» »

Homosexualci ne smejo darovati sperme (vZDA)

Homosexualci ne smejo darovati sperme (vZDA)

1
2
3

Thomas ::

Recimo, da neka revna Romunka namenoma zanosi z nekom, da bi potem takoj po rojstvu otroka, tega za 1000 Evrov prodala nekam v Italijo.

Kaj je to drugače, kot da en zafnan Slovenc "podari svojo spermo semenski banki", da bodo z njo oplodili neko Romunko, začasno v Italiji?

V zameno za malico vredno 2 Evra.

Nisem noben moralist in nisem zadrgnjen. Ampak ob tem mi gre pa mau na bruhanje.

Romunko še donekle razumem.

"Zafnanega Slovenca" ne razumem pa čisto nič. Samo to rečem, da kaj boljši od tiste (hipotetične) Romunke, zagotovo ni!

A vidi mar kdo kaj, zaradi česar bi bil on boljši?

Poldi112 ::

Ne vem kaj te muci. Saj ti ni treba darovati. Ce bi moral, potem bi te razumel. Tisti ki daruje do dela prostovoljno, in dvomim da za sendvic. Bolj verjetno gre tja da pomaga nekemu paru, ki pac ne more imeti svojega otroka.
In ti tvoji bolani primeri so kot da bi tulil da je treba noze prepovedati, ker je pac prislo do umora z nozem.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Thomas ::

Seveda me noben ne sili. Tudi me noben ne sili pretepat otroke po vrtcih, recimo. Pa to ni noben razlog, da bi ne smel povedati, kaj si o tem mislim. "Prostovoljnem klofutanju vrtičkarjev".

Ali pa o "darovanju sperme".

"Noben te ne sili da to počneš, zato nimaš pravice o tem dajati mnenja!" je totalna traparija.

Lahko povem, čeprav grejo raznim "Hanžkom", ki imajo polna usta človekovih pravic lasje pokonci, ko berejo tele poste. Bi rajši, da sem tiho. Da si ne upam podvomiti v take svetle tradicije, kot je "darovanje" sperme ali jajčeca.

Nisem pa rekel, da je to treba prepovedat. Kot bi hotel prepovedati prostitucijo. Ni mogoče.

Le da prostituciji ne očitam nič. Fact of life, že 50 tisoč let, najbrž. Darovanje sperme pa novodobno komedijanstvo.

"Darovanje sperme ali jajčeca", je pa ekvivalentno podarjanju pravkar rojenih otrok. Razumem in ne obsojam najstniške mamice, ki da pravkar rojenega otroka v posvojitev.

"Obsojam" pa žensko 25 let, ki je anonimno darovala jajčece "nekam v Benelux". Ali pa moškega 32 let, ki je anonimno poslal svojo spermo nekam v Italijo ali sam ne ve kam, toda ve da z namenom, da se naredi (njegovega) otroka. (Drugače bi bilo, če bi to recimo namenjal za kakšne znanstvene raziskave, naprimer. Potem, ni pomembno, ker iz tega ne bi zrasel (njegov) otrok.)

"Obsojam" ju tadva točno toliko, kot če bi se jima rodil otrok, pa bi ga pustila kar v porodnišnici in nikoli več vprašala zanj.

Thomas ::

V vsakem primeru bi pa dopuščal, da se neplodnim parom pomaga z in vitro in podobnimi tenikami. Tudi za darovanjem sperme in jajčec, vendar sta darovalca znana in imata jasne pravice in dolžnosti iz tega.

Ne pa tale "baby loterija", kot se jo gredo zdaj.

Poldi112 ::

In potem se bo darovalec cez 10 let premislil in se bodo starsi tepli za otroka. To bi bilo res v otrokovem interesu.
Ce bi jaz potreboval storitev semenske banke zagotovo ne bi hotel, da mi bioloski oce skace okrog hise.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Thomas ::

V pogodbi lepo piše, da ne sme, če ti lepo skrbiš za otroka.

Mate enih praznih strahov ... ps hkrati se nič ne bojite že uresničenih groz.

