» »

[Divxvid] Quadro predvajalniki

[Divxvid] Quadro predvajalniki

Dejancek ::

symbolman : Na levi strani te strani imaš " zasebna sporočila " počekiraj mal to, lepo prosim ....

jan01 ::

Sybolman, nekaj se mi dozdeva, da je tudi meni predvajal IDX + SUB . Moram pogledat liste....
A so ti podnapisi slucajno zeleni, ker so pri enmu testu bili zeleni, samo se ne spomnim pri kateremu...

Stepni Volk ::

jan01 hvala za testne podatke, sem jih prenesel na prvo stran.

Če ima še kdo od vas kakšne ugotovitve glede Quadro predvajalnikov, naj jih prosim posreduje meni ali podtalje, da jih bova prenesla v prvo sporočilo te teme. Končni rezultat bo tako FAQ v stilu prve strani Yakumo in Yamada.
Hvala.

sotlerx ::

Danes nabavil Quadro 705. Prvi utis zadovoljen z videom in audiom.Brez problema predvaja
Qpel filme .Podnapisi so lahko bi rekel zelo solidni in za moj pojem ni treba spreminjati
velikosti. Nastavljajo se v treh višinah, visoko srednja in nisko.To je opcija za tiste katere
moti ker so nekateri podnapisi previsoko ali prenisko. Za sedaj toliko, testi se nadaljujejo.
Če kdo ve uradno spletno stran za Quadro DVD-705 Dvix,naj napiše link.

Lep pozdrav vsem zadovoljnim Qudrovcem:D :P
sotlerx

sotlerx ::

Ne vem če je že kdo omenil prednost Quadro 705 je ta da se lahko višina podnapisov nastavi na visoko ,srednje visoko in nisko.Misli da je to velika prednost za tiste ki imajo televizijo 16:9.

LP:\
sotlerx

jRk0 ::

Tudi jaz sem pr enem filmu mel zelene podnapise, in sicer ravno pr takem, ko si lahko izbiral med korejskimi pa angleskimi...
You fuck up once, you loose two teeth.

KleBac ::

Ja, neskladnost barvnih SUBov je pri IDX/SUB kombinaciji

In my life....I should do what I could !

Dejancek ::

Danes opazil še eno slabost, katero ima model 707 :

NE bere doma posnetih DL medijev. Tako velja za DVD film, kot za DiVX filme...

;((

Gutx ::

Pozdravljeni. Ne mi zamerit, če bom govoril kakšne neumnosti, ker sem nov na področju Divx playerjev in se nanje ne spoznam. Pravzaprav imam eno vprašanje.

Pred nekaj dnevi sem kupil DVD player Quadro 707 v BOF-u. Zraven sem kupil še SCART kabel in risanko Shrek 2 DVD. Ko sem doma priključil DVD player na TV preko SCART kabla in pognal Shrek-a, sem ugotovil da dela vse v redu, le glasov glavnih junakov risanke ni bilo slišati. Torej, ko se začne predvajati film, se sliši vse (glasba, efekti,...) le glasov (govor) ne. Še več, pri izboru opcij iz menija se normalno sliši vse, le pri predvajanju filma ne. Ko sem isti ta isti DVD (Shrek) preizkusil na Yamadi, je bilo vse v redu. A mi lahko kdo kaj svetuje?

e-marko ::

Sicer ne poznam tega modela, ampak verjetno moraš v nastavitvah zvoka nastaviti na downmix ali stereo, ker sedaj imaš očitno nastavljeno na 5.1, ti pa uporabljaš za povezavo scart kabel in nimaš zunanjega dekoderja oz. 5.1 zvočnikov. Upam, da razumeš kaj želim povedati.:P
Drugače ti pa bo kateri lastnik 707 modela pomagal.

LP
...somebody, somewhere...

