» »

-- DROGE -- (overdose... )

-- DROGE -- (overdose... )

1
2
3 4 5

sketch ::

whatson oko za oko? torej, če slučajno povozim starko z avtom me bodo postavili na cesto pa zbili? hmmm...

(no, ja, osebno tudi zagovarjam smrtno kazen, ampak samo pri povratnikih in nevarnih neozdravljivih psihotikih, pa še to po dvojnem sojenju)
Adapt and overcome.

Elemen_T ::

sketch: Zakaj vse vzameš tako dobesedno.
Oko za oko ni sure da pomeni točno neko specifično stvar.

whatson ::

sketch: upam, da si skapiral kaj sem mislil s tem,... sicer pa ti je že Elemen_t razložil...
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

MadMax ::

Popolnoma se strinjam z whatsonom glede njegove izjave o debilnosti.
Zakaj naj bi bila kriva nepoucenost o drogah???
Ce o drogi ne ves nic, se je bos izogibal. Ko nekaj ves o njej, jo malo probas. Ne pojes pa 4 x-e odprve!
Lep primer je npr. cisto navaden noz:
Ostro rezilo, konica..., skratka smrtonosno orozje!!
Pa moras imet orozni list, da si z njim rezes pizzo al pa wienersnicel?? Ne.
Pa ga daj v tace kerikoli opici, pa se bo porezala po prstu in se iz tega naucila, da je z zadevo treba ravnat previdno.
Tudi ce bo ta (katerakoli) opica na smrt pijana, si noza NE BO ZASADILA DIREKT V SRCE! (al pa v trebuh, saj je vseeno).
Zal pa je ta punca storila prav to...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

|klemen|(c) ::

@ Madmax

Najlažje je biti pameten in igrat heroja ter razglašat vse ki morda niso tako "bistroumni" kot ti, za debile :\. Štirje bonbončki niso bili vzrok za smrt, vzrok je bil v njenem ravnanju po konzumaciji le teh. Punca po vsej verjetnosti ni vedela niti to :O, kaj bi morala storiti, če bi zaužila samo en x... kaj šele štiri.

Vse ostale, ki sodelujete v tej temi pa pozivam, da preden pišete komentarje malce razmislite. Res ne poznate drugega pregovora kot pa.. trikrat stori preden premisliš? ;((

whatson ::

klemen...
eh

Vse ostale, ki sodelujete v tej temi pa pozivam, da preden pišete komentarje malce razmislite. Res ne poznate drugega pregovora kot pa.. trikrat stori preden premisliš?

zagovarjam "nepremišljene komentarje vseh ostalih"...

opažam da se tega pregovora držiš le ti... ker nas večina daje na 1. mesto pamet in možnost premisleka ter treznega odločanja... ter opaža, da za vsakim glupim dejanjem stoji glupa ideja ter glup "premislek".

sicer pa vsak zagovarja svoje stališče in tako je tudi prav, ampak s tem se ne zanašaj na "nepremišljenost" ostalih sodelujočih v tej temi,.. raje dokaži svojo premišljenost in nas prepričaj da živimo v zmoti...

:\
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

Daedalus ::

Se pridružujem tistim, ki pravijo, da je punco ubila njena lastna neumnost. Na žalost je tako, da določen odstotek ljudi pač hoče uživati, sami se ne znajo dosti sprostiti, pol pa posežejo po drogah. Rezultati so pa pol takšni kot so.
Prav žal mi je za tiste, ki obsojajo dilerje. Lepo vas prosim. Kje je kdo že videl dilerja, ki bi nekomu x-e po grlu dol tiščal? Kjer je povpraševanje, je tud ponudba, tako da so dilerji zgolj logična posledica želje nekoga, da bi se zadel.

@ klemen(c) Če si že tak hudičevo pametn, da veš, kaj je treba storiti, ko se enkrat zadaneš, mi prosim povej, kako bi se na varen način zadel naprimer s heroinom? Nehaj pisati neumnosti, ker ni pravilne uporabe drog, je samo nepravilna.

Pa za tiste, ki krivijo družbo-blame Kanada>:D Upam, da razumete. Krivci so v prvi vrsti starši po vzoru "moj otrok že ne" ki so še tako neumni, da ne znajo privzgojiti otroku nekega občutka za kaj je prav, kaj je pa narobe. Pa še sami nimajo pojma, kaj se po svetu dogaja. In kako lahko tako zabiti starci frocu kaj dopovejo? Bol težko.

