» »

ĐAMIJA

ĐAMIJA

««
8 / 13
»»

kixs ::

kixs97> Ne spadajo v Ljubljano ali Slovenijo.

Tole bo treba malo bolj na široko razdelat, tako da se kar potrudi, če bi rad, da sprejmemo ta argument.


Sem ze prej napisal, vsaj kar se mene tice, dzamija predstavlja simbol islama, kar pa v Sloveniji nocem.

Kot ze napisano, nimam nic proti katerikoli ljudem, ce se le ne mesajo prevec z ustaljenim nacinom zivljenja na nasih tleh. Zato mi gre posiljevanje z dzamijo na zivce. Naj imajo molilnice in naj se prilagodijo nasim normam. Da o znanju slovenscine nasih drzavljanov niti ne omenim!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

Matako ::

Ej, folk, ne sekirajte se... džamija se bo gradila v delu Ljubljane, na katerega se je spravil že itak čisto vsak s pol arhitekturnega faksa. Zelo težko se bo kaj pokvarilo!

Bežigrajska urbanistična zgodovina že itak vključuje izgradnjo Gospodarskega razstavišča v 50ih (potrebno je bilo preseliti eno cerkev, opeko po opeko in razjebati okolico Kolegija), potem imamo biznarno kombinacijo vil, barak in stolpnic - gradi se Emonika, neke druge mega stolpnice se bodo tlačile na vmesne parcele (t.i. Severna vrata), malo naprej od bodoče džamije naj bi bilo dokaj dolgočasno ampak zelo veliko stanovansko naselje, plani so za Kolinsko, okoli Navja se tudi nekaj dogaja in ruši, samo na žalost ne neka skladišča iz azbestnih plošč, da o gramoznih parkiriščih ne govorimo...

Jaz živim tam in povem vam - vse skupaj je en velik WTF urbanizem. Mogoče džamija izboljša izgled, čeprav ne bi preveč računal na to.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

jype ::

kixs97> Sem ze prej napisal, vsaj kar se mene tice, dzamija predstavlja simbol islama, kar pa v Sloveniji nocem.

Vrtni palčki so pa simbol slaboumja, _česar_ pa v Sloveniji nočem videti.

Ampak pravne podlage za ukrepanje žal nimam, tako da se bom moral kar lepo sprijazniti s tem, da me vrtni palčki spremljajo na (skoraj) vsakem koraku.

Predlagam, da se sprijazniš z džamijo. Edina druga možnost je pot brezkončnih frustracij in obupa.

Mimogrede, tole je džamija:


Matako> okoli Navja se tudi nekaj dogaja in ruši, samo na žalost ne neka skladišča iz azbestnih plošč, da o gramoznih parkiriščih ne govorimo...

Med Navjem, Zupančičevo Jamo in Linhartovo ulico je Janković obljubil severni mestni park.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: jype ()

tx-z ::

Mogoče džamija izboljša izgled.

Nč ne more bit tok grdo, da bi to lahko izbolšal izgled.
tx-z

infidel ::

Kixs97: ampak zakaj odrekas pravico? Saj kot ne-musliman ne bos hodil tja, da bi te motila. Tudi pod oknom ti ne bo trobila. Kaksen je ta obcutek, ko ves da jo imas? Da je tam nekje? A je prezeca? Nevarna? Zgubimo slovenstvo, ce jo imamo?

jype ::

Slovenstvo je kixs97 izgubil že ko je prvič tožilniško zanikal.

perci ::

Taksna je dediscina. Novih verskih objektov in to se neke tuje kulture nocem imet.

Aja, pa Đ-ja v slovenski abecedi ni!


Vsako leto se kaka nova cerkev zgradi pa se nič ne buniš. Đ je na slovenski tipkovnici. Tako kot x.

perci ::

Bežigrajska urbanistična zgodovina že itak vključuje izgradnjo Gospodarskega razstavišča v 50ih (potrebno je bilo preseliti eno cerkev, opeko po opeko in razjebati okolico Kolegija),
Afaik so morali prestaviti tudi pokopališče...

tx-z ::

Poglej stanje muslimanskih ljudi v kšni nemčiji, angliji,... Mislš da bo tle kej drgač? To je že prvi korak k temu da ne bo.
tx-z

Matako ::


Med Navjem, Zupančičevo Jamo in Linhartovo ulico je Janković obljubil severni mestni park.


Saj neki deli so že - ravno zraven enega od večjih gramoznih "parkplacov" - samo zaenkrat je res majhen, ravno za eno potko in par klopc. Ampak gotovo bo končni rezultat čuden, ker bo v vsakem primeru razdeljen s cestami in razjebanimi parcelami. Saj pravim, veliko smernico v smeri klošarskega urbanizma je postavilo že Gospodarsko razstavišče. Najbolj poučno je enostavno narediti en krog okrog kolegija in se učiti kako naj se stvari NE bi počele. Ta klošarija se nadaljuje... bistvena napaka je po mojem ta, da se izkorišča mini parcele za mega projekte, kar niti ni tako zelo logično, saj v Ljubljani v resnici sploh ne manjka prostora, ni to Hong-kong. No džamija nekako sledi tem "smernicam". Stlačili jo bodo ob progo in zraven naredili neko hudo stanovanjsko naselje naprej ob Parmovi, kjer je še vedno delova tiskarna z vsemi "podobjekti" itd.

Eh ja, kaj čmo takle mamo ;)
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Matako ::

Bežigrajska urbanistična zgodovina že itak vključuje izgradnjo Gospodarskega razstavišča v 50ih (potrebno je bilo preseliti eno cerkev, opeko po opeko in razjebati okolico Kolegija),
Afaik so morali prestaviti tudi pokopališče...


Mah to je bil menda super parkič s cerkvico, Kolegijem in Navjem, ki je šel lepo v pm. Škoda.
/\/\.K.

