» »

ĐAMIJA

ĐAMIJA

««
5 / 13
»»

Brane2 ::

Me prav veseli, da si to napisal. NE, ampak ravno zaradi tega razloga lahko postavimo džamijo. Ker Janez ali pa Mujo in Haso lahko izpeljejo/načrtujejo prav ista kriminalna dejanja, pa če imajo en (teoretičen) prostor za srečevanje več, ali pa ne.


Čakaj malo. Za Džamije praviš, da so nepomembne, dokler lahko teroristi delajo tudi brez njih. Ne glede nato, da je to preko njih verjetno lažje.

Za policijo pa praviš, da jo rabimo, kljub temu da lahko odpove.

Zakaj ta dvojnost ? A ne gledaš ti na stvari obsolutno - vse ali nič ?


In zakaj hudiča ni možnosti za naklep kaznivega dejanja (recimo spolne zlorabe, ali pa tudi kaj še hujšega) v Cerkvi?

Seveda je. In ne samo da je, pri tej možnosti je v preteklosti država prav grdo odpovedala. Imeli smo priložnost slišati, kako je pustila cerkvi sami urejati posledice zločinov.
Ravno zato, ker je država tu odpovedala totalka sem pri njenem pajdašenju s cerkvijo previden. Ne pade mi na pamet da bi rekel "hja saj otroka mi lahko nabije na kurac kdorkoli kjerkoli- tudi recimo v kleti. Pa kaj zato, če so v cerkvi še posebej ugodni pogoji za to..."


Država mora ljudem zagotavljati določene pravice (kar sicer poveča možnost kriminalnih dejanj v primerjavi s totalitarno državo), hkrati pa mora imeti represivne organe, ki so sposobni paziti na njihovo varnost. Če pa bo ena in edina džamija (v katero boš lahko prosto vstopil) v Ljubljani postala skladišče orožja in prostor za srečevanje teroristov, pa naša policija ni sposobna preprečiti tudi istega dogajanja pri Mujotu doma v kleti.



Vsekakor. In če se tvoj obrambni sistem ni sposoben nositi s prehladom, je vseeno če fašeš še tetanus, steklino pa ebolo zraven.


Je pa res, da se lahko v primeru, da džamije (ponovno) ne bo, pri muslimanih pojavlja občutek manj-vrednosti (toliko o zakonu o "verski svobodi"), kar bi lahko povzročilo počasnejšo asimilacijo le-teh v našo kulturo, z zapiranjem vase.


To mi je jasno. Ampak ali bi država temu primerno zagotovila varnost- v smislu ustrezno nepederskega odnosa do cerkve in jo končno obravnavala glede kriminala kot kogarkoli drugega ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

jype ::

Ma kakšno varnost, človek božji? Kakšna dvojnost?

Kje pa vidiš nevarnost v džamiji? Da se bodo notr zbirali in dogovarjali o terorističnih akcijah?

Zakaj ne bi potem podrli kar vseh bajt, glede na to da se lahko tudi v sobici za burekdžinico dogovarjajo o terorističnih akcijah? Od kje ti ta dvojnost? A ne gledaš absolutno?

Brane2> Ravno zato, ker je država tu odpovedala totalka sem pri njenem pajdašenju s cerkvijo previden.

In kje ti vidiš pajdašenje s cerkvijo, če si muslimani zgradijo džamijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Brane2 ::

Zato, ker "vse bajte" niamjo statusa cerkve, ker se ne oglašajo ministri s presranimi opravičili ker so lastniki vseh bajt opalili fatvo nekomu zaradi obajave karikature, pesmi ali knjige in ker država ni usrana, ko pride v konflikt z lastniki vseh bajt. Ene tolk za začetek.
On the journey of life, I chose the psycho path.

jype ::

Brane2> Zato, ker "vse bajte" niamjo statusa cerkve

Kakšnega "statusa cerkve" ?

A džamija pa ma "status cerkve"? Kje je pa zapisan ta "status"?

Brane2> ker se ne oglašajo ministri s presranimi opravičili ker so lastniki vseh bajt opalili fatvo nekomu zaradi obajave karikature, pesmi ali knjige in ker država ni usrana, ko pride v konflikt z lastniki vseh bajt.

Ne razumem. Ti nočeš džamije zato, ker so naši politiki nesposobni? Ker za fatvo ne rabiš džamije. Očitno se da reč izvest tudi v Hali Tivoli - jo bomo zdaj za kazen podrli?

Pa, ne boš verjel - pri nas ni bilo nobene fatve zoper neke smešne karikature.

Brane2 ::

Kakšnega "statusa cerkve" ?


Verskega objekta.


A džamija pa ma "status cerkve"? Kje je pa zapisan ta "status"?


V glavah ljudi, medijih, pa tudi kakem zakonu. Pošlji specialce v navadno bajto in v cerkev, ustreli koga in opazuj razliko.
Mislim da nadaljnja razlaga ni potrebna.



Ne razumem. Ti nočeš džamije zato, ker so naši politiki nesposobni? Ker za fatvo ne rabiš džamije.


Tudi za umor ne rabiš strelnega orožja. Pa za ubit se v nesreči, ki si jo zakrivil sam, ti ni treba bit pijan za volanom.
Pa kaj ? Kljub temu sta posest strelnega orožja brez dovoljenja in uživanje alkohola prepovedana.

Le zakaj, če ju itak ne rabiš za sranje ?


Pa, ne boš verjel - pri nas ni bilo nobene fatve zoper neke smešne karikature.


Ne boš verjel, pred vojno v Bosni in Iransko pomočjo mudžahedini niso tam nikogar obglavili.
Neverjetno, a ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Sc0ut ::

Ko se bojo nehali čapci obnašat v Sloveniji kot da se jim jebe za Slovenijo lahko imajo 5 đamij.

