» »

-- DROGE -- (overdose... )

-- DROGE -- (overdose... )

«
1
2 3
...
5

whatson ::

Oglejte si tole stran http://www.spela.uni.cc/

Pred nedavnim je na rave partyu umrla Špela Zorman, kajti punca je baje vzela kar 4 tabletke z logotipom zvezde o katerih je znano da vsebujejo neko svinjarijo!
Punca je tragično, ampak zaradi svoje "pameti" umrla...

Mislim,... kje vse se lahko kaže DEBILNOST ljudi? ... Kako nekdo nima toliko IQ-ja da sam ne pogrunta, da je primitivec, če za zabavo rabi neko tableto...

Potem mi naj kdo pove, da so Rave partyi pozitivni in da je vse ok... (malo je ljudi, ki Rave doživljajo kot nekaj pozitivnega)...

Potem pa še debilen drogart,... mislim, da bi ti ljudje naredili več, če bi ljudi odvračal od tega sranja od tablet (sorry na izrazu), ne pa ljudi dobesedno poučujejo kako se na najbolji način zadet...


in še nekaj...
... jaz osebno "trave" ne smatram kot drogo, tako da v debati ne mešat trave in teh glupih tablet.

damn;(
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39
  • zaklenilo: zee ()

asPeteR ::

Ja res je, res žalostno, kar se tiče tehle drog.
Jaz bi dodal samo to, da kdormora biti pod "dozo" da se lahko zabava, ni čisto pri sebi & naj malo razmisli o tem.

whatson ::

Upam, da bo tale tragedija spravla koga k pameti...:\
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

JurijTurnsek ::

droge glupe...je dost drugih načinov, da se zadovoljiš(andrealinko) npr. šport...
http://www.slatnaskejta.com

burekar ::

Ma kaki, extasy pa prav adrenalin je neki čist drucga. Na rave partyje ne hodim, v bodoče mislim it na kakga zarad dobrih in topless deklet, kar se pa tablet tiče-SRANJE!!! To je že na ravni horsa, to je čisti idiotizem in debilizem. Sam sranje lahk ma posameznik s takimi stvarmi.
Aja, SPACE night je pa tak al tak v kur*u. Ne hodit na to sranje, ker je to samo sranje in nč drugga kot sranje. Damn sn pissed off, ko more zarad teh po*ukanih štanc tablet folk umret. DO NOT LISTEN TO F*CKING RAVE!!! To ni muska!

whatson ::

se delno strinjam..

ampak človek ne umre ZARADI glupih tablet/glupe glasbe...
človek umre zaradi svoje debilnosti... ;(
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

||_^_|| ::

normalno da človk v takih okoliščinah umre zarat svoje debilnosti (4 ikse?!)
ampak enim iksi pač sedejo. Jst ga nebi nikol uzeu ker je preveč tvegano (nikol neveš kva loh dobiš) sam me pa useen zanima v čemu je tak đouk da folk prav da je tooooolk "ql".

SkIDiver ::

Folk je čedalje bol nor. Ne vem da ne morjo zažurat brez drog.

matjaz30 ::

spadam med mal starejše slotekerje

moje mnenje je, da clovek/otrok ni sam kriv,... pac druzba ga prisili v to in smernice... otrok pri 16 je tako poln hormonov, da je pamet na zadnjem mestu (s tem ne mislim povedat da je nor,.. prej nasprotno... )

lordgreg ::

to je tragična zgodba... samo,... jez ne bom ničesar rekel, preden ne bom sam na enem raveparty-ju. če si zdaj lahko duševno močan in lahko rečeš ne hvala eksu,... mislim, da bi lahko tudi tam, ni res? se mi pa tako zdi, da je tale špela malček pretiravala... pa kaj ljudje božji... že ena tableta baje zadostuje za celo noč (poveča se utrip srca, zato bi čagal)... še kar zadihan zadihan,.. še enga eksa... pa še enga.... BUM!


--------------^v^v^v-------------------------------------------

Binji ::

Jaz sem star skoraj 17 in drog se nisem poskusil in jih tudi nocem, tudi ne kadim. Malo pijem ampak tukaj se tudi ustavi. Je zelo odvisno od druzbe, ce te vrzejo ven, ce se jim ne podrejas in odvisno koliko si zelis biti vlkjucen v to druzbo.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

lordgreg ::

Binji: če povzamem... nimaš prijateljev, nikogar ne pozdravljaš 25ur/dan si za računalnikom?

