» »

[Divxvid] Quadro predvajalniki

[Divxvid] Quadro predvajalniki

sotlerx ::

e-marko
Da se, lahko ih prstavljaš .

Opo
Kateri FW imaš.Datoteka mora biti napisana z velikim črkam MTK.BIN in Label ime CD-ja mora biti MEDIATEK z velikim črkam.Zapečeš na CD in to je to.

DEjancek
Povej mi zakaj na 16:9 TV ne gledaš vseh odaj v sistemu 16:9.???
LP
sotlerx

opo ::

Imam tega današnjega MTKquadro V2 1 zip. pred nadgradnjo moram dat predvajalnik na tovarniške nastavitve.
KOLIKO MORAM POČAKAT DA SE NOVI FW NALOŽI . Sem pač čisto sveži v teh nadgradnjah.:D

lp opo

opo ::

Naložil novi FW dela super. hvala vsem .

lp opo :D :D :D :D :D :D

sotlerx ::

Opo
No končno eno pozitvno razmišljanje in ocena ,upam da si tudi zadovoljen in da si se naučil
brez naše pomoči narediti upgrade FW-ja.
LP in uživaj
sotlerx

mm2102 ::

Na ovoj istoj stranici imate FW bez prikaza subtitlova u filebrowseru

http://www.elitesecurity.org/tema/17811...

pozdrav,
Marijan

Dejancek ::

sotlerx : Vse kar je po TVju gledam v razmerju 16:9, tak da....

No upam da se res 1,3 in 4 točka odpravljene, kot sem napisal post.
FW pa naložim tegale kot je dal mm2102 link al kako ?


Stestiral pa bom FW komaj v soboto, saj prej me ne bo doma, da bi lahk kaj povedal več.

e-marko ::

Pozabil si dodati, da so vse oddaje, ki jih gledaš v 16:9 načinu grdo razpotegnjene. Pa lahko imaš smart, wide, auto ali kakršnokoli nastavitev slike vklopljeno.:P Za filme pa je super, ja. To pa se strinjam.

LP
...somebody, somewhere...

sotlerx ::

Dejancek
Lahko naložiš tega ki ga je dal MM2102 in potem poročaj,pa ne preveč jamrati.
LP
sotlerx

KleBac ::

@mm2102 odnosno @Marjan !

Ti si CARE ! Uglavnon - hvala ti puno !

Mislim, za vse ostale: človek niti NIMA DVD PREDVAJALNIKA QUADRO !

Pa mu uspeva. Enostavno, ane ?

itak......

In my life....I should do what I could !

KleBac ::

@mm2102

Font, koji je bio prije, puno je bolji. Zato što ona slova VEČA su i tanja/uža tako jih stane 38 u jedan red. Kod ovog fonta u v2.1 stane jih oko 33 u jedan red i pošto još uvek
imamo u novom (to jest tvojem FW-u) podršku za samo 2 reda slova a ne 3 kao original, ovo je malko nezgodno. Toliko, samo napomena.....

Tako, da ču ja staviti stari ( v2 ) FW nazad.....


Hvala !

In my life....I should do what I could !

tiktak ::

Eno vprašanje o tem predvajalniku.

Moj oče ima ta predvajalnik in me zanima,
če lahko pregeduje slike (jpg) v slide show-u
na celem cd. CD ima slike shranjene po mapah.

Meni je uspelo avtomatsko predvajane samo po posamezni mapi.

Hvala

Dejancek ::

Naj povem da sem malo prej naložil ta FW 2.1 in bi lahko rekel da je skoraj popoln. Manka še samo popravek za OSD...

Višina OK
Velikost OK

;)

sotlerx ::

@Dejancek

Lepo ,lepo ali je bilo nekaj besed nepotrebnih,glavno da smo na koncu vsi zadovoljni.Tudi to bo upam bo popravljeno .Še enkrat moje čestitke MM2102
LP
sotlerx

KleBac ::

@vsi

Fonti v tazadnjem FW-ju so preširoki. V vrstico jih gre samo 33. Quadro pa podpira samo 2 vrstici s tem FW-jem. (orig. FW podpira prikaz podnapisov v treh vrsticah).

Zaradi širine znakov/fontov FW deli podnapis v nasledno vrstico:

00:05:06,960 --> 00:05:09,880
Privoščimo si jastoga in ga vpišemo na
naročilno listo g. Lensona.

bo prikazano kot:

Privoščimo si jastoga in ga vpiš-
emo na

Tole pa zmanjka iz ekrana... : naročilno listo g. Lensona.

No ja, zato moja gornja kritika....in vrnitev na prejšnji FW

In my life....I should do what I could !

