raziskat. Dejansko sem zdaj na začetku.


Takole, nov status:
- pregled 28.7.
- 13.9. včlanitev v strelsko društvo
- 16.12. uspešen izpit iz varnega rokovanja
- konec decembra oddana vloga za nabavno dovoljenje (zaenkrat A6 in A1, kaliber 9x19 in .38 special)

Skupni stroški:
- pregled 60EUR (ker sem doplačal ko smo imeli pregled za službo)
- članarina 250
- izpit 250 (5% popusta sem imel tukaj)
- streljanje nekaj časa 1x tedensko 50 komadov (lahko bi 25, bi bilo dovolj) 20EUR na teden
- nabavno dovoljenje: 40.70EUR in 22.60EUR (rekli so, da se čaka nekje 3 tedne)

Proces je zaključen. Ko dobim domov papirje grem v nabavo.

Namig: taksa za podariteve je večja. Če ti kdo podati raje kupite za 1EUR, bo bolj poceni taksa (podaritev je 60EUR taksa).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Machete ::

Kako pa ti mrtvec lahko proda?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

FireSnake ::

Podari!
Sem v prvem delu prav napisal (in imel čas še popraviti ostalo).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

brett ::

FireSnake je izjavil:

Zanimivo branje, ker bom v prihodnosti nekaj od tega kupil.

...
Takole, nov status:
- pregled 28.7.
- 13.9. včlanitev v strelsko društvo
- 16.12. uspešen izpit iz varnega rokovanja
- konec decembra oddana vloga za nabavno dovoljenje (zaenkrat A6 in A1, kaliber 9x19 in .38 special)

Skupni stroški:
- pregled 60EUR (ker sem doplačal ko smo imeli pregled za službo)
- članarina 250
- izpit 250 (5% popusta sem imel tukaj)
- streljanje nekaj časa 1x tedensko 50 komadov (lahko bi 25, bi bilo dovolj) 20EUR na teden
- nabavno dovoljenje: 40.70EUR in 22.60EUR (rekli so, da se čaka nekje 3 tedne)



Malo me zanima, če si z A1 in A6 mislil kategorijo orožja? Ker do A kategorij ne moreš kar tako, sploh pa ne A1:D

FireSnake ::

B1 in B6 (še en lapsus). Zdaj pa ne morem več popraviti.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

matobeli ::

Pol se pa mi iz Čehov norca delamo da so igrnorirali vse znake za napad :))

B6b boš mel? Dej bod dec pa za A nared.

FireSnake ::

Ja, B6b.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

gruntfürmich ::

matobeli je izjavil:

Pol se pa mi iz Čehov norca delamo da so igrnorirali vse znake za napad :))

B6b boš mel? Dej bod dec pa za A nared.

še par let in bo 99% družbe imelo takšne znake za napad :|
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

FireSnake ::

matobeli je izjavil:

Dej bod dec pa za A nared.


Za "bodi dec" imam črni pas 5. dan, ki ga nima ravno vsak. Menim, da je to dovolj! ;)

Tele špilike, ki so pa tema v tej debati, bodo pa za precizno streljanje. Menim, da je to dovolj! ;)

Pod črto: popolnoma nobene potrebe po A kategoriji ni.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

bbbbbb2015 ::

FireSnake je izjavil:

Pod črto: popolnoma nobene potrebe po A kategoriji ni.


Ahahah... Veš kaj je rekel ženin dedek, tankist v 2. sv.vojni, invalid, sicer pa odlikovan do daske. On je šparal en nemški MP-40, skupaj z RAP priborom, v kotu. Kar šparal, nobenih dovoljenj, nič.
Še udbaši so mu nekaj težili, pa so vedno popustili in odšli praznih rok.
Babica mu je vedno težila, da naj to "pospravi", ker se otroci igrajo ali pa obiski pridejo, kaj si bodo mislili.

On je pa vedno rekel takole:
Bolje je imeti en šmajser v pričuvi, ter se nikoli ne rabi.
Kot pa urgentno rabiš šmajser, pa ga nimaš.

Ne vem, kam je to zginilo, ko je umrl.

