» »

[Divxvid] Quadro predvajalniki

[Divxvid] Quadro predvajalniki

KleBac ::

@m80m

DVD-RW bere lepo normalno. DVD-RW Verbatime. Pekač NEC-3540

ajd..

In my life....I should do what I could !

jRk0 ::

Ga mam 3. dan. Kul je =). Do zdaj je predvajalo vse. Celo precej zjeban mp3 cd, ki mi v avtu celo steka malo. Simpsoni majo super sliko - boljsa kot na kabelski=). Edino gledel dolby pro logic II mi se ni jasno, kako tocno deluje=) Pr simpsonih recimo glasba pa eni efekti so tudi na zadnih zvocnikih, spredaj pa je glas. zanimivo =) kako to sploh nardi?
You fuck up once, you loose two teeth.

KleBac ::

FYI

Odgovor zastopnika/uvoznika (?) na moj email:

L.P.

Nadgradnja bo mogoča. Čakamo na nadgradnjo , katero vam bomo lahko naložili na sedežu podjetja.

Toliko....se pravi bodo dobili FW. Upam, da na CD-ju. Zadeva je namreč voljna požreti FW upgrade CD-je.

In my life....I should do what I could !

jRk0 ::

kul =)
You fuck up once, you loose two teeth.

jRk0 ::

am, posnet mam film v mapi na dvd+r, oba cdja v eni mapi + podnapise 2x .srt z enakim imenom kot cdja. torej 4je fajli. samo mi podnapisov ne prikaze. a bi moral kako drugace posnet?
You fuck up once, you loose two teeth.

m80m ::

men lepo prebira podnapise tko da ne vem kako maš ti 8-O drgač pa tud DVD+RW in DVD-RW normalno prebavlja 8-) :) zaenkrat še ni kšnih hudih minusov :D :D
;)

jRk0 ::

ne vem, je pa bil to prvi film s podnapisi posnet, morem se kakega, da vidim pol. je pa res da majo obupno dolgo ime fajli =)
You fuck up once, you loose two teeth.

AtaStrumf ::

To bo to! Ime mora bit isto kot film, dokaj kratko (ne vem točno kolk -- naj ima mapa polno ime filma, release-a itd, .avi pa skrajšano npr. kot so ponavati rar-i poimenovani) brez presledkov, pik in kakšnih čudnih znakov, razen ene, ki je na koncu pred oznako jezika, verzije itd.

npr.

lotrfotr1.avi
lotrfotr1.en.srt
lotrfotr1.si.srt

lotrfotr2.avi
lotrfotr2.en.srt
lotrfotr2.si.srt

m80m ::

to sploh ni res

Ime mora bit isto kot film, dokaj kratko (ne vem točno kolk -- naj ima mapa polno ime filma, release-a itd, .avi pa skrajšano npr. kot so ponavati rar-i poimenovani) brez presledkov, pik in kakšnih čudnih znakov, razen ene, ki je na koncu pred oznako jezika, verzije itd.


mam jst posnete filme s polnim imenom in s presledki pa vse lepo dela (npr. war of the worlds.srt) bom pa ob priliki na RW zapekel različno ime podnapisov kot je film, pa bomo pol vidl kaj bo :O
;)

AtaStrumf ::

No, zadeva pač ni nujno tako exaktna kot sem napisal, ampak tako ime kot sem ga dal jaz 100% deluje, če ima za delovati, tvoja pa nekje bo, drugje pa ne. Po moje je njegovo ime enostavno predolgo, lahko pa da ga moti še kaj drugega.

Valentin ::

Se popolnoma strinjam s tabo, AtaStrumf.

Res ne vem, kakšen smisel ima posnet na CD naprimer takole katastrofo od imena:

Mr._Name_-_1x14_-_Hair_By_Mr._Name_Of_London.(DVD).SFM.[www.the-realworld.de].xvid.avi

Saj že ime filma komaj razbereš iz te zmede.