Binji ::

LORDGreg: where the fuck si to vn pobral? Lih dans so mi tastari tezili da me morjo nonstop okuli do frendov vozit. Da ne omenim da se ne spomnim vec pocitnic ku ne bi vsaj enkrat nazgan domu prsu (na tedn). Oziroma si projiciral sem sebe?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

BlackHole ::

Whatson, če človek umre zaradi svoje debilnost (se strinjam) potem niso RAVE partiji tisti, ki so glupi.

gkovac ::

hmmm... mislim da ljudje hodjo na rave partije samo zato da se ga lahko zadanejo... in mislim da tut mularija ki hodi po rave partijih hodi tja zato, ker ve da bo tam najhitreje in najceneje dobila droge... pol k bojo pa zadeti bojo pa kul in "in" on "fancy" in sej veste kaj mislim.

droge so splosni problem v vseh drzavah po svetu... in pri nas ni nic boljse... kr poglejte alkohol.... 14 letni mulo si lahko z lahkoto kup pivo... jest pa v Angliji pridem v bar in mi tip prav "osebno pokaz"... groza

skratka... punca se mi smili... prav tako pa tudi njeni starsi in prijatelji... aja... ce bi res bli pravi prijatelji ji nebi pustili drog jemat kaj sele da bi stal ob strani medtem ko ona zre ze 4 iks.

lp,SuLc
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

whatson ::

Blackhole... saj.. nekaj takega sem napisal.. mogoče malo v besu... človek je kriv da je imbecil, ne glasba, ter tablete
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

poweroff ::

Se čisto strinjam. S tem da je zame hors, ekstasy, trava in alkohol eno in isto sranje - pomaga folku bežati pred resničnostjo, namesto da bi se soočil z njo.

Medved ::

naj se drogira kdor hoče, vsak je gospodar svojega telesa. Pod droge spada : alkohol, tobak, prepovedane droge?? , razna lepila itd. Država naj rajš porihta službe, socialo, stanovanja za mlade družine itd itd>:D;((
Medved že spet tuki in me natrguje odozad

whatson ::

Okej nevem zakaj bi šteli med droge alkohol ter tobak.. tudi trave ne.... vsaj med smrtne droge ne...

Medved: naj se drogira kdor hoče, vsak je gospodar svojega telesa. hm... mislim da 16 letna punca ki je imela za sabo že eno tableto, več ne ve kar hoče...
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

miha ::

Vam se vidi da še nikoli niste bili zadeti, ker ne veste kak se maš fajn ko si zadet. Pri drogi morš samo pazit da maš kvalitetno drogo.

Medved ::

vse je smrtno, če predoziraš, tud od alkohola so že bili smrtni primeri med mladimi (razna tekmovanja in podoben šit). Če si zasledu ima ta ekstazi v sebi več sestavin-med drugim tudi kofein in take blage droge. Vsa poživila so droge. Nizozemci majo travo frej odvisno od države kaj je prepovedano. V slo hočjo tud prepovedat alko mladini:)
Medved že spet tuki in me natrguje odozad

whatson ::

miha in ti si ponosen, ker si bil zadet? Torej nam, nezadetim, manjka ena globoka življenska izkušnja, ki bi nas spremenila v supa-dupa hepi ljudi... in naše mnenje bi bilo drugačno? V kaj takega me ne moreš prepričat :\blah... svašta... . okej... tudi zagovorniki takega mnenja morajo biti... :|


Medved: Američani imajo že alko za mladino prepovedan. Gostilne dobijo kar precejšnjo kazen, če ti prodajo alko in si mladoleten. Ampak zgleda je da zakon dosegel svoj efekt.
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

Medved ::

Dons sm slišu po radio HIT, da je umrla mlada punca od ekstazija, škoda, res škoda, preveč je tega ekstazija, mogoče mal marihuane ne škodi (to je naraven proizvod, raste kot solata). Ampak ekstazi in podobno ŽIVA kemija, šit>:D
Medved že spet tuki in me natrguje odozad

Kekec ::

Hahaha Miha ti si pa res car ce se ga ze zadevas se vsaj ne hvalit ker s tem nisi nicesar pridobil le pokazal si kulk visok je tvoj IQ!