Za punco mi je sicer žal, sam kriva si je čisto sama:'(
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

MadMax ::

|klemen(c) :
ocitno si duhovno dalec nad nami, povprecnimi smrtniki, da dajes take izjave...Verjetno si kak poslanec v parlamentu, a? Verjetno se tudi ne bos strinjal, ce napisem, da bi po tvoji logiki moral vsak, ki prvic sede v avto, najprej pritisniti plin do konca, da vidi, koliko km/h gre avto, istocasno pa sploh ne bi vedel, kje se nahaja zavora... Mislim, ej, si pa res brihten|O
Napisi kako knjigo, da bodo vnuki ponosni nate!

Prav zato pa ne razumem, da v isti sapi zagovarjas v bistvu te iste povprecneze.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

NiggerBob ::

hmm, baje naj bi bili samo dve tableti. Nekaj razmišljanj je tudi v smeri, da naj bi ji tabletki nekdo podtaknil v pijačo.
Če ji je kdo podtaknil, je to umor.

Če pa je vzela sama, prav ji je, sicer pa, koliko nedolžnih žrtev je vsak dan na cesti, ki res niso ničesar storile, pa se nihče ne razburja, zdaj pa toliko galame zaradi enega crknjenega dzankija?
Ej, ljudje, bodite pripravljeni nositi posledice, ki lahko nastanejo:
- če se igraš z nožem, se porežeš,
- če plezaš po daljnovodu, te skuri
- če jemlješ kaj, je lahko vsak naslednj odmerek overdose
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

whatson ::

NiggerBob: sicer si se v enem delu malo grdo izrazil, ampak v bistvu imas prav... vsaj po moje;)

ampak nevem kako ti lahko nekdo podtakne 2 tableti ne dabi opazil...
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

Medved ::

petek je dan za metek (bilo kakav) - zato uživite fantje in dekleta lep vikend želi medved vsem:)
Medved že spet tuki in me natrguje odozad

|klemen|(c) ::

@ whatson

Me prav zanima kdo tukaj klobasa neumnosti... preberi si še enkrat tvoj prvi post in mi povej kdo se ravna po tem pregovoru! 8-)

@ daedalus

Nikjer nisem trdil, da sem. Moje stališče je bilo zagovarjanje DrogArta kot prvo ter strinjanje s tem, da je punco pokopala nevednost (če je že vzela x). Heroin pa ti kr zase obdrži...

@ Madmax

Rad v tri dni bluziš in dajaš primere, ki s konkretnim nimajo veze? Nimaš česa bolj pametnega početi? Tvoj svet ne presega sten tvoje računalniške sobe? ... Aja zakaj zagovarjam povprečneže? Zato ker sam sodim med njih!

@Niggerbob

Dvomim, da bi ji kdo to podtaknil v pijačo. :D

Elemen_T ::

Klemen: Malo lepše se obnašaj do drugih uporabnikov.:|

Da bi ji kdo podtaknil x v pijačo res težko verjamem. Recimo da 2 staneta tam okoli 2500 SIT, zakaj bi se jih diler znebil? Ok, mogoče gre tukaj za kako maščevanje ampak to je skoraj izključeno.
Dejte no, dobrojutro, danes je ta droga prisotna skoraj povsod!

Fora je tudi ta, da sama tabletka ni tako zelo nevarna (smrt tegale dekleta je prva v Sloveniji)..bolj je zaskrbljujoče dejstvo da so osebe ki uživajo te, bomo rekli že trde droge rizične. Veliko takih pristane v depresiji, brez izobrazbe, nekateri celo v bolnišnici na zdravljenju...to je problem.

poweroff ::

Kakšna je razliak med zdravili in drogami?

Pri zdravilih se točno ve kaj je notri in v kakšni koncentraciji. Narejene so študije o učinkih in z visoko zanesljivostjo lahko pričakuješ kaj te oleti če vzameš zrdavilo.

Pri drogah tega ni.
Problematična je predvsem neznana koncentracija.

KAr se pa tiče zapiranja vode - organizatorji takih žurov po moje točno vedo da se pri njih prodaja droga in to tolerirajo ker imajo dobiček.

