» »

Posest orožja

Posest orožja

««
29 / 54
»»

jype ::

Fritz> Tako je. V RS in ne SRS.

No, potem pa dvomim, da ti bodo karkoli pobrali. Jelinčiču bi pa počasi že lahko.

AndrejO ::

chucki je izjavil:

Se pravi, da stari tajkunčki in podjetniki imajo sigurno za pasom orožje?

Vprašanje koliko jih te zadeve sploh vleče s seboj. Včasih pač niso ločili med posestjo in nošenjem in so pač "fasali" orožni list. Ugibam, ampak dam roko v ogenj, da jih ima večina samo enao zarjavelo pokalico z nekaj oksidiranimi naboji zakopano nekje v enem predalu. Sem že slišal za nekaj takšnih primerkov pri upokojenih častnikih JLA, dvomim da se tvoji "stari tajkunčki" obnašajo kaj bistveno bolj drugače.


LovelyTruth je izjavil:


V RS je psihotest (pred)pogoj za pridobitev orožnih listin.

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...
Men to deluj bolj motorične zmožnosti in kako fit si..

Na srečo smo že ugotovili, da kar se te teme tiče, tako ali tako nimaš pojma in nekaj na pamet nabijaš.


LovelyTruth je izjavil:

Prevažanje orožja v avtu NI prenašanje orožja.

To nima veze, ker ko imaš enkrat orožje sploh pa pištolo in nisi lovec jo je lahko skriti!

Ditto.

LovelyTruth je izjavil:


Ne skrbi , nihče te ne sili v posest orožja.

Problem je pa da vi propagirate in silite mlade, s tem da jih strašite...

Kdo smo to "mi"???

Edini, ki mi v tem trenutku pade na pamet, da je zganjal in še vedno zganja neko paranojo, je Grims. Zagotavljam ti, da razen državljanstva z njim nimam nič skupnega. Žal se mu ta paranoik ne želi odreči.

LovelyTruth je izjavil:

In ja točno to govorimo o Sloveniji, če hočeš strašit pejt srat v Ameriko, tukaj ne rabimo zakonodaje ki bi olajšala mladim dostop ker potem bi imeli streljačine po soseskah in šolah..

Ko bi le vedel ... ampak ... ditto.

LovelyTruth je izjavil:

Če jaz vem da ima v mojem bloku tretjina ljudi orožje bom nabavil ker se njih bojim ne pa vlomilcev ki hočejo moj stereo!
Gun nuts naj raje ostanejo brez orožja!

Lokalna verzija:






Aja, tebi se sploh ne sanja, da je to v Sloveniji čisto legalno. Vključno s posestjo strojnice popolnoma delujoče, polno avtomatske MG42 (oziroma njene jugoslovanske kopije). Še v ZDA si posesti takšnega artikla ne more privoščiti kar vsak hillbilly.

jype ::

Pa zadaj je prostor za kolokacijo! :)

AndrejO ::

jype je izjavil:

Pa zadaj je prostor za kolokacijo! :)

ROFL. Upam, da bo model to prebral in se od srca nasmejal.

LovelyTruth ::


Na srečo smo že ugotovili, da kar se te teme tiče, tako ali tako nimaš pojma in nekaj na pamet nabijaš.

Mi kot gun loving activists?



Kdo smo to "mi"???


Odgovorjeno prej



Aja, tebi se sploh ne sanja, da je to v Sloveniji čisto legalno. Vključno s posestjo strojnice popolnoma delujoče, polno avtomatske MG42 (oziroma njene jugoslovanske kopije). Še v ZDA si posesti takšnega artikla ne more privoščiti kar vsak hillbilly.


Vem ker sem gledal podobne videe, kar je na splošno zastrašujoče, sploh če se bo to nadaljevalo in takim ki to sploh ne rabijo ne prepovemo uporabo orožja, ki bi se rabilo le v vojni in ne kot silobran.

Kar pa potrjuje to kar govorim že ves čas, vi ste gun loving nutties, ki ne rabite orožja za obrambo ampak je ta projekcija falične pomanjkljivosti, mogoče celo getting bullied as a kid...

jype ::

LovelyTruth> Kar pa potrjuje to kar govorim že ves čas, vi ste gun loving nutties, ki ne rabite orožja za obrambo ampak je ta projekcija falične pomanjkljivosti, mogoče celo getting bullied as a kid...

Kaj pa, če gre za tehničen interes zaradi strojništva in obrti?

AndrejO ::

LovelyTruth je izjavil:


Na srečo smo že ugotovili, da kar se te teme tiče, tako ali tako nimaš pojma in nekaj na pamet nabijaš.

Mi kot gun loving activists?

Mi kot publika, ki bere in se hahlja tvojim komentarjem.

LovelyTruth je izjavil:

Kdo smo to "mi"???

Odgovorjeno prej

Ah, potem pa OK. Sem že mislil, da me boš porinil v koš skupaj s kakšnimi resnično bolanimi paranoiki.


LovelyTruth je izjavil:


Aja, tebi se sploh ne sanja, da je to v Sloveniji čisto legalno. Vključno s posestjo strojnice popolnoma delujoče, polno avtomatske MG42 (oziroma njene jugoslovanske kopije). Še v ZDA si posesti takšnega artikla ne more privoščiti kar vsak hillbilly.

Vem ker sem gledal podobne videe, kar je na splošno zastrašujoče, sploh če se bo to nadaljevalo in takim ki to sploh ne rabijo ne prepovemo uporabo orožja, ki bi se rabilo le v vojni in ne kot silobran.

Errr ... spet ti tvoje neznanje in nepoznavanje tega področja butajo ven. Očitno sploh ne veš kaj je dovoljeno, kaj ni dovoljeno in pod kakšnimi pogoji je dovoljeno, kar je dovoljeno.

LovelyTruth je izjavil:

Kar pa potrjuje to kar govorim že ves čas, vi ste gun loving nutties, ki ne rabite orožja za obrambo ampak je ta projekcija falične pomanjkljivosti, mogoče celo getting bullied as a kid...