To je je rekel Drago Jančar v današnji Sobotni prilogi dela, da je tipično za SLO novinarsko združbo. Ko je odstopila iz Sveta RTV predstavnica delavcev, se niso zganili. Ko je odstopil član SAZU, se niso zganili.

Zdaj, ko bi morda odstopili "olimpionika" Kocjančiča, je pa živ hudič!

Tukaj isto. Otroke se odstopa na slepo, to nič hudo. Da se bo pa kakšen darovalec premišljal čez 10 let (saj je biološko njegov otrok!) - pa tak strah!

Poldi112 ::

Saj s posvojenimi otroci je isto. Bioloski starsi ne morejo izvedeti, kje je njihov otrok. In to je edino pravilno.

Ti bi rad is starsev posvojenih otrok naredil vzgojitelje.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

gzibret ::

Ko bi za 2 eura vsaj lahko porival, ali pa da bi ti ga romunka sfafala........ tako pa le drkaš.
Vse je za neki dobr!

nevone ::

> Bolj verjetno gre tja da pomaga nekemu paru, ki pac ne more imeti svojega otroka.

A ti res misliš, da gre on tja prvenstveno zato, da bo pomagal paru, ki ne more imeti otrok? A pa ti veš, da geni meme terajo, da si za svoje čimučinkovitejše kopiranje izmislijo kakršno koli finto, ki bi jim to čimbolj uspešno zagotavljala? Vprašanje pa je, kako boš ti potem ta mem kombiniral z drugimi memi, ki pa ne gledajo strogo progensko, ampak tudi malo širše.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

nurmaln ::

@thomas

O zbranosti si ti začel. Če tudi sam ne veš več kaj napišeš v postih, ti svetujem da prebereš svoje v tej temi. Sej znaš ane?

Thomas ::

@nurmaln!

A to je najstarejše, kar pomniš?

>> Dej se mau zberi, no!

A tole, kar je 1 vrstico višje pa nič?

>> Po tvojem bi blo mamicam (očkom) vseeno, če jim pri vrnitvi iz porodnišnice (ali takoj po porodu), zamenjali otroka.


Torej - je ljudem za biološko staršestvo figo mar?

Ne, ni jim. Celo samaritanom, ki "darujejo spermo" je PREDVSEM ali celo SAMO za biološko starševstvo.

Kakšna dobrodelnost do "parov ki ne morejo imeti otrok" neki! To je pesek v oči.

nurmaln ::

Tvoje teze o tem da mi darovanje sperme narekujejo zgolj geni zavoljo moje lastne reprodukcije ne morem sprejeti. A lahko ti sprejmeš da smo ljudje različni in da imamo različne motive ali dejansko misliš, da človek ne more storiti ničesar razen tega kar mu narekujejo nagoni za njegov obstanek( in obstanek potomcev). Meniš, da človek potem tudi ni sposoben žrtvovati svojega življenja za drugega, kogar ne pozna in ni z njim niti malo v sorodu? Ali boš tukaj vpletel nagon po preživetju vrste?

Thomas ::

> Tvoje teze o tem da mi darovanje sperme narekujejo zgolj geni zavoljo moje lastne reprodukcije ne morem sprejeti.

Lahko da je tudi kakšen resnični dobrodelnež, ki si izvablja spermo na plan tam v tisti famozni sobici samo s tem namenom, da bi "pomagal neznanemu neplodnemu paru". Po moje bo njegova naslednja postaja prostovoljno pomivanje tal v kakšni bolnici, da bi ta s tem lahko prihranila kakšen tolar za čiščenje in ga namenila za terapijo ubogih platfusarjev.

Tudi kakšen tak se najde. Na milijon.

Thomas ::

Me prav zanima, kdo bi še daroval spermo, če bi jo uporabljali za (učinkovito) zdravljanje platfusarjev. Denimo, da bi se izkazalo, da če namakaš platfusarske noge v lavorju polnem sperme, pa ozdraviš.

