» »

Posest orožja

Posest orožja

««
30 / 54
»»

horsemask ::

murica

gruntfürmich ::

kake bedarije limate, raje dajte gor kak video od rex zero 1, prve serijske pištole izdelane v sloveniji, katero američani na jutubu obožujejo!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Če bi v sloveniji prodajali enako serijo/verzijo/kvaliteto, za podobno ceno, kot v US, bi se še splačalo karkoli limat.

Američani pa itak obožujejo vse kar je malo bolj "eksotično". Sploh pa ker so njihovi preljubi tjulnčki šli iz Sigov lahko pokažejo da je tudi kakšna druga pokalica dobra :|

AndrejO ::

gruntfürmich je izjavil:

kake bedarije limate, raje dajte gor kak video od rex zero 1, prve serijske pištole izdelane v sloveniji, katero američani na jutubu obožujejo!

We pit the famous Sig P226 Legion 9mm pistol against the Slovenian contender, the Arex Rex Zero 1 9mm. We subject the P226 and Rex Zero 1 to sand, mud, dirt and water. Which one shines? You may be surprised at the results.

dmok ::

matobeli je izjavil:

Če bi v sloveniji prodajali enako serijo/verzijo/kvaliteto, za podobno ceno, kot v US, bi se še splačalo karkoli limat.

Kako je s tem ? Proizvodnja je v Sloveniji ? Potem skoraj dvomim, da so kakšne razlike v kvaliteti. Ali ?

d.

matobeli ::

Lahko sicer da so ta trenutek stvari že drugačne na našem trgu, ampak ko je izšel niso bile redke težave z njim.

Kasnejše serije, te ki jih imajo v US, pa so očitno zelo dobre. Največji problem je da naj bi se pri nas še vedno valjale prve serije, pa še cena je proti US ceni malo manj ugodna.

Pri nas 720€, US 600$. No, sej to ni toliko iz povprečja, Glock 17 je pri nas 650€, v murici pa 550$.

Okapi ::

FYI, ameriške cene so brez prometnega in različnih drugih davkov, ki jih morajo Američani plačati, samo v oglaševani ceni niso vključeni. Prometni davek je odvisen od posamezne zvezne države in okrožja in je od 7 do 13,5%, s tem da za orožje imajo ponekod še dodaten davek, tako da je lahko končna cena tudi 25% višja od oglaševane.

Heavy ::

Včeraj dobil na mail:

https://firearms-united.com/2016/11/19/...


EU citizens expect swift progress in this area to ensure their protection


Da bi zaščitili državljane, bodo prepovedali AR15, hkrati pa boš lahko še vedno kupil Tavorja (ista dolžina cevi, isto strelivo, isti nabojniki). Ravno tako bodo uvedli možnost uporabe samo 10 strelnih nabojnikov.

Ker teroristi kupujejo orožje v trgovinah.... in ne na črnem trgu.
#TeamFelix

M-XXXX ::

Ja, ker povprečen američan, rabi več kot 10 nabojnikov za ustavit terorista :D

Matako ::

V Evropi bi predvsem morali nehati pametovati o ZDA, ker nam je enajsta šola Youtuba že čisto skisala možgane in nimamo toliko pojma, kot si predstavljamo.

Posvetimo se raje našim šegavim profesorjem in njihovim potrebam in... željam.

To je problematika.

M-XXXX je izjavil:

Ja, ker povprečen američan, rabi več kot 10 nabojnikov za ustavit terorista :D


Preveri najprej kaj pomeni 10-strelni nabojnik, preden stisneš tipko.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

hammock ::

Se en neumen poskus EU, da postopno bana orozje v civilnih rokah. Spet se bo potrebno borit, kot nazadnje pred enim letom.

Dajmo se prepovedat nabiranje jurckov, ker so musnice strupene.

Bedaki.

N4g4c3N ::

Jaz ravnokar pišem pošto našim evropskim poslancem, poskušam čimbolj kratko in jedrnato argumentirati zakaj je ta direktiva slaba. Možnost, da bo kdo sploh prebral je majhna. Da bo spremenil mnenje še manjša. A vseeno bolje, kot pisati argumente na forumu.

Fritz ::

Ne, prvo je potrebno prepovedati tovornjake, ker so bolj učinkovito orožje kot skupina teroristov, oboroženih z avtomatskim orožjem s črnega trga in opasanih z eksplozivom.