Dejancek ::

Še nekaj :

11.2.2006 sem napisal :

NE predvaja DL medijev (1 sloj zapisa prebere, 2 sloj ga ne prepozna sploh) = DOMA posnetih !!!

Mogoče sedaj kdo ve kaj o tej zadevi ?

mm2102 ::

Pozdrav,
slažem se da subtittlovi nisu najbolje riješeni ali to je problem subrutine u FW koji nakon određenog broja znakova prebacuje u drugi red.Ali mislim da je najveći problem u onima koji prevode filmove jer ponekad strpaju u jedan red i 50 znakova .Postoji jedan program koji rješava taj problem zove se OpenSrt on je freeware možete ga skinuti zajedno sa uputstvom na adresi:
http://gen.ikari.free.fr/spip/rubrique....
jednostavan i brz program koji sređuje titlove zadate mu parametre i sam u nekoliko sekundi sredi titl, tako da nema problema sa ispisom u dva reda.
symbolman ako se znaš koristiti programom MTKRemaker poslat ću ti fontove pa sam možeš isprobavati varijante koje ti odgovaraju sa fontovima treš samo paziti da FW nije veći od 1024 kb.
LP
Marijan

KleBac ::

@mm2102

:-) mogu se poigrati...ako bih mi slao recimo fontove iz verzije 2 in MKTremaker pa ću sam pokušati da ubacim one velike fontove u taj v.2.1 FW koji ima malo niže fontove i bez je .sub i .srt fajlova u menuju.

ps.

Ali ipak - originalni je FW podržavao 3 reda subtitlova :-)

moj email: symbolman@email.si

In my life....I should do what I could !

e-marko ::

Saj če imaš fw si lahko sam vzemeš ven fonte in jih preneseš v drug fw. MTKRemaker pa tudi takoj dobiš, če vtipkaš v googla. Da ne boš čakal na mm2102...

LP
...somebody, somewhere...

mitko25 ::

Fantje..Pozna kdo Quadrov model DVD 844?
Kakšne preddispozicije ima in kaj je možno z firmwarom postoriti?
l.p.Mitja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitko25 ()

cruci ::

Kot prvo naj povem, da mi FW v2.1 zelo ustreza in sem avtorju zelo hvalezen, da si je vzel cas in napravil remek delo. Zanima me pa ena zadeva, ki je na podoben nacin ze zanimala Shadowevil-a in mu je sotlerx (in drugi) pomagal prebroditi tezave. Problem je v predvajanju dolocenih, novejsih, filmov in sicer slika se pri nekaterih mocno zatika (kot bi bil procesor presvoh, ali pa bi filmu mankalo zelo veliko frame-ov; na racunalniku deluje tekoce), pri nekaterih pa samo zvok malenkostno zaostaja oziroma prehiteva. Prvi film, ki mi je zacel stekati (in to najbolj) je film The Final Cut ( karakteristike), potem je tukaj se Lucky Number Slevin ( karakteristike) in The Hulk ( karakteristike).

Probal sem ze na nacin kot ga je predlagal sotlerx Shadowevil-u, ampak je vse isto. Ali kdo ve v kermu delu je tukaj fora, da ne dela tko kot bi moralo. Ker malo sem gledal razne filme, ki jih se imam, pa majo prakticno vsi OpenDML AVI (2.0). Velika vecina jih dela, ti, ki sem jih pa nastel pa ne delajo tekoce.

Hvala za odgovore 0:)

P.S.: pri AVIMux-u sem uporabil default nastavitve, s tem da sem poskusil z in brez "use open-DML output" v input/output settings-ih

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cruci ()

KleBac ::

@cruci

Prvi ne bo delal, ker ima GMC. Samo re encode bo pomagal ( najbolje kar Dr.DivX ali pa DivX converter)

Za druga dva pa bi naj bilo dovolj, da jih spustiš preko AVImux_GUI-a.

AviMUX_GUI setting (vse ostalo default):



Po AviMUX_Gui-ju GSpot info :



Ne vem zakaj, a ponavadi zadostuje

In my life....I should do what I could !

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Senitel ()

cruci ::

Hvala za nasvet. Bom v petek ali soboto probov te zadeve narest in bom sporocu al mi bo delal al ne. Upam, da ja. Hvala se enkrat ;)
..brain kills beer cells..
..movin' to the next brain level..

