» »

[Divxvid] Quadro predvajalniki

[Divxvid] Quadro predvajalniki

mm2102 ::

Ako ste u mogućnosti skinite ovaj testni CD :
http://www.divxtest.com/article.php3?id...
sa svim kodecima i tako ćete najbolje provjeriti dali podržava ili ne neke kodek ili ne moguće je ako je film ripovan sa kodekom novije generacije kao divx6 ili digital nero da ga ovaj player nemože reproducirati ,što se tiče obnove novih kodeka sve ovisi o proizvođaču istog jer u 1Mb flasha nemože stati novi kodeci a i njima je u interesu da se kupuju noviji modeli koji će podržavati novije kodeke.Isto tako može se lako što i rečeno ovdje sa Gspotom provjeriti kojio je kodek.
pozdrav

mm2102 ::

ili ovaj kraći test za Divx6 na:
http://download.divx.com/labs/LastManSt...
pozdrav

sotlerx ::

mm2102
Pozdra! 1 film ki ga ni predvajal Quadro 705 zaradi audio codeca sem z Dvix coverterom
skonvertiral in je Quadro brez problema predvajal film ,video in audio delalo super.

Shadowevil če imaš Dvix converter ali si ga skini probaj ta film skonvertirati in boš dobil
končnico dvix pa probaj.Če ti dela film normalno OK če ti je isto kot prej potem je kriva povezava na TV.
LP
sotlerx

sotlerx ::

Shadowevil
Če imaš točen naziv filma (originalen) mi ga prosim povej.Če imaš Gspot program preglej film z njim in poročaj kaj ti je izpisal.
LP
sotlerx

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sotlerx ()

sotlerx ::

mm2102
Krači test za Dvix6 dela brez problema.
LP
sotlerx

opo ::

Mi bi imeli novi FW8-O :D

LP OPO

SLIKE SO ZELO LEPE!

sotlerx ::

Shadowevil
Resident evil:Apocalypse imam (upam da sta identična)zato sem te spraševal za točno ime tega filma ali če bi pregledal podatke z Gspot programom,namreč ta film pri meni resnično dela BREZ
PROBLEMA. Oprosti ne preneham dokler se en problem ne reši.
LP
sotlerx

shadowevil ::

Ni problema,tukaj je link do podatkov pregledanih z GSpot.Upam da bo v pomoč.

opo ::

TA FILM DELA Red Eye (2005) *DVDRiP* NEDIVX.

LP OPO

sotlerx ::

Shadowevil
Gspot si skini verzijo v2,52 beta 01 je precej boljš kot v2,21.Jaz imam drugo verzijo Resident Evil:apocalysa in zato mi dela tvoj film po vsej verjetnosti tudi meni ne bi delal.DML AVI codec je izgleda problematičen.Ali ta isti film dela pri tvojem prijatlu na Xoro-tu.
LP
sotlerx

shadowevil ::

Saj ta film dela tudi na Quadrotu samo slika je raztegnjena kot sem v problemu napisal.In DA taisti film dela kolegu na XORO.

KleBac ::

@shadowevil

Filmi, ki so OpenDML AVI znajo v določenih primerih delat probleme na Vseh MediaTEK komponentah. (XORO 415 je ESS Vibrato )

Jaz to rešim s programčkom AVIMux_GUI

1. Drag and drop film v "open files (add files via drag & drop)

2. Klikni "Settings" in v novem oknu klikni gumb "AVI file structure" in potem "OK"

3. Sedaj pa klikneš doooolgi gumb (na AVIMux-GUI osnovnem oknu) "generate data source from files"

4. In potem "start" - to pa shraniš

Poiskusi in javi!

In my life....I should do what I could !

sotlerx ::

Shadowevil
Prosim če mi na osebna ovestila pošlješ svoj email.
LP
sotlerx

MrLord ::

Zdravo! Jest sem tudi eden od lastnikov QUADRA DVD-705 DIVX in moram povedat da sm ful zadovoljen.