Lahko bi pa dovolili samo kratke tovornjake, takšne dvoosne do 4 metre dolžine. To bi zagotovo rešilo vse težave. Prosto po EU komisiji...
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

oo7 ::

Evo po napadu v Berlinu EU spet sanja o tem kako pobrati orožja tistim, ki ga imajo legalno. Teroristi uporabljajo neleglano orožje EU se spravlja na tiste z legalnim :))
EU največja katastrofa tega stoletja.

Spajky ::

Saj sem rekel, da je False Flag z določenim namenom. Tudi predvidel sem ga/jih že pred časom.
Glej glej, začuda varnostne službe ponovno "nesposobne" ... "tenorista" pa spet iščejo povsod ... pol pa bodo našli enega "prikladnega" spet, ki je to kao napravil ... Vse je tako prozorno, da je že smešno, če znaš vsaj malo razmišljat in te ni strah ... :))

Da treba je pobrat vse orožje prebivalstvu, da se ne upre slučajno proti oblasti ;) ... prihaja fašizem (guglay za NWO in "zarotami").

Kmalu bo prepovedano tudi ... misli si še vse ostalo ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

zmaugy ::

Orožje lahko tudi rešuje življenja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

hammock ::

Ceski notranji minister zeli omogociti drzavljanom nosenje orozja. Nekatere je ze srecala pamet ocitno. Kdaj bo to pri nas?

Samael ::

Joj, ljudje, povsem napačno razumete koncept omejitve dostopa do orožja. Ma kakšni teroristi... koliko teroristov ste pa videli v življenju? Recimo, ko človek bere vas, navdušence nad strelnim orožjem... se mi zdi, da bi bila potrebna osebna oborožitev kvečjemu zato, da se, če gredo stvari narobe, ubrani vas.

Koliko od vas si želi, da psihopati od vaših sosedov, znancev... naokoli hodijo s pokalicami pod pasom? Jaz si vsekakor ne želim vas, norce, s temi zadevami v lasti. Si vi želite mogoče mene? Je tako težko razumeti to logiko? A se boste res boljše počutili ob misli, da je naprimer orožje lažje dostopno nekomu kot sem jaz. Ki vas ne mara. Ki mu greste na jetra? Desetim, stotim... tisočim takšnim kot sem jaz. Ali pa ti.

Grozno!


(malce karikiram v upanju, da bo vsaj 0,002% bralstva razumel moj hint)

N4g4c3N ::

hammock je izjavil:

Ceski notranji minister zeli omogociti drzavljanom nosenje orozja. Nekatere je ze srecala pamet ocitno. Kdaj bo to pri nas?


Novinar RTVja ne ve, ali pa namerno ni povedal, da na Češkem že danes brez večjega problema dobiš orožje za varnost, ki ga lahko prikrito nosiš. Seveda moraš prej opraviti še izpit in zdravniški pregled, podobno kot v Sloveniji. Wiki navaja, da je bilo leta 2012 registriranih 230k takih kosov, kar se mi za 10 milijonski narod zdi ogromno. Pa vendar se ne koljejo kar vsepovprek.
In zakaj so se Čehi kar naenkrat spomnili, da bi to zapisali v ustavo? Ker evropska komisija na vsak način hoče spraviti čez parlament svojo protiorožno direktivo, ki bo v primeru sprejetja imela hud udarec na športne strelce in zbiratelje po vsej Evropi. Čehi se v tej tematiki pač nočejo klanjati Bruslju. Podobno smo naprimer naredili mi s pravico do pitne vode.

Skratka totalen drek od članka.

matobeli ::

Dejmo k temu dodati še da imajo Čehi eno izmed manj ortodoksnih politik glede drog ki jih lahko imaš in mirno čvakaš.

Tudi alkohol jim ni tako zelo tuj.

Ampak slovenec raje, kot k bratcem v drugem ali tretjem kolenu, pogleda čez lužo, k narodu ki še sam sebe ne razume in je miljonkrat bolj kompleksen ter raznolik, ter iz tega potegne raznorazna varnostno-pravljična vprašnja in trditve glede smiselnosti uporabe in posesti orožja.

