» »

Darovanje semena za moške in ženske

Darovanje semena za moške in ženske

«
1
2

Clubraider ::

Pozdravljeni.

Na spletni strani http://neplodnost.net/od_prvega_obiska_..., sem malo bral o neplodnosti, o številu neplodnih parov v Sloveniji in o darovanju semena za moške in o darovanju jajčnih celic za ženske.

Zanima me, če ima kdo kakršne koli izkušnje okoli tega?

Kakršen koli podatek v zvezi s tem bi mi prišel prav.

Ker sem darovalec krvi in tako pomagam drugim razmišljam pač, da bi tudi na ta način pomagal, poleg tega, pa bi se s tem še sam prepričal, če sem ploden in zdrav.

Pa prosim brez posmehov in norčevanj. Hvala.

Lp
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

opeter ::

Ali se za to dobi kakšno plačilo ali pa je voluntersko?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Mesar ::

V Sloveniji je kolikor je meni znano to prostovoljno. Lahko pa greš vprašat ali pa pokličeš kako in kaj s tem. Lahko si tudi samo shraniš svoja semena v semensko banko, za primer če si zdaj ploden in se kasneje kaj zgodi pa več nebi bil.

Edit: Prostovoljno kot dajanje krvi, torej ne dobiš plačano.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

Clubraider ::

Mesar je izjavil:

V Sloveniji je kolikor je meni znano to prostovoljno. Lahko pa greš vprašat ali pa pokličeš kako in kaj s tem. Lahko si tudi samo shraniš svoja semena v semensko banko, za primer če si zdaj ploden in se kasneje kaj zgodi pa več nebi bil.

Edit: Prostovoljno kot dajanje krvi, torej ne dobiš plačano.


Ja to vem, da je prostovoljno in da za to ne dobiš nič plačano.
Ja za to se mi tudi gre, da bi si pač dal hraniti seme, ker res je nikoli ne veš do česa lahko pride in postaneš neploden.
Poleg tega sem nogometaš in en udarec žoge v mednožje je lahko že usoden glede tega.

p.s. Plačajo ti vse stroške prevoza.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

Zgodovina sprememb…

5er--> ::

Kakor jaz vem, lahko daš hranit seme, ampak je nato vsem na razpolago. Če bi ga želel hranit samo zase, boš verjetno moral obiskati kakšno samoplačljivo banko semen.

bajsibajsi ::

opeter je izjavil:

Ali se za to dobi kakšno plačilo ali pa je voluntersko?


Uradno placila pri nas za to ne dobis. Dobis pa enotno nadomestilo za vsak "obisk" v obliki dnevnice/stroskov prevoza, ki znasajo cca. 25 evrov na obisk. Opravlja se na Ginekoloski kliniki v Ljubljani. Da se ne boste prevec veselili, mesecno je mozno do najvec kakih 5-7 obiskov. Skratka slabih 200 evrov se da iztrziti; za tiste ki jim je primarna motivacija "zasluzek". ;)

edit/V Avstriji lahko na ta nacin dobis solidno mesecno placo.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Od kdaj pa lahko seme darujejo ženske?

Oz. kdaj hočejo moški imeti darovano seme?

Sam mal bluzenja o slovnici :D
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gzibret ::

Vem, da je za ženske lahko tole precej neprijetna in boleča izkušnja, za razliko od moških.

Žensko s hormoni najprej spravijo v menopavzo, nato pa jim kar naenkrat vzpodbudijo dozorevanje celic. Tele hormonske terapije trajajo kar nekaj tednov in so sila neprijetne (slabost, onemoglost, bruhanje, tečnoba, brezvoljnost, bolečine v trebuhu/joških...). Na koncu jim jajčne celice odvzamejo z iglo, in to baje boli ko hudič (slišal iz prve roke).
Vse je za neki dobr!

Invictus ::

Sam vseeno ženske ne darujejo semena ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

5er--> ::

Na koncu jim jajčne celice odvzamejo z iglo, in to baje boli ko hudič (slišal iz prve roke).