Služijo na račun zasvojencev, hkrati so pa oprani ker oni ne trgujejo z drogo. Pozablja pa se da gledajo stran ko se dila in pobirajo dobiček.

Tako da bi jaz tudi razne ambasadorje itd. malce poklical na odgovornost.

ABX ::

Element: glede depresije: po moje je glih obratno.

Matthai: organizatorji reva-žurov (vsaj večina) pobira procente iz prodaje drog. Če pa jim kdo noče odstopit delež pa pokličejo policijo in naši časopisi pridno pišejo o novi raciji.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Elemen_T ::

ABX: Dolgoročno nikakor.

|klemen|(c) ::

@ Elemen_T

Bolj prijazen do takih, ki prvo popljuvajo pol Slovenije pol pa mene učijo lepega obnašanja? Get real... :\

Medved ::

jaz jemljem LEXAURIN že neki časa - za živce, če poznate, 1,5 mg, sam treba je vsake tok časa mal narest pavze, da se ne navadiš:):)
Medved že spet tuki in me natrguje odozad

whatson ::

Kot je že ABX omenil so lastniki discojov tisti, ki imajo pri drogah tudi en velik profit... na "ovčkah" z IQjem na višini januarskih temperatur služijo umazan denar...

klemen:
hm.. res živiš v svojem svetu...
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

Thomas ::

Jest ne bi imu nobenih problemov - še se kakšnih 1000 parov rok oklene rešetk.

Dilerjev, ambasadorjev (hehe) .... majo srečo, da jest nisem policaj. :|
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MadMax ::

Zdaj se ze sprasujem, ce ni ta klemenc kak diler, da tako zagovarja uzivanje drog:D

whatson ::

klemen sicer direktno NE podpira uporabe drog, ampak zagovarja poučevanje o uporabi le teh. Kar je po eni strani smiselno, po drugi pa popolnoma zgrešeno...

sicer je pa to že predebatirano...
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

JurijTurnsek ::

pa saj ne more bit tok težko enkrat za vselej rečt ne...:\
http://www.slatnaskejta.com

whatson ::

kornholio8: za nekatere nazalost je.. :\
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

MadMax ::

Se popravljam: mislu sem "uzivalce" in ne "uzivanje".
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

kajzer ::

Wow, kera nora tema!!:D

Večina itak sploh ne ve kaj govori. Folk najprej se dobro pozanimajte o učinkih (pozitivnih in negativnih) na internetu in pa seveda pri uporabnikih, potem pa pište poste.

Da vam malo razložim...če je X vsaj kolkertoliko kvaliteten, ženška praktično NE more umreti po 4 zaužitih X-ih če pije zadosti vode (vendar ne samo vode, tudi kakšno energijsko pijačo je treba spit zaradi raznih substanc ki jih v vodi ni, a tejo jih nujno potrebuje), brez kakršnih koli drugih drog ali alkohola in pa seveda pod pogojem pa je bila 100% zdrava (brez kakšnih srčnih težav ipd.)

Povejte kje bi pa potem lahk folk jedu x-e če jih nebi na rave partyjih??? Na ulicah, al kje si vi to predstavljate?? -pa ne pisat da se naj nehajo drogirat, ker to je nemogoče!-

Ta droga (oz. jaz bi temu reku poživilo) v resnici ni tako "smrtonosna" kot prikazujejo mediji in si vi to predstavljate. Poznam namreč kr neki ljudi, ki jih pojedo tudi do 20 na noč (oz. party&after), pa še nobenmu ni blo nič (tud skup še ni noben padu). Največji problem namreč je da folk ne ve kaj kupi (oz. poje) in od koga kupi.

Js glede Špelce zlo dvomim da je umrla samo od 4 ijev. Ne vem od kot jim to?!?! Mediji so eno, resnica pa drugo.

Gandalfar ::

Podatka o 20 zauzitih X-ih na noc se nikjer nisem zasledil. Si preprican, da se tvoji viri ne hvalisajo?

