» »

[divXvid] štekanje/trzanje pri predvajanju

[divXvid] štekanje/trzanje pri predvajanju

«
1
2

CaqKa ::

Ker se v tem oddelku pojavlja vedno več tem z štekanjem slike pri predvajanju na samostojnih DVD/Divx predvajalnikih, bi prosil, če lahko tisti ki se na to spoznate, sem zapišete odgovor.
kolkor se mi svita bi naj problemi bili zaradi packed bitstreama?


hvala,
moderator.
  • spremenil: CaqKa ()

krneki ::

Če so filmi novejši, potem je 90% možnosti, da so imeli pri kodiranju vključen packed bitstram, ki se ga da brez večjih težav odstraniti z MPEG4Modifier-jem 1.1.0(za uporabo tega programa je potrebno imeti nameščen microsoft .Net framework 1.1), ki ga dobite tukaj ali pa ga poiščete tukaj. Z njim odpreš film, daš kljukico pri Packed bitstram "unpack" in v User data spremeniš "DivX999b000p" v "DivX999b000n", shraniš film pod drugim imenom in počakas minutko.

Če film ni novejši je možno, da je bil pri XviD kodeku uporabljen GMC (zelo neprebavljiv za današnje divx predvajalnike) ali QPEL (MTK 1389 nima problemov, za ESS in SIGMA pa ne vem)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

CaqKa ::

krneki, hvala za izčrpen odgovor. forumu si doprinesel manj zmede :)

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

krneki ::

To da sem dal direkten link do MPEG4Modifierja 1.1.0, je zato ker linka do verzije 1.1.0 ni na straneh avtorja programa, ampak se še vedno nahaja na strežniku, verzija 1.2.0 pa nekaterim povzroča probleme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

delfinus ::

Zanimiv nasvet. Ker drug teden nabavim DivX enoto Pioneer 575 in vem, da jo imas tudi ti Krneki. Bi te vprasal, ce po zgoraj omenjeni metodi obdelas vse filme preden jih zapeces na CD oz DVD.

Torej vsi filmi s Packed Bitsream povzrocajo trzanje? Tudi na Pioneer 575?

Hvala za odgovor.

krneki ::

Ja vsi po vrsti trzajo. S firmwerom 2.09 sicer manj, samo še vedno za moje pojme negledljivo. Ko odpakiram film, pogledam s G-Spotom, če je bil uporabljen packed bitstram, če je ga odstranim in zapečem.

CaqKa ::

ker sem sam imel težave kako najt če ima film tale packed bitstream ali ne s pomočjo g-spota, vam tukaj ponujam odgovor.
to možnost vam ponuja šele nova beta verzija programa,
ko odprete film z njim, bi v primeru uporabe packed bitstream moralo z zeleno pisat NVOP

če je temu tako potem uporabite zgornji postopek.

CaqKa ::

kaj se komu svita zakaj mi winsi nočejo zagnat tega mpe4modifiera?
imam verzijo 1.1 in 1.2 in za vsako dobim error

krneki ::

Probaj še enkrat .net framework gor dat.

CaqKa ::

ok dela zdaj
ga sploh nisem mel na tistem računalniku inštaliranega :)

delfinus ::

Hvala za informacije, ki so odlocilne vplivale na to, da zaenkrat se ne bom nabavljal DivX playerja. Prevec DVDjev imam zapecenih in vecina filmov ima Packed Bitstream, pa tudi GMC. Ne mislim jih metati v kos zaradi tega. Bom videl kam bo sla smer razvoja.

Sicer pa kako kaze v razvoju? Se to zadevo, da odpravit s Firmwari? Je ze kaksen proizvajalec DivX enot identificiral ta problem in ponudil resitev? Ce resitev ni v firmwaru potem se mi zdi, da je za navadnega uporabnika nakup DivX komponente popolnoma brezpredmetna v tem trenutku.