ABX ::

Droge so fantastična zadeva, žal pa nosjio posledice :(
Te posledice pa so lahko hujše ali blažje, pač odvisno od pameti posameznika.

Je pa zelo primitivno obsojat razne rave žure na podlagi posameznih bedakov.


P.S. To velja za mentalo omejene ljudeke.
Ne nisem raver (celo sovražim to glazbo) in nisem še probal tablet.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

miha ::

Kekec zakaj pa te ne smem imeti svojega mnenja. Pa verjetno maš ti ŠE manjši IQ od mene ko pa napadaš vse od tebe različne.

Medved ::

učer je na TV zdravnica govorila o teh tabletah. Mlade rejverje je treba podučit. Te tablete v kombinaciji z vsem ostalim DEHIDRIRA telo in padeš v komo. Baje je treba velik tekočine, ampak ne kole in podobne red bule, to sam poslabša stvar. Treba pit čisto vodo in velik. Na splošno je treba pit velik vode za zdravje:)
Medved že spet tuki in me natrguje odozad

ABX ::

Medeved: yup! a kaj ko vodo na rave žurih v WC-jih zaprejo, oz. po inšpekciji puščajo samo vrelo vodo. Ena Zala pa te pride do 500 sit.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Medved ::

to ne vem ker ne hodim oz nism biu na takih žurih, je pa to sranje če je tako kot praviš - VODO bi moral talat zastonj definitivni in v ogromnih količinah-to je moje mnenje:)
Medved že spet tuki in me natrguje odozad

whatson ::

izkoriščanje naivnega folkal... to je problem... :\
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

|klemen|(c) ::

@ whatson & nekay ostale neumne raje

Lepo lepo, da tako udrihate čez vse... niti ne mislim debatirat z vami in mlatit prazne slame.

@ other decent people

Največji problem je, da organizacija party-jev včasih res ni na dovolj visoki ravni in tu mislim predvsem na prisotnost reševalnih ekip. Druga velika težava je tudi osveščenost udeležencev samih party-jev, ki enostavno niso dovolj poučeni o posledicah uživanja bonbončkov in o načinu oskrbe samega sebe in tudi drugih (!!!), ki so konzumirali podobne substance. Seveda so tudi poteze, kot je deljenje brezplačne vode, dobrodošle. Vendar na drugi strani pretirano pitje vode zopet lahko pripelje do smrti (kar je bil verjetno tudi eden izmed vzrok za nesrečno punco v CE). Sama voda ni dovolj, telo pri tem izgublja tudi minerale in ostale snovi, česar pa v vodi ni (so pa v sadju, slanem pecivu, raznih energijskih napitkih).

Konzumacija štirih x-ov (in na žalost verjetno še "židov" :O) za to punco je definitivno bila overdose na potenco. Predvidevam (po slikah), da je punca vzela takšno količino droge zaradi dejstva, da se da ob celonočnem&after>:D udejstvovanju, precej shujšati (enote so tukaj kar kilogrami). Jemanje drog iz takšnih in podobnih vzrokov najprej pripelje do takšnih tragedij, saj nad pametjo in razumom mnogokrat zavladajo druge stvari. :(

Vsekakor pa vsi na party-je ne hodimo le zaradi drog, temveč zaradi sprostitve in duševnega zadovoljstva. E-glasba večini udeležencem prinaša ogromno pozitivne energije, kar se pozna že na samem vzdušju na takih prireditvah (ja na rock koncertih & harder stuff tega ni... preveč alkohola in jeznih obrazov! 8-)).

Do podobnih tragedij bo prihajalo redkeje le, če bodo ljudje o tem dovolj informirani. Organizacije kot so Drogart ipd. storijo precej v tej smeri, vseh ljudi pa v končni fazi ne morejo odvrniti od uživanja teh substanc. Zato je edina rešitev v informiranju in ažurnem opozarjanju ljudi pred nevarnostmi, ki pretijo potencialnim uživalcem. :\

whatson ::

Klemen:

Jaz se ne obremenjujem z ljudmi, ki v hodijo na te partye zgolj zaradi zabave, ter ne jemljejo nobenega sranja, za lepši moment...

