» »

Nove spletne strani ministrstev

Nove spletne strani ministrstev

sivi01 ::

Vem, mogoče bi tema lahko sodila tudi med "izdelava spletišč" ampak se meni zdi, da je to bolj problem človeštva.

Danes naj bi Renderspace objavil nove spletne strani Vlade RS, pogodba za 6M bo nadomestila pogodve v letni vrednosti 150M z n izvajalci.
Zaenkrat ni še nikjer nič novega objavljeno. Ima kdo kakšno informacijo?


lp
Sivi

drejc ::

Tipi pr renderspace resno obvladajo zadevo...bi si skor upou rect da so med najboljsimi, vsaj po mojih izkusnjah v podjetju.

Nism pa vedu da so tolk pocen.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

sivi01 ::

Ja OK, mogoče so res "dabest", ampak ko sem videl novo stran MJU sem bil krepko razočaran ... vsaj profi obliko bi lahko nalimal gor ... c c c


lp
Sivi

_marko ::

144 mio razlike ... če šparaš na veliko področjih se kr nekaj našpara... pohvalno.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

urban99 ::


Danes naj bi Renderspace objavil nove spletne strani Vlade RS, pogodba za 6M bo nadomestila pogodve v letni vrednosti 150M z n izvajalci.
Zaenkrat ni še nikjer nič novega objavljeno. Ima kdo kakšno informacijo?


Tole je neka interna prvoaprilska šala ali se motim? Če že ne drugega (od kje ta novica - ni je ne na rendespaceu, niti strani niso prenovljene,...) 6mio za strani vlada je ne le bagatela, ampak pravi dumping... Ali pa je mogoče to samo "varčevalna" cifra za javnost.

Vsekakor dvomim, da je tole res.

Kostko ::

urban99, motiš se ;) Poglej v Delo (novica objavljena 18. 03. 2005): klik

Citat:
Ministrstvo za javno upravo (MJU) je v sredo izbralo ponudnika, ki bo po novem odgovorno za izdelavo in vzdrževanje spletnih strani državnih organov – ministrstev, organov v sestavi in vladnih služb. Na MJU so med dvema prispelima ponudbama izbrali podjetje Renderspace, ki je za izvedbo projekta in dveletno vzdrževanje zahtevalo 5.976.000 tolarjev.
Human stupidity is not convergent, it has no limit!

njok ::

Mi je zelo zal, ampak od ljudi, ki resno obvladajo zadevo bi pricakoval boljso spletno stran.

iration ::

Meni pa ni prav nič žal da vlada ne zapravlja tam kjer ni treba.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Vice ::

njok kvaliteto izvajalca vidiš v referencah.
Bolj čudno je, da je bila izbra samo med dvema ponudbama.

urban99 ::

tnx@Kostko - sam tole je res čisti dumping ali pa ena res čudna štorija, drugega ne morem reči.

njok ::

Vice, tudi tam ni kaj dosti bolje, pa sploh se ne obesam na dizajn. Pa da ne bo kdo mislil, da kar kriziziram vse pocez. MIslim le, daje za resno obvladanje treba kaj več. No, bom komentiral naprej, ko bom videl nove strani.

jeti51 ::

>> MIslim le, daje za resno obvladanje treba kaj več.
Res je. Za začetek bi njihova domača stran vsaj skozi validator lahko šla, če že res hočejo biti v špici.
Klik

Vice ::

njok sedaj me pa bolj iz firbca zanima kaj te moti pri kakšni njihovi strani (naročniki). Ker iz vidika uporabniške funkcije za ciljno skupino posamezne strani so zelo na nivoju.

jeti51 ja cilj spletne strani je, da pride skozi validator, vse ostalo je bedarija. :D
Me zanima kdo je zate v "špici" in koliko strani mu gre skozi validator (in kakšne naročnike je imel oz. ima >:D ).

p.s. da se zastopimo, osebno mi renderspace ni ravno pri srcu..... so mi pa miške, ki tam delajo. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vice ()

Thomas ::

Kurc, nej jim dajo še 10 milijonov po vrhu (tistim miškam ali kakšnim drugim), da bodo dale integralni proračun po kontih na net!

To je tako pomembno, kot davčna reforma po Slovaškem principu - transparentnost javnih financ po Slovenskem. Poklonim to idejo.

Thomas ::

Kar se validatorja tiče, ma jeti prav. Taki šlampači kot jest, ki jim strani ne grejo skoz ... so šlampasti mau. Ampak kar je za junca (zame), ni za nunca! Take sorte firme, ki delajo net strani.

njok ::

Vice, pa da ne govorimo o vseh standardih in priporocilih w3c, ki jih validator sploh ne zajema! Spet, povdarjam, strani niso slabe, ampak dobri izdelki morajo vsekakor imeti vsaj semanticno pravilen (ce ze ne bogat) markup, ki potegne za seboj dobro dostopnost dokumentov itd.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dopolnitev novice o MJU-jevi pogodbi z Microsoftom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5616486 (15160) BigWhale
»

Samo ena je Kiberpipa

Oddelek: Novice / Kiberpipa
183748 (3016) Looooooka
»

[W3C] Folk se zajebava

Oddelek: Izdelava spletišč
101466 (995) Looooooka
»

Pisanje.com

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
103087 (2513) DaMastermind
»

izgled strani v IE6 in Firefox (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
565121 (4332) gregy

Več podobnih tem