Ziga Dolhar ::


Mimogrede, tole je džamija:





Naključje? I don't think so ....
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

fabrskd ::

Za vsako cerkev je škoda denarja tudi krščansko ali pa muslimansko. Isti ps vse skp. Nima veze ena več.
Screw you guys i'm going home!!!

tx-z ::

lol@ prva slika? To ni đamija. Al je to neka sodobna wannabe normalna zgradba, pa vseen ni?
tx-z

Matako ::

Za vsako cerkev je škoda denarja tudi krščansko ali pa muslimansko. Isti ps vse skp. Nima veze ena več.


Jaz pravim, naj ima folk veselje - že itak so vsi skupaj težki in prepirljivi, so vsaj dobre volje vsake toliko.
/\/\.K.

Spock83 ::

Jah folk kaj pričakujete v današnjem času. Vse ratuje tutifruti. Kar niti ni tako slabo. Dokler se vsi držijo zakona je vse OK.

Mercier ::

Slika mi vleče na velenjski kulturni dom, čeprav je ta lepši (in nima dimnika). :)

kixs ::

Slovenstvo je kixs97 izgubil že ko je prvič tožilniško zanikal.


Motiti se je clovesko.

Vsako leto se kaka nova cerkev zgradi pa se nič ne buniš. Đ je na slovenski tipkovnici. Tako kot x.


Eno je tipkovnica, drugo pa abeceda. Upam, da locis to dvoje!

Cerkve se nanasajo na naso kulturo in dediscino, medtem ko se dzamija nikoli ne bo.

lp

BigWhale ::

Okapi:
Islam je v resnici bolj strpen do drugih ver kot krščanstvo.
O.


No, to ni cist res. V bistvu je priblizno enako in je v vecini primerov vse skupaj stvar interpretacije. Precej hude krvi je v Bibliji stare zaveze, ki izhaja iz hebrejske bibilije. Vendar treba upostevati dejstvo, da je bila ta pisana za ljudi, ki so ziveli tam nekje od dva tisoc do tri tisoc let nazaj.

Takrat so povsod veljali precej strozji v bistvu seriatski zakoni. In ljudje so to razumeli in jih imeli za vsakdanje in biblija je bila knjiga za vse ljudi, pisana tako, da so jo vsi razumeli. Dandanes bi pisalo, da moras nevernika prijaviti k sodniku za prekrske ali kaj podobnega. :)
-----------
Kiks:
Sam eni ste pa res tezki nasprotniki cerkve in samo zaradi tega vzpodbujate dzamijo. Neverjetno!

Dzamija je znak - simbol in kot tak predstavlja tako dezelo kot muslimansko!


Zdaj pa se vprasajte od kdaj je ta dezela postala muslimanska?

Nekaj ljudi se preseli sem in zahtevajo simbole, ki ne spadajo v to podrocje!


Kaka muslimanska dezela? Kaj hudica pa je s tabo? Dzamija predstavlja mesto kjer se zbirajo muslimani. Pa naj se zbirajo tam, ce se zelijo. A bi raje videl, da se zbirajo po kleteh in pizdijo cez neprijazno drzavo, ki jim noce dati dzamije?

Kdaj je ta dezela postala muslimanska? No ja, 100% muslimanska se ni, ce pa bo pa ne vemo. Ce se bodo kristjani premalo plodili in ce bo njihova vera dovolj omajana, da postanejo muslimani se pa to lahko zgodi. Tako, kot se je to zgodilo s pogani, ki so tukaj ziveli pred kristjani. A se tega bojis? Ja, vpisi se med misionarje in oznanjaj jezusov nauk sosedom, sorodnikom, neznancem, mogoce se kaksnega muslimana prepricas, da se bolj splaca postaviti katedralo kot dzamijo!
--

Da povem, nisem veren, nikoli nisem hodil ne v cerkev, ne k veronauku, pa me vseeno moti, ker me posiljujejo s to dzamijo!


Pa kdo hudica te posiljuje z dzamijo!? Sosed te je pa posilil z bajto, ki jo je na drugi strani ceste zgradil! Prasec! A ti je kdo rekel, da moras v dzamijo hodit not? Da jo mores hodit gledat in obcudovat? Al kaj?
--

Aja, pa Đ-ja v slovenski abecedi ni!


A bejz no? Crke ü tudi ne! Kaj pa zdej!? Le od kje se je priplazil tale nas predsednik drzave. Zahtevam VAULT BC!

--------
Pepca:
Pepca*Kardelj> Ne vem, če kje v Bibliji piše, da mora cerkev obvezno voditi državo? A? A piše?

Yuipe: Seveda piše.


Pepca bluzis, da se kar kadi! Citat prosim. Takoj zdaj iz biblije nove zaveze, ki je temelj krscanske cerkve, kjer pise, da mora cerkev voditi drzavo.
-----------
Brane:

Kaj sploh hočeš povedat? Da te đamija ogroža? Pejd na sprehod po Lj... pa premisli še enkrat.


Zakaj bi sploh kaj moral povedat na to temo ?

Če ne pa ne ogroža, potem bi pa ja človek pričakoval, da mu bo kdo od teh absurdno dobro plačanih širokopoglednih humanistov stresel garancijo za varnost državljanov brez problema, a ne ?


Kako garancijo? Tebe resnicno prevec paranoja daje, da takole apriori smatras eno dzamijo za objekt, ki bo ogrozal varnost drzavljanov. Ena Hala Tivoli ali pa nogometni stadion precej bolj ogrozata varnost drzavljanov, ker se vsake toliko casa v mesto privalijo trume primerkov Homo Sapiens Retardus-Fanaticus in razbijajo vse zivo med potjo do teh objektov. Hkrati pa se v tistem objektu povzrocijo izgrede in pretepejo marsikoga, ki jim pride zgolj slucajno na pot.