Ko bo Iran pustil postavitev vsaj enega budističnega templja, vsaj enega hinduističnega templja in vsaj ene krščanske, pravoslavne, ... cerkve lahko imajo 5 đamij.

Ko bojo muslimani začeli vsaj malo popuščat pri svojih ultra zategnjenih "naukih" lahko imajo 5 đamij.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Okapi ::

Ko bo Iran pustil postavitev vsaj enega budističnega templja, vsaj enega hinduističnega templja in vsaj ene krščanske, pravoslavne, ... cerkve lahko imajo 5 đamij.


Saj ne veš, kaj govoriš. A ti bi se rad po Iranu zgledoval?
Poleg tega:
http://www.farsinet.com/iranchurches/in...
http://beautiesofiran.com/kish.html

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

jype ::

Brane2> Kljub temu sta posest strelnega orožja brez dovoljenja in uživanje alkohola prepovedana.

In izgradnja verskega objekta je analogna temu da imaš strelno orožje ali pa da uživaš alkohol?

Saj nisi resen.

Še mal, pa se boš začel zavzemat za to, da se vse neslovence izžene iz te države, ker itak samo kradejo in nič ne delajo.

poweroff ::

Ko bo Iran pustil postavitev vsaj enega budističnega templja, vsaj enega hinduističnega templja in vsaj ene krščanske, pravoslavne, ... cerkve lahko imajo 5 đamij.


O, lejte,Sc0ut se je zavzel za to, da imajo muslimani pri nas džamijo, saj v Iranu so cerkve drugih veroizpovedi!

Bravo Sc0ut!!!
sudo poweroff

kixs ::

Eni res ne vejo kaj govorijo.

A ponavljam vprasanja iz prejsne strani:

Kaj pridobimo mi, ce zgradijo dzamijo?
Kaj izgubijo oni, ce zgradijo samo molilnico?


lp

Brane2 ::

In izgradnja verskega objekta je analogna temu da imaš strelno orožje ali pa da uživaš alkohol?

Saj nisi resen.


In velik verski objekt, financiran iz kojekakvih tujih virov je analogen "katerikoli bajti", Hoferju itd ?

Saj nisi resen.


Še mal, pa se boš začel zavzemat za to, da se vse neslovence izžene iz te države, ker itak samo kradejo in nič ne delajo.


Ti pa se že lahko začneš profesionalno kariero šlogarja.
On the journey of life, I chose the psycho path.

jype ::

Brane2> In velik verski objekt, financiran iz kojekakvih tujih virov je analogen "katerikoli bajti", Hoferju itd ?

Kar se tiče zakonodaje - je to popolnoma enaka reč. Bajta, ki mora ustrezat predpisom za javnosti odprte bajte kjer se zadržuje množica ljudi.

Tako da se mi zdi, da je glavni problem v tem, da vi enostavno nočete džamije zgolj zato ker bi raje, da se muslimani preselijo kam drugam, "da ne bodo naš problem".

kixs97> Kaj pridobimo mi, ce zgradijo dzamijo?

Kaj pa pridobimo mi, če katoliki zgradijo novo cerkev?

kixs97> Kaj izgubijo oni, ce zgradijo samo molilnico?

A jim kapelica ni zadost?

krneki0001 ::

1.) đamija ne paše v naše okolje, molilnice za vernike naj imajo, same đamije pa ne potrebujemo v našem okolju
2.) objekt, ki ga mislijo graditi ni samo đamija, ampak je muslimanski versko kulturni center, kar pomeni najmanj še ena stavba zraven (ki tudi ne paše v naše okolje)
3.) ne rabimo otrok v šolah, kjer bodo starši prepovedovali jesti svinjino (švedska - in to so celo dosegli)
4.) ne rabimo otrok v šoli, kjer bodo deklice hodile naokoli s pokrito glavo (švedska - dekleta hodijo pokrita v šolo, po cestah hodijo naokoli vse pokrite, v četrtih, kjer je večinsko muslimansko prebivalstvo se dogajajo kamenjanja, obrezovanje in podobno, kar ne spada v evropsko kulturo)
5.) če so vam đamije tok všeč, da bi jih radi gledali, si jih pojdite gledat v kako drugo državo kot zanimivost, tukaj pa jih ne rabimo.


Sicer pa je moje mnenje tako;
Vse vere prepovedat in vse dosedanje katerekoli cerkve in verske objekte porušit, zamljo, ki jo ima katerakoli cerkev v lasti pa razdelit med ljudi.

Vanich ::

Đamija na Jesenicah že dolga leta obstaja.
Minaret je pa en simbolični rajfenk z stožcam in ne izstopa iz okolice. Đamija stoji takoj zraven Adventistične cerkve - ki tudi ne izstopa.

Zmerni Islam pa IMHO ne obstaja.
Obstajajo samo "zmerni" muslimani.

Zakaj? Beri Koran in Hadith.
Sure ki se nanašajo na Infidele, Kafirje, potem
sure ki govorijo o "Dal al Harb" in pa "Dar al Islam",
(Hiša vojne in Hiša Islama - kjer ni Islama je Vojna - dokler se tudi tam ne vzpostavi Islam)
potem sure ki govorijo o "Al taqiyya-i"...itd

Islam ni samo religija, ampak celoten družbenopravni sistem in zapoveduje in nareka zakone in pravila za vse človeške dejavnosti. V tem grmu čepi Ajatolah.

jype ::

nebivedu> 1.) đamija ne paše v naše okolje, molilnice za vernike naj imajo, same đamije pa ne potrebujemo v našem okolju

Saj je ne gradijo za nas, ampak zase. Nimamo se kaj vsajat, da ne paše v naše okolje, saj oni lahko komot s prstom pokažejo na smešno količino nepremičnin, ki ne pašejo v naše okolje - pa so kljub temu legalno postavljene.

nebivedu> 2.) objekt, ki ga mislijo graditi ni samo đamija, ampak je muslimanski versko kulturni center, kar pomeni najmanj še ena stavba zraven (ki tudi ne paše v naše okolje)