Pri odvzemu, kjer sem bil jaz zraven, je bila gospa bolj prestrašena kot karkoli drugega. Ko je bilo končano je začudeno rekla samo: "A je že konec?"
Po mojem je stvar različna od posameznice do posameznice.

trololo2 ::

Dodatno vprašanje tule ki mi pride na misel je a dobi ženska (oz. par) kakšne informacije o lastnostih darovalca? Se pravi zdravje, izgled, višina, inteligenca ipd. Kar ne morem verjeti da se kdo odloči tako povsem na slepo.

Looooooka ::

Clubraider je izjavil:

Mesar je izjavil:

V Sloveniji je kolikor je meni znano to prostovoljno. Lahko pa greš vprašat ali pa pokličeš kako in kaj s tem. Lahko si tudi samo shraniš svoja semena v semensko banko, za primer če si zdaj ploden in se kasneje kaj zgodi pa več nebi bil.

Edit: Prostovoljno kot dajanje krvi, torej ne dobiš plačano.


Ja to vem, da je prostovoljno in da za to ne dobiš nič plačano.
Ja za to se mi tudi gre, da bi si pač dal hraniti seme, ker res je nikoli ne veš do česa lahko pride in postaneš neploden.
Poleg tega sem nogometaš in en udarec žoge v mednožje je lahko že usoden glede tega.

p.s. Plačajo ti vse stroške prevoza.

Zdej znajo ze iz tvoje koze nardit spermo...tko da nic bat. Ce se ti ravno ne mudi s stepanjem otrok lahko mirno lovis zogo z mednozjem :)

PaX_MaN ::

trololo2 je izjavil:

Dodatno vprašanje tule ki mi pride na misel je a dobi ženska (oz. par) kakšne informacije o lastnostih darovalca? Se pravi zdravje, izgled, višina, inteligenca ipd. Kar ne morem verjeti da se kdo odloči tako povsem na slepo.

Oh, ljudje se vsak dan znova odločajo "na slepo":
[veryinky] Personally I'd rather be adopted. Since it would mean that I was picked instead of randomly produced.

:D:P

trololo2 ::

PaX_MaN je izjavil:

Oh, ljudje se vsak dan znova odločajo "na slepo":
[veryinky] Personally I'd rather be adopted. Since it would mean that I was picked instead of randomly produced.

:D:P


Ne vem kaj si želel povedati s tem oz. ali samo trollaš. Kar se žensk tiče pa sem prepričan da bi bile pripravljene plačati velike pare za seme recimo enega nobelovca, vrhunskega šprotnika, ... s preverjeno zdravstveno zgodovino. Samo po drugi strani takim (uspešnim) ljudem najbrž ni v interesu prodaja le tega. Še vedno me zanima kako je to rešeno pri nas.

bluefish ::

trololo2 je izjavil:

Ne vem kaj si želel povedati s tem oz. ali samo trollaš. Kar se žensk tiče pa sem prepričan da bi bile pripravljene plačati velike pare za seme recimo enega nobelovca, vrhunskega šprotnika, ... s preverjeno zdravstveno zgodovino. Samo po drugi strani takim (uspešnim) ljudem najbrž ni v interesu prodaja le tega. Še vedno me zanima kako je to rešeno pri nas.
Ene par let nazaj je bil dokumentarec o tem in dejansko v Ameriki obstajajo semenske banke, ki ponujajo material moških z visokim IQ,...

genesiss ::

Seveda obstajajo. Tam je to velik biznis.

mirage ::

Pri nas je darovanje anoninmo in darovalec ne dobi plačila, zato je v Sloveniji precejšnje pomanjkanje darovalcev, pa še če se prav spomnim seme od enega darovalca uporabijo za max 3 rojstva, da s tem zmanjšajo možnost, da bi prišlo do mešanja istega genskega materiala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirage ()

NeMeTko ::

Baje, da se na internetu najdejo tudi taki, ki ponujajo oploditev 'po naravni metodi'.

Še bolj preseneča, da se celo najdejo ženske, ki takšno ponudbo sprejmejo.

guest #44 ::

Glede na to, da v civiliziranih delih sveta, klasična evolucija ni več potrebna...mislim, da se bo ta trend izbiranja najboljšega semena toliko bolj poznal.