Torej tvoja filozofija je: dajmo se zadet, ampak na pravilen/poučen način... organiztor partya je pa baraba, če ne priskrbi vode za lajšanje posledic. Namesto da bi organizator poskrbel za varnostnike, ki bi nadzorovali mladino.

saj ne pravim, da je drogart slaba organizacija, v bistvu je zelo pozitivna organizacija, ampak zakaj zmanjševati posledice, če lahko s strožjimi ukrepi in s obveščenostjo ustavimo uporabo tega sranja...
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

burekar ::

OK, še ena ideja. Kaj ko bi vse dilerje kastriral in še prste bi jim posekal? Ne bi blo več grdih drog in svet bi bil lepši. Kaj pravte? To bi blo radikalno dejanje, bom vzel zvečer sekiro pa se bom sprehodu mal do dilerčkov v celjeskem Objektu.
Do not do drugs!!!... Except alcohol and sometimes marihuana

ABX ::

|klemen|(c): tudi ti si naredil eno majhno diskriminacijo glede rock & stuff.
Po istem principu bi lahko jaz izjavil da so rejverji pedri.

burekar: jaz bi tebi prste posekal, tako bi nehal tipkat neumnosti.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

modelizer ::

Ma dej watson get real, ne mors tko! Sploh pa ne cez drogart pluvat!>:D
Dejstvo je da je droge povsod ful in ce zdravo jes potem jej. Ne moras pa od dijakinje srednje zdravstvene sole pricakovat, da pride na parti pa poje 4 ikse? To ni kriv diler, pa ni kriv drogart niti organizator ampak on SAMA!
:\:\:\
...........fly, robin fly........up, up to the sky

|klemen|(c) ::

@ whatson

Očitno ne razumeš mojih postov in si stvari razlagaš tako kot bi jih ti rad videl. Sam nisem nikjer izrazil kakšnega navdušenja nad drogami. Droge (takšne ali drugačne) so tukaj (!!!) danes (!!!) in en takšen ubožček kot si ti, tega ne boš spremenil. Se pa marsikdo trudi, da posledice jemanja le teh, ne bi bile tako tragične kot so bile ta vikend @ SpaceNight(CE). Kaj naj ti še rečem? Mogoče to, da preberi še enkrat... morda boš celo razumel! :\

@ ABX

Sploh niti najmanj me vidim, kje bi lahko koga užalil z mojim post-om?! Zarazliko od tebe niti ne navajam, kako bi osebno imenoval pristaše nasprotnih mnenj (ti očitno žaljivo, jaz takšnih predsodkov nimam). Samo pravim, da je vzdušje na vsaki sceni drugačno.

Elemen_T ::

Nevem, nevem, kemija ni cool ;-)
Je pa res da so droge danes prisotne povsod...in nikoli, ama nikoli ne moreš zaupat 17 letnici, da se nebi zadrogirala, edini problem tukaj je družba...dilerji te not potegnejo, believe me. Seveda pa si za prvi korak kriv sam...to je pa že sam vstop na rave party.

modelizer ::

shit element ti pa kar mal presenecas s takimi izjavami8-O
Medved:pa ti sploh ves da je ona umrla ravno zato, ker je spila prevec vode, oziroma ker je pila samo vodo?:\
...........fly, robin fly........up, up to the sky

sketch ::

Hmm... Tukaj se bom postavil na Klemnovo stran.

Kot dokaj velik fan "nu-ejdž" muske sem bil že na kar lepem deležu house/breakbeat/techno prireditev, tako da približno vem o čem govorim.

Kot prvo, kar se tiče tega da ljudje ne vedo kaj jemljejo - to je res. Človek nikoli ne ve, ali je bilo tisto, kar namerava požret, narejeno v kvalitetnem laboratoriju ali pa je stvar destiliran strihnin. Zato pa obstajajo "insignije" oz. reliefi na tabletkah, ki posredno označujejo proizvajalca. Razlikujejo se po sestavinah in torej po moči, vplivu (eneregija ali psihadeličnost) in, seveda, škodljivosti.
Ljudje, ki so redno na tabletkah (torej, odvisniki) nenehno eksperimentirajo z novimi tabletkami, in nato vtise posredujejo naprej. Tako se zmeraj približno ve, kaj se splača vzet in kaj ne (približno kot LSD v šestdesetih, se mi zdi...)