To, da "ne paše v naše okolje" je seveda bedast izgovor. Saj sploh ne veš, kako bo reč izgledala.

nebivedu> 3.) ne rabimo otrok v šolah, kjer bodo starši prepovedovali jesti svinjino (švedska - in to so celo dosegli)

A v šolah, kjer je treba poučevati kreacionizem, bi jih pa radi imeli? In v ZDA so to celo dosegli. Če se dejansko prepove gradnjo takega objekta, potem zarad mene lahko kar naženemo vse verne ljudi iz države, ker so itak samo za zgago delat, vsi po vrsti.

nebivedu> 4.) ne rabimo otrok v šoli, kjer bodo deklice hodile naokoli s pokrito glavo (švedska - dekleta hodijo pokrita v šolo, po cestah hodijo naokoli vse pokrite, v četrtih, kjer je večinsko muslimansko prebivalstvo se dogajajo kamenjanja, obrezovanje in podobno, kar ne spada v evropsko kulturo)

Ti pa doma pijan tepeš ženo in otroke.

nebivedu> 5.) če so vam đamije tok všeč, da bi jih radi gledali, si jih pojdite gledat v kako drugo državo kot zanimivost, tukaj pa jih ne rabimo.

A Hoferje pa moramo, al kaj? Kaj na njih (razen čokolade) je pa evropskega?

nebivedu> Vse vere prepovedat in vse dosedanje katerekoli cerkve in verske objekte porušit, zamljo, ki jo ima katerakoli cerkev v lasti pa razdelit med ljudi.

Končno en pameten predlog! Da nisi ti slučajno delničar IG farben?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

BigWhale ::

Eni res ne vejo kaj govorijo.

A ponavljam vprasanja iz prejsne strani:

Kaj pridobimo mi, ce zgradijo dzamijo?
Kaj izgubijo oni, ce zgradijo samo molilnico?


lp


Kaj pa ti pridobis, ce si sosed postavi hiso?

jype ::

Pepca*Kardelj> Islam ni samo religija, ampak celoten družbenopravni sistem in zapoveduje in nareka zakone in pravila za vse človeške dejavnosti. V tem grmu čepi Ajatolah.

Ja, saj isto velja za katolike in hindujce. Edini način, da se islam pokori sodobnim načelom (človekove pravice, pa take reči) je, da se ga asimilira. Če se ga marginalizira, bo ostal radikalen in popularen, tako kot je nekoč bilo krščanstvo.

Brane2 ::

Brane2> In velik verski objekt, financiran iz kojekakvih tujih virov je analogen "katerikoli bajti", Hoferju itd ?

Kar se tiče zakonodaje - je to popolnoma enaka reč. Bajta, ki mora ustrezat predpisom za javnosti odprte bajte kjer se zadržuje množica ljudi.


Ne seri. Ne sprašujemo se tu o gradbenih tehnikalijah in količini železja v betonu.

ALi mi mogoče hočeš reči, da bi recimo policijska zasedba in streljanje po katerikoli drugi bajti bila obravnavana enako kot v recimo pravoslavni cerkvi v LJ ?


Sam veš, da cerkev že sama zase ima določene posebne pravice-neplačevanje določenih davkov, zakonska zaščita objektov itd.


Tako da se mi zdi, da je glavni problem v tem, da vi enostavno nočete džamije zgolj zato ker bi raje, da se muslimani preselijo kam drugam, "da ne bodo naš problem".


Če s tem misliš mene, ne. Nimam kaj dosti proti domačim muslimanom in ne sprašujem se, ali imajo lahko svoj verski objekt v okvirih zakonodaje.
Seveda ga lahko imajo.
Sprašujem se, ali cesar uvaja potrebno skrb za navadnega državljana ob tovrstnih uveljavljanjih pravic drugih.
Že sedaj ima recimo jako malo dobrih policajev. V bistvu jih ima bolj "za pokazat" in ta policija je precej nemočna.
Ravno tako je z recimo medicinsko oskrbo. Romunia style-"za pokazat", vendar nič več.
Seveda mu za plače ministrov ne zmanjka...

Zato me zanima, če bo to odprtje zahtevalo v določenem obdobju policijsko pozornost, prisotnost in mogoče še kako drugo dejavnost, lahko brezpogojno računamo nanjo ali se bo spet zgodil Ambrus- ko bo cesr odreagiral mlahavo in šele takrat, ko se bo folku utrgalo in predvsem v smeri "zaščite poretka" pred državljani ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

jype ::

Brane2> ALi mi mogoče hočeš reči, da bi recimo policijska zasedba in streljanje po katerikoli drugi bajti bila obravnavana enako kot v recimo pravoslavni cerkvi v LJ ?

A misliš da bi policijska zasedba Hoferja bila obravnavana enako kot policijska zasedba katerekoli druge bajte?

Seveda ne.

Predvsem pa - ne vem zakaj naj bi policisti zasedali džamije. A sem kaj spregledal?

Brane2> Sam veš, da cerkev že sama zase ima določene posebne pravice-neplačevanje določenih davkov, zakonska zaščita objektov itd.

Ne - ne vem. Tega pravzaprav cerkev ne sme imeti. Zakonsko zaščito objektov pa imajo itak vsi objekti, ne glede na lastništvo, arhitekturni stil ali namen.

Brane2> Zato me zanima, če bo to odprtje zahtevalo v določenem obdobju policijsko pozornost, prisotnost in mogoče še kako drugo dejavnost, lahko brezpogojno računamo nanjo ali se bo spet zgodil Ambrus- ko bo cesr odreagiral mlahavo in šele takrat, ko se bo folku utrgalo in predvsem v smeri "zaščite poretka" pred državljani ?