To je moj prvi player, filme pa sem prej gledu na PC TV out varianto.Ker sem filme snemu za PC, mi ni blo važn, kakšen format majo podnapisi, kako se imenujejo (avi in podnapisi)datoteke. Player sem doma prklopu not poču CD in zadeva dela.Probam drug film, glej ga zlomka NE dela, dam v PC podnaoisi MICROdvd.In kaj zdaj? Vse filme ki jih imam sprobat če delajo. Gremo 1,2,3,4 itd, pri ene 60-emu CD-ju javi Quadro NO DISC
in konc ne šlivi tud 5%, da bi kakšen CD prebral.Pol pa premislm, res sem ga polomu, gonu sem ga do konca.
CD not FF 2x 4x 8x 16x 32x PLAY dela podnapis ali ne STOP OPEN drug CD notr pa jovo na novo 50-60x.
Kaj pa zdaj ? Ja zadeva ma garancijo, grem v BTC povem da ne bere discov, prodajalec mi je brez problema dal drug player takoj v trgovini.COMTRONU vsaka čast in kapo dol. Zdaj ga bolj pazim in 5 mesecev špila bp.
Edini film ki mi le do zdaj šteknu - cuka pa je DIE HARD TRYLOGY. LP:)) :))

shadowevil ::

Evo zadeva rešena s pomočjo nasveta symbolma-a.Hvala vsem za trud in pomoč, res se zavzamete za problem in pomagate.Še 1x hvala vsem!!

KleBac ::

@mm2102

Malo i sa moje strane o super FW v.2

- Font je OK velik - Ali na mojoj 16:9 TV malo previsoko - nekoliko pixela na dole bilo bi OK - odnosno, da se prikazuju od dole prema gore bilo bi OK
- Prikazuje najviše 2 reda po 39 znakova - Kod originalnog FW-ja je to bilo 3 reda po toliko znakova.
- Funkcija Go To ne radi, ako je Meni na Slovenskom. Meni inaće menu ionako je nastavljen na Engleski, pa mi to ne smeta

Inače: Super je, što se vidi više file-ova u File List menu-ju. Super je Font. I super je, što taj time indikator gore levo nije više na sivome, nego obrubljen.


Ali meni osbno podrska za prikaz .SRT i .SUB fajlova malo smeta, pošto treba više da se pomica dole - recimo DVD sa 12 epizoda jest 24 file-ova....


Nije kritika, nego samo opažanja. Trenutačno nemam želje, da stavim FW original nazad.

In my life....I should do what I could !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KleBac ()

mm2102 ::

Prije svega zahvaljujem na povratnim informacijama ,i da napomenem da nemam taj plejer,tako da neznam što dobro radi a što ne.

Font je OK velik - Ali na mojoj 16:9 TV malo previsoko - nekoliko pixela na dole bilo bi OK - odnosno, da se prikazuju od dole prema gore bilo bi OK
probat ću spustiti malo niže
- Prikazuje najviše 2 reda po 39 znakova - Kod originalnog FW-ja je to bilo 3 reda po toliko znakova.

-to je isto u rješavanju nadam se sljedeći tjedan

- Funkcija Go To ne radi, ako je Meni na Slovenskom. Meni inaće menu ionako je nastavljen na Engleski, pa mi to ne smeta

-to je rješeno(mala greška kod prijevoda)

Inače: Super je, što se vidi više file-ova u File List menu-ju. Super je Font. I super je, što taj time indikator gore levo nije više na sivome, nego obrubljen.

-time indikator će se pokazati tek kad se odabere na daljinskom

Ali meni osbno podrska za prikaz .SRT i .SUB fajlova malo smeta, pošto treba više da se pomica dole - recimo DVD sa 12 epizoda jest 24 file-ova....

-biće verzija bez prikaza naziva subtitla radim na verziji koja će čitati (Load original, then all subtitles) samo za to moram prije nabaviti player radi testitranja

KleBac ::

@mm2102

Cool i HVALA !!!!!!!!