Hmm... zanimivo. Vse, kar jaz vidim je to, da izletavaš ven z nekimi komentarji, ki tako zelo očitno nimajo nič skupnega s tem, kako je to področje v Sloveniji urejeno. Nato pa to svoje "poznavanje" okronaš s tem, da ljudem daš neko nalepko ("gun loving nutties"?), ker ... Ja. V bistvu, zakaj že?

IMO, če se je kdo na tem forumu približal vsaj na en parsek temu, da bi lahko bil "gun loving nutty", bi to bil AnS. Pa še za tega mislim, da se zadeva konča pri "gun loving". Misli, da "Nutty" tudi pri njemu ni v igri.

Kaj si potem ti? "Shit scared ignorant and clueless nutty"?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

LovelyTruth ::

Kaj si potem ti?


nekdo ki je zaskrbljen kako lahkotno se ti to vse zdi, to da ne razumeš da meni ni potrebno poznati vsak zakon da lahko rečem ali je smiselno dovoljevati oborožitev ljudem ki je sploh ne rabijo!
sploh pa v Sloveniji kjer je večja verjetnost da se ti kaj drugega zgodi kot pa da te napade tolpa ali pa te oropajo z namenom da te potem še ustrelijo.

Fear mongering at worst...

In tudi če majo dovoljenje pod posebnimi pogoji je že to slabo! Če v Ameriki ne moreš imeti full auto Ar15, medtem pa pri nas lahko strojnice kupuješ..

jaz bi rekel, da se ti zgovarjaš na zakon kot ultimatno avtoriteto na področju morale, kar pa je pokazalo da ni.
Sploh pa ko se orožje začne prodajati v nulo..

Mi imamo srečo in bi morali biti pazljivi da ne kopiramo ameriški model prodaje in trženja...

jype ::

LovelyTruth> ali je smiselno dovoljevati oborožitev ljudem ki je sploh ne rabijo!

Kaj pa avtomobile?

LovelyTruth ::

jype je izjavil:

LovelyTruth> ali je smiselno dovoljevati oborožitev ljudem ki je sploh ne rabijo!

Kaj pa avtomobile?


Brez avtomobilov se svet ustavi,tako pomebni so, bi pa rad videl več ljudi kot so recimo jaz in ti, ki kolesarijo več in ne samo občasno..

Orožje je pa hobi ki lahko prerase v nekaj nevarnega!

Tak tip družine naj ostane čez lužo!

jype ::

LovelyTruth> Brez avtomobilov se svet ustavi

To ni res.

LovelyTruth> Orožje je pa hobi ki lahko prerase v nekaj nevarnega!

Avtomobilizem pobije 1.2 milijona ljudi vsako leto.

LovelyTruth> Tak tip družine naj ostane čez lužo!

Saj je SCOTUS zdaj legaliziral gay marriage, tako da bodo take družine počasi izumrle.

AndrejO ::

LovelyTruth je izjavil:

Kaj si potem ti?


nekdo ki je zaskrbljen kako lahkotno se ti to vse zdi, to da ne razumeš da meni ni potrebno poznati vsak zakon da lahko rečem ali je smiselno dovoljevati oborožitev ljudem ki je sploh ne rabijo!

Lepo in pozitivno je, če si zainteresiran za svojo okolico. To seveda vključuje tudi to, da ti nekatere zadeve niso všeč ali te celo skrbijo.

Kot konstruktiven predlog, pa ti predlagam, da se dejansko izobraziš o področju. To pa seveda vključuje branje in razumevanje zakona, katerega poznavanje mora na izpitu dokazati vsakdo, ki razmišlja o posesti tako nevarnih predmetov. Zakaj je to konstruktiven predlog?

Zato, ker ...

LovelyTruth je izjavil:

Fear mongering at worst...

... s svojim izkazanim nepoznavanjem edini "fear monger" v debati izpadeš ti sam. Če ne veš kako je sploh prišlo do ZOro, kako je bil spisan, katere so varovalke, katere so bile ugotovljene posledice sprejetja tega zakona, ... potem izpade, da si ti tisti, ki zgolj zaradi svojega neznanja razišrja nek FUD, namesto, da bi konstruktivno prispeval k debati, ki se tako ali tako neprestano odvija.

LovelyTruth je izjavil:

In tudi če majo dovoljenje pod posebnimi pogoji je že to slabo! Če v Ameriki ne moreš imeti full auto Ar15, medtem pa pri nas lahko strojnice kupuješ..

Ja, ampak če te to moti, potem bi bilo dobro, da dejansko poznaš pravne podlage, preden se lotiš vsakogar, ki ga te reči zanimajo obkladati z vzdevki, ki morda nimajo nikakršne povezave z realnostjo.

LovelyTruth je izjavil:

jaz bi rekel, da se ti zgovarjaš na zakon kot ultimatno avtoriteto na področju morale, kar pa je pokazalo da ni.


Zakon predpisje in omejuje moja ravnanja. Debata o spremembah zakona je legitimna. Ni mi pa potrebno sprejemati mnenj oseb, ki si niso vzele niti toliko časa, da bi se vsaj minimalno izobrazile o stvareh, ki jih kritizirajo.

LovelyTruth je izjavil:

Sploh pa ko se orožje začne prodajati v nulo..

Zakon se zadnjih 9 let ni bistveno spreminjal. Kako to, da si domnevne "težave" opazil šele sedaj?

LovelyTruth je izjavil:

Mi imamo srečo in bi morali biti pazljivi da ne kopiramo ameriški model prodaje in trženja...

Zelo malo ljudi, ki sem jih do sedaj srečal, si želi kaj takšnega. Vsi se strinjajo, da ne glede na želje, kaj takšnega v EU niti ni izvedljivo.

Torej boš prej dočakal Sloexit in vsa z njim povezana varnostna tveganja, kot pa, da se bi lahko tvoji strahovi uresničili.

Ampak ja, zato, da prideš do takšnega zaključka, moraš prej dejansko prebrati in razumeti tisto, kar želiš spremeniti. Če tega evidentno nisi storil in tudi ne nakazuješ, da te bi to mikalo storiti, toliko časa boš dejansko samega seme uspešno sabotiral v tej debati.

LovelyTruth ::

To ni res.