Mene pa to ne zanima. Zanima me samo, če država spoštuje zakon. Če ga ne, potem se raje odselim, saj mi ama nihče ne more garantirat, da me ne bodo ob štirih zjutraj zvlekli iz postelje in ustrelili v tilnik, ker sem rekel, da je Pahor neresen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Vanich ::

No, yupe, sedaj mi pa naštej nekaj držav ki imajo za ustavo Biblijo ali BhadhavatGhito ali kakšno drugo podobno versko traparijo - razen Korana. A bo šlo? Ne? Ne gre?

No, sedaj mi pa naštej nekaj držav, katerih ustava in državni zakoni so prepisani iz Korana.

See? See the diference?

In če se izve, da katera od teh držav hoče financirati
gradnje Đamije tudi pri nas, sem odločno proti.

Pa to še ni edini razlog.

BigWhale ::

1.) đamija ne paše v naše okolje, molilnice za vernike naj imajo, same đamije pa ne potrebujemo v našem okolju


Kaj hudica pa pase v nase okolje? Slovenija je urbanisticno tolk razfukana, da je pra vseen kurac kaj se kam postavi. Nehaj bluzit no. Ja, ce bi sedaj zgradili eno katolisko katedralo bi se prav tako ne vklapljala v nase okolje. Sicer pa, kjer pise, da je dzamija vedno grajena v orientalskem slogu?


2.) objekt, ki ga mislijo graditi ni samo đamija, ampak je muslimanski versko kulturni center, kar pomeni najmanj še ena stavba zraven (ki tudi ne paše v naše okolje)


A si jo ze videl al kaj, da ves, da ne spada v nase okolje?

3.) ne rabimo otrok v šolah, kjer bodo starši prepovedovali jesti svinjino (švedska - in to so celo dosegli)


To je pa ja fajn! Svinjina je nezdrava, mastna in nekvalitetna hrana! Pri nas doma je tako ali tako ne jemo. Ce je ne bodo jedli v soli, bom v bistvu vesel.


4.) ne rabimo otrok v šoli, kjer bodo deklice hodile naokoli s pokrito glavo (švedska - dekleta hodijo pokrita v šolo, po cestah hodijo naokoli vse pokrite, v četrtih, kjer je večinsko muslimansko prebivalstvo se dogajajo kamenjanja, obrezovanje in podobno, kar ne spada v evropsko kulturo)


Eni se pritozujejo nad tem, da v solah pa ze ne moremo uvajati uniform in predpisanih oblacil. Eni se celo pritozujejo nad tem, ker ima neka fakulteta predpisano garderobo za zagovor diplomske naloge, ti bi pa sedaj kar takole na splosno zapovedoval kako naj bodo ljudje obleceni na ulicah?! Ja lej ga no, kaj bo pa moja babica rekla, k gre s kolesom k masi z ruto na glavi, cela pokrita.

Obrezujejo?! Ja, to ze zdaj. V vsaki bolnisnici. Ce pa kdo doma to pocne je pa ze danes nezakonito in prepovedano. A mislis, da se bo to se bolj pogosto pocelo, ce bo stala ena dzamija? :))


5.) če so vam đamije tok všeč, da bi jih radi gledali, si jih pojdite gledat v kako drugo državo kot zanimivost, tukaj pa jih ne rabimo.


A ne razumes, da ni stvar v tem kaj je nam vsec in kaj ne. Stvar je v tem, da lahko jaz postavim Shajalisce z Ucnim centrom za pripadnike vere Morskih Sesalcev, ce imam denar in vsa dovoljenja.

Daedalus ::

No, yupe, sedaj mi pa naštej nekaj držav ki imajo za ustavo Biblijo ali BhadhavatGhito ali kakšno drugo podobno versko traparijo - razen Korana. A bo šlo? Ne? Ne gre?


Na srečo smo take pizdarije že preživeli. Se pa tudi znotraj krščanstva najdejo fanatiki, za katere je sam Biblija the real thing in bi z veseljem ustanovili kako versko republiko. Al pa za začetek rpepovedali Darwina in učili kreacionizem. Samo, zaenkrat so še marginalizirani, pa jim ne ratuje najbolj.

Sicer pa kontraši - boste kr mogli spoštovat Ustavo. Razen seveda, če vam je bolj za prepire, čigar Bog je boljši in ma dajšega.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

jype ::

Pepca*Kardelj> No, yupe, sedaj mi pa naštej nekaj držav ki imajo za ustavo Biblijo ali BhadhavatGhito ali kakšno drugo podobno versko traparijo - razen Korana. A bo šlo? Ne? Ne gre?

Ti verjetno ne veš od kod izvira kastni sistem v Indiji? Bržkone ti ni jasno, kakšne so bile videti katoliške države (to so vse tiste, v katerih je imel papež najvišjo avtoriteto - in teh ni bilo malo)?

Pepca*Kardelj> No, sedaj mi pa naštej nekaj držav, katerih ustava in državni zakoni so prepisani iz Korana.

Iran, Savdska Arabija?

A ti bi raje, da se muslimani hodijo "izobraževat" v take države, kot da bi si pri nas postavili verski objekt? Da nisi kakšen fundamentalist, slučajno?

Pepca*Kardelj> In če se izve, da katera od teh držav hoče financirati gradnje Đamije tudi pri nas, sem odločno proti.

Zakaj pa? Saj EU tudi financira izgradnjo kulturnih centrov v "takih državah". A smo mi večje budale od iranskih islamistov? Zgleda že tko.

krneki0001 ::

jype,
1.) gradijo jo v našem okolju in v naše okolje ne spada taka stavba, pa mi je vseeno za koga jo gradijo.

2.) nikakršen muslimanski objekt ne paše v slovensko okolje, tako da sploh ni važno, kako bo zgledal

3.) smo dost stran od ZDA, švedska nam je pa mnogo bližje in glede tega, kar se na švedskem dogaja, bi jaz muslimansko vero v sloveniji celo prepovedal.