In my life....I should do what I could !

nejc91 ::

kupil sem quadra dvd-606.. drugi dvd rip ki sem ga vtaknil mi že šteka..

Oni mudel v bigbangu pa bluzu kak je ql predvajalnik .. da vse špila kt...

mater mu ei.. treba kj nastavit pravilno al ka bi blo narobe.?

KleBac ::

Žal je EDINI DOBER stand alone Quadro player zgolj in samo 705 - vsi ostali so NE-MediaTek - tudi 606

In my life....I should do what I could !

nejc91 ::

ka pomeni media-tek?

e-marko ::

Mediatek je čip na katerem bazira določen predvajalnik, srce.
Predlagam, da vrneš to skropucalo in vzameš 705 ali pa kaj drugega, ki bazira na MTK čipu (Yamada 6800, Bellagio AD2020,...)

LP
...somebody, somewhere...

opo ::

Da sem malo tečen,. kdaj bo novi FW v2.:D PA še nekaj, bo not tud podpora za podnapise,v primeru da ni enako poimenovan kot film

lp opo

jocmeister ::

Hi!

Enega lastnika 311-ke (QUADRO MC-311) bi poprosil, če napiše, ali radio-player podpira tudi možnost bujenja (ali MP3 ali Tuner).
Zanima me tudi, kako je z FM sprejemom...

Hvala,
jOc

sotlerx ::

Jocmeister
MC 311 DivX
DVD, MPEG4, DivX, VCD, MP3, CD, CD-RW, HDCD kompatibilnost, PLL STEREO RDS FM/AM Radio, 50 radijskih spominskih mest, VFD zaslon, Equalizer, ojačevalec 2x15W RMS, Priključki: SCART, RCA Video, S-Video, Komponentni 3xRCA, 2xRCA analogni avdio izhod, Avdio Coax in Optical digitalni izhod, 2x AUX avdio vhod, FM in AM antenski vhod, Kompatibilnost z branjem DivX podnapisov, podpira *.Srt in *.Sub podnapise z Western in Central Europe code page, daljinski upravljalec
Tukaj imaš tel št ABCelektronika pa vprašaj za bujenje. 5631733
Po mojem ni funnkcije za bujenje.
sotlerx

sotlerx ::

Lep pozdrav vsem Q705!
Izgleda da ste vsi zadovoljni z trenutnim stanjem Quadro 705 playera.Ne javlja se nobeden,
vsi zadovoljni?
LP
sotlerx

KleBac ::

@Sotlerx

Jaz sem zadovoljen s to verzijo napram prvi. Vendar pa potihem čakam na
spremembo tistega, kar sem navedel kot meni osebno moteče.

In my life....I should do what I could !

Zorro ::

Očitno vsi čakamo na izdajo FW, ki bo poštimal stvari katere je omenil symbolman.

Trenutno imam naložen testni FW V1, ker drugega nisem našel. Ena od mojih želja bi bila ta, da se lahko med predvajanjem filma naloži katerikoli podnapis ne glede na njegovo ime (tudi tiste, ki nimajo istega ali podobnega imena kot film). Poleg tega bi bilo dobro, da se med preklapljanjem med večimi podnapisi vidi ime trenutnega podnapisa in ne, kot je sedaj, zgolj zaporedna številka (npr. 1/3). Sedaj je tako, da če je film z imenom film.avi, ter podnapisi z imeni film(slo).srt, film(en).srt ..., ne veš kateri podnapis se skriva za posamezno zaporedno številko (1/x, 2/x...).

Če se da to uštimat, bi bilo super.

Lep pozdrav in upam, da sem stvar razumljivo napisal.

jan01 ::

Tukaj je firmware Quadro V2 , ki mi ga je poslal sybolman.