Blinder ::

če si nek povprečnež že ni brihtno it darovat. mislim če že se ustvari otroke naj vsaj bodo meli dobre šanse da bodo kvalitetni.
če si plešast - nič darovanja. če si nižji od 185, nič darovanja. če nimaš vidnih trebušnih mišic, nič darovanja. če nisi lep tut nič darovanja :)
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Ramon dekers ::

Verjamem da ne bi bilo pomankanja semen če bi to opravili pri moških 2 ukrajinki:))

Blinder pa če nimaš fakultete nič darovanja, pa če si salboviden nič darovanja...

guest #44 ::

Keep joking, ampak samo počakite, da se razgradi ta tradicionalna miselnost po svetu.
Iz privatnih semenskih bank za kakih 200 € že dobiš precej podatkov o darovalcu.

Ramon dekers ::

Jajaja, revni tako ali tako ne bodo šli v to bodisi ker bo predrago ali pa bodo prebutasti, bogati imajo pa že sedaj na voljo genski inžiniring. Slednji bo sigurno tisti ki bo prevladal nad semenskim bankam. Otrok bo tvoj se bo pa omogočila takšna in drugačna preobrazba.

fosil ::

Me prav zanima koliko resnični so podatki o darovalcih v privatnih bankah.
Verjetno tam vsi želijo postavne doktorje znanosti, ki so obenem še zelo uspešni in premožni.
In seveda imajo glede na povpraševanje tudi ustrezno ponudbo.
Vprašanje je zakaj bi taki hodil na darovanje, ker če so tako uspešni in pametni res ne potrebujejo tistega nekaj drobiža.
Tako je!

kr1ženska ::

Če bi jaz morala na gensko banko, mislim da bi me bolj zanimalo, katere bolezni je imel/ima darovalec oziroma njegova družina.
Kar se tiče velikosti, višine ipd. geni včasih tudi kako generacijo preskočijo.
Kar se pameti tiče; Kva pa veš, kdaj bo tvojega otroka pamet srečala. Mogoče zelo zgodaj, mogoče nikoli. Pa je lahko zelo pameten otrok, ampak to včasih ni dovolj, da odraste tudi v tako osebo. So pomembni še drugi dejavniki na katere nimaš veliko vpliva (družba, itd)

genesiss ::

Pravzaprav imaš prav ti, kot mama (ali oče), največji vpliv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

kr1ženska ::

genesiss je izjavil:

Pravzaprav imaš prav ti, kot mama (ali oče), največji vpliv.

In jaz bom kot mama nekoč, če bo služba, ob 16h končala s službo, 16. 30 če bo služba blizu prišla domov utrujena, skuhala kaj za pod zob in ob 20h dala otroka spat. V teh treh urah ga bom pa naučila vse o življenju.

Karaya 52 ::

Moski spet zgubljamo, no odvisno kako nas rangirajo. Se zna ponoviti tista fora, ko bosta imela samo dva od petih moskih in vecina zensk otroke. Ostali tipi pa ... jeba, jeba ...

kr1ženska ::

Karaya 52 je izjavil:

Moski spet zgubljamo, no odvisno kako nas rangirajo. Se zna ponoviti tista fora, ko bosta imela samo dva od petih moskih in vecina zensk otroke. Ostali tipi pa ... jeba, jeba ...

se opravičujem. Te tri ure si bova z partnerjem delila. In bogi otrok bo moral pridno sedet in naju posliušat ter si delat zapiske.

Sicer pa IMO je ni večje in bolj svonjske vrjante ko je ta, da ma ženska otroka izključno zato, ker to njej paše in se je že predhodno odločila, da njen otrok ne bo imel očeta. Kak si lahko tak egoist, da tut tok ne pomisliš na otroka... Groza!

Karaya 52 ::

Hja, bo draga dragemu rekla: "sj te imam rada, sem pa vseeno iskala in nasla idealno spremo za "najinega" otroka, poglej, koda X234982349". :))

Zgodovina sprememb…

genesiss ::

Gre se za zdrave odnose v družini in pravilen pristop k vzgoji.