4.) Za razliko od večine, ne tepem ne žene in ne otrok, še manj pa pijem alkohol, tako da ne si vsega prilagajat tvojim domačim zadevam, če si ti pijanec in tepež ženo in otroke, ne imej za take še vseh drugih, ki take stvari sovražimo.

5.)zakaj pa ne prepovemo še hoferje, meni so te stavbe čisto odveč, raje bi imel tam majhen park, kjer bi se moji otroci lahko igrali.


In jype, dej si sopovedat, da islam ni samo vera tako kot ostale. Islam je sovražen do vseh ostalih in zahteva, da se ostali ljudje ne samo podredijo, ampak da postanejo islam ali umrejo. U bistvu je islam danes to, kar je bilo krščanstvo 600 let nazaj, ko so pobijal za vero vsakega, ki je ni hotel sprejeti.

In zmerni islam nikoli ni in nikoli ne bo obstajal. Islam je samo en in ta ni za v naše okolje.

Brane2 ::

Mene pa to ne zanima. Zanima me samo, če država spoštuje zakon. Če ga ne, potem se raje odselim, saj mi ama nihče ne more garantirat, da me ne bodo ob štirih zjutraj zvlekli iz postelje in ustrelili v tilnik, ker sem rekel, da je Pahor neresen.



Pa saj vemo že dolgo, da ga ne spoštuje, tudi pred tem vprašanjem. Kaj torej še iščeš tu - mislim, saj te ne podim, le sprašujem...
On the journey of life, I chose the psycho path.

mojsterleo ::

Lol kake tezke debate o eni usrani dzamiji, ki jo gradijo ze 40 let. Iz ene boga dzamije vi vidite nevarnost, da se bodo zaceli turski vpadi, slovenija bo postala islamska republika s seriatskim pravom, ipd. Spet drugi po pikolovsko iscejo napake v samem projektu. Pa to ni vec res no! Pri nas so ravno pred ene pol leta postavili novo jehovsko cerkev, pa noben niti pisknil ni, tukaj pa take halo cez eno dzamijo. Zarad mene ma lahko 100m visok minaret, da bojo vsi posranci zavistno buljili vanj vsak dan, ko se bodo fural v sluzbo. Bwahahamehehe!!

AmokRun ::

Ok skupina ljudi hoče več milijonov eurov vredno zgradbo, da bodo lahko molili in prišli v stik z _nadnaravnim bitjem_, ki živi nad oblaki.8-O
WTF pa kaj smo v srednejm veku slučajno?

Zgradbe za take osebke že imamo (lahko bi jih bilo še več), imenujejo se psihiatrične bolnice.>:D

Okapi ::

Islam je sovražen do vseh ostalih in zahteva, da se ostali ljudje ne samo podredijo, ampak da postanejo islam ali umrejo.


Še en, ki se mu niti sanja ne, kaj govori. In ki očitno še nikoli ni bil malo po svetu, da bi videl, kako so te reči videti v resnici (recimo v Turčiji, Egiptu, Jordaniji, Indoneziji ...).

Islam je v resnici bolj strpen do drugih ver kot krščanstvo. Kar pravzaprav dokazujejo tudi nekatera mnenja v tej debati.

O.

kixs ::

Sam eni ste pa res tezki nasprotniki cerkve in samo zaradi tega vzpodbujate dzamijo. Neverjetno!

Dzamija je znak - simbol in kot tak predstavlja tako dezelo kot muslimansko!


Zdaj pa se vprasajte od kdaj je ta dezela postala muslimanska?

Nekaj ljudi se preseli sem in zahtevajo simbole, ki ne spadajo v to podrocje!

lp

Brane2 ::

A misliš da bi policijska zasedba Hoferja bila obravnavana enako kot policijska zasedba katerekoli druge bajte?

Seveda ne.


V bistvu bi. Hofer bi lahko pizdil čez to zasedbo a dokler bi vse ostalo v okvirih zakonov, bi se zgodilo bolj malo.

Čisto drugače je z zasedbo verskega objekta.

Koneckoncev je UN posebej ščitil cerkve itd na območju balkana in pri poročanju škode so se napadi na cerkve obravnavali posebej.
ne boš videl da bi tako obravnavali recimo tovarne.


Predvsem pa - ne vem zakaj naj bi policisti zasedali džamije. A sem kaj spregledal?


Iz precej enakih razlogov, kot lahko zasedejo praktično katerokoli drugo bajto.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Vanich ::

Yupe: Ti verjetno ne veš od kod izvira kastni sistem v Indiji? Bržkone ti ni jasno, kakšne so bile videti katoliške države (to so vse tiste, v katerih je imel papež najvišjo avtoriteto - in teh ni bilo malo)?

Danes, yupe, danes. Kdo te je vprašal za par sto let nazaj?

Yupe: Iran, Savdska Arabija?

+ UAE? Nisem čisto prepričan.
Verjetno jih je še kaj.
Ni pa niti ene druge države, ki bi imela kakšno versko knjigo za ustavo. So samo tiste, ki imajo Koran. In za ustavo in za zakon.

Yupe: A ti bi raje, da se muslimani hodijo "izobraževat" v take države, kot da bi si pri nas postavili verski objekt? Da nisi kakšen fundamentalist, slučajno?

Yupe, naši muslimani se že hodijo izobraževat v islamske fundamentalistične države, si se že kdaj vprašal kje so naši Hodže naredili muslimansko šolo?
Preveri.
Ti isti Hodže pa potem naprej poučujejo naše muslimanske vernike - v skladu z znanjem in ideologijo, ki so jo sami prejeli - že veš kje.
Tako se to razširja.

Pepca*Kardelj> In če se izve, da katera od teh držav hoče financirati gradnje Đamije tudi pri nas, sem odločno proti.

Yupe:Zakaj pa? Saj EU tudi financira izgradnjo kulturnih centrov v "takih državah". A smo mi večje budale od iranskih islamistov? Zgleda že tko.