Oh but it does...
Brez motoriziranega prevoza smo v srednjem veku...



Avtomobilizem pobije 1.2 milijona ljudi vsako leto.


in to bo padalo naprej dol, ker bodo roboti prevzeli, je pa imeti motoriziran prevoz nuja, imeti orožje v taki proporciji pa ne!



Saj je SCOTUS zdaj legaliziral gay marriage,

i dont give a s****

LovelyTruth ::

To pa seveda vključuje branje in razumevanje zakona

Spet mešaš zakon in ali je potrebno dovoljevati tak zakon...

namesto, da bi konstruktivno prispeval k debati, ki se tako ali tako neprestano odvija.


Ti se kvečjem ponavljaš in iščeš izgovor da je potrebno da imamo več orožja...


Ja, ampak če te to moti, potem bi bilo dobro, da dejansko poznaš pravne podlage, preden se lotiš vsakogar, ki ga te reči zanimajo obkladati z vzdevki, ki morda nimajo nikakršne povezave z realnostjo.


Zakaj bi rabil zakon? je potrebno vedeti komu da ta zakon orožje? jaz bi rekel da je problem ker mu ga že v začetku dovoli!



Zakon predpisje in omejuje moja ravnanja. Debata o spremembah zakona je legitimna. Ni mi pa potrebno sprejemati mnenj oseb, ki si niso vzele niti toliko časa, da bi se vsaj minimalno izobrazile o stvareh, ki jih kritizirajo.

Kaj si papagaj?



Zakon se zadnjih 9 let ni bistveno spreminjal. Kako to, da si domnevne "težave" opazil šele sedaj?

Nisem, bolj kot čas me skrbi število povečanja uporabnikov orožja!

Zelo malo ljudi, ki sem jih do sedaj srečal, si želi kaj takšnega. Vsi se strinjajo, da ne glede na želje, kaj takšnega v EU niti ni izvedljivo.

Tisti ki si jih na videu pokazal delujejo da je pri njih ljubezen do orožja večja kot do koga drugega, večina teh gun nuts pa samo čaka da dosežejo številko ki bo enostavno pometla z aktivisti!



Ampak ja, zato, da prideš do takšnega zaključka, moraš prej dejansko prebrati in razumeti tisto, kar želiš spremeniti. Če tega evidentno nisi storil in tudi ne nakazuješ, da te bi to mikalo storiti, toliko časa boš dejansko samega seme uspešno sabotiral v tej debati.

Fritz ::

jype je izjavil:

Fritz> Tako je. V RS in ne SRS.

No, potem pa dvomim, da ti bodo karkoli pobrali. Jelinčiču bi pa počasi že lahko.

Saj mi ne grozi, da mi bodo karkoli pobrali. Lahko se zgodi le, da mi OL za varnost ne bodo podaljšali, to pa pomeni le, da bo tisti kos orožja šel na orožno listino za šport ali lov in ga ne bom mogel več legalno nositi. To in nič drugega. Če bi pa recimo z orožjem mahal na javnem mestu in ogrožal druge ljudi ali pa zganjal nasilništvo nad kom, potem bi mi verjetno zasegli vso orožje, katerega si lastim.

Za Jelinčiča pa ne vem ali ima OL za varnost, čeprav je zelo možno, da su mu grozili in ga je potem dobil. Je sicer smotan, ni pa mentalc ali nezanesljiv, glede na to, da že dolgo časa premore kar nekaj orožja.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

AndrejO ::

@LovelyTruth

Želel sem imeti bolj vsebinsko izmenjavo mnenj. Očitno ne bo šlo, pa mislim, da težava ni ravno na moji strani.

nurse013 ::

Eh, jelkotu so pobrali gune zaradi politike,
Vam verjetno ne bodo, pa ne zaradi politike...
:)
you gotta be kidding me...

Fritz ::

LovelyTruth je izjavil:


Kar pa potrjuje to kar govorim že ves čas, vi ste gun loving nutties, ki ne rabite orožja za obrambo ampak je ta projekcija falične pomanjkljivosti, mogoče celo getting bullied as a kid...

Kdo pa govori o orožju za obrambo? Največ orožja v Sloveniji je namenjeno lovu in športu.

LovelyTruth je izjavil:


nekdo ki je zaskrbljen kako lahkotno se ti to vse zdi, to da ne razumeš da meni ni potrebno poznati vsak zakon da lahko rečem ali je smiselno dovoljevati oborožitev ljudem ki je sploh ne rabijo!

Ti lahko rečeš marsikaj, ostali pa lahko ugotovimo, da nabijaš neumnosti. Kdo si pa ti, da boš drugim omejeval tisto, kar jim zakonodaja dovoljuje? Kaj, če bi se nekdo spomnil zahtevati, da se spletnim nabijačem odvzame dostop do interneta?

Ne poznaš področja, izhajaš iz napačnih predpostavk in podajaš idiotske predloge, potem pa še žališ vse, ki ti nastavijo ogledalo.

Mimogrede, ko ti AR15 že gre tako v nos. Med orožjem v moji lasti je tudi M4 verzija AR15. Z okvirjem za max. 2 naboja jo (puško) uporabljam za lov, na strelišču pa uporabljam 30-strelne nabojnike. Puška je lahka, uporabna in precizna na krajših razdaljah. Skratka, uporabno orodje za določen namen, v celoti skladno z vsemi zakoni in predpisi v RS.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

AndrejO ::

Fritz je izjavil:


Mimogrede, ko ti AR15 že gre tako v nos. Med orožjem v moji lasti je tudi M4 verzija AR15. Z okvirjem za max. 2 naboja jo (puško) uporabljam za lov, na strelišču pa uporabljam 30-strelne nabojnike. Puška je lahka, uporabna in precizna na krajših razdaljah. Skratka, uporabno orodje za določen namen, v celoti skladno z vsemi zakoni in predpisi v RS.

LE6920 ali LE6940?