Darovalcev se IMHO ne bi kar trlo. Niti za hrome ne. Niti jih ne bi bilo dovolj, če bi recimo za zdravljenje neplodnih, spermo uporabljali le za pridobivanje nekakšnega seruma.

Tako so pa te banke baje polne!

Think about!

borchi ::

A pa ti veš, da geni meme terajo, da si za svoje čimučinkovitejše kopiranje izmislijo kakršno koli finto, ki bi jim to čimbolj uspešno zagotavljala?

evo! posiljevalci so dejansko žrtve. ka je s temi sodišči?? d'oh!
l'jga

Thomas ::

> evo! posiljevalci so dejansko žrtve

Seveda. Žrtve svojih genov. Ampak ravno zato pod ključ z njimi, da ne bi spet postali njihova žrtev.

borchi ::

Tako so pa te banke baje polne!

sm slišal, da se pri nas z obratnim hvalijo?!

drugač pa, rajš dam pol litra sperme kot eno ledvico.

think about it!
l'jga

nevone ::

>evo! posiljevalci so dejansko žrtve. ka je s temi sodišči?? d'oh!

Memi naj bi gene (vsaj malo) držali pod kontrolo. Zato se ne moremo kar sprijaznit s tem, da je poslijevalec žrtev genov, in zaradi tega nič kriv. Kar hočemo dosečt, je to, da se čim bolj razume, kaj v bistvu geni počnejo, in jih dati še bolj na vrvico, kot so že, razen v primeru, ko je njihova vloga pozitivna in povzroča pleasure in ne pain ali posledični pain.

Če pa vlogo genov zanikaš, zraven pa obtožiš posiljevalca, da so za njegova dela krivi izključno njegovi memi, ga postaviš v še hujši precep, ker to kar mu poskušaš dopovedat, ni resnica v celoti. Bolje je, da ga postaviš pred resnična dejstva, njegove potencialne žrtve, pa tudi kar najbolje zaščitiš.

Prav tako nekateri v tej temi skušajo zanikat vpliv genov na darovalce sperme. Da tega vpliva ni, ni celotna resnica. Če geni ne bi bili tako "egoistični" ne bi prišli tako daleč. Življenje bi se že zdavnaj končalo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nevone ::

>drugač pa, rajš dam pol litra sperme kot eno ledvico.

No evo, kaj ti pravimo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

borchi ::

No evo, kaj ti pravimo.

eden od naju očitno ni razumel. thomas je reku, da noben ne bi daroval sperme, če se ne bi uporabljala za kreiranje malih paglavcev?!

hecno, js, recimo, bi mel še najmanj problemov pri darovanju sperme. rajš spermo kot kri. za karkoli. če znajo zdravit platfus al pa ledvice delat iz sperme pa super.

tist, ki pa rajš donira ledvico kot pa tist centiliter, pa naj izvoli. za mene je bedak.
l'jga

nevone ::

>drugač pa, rajš dam pol litra sperme kot eno ledvico.

>>No evo, kaj ti pravimo.

>eden od naju očitno ni razumel.

Seveda, da daš rajš spermo. To so si tudi geni tako zamislili. Ker zadeve s spermo imajo precej večjo pleasure komponento, kot zadeve z ledvico.

>thomas je reku, da noben ne bi daroval sperme, če se ne bi uporabljala za kreiranje malih paglavcev?!

Verjetno bi bili to ljudje z drugačnimi motivi, in verjetno ne bi bilo to tako množično kot je sedaj. Bi pa bilo veliko bolj humanistično.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Thomas ::

Da bi se pomagal jokat homoseksualcem, ki nekje v ZDA ne smejo darovati svoje sperme - kar je bil zgleda namen (???) odprtja tele teme - pa hvala lepa!

Se mi smilijo toliko kot nič. Heh ..

Tear_DR0P ::

tomas ne gre za jokanje zarad ameriških darovalcev. Gre za zanimiv pristop. Po kteri logiki so anonimni homoseksualci bolj riskantna skupina od heteroseksualcev. Pa sej vem da ste omenjal statistiko, sam me zanima če kje obstaja statistika tega, iz katerih družbenih slojev so heteroseksualni darovalci. Namreč v kolikor dobiš za flaško sperme sendvič in dva dolarja, potem lahko pričakujemo kateri heteroseksualci bodo spermo daroval - tisti ki rabijo sendvič in 2 dolarja.