Moja opažanja:
- mali podnapisi pri meni ne delujejo= večina črk je zamazanih.
- slika se mi zdi manj kakovostna kot v originalnem firmwaru. Ne vem kako naj opišem, prehodi barv so nekam ostri,... kot bi bil film slabše kodiran... Ali so privzete nastavitve slike pri tem firmwaru dugačne kot pri originalnem?

sotlerx ::

jan01
Pozdravljen,ali te lahko popravim,namreč od tega kar si naštel ni res in pri meni vse dela OK.
LP
sotlerx

jan01 ::

sotlerx, saj sem napisal, da je tako pri meni... morda imam drug firmware kot ti???
Ne vem yakaj meni ko dam na male crke je vecina crk zamazanih. Kaj bi bil to lahko problem? Velike crke delujejo bp.

Ali bi mi lahko kdo napisal(oz poslikal) nastavitve za najboljso sliko?

mm2102 ::

Da malo razjasnim stvar ovu verziju V2 koju si dobio od sybolman ima fontove koju se razmazuju na ekranu u verziji V2_1 je to popravljeno kao i neke greške u prijevodu ,kao što sam obećao čim nabavim taj plajer probat ću dodati još neke stvari napominjen da se radi o pretposljednoj verziji MT1389 čipa koji u svojoj verziji 05.00.05.01 ne omogućava sva poboljšanja koja bi se mogla dobiti u posljednoj verziji čipa sa verzijom FW 05.00.06.00 stoga ne očekujte previše poboljšanja ,a nadam se da će uvoznik pri nabavi nove serije voditi računa o tome, još jedna napomena pri postavljanju novog FW stavite postavke (resetirajte)
na tvorničke postavke tada nebi trebalo biti problema sa bojom ili oštrinom jer u meniji postoje video postavke koje svako može podesiti po svojim potrebama.

pozdrav

mm2102 ::

sotlerxu ću ovih dana poslati dvije verzije jednu sa prikazom a drugu bez prikaza subtitlova u filebrowseru,druga poboljšanja se rade.:)

jan01 ::

m2102, thx

Dejancek ::

Ta FW je zame osebno, totalno razočaranje...
Bom kasneje tud s slikami pokazal in povedal zakaj...

sotlerx ::

Dejancek!
Nisi navedel kateri FW je za te totalno razočaranje, na dan z BESEDO????
sotlerx

Dejancek ::

FW je od datuma 29.4, katera verzija je nevem.

Da preidemo na stvar:



1. Najprej to da vedno ko zaženem DIVX film je levo zgoraj tista ura/čas !
2. Podnapisi so ogromno previsoko, čeprav imam nastavljeno na NIZKO.
3. Fonti so preveliki, dosti preveliki.
4. Desno v kotu če dobro pogledate vidite 2 artefakta, to pa se zgodita, ko kaj previjaš ali pa vrtiš naprej film in se jih ne rešiš, dokler ne zadevo reštartaš.




In kaj se zgodi, če naštimam na MALE fonte? ; Popačenost !

Naj povem tudi da imam Sony 16:9 TV 81cm diagonala.

KleBac ::

@Dejancek

No, no. Kako to: razočaraje?

Kaj ni bolje, kot prej ?

Ker če ni, potem daj gor stari FW. Bo bolje :-)

Mislim, da so fonti dovolj veliki. Res je, da so malo previsoko. Vse to vemo.
In čas zgoraj je bil že prej - Slovenski meni ni ravno najboljši. Preklopi na Angleškega.
Mogoče bodo"artefakti"izginili. Jaz jih nima. In pa - ja 16:9 32" Sony tudi tukaj, tako da....100 ljudi - 100 čudi.

Ajd !

In my life....I should do what I could !

Dejancek ::

Glej za SLO meni in za popravljen browser ni to nevem kaki napredek ali izboljšava, ker dejasnko ni nobene izboljšave, je pač samo nadgradnja, neke vrste.

Mene osebno SLO menu me ne zanima, dost bolj se razumem v ANG. Ok za browser je pa vredno pohvalit, ker sem bil navajen na Yakumota, katerega mam še danes in tako mi je kul...

Fonti so preveliki, to je dejstvo, razen, če tisti ki dela FW ima dioptrijo +4.
Da so podnapisi malo previsoko se nebi niti malo strinjal, podnapisi so ogromno previsoko, tako bi moglo bit če bi imel v setupu nastavljeno "visoko".