Samael ::

Ma kaki čez lužo. Dol mi visi za američane, čehe, pakistance... Ni ti treba iti tako daleč... Samo pomisli, mi slovenci... vsakdo ima kakšnega prijatelja, znanca, kolega... ki je čist ok človek. Uredu, zabaven, priseben dec. Do momenta, ko ga preveč požre, ko se njegova babnca spogleduje z natakarjem in podobno... Ej, sorry... ampak ob misli, da se 5 - 10% populacije (torej vsak deseti na prešercu čez dan) sprehaja s pokalico pod pasu mi je bistveno, res bistveno huje, kot potencialna grožnja bombaša. Večini tu, ko vas berem, ne bi zaupal niti obrezovanje grmovja, kaj šele nošenje orožja.

Stroga zakonodaja zradi grožnje teroristov. Bullshit. Ne potrebujemo tega namišljenega razloga. Vsak dan srečujem v življenju dovolj neuravnovešencev lastne nacije.
Tudi danes lahko dobiš dovoljenje za posedovanje orožja. Ali pač ne moreš? Ne ustrezaš? Pa bi ga imel vseeno? Vozi dalje...

Edina res edina realistična okoliščina zakaj bi sam imel orožje je ta, da ga ima tudi večina vas. Ker bi se prekleto ogroženo počutil ob misli, da ima vsak deseti debil okoli mene pod jakno pokalico. Ma kakšni teroristi... Tudi sedmice na lotu najbrž ne bom zadel. Zadanem pa tu pa tam kakšno štirico. Ker je večja možnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

zmaugy ::

Manjša dostopnost pomeni tudi manjši trg za storitve - na primer strelišča, ki so menda po novem hiper regulirana (kot večina stvari v naši vukojebini).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

hammock ::

Samael je izjavil:

Ma kaki čez lužo. Dol mi visi za američane, čehe, pakistance... Ni ti treba iti tako daleč... Samo pomisli, mi slovenci... vsakdo ima kakšnega prijatelja, znanca, kolega... ki je čist ok človek. Uredu, zabaven, priseben dec. Do momenta, ko ga preveč požre, ko se njegova babnca spogleduje z natakarjem in podobno... Ej, sorry... ampak ob misli, da se 5 - 10% populacije (torej vsak deseti na prešercu čez dan) sprehaja s pokalico pod pasu mi je bistveno, res bistveno huje, kot potencialna grožnja bombaša. Večini tu, ko vas berem, ne bi zaupal niti obrezovanje grmovja, kaj šele nošenje orožja.

Stroga zakonodaja zradi grožnje teroristov. Bullshit. Ne potrebujemo tega namišljenega razloga. Vsak dan srečujem v življenju dovolj neuravnovešencev lastne nacije.
Tudi danes lahko dobiš dovoljenje za posedovanje orožja. Ali pač ne moreš? Ne ustrezaš? Pa bi ga imel vseeno? Vozi dalje...

Edina res edina realistična okoliščina zakaj bi sam imel orožje je ta, da ga ima tudi večina vas. Ker bi se prekleto ogroženo počutil ob misli, da ima vsak deseti debil okoli mene pod jakno pokalico. Ma kakšni teroristi... Tudi sedmice na lotu najbrž ne bom zadel. Zadanem pa tu pa tam kakšno štirico. Ker je večja možnost.

Slabo novico imam za tebe - norci imajo ze danes orozje, brez papirjev, in ga verjetno nosijo dostikrat s sabo. Kupit pistolo na crno pri nas je ene toliko tezko kot kupit petarde na crno.

Samael ::

hammock je izjavil:

Samael je izjavil:

Ma kaki čez lužo. Dol mi visi za američane, čehe, pakistance... Ni ti treba iti tako daleč... Samo pomisli, mi slovenci... vsakdo ima kakšnega prijatelja, znanca, kolega... ki je čist ok človek. Uredu, zabaven, priseben dec. Do momenta, ko ga preveč požre, ko se njegova babnca spogleduje z natakarjem in podobno... Ej, sorry... ampak ob misli, da se 5 - 10% populacije (torej vsak deseti na prešercu čez dan) sprehaja s pokalico pod pasu mi je bistveno, res bistveno huje, kot potencialna grožnja bombaša. Večini tu, ko vas berem, ne bi zaupal niti obrezovanje grmovja, kaj šele nošenje orožja.