Sicer pa pusti nevedne v njihovi blaženosti, da jih ne boš še bolj navil. Že tako jih daje neka paranoja. Človek se sprašuje po smislu zakona, ki predpisuje pod kakšnimi pogoji lahko muzeji vzpostavljanjo zbirke, taborniki streljanje z lokom, mlado goved poka z možnarji, fizično šibkejše osebe pa nošnjo razpršilcev. Ker se človek pač ne zaveda, da je vse to orožje in, da je potrebna izrecna zakonska podlaga, da se ga "civilist" sploh lahko dotakne.

Gremo jo ukiniti in na tem področju prehiteti še Japonsko.

Fritz ::

AndrejO je izjavil:


LE6920 ali LE6940?

Sicer pa pusti nevedne v njihovi blaženosti, da jih ne boš še bolj navil. Že tako jih daje neka paranoja. Človek se sprašuje po smislu zakona, ki predpisuje pod kakšnimi pogoji lahko muzeji vzpostavljanjo zbirke, taborniki streljanje z lokom, mlado goved poka z možnarji, fizično šibkejše osebe pa nošnjo razpršilcev. Ker se človek pač ne zaveda, da je vse to orožje in, da je potrebna izrecna zakonska podlaga, da se ga "civilist" sploh lahko dotakne.

Gremo jo ukiniti in na tem področju prehiteti še Japonsko.

Kitajka, Norinco CQ-A.

Če pogledamo globalno, je regulativa glede pridobivanja in posesti orožja v EU in SLO zelo dobra. Pri kriminalni uporabi strelnega orožja gre za preplet dostopnosti, stanja v družbi in odločitev posameznika. Čeprav je v Švici Srbiji, Kanadi in Skandinaviji relativno veliko strelnega orožja na 100k prebivalcev pa nikjer ni toliko umorov s strelnim orožjem kot v ZDA, kjer je regulacija v večini zveznih držav slaba oz. preveč liberalna, stanje v družbi pa imajo takšno kot imajo.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Martin Krpan ::

LovelyTruth je izjavil:

To ni res.

Oh but it does...
Brez motoriziranega prevoza smo v srednjem veku...



Avtomobilizem pobije 1.2 milijona ljudi vsako leto.


in to bo padalo naprej dol, ker bodo roboti prevzeli, je pa imeti motoriziran prevoz nuja, imeti orožje v taki proporciji pa ne!



Saj je SCOTUS zdaj legaliziral gay marriage,

i dont give a s****


Orožje ? Kakšno orožje ?
Jaz nimam nikakršnega orožja !
Moj AK je športni rekvizit , jaz in Rajmond Debevc pa sva športnika. Res pa je on malo boljši , ker na dan postreli toliko nabojev kot jaz v pol leta.:D

Martin Krpan ::

LovelyTruth je izjavil:


Na srečo smo že ugotovili, da kar se te teme tiče, tako ali tako nimaš pojma in nekaj na pamet nabijaš.

Mi kot gun loving activists?



Kdo smo to "mi"???


Odgovorjeno prej



Aja, tebi se sploh ne sanja, da je to v Sloveniji čisto legalno. Vključno s posestjo strojnice popolnoma delujoče, polno avtomatske MG42 (oziroma njene jugoslovanske kopije). Še v ZDA si posesti takšnega artikla ne more privoščiti kar vsak hillbilly.


Vem ker sem gledal podobne videe, kar je na splošno zastrašujoče, sploh če se bo to nadaljevalo in takim ki to sploh ne rabijo ne prepovemo uporabo orožja, ki bi se rabilo le v vojni in ne kot silobran.

Kar pa potrjuje to kar govorim že ves čas, vi ste gun loving nutties, ki ne rabite orožja za obrambo ampak je ta projekcija falične pomanjkljivosti, mogoče celo getting bullied as a kid...


Obrambo ? Kakšno obrambo ? Sem kje omenil obrambo ?!
Orožje ? Kakšno orožje ?
Jaz nimam nikakršnega orožja !
Moj AK je športni rekvizit , jaz in Rajmond Debevc pa sva športnika. Res pa je on malo boljši , ker na dan postreli toliko nabojev kot jaz v pol leta.:D

chucki ::

Kako sem vam sploh da diskutirat z otroci, ki še vojske služili niso :) Berem temo pa vsaka čast, da imate energijo.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

AndrejO ::

chucki je izjavil:

Kako sem vam sploh da diskutirat z otroci, ki še vojske služili niso :) Berem temo pa vsaka čast, da imate energijo.

Služenje vojske ima s tem samo toliko, da te država drži za besedo, če si ji enkrat uradno izjavil, da imaš ugovor vesti in ne želiš nositi orožja za državo. Potem ga tudi za zabavo ne rabiš.

next3steps ::

AndrejO je izjavil:

chucki je izjavil:

Kako sem vam sploh da diskutirat z otroci, ki še vojske služili niso :) Berem temo pa vsaka čast, da imate energijo.

Služenje vojske ima s tem samo toliko, da te država drži za besedo, če si ji enkrat uradno izjavil, da imaš ugovor vesti in ne želiš nositi orožja za državo. Potem ga tudi za zabavo ne rabiš.

A tole čisto za res?

Fritz ::

AndrejO je izjavil:

chucki je izjavil:

Kako sem vam sploh da diskutirat z otroci, ki še vojske služili niso :) Berem temo pa vsaka čast, da imate energijo.

Služenje vojske ima s tem samo toliko, da te država drži za besedo, če si ji enkrat uradno izjavil, da imaš ugovor vesti in ne želiš nositi orožja za državo. Potem ga tudi za zabavo ne rabiš.

Kar je napačno in ena od zadev, ki bi morale iti ven iz ZOro, ker s tem diskriminiramo vse, ki so vojaški rok služili civilno pred profesionalizacijo vojske.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

jype ::

3much5me> A tole čisto za res?

Upajmo. Če nočeš ubijat za državo, potem ti tudi za šport ni treba!

AndrejO ::

Načeloma se strinjam. Praktično pa so ti ljudje izjavljali, da ne želijo imeti nikakršnega opravka z orožjem, ne pa česa drugega.

Problem je, če enkrat izjaviš eno, drugič pa drugo. Prav imaš, ko rečeš, da mlajših generacij ni nihče spraševal, kaj si mislijo o ubijanju za državo, ampak tudi starejših tega niso spraševali. Spraševali so jih, kaj si mislijo o orožju.