Kakšne kulturne centre gradi EU v Saudi Arabiji naprimer, je irelevantno. Ekvivalent bi bil velika katoliška katedrala v vsakem večjem mestu v Saudi Arabiji - kar je v domeni SF.
A jih izvoliš vprašat, če lahko zgradimo vsaj pol toliko cerkev v Saudi Arabiji, kot so oni zgradili Đamij po recimo EU? Eno? En majhen križek če lahko postavimo za kameljim hlevom?

In, če bo Đamijo plačala Saudi Arabija, se bo v Đamiji tudi učilo tisto kar se v Saudi Arabiji.
(Tako kot se uči v vseh đamijah, ki so bile financirane iz SA.)
Oni financirajo in tiskajo tudi učbenike - če ne veš.
Tiste učbenike, v katerih piše da mora Islam za vsako ceno osvojiti cel svet, kjer piše, da si ti Kafir in da tvoje življenje v očeh pravih vernikov in Alaha ni vredno pol poizde mrzle vode, tiste učbenike, kjer pravi, da je treba skozi Đihad osvojiti cel Dar al Harb in ga spremeniti v Dar al Islam?

krneki0001 ::

Islam je sovražen do vseh ostalih in zahteva, da se ostali ljudje ne samo podredijo, ampak da postanejo islam ali umrejo.


Še en, ki se mu niti sanja ne, kaj govori. In ki očitno še nikoli ni bil malo po svetu, da bi videl, kako so te reči videti v resnici (recimo v Turčiji, Egiptu, Jordaniji, Indoneziji ...).

Islam je v resnici bolj strpen do drugih ver kot krščanstvo. Kar pravzaprav dokazujejo tudi nekatera mnenja v tej debati.

O.


To kar tebi v jordaniji in egiptu kažejo kot turistu, je nekaj drugega. Ne vem zakaj v ondoneziji vsake tok časa lokali in diskači v zrak letijo, če je islam tako strpen (ja v zrak jih mečejo islamski skrajneži, ki se spravljajo na turiste), ne vem zakaj je alžirija recimo tako osovražena, sej samo ugravbljajo in pobijajo tujce, ker niso prave vere.

Ne govori o strpnosti, ker nekaj je tisto da služijo s turizmom, nekaj pa je to kar počnejo, ko turistov ni. V sloveniji si ne želim muslimanskih znakov, ne želim si kamenjanja in ne želim si da bi ženske bile manj vredne od potepuškega psa.

In ja, tudi to je islam, kjer je ženska vredna manj od potepuškega psa, kjer jo mož lahko ubije že zato, ker je sama brez spremstva šla do 10m oddaljene tržnice, ko ji je zmanjkalo zelenjave za v nedeljsko župco.

Ziga Dolhar ::

Pepca:

Islam ni samo religija, ampak celoten družbenopravni sistem in zapoveduje in nareka zakone in pravila za vse človeške dejavnosti. V tem grmu čepi Ajatolah.


Enako rimokatoliška cerkev in njihovo kanonsko pravo. Narekuje zakone in pravila za celostno obnašanje človeka.

Laična država jih kakopak ne šljivi. Oz. jih šljivi toliko kot druge zainteresirane posameznike in interesne skupine, krožke, društva.
https://dolhar.si/

jype ::

Brane2> V bistvu bi. Hofer bi lahko pizdil čez to zasedbo a dokler bi vse ostalo v okvirih zakonov, bi se zgodilo bolj malo.

Pri džamiji pa - bi bilo drugače?

Brane2> Čisto drugače je z zasedbo verskega objekta.

Ne verjamem ti.

Brane2> Koneckoncev je UN posebej ščitil cerkve itd na območju balkana in pri poročanju škode so se napadi na cerkve obravnavali posebej. ne boš videl da bi tako obravnavali recimo tovarne.

Jasno - ker se v tovarnah niso skrivali civilisti - v cerkvah so se pa.

Brane2> Iz precej enakih razlogov, kot lahko zasedejo praktično katerokoli drugo bajto.

Torej je treba prepovedati graditi tudi "katerokoli drugo bajto", ker se zna najt množica ljudi, ki bo popizdila, če jo "policija zasede".

Okapi ::

In ja, tudi to je islam, kjer je ženska vredna manj od potepuškega psa,


Beati pauperes spiritu, quoniam ipsorum est regnum caelorum.

O.

Ziga Dolhar ::

Sam veš, da cerkev že sama zase ima določene posebne pravice-neplačevanje določenih davkov, zakonska zaščita objektov itd.


Predvsem je "Vatikan" oz. Sveti Sedež subjekt mednarodnega prava, ki je po svojih pravicah v mednarodnem pravu podoben državam, s svojo suverenostjo.

Tudi tuji diplomati in njihova predstavništva uživajo posebno varstvo.
https://dolhar.si/

krneki0001 ::

Pepca:

Islam ni samo religija, ampak celoten družbenopravni sistem in zapoveduje in nareka zakone in pravila za vse človeške dejavnosti. V tem grmu čepi Ajatolah.


Enako rimokatoliška cerkev in njihovo kanonsko pravo. Narekuje zakone in pravila za celostno obnašanje človeka.

Laična država jih kakopak ne šljivi. Oz. jih šljivi toliko kot druge zainteresirane posameznike in interesne skupine, krožke, društva.


Razlika je v tem, da mi kanonskega prava ne izvajamo na sodiščih in na ravni države, oni pa šeriatsko pravo upoštevajo kot edino pravo.

jype ::

Pepca*Kardelj> Ekvivalent bi bil velika katoliška katedrala v vsakem večjem mestu v Saudi Arabiji - kar je v domeni SF.