Druga težava je pa ta, da dejansko določeni ljudje svojo spermo "anonimno" darujejo znancem - vnaprej dogovorjeno. In sedaj poročen homoseksualec 5 let ne bo smel seksat s partnerjem, da bo lahko daroval spermo dvem lezbijkam. En klošar s ceste, ki ima vse možne hepatitise, ki si genski material uničuje s hektolitri alkohola, on bo pa še vedno prišel do sendviča. Pač semenske banke šparajo na HIV testih. pa se mi to ne zdi vredu.

Kar se tiče anonimnih posvojitev otrok, je to bullshit. Potem pa izveš za štorije o otroku ki je bil zapuščen, posvojen, nato pa je po 20 letih našel biološke starše in jih tožil, ker niso skrbel zanj.

Kar pa se tiče moralnosti oplajanja, me boli kurac za moralo. men naravno oplajanje zelo sede, sploh neuspešno - čim več in čimbolj raznoliko. Sem pa že v prvem postu zapisal, da jaz homoseksualcem nebi dal pravice do otrok, prav tako je nebi dal neplodnim moškim ali ženskam (če si neploden ne naj ti otroka zaplodijo drugi). Ampak to sem jaz, v demokraciji pa odloča sporazum - pravila, ki jih določimo in se z njimi strinjamo moramo spoštovati.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Thomas ::

Okay, tebi visi dol za pravice homoseksualcev, da ne smejo "darovati semena".

Popolnoma soglašam s tabo. Naj jih v tej "pravici" prizadanejo kolikor hočejo, jim jo celo kratijo - briga me.

Ampak ni pa to ton danih linkov. Tudi pri nas so take občutljive duše, ki se jim trga srce, ko bogemu homoseksualcu rečejo, da ne bo mogel dajati semena v šalčko.

Jest bi to prepovedal vsem anonimnežem. Nej se kar zmenijo s sprejemniki. Tudi za način transferja.

Anonimna setev semena - IMO mora odpast.

Tear_DR0P ::

ne thomas, men ne visi dol za pravice homoseksualcev - jst mam izdelano mnenje in ga tudi izražam in argumentiram - poleg tega ga poskušam širiti. Torej poskušam njihove pravice sooblikovati.

Homoseksualci so in bodo, spolna usmeritev vsakega posameznika je njegova pravica in mu je ne smemo odvzeti! Ne smemo ga zaradi njegovih spolnih navad zaničevat ali mu škodovati. Mu pa zaradi njegove drugačnosti ne smemo dati tudi nobenih bonusov! Dve lezbijki ne moreta sami zaplodit otroka - smeta pa vzgajat tuje otroke, prav tako geji.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

poweroff ::

Po tvojem bi blo mamicam (očkom) vseeno, če jim pri vrnitvi iz porodnišnice (ali takoj po porodu), zamenjali otroka.
Hja, pozabljaš, da otroka ne dobiš šele ob rojstvu, pač pa se nanj navežeš že med nosečnostjo, vsaj z aženske to navadno velja.

Jest sklepam, da FDA na zadevo gleda zelo nečustveno. Pač številke in raziskave kažejo, da homoseksualnost ni izključno sociološka pridobitev, ampak moraš imet za to verjetno tudi neke predispozicije.

Če bi se homoseksualnost širila z geni, potem je že ne bi bilo več, ker homoseksualci pač nimajo potomcev. Kajne?

Da je homoseksualnost bolj tvegana spolna usmeritev kot heteroseksualnost pa kažejo številke. Predvsem pa vključujejo faktor, da testranje na virus HIV ni 100%.
S tem pa se strinjam in to je dober argument za prepoved. Zanima me samo kako FDA loči med samskim moškim željim darovanja sperme in homoseksualcem s spolnimi odnosi v zadnjih 5 letih?