Resnici na ljubo, večina ljudi ga je takrat samo srala s svojo 'vestjo'. Tisti, ki niso, pa še danes zelo verjetno ne želijo ničesar slišati o kakšnem orožju.

LovelyTruth ::

AndrejO je izjavil:

Načeloma se strinjam. Praktično pa so ti ljudje izjavljali, da ne želijo imeti nikakršnega opravka z orožjem, ne pa česa drugega.

Problem je, če enkrat izjaviš eno, drugič pa drugo. Prav imaš, ko rečeš, da mlajših generacij ni nihče spraševal, kaj si mislijo o ubijanju za državo, ampak tudi starejših tega niso spraševali. Spraševali so jih, kaj si mislijo o orožju.

Resnici na ljubo, večina ljudi ga je takrat samo srala s svojo 'vestjo'. Tisti, ki niso, pa še danes zelo verjetno ne želijo ničesar slišati o kakšnem orožju.


Ljudje se spremenijo, imaš ljudi ki gredo v vojno in pridejo nazaj in ratajo pacifisti.

Imaš ljudi ki so nežni pa doživijo da jih kdo oropa ali pretepe, pa potem vzamejo orožje..

AndrejO ::

LovelyTruth je izjavil:


Ljudje se spremenijo, imaš ljudi ki gredo v vojno in pridejo nazaj in ratajo pacifisti.

Imaš ljudi ki so nežni pa doživijo da jih kdo oropa ali pretepe, pa potem vzamejo orožje..

Prvi verjetno niso omejeni v svoji pravici, da orožja več nikoli ne vzamejo v roke. Slednji pa si lahko seveda še vedno brez omejitev omislijo razpršilec (orožje kategorije D9), da bodo naslednjič nevarnost učinkovito odvrnili od sebe.

Če pa misliš, da je "želja" dovolj, da v Sloveniji dobiš strelno orožje, te moram razveseliti. Ni. Še zlasti ne za varnost.

Ampak komu to spet razlagam ... nekomu, ki je tako ali tako prelen, da bi sploh vedel ali razumel, kakšna je ureditev v Sloveniji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

LovelyTruth ::

AndrejO je izjavil:

LovelyTruth je izjavil:


Ljudje se spremenijo, imaš ljudi ki gredo v vojno in pridejo nazaj in ratajo pacifisti.

Imaš ljudi ki so nežni pa doživijo da jih kdo oropa ali pretepe, pa potem vzamejo orožje..

Prvi verjetno niso omejeni v svoji pravici, da orožja več nikoli ne vzamejo v roke. Slednji pa si lahko seveda še vedno brez omejitev omislijo razpršilec (orožje kategorije D9), da bodo naslednjič nevarnost učinkovito odvrnili od sebe.

Če pa misliš, da je "želja" dovolj, da v Sloveniji dobiš strelno orožje, te moram razveseliti. Ni. Še zlasti ne za varnost.

Ampak komu to spet razlagam ... nekomu, ki je tako ali tako prelen, da bi sploh vedel ali razumel, kakšna je ureditev v Sloveniji.


News flash, vojaški nabor ni več obvezen!
Vsaj preberi kaj sem napisal, to da si pacifist še ne pomeni da si bil v vojski!
Lahko si pač tak cel lajf do določenega tenutka...

Ampak komu to razlagam...

matobeli ::

In kaj? A naj bomo tolk korektni da se zaradi parih ku-kujev vsi odpovemo vsem stvarem ki nas veselijo? Pomehkuženi hipsterji.

Misliš da nekaj razlagaš, v resnici pa samo nakladaš. Povej kaj te v resnici matra. A naj zakone pišemo za vsakega posebej ali kaj želiš? Če rečeš da ti orožje ni všeč in se potem premisliš padeš na točki "zanesljivosti", ki je ena izmed pogojev za posest, če ne že zaradi česa drugega.

Pejd na strelišče, odstreljat eno tekmo, preberi zakon, da boš videl kako stvari potekajo v realnosti. Samo z fantaziranjem ne bo nič.

LovelyTruth ::

matobeli je izjavil:

In kaj? A naj bomo tolk korektni da se zaradi parih ku-kujev vsi odpovemo vsem stvarem ki nas veselijo? Pomehkuženi hipsterji.

Misliš da nekaj razlagaš, v resnici pa samo nakladaš. Povej kaj te v resnici matra. A naj zakone pišemo za vsakega posebej ali kaj želiš? Če rečeš da ti orožje ni všeč in se potem premisliš padeš na točki "zanesljivosti", ki je ena izmed pogojev za posest, če ne že zaradi česa drugega.

Pejd na strelišče, odstreljat eno tekmo, preberi zakon, da boš videl kako stvari potekajo v realnosti. Samo z fantaziranjem ne bo nič.


Očitno ne bereš debate, jaz sem za to da imamo svojo vojsko, da imamo gardo, ki bi bila tako kot gasilci ker pač ni keša, volunterska.

Samo nebi pa pustil da imajo vsi orožje doma!
Sem za to da bi proizvajali orožje, vendar za vojsko in policijo.

Tisti ki so za to da ima vsak lahko pištolo doma, naj pove kako smo Slovenci ogroženi?
In te fore da vsi streljajo za šport so smešne, večina hoče orožje ker se počutijo močnejše. EGO BOOST!

matobeli ::

Prebral sem popolnoma vse prispevke. Pa je z vsakim prispevkom jasno samo to da poznaš orožje ter slovenijo zgolj iz igric in popTVja. Nič se sekirat, pač je to del standardne vzgoje. In dobrodošel, če se želiš izobraziti o zadevi.

Očitno imaš pa slabe izkušnje z imetniki orožja, predvsem s tisim majhnim delom ki ga imajo res za ego boost. Menjaj okolje, sploh če se počutiš ogroženega. Vem kako je to če ti "neznanec" po 5min pogovora pokaže pištolo za pasom. Pa ne da bi želel 10€ od mene v zameno...