Če te prav razumem si zgoraj napisala to:
Ker sem jaz kot mama ultra zaposlena za otroka nimam časa, zato ga bo namesto mene izobklikovala družba.

Jaz nisem napisal da družba nima vpliva, ampak da na uspešnost otroka vplivajo predvsem starši. Ja, urejeni odnosi v družini, ljubezen, pohvale na osebnost, poslušanje, meje... pripomorejo k izgradnji stabilne osebnosti ki lahko izkoristi svoje potenciale. Če je otrok prepuščen samemu sebi (kot si to ti očitno predstavljaš?) bo imel probleme in mu bo, enostavno povedano, v življenju težje, vrhunski geni gor ali dol.

Seveda mora vsak človek napraviti svoje napake, le-te bo storil otrok ne glede na vzgojo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

kr1ženska ::

Karaya 52 je izjavil:

Hja, bo draga dragemu rekla: "sj te imam rada, sem pa vseeno iskala in nasla idealno spremo za "najinega" otroka, poglej, koda X234982349". :))

Nevem, nekaj mi pravi, da še nisi bil v resni zvezi. Če imaš nekoga rad, skupaj delata skupne odločitve in velike korake. Če je pa ženska tok usekana, da ti kj takega reče, pol bi se pa jaz na tvojem mestu mal zamislila nad sabo v smislu; "Da sem ti jaz tok glup da sem ti z tako glupo babo... Poba, tle pr tep u glav neki ne štima"

genesiss< prav to se bom trudila. Problem pa bo, ker ko bo v poburteti, nevem kako bo dovzeten za najine pridige... Ponavadi se takrat najstniki zatečejo k svojim prijatejem. No ja, s temi problemi se bomo še lahko ukvarjal ;)

Zgodovina sprememb…

Karaya 52 ::

My bad. Moj tehnicisticni pogled na svet res ne nudi najbolj optimalnega orodja za preucevanje custvenega uma. :)) Nekateri smo s custvi na nivoju pripadnikov tujske legije. ;((

kr1ženska ::

Karaya 52 je izjavil:

My bad. Moj tehnicisticni pogled na svet res ne nudi najbolj optimalnega orodja za preucevanje custvenega uma. :)) Nekateri smo s custvi na nivoju pripadnikov tujske legije. ;((

To kar sem dala v narekovaje, tko bi najbrž jaz razmišljala. Ni letelo direktno nate.

genesiss ::

kr1, do pubertete je lahko otrok že totalno zafuran, potem pa pade v rabbit hole. Verjetno si to imela v mislih s vplivom družbe.

Se mi zdi bolj pomembno zgodnejše otroštvo, ne bom pa trdil da mam 100% prav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

Karaya 52 ::

Ne, sj bistvo si zadela, zgleda da ti instinkt dobro sluzi.

kr1ženska ::

genesiss je izjavil:

kr1, do pubertete je lahko otrok že totalno zafuran, potem pa pade v rabbit hole.

Se mi zdi bolj pomembno zgodnejše otroštvo, ne bom pa trdil da mam 100% prav.


Se povsem strinjam s tabo. Vendar, če tudi v njegovem otroštvu s partnerjem nameniva ves svoj čas za njega in mu nudiva "popolno" vzgojo, to še vedno ni nujno, da otrok ne bo nekoč zabluzil. Polek vzgoje je še ogromno dejavnikov, ki vplovajo na to, v kaj bo odrastel otrok.

genesiss ::

Se strinjam, je pa bolje opremljen za spopadanje s krizami.

Sicer pa hvala bogu če bo zabluzil, če se ven pobere pa sploh super :) Saj veš, nekak je treba dobiti karakter :)

kr1ženska ::

genesiss je izjavil:

Se strinjam, je pa bolje opremljen za spopadanje s krizami.

Sicer pa hvala bogu če bo zabluzil, če se ven pobere pa sploh super :) Saj veš, nekak je treba dobiti karakter :)

I know... ;)

Problem je tle sam to, ker je notri veliko "če-jev" in kot starš ti je najbrž muka to gledat. Ne vem, to bi moral kak starš kaj komentirat. Tle jaz ne morem velik. Saj veš, lahko je biti meni pametna...