Ajde, ti meni zrihtaj garancijo, da me ne bo nihce pred stadionom pretepel, ker se derem Slovenia Slovenia.

kixs ::

kixs97> Sem ze prej napisal, vsaj kar se mene tice, dzamija predstavlja simbol islama, kar pa v Sloveniji nocem.

Vrtni palčki so pa simbol slaboumja, _česar_ pa v Sloveniji nočem videti.

Ampak pravne podlage za ukrepanje žal nimam, tako da se bom moral kar lepo sprijazniti s tem, da me vrtni palčki spremljajo na (skoraj) vsakem koraku.

Predlagam, da se sprijazniš z džamijo. Edina druga možnost je pot brezkončnih frustracij in obupa.


Torej enacis dzamijo z vrtnimi palcki, islam pa s slaboumjem.

Zanimivo...

napasi ::

Jaz pravim tako. Če se jaz preselim nekam k "nekomu" se bom jaz prilagodil njemu in ne on meni zato ker sem jaz prišel k njim. Tako je pa tud z "Dž..." .Priseljenci naj se prilagodijo okolju v katerega so pršli. Marsikateri se še Slovenskega jezika "neče" naučit. Jaz pavim naj govori vsak in dela doma kar mu paše v npr.trgovini al pa kje drugje naj pa govori kot ostali, saj ko gre ali pa gredo nekam na sever se tud naučijo njihovega jezika le pri nas ni to mogoče. Dž... ne rabimo ...

Brane2 ::


Kako garancijo? Tebe resnicno prevec paranoja daje, da takole apriori smatras eno dzamijo za objekt, ki bo ogrozal varnost drzavljanov.


In kje je potem problem, da bi se pojavil strokovnjak, izjavil da taka džamija nikakor ne pomeni dodatne nevarnosti za Slovenijo in zaključil zadevo ?


Ena Hala Tivoli ali pa nogometni stadion precej bolj ogrozata varnost drzavljanov, ker se vsake toliko casa v mesto privalijo trume primerkov Homo Sapiens Retardus-Fanaticus in razbijajo vse zivo med potjo do teh objektov. Hkrati pa se v tistem objektu povzrocijo izgrede in pretepejo marsikoga, ki jim pride zgolj slucajno na pot.


In to je dober razlog za selitev teha zadev izven naseljenih območij in za zahtevo po odškodninski odgovornosti.



Ajde, ti meni zrihtaj garancijo, da me ne bo nihce pred stadionom pretepel, ker se derem Slovenia Slovenia.


Ne morem. Ampak te garancije tudi nisem zahteval. Mene ne zanima, če bo tam nekdo nekoga počil okrog ušes in bo vsaj nekdo udeleženih musliman.
Ne zanimajo me tudi posamični umori, ki nimajo politične podlage, niso namenjeni zastraševanju okolice in ki bi se lahko utopili v naše letno povprečje.

Zanima pa me nevarnost vzpostavitev organiziranih kanalov za pretok norcev, orožja, drog itd.
Tega pa nisem pripravljen kar tako pogoltniti v stilu "jebiga, dogaja se tudi drugim".

Sploh zato, ker se to dogaja v BiH, ki nam je praktično pred pragom.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Ziga Dolhar ::

Jaz pravim tako. Če se jaz preselim nekam k "nekomu" se bom jaz prilagodil njemu in ne on meni zato ker sem jaz prišel k njim. Tako je pa tud z "Dž..." .Priseljenci naj se prilagodijo okolju v katerega so pršli. Marsikateri se še Slovenskega jezika "neče" naučit. Jaz pavim naj govori vsak in dela doma kar mu paše v npr.trgovini al pa kje drugje naj pa govori kot ostali, saj ko gre ali pa gredo nekam na sever se tud naučijo njihovega jezika le pri nas ni to mogoče. Dž... ne rabimo ...


Odlično so se nam prilagodili.

Ugotovili so, da Ustava od njih ne zahteva, da govorijo slovensko. Tega ne zahteva od nikogar, le od svojih uradnikov in od strank, kadar občujejo z njenimi organi. Pa še v mnogih primerih se je država zavezala, da bo priskrbela tolmače.

Prilagodili so se tudi določbam Ustave o svobodi veroizpovedi, ter splošnim pravnim načelom, ki veljajo v Sloveniji, med drugim tudi temu, da smejo početi vse, česar zakon ne prepoveduje.

Meni se precej bolj dozdeva, da "avtohtoni prebivalci", ki smo tu naseljeni že vse od izomrtja dinozavrov, nis(m)o dorasli svoji Ustavi. Morda je Peče ime prav, ko je Janši svetoval, naj zamenja državljane ...
https://dolhar.si/

Firebat ::

Mene pa skrbi tole da se muslimani kadarkoli lahko spomnejo Jihad in naredijo precej škode ljudem ostalih ver in prepričanj.
Zato bi se te vere poizkusil izognil na vsak način ,da se ne začne sidrati tudi v Sloveniji.

Tukaj je še par primerov njihovega obnašanja in s tem se počutijo nedotakljive, ker jih lastna vera napeljuje v to.
EGIPT
NIGERIA
INDONEZIJA
IZRAEL

Ziga Dolhar ::

Oh, them Islamist extremists!

(Da ne grem poguglat Ambrusa ... Aja šment, romi niso muslimani? So pa tamkajšnji avtohtoni prebivalci, zihr!)
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

jype ::

BigWhale> Pepca bluzis, da se kar kadi! Citat prosim. Takoj zdaj iz biblije nove zaveze, ki je temelj krscanske cerkve, kjer pise, da mora cerkev voditi drzavo.

To sm js reku, da piše.

Ne poznam citata, sklepam da mora pisat zgolj po tem, da se je RKC obvezana ravnati po Bibliji in da je vodila en kup srednjeveških evropskih držav.

Firebat> Mene pa skrbi tole da se muslimani kadarkoli lahko spomnejo Jihad in naredijo precej škode ljudem ostalih ver in prepričanj.