Stroga zakonodaja zradi grožnje teroristov. Bullshit. Ne potrebujemo tega namišljenega razloga. Vsak dan srečujem v življenju dovolj neuravnovešencev lastne nacije.
Tudi danes lahko dobiš dovoljenje za posedovanje orožja. Ali pač ne moreš? Ne ustrezaš? Pa bi ga imel vseeno? Vozi dalje...

Edina res edina realistična okoliščina zakaj bi sam imel orožje je ta, da ga ima tudi večina vas. Ker bi se prekleto ogroženo počutil ob misli, da ima vsak deseti debil okoli mene pod jakno pokalico. Ma kakšni teroristi... Tudi sedmice na lotu najbrž ne bom zadel. Zadanem pa tu pa tam kakšno štirico. Ker je večja možnost.

Slabo novico imam za tebe - norci imajo ze danes orozje, brez papirjev, in ga verjetno nosijo dostikrat s sabo. Kupit pistolo na crno pri nas je ene toliko tezko kot kupit petarde na crno.


Ne razumeš, ane, kaj želim povedati ...

A ti imaš pištolo?

Fritz ::

Samael je izjavil:


Ne razumeš, ane, kaj želim povedati ...

A ti imaš pištolo?

Verjetno, da ne. Ker ni kaj razumeti. V Sloveniji je cel kup idiotov, ki lažje kot strelno orožje dobijo dovoljenje za štirikolesno orožje ali celo za kolesno tovorno orožje in letno pobijejo ali pohabijo preko tisoč ljudi. A ker testa za idiotizem ni, so v zakonu navedene samo omejitve, katere je možno empirično dokazati. Tem omejitvam je pri orožju dodana še zanesljivost, ki je lahko subjektivno ali objektivno ocenjena s strani policije.

Skratka, posest orožja in njegova uporaba (tudi prikrito nošenje) sta dobro regulirani in tvoje vtikanje v pravice drugih državljanov, ki spoštujejo zakone in predpise, je enakovredno mojim pričakovanjem, da pa ti svoje v postelji ne smeš v rit, ker obstaja nevarnost, da boš morda nekoč tudi mene nekje na cesti hotel v rit. Razmisli, kaj bi mi rekel, če bi ti jaz postavil takšno zahtevo/razmišljanje in dobil boš moj odgovor na tvoje zahteve/razmišljanja.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

hammock ::

Samael je izjavil:



Ne razumeš, ane, kaj želim povedati ...

A ti imaš pištolo?

Imam jih vec. In za sebe lahko recem da vec ko postenih ljudi prikrito nosi kos s sabo, bolje se pocutim. Sploh v kaksnem kinu, nabitem lokalu ali pa trgu.

Ne pozabit da zakon na norce in teroriste nima vpliva, jim pa pomaga pri njihovih dejanjih, ce poskrbi, da so posteni drzavljani razorozeni.

jype ::

hammock> Imam jih vec. In za sebe lahko recem da vec ko postenih ljudi prikrito nosi kos s sabo, bolje se pocutim. Sploh v kaksnem kinu, nabitem lokalu ali pa trgu.

Če imate skupaj 60.000 pištol in vsi hkrati sprožite v bližajoče se tovorno vozilo, mu hitrost zmanjšate za 25%. Kakšna je masa tovornega vozila?

Fritz ::

jype je izjavil:

hammock> Imam jih vec. In za sebe lahko recem da vec ko postenih ljudi prikrito nosi kos s sabo, bolje se pocutim. Sploh v kaksnem kinu, nabitem lokalu ali pa trgu.

Če imate skupaj 60.000 pištol in vsi hkrati sprožite v bližajoče se tovorno vozilo, mu hitrost zmanjšate za 25%. Kakšna je masa tovornega vozila?

Absolutne varnosti ni. Sicer pa streljaš na voznika in ne poskušaš ustaviti vozila s kroglo. Zna pa strelno orožje priti prav v primeru napada s strelnim ali hladnim orožjem, seveda samo in izključno v pogojih upravičenega silobrana. Ljudje lahko nosijo orožje celo življenje, ne da bi ga kadarkoli dejansko uporabili.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

jype ::

Fritz> Sicer pa streljaš na voznika in ne poskušaš ustaviti vozila s kroglo.

Vozilo se ne ustavi, če voznik umre. IMO bi bilo pametno, da bi ljudje, ki se bojijo terorizma, pri sebi imeli različne vrste netrznajnih orožij velikega kalibra.