Dejancek ::

Se mi je kar svitalo, da tudi najbolj glasni v temu oddleku glede tega FW, bodo dali tako rečeno rep med noge in bili tiho , glede mojega vprašanja :\

e-marko ::

In kaj si sploh želel za odgovor? Če si ugotovil, da ti ne bere doma posnetih DL medijev je to pač to. Ali menjaj medije ali/in pekač in poskusi ponovno. Če pač ne bere se boš moral sprijazniti. Dejstvo je, da zapisljivih dl medijev ne uporablja dosti ljudi, ker so nezanimivi zaradi cene.

LP
...somebody, somewhere...

Dejancek ::

Ja želel sem čist preprost odgovor, ali je to sam pri meni, ali ima tudi kdo drug isti problem.
Mogoče pa je treba DL medij drugače posnet da bo berljiv, upam da štekaš...

Uporabljam pa samo Verbatim medije, ki so tudi anjboljši, tako da v mediju ne vidim problema.

KleBac ::

@Dejancek

Za DL medije ni "ekonomske računice"!!!

(vsaj pri meni)

:-)

In my life....I should do what I could !

e-marko ::

Verbatim je samo ime in ne pomeni, da je medij dober. Res je, da jih je večina ok. Res pa je tudi, da kvaliteta Verbatimov zadnje čase precej niha. Pa še fake Verbatimi so se začeli pojavljati. Bolje, da napišeš mid medija in od tod izhajaš. Malo poglej še na kakšno tujo stran cdfreaks ali kaj takega, da vidiš kako se drugim obnesejo. Pa kakšen scan napravi in poglej rezultat.

LP
...somebody, somewhere...

Loaded ::

Kupil sem si predvajalnik Quadro 844 DivX in pri predvajanju DivX filmov ter mp# fajlov mi ne dela subwoofer. Pri DVD-jih dela. In vklopljen imam Pro Logic, torej to ni problem. A ima kdo podoben problem?
Zanima me še nekaj glede nastavitev, in sicer pri audiu: Kaj je to DRC (da se nastavit na on in off), kaj je to down sampling ter Center in rear control (nastavitve so od 0 MS do 5 MS)? In ali je že zunaj kakšen novejši firmware za ta predvajalnik?
Loadeed

KleBac ::

Bol samo tolko, da tema prke gor pride. Sicer pa nič novega :-)

Razen to, da je Quadro 705 EDINI na MediaTek čipu narejen....zgleda.....

Tko da so vsi drugi Quadroti BAD....

In my life....I should do what I could !

SoKe ::

@symbolman torej po tvoji izjavi sodec...se najbolj splaca kupiti 705-ka. po cem sklepas to oz. kje so slabosti ostalih dveh --> 707 in 844?

ker si namrec kupujem nov divx player, ker sem si nabavil 5.1 zvocniski sistem in nazalost jih na yakumota ne morem priklopiti ;(( me zanima ali je 705-ka dobra izbira. me pa pradvsem zanima glede podnapisov, PB in pa aktualnega FW za ta predvajalnik.

lp..
SoKe

quadro933 ::

Lep pozdrav. Kupil sem predvajalnik Quaro 933 Divx. Vse dela v redu le velikost podnapisov me malo moti. So premajhni namreč. Spreminjam lahko le pozicijo ter barvo podnapisov. Zanima me kako bi to popravil? Iskal sem firware na internetu a nisem nilč našel.
LP

KleBac ::

žal....

In my life....I should do what I could !

Podmornik ::

Pozdrav!
Vidim, da je precej komentarjev na temo Quadro predvajalnikom. Pri tem pa me zanima ali je kdo testiral DVD - HT 1077 DivX hišni kino. Predvsem me zanima predvajalnik(dober-slab, podnapisi, možnost nadgradnje firmware, slabosti, predvajanje divx-ov...), ker ima ževgrajen FM/AM tuner in na tak način zmanjšam število komponent. Pri tem pa me zanima tudi kvaliteta zvoka iz priloženega sistema zvočnikov. Pri drugih predvajalnikih nisem namreč zasledil vgrajenega radijskega sprejemnika in me to pri HT 1077 najbolj privlači.
Če stvar ni sprejemljiva bom pač kupil Q705, ki ga zelo hvalite in pa Genius 5.1 zvočnike, ki jih že imam doma.

lp

BladE_ ::

Kako je s Quadro DVD 844 predvajalnikom? A se ga da kej nadgradit? Se kej zatika pr predvajanju divX-ov? Lepo predvaja podnapise? Vase izkusnje?
Akcija - Reakcija

Ghostface ::

Kaj ima kdo kaj informacij glede Quaro dvd-933, saj ne najdem skorajda nič informacij na netu? Zanimalo bi me predvsem kašen čip uporablja (MTK,...?)
In ali ga je kdo že testiral - če lahko v tem primeru poda svoje izkušnje (slika, zvok, podpora DivX, podnapisi,..)
Bi bil zelo hvaležen!

mm2102 ::

Pozdrav,
Evo malo obavijesti s moje strane u VIDI casopisu izlazi moja recenzija svih dostupnih plajera u Hrvatskoj medu njima i Quadro serija tako ako vam je dostupan casopis u njemu cete naci sve sto vas zanima.