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Sej, b6b tud zelo na hitro spremiš v A, če je treba (kle ciljam na nabojnike, ne da jo v na auto predelaš)

Sam da bi se pa preciznjaka šel z polavtomatom na tri šuse...

brett ::

matobeli je izjavil:

Sej, b6b tud zelo na hitro spremiš v A, če je treba (kle ciljam na nabojnike, ne da jo v na auto predelaš)

Sam da bi se pa preciznjaka šel z polavtomatom na tri šuse...


B6b sploh ne obstaja. Obstaja pa B5b - polavtomatska pištola. 8-)
Ko je enkrat orožje razvrščeno v kategorijo, ga ne moreš več prekategorizirati; npr. iz B5b v A7a (večji nabojnik) ali A6a (avtomatsko).

Sicer lahko goljufaš z večjim nabojnikom, a če te dobijo, boš 100% sledil odvzem orožja.

Prekategorizacija je mogoča le za že vpisane kose orožja v orožne listine pred 15. 8. 2021. in sicer v roku petih letih - prehodno obdobje.

A kategorijo imajo lahko (poleg zbiralcev) le tekmovalni športni strelci, z vsaj enim letom udejstvovanj na medn. priznanih tekmovanjih (pod okriljem MOK). Velja za "novince" po 15. 8. 2021. Tisti pred tem datumom pa si lahko prekategorizirajo v A kat. ne glede na 17a člen ZoR-1.

B1 je po novem samo revolver.

matobeli ::

B6.b: polavtomatsko dolgocevno strelno orožje iz točke 7.b kategorije A z napravo za polnjenje in ležiščem naboja za skupno manj kot tri naboje

A gledam kakšno staro zadevo?
https://www.google.com/url?sa=t&source=...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

FireSnake ::

bbbbbb2015 je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Pod črto: popolnoma nobene potrebe po A kategoriji ni.


Ahahah... Veš kaj je rekel ženin dedek, tankist v 2. sv.vojni, invalid, sicer pa odlikovan do daske. On je šparal en nemški MP-40, skupaj z RAP priborom, v kotu. Kar šparal, nobenih dovoljenj, nič.
Še udbaši so mu nekaj težili, pa so vedno popustili in odšli praznih rok.
Babica mu je vedno težila, da naj to "pospravi", ker se otroci igrajo ali pa obiski pridejo, kaj si bodo mislili.

On je pa vedno rekel takole:
Bolje je imeti en šmajser v pričuvi, ter se nikoli ne rabi.
Kot pa urgentno rabiš šmajser, pa ga nimaš.

Ne vem, kam je to zginilo, ko je umrl.


Škoda, lep spomin bi bil.
No, en si ga je že izposodil :)

brett je izjavil:


Sicer lahko goljufaš z večjim nabojnikom, a če te dobijo, boš 100% sledil odvzem orožja.


Kar je tudi pravilno.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

brett ::

matobeli je izjavil:

B6.b: polavtomatsko dolgocevno strelno orožje iz točke 7.b kategorije A z napravo za polnjenje in ležiščem naboja za skupno manj kot tri naboje

A gledam kakšno staro zadevo?
https://www.google.com/url?sa=t&source=...


FireSnake je govoril o starih kateg. in sem ciljal na njegov dopis (B1 in B6), tvojega pa sem vzel zato, ker si dodal večanje nabojnikov... In sem imel samo polavt. pištolo pred očmi. In v tem kontekstu sem napisal za B6b, da v 6-tki ni pištol in ne obstajajo: My Bad>:D Seveda obstaja B6b in si me pravilno popravil.