Mene pa skrbi da se komunisti lahko kadarkoli spomnijo in naredijo sredi Ljubljane gulag, not zaprejo ljudi in jih stradajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Vanich ::

Yupe: Ne poznam citata, sklepam da mora pisat zgolj po tem, da se je RKC obvezana ravnati po Bibliji in da je vodila en kup srednjeveških evropskih držav.

Lepo, da priznaš, da samo sklepaš.
Ampak, pa tudi če bi pisalo - nobena država na svetu ne prepisuje iz Biblije v ustavo in zakon, muslimanskih je pa kar nekaj, ki prepisujejo iz Korana
Hej, sploh ne prepisujejo - Koran JE! Ustava in Zakon!

In to DANES! Grozljivo.

In teh držav nočem videti med finanancierji gradnje đamije in pa kot oskrbovalca njihovih učnih pripomočkov.
Ravno tako nočem videti Hodž in Muftij, ki so se v teh državah izučili.

Poleg tega, bi bilo prikladno, da se vsaj Hodže in Muftije v Sloveniji (če ne že kar vsi Muslimani) javno izjasnijo, da:

1.) So pripravljeni živeti pod Infidelsko vlado neskončno dolgo časa, pod infidelskimi zakoni in upravo, brez namena,
da bi kadarkoli poizkušali vzpostaviti Islam in pa Šerijat. (tako kot jim to zapoveduje Koran in Hadith.)
2.) Da javno in jasno obsodijo vse teroristične napade, ki jih izvajajo muslimani po vsem svetu.
3.) Da javno in jasno definirajo besedo "nedolžna žrtev".
(*Koran prepoveduje ubijanje nedolžnih žrtev, s tem da: v Koranu piše da mi Infideli in pa Kafirji že po defaultu nismo nedolžni in,
da smo kot taki, čisto regularna tarča vsakega muslimana)
( *Recimo: če Musliman na direktno vprašanje: "Ali ti je žal nedolžnih žrtev muslimanskih terorističnih napadov?" Odgovori: "Seveda",
to samo pomeni, da mu je žal muslimanskih žrtev. Kafirskih prav nič. Al Taquiyya na delu.*)
4.) Da javno in jasno priznajo ženskam čisto vse pravice kot jih imajo moški.
5.) Da se javno odrečejo Đihada, Šerijata in pa Al Taquiyye.

Toliko za začetek.

Vanich ::

jype ::

Pepca*Kardelj> In to DANES! Grozljivo.

Če bi lahko, bi marsikdo z veseljem prepisoval iz Biblije v ustavo. Mike Huckabee, recimo, ki ni bil daleč od nominacije za predsedniškega kandidata republikanske stranke ZDA, letos. Grozljivo, ja.

Kar pa seveda nima nobene povezave s tem, da ni ne moj ne tvoj problem, če si muslimani sezidajo svoj verski objekt pri nas. To naše države ne bo popolnoma nič stalo, niti je ne bo spremenilo.

Thomas ::

V tej luči vidim Pahorjevo zadrževanje trošarin za bencin na visoki ravni prav blagodejno in si želim, da ga posnemajo še v Ameriki.

Drag bencin zaradi požrešne države bo pomenil, da povpraševanje po nafti ne bo naraslo, da se bo še pocenila in da Saudijci ne bodo mogli financirati kar so obljubili.

Bravo Pahor & Križanič!

Drugače pa ... Pepčinih 5 točk je nujnih.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

Pepca*Kardelj> 4.) Da javno in jasno priznajo ženskam čisto vse pravice kot jih imajo moški.

Tko kot katoliki, al kaj?

Pepca*Kardelj> (*Koran prepoveduje ubijanje nedolžnih žrtev, s tem da: v Koranu piše da mi Infideli in pa Kafirji že po defaultu nismo nedolžni in,
Pepca*Kardelj> da smo kot taki, čisto regularna tarča vsakega muslimana)
Pepca*Kardelj> ( *Recimo: če Musliman na direktno vprašanje: "Ali ti je žal nedolžnih žrtev muslimanskih terorističnih napadov?" Odgovori: "Seveda",
Pepca*Kardelj> to samo pomeni, da mu je žal muslimanskih žrtev. Kafirskih prav nič. Al Taquiyya na delu.*)

Ti resno verjameš, da večini muslimanov _ni_ žal nemuslimanskih žrtev terorističnih napadov? Se ti zdi, da so zadovoljni, ker je pomrlo tolk pa tolk ljudi?

Vanich ::

Yupe:

Če bi lahko, bi marsikdo z veseljem prepisoval iz Biblije v ustavo. Mike Huckabee, recimo, ki ni bil daleč od nominacije za predsedniškega kandidata republikanske stranke ZDA, letos. Grozljivo, ja.

Jih nobeden ne šljivi 2%. Irelevantno, in to veš.

Yupe: Kar pa seveda nima nobene povezave s tem, da ni ne moj ne tvoj problem, če si muslimani sezidajo svoj verski objekt pri nas. To naše države ne bo popolnoma nič stalo, niti je ne bo spremenilo.

Nikoli nisem rekel, da si ne smejo sezidati đamije. Ampak, pod določenimi pogoji. In ne moti me višina minareta, zaradi mene naj bo 250m visok.
Problem pa bo, če se ti pogoji ne bodo izpolnili. You can bet your ass on it.

jype ::

Pepca*Kardelj> Jih nobeden ne šljivi 2%. Irelevantno, in to veš.

A muslimane pa kdo šljivi?

Pepca*Kardelj> Problem pa bo, če se ti pogoji ne bodo izpolnili. You can bet your ass on it.

Naštej točne pogoje (zakonsko predpisane, ne kar enih svojih arbitrarnih) in potem lahko greva stavit kaj drugega kot mojo rit. Večjo količino konvertibilne valute, recimo.