LP

quadro933 ::

lastim si quadro933. Kupil sem še neke 5.1 zvočnike. Imam en testni dvd z nekimi testnimi fajli. Zanima me zakaj ne predvajalnik ne vidi posameznih VOB datotek? Pa tud dveh avi datotek noče pognati. Skoraj jih že zažene, potem pa napiše da ne podpira profila.
Dal sem dvd v yamado 8700 pa dela normalno.

Ghostface ::

Nažalost mi ta časopis ni dostopen, kaj so te informacije dostopne tudi kje drugje (recimo na internetu) ?
Ali pa bi lahko mogoče tukaj napisal kratek povzetek. (predvsem za Quadrota me zanima).
Hvala!

macgajver ::

Lp jest sm mal gledou tegale quadrota 933 in me zanima v čem je razlika od 844 poleg hdmi priključka.
tenstan krompir je pa zakon

fritz221067 ::

Kupil sem Quadro DVD 844 Divx pa mi ne bere nobenih DVD jev ali kdo ve če moram kaj nastavit na njemu

Hvala

Makica1 ::

Živjo,

Doma imam Quadro DVD 606 dvix predvajalnik. Težavo imem ker mi pri določenih filmih predvaja samo melodijo, glasu igralcev pa ne.Pri določenih pa še tega ne in je vse nemo. Ali mogoče kdo ve kako to rešiti?

Hvala in Lp

giordanob ::

Danes sem kupil v Big bangu Hyundai DivX player. Imel je katastrofalno majhne divx podnapise in povrhu brez šž (č je prikazal). Nemudoma sem šel nazaj in vzel Quadro 606.
Podnapisi so zelo lepi, veliki in berljivi s čšž vred.0:) Testiral sem kar nekaj divX in zaenkrat je vse lepo špilal. Moti me to, da pri multisession DVD R bere samo prvi session. Zgornji Hyundai je bral lepo vse sessione.
A se da to kako rešiti na playerju?
Vsa ta komplikacija z multisession na DVD se mi zdi tragikomična. Ko so naredili standard za DVD so poznali celotno zgodbo, ki jo je dal skozi CD. Pri CDju so se enkrat zmenili in vsi podprli multisession. Pri DVD pa tega še ni - ne morem verjet.;((

giordanob ::

Joj, navaden glasbeni CD igra katastrofalno:'(
Polno šuma, na začetku komada kr nekaj preskakuje:O

MEDENA ::

tile HYUNDAI nadgradiš firmware pa je mir.

tengo ::

In kateri je sedaj najboljši firmware za model 844, kdo ve?
McLaren Mercedes se ve...

alkoo ::

Tudi mene zanima kakšne izkušnje imate z q844.

@fritz221067: sploh nobenih dvdjev ne bere?

Torej prosim vse lastnike da malo opišejo, kaj zmore, problemi,...

macgajver ::

jas sem ga imel nekaj časa doma pa morm rečt da je vse bral tekoče in brez problema tud dvdje ni da ni samo meni ma glup do konca je imel starejši model bolši meni recimo za slike pregledvat po mapah je res mučenje.
tenstan krompir je pa zakon

Ferris ::

Imam Quadro dvd 606 divx, pa ne vem kako naj pridem do firmware-a?

ozanic ::

A se da kako povečat podnapise pri Quadro 933? So definitivno premajhni!?

alkoo ::

Sem včeraj nabavil quadro dvd-844 za 10k. Za tak denar kapo dol. Se pridružujem mnenju macgajver-ja. Do sedaj je prebral vse (razen vcd-jev nimam pri roki da bi poskusil). Ima pa res čudno navigacijo in prikaz pri branju mp3-jev in slik. Drugače pa za povprečno rabo super zadeva.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[divXvid] Yamaha predvajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
16026955 (6487) monaco
»

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave (strani: 1 2 3 442 43 44 45 )

Oddelek: Zvok in slika
2209320856 (46200) cryptozaver
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724201 (8815) bizi72
»

seminarska - pomoč Bs Player ......

Oddelek: Šola
194041 (3495) bobby
»

Izšel je DivX 6

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
445817 (3851) Metabond

Več podobnih tem