LovelyTruth ::

matobeli je izjavil:

Prebral sem popolnoma vse prispevke. Pa je z vsakim prispevkom jasno samo to da poznaš orožje ter slovenijo zgolj iz igric in popTVja. Nič se sekirat, pač je to del standardne vzgoje. In dobrodošel, če se želiš izobraziti o zadevi.

Očitno imaš pa slabe izkušnje z imetniki orožja, predvsem s tisim majhnim delom ki ga imajo res za ego boost. Menjaj okolje, sploh če se počutiš ogroženega. Vem kako je to če ti "neznanec" po 5min pogovora pokaže pištolo za pasom. Pa ne da bi želel 10€ od mene v zameno...


Jaz bi kvečjem obrnil in rekel da mora tisti ki reče da ima pravico do strojnic,ostrostrelskih pušk in podobne navlake iti v državo ki to časti bolj kot življenje!
Vi ste v manjšini tukaj, moram reči za enkrat...
Če nekdo resnično dokaže da se počuti ogroženo naj ima pištolo, nimam nič proti...

Tisti ki rabi orožje naj zagovarja zakaj ga rabi,ne pa tisti ki ga nima!

Ko bomo mi imeli tako kot američani, eno orožje na prebivalca, se bom tudi jaz oborožil in ne zato ker se bojim da me bo kdo okradel, ampak bi se bal mojih sosedov in glede na to kolikokrat se v soseski kregamo glede najbolj smešnih stvari, kot so kaj bomo posekali, kje ob meja...itd.. vem da jih je par ki se jim lahko skegla. In pičkice so vedno tiste ki se ne upajo ena na ena, ampak gun to a fist fight...

Smešno je to da se mora izpostaviti človeška narava, medtem pa vi nonstop ta zakon vlačite naprej kot da je napisan v kamnu.

Sej mogoče bomo za 10let imel open carry, pa boš spet lajal, da je to etično ker je pač zakon..

AndrejO ::

LovelyTruth je izjavil:

AndrejO je izjavil:

LovelyTruth je izjavil:


Ljudje se spremenijo, imaš ljudi ki gredo v vojno in pridejo nazaj in ratajo pacifisti.

Imaš ljudi ki so nežni pa doživijo da jih kdo oropa ali pretepe, pa potem vzamejo orožje..

Prvi verjetno niso omejeni v svoji pravici, da orožja več nikoli ne vzamejo v roke. Slednji pa si lahko seveda še vedno brez omejitev omislijo razpršilec (orožje kategorije D9), da bodo naslednjič nevarnost učinkovito odvrnili od sebe.

Če pa misliš, da je "želja" dovolj, da v Sloveniji dobiš strelno orožje, te moram razveseliti. Ni. Še zlasti ne za varnost.

Ampak komu to spet razlagam ... nekomu, ki je tako ali tako prelen, da bi sploh vedel ali razumel, kakšna je ureditev v Sloveniji.


News flash, vojaški nabor ni več obvezen!

Newsflash: vpletel si se v debato med menoj in Fritzem, kjer ugotavljava, če je pošteno ali nepošteno, da tisti, ki so uveljavljali ugovor vesti po zakonu nimajo več možnosti pridobiti orožne listine.

LovelyTruth je izjavil:

Vsaj preberi kaj sem napisal, to da si pacifist še ne pomeni da si bil v vojski!

Sledi debati, če že zakonodaji ne zmoreš.

LovelyTruth je izjavil:

Tisti ki rabi orožje naj zagovarja zakaj ga rabi,ne pa tisti ki ga nima!

Tisti, ki ga imajo, so to že storili. Pred komisijo, ki presoja upravičenost, ne pa pred posamezniki, ki ne vedo niti tega o čemu točno govorijo.

Če ti pa zakonodaja ni všečna, pa si vabljen na http://predlagam.vladi.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

LovelyTruth ::


Newsflash: vpletel si se v debato med menoj in Fritzem, kjer ugotavljava, če je pošteno ali nepošteno, da tisti, ki so uveljavljali ugovor vesti po zakonu nimajo več možnosti pridobiti orožne listine.


ti si pa odgovoril tistemu ki je dodal debati da ne obstaja samo ugovor vesti, ker pač nimamo več redne obvezne vojske, če ti komentar ni všeč ne komentiraj...

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Jaz "glasujem" da ne bi smel imeti več možnosti. Zanesljivost posameznika je potrebna da se mu izda dovoljenje.

LovelyTruth je izjavil:


Če nekdo resnično dokaže da se počuti ogroženo naj ima pištolo, nimam nič proti...


Kaj pa ima počutje skupnega z varnostjo?

AndrejO ::

LovelyTruth je izjavil:


Newsflash: vpletel si se v debato med menoj in Fritzem, kjer ugotavljava, če je pošteno ali nepošteno, da tisti, ki so uveljavljali ugovor vesti po zakonu nimajo več možnosti pridobiti orožne listine.


ti si pa odgovoril tistemu ki je dodal debati da ne obstaja samo ugovor vesti, ker pač nimamo več vojske, če ti komentar ni všeč ne komentiraj...

Ja, morda ti bo potegnilo, da kljub temu težko verjamem, da bi bilo veliko oseb, ki se v času nabora niso lagale in so z ugovorom vesti mislile resno, sedaj pa so se premislili. Ugovor vesti ni bila neka "malenkost". To, da pa se bi nekdo premislil, če bi bil pretepen ali oropan pa je non-sequiter, ker se v Sloveniji to ne šteje za upravičen razlog za nabavo.

LovelyTruth ::

Kaj pa ima počutje skupnega z varnostjo?


sej imaš redko 100% zanesljivost, dokažeš pač sum!

če pa imaš 100%, potem ima policija opravek z storilcem ne pa ti in tvoj man hunt!

Ugovor vesti ni bila neka "malenkost". To, da pa se bi nekdo premislil, če bi bil pretepen ali oropan pa je non-sequiter, ker se v Sloveniji to ne šteje za upravičen razlog za nabavo.


ja ampak ne za to ker potem rabi pištolo ampak ker nismo in a war zone in bi on to moral rešiti(policija pa to), večja je verjetnost da bo poleg tega ko bo lovil storilca ustrelil v paniki še nekoga drugega!