Da vidimo, koliko si prepričan v to, da se bo reč izrodila v... Lov na čarovnice.

Vanich ::

Pepca*Kardelj> 4.) Da javno in jasno priznajo ženskam čisto vse pravice kot jih imajo moški.

Yupe: Tko kot katoliki, al kaj?

Noben kanonski zakon ni državni zakon. Nikjer. Mogoče celo v Vatikanu ne. In ti to dobro veš. Al Taquiyya is very strong in you.

______________________________________________________________
Pepca*Kardelj> (*Koran prepoveduje ubijanje nedolžnih žrtev, s tem da: v Koranu piše da mi Infideli in pa Kafirji že po defaultu nismo nedolžni in,
Pepca*Kardelj> da smo kot taki, čisto regularna tarča vsakega muslimana)
Pepca*Kardelj> ( *Recimo: če Musliman na direktno vprašanje: "Ali ti je žal nedolžnih žrtev muslimanskih terorističnih napadov?" Odgovori: "Seveda",
Pepca*Kardelj> to samo pomeni, da mu je žal muslimanskih žrtev. Kafirskih prav nič. Al Taquiyya na delu.*)

Yupe: Ti resno verjameš, da večini muslimanov _ni_ žal nemuslimanskih žrtev terorističnih napadov? Se ti zdi, da so zadovoljni, ker je pomrlo tolk pa tolk ljudi?
_____________________________________________________________

Muslimane en drek briga kaj si en infidel in kafir misli. Irelevantno za njih.

jype ::

Pepca*Kardelj> Muslimane en drek briga kaj si en infidel in kafir misli. Irelevantno za njih.

A ti si se samo s Homeinijem pogovarjal o teh rečeh, al poznaš še kakšnega drugega muslimana?

Pepca*Kardelj> Noben kanonski zakon ni državni zakon. Nikjer. Mogoče celo v Vatikanu ne. In ti to dobro veš.

Eno vprašanje imam zate. Kako bodo muslimani z džamijo lažje spremenili slovensko zakonodajo kot muslimani brez džamije?

Pepca*Kardelj> Al Taquiyya is very strong in you.

Ti si pa bukov.

Vanich ::

Pepca*Kardelj> Jih nobeden ne šljivi 2%. Irelevantno, in to veš.

Yupe: A muslimane pa kdo šljivi?

ja, kr dost ljudi jih šljivi, predvsem takrat, ko se za volanom polnega kamiona dinamita derejo :"Allah uekber!"

---------------------------------------------------------------------------------

Pepca*Kardelj> Problem pa bo, če se ti pogoji ne bodo izpolnili. You can bet your ass on it.

Yupe: Naštej točne pogoje (zakonsko predpisane, ne kar enih svojih arbitrarnih) in potem lahko greva stavit kaj drugega kot mojo rit. Večjo količino konvertibilne valute, recimo.

Da vidimo, koliko si prepričan v to, da se bo reč izrodila v... Lov na čarovnice.

--------------------------------------------------------------------------------

Nihče ne govori o nobenm lovu na čarovnice. Vse narobe sklepaš. Govorim o problemih, ki bodo nastali, če se bodo v đamiji učile take stvari, kot jih
imaš v tistem linku zgoraj. In to neminovno.

Vanich ::

Pepca*Kardelj> Muslimane en drek briga kaj si en infidel in kafir misli. Irelevantno za njih.

yupe: A ti si se samo s Homeinijem pogovarjal o teh rečeh, al poznaš še kakšnega drugega muslimana?

Poznam tudi. Ene par tistih v kratkih hlačah z bradicami. Koran jim veleva da ne smejo šljiviti Infidele in Kafirje niti 2%.
----------------------------------------------------------------------------

Pepca*Kardelj> Noben kanonski zakon ni državni zakon. Nikjer. Mogoče celo v Vatikanu ne. In ti to dobro veš.

Yupe: Eno vprašanje imam zate. Kako bodo muslimani z džamijo lažje spremenili slovensko zakonodajo kot muslimani brez džamije?


Ne bodo. Bodo pa v veliko boljši poziciji za pripravo terena. A se je res tako težko odreči Jihada, če ti praviš da nikoli ne bodo posegli po njemu?
Lepo jih zaprosi in slišal boš odgovor.
----------------------------------------------------------------------------
Pepca*Kardelj> Al Taquiyya is very strong in you.

Yupe: Ti si pa bukov.

Oh, žalili se pa ne bomo, noooo...:D Preberi si kaj Al Taquiyya sploh je in kaj je njen namen. A boš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

jype ::

Pepca*Kardelj> ja, kr dost ljudi jih šljivi, predvsem takrat, ko se za volanom polnega kamiona dinamita derejo :"Allah uekber!"

To počnejo tut Srbi, pa jih kljub temu noben ne šljivi.

BTW, kateri zakoni v kateri državi so se pa zaradi teh dinamitarjev spremenili? Lahko enega našteješ?

Pepca*Kardelj> Nihče ne govori o nobenm lovu na čarovnice. Vse narobe sklepaš. Govorim o problemih, ki bodo nastali, če se bodo v đamiji učile take stvari, kot jih imaš v tistem linku zgoraj. In to neminovno.

Pri nas je sovražni govor prepovedan, tako da imaš zelo dobro podlago za tožbo zoper vsakogar, ki bi kaj podobnega pridigal pravzaprav že v zakonodaji. Samo prijavit ga moraš (in potem tožit državo, če ničesar ne ukrene).

Pepca*Kardelj> Oh, žalili se pa ne bomo, noooo...:D Preberi si kaj Al Taquiyya sploh je in kaj je njen namen. A boš?

Ti si mene prvi in ja, jaz vem kaj je tista reč.

Pepca*Kardelj> Poznam tudi. Ene par tistih v kratkih hlačah z bradicami. Koran jim veleva da ne smejo šljiviti Infidele in Kafirje niti 2%.