Colt1911 ::

gruntfürmich je izjavil:

to je res, ampak modele za 900EUR nobeden 'strelec' ne kupi ker so ti modeli bolj za jagre; vsak kupi model HMR od Bergare, ki pa je cenovno že primerljiv modelom od Sabattija, ki pa jih dobiš tudi z 'navadnim' kopitom.

btw, bolj kot gledam model Sabatti STR SPORT (~2,5kEUR), bolj vidim da so se pravilno lotili zadeve: šasija, arca rail za sprednji del ali široki del za na rest, AR izmenljiv ročaj za osebno željo, branik magazina za na barikado, debela cev, nastavljivo kopito (poleg ostalih dobrih zadev). vse razen da spodnji del kopita ni povezan z ročajem (kar je nova šasija od zelo popularne kanadske firme MDT 'ELITE' popravila napram prejšnji različici) so naredili kar zgledno za moderno puško, ki jo lahko uporabimo za PRS/taktikul ali bench-rest/F-Class...

edino ima aluminjast zaklep...:|


Meni je pa ravno ta jagerska varijanta najbolj všeč.
Sama puška (železje) je popolnoma enakovredna tekmovalni,
če zagusti pa lahko greš z njo na jago ali v partizane, ker je enostavna, lahka, spretna in uporabna.
Bench rest mi je brez veze, pa tudi vojaškega ali policijskega snajperista ki bi vlačil klop z sabo še nisem videl.:P
Ampak okusi so različni, finance pa tudi.

brett ::

OROŽJE, KI JE NA OBMOČJU REPUBLIKE SLOVENIJE DOVOLJENO:

Orožje, katerega promet, nabava in posest posameznikom, pravnim osebam in podjetnikom posameznikom je dovoljena pod pogoji, ki jih določa Zakon o orožju:

a) Za nabavo, posest in nošenje orožja potrebuje posameznik ali pravna oseba predhodno dovoljenje

NOVA KATEGORIJA OROŽJA IN TOČKA
3. člen ZOro-1 TIP/VRSTA OROŽJA (STARA KAT.)
B1
repetirno kratkocevno strelno orožje - revolver (B1)
B2
enostrelno kratkocevno orožje s centralnim vžigom naboja - pištola (B2)
B3
enostrelno kratkocevno strelno orožje za strelivo z robnim vžigom, s skupno dolžino do 28 centimetrov - pištola (B3)
B4
polavtomatsko dolgocevno strelno orožje z nabojnikom in ležiščem naboja za skupaj več kot tri naboje, ko gre za strelno orožje z robnim vžigom, in za več kot tri, vendar manj kot 12 nabojev, ko gre za strelno orožje s centralnim vžigom naboja - polavtomatska puška z risano cevjo - (risanica)
- polavtomatska puška z gladko cevjo - (šibrenica) (B4)
B5.b
polavtomatsko kratkocevno strelno orožje (razen tistega iz 7.a točke kategorije A) - polavtomatska pištola (B1)
B6.b
polavtomatsko dolgocevno strelno orožje iz točke 7.b kategorije A z napravo za polnjenje in ležiščem naboja za skupno manj kot tri naboje, pri katerem je napravo za polnjenje mogoče odstraniti ali za katero ni gotovo, da ga ne bi bilo mogoče z običajnim orodjem spremeniti v orožje z napravo za polnjenje in ležiščem naboja za skupno več kot tri naboje - polavtomatska puška z risano cevjo - (risanica)
- polavtomatska puška z gladko cevjo - (šibrenica) (B5)
B7.b
repetirno in polavtomatsko dolgocevno strelno orožje z gladko cevjo dolžine do 60 centimetrov - repetirna puška z gladko cevjo (šibrenica)
- polavtomatska puška z gladko cevjo (šibrenica) (B6)
B8
vsako strelno orožje v tej kategoriji, ki je bilo predelano za streljanje s slepimi naboji, dražljivimi ali drugimi aktivnimi snovmi ali pirotehničnim strelivom ali v rekvizitno ali akustično orožje - polavtomatska pištola
- pištola
- revolver
- polavtomatska puška z risano cevjo
- polavtomatska puška z gladko cevjo (šibrenica)
- repetirna puška z risano cevjo
- repetirna puška z gladko cevjo (šibrenica) (D2)
ali pa se ni štelo za orožje
B9
polavtomatsko strelno orožje za civilno uporabo, ki je podobno avtomatskemu strelnemu orožju, razen tistega iz 6.a, 7. ali 8.a točke kategorije A - polavtomatska pištola
- polavtomatska puška z risano cevjo - risanica
- polavtomatska puška z gladko cevjo (šibrenica) (B7)
C1
repetirno dolgocevno strelno orožje z risano cevjo in repetirno dolgocevno strelno orožje z gladko cevjo skupne dolžine več kot 60 centimetrov, ki ni zajeto v 7.b točki kategorije B - repetirna puška z risano cevjo - risanica
- repetirna puška z gladko cevjo (šibrenica)
(C1)
C2
enostrelno dolgocevno strelno orožje z eno ali več enostrelnimi risanimi cevmi - puška z risano cevjo - risanica
- puška z risano in gladko cevjo - kombinirana puška ali polrisanica (C2)
C3
polavtomatsko dolgocevno strelno orožje z gladko cevjo, skupne dolžine več kot 60 centimetrov, ki ni zajeto v kategorijah A in B - polavtomatska puška z gladko cevjo (šibrenica)
- ostalo