Zgodovina sprememb…

Janac ::

ej, a to masturbiras ali kako in v cem prineses spermo?

Clubraider ::

Janac je izjavil:

ej, a to masturbiras ali kako in v cem prineses spermo?


Predvidevam, da ja, ker nevem kako drugače bi spravil spermo iz sebe.
Razen, če ti tam na kliniki katera od sester pomaga :) malo heca.

Spermo pa mislim, da "spraviš" v poseben lonček.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

Clubraider ::

Rad bi še pokomentiral zgornje trditve glede vzgoje otrok in vpliva družbe na njih.

Res je tako, da če starš dobro vzgoji svojega otroka in mu v prvih 7 letih odraščanja posveti maksimalno pozornosti ter mu odgovori na njegovih nešteto vprašanj, potem bo otrok imel zelo veli pred dispozicijo za dobro in kvalitetno življenje in se bo tudi slabi družbi znal izognit.
Je pa res, da se v nekaterih primerih zgodi tudi tisto najslabše.
V glavnem literatura najbolj znanih antropologov v zgodovini razlaga prav to, da je za otroka ključno začetnih par let in vzgoja staršev.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

Janac ::

potem si dejansko oce bog ve kerga?

Clubraider ::

Janac je izjavil:

potem si dejansko oce bog ve kerga?



DA.

In tudi podobni so ti...
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

Mesar ::

Clubraider je izjavil:

Janac je izjavil:

potem si dejansko oce bog ve kerga?



DA.

In tudi podobni so ti...


Pa ta niti ne more zvedet, da si njegov oče. Tako, da hitro nehaj kadit, da se ti kvaliteta sperme dvigne pol pa semena darovat, da bo polno malih Janacov čez 15 let haralo po SloTechu.
Your turn to burn!

Janac ::

a jaz ze lahko grem darovat potem?

Clubraider ::

Janac je izjavil:

a jaz ze lahko grem darovat potem?

Seveda lahko greš.

Prvo pokličeš, pa se z zdravnikom pogovoriš ter določita termin kdaj.
Po telefonskem pogovoru, pa poveš nekaj osnovnih podatkov o sebi.
Ko pa boš tam, pa te vse pregledajo, daš spermo, potem ti spermo pregledajo v laboratoriju in ti potem potrdijo ali si potencialni darovalec ali ne.

Eden izmed pogojev je, da si zdrav in da v družini ni nekih dednih bolezni.

Tolko, kolko je meni znano...

Če pa je kdo, ki je že daroval, potem pa bi prosil, da malo opiše izkušnjo kako je bilo.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

;-) ::

jaz bi daroval ce di barem 100eur dali :)

Janac ::

Clubraider je izjavil:

Janac je izjavil:

a jaz ze lahko grem darovat potem?

Seveda lahko greš.

Prvo pokličeš, pa se z zdravnikom pogovoriš ter določita termin kdaj.
Po telefonskem pogovoru, pa poveš nekaj osnovnih podatkov o sebi.
Ko pa boš tam, pa te vse pregledajo, daš spermo, potem ti spermo pregledajo v laboratoriju in ti potem potrdijo ali si potencialni darovalec ali ne.

Eden izmed pogojev je, da si zdrav in da v družini ni nekih dednih bolezni.

Tolko, kolko je meni znano...

Če pa je kdo, ki je že daroval, potem pa bi prosil, da malo opiše izkušnjo kako je bilo.


potem ni starostnih omejitev?

Mesar ::

;-) je izjavil:

jaz bi daroval ce di barem 100eur dali :)


Švabi bi ti dali nekaj, nisem pa hodo gor drkat, da bi zvedo koliko.
Your turn to burn!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Darovanje organov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13420376 (17214) Pika na i
»

Darovanje semena in mesečni strošek za otroka

Oddelek: Loža
72046 (1302) St235
»

Pomanjkanje krvi - skupna 0+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5811383 (9122) @nny
»

Homosexualci ne smejo darovati sperme (vZDA) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1318728 (6914) BigWhale

Več podobnih tem