Ali se gre v nakup XboX ali pa racunalnika, da se predvaja na TV. Druge resitve skoraj ni, razen seveda obnova celotne filmske zbirke in izkljucitev Packed Bitsream.

Vprasanje GMC se da likvidirat? Ali ga je potrebno popolnoma na novo obdelat v VirtualDubu?

lp, D.

angello ::

men ne dela tole mi sploh ne zalaufa.... pomoc prosim:8)

krneki ::

.NET Framework moraš imeti nameščen (microsoft update).

angello ::

hvala res. se pravi postopek si pa ti napisal cisto zgoraj kako se to dela. naredim tko in mora delovat ane? in kolko casa to konvertira?

delfinus ::

slabo minutko na AMD 3200+

angello ::

ok sem nekatere filme ze uredil ampak mi pri enem filmu sploh noce ta program odpret pa ne vem zakaj... a mogoce kdo ve???

napise mi: OPENDML AVIs arenn't currently supported!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

angello ::

torej tam ce odprem film v gsspotu mi napise da je tm qpel(in se seveda Nvop) se pravi tega filma mi ne odpre z tem programom. kako to resit???

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: angello ()

Blazz ::

a se da z tem mpeg4modifierjem spremenit tud aspect ratio. Se pravi jaz mam film v 16:9 rad bi pa mel v 4:3 tako da mi lev pa desn rob odreze in mi slike NE raztegne, se pravi da pol na divx playerju lepo vids 4:3 format. Sm probu tm Display AR , pixel AR dat na 4:3 pa pol sejvat pa se mi nc ne spremeni, mogoc kak drug progy to zna delat????

CaqKa ::

ne.
moreš sliko ponovno kodirat če bi jo rad rezal (in to kar ti hočeš naredit je rezanje)
če pa imaš močne zoom opcije v playerju pa mogoče lahko to z playerjem narediš.

Blazz ::

sej lih to me tud ubistvu zanima, ker player ima mocne zoom opcije, ker 2x 4x je pac prevelik zoom in sliko odreze tako po vertikali kot tud po horizontali, pa se slika je cist zanich pol... yakumo nima, pioneer nima, mogoce kdo ve kater ima?

zile ::

angelo: Z avimuxom še enkrat zmuxaj avi, brez OPENDML podpore. Izklopiš v nastavitvah.

angello ::

aha.hvala mas ze program to? dej mal povej o temu....

zile ::

AviMux
V nastavitvah odstrani Opendml in samo še enkrat naredi avi.

angello ::

a nalozim film potem dam settings in pod avi structure pobrisem kljukico dam ok da se mi to zapre in pol dam START? A je to to?

Dejancek ::

Meni do sedaj uspelo vse filme uspešno pretvorit z MPEG4Modifier , tako da ni več noben problemov...

JEAH :D

cirecire ::

Tud jaz sem uporabil Mpeg4Modifier. Zadeva deluje.

Me pa zanima, če mi kdo razloži, kakšna je razlika, če označiš:
square pixels, 4:3PAL, 16:9PAL... oz. 4:3, 16:9....

Jaz ne opazim nobene razlike.

Mobidick ::

Kako vam pa po konvertiranju z MPEG4Modifier-jem dela film v windowsih? Ker meni nena glih normalno.

lp
The future is digital!

Dejancek ::

Isto delajo kot prej, mogoče na očke malo bolj tekoče u Winsih :D

bajo ::

Vprašanje?

Ali je možno da nekateri filmi kljub temu, da jih z MPEG4Modifier-jem prerihtam vseeno trzajo pri predvajanju. Večina mi jih dela brez
problema, sem pa konkretno naletel na dva primera, ki kljub temu, da
jih prerihtam ( unpack ) trzata in se zatikata. Gre za filma :_

Garfield SLO verzija
New Police Story 2004 ( Jackie Chan )

LP

Jure

krneki ::

Potem je najverjetneje bil uporabljen GMC oz. QPEL (sigma), ki se ga ne da tako lepo odstraniti in je potrebno prekodirati zadevo.

fuatpanza ::

Ahoj.
Jaz imam pri enem filmu sledeč in zelo pereč problem, katerega ne vem, kako bi ga rešil. Namreč, ko zaženem MPEG4 Modifier in si izberem željeni film, ki bi ga spremenil za normalno gledanje na komponenti mi javi: This is not a valid MPEG4 video (starcode not found at beginning of frame).