OPOMBA
če je gotovo, da ne sprejmejo več kot tri naboje in nimajo snemljivega okvirja C3
C4
enostrelno kratkocevno orožje za strelivo z robnim vžigom in s skupno dolžino najmanj 28 centimetrov - pištola (C4)
C5
vsako strelno orožje v tej kategoriji, ki je bilo predelano za streljanje s slepimi naboji, dražljivimi ali drugimi aktivnimi snovmi ali pirotehničnim strelivom ali v rekvizitno ali akustično orožje - pištola
- polavtomatska puška z risano cevjo
- polavtomatska puška z gladko cevjo (šibrenica)
- repetirna puška z risano cevjo
- repetirna puška z gladko cevjo
- puška z risano cevjo
- puška z gladko cevjo (šibrenica)
- puška z risano in gladko cevjo - kombinirana puška ali polrisanica (D2)
ali pa se ni štelo za orožje
C7
enostrelno dolgocevno strelno orožje z gladkimi cevmi - puška z gladko cevjo (šibrenica) (D1)
D5.d
hladno orožje so predmeti, kot na primer:
- boksarji
- hladno orožje prikrito v druge predmete splošne rabe kot so bodala skrita v sprehajalno palico, boksar na držalu noža, britvica prikrita v kreditno kartico, ipd.
- bodala na vzmet
- metuljček bodala
- gumijevke,
- tonfe
- in drugi predmeti, ki so prirejeni za napad.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: brett ()

FireSnake ::

Pozor!
8.a je, po novem prepovedano!
8. marec je to uredil:
https://slo-tech.com/forum/t245329/p808...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

cvalsr ::

imam črni pas 5. dan, ki ga nima ravno vsak.

:))
V kateri veščini pa? Ja, nima ga ravno vsak. Ti imaš kvečjemu hozentregerje 5. noč.
Aja - razen tule na forumu.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

FireSnake ::

Glede na to, da si zelo glasen (lajati preko tipkovnice je zelo lahko): če ti dam lokacijo in čas treningov na prvat boš prišel migat? Pa, da te vidimo kako hraber si v živo.
Zmenjeno? Ker vsak je dobrodošel!
(mimogrede, tole bom predlagal za izbris)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

gruntfürmich ::

Colt1911 je izjavil:

Meni je pa ravno ta jagerska varijanta najbolj všeč.
Sama puška (železje) je popolnoma enakovredna tekmovalni,
če zagusti pa lahko greš z njo na jago ali v partizane, ker je enostavna, lahka, spretna in uporabna.
Bench rest mi je brez veze, pa tudi vojaškega ali policijskega snajperista ki bi vlačil klop z sabo še nisem videl.:P
Ampak okusi so različni, finance pa tudi.

Moraš tudi vedet, da so najcenejša kopita tudi najslabša, kar se potem pozna tudi na rezultatih. Vsaj pri plastičnih, ki so lahko kot špageti. Les je super, ampak pri poceni variantah jim fali bedding, ter boljša oblika za boljše streljanje.
Zato potem pri veselju z nizko ceno neizbežno sledi razočaranje pri rezultatih, ki pa potem terjajo še več denarja za odpravo pomanjkljivosti...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

FireSnake ::

cvalsr je izjavil:

imam črni pas 5. dan, ki ga nima ravno vsak.

