» »

ebay poštnina in kaj treba pazit

ebay poštnina in kaj treba pazit

#000000 ::

Rad bi eno zadevo prodal na ebay-u bolj za izkušnjo kot za profit, pač da vidim kako poteka, bega pa me ta čuden vmesnik, cene v £ namesto vsaj v dolarjih ali celo evrih (no ja vem da nemški ebaj ima evre, samo nemško znam 3 besede) najbolj me matra kako naj zračunam poštnino in če se da določiti fiksno ceno brez dražbe ?

V bistvu me zanimajo izkušnje pri prodaji, kaj treba merkat da te kdo ne nategne ipd.

Misak ::

(`\'ˇ.¸(`\'ˇ.¸ ~ ¸.ˇ\'´)¸.ˇ\'´)
´ˇ.¸SloCartoon.net¸.ˇ`
(¸.ˇ\'´(¸.ˇ\'´ ~ `\'ˇ.¸)`\'ˇ.¸)

d0rK ::

O matr, zanimivo tole Misak. A ma kdo se kksn tak mega link za eBay? Karkol zanimivga.

Misak ::

Rad bi eno zadevo prodal na ebay-u bolj za izkušnjo kot za profit, pač da vidim kako poteka, bega pa me ta čuden vmesnik, cene v £ namesto vsaj v dolarjih ali celo evrih (no ja vem da nemški ebaj ima evre, samo nemško znam 3 besede) najbolj me matra kako naj zračunam poštnino in če se da določiti fiksno ceno brez dražbe ?

V bistvu me zanimajo izkušnje pri prodaji, kaj treba merkat da te kdo ne nategne ipd.


cisto na kratko en trik:

 Ebay (nemški)

Ebay (nemški)

(Recimo da nimas pojma v nemscini), Ko si na strani samo spremeni DEL urlja .de v .com (za koncnico je vse isto). dobil bos tole: Ebay (anglesko)

Iz tega bos lahko funkcije ebaya videl v anglescini, manjka ti samo se prodajalcev opis. nic lazjega -> Google Translate in copy pastas opis iz ebaya notri. To je to.

Ce imas zmedo z denarnimi enotami (funti, dolarji ,evri) je zgornji postopek najlazji in ti da (skoraj) pravo ceno v zeljeni valuti. (torej ce zelis videti v funtih, namesto .com napises samo .co.uk in obratno...

Toliko na hitrco.
(`\'ˇ.¸(`\'ˇ.¸ ~ ¸.ˇ\'´)¸.ˇ\'´)
´ˇ.¸SloCartoon.net¸.ˇ`
(¸.ˇ\'´(¸.ˇ\'´ ~ `\'ˇ.¸)`\'ˇ.¸)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Misak ()

#000000 ::

Hvala za tele linke, kaj pa naj naredim glede poštnine ? Mislm kako naj vem kolk bo poštnina če ne vem iz kje bo kupec ?

BuBBle.D ::

Napišeš recimo, da pošlješ predmet le v članice EU in pogledaš na pošti kakšni so stroški za posamezno državo in vsoto za vsako državo posebej vneseš. Mislim pa, da ti je najlažje dat avkcijo na nemški e-bay (vneseš stroške poštnine le za nemčijo) in počakaš na "švaba" da stvar kupi. Govorim iz lastnih izkušenj.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

Misak ::

za hitre posiljke znotraj EU ti priporocam BEX.si. Za čezlužo pa ne ne vem.
(`\'ˇ.¸(`\'ˇ.¸ ~ ¸.ˇ\'´)¸.ˇ\'´)
´ˇ.¸SloCartoon.net¸.ˇ`
(¸.ˇ\'´(¸.ˇ\'´ ~ `\'ˇ.¸)`\'ˇ.¸)

samosmart ::

Pozdravljeni,

zanima me kako je če naročim kakšno repliko izdelka iz Kitajske, prek ebaya oz. podobne strani,
in mi prodajalec pač napiše nižjo ceno do 140€, da sem oproščen plačila carine,
potem plačam samo DDV kajne? Se DDV zaračuna na to ceno na računu, ki mi ga priloži prodajalec ali na ceno
originala, kajti original je zelo drag in bi znašale uvozne dajatve ogromno :O

Hvala

Steinkauz ::

Če bo carini sumljiva cena, ti ga bodo ocenili( po možnosti dražje :))-> Carina


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4106 107 108 109 )

Oddelek: Kaj kupiti
5435936257 (5609) lolipop2
»

ebay dražba

Oddelek: Pomoč in nasveti
3611545 (4979) Riff
»

nakup preko eBay-ja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11425679 (13750) St235

Kupovanje prek eBaya (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
567101183 (45730) Tilen

prodaja preko ebay (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5322166 (11289) Alamar

Več podobnih tem