Thomas: "Noben te ne sili da to počneš, zato nimaš pravice o tem dajati mnenja!" je totalna traparija.
Očitno ne. Ko sem v neki drugi novici pisal zasebnosti in Googlu se je kar vsulo, da me nihče ne sili uporabljati Guglovih storitev.

Očitno nekateri teh stvari ne dojemajo. Opažam pa, da so to večinoma tvoji privrženci... daj jih malo poduči, no, da bodo znali debatirat... >:D >:D :D

Anonimna setev semena - IMO mora odpast.
A potem bi seks na prvem (in zadnjem) zmenku tudi prepovedal? Kako bi pa to izvedli? Obvezna izmenjava osebnih podatkov pred vsakim seksom in registracija pri za to določenem uradu?:D
sudo poweroff

Mercier ::

No, mene razne prisile vodijo na krvodajalske akcije. Tam dobiš en listek, kjer te sprašujejo, če si imel spolne odnose z istospolnimi, s prostitutkami, v Afriki, v Afriki prostitutkami, razna takšna vljudnostna vprašanja, no. Zdej, ne vem, če te pičijo, če odgovoriš pritrdilno.

poweroff ::

Ja, ampak kako pa to preverijo? Rečeš lahko karkoli.

Pa tudi če si gej, kako ti bodo dokazali, da nisi seksal pred 4 leti???

Aja, mogoče je naslednji korak montaža kamer v vse spalnice in retencija podatkov 5 let.:D
sudo poweroff

nurmaln ::

ja, pa u kopalnice, na pralne stroje, v avte, na vrtove, na kuhinjske pulte in mize, wc-je v nočnih klubih....:D :D :D

nevone ::

>Če bi se homoseksualnost širila z geni, potem je že ne bi bilo več, ker homoseksualci pač nimajo potomcev. Kajne?

Homoseksualna spolna usmeritev je s stališča genov verjetno res bolezen in ne njihov sestavni del.

>Pa tudi če si gej, kako ti bodo dokazali, da nisi seksal pred 4 leti???

Če si gej, si po njihovem itak preveč rizičen, da bi sploh lahko bil darovalec.

Je pa vprašanje, kako v semenski banki vejo, da si gej?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

BigWhale ::

> Homoseksualna spolna usmeritev je s stališča genov verjetno
> res bolezen in ne njihov sestavni del.

Nah, saj ne pride do nekih trajnih posledic. S stalisca genov je potemtakem vse bolezen. Odvisnost od cokolade in cigaret recimo. Pa kave. Pa interneta.

Marjan ::

>Homoseksualna spolna usmeritev je s stališča genov verjetno res bolezen in ne njihov sestavni del.

Ne, homoseksualnost je skladna z genskim "planom", npr. če je zelo slabo obdobje v katerem potomci preživijo samo tako (oz. so preferirani), da jim pomagajo homoseksualni strici in tete. Potem se tem potomcem bolj splača imeti v genih še zapis, da vsake toliko časa proizvedejo kakega homoseksualca, saj bodo njihovi geni tako bolj sigurno dedovani na organizem, ki bo preživel in imel potomce v težkih razmerah. Tako homoseksualci prenesejo svoje gene naprej preko svojih nečakov in nečakinj.

Celo razmerje homo - heteroseksualci se da pojasnit s to teorijo, je pa že advanced... maybe bo Thomas kaj o tem reku :)

nevone ::

> S stalisca genov je potemtakem vse bolezen. Odvisnost od cokolade in cigaret recimo. Pa kave. Pa interneta.

S stališča človeka je vse bolezen, ker pač nazadnje umreš, ne glede na to, kaj počneš in kakšne so tvoje spolne in druge usmeritve. Za gene pa je bolezen predvsem to, če se ne uspejo kopirat, in to ima z odvisnostjo od čokolade, cigaret, kave, interneta, kaj malo zveze.

>Če bi se homoseksualnost širila z geni, potem je že ne bi bilo več, ker homoseksualci pač nimajo potomcev.