Dejancek ::

Točno to je problem kot si ga opisal. Zamenji na PCM/raw al nevem kak se že kliče, v glavnem 3 opcije imaš in vsako preizkusi in bo delalo .

Gutx : Poskusi stestirat če tebi bere DVDje katere ti sam vgradiš podnapis v film in še če ti bere posnete doma DL medije....


Jaz sem končno po 1 tednu našel tega slovenskega zastopnika, pa mi bo kaj več znal povedat v petek, tak da če ti upaš stestirat to, bi bil zelo vesel, da bi se vsaj vedlo ali je to osamljen primer ali ne ....

sotlerx ::

Imam Quadro 705 ,dela vse OK.Filme 11:11 The Gate , inThe Ring of Nibelungs mi Xoro ni predvajal, tale Quadro pa predvaja bez problema (oba filma imajo Qpel codec)Quadro prebalja bez problema,skonvertirani Dvix v DVD skupaj z podnapisi, dela odlično ,original,doma narejen karkoli vse dela odlično.Naj kdo pove če ima probleme z daljincem.Nove baterije sem dal notri uklopi player na 40 cm, enkrat na 2m pa spet na 20 cm.:D
sotlerx

Dejancek ::

S daljincem je res mal problemov. Ta problem sem rešil tako , da sem postavil player na isto višino kot jaz ko sedim na fotelju da potuje signal ravno, to nekak delno pomaga...

scancarm ::

A predvaja podnapise tudi če nimajo istega imena kot film



xoro 415 ima tako !
GA-K8NSC-939, AMD Athlon 3000+ 64 @ 2204 MHz Venice,
512 MB ,radeon X700 pro, ZM80D, maxtor160, 400W, bigtyphoon

KleBac ::

Jaz sem po enmu tednu odnesel daljinca na servis, ker je delal slabo, potem pa čisto prenehal. odnesel sem ga na servis in so mi ga zamenjali.

Ampak....medtem se kupil v BOF-u tega.

In my life....I should do what I could !

sotlerx ::

symbolman
In ti Quadro dela in še kaj odpira,povej mal več in ceno povej.Jaz rabim kaj tazga za TV,Quadro,SAT Reciver in Dolby Sourand Reciver ali ta ima code za vse to.Hvala in
LP
sotlerx

KleBac ::

@Sotlerx

Ja, dela osnove na Quadro (mislim, da na Denver ali pa na Scott - ne vem več) Kar pa ne dela, ga pa naučiš !!! Ima Learn in ne pozabi nastavitev tudi, ko menjaš baterije. Pa še tko je...no....kul !

Ajd !

In my life....I should do what I could !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KleBac ()

sotlerx ::

Symbolman
Hvala ,torej se izplača ga vzet in kakšna je cena.
LP
sotlerx

NiceGuy ::

12.500 sit tolar več ali manj

sotlerx ::

symbolman

Hvala ti,ampak ih v BOF-u nimajo več samo v Mariboru.
LP
sotlerx

Dejancek ::

Včeraj bil pri našem uvozniku, gospod prijazen, lepo pomenli, prinesel za seboj moj 707 player, pokazal vse kar ne dela njemu in to je to.

Preizkusila sva potem še 705 model in lahko rečem da se je malo bolje odrezal, ampak kaj prevelike odlike mu nebi dal.

NE predvaja DL medijev (1 sloj zapisa prebere, 2 sloj ga ne prepozna sploh)
Isto velja za DivX filme, kot DVD filme katere sem vgradil podnapis.

Kar se pa tiče normalnih medijev kot so DVD+r/-r s doma vgrajenimi podnapisi prebere brez problema, kar model 707 ne prebere.

Kar se tiče daljinca na 705 je tud definitvno boljši kot pri modelu 707.

No skratka, čakajmo na mesec maj, ko bo Quadro predstavil nov model DVD predvajalnika, katerega le upamo da bodo te težave rešene.