Včasih imam občutek, da nekateri ne poznajo osnovnih računalniških zadev, kot je rename naprimer.
Ali pa je posredi lenoba...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Valentin ()

Alec999 ::

pomoje je posredi lenoba, pa ceprav je to tako malenkostno opravilo :D

jRk0 ::

ocitno je bilo predolgo ime, da =) pri drugem filmu mi lepo delajo podnapisi, sem vse skrajsal=). se ena stvar. Ce mas film s podnapisi in ga vrtis naprej. 2x,4x hitrost, podnapisi ostanejo. kar je pa vec, pa pol podnapisi niso vec vidni. kako jih pa takrat nazaj dobit? ker sem se spilal z daljincom pa po pomoti stop prtisnil=) pa sem opazil to pol ko sem vrtel.
You fuck up once, you loose two teeth.

KleBac ::

@jRk0

Kot sem na hitro ugotovil, je s podnapisi tako:

IDX/SUB podnapisi niso najbolj stabilni.

SRT pa so - tudi glede prevrtavanja.

Sicer pa, če ponesreči pristisnete STOP ali pa date PAUSE in to za več kot 20ali 30 minut in se naprava izklopi, ni treba prevrtavati do tja, kjer ste nehali. Uporabite tipko GOTO - 2 x pritisneš in vneseš željeni čas npr. 0:53:23 - in že te popelje na 53 minuto in 23 sekundo.....

In my life....I should do what I could !

m80m ::

@symbolman

tisočkrat hvala symbolman:D :D :D jst si pa glavo razbijal kako uporabit GO TO...zdj pa sam še sprobat in konc prevrtavanja...
;)

malix ::

Lp
Včeraj sem si kupil ti dve zadevi in sem zeloooooooooooooooooooooo razočaran.

No sej po mojem, moje razočaranje NI upravičeno.
To je sicer moj prvi hišni sistem in sploh ne vem kaj naj pričakujem.

Predvsem pa mi ni jasno kako naj vse skupaj nastavim, da bom imel max-imalen zvočni učinek

Ker zadnji zvočniki ne in ne igrajo….

Mi lahko kdo pove kaj vse morem nstaviti, da bo zadeva delala OK
(prepiše kakšne ima nastavitve za zvok v meniju dvd predvajalnika quadro)


In kakšen je sploh 5.1 zvok.... Kje kaj igra

mihec87 ::

torej potem ne mores rec da si razocaran.
to je glih tk ko bi reku da si si kupu porsche in ker ne leti tk ko bi ti hotu zacnes razglasat da je to jajc in pol ta avto prodas nekomu k obvlada in bo razturu s tem avtom.

pr 5.1 kaj bi moglo igrat ja woofer igra base. sprednji levi ter desni igrata bol efekte sredina pa bol visoke tone govor.. zadnja dva pa tut bol efekte k pa kj druga.A prikloplen mas prav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

ge ::

Evo ti modeli QUADRO DVD-Divx predvajalnikov se dobijo pri naših sosedih (HR), cene so informativne (1kn=33sit).
Kakšne iskušnje s katerim od teh modelaov (razen tega ki ga prodaja Comtrom) ?


Model------------------------------------------------------------------- Kune-----SLO-Bruto-----SLO-Neto
DVD-920PS, MP3, DVD, VCD, SVCD, aluminijska prednja ploča--- 324-----10.692,00-----8.767,44
DVD-705 Divx, MP3, Vcd, Svcd, čitanje titlova--------------------- 340-----11.220,00-----9.200,40
DVD-707 Divx, PS, MP3, 5.1 built-in--------------------------------- 362-----11.946,00-----9.795,72
DVD-707PS, MP3, 5.1 built-in----------------------------------------- 310-----10.230,00-----8.388,60
DVD-820 Divx, mp3, 5.1 izlaz, titlovi, cro znakovi----------------- 397-----13.101,00----10.742,82

LP
Ge

malix ::

Ja, priključeno imam vse OK - ker radio mi pa igra na vseh 4-rih zvočnikih.

predvsem me zanima nastavitve pod setup za Audijo - mi niso jasne:

Moje nastavitve.
Sicer nekaj igra, samo a je to to...
Kako imate kaj nastavljeno???









In za kaj je sploh katera nastavitev????

Valentin ::

Če je zvok posnet v stereo tehniki, potem na zadnjih zvočnikih ne moreš slišati nič.
In tako je posneta v glavnem vsa glasba.