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

vedno ama vedno so najbolj glasni ravno tisti ki se najmanj spoznajo na zadeve in se jih zaradi svoje omejenosti najbolj bojijo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

gruntfürmich> vedno ama vedno so najbolj glasni ravno tisti ki se najmanj spoznajo na zadeve in se jih zaradi svoje omejenosti najbolj bojijo...

In tako pripombo vedno zapiše nekdo, ki mu ni jasno popolnoma nič.

AndrejO ::

LovelyTruth je izjavil:

Kaj pa ima počutje skupnega z varnostjo?


sej imaš redko 100% zanesljivost, dokažeš pač sum!

V Sloveniji to ne zadošča.

LovelyTruth je izjavil:

če pa imaš 100%, potem ima policija opravek z storilcem ne pa ti in tvoj man hunt!

Obstajajo okoliščine, kjer temu ni tako in takrat lahko oseba dobi dovoljenje za nabavo orožja za varnost.

LovelyTruth je izjavil:

Ugovor vesti ni bila neka "malenkost". To, da pa se bi nekdo premislil, če bi bil pretepen ali oropan pa je non-sequiter, ker se v Sloveniji to ne šteje za upravičen razlog za nabavo.

ja ampak ne za to ker potem rabi pištolo ampak ker nismo in a war zone in bi on to moral rešiti(policija pa to), večja je verjetnost da bo poleg tega ko bo lovil storilca ustrelil v paniki še nekoga drugega!

Non-sequiter je, ker zakonodaja tega ne šteje za upravičen razlog za nabavo. Vse ostalo je potem samo še bolj nerelevantno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

LovelyTruth ::


V Sloveniji to ne zadošča.



Varnostno orožje:
dokazilo, da je vaša osebna varnost ogrožena v tolikšni meri, da bi potrebovali orožje.

Če misliš da mora na tebe nekdo streljati, je to potem že dokaz. tukaj piše v tolikšni meri, kar pomeni, da ni nujno da mora nekdo na tebe streljat da ga dobiš...

Obstajajo okoliščine, kjer temu ni tako in takrat lahko oseba dobi dovoljenje za nabavo orožja za varnost.


Seveda obstajajo, samo moramo se vprašati kaj je bolj verjetno v Sloveniji da bodo v večini primerov veljale izredne okoliščine in bodo vsi rabili pištole ali pa da bo to domena policije...


Non-sequiter je, ker zakonodaja tega ne šteje za upravičen razlog za nabavo. Vse ostalo je potem samo še bolj nerelevantno.


Niti nisem ciljal da ima dovoljenje, je pa to da bi bil tudi recimo direktno napaden in bi lahko dokazal da ga nekdo hoče ubiti in posledično s tem dobil dovoljenje kvečjem problem, ker bi kot sem rekel naredil prej več škode kot koristi.

Če te napade nekdo ki se spozna na orožje ali pa tolpa ni rešitev da nabaviš revolve, kvečjem da se izseliš nekam kjer je bolj varno in medtem naj policija to reši.. Gunslinger metode vodijo v več by stander casualties kot pa v to da boš ti to rešil.

To je jasno, ker tudi v Ameriki ko pride do teh pobojev imaš veliko ljudi naoboroženih pa so težke pičkice ko treba enega ki po ulici hodi s puško ustrelit.

Ko pa nekdo hoče regulirat zakon o orožju, so pa vsi na ulicah in oboroženi do zob...

AndrejO ::

LovelyTruth je izjavil:


V Sloveniji to ne zadošča.



Varnostno orožje:
dokazilo, da je vaša osebna varnost ogrožena v tolikšni meri, da bi potrebovali orožje.

Pojdi na tečaj in ti bo tam na konkretnih primerih pojasnjeno kako se to dokaže.

LovelyTruth je izjavil:

Obstajajo okoliščine, kjer temu ni tako in takrat lahko oseba dobi dovoljenje za nabavo orožja za varnost.

Seveda obstajajo, samo moramo se vprašati kaj je bolj verjetno v Sloveniji da bodo v večini primerov veljale izredne okoliščine in bodo vsi rabili pištole ali pa da bo to domena policije...

Kakor zadeve stojijo je v Sloveniji nekaj posameznikov in potencialno celo kategorij posameznikoc, ki izpolnjujejo kriterije za varnostno orožje, ker jih država ne more učinkovito zaščititi.

Pojdi na tečaj in ti bo tam na konkretnih primerih pojasnjeno kako in zakaj.

Blodenje z izrednimi okoliščinami ni potrebno.


LovelyTruth je izjavil:

Non-sequiter je, ker zakonodaja tega ne šteje za upravičen razlog za nabavo. Vse ostalo je potem samo še bolj nerelevantno.

Niti nisem ciljal da ima dovoljenje, je pa to da bi bil tudi recimo direktno napaden in bi lahko dokazal da ga nekdo hoče ubiti in posledično s tem dobil dovoljenje kvečjem problem, ker bi kot sem rekel naredil prej več škode kot koristi.

Zato to pač ni dovolj za dovoljenje in tvoj izvorni komentar je zato non-sequiter. Lepo, da sedaj prihajaš do enakega zaključka.

LovelyTruth je izjavil:

Če te napade nekdo ki se spozna na orožje ali pa tolpa ni rešitev da nabaviš revolve, kvečjem da se izseliš nekam kjer je bolj varno in medtem naj policija to reši.. Gunslinger metode vodijo v več by stander casualties kot pa v to da boš ti to rešil.

Da, seveda. Zakaj si potem pisal, kar si pisal o temu, da si bi nekdo nenadoma zaželel orožje potem, ko bi bil oropan?

LovelyTruth je izjavil:

Ko pa nekdo hoče regulirat zakon o orožju, so pa vsi na ulicah in oboroženi do zob...

Pogovarjamo se o Sloveniji.

LovelyTruth ::


Pojdi na tečaj in ti bo tam na konkretnih primerih pojasnjeno kako se to dokaže.


sej mamo tebe tukaj, lahko direktno z primerom demantiraš ali pa pojasniš to kar sem od zakonika skopiral..