Zakaj naj bi pa EU financirala katoliške katedrale? Saj nismo prismojeni. Naša kultura pač ni taka kot je kultura islama. Seveda pa verjamem, da bi ti rad, da se islam še bolj radikalizira in da postane nekaj podobnega levičarskim skrajnežem. Moderna teroristična ideologija, pa to. Rad bi, da se islam razvija v SA in v Iranu, ker ima tam bistveno več možnosti za to da se razvije v masovno psihozo. Tvoji interesi so... Čudni.

nebivedu> V sloveniji si ne želim muslimanskih znakov, ne želim si kamenjanja in ne želim si da bi ženske bile manj vredne od potepuškega psa.

Če pa ženske kamenjajo nekje drugje, pa to ni več tvoj problem, al kako naj si razlagamo to da "tukaj pa džamije ne bo"?

nebivedu> Razlika je v tem, da mi kanonskega prava ne izvajamo na sodiščih in na ravni države, oni pa šeriatsko pravo upoštevajo kot edino pravo.

To je njihov problem. Mi se moramo za začetek držat lastnih zakonov, potem pa lahko pričakujemo, da se bodo oni civilizirali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Alencica ::

Kdor misli, da je đamija namenjena slovenskim muslimanom je, milo rečeno, kratkoviden.
Vsi FDVjevci in anarholevičarji pa slepo trobijo za đamijo pa še sami ne vedo, zakaj točno.
V đamijah se prenašajo, (v živo ali posnetki) verski nagovori muftijev, ajatol z bližnjega vzhoda, ki nimajo nobenega družbeno-politično-zgodovinskega stika s Slovenijo/Evropo. Iz pričevanj s českih in nemških đamij gre ponavadi za explictino "infidel" nestrpno vsebino.

Veleumnost slovenceljnov in nesposobnost kritične distance, neposlušnost in ignoranca do preteklih evroislam izkušenj bo privedla do neprijetnih situacij (nekaj hipotetičnih primerov je Brane2 izpostavil), ki bodo utelešala to napetost oz. konflikt med nenaklonjenim prebivalstvom, ki mu samozvana "new-deal-evro-širok-konsenz-no-matter-wtf" poltika in "poltično korektni" mediji subtilno natikajo prisilni jopič in ga pitajo s psihoaktivnimi sedativi, da ne bil pod stresom.

krneki0001 ::

In ja, tudi to je islam, kjer je ženska vredna manj od potepuškega psa,


Beati pauperes spiritu, quoniam ipsorum est regnum caelorum.

O.


Zakaj pa po slovensko ne napišeš?

Zakaj pa vsaj dokaza ne daš, da je nasprotno od tega, kar sem jaz izjavil? Recimo kaka slika iz saudske arabije, kjer bi lahko kaka ženska vozila avto, bila oblečena v minico in bi sama lahko hodila naokoli brez da bi jo vsaj en moški nadziral.

U bistvu bi bila dovolj slika saudijke v minici sredi saudske arabije že dovolj za dokaz.

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::

Jasno - ker se v tovarnah niso skrivali civilisti - v cerkvah so se pa.


Ne me silit da ti najdem primere, ki so se zgodili v tovarnah.


Torej je treba prepovedati graditi tudi "katerokoli drugo bajto", ker se zna najt množica ljudi, ki bo popizdila, če jo "policija zasede".


Rad bi videl, odkod si izpeljal ta "torej". Sem rekel slučajno "prepovejmo gradnjo" ? Sem rekel kdaj da so naši muslimani nori skrajneži ?

Ampak če smo že na primeru "katerekoli druge bajte", potem je moj odgovor "mogoče".

Če imaš aparat, ki vedno upošteva trenutne politične okoliščine bolj kot lastno ustavo, potem bi znala bit zate ta "množica ljudi, ki bi popizdila" _jako_ nevarna.
Sploh, ker bi te efektivno lasnta policija nasadila- ustava bi ti prepovedovala ustrezno obrambo ( ker to počne lahko samo državni aparat), policaji bi te pa mirno gledali.

Že videno in sploh ne tako malo verjetno.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Ziga Dolhar ::

Pepca:

Islam ni samo religija, ampak celoten družbenopravni sistem in zapoveduje in nareka zakone in pravila za vse človeške dejavnosti. V tem grmu čepi Ajatolah.


Enako rimokatoliška cerkev in njihovo kanonsko pravo. Narekuje zakone in pravila za celostno obnašanje človeka.

Laična država jih kakopak ne šljivi. Oz. jih šljivi toliko kot druge zainteresirane posameznike in interesne skupine, krožke, društva.


Razlika je v tem, da mi kanonskega prava ne izvajamo na sodiščih in na ravni države, oni pa šeriatsko pravo upoštevajo kot edino pravo.


Pa naj ga, če želijo. Tako kot kristjani kanonsko upoštevajo kot edino.

Naša sodišča seveda ne šljivijo ne enih ne drugih.
https://dolhar.si/

Vanich ::

Žiga Dolhar: Enako rimokatoliška cerkev in njihovo kanonsko pravo. Narekuje zakone in pravila za celostno obnašanje človeka.

Laična država jih kakopak ne šljivi. Oz. jih šljivi toliko kot druge zainteresirane posameznike in interesne skupine, krožke, društva.

Ne vem, če kje v Bibliji piše, da mora cerkev obvezno voditi državo? A? A piše?
Kolikor vem, piše: "Daj Cesarju kar je cesarjevega in Bogu kar je božjega."

Za razliko od Korana, ki ZAPOVEDUJE! Islam in Šerijat v vseh porah človeške družbe.

Kot sem že omenil, ni na svetu nobene države (mogoče edino Vatikan? -Nisem prepričan), ki bi imela zakon in ustavo utemeljeno na kakšnem verskem spisu .
Samo nekatere muslimanske države imajo tako ureditev, veliko jih pa tja še gravitira.
Kar je v današnjem času zelo žalostno, IMHO.

Ziga Dolhar ::

Za razliko od Korana, ki ZAPOVEDUJE! Islam in Šerijat v vseh porah človeške družbe.