PersonaRudis ::

o marihuani: to je naraven proizvod, raste kot solata

In? To je neipodbiten argument? Saj je zelene mušnice še več, pa čebele tudi pikajo, pa kače imajo tudi naraven strup. Pa se ne filamo s tem. Hjoj. :(

Daedalus ::

>Ta droga (oz. jaz bi temu reku poživilo) v resnici ni tako "smrtonosna" kot prikazujejo mediji in si vi to predstavljate. Poznam namreč kr neki ljudi, ki jih pojedo tudi do 20 na noč (oz. party&after), pa še nobenmu ni blo nič (tud skup še ni noben padu). Največji problem namreč je da folk ne ve kaj kupi (oz. poje) in od koga kupi.

Ja in seveda se vsi zavedajo dolgoročnih učinkov takega početja, ane? Kolko vem, le-ti še niti niso raziskani, zdravniki pa sumijo, da "vesele tablete" pri redni uporabi precej poškodujejo možgane. Da "zdravega" Dachau izgleda raverjev, ki se ga preveč radi zadevajo niti ne omenim:\
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Lex ::

ja, kamot je bit pametn potem ko slišiš par frendov kak ej to ql pa kolk jih lah zgoutajo ne da bi blo problema. :\ Verjemte da človek spremeni mnenje (in ga mine) potem ko je v bolnišnici (pa ne na obisku) in dobi v sosedno sobo neko osebo k so jo overdozano prvlekle z rejv partija. Ki seveda ne preživi. Tvoj doc. je pa dost dobr da ti pove ka vse je posledica uživanja ekov. Četudi samo enkratne konzumacije ene tabletke. Mislim, da če komu lah zaupaš njim, ker majo praxe že dost let in dost primerov so že dal skoz. Nkol ne veš ka boš v xu dobu tak da se ne morš zanest, eno noč lah vase vržeš 4, pa nau nič, drugič bo polovica usodna. Ker teh stvari ne delajo tako kot v farmacevtskih tovarnah, strogo natančno, na miligrame. Koncentracija v enem eku je čis odvisna od priprave, in lah v eni seriji ful niha. (kar pa pomoje itak že vete).

Krivi niso dilerji. A je Henry Ford kriv za tisoče smrtnih žrtev na svetu ker je izdelau avtomobil? A so prodajalci avtov (dilerji avtomobilov torej) krivi če se en ubije z njihovim avtom, ker je precenu svoje sposobnosti? NE!

V prvi vrsti so krivi starši, ki vse preveč popuščajo svojim otrokom. Niti si ne vzamejo časa za kak razgovor, niti niso dost pozorni na to kaj se z otrokom dogaja. (en se je že 2 leti zadevu s heroinom, doma niso mel pojma. zvedl so šele ko je blo že skor prepozn - tip v bolnci zard overdoze). Pa še takrat jim ni blo jasno kak je pa lah njihov sinko tak. k je biu vedno pridn in oh in sploh sin. :\

2. krivda posameznikov ki grejo tako zadevo skonzumirat seweda. Vsak, ki je vsaj 1× slišu da to ni gud bo 100× raj verjeu kolegu k je to že probo in je zj ful car. Tut tisti starci v šoli.. ka pa oni vejo, itak se niso nkol zadel tak d klatjo prazno slamo. In seweda to še spodbudi željo po experimentiranju in učenju napak na lastni koži. Nekaj poskusjo, ne da bi v bistvu vedl v ka se podajajo. Glavno, da jim je fajn.

3. okolica. Skor nihče ni tak da bi lahko reko ne če ga družba nagovarja v neki. Bodisi noče izpast prpa, bodisi ga je sram da ne bi biu tak hardcore k so ostali. In to s podtikanjem drog v pijačo. Djte no folk, res velik je osebkov k so tak radodarni da grejo kot božički čisto potiho in prikrito folku v steklenico vode (ki jo drži v rok, zaprto!!) vržt tabletko vredno 2,5k (al kolkr že to stane). Tak, iz velikodušnosti. Obdarovanec pa tega ne opazi. v 99,9% je to sam izgovor da izpadejo čisti.