Ja, saj jaz jih tudi kar nekaj poznam, pa nihče ne bere svoje (malce zastarele) verske knjige dobesedno, tako kot jo tisti redki katoliki, ki bi raje, da mama crkne, kot da se otroka splavi.

Pepca*Kardelj> A se je res tako odreči Jihada, če ti praviš da nikoli ne bodo posegli po njemu? Lepo jih zaprosi in slišal boš odgovor.

OK, bom, če boš potem ti nebiveduja in ostale banankote prepričal, da ne bodo več delali reklame za klasični fašizem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

USS Liberty ::

>>>>>Edini način, da se islam pokori sodobnim načelom (človekove pravice, pa take reči) je, da se ga asimilira. Če se ga marginalizira, bo ostal radikalen in popularen

Če bo obveljala takšna nekritična politika do islama, kot jo ti tukaj zagovarjaš, se islam ne bo prav nikoli asimiliral, in prav nasprotno, širil se bo na zahodu in na koncu pogoltnil tudi vas naivne multi kulti fane...

Opažam pa, da skoraj v vsakem postu kot papagaj ponavljaš, kaj moramo vse narediti in ugoditi muslimanom, da islam ne bo postal radikalen. Islam je radikalen bil, je, in bo tudi v prihodnosti. Raje pa se vprašaj, če ne boste levičarji zaradi vaše naivne multikulti politike, nekontrolirane politike priseljevanja, politične korektnosti do islama, relativiziranja prav vseh napak islama, in stalnega demoniziranja zahoda, slejkoprej povzročili, da boste zradikalizirali avtohtono prebivalstvo, ki mu bo prekipelo tako proti muslimanon, kot proti naivnim multi kulti zagovornikom in takrat bo velika štala...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

dzinks63 ::

Vse vere in vse druge institucije se širijo in črpajo koristi od ljudi in od ozemelj na katerih imajo svoj vpliv. Rade bi imele čim večji vpliv za kontrolo na teh ozemljih in je v končnem v smislu izkoriščanja in prilaščanja vsega kar je možno. Razširiti vero, kulturo, vzpostaviti svoje ljudi po celotnem ozemlju na vseh nivojih, priti v razne svete, institucije, med poslance, pripraviti in udejaniti nove zakone in prevladati. Seveda to ne gre na hitro, to so zelo dolgotrajna, dolgoročna in prefinjeno preračunana dejanja, kot šahovska igra največjih velemojstrov. In če se vsega tega ne predvidi in preuči v naprej dovolj pedantno, ter se ne ukrepa pravočasno, je končni rezultat znan.

Če se neka nacija vsemu temu ne more upret, je v končnici obsojena življenje pod drugimi pogoji, kateri se ponavadi ne skladajo z njihovimi. Njihov tradicionalni način življenja se spremeni. Če so dovolj domoljubni, pametni in močni, se temu poskušajo upret, drugače pa gre vse skupaj neko drugo pot. Ko pa se izpolnijo pogoji, so pa tudi vojne povsem možne, da se zatre in osvoji še zadnje trdnjave z ene ali druge strani. Tako se je dogajalo po celi zemlji do sedaj in se bo tudi v prihodnje. In džamije so le en mozaik v vsem tem skupaj.

jype ::

USS Nimitz> Če bo obveljala takšna nekritična politika do islama, kot jo ti tukaj zagovarjaš, se islam ne bo prav nikoli asimiliral, in prav nasprotno, širil se bo na zahodu in na koncu pogoltnil tudi vas naivne multi kulti fane...

To ni uspelo niti katolicizmu, niti nacizmu, niti fašizmu, niti komunizmu. Še vsi so si polomili zobe na povsem preprostih elementih sodobne zahodne civilizacije.

USS Nimitz> Opažam pa, da skoraj v vsakem postu kot papagaj ponavljaš, kaj moramo vse narediti in ugoditi muslimanom, da islam ne bo postal radikalen.

Ja, narobe opažaš, kar je vsekakor pričakovano.

NIČESAR nam ni treba narediti. Muslimani se bodo že pobrigali zase, če jih je volja. Mi imamo samo eno nalogo - držati se lastnih zakonov in načel.

Vanich ::

Pepca*Kardelj> ja, kr dost ljudi jih šljivi, predvsem takrat, ko se za volanom polnega kamiona dinamita derejo :"Allah uekber!"

Yupe: To počnejo tut Srbi, pa jih kljub temu noben ne šljivi.

Srbi da se derejo "Alah uekber" v polnem kamionu dinamita? Oh, zej ga pa serješ malo, nooo, yupe.
-------------------------------------------------------------------------------------

BTW, kateri zakoni v kateri državi so se pa zaradi teh dinamitarjev spremenili? Lahko enega našteješ?

V Veliki Britaniji so sprejeli zakon, da se lahko šerijatsko pravo izvaja v civilnih zadevah v muslimanskih skupnostih. Čisto potihoma so to sprejeli. A nisi vedel?
Poleg tega se v veliko zahodnih državah in pa Avstraliji pojavljao "Muslim only" družbena srečanja. Predvsem v javnih ustanovah - Bazeni so sploh na udaru.
Muslimani zahtevajo par dni v tednu v bazenu samo zase. Se jim gravžajo Infideli in Kafirji, predvidevam. Tako se začne.
----------------------------------------------------------------------------------------------
Pepca*Kardelj> Nihče ne govori o nobenm lovu na čarovnice. Vse narobe sklepaš. Govorim o problemih, ki bodo nastali, če se bodo v đamiji učile take stvari, kot jih imaš v tistem linku zgoraj. In to neminovno.

Yupe: Pri nas je sovražni govor prepovedan, tako da imaš zelo dobro podlago za tožbo zoper vsakogar, ki bi kaj podobnega pridigal pravzaprav že v zakonodaji. Samo prijavit ga moraš (in potem tožit državo, če ničesar ne ukrene).