+ to da če preklapljaš na male fonte pride ven izmazek, kot sem prikazal na sliki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dejancek ()

sotlerx ::

Dejancek!
Ura to je timer se da enostavno izklopit pa izgine.Pri 16:9 imaš polni ekran slika je čez cel ekran, pri nas ki imamo 4:3 pa imamo črni pas zgoraj in spodaj.Sedaj pri zadnjem FW-ju so pri meni podnapisi na spodnjem črnem pasu če me zastopiš kaj hočem reč.Če so pri 4:3 TV podnapisi najnižji pri 16:9 pa so verjetno še zmiri previsoko.
LP
sotlerx

Dejancek ::

sotlerx :

Zakaj bi mogu ročno sklapljat ? Brezveze, enostavno se to ne zažene in je mir. :\

Popolnoma te razumem kaj hočeš povedat s tem o 4:3 in 16:9....

Sam dandanes je treba tud večino tako gledat, da redko kdo več gleda filme na 4:3, 16:9 je majka>:D in k temu gre naprej tehnologija, ne pa da bomo neki ostajali na 4:3, ali pač ....

e-marko ::

Me kar zanima koliko nas/vas ima 16:9 in koliko 4:3 ekrane. :) TV se ne menja kar tako in če velik TV 4:3 dela ok ni nobenega razloga, da bi menjal za 16:9, ker mora biti kar precej večji, da ne izgubiš vidne površine po višini. Samo zaradi tega, da bom pogledal en film na teden pa še ni dovolj dober razlog za menjavo...
Sestra ima 16:9 in vidim kakšna slika je, ko hoče gledati npr. tvslo ali pop... in želi imeti sliko po celem ekranu. Na straneh je vse popačeno ali pač spodaj in zgoraj manjka precej. Pač odvisno od nastavitve. Ja, ima Sony tv.:D Dokler ne bodo naše tv hiše oddajale program (in s tem ne mislim filmov) v 16:9 bo vse skupaj nekakšna vmesna pot...

LP
...somebody, somewhere...

mm2102 ::

Pozdrav,
Istina da svi nemogu biti zadovoljni svakom će nešto smetati ali uzmite u obzir da ni to nebi imali da se netko ne potrudi da promjeni nešto u FW i poboljša ga,da neki čitaju postove odpočetka vjerojatno bi vidjeli što se radilo i koje su promjene i zbog čega se nešto može uraditi a nešto ne.
evo vam mog zadnjeg uratka sa ispravkama u fontovima visini i slovenskom jeziku

http://www.elitesecurity.org/tema/17811...

a što je netko i rekao pri kraju ako vam se ne sviđa možete uvijek vratiti na original.
ugodno gledanje
Marijan

edo ::

Mislim, da ste veliko preostro napadli avtorja novega firmwara za 705. Meni na primer verzija 2_1 dela v redu tudi z majhnimi podnapisi, prav tako tudi druge reči. Sem se pa držal napotka in pred upgradom vrnil vse nastavitve na default. Seveda imam še nekaj želja, ki bi vse skupaj še dodatno popravilo. Najprej seveda obljubljeni filebrowser brez naštetih podnapisov, ki otežujejo preglednost.
Tudi podnapisi so še vedno previsoko za gledanje na formatu 16:9, prav tako pa bilo bilo zaželeno, da bi v primeru, ko ima podnapis samo eno vrstico, to postavilo na dno, torej v takšni višini, kot je običajno spodnja vrstica pri dvovrstičnih podnapisih. Prav tako me zanima, če je mogoče kot izhodiščno nastavitev določiti, da je OSD izključen in da si ga lahko prižge, kdor pač želi. Mislim, da večino števec samo moti. In še ena stvar: je zoom "zabetoniran" le na 2x, 3x, 4x, 1/2, 1/3 in 1/4? Pred tem sem imel Kissa 1000, ki je pri gledanju divx ponujal tudi povečavo na 125 %, 150 % in 175 %. Torej bolj elegantni zoom, ki je odrezal le malo levega in desnega roba, zato da je bilo spodaj in zgoraj manj črnine. Skratka ni zmasakriral slike.