4. ni kriva muska. o netoleranci in ozkoglednosti/nerazgledanosti/nerazumevanju osebkov, ki pravjo da rave (da sploh ne omenjam da rave sploh ni enotna glasbena zvrst) sploh ni muska na tem mestu ne bom. :\ V redu če za vas ni, za druge vsekakor je. Nekateri pač pozabjo za ka se gre pr muski, sam da se ga zadanejo in densajo do jutra (jih najbrž nikoli ne bom razumel, ker ne mislim probat njihove metode, pa naj jim bo, če jim paše). Js poslušam vse glasbene stile (ja, dejansko vse in s tem ne mislim reč da je rejv itak edino kar je muska, vse ostalo je bedarija). Občasno kj spijem, ne pa tolk da bi biu ornk pokjen. Če grem na kak rejv parti ne bom vzeu xtcja. Ker tja ne grem da bi se ga nafleširu, pol pa muvo do onemoglosti. Grem za sprostitev, zard pozitivne energije. Prav tako ne grem na rock žur in se nacedim pira do onemoglosti, nakar zamorjen stojim pred odrom in poslušam musko (uporabljam stereotipe, da nau to kdo zamešo z mojim mnenjem). Tja grem zard muske in druženja. Vem da sm en redkih k tako ni predan enmu življenjskemu stilu, pa jebiga, tak sm.

Zase vem da mam dost močno voljo da nečemu rečem ne če mi ni do tistega. Neglede na to kaj si folk zato misli. Raj izpadem idiot (za ljudi ki očitno le niso tak dobri kolegi, da bi razumel in spoštoval mojo odločitev), kot pa iz ovinka/v edem možganov/fibrilacijo/odpoved jeter. In vedno grem na zihr. Če neki nardim, se prej prepričam, al pa vsaj preštudiram kake so lah posledice. Ne, ne delam se lepga in svetohlinim, tut sam sm bil nekoč najstnik, k so ga razganjal hormoni, sem pa meu dost stroge starše, da sm vse to obšeu. Po mnenju nekaterih seweda nism normaln. "ejga stari, pa tis nor... še ankol nis baku? ker norc ej." al pa "pa ti nweš kak je fajn ko ti speed prime ej... tist full noro ej.." in podobno. Sm dost vajen tega, sam mi ni. Vem za posledice, jim biu priča in me je minilo.

Pomoje bi vsi najstniki ko pridejo nekje na srednjo šolo (pa že takrat je včasih prepozno) rabl šok terapijo. Naj vidjo ka se nardi s človekom k vzame xtc (/bilokero drugo drogo). Mogoč jih bo to bol spravl k pameti k suhoparna statistika na listu papirja. Mogoče.


//se opravičujem za tak dolg esej. pač ena od tem k me dost ziritira in je ne morm spregledat ne da bi prstavu svoj piskrček (al pa lonec če gledam na tole kar sm zle spisuno) :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lex ()

ganzi ::

Tut js poznam primere k so pojedli 15+ iksov.;((

Rečem lah sam STRAN od tega!!! Poznal sem osebo, ki je dans vec ni med nami zarad iksov.
LP

BigWhale ::

> Večina itak sploh ne ve kaj govori.

Ti tudi ne...

> kvaliteten, ženška praktično NE more umreti po 4
> zaužitih X-ih če pije zadosti vode (vendar ne samo
> vode, tudi kakšno energijsko pijačo je treba spit
> zaradi raznih substanc ki jih v vodi ni, a tejo jih
> nujno potrebuje),

Substanc? Katerih pa, ne mi rect, da ne ves...

Ja... najboljsa energijska pijaca je pa red bull, a ne?

Heh...

Kr jejte... Kr jejte... po pet na uro... Bo vec prostih mest v solah in v sluzbah...

Jst ::

> tudi kakšno energijsko pijačo

Izotonično pijačo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

kajzer ::

Sj js nisem pristaš droge (tut trave ne), jim namreč zelo nasprotujem, vendar če pogledamo po drugi strani je še recimo za nepoznavalce drog X najbolj "varna" droga (razen trave), saj vsak ve kolko sme pojest (oz. kolk poje), več kot enga prvič skoraj zagotovo kdo ne bo vzel, pri drugih drogah (čisti MDMA, speed, koka,...) je pa problem ker ni neke določene mere, saj je namreč v prahu in problem se pojavi da nepoznavalec ne ve kolk jo lahko vzame (oz. posnufa).

No drugač pa folk, ne se drogirat ker je to živa bedarija!!! Raje spijte kak kozarček za dobro voljo. Pri tem vsaj ni dolgoročnih posledic.;)

Aja, jim verjamem da pojejo tolk, saj namreč skor skoz skup plešemo in zato seveda spremljam vso situacijo, ki pa za videt seveda ni najbolj prijetna.