Ok, tole je bilo bolj za izobraževanje, zdej pa malo bolj on-topic.
Kar se tiče punce: najverjetneje ni umrla zaradi direktnih vplivov tablet (zastrupitev, možkanski skur zaradi slabega MDMA-ja) ampak zaradi kobinacije z dehidracijo. Kaj se zgodi: XTC deluje kot "ibr-kofe", kar pomeni, da ima človek zelo veliko energije. Ne opazi utrujenosti in bolečine, zaradi česar telo zelo hitro dehidrira, natrgajo se mišice od intezivnega poskakovanja, etc, etc...
Verjetno je po enem XTCju se odločila vzeti še enega, pol se ji je pa skegljalo. Ker ni zadosti pila, je bil vpliv drugih dveh na telo toliko večji (ni dovolj tekočine - večja koncentracija... saj veste, kemija) kar je vodilo ali do odpovedi ledvic ali pa do srčnega fibrliranja.

V prevodu: Če bi vedela kaj dela, če bi se pazila, pila zadosti tekočine, sem ter tja pojedla kaj, vzela X-e v razmakih, bi bila še živa. Ubili jo niso X-i, ubila jo ni muska, ubila jo je njena neumnost in NEIZOBRAŽENOST GLEDE DROG (zato pa odobravam obstoj DrogArt-a, ker brez te strani bi bil delež smrti toliko večji).
Kako sem v to lahko prepričan? Ker sem nekoč v Gavioliju videl nadebudnega bogatega Italijana, ki je vpričo mene od dilerja kupil šest ali sedem x-ov (nisem dobro videl) in jih vse naenkrat pogoltnil. Naenkrat. Ni bilo nobenega mrtvetga tisto noč, kar je dokaz da se punca ni ubila samo s tabletami, ampak tudi z neumnostjo.

Povzetek: Ne zagovarjam jemanja drog na tehno/house partyih, tja hodim zaradi sprostitve in... no... "meditacije"; kdor uživa v taki muski ve, o čem govorim. Ko sem utrujen, grem pač ven v avto (ali pa domov) spat.
Kako pa vem tako veliko o tem? Ker sem poznal par ljudi, ki so mi nonstop zagotavljali da stvar "ruls", sem se odločil malo izobraziti o tem. Če ne bi naletel na Drog-Art (in še par tujih strani) bi verjetno stvar veselo probal, in po možnosti končal kot omenjena punca. Ker sem se pa imel priložnost poučiti o stvari, sem danes veselo živ, zdrav in ne-odvisen.
Amen.

lp
S.


p.s. Za več informacij o Špeli se odklikajte na DrogArt-ov report tukaj. Preberite si tudi reporte s parijev, pa boste videli da je drog-art zelo pozitivna organizacija - pošiljajo medicince na partye, talajo vodo in hrano...
Prebral sem raport in ugotovil, da so bile moje špekulacije dokaj napačne... bah, najbolje da preberete sami.
Adapt and overcome.

whatson ::

modelizer: ma valda da je kriva ONA SAMA (poglej par mojih postov zgoraj)...

klemen: saj je OK, da se trudijo zmanjsat posledice, premalo pa se jih trdi zmanjsat uporabo drog.

nikoli pa nisem rekel kaj proti drogartu, kot organizaciji... imajo kar se da dober cilj..
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

modelizer ::

whatson:
Potem pa še debilen drogart,... mislim, da bi ti ljudje naredili več, če bi ljudi odvračal od tega sranja od tablet (sorry na izrazu), ne pa ljudi dobesedno poučujejo kako se na najbolji način zadet... >:D
...........fly, robin fly........up, up to the sky

whatson ::

Modelizer,... tisto kar sem rekel v 1. postu je bilo povedano v besu... tako da.. :8):D

sem pa rekel tudi to, kar pa ponavljam:
ampak človek ne umre ZARADI glupih tablet/glupe glasbe...
človek umre zaradi svoje debilnosti...

Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

|klemen|(c) ::

Dragi Whatson spet preveč pametuješ :\, ne zaradi debilnosti, zaradi nevednosti oz. nepoučenosti. In prav to je namen DrogArt-a - namreč poučevanje ljudi o nevarnosti drog ter o pravilnem ravnanju tisith, ki če se že odločijo jemati bonbončke, da to storijo zavestno in znajo ukrepati v kritičnih trenutkih. Pomisli samo, koliko ljudi so morda že rešili pred podobno usodo, kot jo je doživela Špela!