Kdo pa bo izvajal ta zakon? Visoko izobraženi policaji ki znajo arabsko se bodo infiltrirali na molitev in poslušali predavanje Imama in ga potem prijavili? Prosim lepo.
Sploh je pa skoraj cel Koran "sovražni govor".
----------------------------------------------------------------------------------------------
Pepca*Kardelj> Oh, žalili se pa ne bomo, noooo... Preberi si kaj Al Taquiyya sploh je in kaj je njen namen. A boš?

Ti si mene prvi in ja, jaz vem kaj je tista reč.

Se opravičujem, če sem te užalil, vendar s tem Al Taquiyya ni čisto nič šibkejša v tebi, ker enostavno zagovarjaš tisto kar se ne da zagovarjati. Inercija?
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Pepca*Kardelj> Poznam tudi. Ene par tistih v kratkih hlačah z bradicami. Koran jim veleva da ne smejo šljiviti Infidele in Kafirje niti 2%.

Yupe: Ja, saj jaz jih tudi kar nekaj poznam, pa nihče ne bere svoje (malce zastarele) verske knjige dobesedno, tako kot jo tisti redki katoliki, ki bi raje, da mama crkne, kot da se otroka splavi.

Ne bo držalo. Koran se lahko bere in tolmači samo dobesedno. Tako piše v Koranu. Verjetno te nategujejo z Al Taquiyyo.

--------------------------------------------------------------------------------------------
Pepca*Kardelj> A se je res tako odreči Jihada, če ti praviš da nikoli ne bodo posegli po njemu? Lepo jih zaprosi in slišal boš odgovor.

yupe: OK, bom, če boš potem ti nebiveduja in ostale banankote prepričal, da ne bodo več delali reklame za klasični fašizem.


OK. Velja.

Arto ::

Bom še jaz povedal svoje, mogoče malce offtopic, čeprav se kar tiče teme.

O teh raznih ponosih (ponosen Slovenec, Musliman, bilokaj). Jaz osebno take vrste ponosa preprosto ne razumem. Saj nisi nič naredil za to, da si Slovenec, tak si se že rodil. Ne razumem, kako so ljudje lahko ponosni na nekaj, pri čemer niso imeli nobene besede. Ponosen si lahko, če nekaj sam narediš, nekaj dosežeš. Zaradi take vrste nesmiselnega ponosa je svet tak kot je, ker vsi kar tekmujejo, kdo bo bolj ponosen.

jype ::

Pepca*Kardelj> V Veliki Britaniji so sprejeli zakon, da se lahko šerijatsko pravo izvaja v civilnih zadevah v muslimanskih skupnostih. Čisto potihoma so to sprejeli. A nisi vedel?

Seveda sem vedel in niti približno potihoma ni bilo. Tudi sporno ni - to je za cerkvene poroke in podobne reči, pa seveda v nobenem primeru šerijatsko pravo ni nad britanskim pravom, kot zagotovo nisi vedel, ker očitno svoje znanje črpaš iz desničarskega rumenega tiska.

Pepca*Kardelj> Muslimani zahtevajo par dni v tednu v bazenu samo zase. Se jim gravžajo Infideli in Kafirji, predvidevam. Tako se začne.

Shit, naša firma ma tut en badminton plac samo zase en večer v tednu. Tako se začne, ja.

Pepca*Kardelj> Srbi da se derejo "Alah uekber" v polnem kamionu dinamita? Oh, zej ga pa serješ malo, nooo, yupe.

Ma, derejo se nekaj drugega, no, ampak kaj se dere nekdo v kamionu, polnem dinamita, je popolnoma vseeno.

Pepca*Kardelj> ker enostavno zagovarjaš tisto kar se ne da zagovarjati.

Res? Zdaj smo te pa dobili! Ti bi rad šerijo! Jaz zagovarjam pravno državo, spoštovanje človekovih pravic in seveda čim širši medkulturni dialog.

Ti pa zagovarjaš povsem fašistično diskriminacijo na podlagi veroizpovedi, kar naj bi enkrat v megleni prihodnosti preprečilo muslimanom, da nas vse pobijejo?

Pepca*Kardelj> Ne bo držalo. Koran se lahko bere in tolmači samo dobesedno. Tako piše v Koranu. Verjetno te nategujejo z Al Taquiyyo.

Zdje, če v Koranu piše, da se ga lahko bere in tolmači samo dobesedno... Potem je to tavtologija, in zagotovo ne obvezuje nikogar z ničemer. Če se odločiš Koran brat dobesedno, moraš to navodilo spoštovati, če ne, ti ga pa ni treba, očitno.

Pepca*Kardelj> OK. Velja.

Ti javim, ko dobim odgovor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Okapi ::

V bistvu je priblizno enako in je v vecini primerov vse skupaj stvar interpretacije.


Primer je sicer res zgodovinski, ampak vseeno. Turki so v Srbiji, Makedoniji, Grčiji ... pustili cerkve in samostane v glavnem nedotaknjene, kristjanov pa tudi niso preganjali, ampak samo malo bolj obdavčili. To so počeli v skladu s Koranom.

Katoliški Španci so približno v istem času po Južni in Srednji Ameriki širili krščanstvo z ognjem in mečem. Podirali so indijanske templje in na silo pokristjanjevali indijance, tiste, ki se niso pustili, pa pobijali. To so počeli v skladu z Biblijo.

Kdor pa hoče videt sodobne primere krščanske strpnosti, naj samo malo posrfa po spletnih straneh različnih ameriških fundamentalističnih cerkva. Niso čisto nič drugačne od najbolj ortodoksnih islamskih.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Okapi ::

Noben kanonski zakon ni državni zakon. Nikjer.