Ni čisto res, da homoseksualci nimajo potomcev. Ne poznamo tako dobro spolnih navad homoseksualcev, da bi lahko to z zagotovostjo trdili. Marsikateri, preden ga dokončno potegne v homoseksualne vode, zaplodi kakšnega otroka. Genski vpliv, na razne "mentalne" disorderje je rahlo zabrisan, vendar ni nujno, da ne obstaja.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

BigWhale ::

> Za gene pa je bolezen predvsem to, če se ne uspejo kopirat,

> Ni čisto res, da homoseksualci nimajo potomcev. Ne poznamo
> tako dobro spolnih navad homoseksualcev, da bi lahko to z
> zagotovostjo trdili.

Ja, potem homoseksualnost to ni... :) Malo zmedeno mi delujes.

poweroff ::

Slučajno sem ujel na radiu:

Jack Nichols Dies at 67

Jack Nichols, who spent his entire adult life working for gay liberation, died Monday of lymphoma at 67 in Cocoa Beach, Florida, where he resided.

Nichols also played a key role in the campaign to remove homosexuality from the American Psychiatric Association’s Index of Mental Disorders that finally succeeded in 1973. According to Dick Leitch, who was active in the New York chapter of the Mattachine Society, in 1963, he, Nichols and Kameny first had to convince fellow gay people they were not disordered.

Toliko o tem, ali je homoseksualnost psihična bolezen.
O tem, ali je genetskop ogojena so pa samo špekulacije, to, ali se prenaša z geni je pa zaenkrat na ravni velikih špekulacij.
sudo poweroff

poweroff ::

tako dobro spolnih navad homoseksualcev, da bi lahko to z zagotovostjo trdili.
Potem jih pa spoznajte, ne? >:D
In šele potem razglabljajmo dalje.

Ali bomo delali kot nacisti, ki so jih prisilno kastrirali - za vsak slučaj?
sudo poweroff

Tear_DR0P ::

pa dober, tud če je homoseksualnost bolezen. Sam a ta bolezen kej škoduje človeški vrsti?? konc koncev niso vsi ljudje homoseksualci, tko da se vrsta še dalje razmnožuje. Herpesa skoraj nihče ne zdravi - pa je virusna bolezen. Benigne tumorje tudi puščajo pri miru.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

nevone ::

BigWhale:
>Ja, potem homoseksualnost to ni... :) Malo zmedeno mi delujes.

In kaj je tu zmedenega? Obstaja možnost, da homoseksualnost je tudi dedno pogojena. Tu so mnenja še deljena in tudi jaz nisem cisto 100% na eni strani. Se pa nagibam k temu, da delno bi lahko tudi geni imeli pri tem kakšno besedo.

Matthai:
>Potem jih pa spoznajte, ne?
In šele potem razglabljajmo dalje

Sej smo jih. Tudi homoseksualci niso tako čisti, da ne bi kdaj pa kdaj imeli spolnih odnosov z nasprotnim spolom. Odvisno kakšne stopnje je njihova homoseksualnost in v kateri fazi spoznavanja svoje spolne usmeritve so.

Poleg tega se gen, ki se prenese, ne izrazi nujno na potomcih, lahko se aktivira v kakšni drugi generaciji.

Tear_DROP:
>Pa dober, tud če je homoseksualnost bolezen.

Meni se etiketiranje homoseksualcev, da so bolani, zdi malo napačno. Bolje je govoriti zgolj o spolni usmerjenosti, ali ko angleži rečejo - disorder, kot pa o bolezni. Je pa res, da zaradi svoje spolne usmerjenosti lažje zbolijo za AIDSOM, kot heteroseksualci.

Sploh, je mentalnim problemom, za katere ne moreš točno ugotoviti razloga, jih pa posameznik in okolica na nek način prepoznavajo in dojemajo, težko reči bolezen. Seveda so vse te etikete s perspektive družbe, ki opazuje, videti drugače, kot s perspektive posameznika, ki ima določen "problem", če ga seveda dojema, kot problem.

>Sam a ta bolezen kej škoduje človeški vrsti??