Amen. ;)

sotlerx ::

symbolman
Pozdravljen!
Vprašal bi te v vezi univerzalnega daljinca ki si ga kupil v BOF-u URC 8206 .Kaj ti uklaplja od
komponent in koliko .Ali ti Quadro DVD/Dvix dela normalno z tim daljincem .V Ljubljani ga nimajo več edino v Mariboru. Hvala za inf. in lep pozdrav.
LP
sotlerx

KleBac ::

Z daljincem dela vse normalno.....naučiš ga tistega, kar ni po default-u. In to je to.

In my life....I should do what I could !

jRk0 ::

meni je tipka na playerju za power kar crknla nekaj casa nazaj ze:\ itak ga z daljincom sicer vklapljam :) pa tud na gumb eject se ga da vklopit.
You fuck up once, you loose two teeth.

sotlerx ::

simbolman
Vpršal bi te , če si dobil za univ. daljinca Kameleon slo. navodila. Za 4 komponente sem ga uzel
in mal komplicirano je če ne obvladam mal več angleščine .
LP;(
sotlerx

KleBac ::

@Soltrex

Ja, dobil. Fotokopije, ampak ja. Samo mislim, da ENG ne bi smela biti problem.

In my life....I should do what I could !

sotlerx ::

Symbolman
Lepo te prosim ali bi lahko prevod poslikal in mi poslal na mail seveda če ti ne bo odveč in če ni preveč strani,pa tudi če imaš digitalca. Hvala in
LP
sotlerx

KleBac ::

@soltrex

Mogoče bom enkrat ta teden.....

Samo, če si kupil to v SLO v BOF-u / BigBang-u......ti morajo dati poleg navodila.

Tja jet pa znoret.

In my life....I should do what I could !

sotlerx ::

Simbolman
Hvala ti za nasvet in kontaktiral sem Maribor, poslali mi bodo prevod v slo.

Hvala ti
LP
sotlerx

sotlerx ::

Simbolman
Prevod sem dobil TV in SAT dela super ampak za QUADRO ne morem ga sprogramirati ,ali imaš
če ti dela pošlji mi codo za Quadro. Zadeva SUPER ta KAMELEON.

LP
sotlerx

KleBac ::

@Sotlerx

Po navodilih poišči kodo - mislim, da je Denver ali pa yakumo ali pa nekaj podobnega...SCOTT ? Nekaj od tega verjetno. Nisem zi žal zapisal KODE. Sem jo našel s pomočjo "TRY NEXT" in ko je POWER gumb delal, se ustavil, stestiral in dodal mankajoče gumbe s pomočjo LEARN funkcije. To je to.


to je to......

In my life....I should do what I could !

sotlerx ::

@Simbolman
Ja zastopim ,vse jasno bom zrihtal, še enkrat ti hvala na pomoči.
Si zvedel kaj novega za FW.

LP
sotlerx

jan01 ::

Danes sem s quadrom 705 imel težave s podnapisi: niso se hotli prikazati, čeprav sem jih lahko izbiral!
Gspot mi je dal naslednje informacije:
-XviD: 1180kbps, 608 x 256, packed bitstream
-AC3: 48000Hz 448 kb/s total (5 chnls)

Rešitev za težavo sem čisto slučajno odkril:
1.imaš najbrž ene podnapise izbrane
2. pritisneš tipko slow in predvajalnik naloži podnapise!!(zakaj zdajle, a mu procesorske moči, memorya,... primankuje?)
3. play za normalno hitrost in potem normalno dela..

rokleb ::

Ker je že govor o Quadro, a je kaj kvalitete pri teh proizvajalcih iz vzhoda.
Za sledil sem ta izdelek QUADRO, MC-311 DivX,
http://www.comshop.si/article.asp?Artic...
Pa me zanima kako se kaj obnese, ga je kdo že testiral ali kupil, kaj bere in kako predvaja, če se kaj zatika.
Predvajal bi pa več ali manj mp3, ker ravno kupujem kakšen ne preveč drag glasbeni stolp, ker podpira več formatov bi bil ta kar vredi.
Kako se pa obnesejo zvočniki predvsem zvok.
lp

rnikson ::