Verjamem, da bi to bistveno pripomoglo k izboljšanju varnosti v Evropi in širše.

horsemask ::

jype je izjavil:

Fritz> Sicer pa streljaš na voznika in ne poskušaš ustaviti vozila s kroglo.

Vozilo se ne ustavi, če voznik umre. IMO bi bilo pametno, da bi ljudje, ki se bojijo terorizma, pri sebi imeli različne vrste netrznajnih orožij velikega kalibra.

Verjamem, da bi to bistveno pripomoglo k izboljšanju varnosti v Evropi in širše.


veš bolje nevtralizirat voznika pr hitrosti 50 kmh in pol začne motor bremzat, kot pa pustit da uleti z 100kmh pa spluži kot v nici

zmaugy ::

Diktatorji imajo radi nadzor nad orožjem, najrajši pa imajo razoroženo prebivalstvo. To so naredili tako Hitler kot Stalin.

Samael ::

hammock je izjavil:

Samael je izjavil:



Ne razumeš, ane, kaj želim povedati ...

A ti imaš pištolo?

...In za sebe lahko recem da vec ko postenih ljudi prikrito nosi kos s sabo, bolje se pocutim. Sploh v kaksnem kinu, nabitem lokalu ali pa trgu..


Wot? Kaj sem ravnokar prebral?

Več kot POŠTENIH LJUDI nosi orožje bolj se varno počutiš. Naprimer v nekem lokalu. Huh?

Pri meni je pa ravno obratno. Zase lahko rečem, da manj kot psihopatov, cepcev, in ostalih zafrustrirancev prikrito nosi kos s sabo, bolje se pocutim. Sploh v kaksnem kinu, nabitem lokalu ali pa trgu..

Kako smo si različni, ane :)



jype je izjavil:

Fritz> Sicer pa streljaš na voznika in ne poskušaš ustaviti vozila s kroglo.

Vozilo se ne ustavi, če voznik umre. IMO bi bilo pametno, da bi ljudje, ki se bojijo terorizma, pri sebi imeli različne vrste netrznajnih orožij velikega kalibra.

Verjamem, da bi to bistveno pripomoglo k izboljšanju varnosti v Evropi in širše.


Tole me je nasmejalo :) Vsaj nekaj od še ene teme tega tipa, kjer si psihopati med nami želijo lažji dostop do orožja, da bomo vsi skupaj BOLJ varni :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

jype ::

Brownmask> začne motor bremzat

Od česa pa začne bremzat? A ker hitro ustreliš še v cegu, ki leži na pedalki za gas?

Heavy ::

jype je izjavil:

Brownmask> začne motor bremzat

Od česa pa začne bremzat? A ker hitro ustreliš še v cegu, ki leži na pedalki za gas?



Četudi ne bi spremenil brzine, brez voznika lahko trči v kakšno oviro, ki ga zaustavi. Četudi zaradi tega preživi nekdo več.


Pa drug scenarij:
http://www.truthrevolt.org/sites/defaul...

Pomisli, da ima mimoidoči pištolo. Eno je pobijat neoborožene civiliste, drugo je ko leti kaj nazaj.
#TeamFelix

zmaugy ::

zmaugy> Lahko pa za spremembo poskusiš debatirati z argumenti in ne z nasiljem.

Aha, ti vidiš nasilje v tem, da jasno predstavim posledice implementacije tvojih idej?

Impresivno.


Absolutno ne. Tvoj argument ne drži. Tudi na tej temi smo večkrat povedali, da je situacija v na primer Švici kljub močno oboroženemu prebivalstvu povsem drugačna od tiste v ZDA. Enako velja za Kanado.
Ampak nekateri teh argumentov enostavno nočete slišati, ker je najbolj enostavno za vse težave okriviti orožje.
V ZDA bi se moralo lotiti drugih reči in bi se problemi z orožjem v veliki meri sami rešili. Ker pištola sama po sebi nikogar ne poškoduje, kot tudi parkiran avto ne.
Še posebno nore pa so utemeljitve kontrole legalnega posedovanja orožja zaradi teroristov, ki delajo sranje z ilegalnim orožjem. WTF?!