Pri drugem filmu pa je vse lepo in prav toda, ko bi moral tam spremenit DivX999b000p v DivX999b000n, sploh nimam tega napisanega ampak DivX503b1314 in ko hočem to popravit v DivX999b000n in kliknem save mi javi napako.

Kaj bi znal mogoče kdo, kako naj se rešim teh dveh težav?

Hvala Lepa

krneki ::

Si prepričan, da je bil film sploh kodiran z Xvidom?

fuatpanza ::

Hmmm. Ne nisem. To za oba filma ali samo za prvega?
In kaj naj naredim če nista kodirana s tem?

krneki ::

Velja za oba. Za prvega nisem niti prepričan, če je divx/xvid, drugi pa je verjetno divx 5 in bi moral delati. Poglej oba filma z G-spot 2.5 in poglej kaj je s prvim filmom oz. če je drugi divx5.

pingec ::

Kaj pa filmi k nimajo packed bitstream pa vseno stekajo ampak zeloo neopazno tko da ce gledas neko sliko k se pocas premika pa vidis da se slika ne premakne gladko ampak malcek preskakuje kaj bi blo to? a se da z FWjem odpravit na bellagiu?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

krneki ::

Če je vir NTSC 29.97fps (ali 23.976fps IVTC NTSC)....ne moreš v tem primeru nič. Lahko pa film pretvoriš v pal tako, da pospešiš sliko in primerno obdelaš avdio (izgube). Mogoče, še lahko nabaviš kakšen dražji NTSC->PAL pretvornik, samo nimam izkušenj glede njihove kvalitete.

angello ::

mene zanima ( sicer sem nekaj filmov ze tako resil) samo zakaj pri pri enem ko obkljukam tisto tam gor pri streamu in premenim op v on probam shranit in mi napise avi index is invalid. kako to odpravit??

VanGog ::

Vprašanje sem COPY-ral iz zaklenjene teme:

Na obeh predvajalnikih Yamada (6600 in 6700) imam probleme s predvajanjem filma v XVID formatu (na PC seveda laufa BP). Plejer javi, da mu ne paše GMC večji od 1pt (v tem filmu je 3pt). Film sem prekodiral z DRDIVX in AUTOGK v DIVX in rezultat je bil v obeh primerih desihnroniziran audio. Audio format je MP3 VBR in mi tudi v Virtual Dubu javi, da audio format ni v redu...

robicek ::

Hvala za odgovor, ampak se mi vseno zdi čudno, da mi film nikdar ne šteka, ko film predvajam brez podnapisov.Da objasnim še enkrat, ko podnapis prileti na ekran slika
za delček sekunde zamrzne. Ugotavljam, da se to dogaja, ko je veliko govorjenja in se podnapisi hitro menjavajo. Ali ste še mnenja, da je to zaradi packed bitstreama ali bi pomagal drug firmware, npr. MTZ 4 - samo linka za ta firmware ne najdem. Lepa hvala za pomoč.
ojla

neres ::

Na Yamadi 6700, Newage v2, mi napiše pri filmu, "da mu ne paše GMC večji od 1pt."

Torej, a je kaka enostavna rešitev za to?

Bi s kakim drugim firmwarom delovalo?

neres ::

Ok, a obstaja kak predvajalnik, ki predvaja filme z več kot 1 GMC?

nejcn ::

Imam podobno kombinacijo -
Gspot pravi, da ima film qpel in gmc in bvop. Predvajalnik je Philips lx8300. Se da kaj naredit?