QUADRO, MC-311 DivX, zadevo sem kupil in malo testiral,kolikor je bilo časa tako da bom čim prej preveril še ostale njegove sposobnosti.
MP3-je bere super,zadevca je kar glasna ter tudi dvd-ji so lepo prebavljivi oziroma lepa slika in dobri podnapisi,probal sem samo nekaj divx filmov,ter videl da podnapisov z različnimi naslovi ne podpira,če piše enako delajo z šumniki, pa tudi slabi niso.Za ostale informacije bom še napisal kasneje.Sjervus
Aikido man

rokleb ::

rnikson, a bere mp3( kaj pa ostale formate WMA.. Xvid) tudi če so posneti na dvd.
Praviš da je kar glasen a je kvaliteten zvok, ali kaj hreščijo zvočniki.
Vzemi si čas in stestiraj da vidmo ali je ta stvar vredna dnarja.
A ma anteno za radijo(ker na sliki je nisem videl, najbrž ima kot večina samo pol metra tanke žice) iziroma kako lovi postaje ker imam doba izredno slab signal in več ali manj vse slabo dela-lovi.
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rokleb ()

rnikson ::

Bere vse medije oziroma podpira xvid,wma ne podpira kot ostali divx predvajalniki.Mp3 zelo dobro podpira in jih tudi lepo predvaja,za radijo ima tudi lepo podporo,lahko priklopiš kabelski radio če ga imaš.Zvočniki zelo lepo igrajo za ta denar sem presenečen pa še povrh tega podpira 5.1 sistem.Kot si me vprašal za dvd-je,jaz imam na dvd-ju posneto glasbo in dela brez problemov,tako tudi za divx če so posneti na dvd-ju.Kot sem že prej omenil da podpira divx podnapise samo, če je isto napisano kot film drugače dela kot urica.Za nadaljne informacije bom še napisal sam da pridem iz službe pa ga bom še testiral.Zvočniki ne hreščijo,če daš na polovico pride do lepega zvoka kar se tiče tudi basov.
Aikido man

Xandoo ::

Lepo pozdravljeni vsi,sem nov in imam en problem ,ki pa ga sprebiranjem tega foruma še nisem rešil .
Imam Quadro 705 s katero sem kar zadovoljen imam pa en problem ,namreč,Na DVD-u imam posneto par filmov vsi so XviD MPEG4 + AC3 5.1 (448kb/s 6Ch 48000hz), in Quadra noče predvajat zvoka (probal na dveh različnih ) neglede na to ali je prikloplena prek scart-a ali pa prek kablov ki so priloženi.Probaval sem že različne nastavitve pa mi ne uspe spravit zvoka na dan:( .DVD je zgleda vredu ker kolegu na Xoru dela ko bomba!!??Mogoče še kakšen predlog z vaše strani -več glav več ve!!Aja pa še drugi problemček oz. težavica ,ko preklopiš zoom ostane oznaka zooma na sliki -kako se to izklopi??

Toliko za enkrat in hvala že vnaprej za vaše odgovore

LP

jRk0 ::

pomoje mas ti tezave v svojem teveju?
ziher so nastavitve kake napacne nekje. ce nimas 5.1 sistema zvocnikov si daj downmix najprej in tako naprej...
You fuck up once, you loose two teeth.

Xandoo ::

Ja mogoče res sam blo je sproban na 2-h različnih Quadrah in na 2-h različnih TV-ih in ker smo na enga od teh prklopl tud Xorota pomoje je hakelc nek v nastavitvah Quadre!?Ja bom probou še na 5.1 zvočnike prklopt.Ja kaj pa tist ZOOM k zamenjaš pa pol ostane na sliki ikonca?A kdo ve kako to izklopt??