Blodenje z izrednimi okoliščinami ni potrebno.

ti si jo navedel, ne jaz!





Da, seveda. Zakaj si potem pisal, kar si pisal o temu, da si bi nekdo nenadoma zaželel orožje potem, ko bi bil oropan?

ja nisem dodal še ustreljen in streljan, rezan z mačeto in bombardiran z bombami!


Pogovarjamo se o Sloveniji.

Lepo bi bilo da potem kot branite razne strojnice in avtomatske puške upoštevate...ne briga me če so samo za društva in ciljanje tarč za zabavo...

Sploh pa ko vidim da je tukaj kar nekaj ki orožje sploh ne rabijo za obrambo, imajo ga pa za ''prosti čas''

AndrejO ::

LovelyTruth je izjavil:


Pojdi na tečaj in ti bo tam na konkretnih primerih pojasnjeno kako se to dokaže.

sej mamo tebe tukaj, lahko direktno z primerom demantiraš ali pa pojasniš to kar sem od zakonika skopiral..

Glede na to, da meni tako ali tako ničesar ne verjameš, je vseeno kaj napišem.

Sicer pa tako: v Sloveniji je več kot 0 orožnih listov za varnostno orožje, tudi takšnih, ki so bili izdani po l. 2007. To je dovolj dobro potrdilo, da je možno dokazati ogroženost tudi brez pretiravanja. Za ostalo pa se izprsi in mi nakaži 100 EUR, da te bom še naprej izobraževal. Ceneje od tečaja. ;)



LovelyTruth je izjavil:

Blodenje z izrednimi okoliščinami ni potrebno.

ti si jo navedel, ne jaz!

Resno? Kaj sem napisal? Me lahko citiraš?

LovelyTruth je izjavil:


Da, seveda. Zakaj si potem pisal, kar si pisal o temu, da si bi nekdo nenadoma zaželel orožje potem, ko bi bil oropan?

ja nisem dodal še ustreljen in streljan, rezan z mačeto in bombardiran z bombami!

Kdo pa je to dodal?

LovelyTruth je izjavil:

Pogovarjamo se o Sloveniji.

Lepo bi bilo da potem kot branite razne strojnice in avtomatske puške upoštevate...ne briga me če so samo za društva in ciljanje tarč za zabavo...

Jaz to v celoti upoštevam. Slovenije ne enačim z ZDA, hkrati pa se tudi ne obremenjujem preveč z lenobami, ki ne poznajo zakonske ureditve in širijo nek svoj FUD.

LovelyTruth je izjavil:

Sploh pa ko vidim da je tukaj kar nekaj ki orožje sploh ne rabijo za obrambo, imajo ga pa za ''prosti čas''

Takšnih je v Sloveniji ogromna večina.

AndrejO ::

Hmm ... sem napisal "ogromna večina", ampak ne vem, če je iz tega razvidno, da so med njimi tudi lovci. Zakon ločuje "šport" in "lov", se mi pa oboje zdi "prosti čas".

LovelyTruth ::



Sicer pa tako: v Sloveniji je več kot 0 orožnih listov za varnostno orožje, tudi takšnih, ki so bili izdani po l. 2007. To je dovolj dobro potrdilo, da je možno dokazati ogroženost tudi brez pretiravanja.

ja samo potem to ne gre v prid temu da je težko dobiti orožje...



Resno? Kaj sem napisal? Me lahko citiraš?


Obstajajo okoliščine, kjer temu ni tako in takrat lahko oseba dobi dovoljenje za nabavo orožja za varnost.



Jaz to v celoti upoštevam. Slovenije ne enačim z ZDA, hkrati pa se tudi ne obremenjujem preveč z lenobami, ki ne poznajo zakonske ureditve in širijo nek svoj FUD.


očitno se obremenjuješ, kako je smešno ko ne vidiš da se...


Takšnih je v Sloveniji ogromna večina.


In to je poanta cele debate, orožje bi morali imeti samo v namen resnične obrambe, ne pa hobija..

Čimveč bo tega, tem večja je možnost da bo en psiho dobil svojo priložnost.

AndrejO je izjavil:

Hmm ... sem napisal "ogromna večina", ampak ne vem, če je iz tega razvidno, da so med njimi tudi lovci. Zakon ločuje "šport" in "lov", se mi pa oboje zdi "prosti čas".


spet s tem zakonom, ko bo nekdo ustreljen zaradi spora, se ne bodo svojci mogli zagovarjat s tem da pač ni bilo nelegalno orožje uporabljeno proti njim...

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Zakaj pa ne za zabavo? Trenutni sistem deluje, zlorab je relativno malo, sploh takih kjer bi bilo vpleteno legalno orožje. To kaj se lahko zgodi pa pustimo za kdaj drugič. Pa še posamezniki ki bi res radi imeli in uporabljali orožje imajo na voljo nadzor in okolja kjer to lahko prakticirajo povsem varno.

Ker po enaki analogiji lahko vse avtomobile omejimo na 130km/h, prepovemo adrenalinske športe, izlete v gore,... Ker eventuelno se bo nekdo napil (ali pa se mi bo samo odpeljalo) in zgazil mlado mamico ter voziček hkrati.

Spolh pri avtomobilizmu manjka kar precej dirkališč kjer bi lahko ljudje dirkali varno in brez ogrožanja drugih. V strelstvu to na srečo imamo in ni smisla tega rušit.

Lovci pa morajo biti, ne sicer da niso za zabavo v LD, ampak združujejo pa prijetno s koristnim.

Drugače bi morali imeti še državne lovce, kar pa bi, glede na podoben primer z gozdarji, ne bilo tako učinkovito.

Jasno pa obstajajo izjeme. Ampak če bomo zakone pisali samo po izjemah lahko kar zapremo firmo.

Kot je bilo že napisano, trolat čez orožje ne da bi poznal vsaj osnove ni ravno higienično.
««
29 / 54
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Imate orožje (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
820201806 (17121) gruntfürmich
»

Novo streljanje v Ameriki (Oregon) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18544175 (31925) c3p0
»

napad v Las Vegasu (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
41990413 (82237) Grey

Več podobnih tem