To sploh ni res. Kar precej stvari je v resnici prepisanih iz Biblije, samo da tega ljudje v glavnem ne poštekajo. Recimo to, da imaš lahko samo eno ženo ali moža. Ali da se ne smeš gol sprehajati v javnosti. Marsikje po svetu s tem nimajo problemov.

O.

Vanich ::

Pepca*Kardelj> V Veliki Britaniji so sprejeli zakon, da se lahko šerijatsko pravo izvaja v civilnih zadevah v muslimanskih skupnostih. Čisto potihoma so to sprejeli. A nisi vedel?

Yupe: Seveda sem vedel in niti približno potihoma ni bilo. Tudi sporno ni - to je za cerkvene poroke in podobne reči, pa seveda v nobenem primeru šerijatsko pravo ni nad britanskim pravom, kot zagotovo nisi vedel, ker očitno svoje znanje črpaš iz desničarskega rumenega tiska.

Spet sklepaš narobe od kod črpam. In niso samo poroke, ampak so tudi nasledstvene razprave, kjer ženske obvezno zvisijo za premoženje, ker pač v
muslimanskem svetu še zdaleč niso enakovredne moškim. Aja, od ženske se moški po Koranu loči tako, da ji trikat reče: "ločujem se".
Obratno gre pa zelo težko.
-------------------------------------------------------------------------------

Pepca*Kardelj> Srbi da se derejo "Alah uekber" v polnem kamionu dinamita? Oh, zej ga pa serješ malo, nooo, yupe.

yupe: Ma, derejo se nekaj drugega, no, ampak kaj se dere nekdo v kamionu, polnem dinamita, je popolnoma vseeno.

Aja? Daš ene par primerov? Me zanima. Sploh so pa Srbi tukaj zelo offtopic.

------------------------------------------------------------------------------------

Pepca*Kardelj> ker enostavno zagovarjaš tisto kar se ne da zagovarjati.

Yupe: Res? Zdaj smo te pa dobili! Ti bi rad šerijo! Jaz zagovarjam pravno državo, spoštovanje človekovih pravic in seveda čim širši medkulturni dialog.
Ti pa zagovarjaš povsem fašistično diskriminacijo na podlagi veroizpovedi, kar naj bi enkrat v megleni prihodnosti preprečilo muslimanom, da nas vse pobijejo?

Človeške pravice, pravna državo in medkulturni dijalog + Koran + šerijat + Jihad - se enostavno ne da seštevati. Ne gre. Tako piše v Koranu.
Se bo treba najprej odreči vsega kar uči Koran, kar posega v prve tri stvari v enačbi. Saj zagovarjava iste stvari.


---------------------------------------------------------------------------------------

Pepca*Kardelj> Ne bo držalo. Koran se lahko bere in tolmači samo dobesedno. Tako piše v Koranu. Verjetno te nategujejo z Al Taquiyyo.

yupe: Zdje, če v Koranu piše, da se ga lahko bere in tolmači samo dobesedno... Potem je to tavtologija, in zagotovo ne obvezuje nikogar z ničemer. Če se odločiš Koran brat dobesedno, moraš to navodilo spoštovati, če ne, ti ga pa ni treba, očitno.

Oh obavezuje, kar voreng obavezuje. Če si dober musliman bereš Koran - dobesedno - in živiš po njem. Ni tukaj trt-mrt. Vprašaj jih še to.
---------------------------------------------------------------------------------------
Pepca*Kardelj> OK. Velja.

yupe: Ti javim, ko dobim odgovor.

prou.

Vanich ::

Okapi: Primer je sicer res zgodovinski, ampak vseeno. Turki so v Srbiji, Makedoniji, Grčiji ... pustili cerkve in samostane v glavnem nedotaknjene, kristjanov pa tudi niso preganjali, ampak samo malo bolj obdavčili. To so počeli v skladu s Koranom.

Okapi, ne govori neumnosti. Res.

jype ::

Pepca*Kardelj> Oh obavezuje, kar voreng obavezuje. Če si dober musliman bereš Koran - dobesedno - in živiš po njem. Ni tukaj trt-mrt. Vprašaj jih še to.

In če si dober katolik, bereš Biblijo dobesedno. In pokolješ vse homoseksualno usmerjene moške in ženske, prešuštnice, čarovnice in tako dalje.

Če si slab katolik, potem je pa tvoja vera tvoja intimna zadeva. V cerkev hodiš zato, ker imaš tam mir in prostor za opravljanje svojih duhovnih potreb in tako dalje...

Ampak muslimanov pa ni takih. Vsi so pritegnjeni idioti, ki so se pripravljeni razstrelit na železniški postaji, ker bog to terja od njih.

Pepca*Kardelj> Okapi, ne govori neumnosti. Res.

Lej no, Pepca*Kardelj je pa zgodovino šprical.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Okapi ::

Koran se lahko bere in tolmači samo dobesedno.


Še en, ki ne ve, kaj govori. Bereš ga lahko dobesedno (v arabščini), tolmačit ga pa dobesedno ne moreš po definiciji. Zato pa obstajajo islamski teologi in islamske teološke univerze, ki Koran tolmačijo že skoraj 1400 let in to niti slučajno ne vsi enako. Imaš tudi cel kup islamskih ločin, ki si vsaka Koran razlaga malo po svoje.
90% muslimanov Koran tolmači drugače kot Osama. Večina ga tudi tolmači drugače kot v vahabitski Saudski Arabiji.

O.
««
8 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Prispevki za gradnjo džamije (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26449077 (45401) Ziga Dolhar
»

Džamija v lj na cesti dveh cesarjev (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27816351 (11894) Daedalus
»

referendum (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10036156 (34651) Gr0unD Zer0
»

Trenja - DŽAMIJA:)?? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Problemi človeštva
60732795 (25201) kuglvinkl

gradnja đamije!

Oddelek: Loža
171752 (1467) Gandalfar

Več podobnih tem