Hvala in LP

France ::

Robicek, pri podnapisih šteka, ker procesor ne zmore toliko dela naenkrat, ne zaradi kodeka.

France ::

CapQa, pri Gspotu imaš tri variante prikaza BVOPa:
- svetlo zelena na črni podlagi -> je packet
- temno zelena na črni podlagi -> ????
- temno sivo na svetlo sivi -> ni packet bit strema

Kaj je tista srednja varianta?

dado75 ::

A mogoče kdo ve kaj bi lahko bilo to...
Imam en film ki mi na računalniku dela brez problema...zvok, slika podnapisi OK!
Ko pa dam ta isti film v moj predvajalnik PHILIPS LX3900SA mi pa slika in podnapisi lepo delajo brez kakršnegakoli trzanja, zvoka pa ni nikjer :( Tudi če podnapise odstranim se zvok ne prikaže...
Morm pa še povedat, da je to do zdaj edini primer filma, ki mi dela dežave!
Hvala za odgovor in LP!

LexLuthor ::

Da nimaš v tem filmu zvok DTS namesto MP3 ali AC3? Potem ne bo nič, če imaš gor tak FW, ki tega ne podpira (kakšna modikacija). Lahko, da je to.

krohotavec ::

s fotoaparatom posnamem kratke MOV filmčke in jih kasneje s priloženim movie makerjem ACD showtime sestavim v en film, vendar se mi vsi ti domači Divx in Xvid filmi, ko jih zapečene vtaknem v predvajalnik(yamado 6800 )zatikajo. Na PCju delujejo normalno. Predvajalnik prebavi od mojih domačih izdelkov le MPEG1, kjer pa je že sama resolucija manjša.Tekoče gre čez le Xvid in Divx filmček ki traja do pol minute. Velikokrat sem pri izdelavi filmov poskusil raznorazne variante z različnimi nastavitvami in tudi večkrat različno inštaliral K-lite mega codec pack a je bil rezultat vedno enak- zatikanje. Zvok sem nastavil na AC3. Moram povedati da z nobenim filmom snetim z neta ni bilo problemov. Pomislil sem tudi na preveliko bitno hitrost in uporabil tako kot je pri DVD ripih pa je bilo enako. GMCja nisem nikoli vklopil. Poskusil sem celo s Pinneaclom 10 , ki pa me je razkuril že na začetku: Ne podpira formata MOV,za MPEG4 ga je potrebno pa online vklopiti, seveda z vsemi sitnostmi vred.
Se komu sanja kaj delam narobe?

yoco ::

zdravo!
jest imam sledeci problem. nekatere filme mi GSpot (2.52) pokaze da vsebujejo QPEL, GMC in NVOP kodeke. ko pa odprem MPEG4 Modifier (1.3.4), mi kaze da film ni "Packed Bitstream" tako na cist nc nemorm nardit. imam Philips LX3900 predvajalnik. mogoce kdo ve kako se to se drgac da nardit??
lp!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yoco ()

podtalje ::

Problem je GMC s tremi ali več warp point-i (default za xvid) in na žalost je dina opcija prekodiranje filma.

rs1975 ::

s katerim programom še konvertirate film, razen z GKnot-om?

imam namreč en film (abril despedacao), ki mi ga nikakor ne uspe prekonvertirati. nonstop mi meče ven ene errorje.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[divXvid] podnapise vkodirat v divx (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7923963 (11039) Alessio983
»

[DivXviD] KISS predvajalniki (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Zvok in slika
53885390 (18413) tomko030
»

[DivXviD] filmi na Divx predvajalnikih brez problemov

Oddelek: Zvok in slika
2122696 (9697) bbbb
»

Mpeg4ModifierMod

Oddelek: Zvok in slika
415287 (3040) podtalje
»

[divxvid] Quart predvajalniki

Oddelek: Zvok in slika
274121 (2459) boss98

Več podobnih tem