:))
V kateri veščini pa? Ja, nima ga ravno vsak. Ti imaš kvečjemu hozentregerje 5. noč.
Aja - razen tule na forumu.


Čeprav obstaja velika možnost, da tole razkrije mojo identiteto, ker nas ni ravno veliko (in tudi pas je unikat):
Klikni me nežno


Zdaj pa mi povej, prosim: kako neumnega se počutiš v tem trenutku?

gruntfürmich je izjavil:


Zato potem pri veselju z nizko ceno neizbežno sledi razočaranje pri rezultatih, ki pa potem terjajo še več denarja za odpravo pomanjkljivosti...


Zanimivo pisanje. Ko takole pogledaš: tudi logično.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

gruntfürmich ::

gruntfürmich je izjavil:

Colt1911 je izjavil:

Meni je pa ravno ta jagerska varijanta najbolj všeč.
Sama puška (železje) je popolnoma enakovredna tekmovalni,
če zagusti pa lahko greš z njo na jago ali v partizane, ker je enostavna, lahka, spretna in uporabna.
Bench rest mi je brez veze, pa tudi vojaškega ali policijskega snajperista ki bi vlačil klop z sabo še nisem videl.:P
Ampak okusi so različni, finance pa tudi.

Moraš tudi vedet, da so najcenejša kopita tudi najslabša, kar se potem pozna tudi na rezultatih. Vsaj pri plastičnih, ki so lahko kot špageti. Les je super, ampak pri poceni variantah jim fali bedding, ter boljša oblika za boljše streljanje.
Zato potem pri veselju z nizko ceno neizbežno sledi razočaranje pri rezultatih, ki pa potem terjajo še več denarja za odpravo pomanjkljivosti...
v resnici in praksi so zadeve kar se tiče oblike in namembnosti kopita za puško še slabše...
nad 'taktičnimi' in 'prenosnimi' oz 'terenskimi' puškami se praviloma navdušujejo ljudje, ki niso in nikoli ne bodo streljali takšno vrsto discipline, ter veliko premalo časa in denarja vložijo v strelstvo da bi sploh znali streljati tako, za kar se navdušujejo in za kar si po obliki in namembnosti kupijo puško...
skratka 99,99% slovenskih taktičnih snajperistov kupi taktično puško, ki jo 1× letno pazljivo v močno obloženem kovčku nese na strelsko mizo (seveda pokrito in ob lepem vremenu) da ji cev prepuca. takšna je slovenska realnost...:|

s tem seveda ni nič narobe, če kupi takšno puško ker mu je všeč, ker je to čisto osebna obločitev. narobe je pa to, da če ti tak človek trdi da je kupil puško za to, da bo z njo znal IN taktično streljal, ti pa mu poveš da nima pojma o pojmu in je njegova reakcija negativna.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Saj tvoja reakcija je tudi negativna, ko ti kdo pove da si neotesan in žaljiv.

cvalsr ::

Klikni me nežno
Zdaj pa mi povej, prosim: kako neumnega se počutiš v tem trenutku?

Nič se ne bom žrl, ker ti nisem prav nič nevoščljiv, da imaš tule na forumu hozentregerje 5.dan v tekvondoju.
Tudi neumnega se ne počutim, ker neka fotka ni noben dokaz, da ti res kaj imaš.
Za identiteto se nič ne boj, mi dol visi, kdo si. Tule lahko tudi prilimaš sliko "čaknorisa" in trdiš, da si to ti.

Mimogrede - tekvondo je "borilna veščina", pri kateri
1) okomotan v ščitnike za glavo in telo stojiš na zadnji nogi in s prednjo nogo bezaš naprej proti nasprotniku (če ta stopi korak proti tebi, padeš na rit?)
2) večino "borbe" lahkotno skakljaš v zrak
3) skačeš v zrak in brcaš deščice s primernim potekom letnic im po možnosti že s kako razpokico
4) kakšni so 'vaši' - khm - torej pri tekvondoju izpiti za višji dan oziroma že prej za višji kyu? To bi pa prišel gledat; ker ob posnetkih "borb" na tekmovanjih se nekaj časa smejem, potem pa ugasnem.