Tudi kar se filmov tiče, boš zadnje zvočnike slišal bolj malokrat. V glavnem samo kakšne zvočne efekte, pa še to samo v primeru, če je zvok posnet v 5.1 (ali 7.1 tehniki). Seveda pod pogojem, da imaš pravilno nastavljeno in povezano vse skupaj...

malix ::

Sej problem je v tem, da imam film v 5.1 načinu in vse prav zvezano.

Samo nastavitev si ne zanm narediti, da bi maksimalni izkoristil zvok....

Ker če nekaj spremeniš je tam zvok, če drugo pa drugo....

Kaj imete VI nastavljeno????

e-marko ::

Najpreprosteje bo, da si zraven kakšnih filmov posnameš še AC3 Dolby digital 5.1ch Sound Test.avi (cca. 14MB). Na muli najdeš, drugače pa vklopi googla.
To imaš en kratek video pri katerem je zvok 5.1 in ti točno kaže tisti zvočnik, ki naj bi trenutno igral. Tako boš točno vedel ali je vse ok.

LP
...somebody, somewhere...

malix ::

lp
če imaš kaj konkretnega mi lahko daš na yousendit.com

Prosim

malix ::

hvala ,
našel
igrajo vsi zvočniki tako kot more biti

Samo za kakšne base nastavitev in ostalo pa mi še vedno ni jasno kaj je maksimum...

malix ::

Ja odkril sem še eno napako...

Ko začneš divx previjat "naprej" ne delujejo več podnapisi.......... 8-O

e-marko ::

Tole izginjanje podnapisov pa se že vleče s temi na MTK čipu bazirajočimi predvajalniki.
Kot kaže bo še potrebno na temle Quadru vseeno še kaj postoriti, da bo res tisto pravo...

LP
...somebody, somewhere...

m80m ::

tole s previjanjem in podnapisi čist lepo dela :D sj men, uporablam pa format .srt
;)

jan01 ::

Se postal zainteresiran za tega QUADRO DVD-705 DivX . Sprašujem pa, če ga prodajajo še kje kot v comshopu. ?
Kako je kaj pri tej trgovini urejeno vračanje prek neta kupljenih stvari, če vrneš prej kot v 15dneh pa seveda nepoškodovano. Če bi bil razočaran, da bi ga lahko vrnil. No vbistvu pa je tolk pocen da...

Kupiti tega quadra ali ne kupiti tega quadra.To je sedaj vprašanje, ki ...

Vertix ::

COMSHOP - PRAVICA DO VRAČILA BLAGA

Kupcu pripada pravica, da v petnajstih (15) dneh po prevzemu kupljeno blago vrne brez kakršnekoli odškodnine. Kupec je dolžan nositi stroške, ki nastanejo pri vrnitvi predmeta nakupa. Stroške pošiljanja krije pošiljatelj sam, razen če je vnaprej pisno dogovorjeno drugače. Pošiljk z odkupnino ne sprejemamo. O nameravanem vračilu nas mora kupec najkasneje v 15-ih dneh od prejetja blaga obvestiti po pošti (Comtron d.o.o.-internetni oddelek, Tržaška cesta 21, 2000 Maribor) ali na kontaktni email (b2c@comtron.si), blago pa vrniti v 15 dneh po poslanem obvestilu o odstopu. Vrnitev prejetega blaga na naveden naslov v 15-ih dneh po prejetju brez predhodnega pisnega obvestila se prav tako šteje za odstop od nakupa. Izdelki morajo biti nerabljeni, nepoškodovani in v originalni embalaži. Priložena mora biti kopija računa. Zaželjen je tudi obrazec za vračilo blaga, ki pospeši postopek vračila ali zamenajve. Na zahtevo ga pridobite na emailu (b2c@comtron.si). Možnost vračila ne velja za programsko opremo, zgoščenke/DVD, knjige in potrošni material, v primeru, da je bila originalna embalaža ali varnostni pečat odstranjena. Ponudnik vrne celotno kupnino najkasneje v roku 15-ih dni od prejetja vrnjenega blaga (*v primeru podjetij se rok za vračilo kupnine podaljša do prejetja potrjene stornacije).