Sc0ut ::

Se komu zdi, da podnapisi ful prehitro izginejo?
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Xandoo ::

Ja kaj pa tist ZOOM k zamenjaš pa pol ostane na sliki ikonca?A kdo ve kako to izklopt??:8)

Bakfark ::

Predvsem zaradi pomanjkanja prostora me zanima Domači Kino QUADRO MC-311 Divx


Če ima kdo kakšno izkušnjo z istim ga prosim za mnenje ;)


Pozdrav

rnikson ::

Kot sem že napisal Quadro 311,dela brez problemov meni je zagrabil vse divx formate tudi tiste,ki mi na yamadi niso predvajali.Imajo podporo nvop in bvop se pravi podpira packed beatstream ni zatikanja,film mora enako pisati kod podnapisi, potem prevadja podnapise.Podnapisi so srednje veliki in so kar v redu.Kot sem opazil je zadeva bila nadgrajena,kajti setup meni je v hrvaščini in je kar v pomoč.Edino kar me moti je pa to da ni power tipke na daljincu se pravi ista zadeva kot na yamadi 6800.To me prav zanima zakaj so to naredili,mislim da ni praktično in je zelo nadležno saj moreš vsakič pritisniti power tipko na aparaturi.
Aikido man

Bakfark ::

Očitno človeku proti koncu branja malček pojenjajo moči in ne prebere vega kar vidi na forumu ;)

rnikson, hvala lepa za informacije, napiši še kakšno s tem v zvezi. Trenutno sem namreč kar zadovoljen lastnik XORO 310 vendar bi rad počasi zamenjal zadevoker imam zaenkrat 4 velike komponente, ki pa mi zavzamejo preveč prostora in se mi zdi rešitev v vidu Quadra 311 idealna rešitev za moj problem. Kot bi ga naredili po naročilu. Škoda da manjka še kakšen DVDR ampak za to bo potrebno počakati še kakšno leto pa tudi temu primerno bolj seči v žep :\

Bakfark ::

Rnikson, zanima me če si imel kakšne izkušnje s predvajanjem filmov s QPEL kodeki. Namreč problem je v tem, da večina predvajalnikov tega ne podpira in je predvajanje nemogoče. Živo me zanima, čeprav mislim da vem kakšen je končni rezultat, če jih tale bere.

sotlerx ::

Bakfark
Lahko ti jaz povem da Quadro 705 imam ta tip brez problema predvaja Qpel preizkušeno na
več Qpel filmov.
LP:))
sotlerx

Xandoo ::

A mogoče kdo ve kako se izklop napis ki ostane pri spremembi zooma ???Quadra 705.
THX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xandoo ()

sotlerx ::

Xandoo
Tipko zoom pritiskaj dokler se ne izklopi,če misliš čas potem pa na vrhu daljinca pritisni tipko
OSD dokler se izklopi napis .Upam da sem ti pomagal.
LP
sotlerx

Xandoo ::

Ja že, da tipko zoom pritiskaš dokler se ne izklopi, samo takrat je zoom spet na začetku.Ja za čas vem kako izklopit .Samo če je film tako posnet ,da ima preveč črnih trakov (zgoraj -spodaj) potem dam zoom 1.5 X al pa 2X pa je precej bolše in tud slika je lepa ,moti me pa ker oznaka zooma -recmo 2X -ne izgine .Tista ikonca in oznaka stoji tam gor kot ,če bi jo nalimal:)) .


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[divXvid] Yamaha predvajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
16027091 (6623) monaco
»

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave (strani: 1 2 3 442 43 44 45 )

Oddelek: Zvok in slika
2209321525 (46869) cryptozaver
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724311 (8925) bizi72
»

seminarska - pomoč Bs Player ......

Oddelek: Šola
194082 (3536) bobby
»

Izšel je DivX 6

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
445856 (3890) Metabond

Več podobnih tem