» »

Umro druže Tito

Umro druže Tito

1 2 3
4
»

Bob Rock ::

Tak ko je suntrace reku...to so bli Zabranjeno pusenje ;)
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

nokia6310 ::

Tear_DR0P če nebi prebral nebi verjel.
Dober lapsus!

Dr_M ::

Če gre verjeti naslednji zgodbici, ki sem jo včeraj slišal od sprva fotografske, kasneje pa še pivske kolegice, Bora zabrede v težave tudi, ko ima res dobre namene. In zdaj zgodbica. V letu 1980, v času umiranja kamerada Tita, je Čorba nekje v Jugi imela koncert. No, pa se je zgodilo, da jim je crknil ojačevalec in je Bora na odru v mikrofon izjavil: "Hej! Crko nam Maršal!" Pa je bila pizdarija tu!
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Bob Rock ::

Glavni estradni dogadjaj 1985. godine bila je zabrana emitovanja i daljih koncerata "Pusenja", kada su u prekidu koncerta u ljubljanskoj hali "Tivoli" rekli da sacekaju nastavak koncerta jer im je "crko marsal". Komunisticki ideolozi i cistunci videli su u tim dr Neletovim zezalica ocitu aluziju na lik i delo vec preminulog druga Tita, i jedno vreme bili su inkriminisani bend koji se nigde ne vrti na javnim medijima.


[edit] link[/edit]
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bob Rock ()

Stepni Volk ::

Dr_M... pozabil si napisati, da je crknil kitarski ojačevalec znamke Marshal... poleg tega se je to zgodilo skupini ZABRANJENO PUŠENJE (Pevec Nele iz "Top lista nadrealista") in ne Bori... kot je lepo že omenil suntrace1.

P.S. Bora nam tako ali tako pravi: "Bečki konjušari." Leta 1991 je tudi prisegel, da ne bo nikoli več stopil v deželo... obljubo je že prelomil >:D

Zgodovina sprememb…

pizdindim ::

Šele zdaj sem opazil slovnično napako v naslovu teme, zato na kratko o "srbohrvaških" sklonih. Beseda "druže" je v vokativu (po naše zvalniku), ki je iz slovenščine izginil nekje sredi prejšnjega tisočletja. V ostalih "jugoslovanskih" jezilih se še zmeraj uporablja za klicanje nekoga in ima ponavadi končnico -e (Milovane, šefe druže, ...). V naslov teme spada nominativ (imenovalnik), torej: "Umro drug Tito".
Mogoče sem preveč pedanten, ampak z mojimi prijatelji Srbi smo tako tukaj, kot tudi v Srbiji že večkrat (v glavnem res pijani) razpravljali o tem, da Slovenci praviloma uorabljajo namesto nominativa vokativ. Moja teorija, ki jim jo razlagam, predvideva, da je to zato, ker ne poznamo vokativa, zato se kot neka posebnost "srbohrvaških" jezikov uporablja kar počez.

Brilko ::

A se je najdu potem posnetek zaradi akterega je bila kreirana tema?

Matek ::

pizdindim, ja, mene je ta "druže" v naslovu tut zmotil :D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

nokia6310 ::

Predvidevam, da je tu beseda druže mišljena kot tovariš.
Zakaj pa potem druže tito mi ti se kunemo in ne drug tito mi ti se kunemo?
Seveda pa se beseda druže uporablja tudi kot gospod.
Recimo primer:
Druže šta radite?
Ali pa:
Dugo vremena nisam sreo svog dobrog druga.
V zadnjem stavku je pomen besede druže mišljena kot tovariša zato je stavek pomemben razbrati pa ga morate iz konteksta.

McHusch ::

nokia6310, ne razumeš.
noki6310 ne razume.

Vidiš razliko v zgornjih stavkih? Srbi jo poudarjajo z različnima sklonoma.

nokia6310 ::

Sory nisem opazu.
Hvala za opozorilo.

PersonaRudis ::

Hehe...Ja, tisto avdio datoteko sem dobil. Zdaj bi bilo treba malo zmiksat pa nardit novi hit iz tega.:D Tako da se zarad mene lahko tema zapre. Se že vidi da ne veste oz.vemo povedat nič kaj zvezi s tem, pa smo začeli dlake cepit. hihi

PS.: Se opravičujem zarad pomanjkljivega znanja srbo-hrvaščine. Zato raje slovensko govorim tudi s Hrvati in Srbi, ker me razumejo in ne kvasim neumnosti.

Stepni Volk ::

Zaželjeno - storjeno: zaklenjeno.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Druže Tito mi ti se kunemo... (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18410381 (5980) harvey
»

Primer Ribičič - Šturm ne komentira (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
2039888 (7541) borchi

Opravicevanje kolaboracije z okupatorjem je nesmiselno. (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Problemi človeštva
71532839 (19261) IgorGrozni
»

Izdajstva nikjer ne nagrajujejo (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
716742 (5574) Brane2
»

Revolucija!

Oddelek: Loža
441914 (1446) Aggressor

Več podobnih tem