vir: http://www.comshop.si/Help.asp

malix ::

Kaj bi mi lahko kdo prepisal MENI, kako imam nastavljeno za dober 5.1 zvok - DVD predvajalnik

Prosim

jRk0 ::

Downmix - off

drugo pa itak ne rabis. dolby pro logic je za muziko pa filme, ki niso posneti v dolby digital (ac3). equalizer in vse ostale nastavitve pusti na default, oz. na 0, ker bos s tem kvecjemu se kaj samo poslabsal.

v bistvu nimas kaj nastavlat, en dvd z ac3 daj not pa pravilno priklopi pa je to to. downmix je pa itak po defaultu na off kolko vem.
You fuck up once, you loose two teeth.

malix ::

Ko sem si že vse prenastavil.
Se da vse nastavitve v defalt nastavit?

malix ::

Glede podnapisov?

Se jih da naprej previjat???
Se da povečati FONTE???

KleBac ::

Zvok:

Dolby Prologic II = 5.1 Analogue Sound (!) - Se pravi vsi filmi z MP3 soundom, ki je ponavadi downmix, bodo 5.1 !!!!
In pa tudi večina MP3 jev

In my life....I should do what I could !

jan01 ::

Prvi vtisi:
Minusi
-daljinec bi najraje stran vrgel in ali kupil univerzalnega ali pa odprl predvajalnik, nalotal kaksen drug konektor od katerega drugega predvajalnika da bi lahko uporabljal daljinec...RES ZANIČ DALJINEC!
-pladenj predvajalnika je nekam švoh
-neumna omejitev, da vidiš v izbirniku le kaksnih 15 znakov imena filma-nerodno predvsem pri predvajanju serij nadaljevank na dvdju
-par podnapisov, čeprav so vsi iste vrste noce delati(spet nadaljevanka na dvdju)

Plusi
-do zdaj se je vse predvajalo
-slika se mi zdi zelo dobra-no najbrž ima digitale televizor z veliko funkcijami vlogo pri tem

Povzetek: zaenkrat odličen daljinec za tak denar. Le daljinec ne vem če bo preživel kakšnih potvanje 10 in več m/s v steno!!

Aja še nekaj: baterije, ki so bile priložene so bile prazne! Ali lahko zahtevam nove??

Bom še kaj napisal,ko se bom morda privadil na daljinca...

xrado ::

moj prvi dvd divx player...
-reprodukcija mp3-jev se mi zdi obupna, pecej u pizdi sound
(nevem ko je pri ostalih proizvajalcih?)
-ostalo pa kar ok
live and die by the code | blog.xrado.si

t0p51 ::

+ Izgled
+ Število priključkov
- Nerodno vstavljanje plošč
- Ni menija v slovenščini, čeprav je v ostalih jezikih bivše juge
- Število znakov za prika datoteke je omejeno na 14
- OSD Timeleft je potrebno VSAKIČ izklapljati

+ Predvaja datoteke večje od 2GB, posnete v UDF načinu
- Pri tako velikih datotekah ne deluje pravilno previjanje naprej, tudi funkcija GOTO ne dela
- našel sem že dva filma, ki jih ne predvaja pravilno:
Perfect Storm 1CD verzija - ne predvaja avdia (mpeglayer3 (mp3) (0x0055) ISO/MPEG, 128 kb/s (64/ch, stereo), 48000 Hz)
Ring Of Nibelungs - Zmrzne slika (xvid, 592x320 (1.85:1) [=37:20], 955 kb/s, 25.000 fps, qf 0.202 bits/pixel, Interleave: OpenDML AVI, I/L (1 vid frame (40 ms), p=480 Split: No))

Zaenkrat sem z nakupom zadovoljen, podnapisi lepo delajo, tudi .SUB podnapisi pravilno delujejo po previjanju naprej. Minusi niso tako katastrofalni, so bolj opozorilo, kaj se da izboljšati.

malix ::

Kaj a podnapisov se ne da narediti večjih???

Ali jaz ne najdem te funkcije?

t0p51 ::

Še en minus: Ne zna brati podnapisov iz datotek, ki imajo ime datoteke daljše od 28 znakov.