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: AndrejO ()

jype ::

zmaugy> Absolutno ne. Tvoj argument ne drži. Tudi na tej temi smo večkrat povedali, da je situacija v na primer Švici kljub močno oboroženemu prebivalstvu povsem drugačna od tiste v ZDA. Enako velja za Kanado.

Ni res. Situacija v Švici in Kanadi je bistveno drugačna zato, ker Švicarji in Kanadčani _NE SMEJO_ nositi orožja. Tudi prenašajo ga lahko zgolj po poti od tam, kjer ga hranijo, pa do tam, kjer z njim smejo streljati. Sankcije so stroge, med drugim pa skoraj vse vključujejo odvzem dovoljenj v zvezi z orožjem. Če kdo ni dovolj odgovoren, da orožja ne bi uporabljal na neprimeren način, kot na primer tistile zgoraj, se mu orožja ne dovoli posedovati.

zmaugy> Ampak nekateri teh argumentov enostavno nočete slišati, ker je najbolj enostavno za vse težave okriviti orožje.

Ne nakladaj. Vemo, kam pelje oboroževanje prebivalstva: V še večje oboroževanje države (in nikamor drugam), kot se je pokazalo, ko so različni Američani poizkušali svoje orožje dejansko uporabiti zoper državno represijo.

zmaugy> Še posebno nore pa so utemeljitve kontrole legalnega posedovanja orožja zaradi teroristov, ki delajo sranje z ilegalnim orožjem. WTF?!

Ker nas ni strah tistih par lolekov, ki ilegalno posedujejo orožje, temveč hord nacionalistov, ki ga posedujejo legalno, pa so ga pripravljeni uporabiti zoper ljudi, ki imajo narobe počesane lase.

zmaugy ::

jype je izjavil:

zmaugy> Absolutno ne. Tvoj argument ne drži. Tudi na tej temi smo večkrat povedali, da je situacija v na primer Švici kljub močno oboroženemu prebivalstvu povsem drugačna od tiste v ZDA. Enako velja za Kanado.

Ni res. Situacija v Švici in Kanadi je bistveno drugačna zato, ker Švicarji in Kanadčani _NE SMEJO_ nositi orožja. Tudi prenašajo ga lahko zgolj po poti od tam, kjer ga hranijo, pa do tam, kjer z njim smejo streljati. Sankcije so stroge, med drugim pa skoraj vse vključujejo odvzem dovoljenj v zvezi z orožjem. Če kdo ni dovolj odgovoren, da orožja ne bi uporabljal na neprimeren način, kot na primer tistile zgoraj, se mu orožja ne dovoli posedovati.

zmaugy> Ampak nekateri teh argumentov enostavno nočete slišati, ker je najbolj enostavno za vse težave okriviti orožje.

Ne nakladaj. Vemo, kam pelje oboroževanje prebivalstva: V še večje oboroževanje države (in nikamor drugam), kot se je pokazalo, ko so različni Američani poizkušali svoje orožje dejansko uporabiti zoper državno represijo.

zmaugy> Še posebno nore pa so utemeljitve kontrole legalnega posedovanja orožja zaradi teroristov, ki delajo sranje z ilegalnim orožjem. WTF?!

Ker nas ni strah tistih par lolekov, ki ilegalno posedujejo orožje, temveč hord nacionalistov, ki ga posedujejo legalno, pa so ga pripravljeni uporabiti zoper ljudi, ki imajo narobe počesane lase.


1. Prav. Ampak orožja po hišah je polno tako v Kanadi kot v Švici. In če se kreten odloči, da bo naredil štalo kjerkoli, se verjetno ne bo sekiral, če bo na poti tja prekršil nekaj minornih zakonov.
Čudežno se to v Kanadi in Švici ne dogaja, v ZDA pa se.

2. Tudi res. Ampak zanimivo je, da je vsakemu genocidu prej sledila razorožitev prebivalstva ali skupine prebivalstva, ki je bila na spisku za odstrel. Tako smo lahko iz izkušenj upravičeno zaskrbljeni, ko se oblast začne truditi s kampanijami za opravičevanje razorožitve ljudi, ki posedujejo legalno orožje.
S tem da bi tukaj dodal še to, da če bi se na primer Trump odločil postati kralj ZDA in bi hotel to sprovesti brez da bi razorožil ljudi, bi imel težko štalo, morda mu tudi ne bi uspelo. Vsekakor bi bila možnost uspeha večja, če bi Američani v rokah namesto orožja imeli klobaso.