Seveda škoduje. To, da s precej večjo verjetnostjo prenašajo virus HIV, ne moreš kar pomest pod preprogo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Thomas ::

Ma ne, ne. Marjan ima čisto prav.

Geni za homoseksualnost pomagajo pri prenosu teh genov v naslednjo generacijo. Homoseksualni strici, ker nimajo otrok, protežirajo nečake.

To gre tko.

Lahko je nekaj celo bolezen, pa je vseeno ugodna reč s stališča preživetja genov - kar je za gene edino pomembno.

Thomas ::

> Meni se etiketiranje homoseksualcev, da so bolani, zdi malo napačno. Bolje je govoriti zgolj o spolni usmerjenosti, ali ko angleži rečejo - disorder, kot pa o bolezni.

Tudi če je bolezen - so what?

Anemija srpastih celic je klasični primer bolezni, ko ta pomaga preživeti. V okoliščinah pogoste malarije.

Ni nobenega "idealnega stanja in zdravja" telesa. Nekaj nakrpano skupaj - potem se pa obnese, kakor se pač obnese.

nevone ::

>Tudi če je bolezen - so what?

>Ni nobenega "idealnega stanja in zdravja" telesa. Nekaj nakrpano skupaj - potem se pa obnese, kakor se pač obnese.

No, sej. Ampak vseeno pa z meni ocenjujemo gene in meme, ki naj bi se bolj ali manj obnesli. Oceno pa že lahko damo. Ni nujno, da je pravilna, je pa možno da je ena ocena verjetno boljša in pravilnejša od druge. Tudi zdravje pri človeku se ocenjuje. Ocenjuje se koliko si fit. To ni toliko s stališča genov, kot s stališča osebka v nekem zatečenem stanju. Jasno, da so tudi geni nekaj k temu prispevali. Koliko? Natančno ne vemo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Thomas ::

> Oceno pa že lahko damo

Ja, lahko. Moramo pa računati s tem, da kakšen čisto bolehen in sploh nikakav bo preživel vse in hkrati imel še neštevilno potomstvo.

Naše ocene so lahko zelo varljive, tega se moramo zavedati. Gledajo ljudje tam enega pedra in si mislijo, ta pa ne bo imel otrok! Ja no, ima tri sestre, ki so stalno noseče, on pa pomaga svojim nečakom, saj svojih otrok zaradi stroge homoseksualne diete niti ne more imeti. V naslednji generaciji bo njegov genom še bolj prisoten.

Pa to je samo en tak primer, kako je človeška ocena lahko napačna.

Tear_DR0P ::

Je pa res, da zaradi svoje spolne usmerjenosti lažje zbolijo za AIDSOM, kot heteroseksualci.


Na podlagi česa se to določa? Med lezbičnimi spolnimi odnosi HIVa ne moreš prenesit, med gejevskimi ali heteroseksualnimi pa ga lahko. Kater faktor določa da ga boš kot homoseksualec prej dobil? Jst bi rekel da je faktor tle pogostost menjavanja spolnih partnerejv, ne pa spolna usmeritev.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Zgodovina sprememb…

nevone ::

>Na podlagi česa se to določa? Med lezbičnimi spolnimi odnosi HIVa ne moreš prenesit, med gejevskimi ali heteroseksualnimi pa ga lahko. Kater faktor določa da ga boš kot homoseksualec prej dobil?

Statistika obolelih za AIDSOM tako kaže. Razen seveda, če si eden tistih, ki pravijo, da so vse statistike prirejene. Potem seveda tega ne moreš videt. Sem pa že rekla, da s stališča posameznika je to samo vprašanje, zbolim, ali ne zbolim. Če pa gledaš skupino ljudi, se pa tu računa verjetnost obolelosti, glede na pripadnost neki skupini. Jest res ne vem, kaj ti tu ni jasno?

>Jst bi rekel da je faktor tle pogostost menjavanja spolnih partnerejv, ne pa spolna usmeritev

Če je to res, potem je za homoseksualce ravno to, značilno, namreč zelo pogosto menjavanje partnerjev.