AtaStrumf ::

To že vemo, pa ni glih to nek velik minus. To je že ZELO dolg tudi kolikor jaz vem povsod drugje, tako da ste si pač sami krivi, če tega ne veste oz. ste tolk leni. Evo ravnokar sem preimenoval "Sin.City.RECUT.AND.EXTENDED.DVDRip.XviD-DiAMOND.???" v "dmd-scityre-cd1-OK.???". Saj ni tolk težko.

KleBac ::

Za malenkost večje podnapise:

Če imate TV ki podpira NTSC playback, nastavite Quadrota v NTSC način ( ne PAL in AUTO )

pa bodo malenkost večji

In my life....I should do what I could !

jan01 ::

symbolman, so res večji pa še nižje so...

A kdo kje najde kakšen firmware za quadrota??
A kdo kje sploh opazi kakšno varnostno/zaščitno nalepko? Jaz nobene in me že mika da bi ga odprl, priklopnil in začel sprobavati firmware.....

KleBac ::

@jan01

Pliz do. Make our day. Do it. Do it. - - - Do it.

:)

In my life....I should do what I could !

KleBac ::

FYI 2 all

v Harvey Normanu v Lj. (kje pa še?) imajo Quadro 705 in Quadro 707 - oba okoli 13k sit


mc&hny

In my life....I should do what I could !

choxter ::

Kupil Quadro DVD-707 pri Comtronu. Nisme še imel dosti časa za testiranje, poskusil sem CD divx+srt podnapisi - zadeva deluje povsem dobro (ni zatikanja, po ustavljanju delujejo podnapisi normalno naprej).
Poskusil sem še DVD na katerem so posneti divxi po mapah. Vsaka mapa vsebuje film+srt podnapise. Zadeva je tudi tukaj delovala brez problemov.
Podnapisi so dobro pozicionirani (pri formatu 16:9) - pod filmom, ter so za moje pojme dovolj veliki.
Mp3 cd deluje BP.

Pa še ena malenkost...pilot je malce drugačen od DVD-705.

Ko bo več časa za podrobnejšo analizo bom poročal.

Povzetek: začetni vtis skrajno pozitiven.

KleBac ::

@choxter


Mene pa samo zanima, kakšni so podnapisi - kaj večji od 705 in pa slikica daljinca. Se bi dalo ? Slikica podnapisov pri 16:9 filmu.

hvala

In my life....I should do what I could !

rokin ::

Kako je pa kej s kvaliteto slike in zvoka? Če primerjamo s Xorotom pa Yamado?
Pa kdo to sploh proizvaja, nikjer ne najdem kakšne spletne strani od Quadra?

Lp

rokin ::

Neverjetno celo spletna stran obstaja: http://www.quadro.tv/

Ampak neki mi pa ni jasno. Quadro 707 je pri nas čist drugačen kot na uradni strani:\ V bistvu sploh ni gor takšnega modela:P kot se pri nas prodaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rokin ()

problemi ::

caw ja js mam zdej zvocnike ht-350 pa me zanima kko vklopm ush 5 zvocnikov + subwoofer k mi delata sam spredna!!!u navodilih pa nc ne pise???hvala ze vnaprej!!!ajde

jRk0 ::

odvisno kaj bi rad z njih. ce mas pravilno priklopljene, ti bodo ze po defaultu normalno spilali ac3 posnet zvok. Glasbo pa na prva dva zvocnika in woofer. Ce hoces tudi glasbno na vse, mors vklopit dolby pro logic.

drugace pa, ne vem, zakaj ne morm do nastavitev za subtitle v meniju nikol?? ne pr divxih, ne pr dvdjih. mislim na subtitle position in to
You fuck up once, you loose two teeth.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[divXvid] Yamaha predvajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
16026980 (6512) monaco
»

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave (strani: 1 2 3 442 43 44 45 )

Oddelek: Zvok in slika
2209321000 (46344) cryptozaver
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724231 (8845) bizi72
»

seminarska - pomoč Bs Player ......

Oddelek: Šola
194049 (3503) bobby
»

Izšel je DivX 6

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
445822 (3856) Metabond

Več podobnih tem