Torej, hvala za trud, mm2102.

sotlerx ::

Vsi sodelojoči !
Mislim da je teško zadovoljiti vse ,tiste z večinskim deležom 4:3 TV in zaenkrat manjši del tistih z novo tehnologijo 16:9 TV, kar se tiče trenutnih podnapisov.Ko bo celotni TV program predvajal in snemal odaje v 16:9 tehniki potem bo to popolnoma druga slika za vse nas.

Kdo od vas gleda film in ga vrti naprej, nazaj ,pauzira ga in ga moti timer (izklopite ga pa je problem rešen) pogledate film od začetka do konca in to je to.Zamislite se mal vsi, ki delate velik problem za nič.Fonti so večji in vsaka čast in pohvala MM2102 da nam je naredil to kar imamo, drugače bi rabili lupo če bi hoteli gledat kakšen film (zaradi podnapisov v originalni verziji.

LP Vsem in posebej pozdrav MM2102.
sotlerx

e-marko ::

Komur ne odgovarja trenutni fw in predvajalnik na sploh pa bo moral pogledati po kakšnih dražjih modelih ali pa npr. xbox uporabi kot predvajalnik. Tam pa lahko nastavlja fonte in višino, skratka ni da ni... Obstaja tudi posebna tema o tem tu na forumu. Je pa res, da pride potem cenovno kar vsaj za ene tri - štiri Quadrote.:P Jaz sem ga nabavil in od takrat moj MTK predvajalnik še ni zavrtel nobenega ploščka... Samo za info, če kdo išče alternativo.

LP
...somebody, somewhere...

Dejancek ::

sotlerx :

Daleč od tega da bi bila 16:9 neka nova tehnologija, kot ti praviš... Jah no če ti imaš sam 4:3 TV, potem te še nekako razumem, zakaj bi to bila "nova" tehnologija...

Anyway, brezveze se je tukaj neki pričkat, pa enostavno se uredi te majhne zahteve, pa smo vsi veseli in je mir, ker men je bedno se tukaj "dajat" na forumu, kdo bo glasnejši...

1. Podnapise se spusti na nižji nivo
2. OSD se odstrani
3. Fonti pri 16:9 so preveliki
4. Iz browsanja naj se umakne podnapise.

Mislim da to, za tiste ki to dela(FW) nebo težko naredit,saj niso nevem kake zahteve in smo vsi srečni pa zdravi.

sotlerx ::

Dejancek
Pod 3 in 4 je narejeno ostalo bo mogoče.Ja pardon pod 1 tudi.Ali nisi naložil ta zadnji FW.
LP
sotlerx

opo ::

Tako sedaj pa mi nekdo naj pove kako se predvajalnik nadgradi z novim FW. Bojim se čarat da ga ne zaflešam:D

lp opo

e-marko ::

A se podnapisov ne da prestavljati po višini? Ker sam imam Bellagia ad2020 s pikijevim fw in ima to možnost. Potem je samo vprašanje časa kdaj se bo to dalo tudi pri tem predvajalniku. Pa tudi osd se da po defaultu izklopiti. Vsaj na Bellagiu ni vklopljen kolikor se spomnim in ga moram sam vklopiti. Pač imam raje števec gor, da vem kako dolgo do konca... :D Če boš malo potrpel boš vse dočakal.

LP
...somebody, somewhere...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[divXvid] Yamaha predvajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
16026957 (6489) monaco
»

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave (strani: 1 2 3 442 43 44 45 )

Oddelek: Zvok in slika
2209320867 (46211) cryptozaver
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724201 (8815) bizi72
»

seminarska - pomoč Bs Player ......

Oddelek: Šola
194041 (3495) bobby
»

Izšel je DivX 6

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
445817 (3851) Metabond

Več podobnih tem