Demokracija pomeni, da pač lahko "lajam" s tipkovnico - "tekvondojevci" pa imajo seveda zelo visoke moralne vrednote, naprimer glede žaljenja ljudi?

Bova nadaljevala "borbo"? Jaz se lepo za()bavam.
:))

Colt1911 ::

gruntfürmich je izjavil:

Colt1911 je izjavil:

Meni je pa ravno ta jagerska varijanta najbolj všeč.
Sama puška (železje) je popolnoma enakovredna tekmovalni,
če zagusti pa lahko greš z njo na jago ali v partizane, ker je enostavna, lahka, spretna in uporabna.
Bench rest mi je brez veze, pa tudi vojaškega ali policijskega snajperista ki bi vlačil klop z sabo še nisem videl.:P
Ampak okusi so različni, finance pa tudi.

Moraš tudi vedet, da so najcenejša kopita tudi najslabša, kar se potem pozna tudi na rezultatih. Vsaj pri plastičnih, ki so lahko kot špageti. Les je super, ampak pri poceni variantah jim fali bedding, ter boljša oblika za boljše streljanje.
Zato potem pri veselju z nizko ceno neizbežno sledi razočaranje pri rezultatih, ki pa potem terjajo še več denarja za odpravo pomanjkljivosti...


Če si na ravni Rajmonda Debevca in redno nastopaš na olimpijadi prav gotovo.
V 99% pa je šibki člen strelec ne pa orožje.
Je pa špagetasto kopito odličen izgovor.......:P

Comandante ::

Vprasat se je potrebno sam pri sebi, kaj je dovolj prezizno za tebe. Obstaja precizno, in obstaja "precizno". So hudo precizne puske in kalibri, ki z dobro nastudiranimi handloadi grupirajo 0,25 MOA, in so "obicajne" puske, ki z drugo najcenejso tovarnisko municijo grupirajo 1 MOA.

Za nekoga, ki bo streljal piksne od pira ali pa divjad na 50 ali pa 100 metrov, je slednje vec kot dovolj. Meni osebno je, jaz z AR-15 z optiko delam grupe 1-2 MOA (na 100m), odvisno od dneva. Kaj dosti manj od 1 MOA polavtomatska puska brzkone ni sposobna, jaz pa tudi ne.

Ce hoces iti resnega preciznjaka na 500+ metrov pa je to seveda nekaj drugega. Tam potrebujes prvovrstno orozje, primeren kaliber (kaksen 6,5mm recimo), dobro nastudirane handloade, pa seveda biti moras dober strelec, da lahko dobro unovcis prvovrstno opremo.

Colt1911 ::

Predvsem pa rabiš progo ki takšne daljave omogoča. V moji bližini je ni, za 20 strelov pa se ne bom vozil na drugi konec slovenije.

Comandante ::

Colt1911 je izjavil:

Predvsem pa rabiš progo ki takšne daljave omogoča. V moji bližini je ni, za 20 strelov pa se ne bom vozil na drugi konec slovenije.

Ja, to pa je glavni problem. Tudi zame, nobenega strelisca nad 100m v blizini.

Colt1911 ::

Jaz svojo snajpersko strast tešim z MK polavtomatom z optiko na 50m , pogojno včasih na 100m.:P

Okapi ::

Comandante je izjavil:


Ce hoces iti resnega preciznjaka na 500+ metrov pa je to seveda nekaj drugega. Tam potrebujes prvovrstno orozje, primeren kaliber (kaksen 6,5mm recimo), dobro nastudirane handloade, pa seveda biti moras dober strelec, da lahko dobro unovcis prvovrstno opremo.

Pa brez primerno opremljenega strelišča ne gre. Da vidiš, kaj si na 500 m sploh zadel.
««
50 / 55
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Imate orožje (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
820204078 (19393) gruntfürmich
»

Novo streljanje v Ameriki (Oregon) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18545003 (32753) c3p0
»

napad v Las Vegasu (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
41993274 (85098) Grey

Več podobnih tem