Pa še tole: Smrtonostni odmerek MDMA je glede na poskuse z živalmi 1100 do 1780 mg MDMA za 75 kg težkega človeka, vendar se s kronično uporabo ecstasyja toleranca precej poveča, tako da redni uživalci naenkrat pogoltnejo tudi precej več kot deset tabletk. V literaturi je naveden primer, ko je imel neki uživalec v telesu 7,7 mg MDMA na kilogram telesne teže in ni kazal znakov akutne zastrupitve. Za info: ena tabletka vsebuje cca. 100-120mg MDMAja.

Keyser Soze ::

He, he. Me je pa nasmejal tist "dachau" izgled od Daedalusa. Dobra.:D

Zadevanje pa res ni cool. In pridige mulčkov, ki si tako izkušeni na tem področju res bore malo pomenijo eni pametni in razgledani glavi. Drugače pa,... Takšni ljudje so ravno tako nevarni kot tisti, ki preprodajajo drogo. Kakršnokoli opravičevanje uporabe drog je za moje pojme totalna bedarija. Bedarije, ki ima lahko hude posledice, če se nanjo odzove oseba, ki nima najbolj dodelanih načel.

P.S.: Proti deklicam rejverkam nimam pa nič. Kakšne so prav prisrčne.:) Če niso zadete in uber mavrične.

Gandalfar ::

kajzer: ah dej mir no. Taprvic, ko bom hotel probal kaksno drogo bom kr sel pa z zlico jest razne praske. Zihr...

kajzer ::

Gandalfar malokdo, ki še ni vzel takšne droge ne gre na party z namenom da jo bo prvič probal in zato se tudi prej ne pozanima o nevarnostih. A ko pride na party in pač prvič proba ker ga ponavadi drugi prepričajo seveda nima blage veze kaj je lahko narobe. Vsaj ponavadi je tako.

Če pati misliš drugače pa mal razlož svoj post.

Gandalfar ::

Ponavadi izkusnejsi ne ponujajo zacetnikom ravno 'trdih' drog. V casu mojega osnovnega in srednjega solanja sem toliko slisal o drogah in njihovih nevarnosti, da bi moral res popolnoma ignorantsko hodit po svetu, da se ne bi vsaj malo zavedal nevarnosti in tveganja. V tem primeru si pa itak zasluzim, da za prvim vogalom dozivim overdose.

ganzi ::

vendar če pogledamo po drugi strani je še recimo za nepoznavalce drog X najbolj "varna" droga (razen trave), saj vsak ve kolko sme pojest (oz. kolk poje), več kot enga prvič skoraj zagotovo kdo ne bo vzel

Ni res, umreš lah tut sam od enga iksa.
Pa če piješ preveč vode te bo res pobral možganski edem al neki tazga se mi zdi. Treba je pit isostar pa take pijače (isotonične).

Kdor pa hoče probat droge nej raj lajno koke zategne.. kokkr da bi bombončka pojedu.
LP

kajzer ::

Kdor pa hoče probat droge nej raj lajno koke zategne.. kokkr da bi bombončka pojedu.

Hahaha. ne, raj naj pol kr čisti MDMA zategne, bolj pametno kot pa koko.:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kajzer ()

Mercier ::

Mislim, da pri šestnajstih letih ne bi smele obstajati stvari, ki te ubijejo, pa si si sam kriv. Tu je marisikoga za jajca za obesit.

BigWhale ::

hm... izotonicne ja.. sam to ni Tonic ;>

Legalize everything! Potem pa organizirajmo odvazalno sluzbo...

ripmork ::

jap,se strinjam z Gandalfarjem,danes se lahko človek z malo inteligence in skrbi zase pouči o drogah,njihovih slabih in dobrih lastnostih,stranskih učinkih...pač če je človek tako neumen in naiven,da se niti malo ne pozanima v to v kar se spušča,potem bo najebal prej ali slej...če ne z drogam pa pa kje drugje.

O tistih hvalisanjih sem pa tudi jaz že slišal od parih ust(10+iksov na noč) in jim ne verjamem.Morda pa se motim...