3. Tvoj strah je iracionalen, saj se večina odmevnih zločinov s strelnim orožjem zgodi s pomočjo ilegalnega orožja.

http://www.gunfacts.info/gun-control-my...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

jype ::

zmaugy> 1. Prav. Ampak orožja po hišah je polno tako v Kanadi kot v Švici. In če se kreten odloči, da bo naredil štalo kjerkoli, se verjetno ne bo sekiral, če bo na poti tja prekršil nekaj minornih zakonov.
zmaugy> Čudežno se to v Kanadi in Švici ne dogaja, v ZDA pa se.

Ampak orožja po hišah je polno tudi v Sloveniji, na Švedskem, na Finskem in celo v Nemčiji.

zmaugy> 2. Tudi res. Ampak zanimivo je, da je vsakemu genocidu prej sledila razorožitev prebivalstva ali skupine prebivalstva, ki je bila na spisku za odstrel. Tako smo lahko iz izkušenj upravičeno zaskrbljeni, ko se oblast začne truditi s kampanijami za opravičevanje razorožitve ljudi, ki posedujejo legalno orožje.

Nah, v resnici je to le propaganda. V resnici so se najprej oborožili rjavosrajčniki, ki so potem razorožili ostale, zato se lahko upravičeno bojimo, da se vsi tisti, ki bi orožje zelo radi imeli, pa jim ga trenutno ne dovolijo kupiti, pripravljajo na državni udar.

zmaugy> 3. Tvoj strah je iracionalen, saj se večina odmevnih zločinov s strelnim orožjem zgodi s pomočjo ilegalnega orožja.

Paravojaške organizacije, ki so sprožile politično dogajanje, ki je privedlo do zadnje svetovne vojne, niso uporabljale ilegalnega orožja. Teroristi ne povzročajo veliko škode, zgolj veliko neracionalnega strahu med takimi, ki meni pravijo, da je moj strah iracionalen.

jype ::

zmaugy> V EU seveda ni tako, orožje poseduje država.

Jaz nisem država, pa posedujem orožje. Kaj zdaj?

zmaugy ::

@jype: A si slišal za to, da lahko v Avstriji imajo ljudje šrotarco brez neke hude papirologije? Lani so jih mislim da razprodali, grem gledat statistike, kako se Helge in Hansi streljajo po vaseh...

jype je izjavil:

zmaugy> V EU seveda ni tako, orožje poseduje država.

Jaz nisem država, pa posedujem orožje. Kaj zdaj?


Glede na nekatere tvoje objave tukaj, ga po mojem ne bi smel. Zadržki javnega miru in reda se temu mislim da reče...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

matobeli ::

jype je izjavil:

Nah, v resnici je to le propaganda. V resnici so se najprej oborožili rjavosrajčniki, ki so potem razorožili ostale, zato se lahko upravičeno bojimo, da se vsi tisti, ki bi orožje zelo radi imeli, pa jim ga trenutno ne dovolijo kupiti, pripravljajo na državni udar.


Če je to pravi razlog:
a) imaš prav
b) si lahko brez skrbi, ker se to ne dogaja

Gre se zgolj za tiste ki lahko dobijo orožje in zakaj ga ne bi smeli.

jype ::

matobeli> b) si lahko brez skrbi, ker se to ne dogaja

Saj sem, ampak nekateri tu nas prepričujejo, da bi "nam rada oblast pobrala orožje", kar ne drži.

zmaugy ::

jype je izjavil:

matobeli> b) si lahko brez skrbi, ker se to ne dogaja

Saj sem, ampak nekateri tu nas prepričujejo, da bi "nam rada oblast pobrala orožje", kar ne drži.

Ko nekaj dni po terorističnih napadih z ilegalnim orožjem začne oblast razlagati, da bi bilo treba otežiti ljudem posedovanje legalnega orožja (z namigom na prej omenjeni teroristični napad), potem lahko to sklepaš upravičeno. Ali pa da so ljudje na oblasti nori. In ne, niso nori.