Sem sicer pripravljena poslušat razlage, kaj bi še lahko bili vzroki za prenašanje virusa HIV, ne pa da se hoče to pometat pod preprogo, in sicer najprej pri doslej eni bolj rizičnih skupin.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Thomas ::

To je čudo od čuda. "Vsi" so "pozabili", kako je AIDS izbruhnil med homoseksualno populacijo v San Franciscu in se potem razširil tudi na druge skupine.

To je bilo dobrih 25 let nazaj.

Zdaj je politično korektno govoriti, kako moška homoseksualnost nikakor ni bolj rizična, kot kakšna druga "praksa". Enostavno se ne spodobi povedati po resnici.

Ena redkih stvari, kjer se strinjam s Z. J. Plemenitim. "Razglašajo, če nis peder, že nis taprau!"

Tole, da se "ne sme" naglas povedati, da je med homoseksualci več AIDSA, je ogabna "družbena norma", v katero nas hočejo prisiliti "talevi, tastrpni, taodprti ..."

poweroff ::

Tole, da se "ne sme" naglas povedati, da je med homoseksualci več AIDSA, je ogabna "družbena norma", v katero nas hočejo prisiliti "talevi, tastrpni, taodprti ..."
To NI RES.
Levičarstvo desničarstvo, strpnost, nestrpnost, itd. nimajo nič s tem. Gre samo za vprašanje: da, AIDSa je več, kako bomo ukrepali?
Fašisti in Jelinćići bi geje pobili, levičarji jim želijo pomagati in jih osvestiti da se začnejo obnašati varno.

Sicer pa ne poznam levičarja, ki bi ne "priznal", da je AIDSA med rizičnimi skupinami več. Poznam pa desničarje, ki to levičarjem stalno podtikajo.
sudo poweroff

nevone ::

> levičarji jim želijo pomagati in jih osvestiti da se začnejo obnašati varno

Kako pa? Tako, da se jim omogoči darovanje potencialno okužene sperme?

Žal je tako, da virusi so hudičeva stvar. Zato ne moreš pričakovat niti od medicine, da bo takoj lahko vsem pomagala in vse 100% ozdravila ali pa vsaj stestirala, da se bodo lahko šli kar se bodo hoteli. Tukaj oporekamo predvsem tistim, ki pravijo, ja kako pa veš, da .... Nekaj se pač ve in v takih primerih se lahko ukrepa, drugje je treba še malo delat, da bodo šle stvari na bolje.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

BigWhale ::

Okuzen je lahko vsak. Zato, delati razliko, je bebavo. Ali vsi ali pa noben.

Bebavo je pa ze to, da lahko sploh das spermo, brez da si bil prej pregledan. In ce je ne mores, torej, moras it prej na pregled, v cem je problem? Bo vsaj vec ljudi pregledanih, ce so s cim okuzeni.

nevone ::

>Okuzen je lahko vsak. Zato, delati razliko, je bebavo. Ali vsi ali pa noben.

Okužen, si bolj ali manj verjetno. Ne moreš delat samo s številkama 1[00%] ali 0[%]. To je bebavo.

Jej, jej, kje jih vi pobirate?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

poweroff ::

> levičarji jim želijo pomagati in jih osvestiti da se začnejo obnašati varno

Kako pa? Tako, da se jim omogoči darovanje potencialno okužene sperme?
...
Tukaj oporekamo predvsem tistim, ki pravijo, ja kako pa veš, da ....


Aha, torej so vsi, ki pravijo ja kako pa veš da... že kar levičarji? Zanimiva logika, kdor ni z nami, je levičar?
sudo poweroff
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Darovanje semena za moške in ženske (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5213762 (12525) Clubraider
»

parada ponosa / homoseksualnost (strani: 1 2 3 432 33 34 35 )

Oddelek: Problemi človeštva
172957549 (33028) Tear_DR0P
»

Angleški premier se opravičuje Alanu Turingu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
21115836 (12785) OmegaBlue
»

Splav (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26421520 (17404) jype
»

Homoseksualnost

Oddelek: Znanost in tehnologija
332898 (2236) Thomas

Več podobnih tem