Switch ::

Jaz nisem bil še nikoli na partyju in tudi trdih drog nisem nikoli poskusil (star sem 20 let). Danes pa sem veliko kar nekaj časa prebiral o drogah na netu (Drogart.org & Slo-tech). Ni mi jasno, kako ljudem ustrezajo učinki drog. Zategovanje čeljusti, bliskanje pred očmi, hitrejše bitje srca, dehidracija, hujšanje ipd. Naslednji dan pa najbrž še en mačku podoben učinek. Meni osebno se zdijo ti znaki grozni in mi zato še toliko bolj ni jasno, zakaj ljudje jemljejo drogo. Ne zdi se mi tudi logično, kako se lahko človek ob drogi popolnoma sprosti, če mora zraven stalno misliti kje bo dobil vodo ali izotonične napitke ter hrano, zato da bo sploh preživel8-O Jaz bi bil na njihovem mestu živčen, da bi mi kar teklo po obrazu.
Preveč je minusov, da bi poskusil ekstazy!
Staro pravilo, da se da žurati brez drog po mojem drži. Letos sem bil na dveh mega koncertih (10 000+ ljudi), redno se poslužujem adrenalinskih športov (ala. bungee jumping, zorbing, canyoning...) - tudi če ne jemlješ drog, ti vsak dan prinese nekaj lepega, za kar je vredno živeti (če ne pa pokličeš svojo boljšo polovico:D ).

ripmork ::

tudi jaz še nisem poskusil trdih ali pa bonbonov,že če bi "samo" enga vzel bi bil ves čas v dvomih in končalo bi se le tako da bi mel bad trip...zato me niti malo ne mika poskusit.
Jasno se da imeti lepo brez drog,celo fantastično,res pa je da če ne poskusiš nikoli ne veš...l

Jst ::

Jaz ne ločujem uživalce: alkohola; mehkih drog; trdih drog; zdravil, ki spadajo pod pain killerje; zdravil, ki spadajo pod narkotike; zdravil, ki spadajo med pomirjevala; zdravil, ki spadajo med antidepresive...itd.

Pač, poenostavljena klasifikacija.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Brane2 ::


Legalize everything! Potem pa organizirajmo odvazalno sluzbo...


Pravzaprav ni slaba ideja. Naravna izbira ni tako napacna stvar.

Ce neki vrsti primankuje naravnih virov tveganja, se namnozijo glupi posamezniki, ki ne znajo skrbet zase.

Ne samo legalizacija drog, po moje bi moral nehat limat opozorila na razne izdelke (kao, ne uporabljajte fena za lase v kadi itd itd) in povprecni IQ bi v 10 letih strmo narasel...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

thramos ::

Zategovanje čeljusti, bliskanje pred očmi, hitrejše bitje srca, dehidracija, hujšanje ipd.


To so stranski (negativni ??) ucinki, ki pa so zanemarljivi v primerljavi z užitki, ki jih X ponuja.

že če bi "samo" enga vzel bi bil ves čas v dvomih in končalo bi se le tako da bi mel bad trip..


Ze res, sam to je problem uživalca in ne droge. Sicer pa vecina pozab na dvome, ko zacuti x :D

thramos ::

Pravzaprav ni slaba ideja. Naravna izbira ni tako napacna stvar.


He he, se cist strinjam.
Sam trenutno vecina ljudi, ki umre zarad droge ne umre zarad droge same ampak "prednosti", ki jih prinasa kriminalizacija. Ce bi legaliziral vse se IMO stevilo uzivalcev ne bi zelo povecalo, stevilo smrti pa bi se zmanjsalo na minimum.

Gandalfar ::

ravno obratno od tega kar zelimo dosezt s to legalizacijo ... mogoce pa le ni tako dobra ideja ;-)

Pomojem da lahko X-e cist varno jemljes, ce malo preveris kaj je notr in imas pri sebi dovolj vode in isostarja in to pijes.
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dekriminalizacija, legalizacija in odgovorna uporaba vseh psihoaktivnih snovi (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
80658126 (25083) jype
»

Kako prepoznati extasy (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12027348 (23540) Ejsi_Disi
»

Ljudje: legalize it! (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Problemi človeštva
68031807 (22008) Matev
»

Ecstasy, je res tako nevaren ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8810180 (6230) jRk0
»

Najboljš je bit zadet! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
667000 (4414) Gandalfar

Več podobnih tem