Samael ::

jype je izjavil:

zmaugy> Ampak zanimivo je, da je vsakemu genocidu prej sledila razorožitev prebivalstva ali skupine prebivalstva, ki je bila na spisku za odstrel. Tako smo lahko iz izkušenj upravičeno zaskrbljeni, ko se oblast začne truditi s kampanijami za opravičevanje razorožitve ljudi, ki posedujejo legalno orožje

.....

zmaugy> 3. Tvoj strah je iracionalen, saj se večina odmevnih zločinov s strelnim orožjem zgodi s pomočjo ilegalnega orožja.



Kakšnih izkušenj? Čigavih izkušenj?

Kdaj se mi zdi, kot da živimo v dveh paralelnih svetovi, kjer ljudje z iracionalnim strahom pred neko namišljeno situacijo skušajo druge prepričati, da je njihov zadržek pred argumenti namišljenih situacij iracionalen.

Samael ::

Pa se ti zdi strah, da bi recimo krepko povečan del random populacije naokoli marširal z orožjem res bolj iracionalen, kot pa strah biti neoborožen, ker bi se utegnil v tvoji bližini zgoditi teroristični napad. Iskreno.

Ja, svet ni varen, ampak kar se mene tiče, se upravičeno čutim bolj ogroženega s strani pijanega sodržavljana, kot pa terorista. Zdaj pa da temu še dodamo s strani pijanega oboroženega sodržavljana. Me lahko kriviš za to?

Veliko se obešamo na statistike napadov v orožju naklonjenih državah vs orožju nenaklonjenim državam. Kakšen argument pa sploh je to?Kakšna je pa statistika smrtnih žrtev terostičnih napadov po sloveniji? Bi govorili tudi o tem, ko se zavzemamo za orožje dostopno masi v imenu ubranitve pred tovrstnimi napadi?

zmaugy ::

Po slovenski statistiki zadnjih nekaj let bi v Sloveniji morali imeti prepovedane sekire, nože in vilice, ne pa pištol in pušk. Ampak temu ni tako.
Ko sem bil v Parizu pred 15 leti, me varnost niti pod razno ni skrbela. Lani je bilo povsem običajno, da si bil v vsaki res znani trgovini v centru mesta pri vstopu poskeniran z detektorjem kovin in da se po mestu sprehajajo specialci z avtomatskimi puškami.
Svet se spreminja.

Samael ::

Se strinjam s slednjim. Svet se spreminja.
Rad hodim po koncertih, pa se spomnem takole kakšen teden, dva po Bataclanu kako sem pogledoval proti potencilanim izhodom "če bi do česa prišlo", si namišljal potencialne scenarije. Spomin (iz medijev) je bil še svež in ljudje pač to kdaj počnemo... Ampak veš kaj, res res se ne bi počutil bolj varnega, če bi vedel, da ima recimo 5% populacije na tem koncertu pri sebi zavoljo lastne obrambe orožje. V bistvu bi me skrbelo ravno to. V nekem momentu je dovolj samo eden, ki mu gre nekaj hudo narobe v življenju...

Takšno je moj razmišljanje. Mogoče se motim.

Mimogrede, omenjal si statistiko. Nikakor ne dvomim, da se večina domačih ubojev (sploh tile v okviru družine, sosedov..) zgodi z domačim orodjem (noži, sekire..), pa vendarle... a imamo dejansko pri na v Sloveniji sploh kakšno javno statistiko ubojev s stralnim orožjem ali pa operiramo z argumentom, ki bazira na naših domnevah? Lahko linkaš to statistiko (sem skušal sam, pa sem izgleda bolj lesen pri iskanju tega)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

matobeli ::

Statistika: List of countries by firearm-related death rate @ Wikipedia

Ima pa wiki ponavadi navedene vire. Nisem pa preverjal.

horsemask ::

liberalni gun control aktivisti v murici kupujejo orožje , pred trump "tiranijo" , čak a nismo nekateri cel cajt pisali da je zato tam tisti 2nd amendnment?

ampak si bo spet jupe nekaj izmislil

zmaugy ::

Zanimiv link z nekaterimi statističnimi podatki:

http://www.gunfacts.info/gun-control-my...

Verjetno niso izbrali tiste, ki bi jim škodovali, pa vendar...
««
30 / 54
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Imate orožje (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
820201805 (17120) gruntfürmich
»

Novo streljanje v Ameriki (Oregon) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18544174 (31924) c3p0
»

napad v Las Vegasu (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
41990407 (82231) Grey

Več podobnih tem