Potem mi naj kdo pove, da so Rave partyi pozitivni in da je vse ok... (malo je ljudi, ki Rave doživljajo kot nekaj pozitivnega)...


Verjemi, da veliko ljudi hodi na party-je izključno zaradi sprostitve in meditacije 8-). E-glasba dejansko izžareva neverjetno količino pozitivne energije in mnogo nas je takih, ki pridemo na podobne prireditve z namenom, da respawnamo svoje moči! Je pa res (na žalost :O), da dosti navdušencev pride izkjučno z namenom, da x-fleshirajo. Pa čisto tako btw. "Rave"-a na današnjih party-jih ni... to je bolj zadeva iz konca 80. oz. začetka 90. let... upam, da boste to že končno spoznali. :D

Elemen_T ::

modelizer: Zakaj te presenečam?
Delno je kriva tudi družba oziroma posledično diler.
Ti lahko rečeš da ni, ker razmišljaš iz stališča "odrasle" osebe. Ona pa...saj veš, "zakaj pa nebi probala"?

Vzrok za tako evforijo okol teh tabletk je predvsem želja po ekperimentiranju ki je pri mladih zelo prisotna
Kasneje se jemanje v zmernih količinah, npr 1x na teden na kakem partiju spreobrne v rutinsko, vsakodnevno jemanje teh, trdih drog....ravno to pa je problem.

okol Drogarta pa takole. Oni nikoli, nikoli ne podpirajo jemanje teh drog! Tako kot je rekel Klemen - Opozarjajo na posledice. Edina stran v Sloveniji ki stvari pokaže take kot so.

LP

ziga7 ::

Hm...jest se ne bi strinjal z vecino tukaj. Mybe sem pa samo prevec konzervativen... Hocm samo reci, da je za nastalo situacijo kriva druzba. Nasploh menim, da bi morali dolocene klube prilagoditi starosti, saj bi lahko le dovolj odgovorne in zrele osebe vstopale v take (nocne) klube/diskace... Droge bodo obstajale se naprej, posledice pa bi lahko vsaj pri doloceni populaciji omilili. Ne me spluvat...dejte rajs starse, ki ne vedo, kje se klati njihov podmladek.
Lp Nejc

|klemen|(c) ::

Ma ja... pa še policijsko uro uvest, alkohol prepovedat, svobodo govora ukinit... pa lahko gremo nazaj v sredino prejšnjega stoletja.

Omejevanje glede na starost ni nikakršna rešitev, ker bi s tem prizadel izključno mlajšo generacijo... vsi pa vemo kam vodi omejevanje pravic mladim - v početje ravno tistega, kar naj bi bilo z določenimi pravili čimanj dostopno. Res konzervativna ideja! |O

whatson ::

hudycz: z tem delom Ne me spluvat...dejte rajs starse, ki ne vedo, kje se klati njihov podmladek. se več kot strinjam. Na stvar je treba gledati tudi iz luči starejših oseb, ki zaradi svoje nevednosti svoje froce kar pustijo na cesti... in jih premalo pouči o nevarnostih...

klemen: btw, na tem, da se mladoletnikom prepove alkohol se že dela (ZDA ima že tak sistem),... (osebno se s tem ne strinjam, oz se strinjam delno... )
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

|klemen|(c) ::

Američani imajo marsikaj.... med drugim tudi smrtno kazen?! :\

whatson ::

in to je zate nekaj negativnega? smrtna kazen namreč... oko za oko...
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

Monster ::

jutr bo pokopana.. pa baje smo znjo enkrat pil za savinjo(sad... but true):(
Ka zaboga...
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dekriminalizacija, legalizacija in odgovorna uporaba vseh psihoaktivnih snovi (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
80658360 (25317) jype
»

Kako prepoznati extasy (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12027592 (23784) Ejsi_Disi
»

Ljudje: legalize it! (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Problemi človeštva
68031977 (22178) Matev
»

Ecstasy, je res tako nevaren ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8810243 (6293) jRk0
»

Najboljš je bit zadet! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
667049 (4463) Gandalfar

Več podobnih tem