In kaj potem, če to Koran zapoveduje?

A misliš, da bo Ustavno sodišče ugotovilo, da je naša Ustava v neskladju s Koranom, in bo treba Ustavo spremenit?

Madona no! Če bi ti vedel, kaj vse določajo pravila našega debatnega krožka ...
https://dolhar.si/

krneki0001 ::

Pepca:

Islam ni samo religija, ampak celoten družbenopravni sistem in zapoveduje in nareka zakone in pravila za vse človeške dejavnosti. V tem grmu čepi Ajatolah.


Enako rimokatoliška cerkev in njihovo kanonsko pravo. Narekuje zakone in pravila za celostno obnašanje človeka.

Laična država jih kakopak ne šljivi. Oz. jih šljivi toliko kot druge zainteresirane posameznike in interesne skupine, krožke, društva.


Razlika je v tem, da mi kanonskega prava ne izvajamo na sodiščih in na ravni države, oni pa šeriatsko pravo upoštevajo kot edino pravo.


Pa naj ga, če želijo. Tako kot kristjani kanonsko upoštevajo kot edino.

Naša sodišča seveda ne šljivijo ne enih ne drugih.


Zaenkrat na srečo ne.

jype ::

Pepca*Kardelj> Ne vem, če kje v Bibliji piše, da mora cerkev obvezno voditi državo? A? A piše?

Seveda piše.

Pepca*Kardelj> Za razliko od Korana, ki ZAPOVEDUJE! Islam in Šerijat v vseh porah človeške družbe.

V vseh teh svetih bukvah piše svašta. Fritzl je ziher v Bibliji našu inspiracijo, da je hčerko zaprl v klet in jo deset let naskakoval.

Pa js nč ne vidm, da bi ljudje rekl, da zdej pa ne bomo več teh čudnih špičastih bajt delal.

Pepca*Kardelj> Kot sem že omenil, ni na svetu nobene države (mogoče edino Vatikan? -Nisem prepričan), ki bi imela zakon in ustavo utemeljeno na kakšnem verskem spisu .

Daj malo zgodovino preštudiraj, no. Da boš videl zakaj je v bistvu nujno, da imamo v EU čimveč džamij.

Pepca*Kardelj> Kar je v današnjem času zelo žalostno, IMHO.

Seveda, zato je pa neodgovorno pustiti muslimane, da postanejo religiozna različica sodobnih nacistov.

krneki0001 ::

Za razliko od Korana, ki ZAPOVEDUJE! Islam in Šerijat v vseh porah človeške družbe.


In kaj potem, če to Koran zapoveduje?

A misliš, da bo Ustavno sodišče ugotovilo, da je naša Ustava v neskladju s Koranom, in bo treba Ustavo spremenit?

Madona no! Če bi ti vedel, kaj vse določajo pravila našega debatnega krožka ...


Problem je v tem, da islam ni ravno vaš debatni krožek.

Mahdi ::

ENO VPRAŠANJE...

Zakaj bodo muslimani iz tujine donirali svoj denar za izgraditev kulturno-verskega centra v Sloveniji, če od tega ne bodo imeli nič? Ste kdaj vi, Slovenci, donirali svoj denar za izgradnjo kakšne slovenske hiše v ZDA, kjer bi se lahko v miru zbirali tam živeči Slovenci? Niste! Zakaj? ker vas ne zanima, kje in kako se bo družil en Slovenec v ZDA. Zakaj pa muslimane iz Hrvaške in verjetno tudi iz islamskih držav zanima, kje in kako se bodo družili muslimani v Sloveniji, in so zato pripravljeni donirati tudi svoj denar??? To je sedaj vprašanje...

Okapi ::

Ste kdaj vi, Slovenci, donirali svoj denar za izgradnjo kakšne slovenske hiše v ZDA,

Eh, še en, ki ne ve, kaj govori. Na tisoče Slovencev prispeva denar za katoliške misionarje, da širijo edino pravo vero po svetu.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Vanich ::

Pepca*Kardelj> Ekvivalent bi bil velika katoliška katedrala v vsakem večjem mestu v Saudi Arabiji - kar je v domeni SF.

Yupe: Zakaj naj bi pa EU financirala katoliške katedrale? Saj nismo prismojeni. Naša kultura pač ni taka kot je kultura islama. Seveda pa verjamem, da bi ti rad, da se islam še bolj radikalizira in da postane nekaj podobnega levičarskim skrajnežem. Moderna teroristična ideologija, pa to. Rad bi, da se islam razvija v SA in v Iranu, ker ima tam bistveno več možnosti za to da se razvije v masovno psihozo. Tvoji interesi so... Čudni.
---------------------------------------------------------------
Pepeca*Kardelj:
Nisem mislil, da bi EU financirala gradnjo cerkva.
Financirala bi jo cerkva sama - še zelo rada, samo to ni mogoče, dokler ti za zapustitev muslimanske vere v SA odsekajo glavo. Glatko.

Ne vem, od ti ideja, da veš kaj bi jaz rad.
Islamu pa sploh ni treba še večje radikalizacije, jo ima že sedaj po defaultu čisto dovolj in je že zdavnaj presegel vse kar so levičarski skrajneži imeli za ponuditi , najmanj za faktor x10.

Sploh pa ni treba verjeti meni, vprašaj tiste zblojence ki se rastreljujejo - v čigavem imenu se in zakaj. Sami navajajo Koran, Đihad in Hadith. Nisem jih vlekel za jezik, sami pravijo. In jaz jim verjamem.

Islamu pa želim, da se vrne za 30 - 40 let nazaj. Sploh v Iranu. Poglej posnetke za časa Šaha in pa primerjaj z današnjimi. Takrat ni bilo niti ene rute niti ene ninđe nikjer po Teheranu. Pa poglej tole žalost danes.
««
5 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Prispevki za gradnjo džamije (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26448578 (44902) Ziga Dolhar
»

Džamija v lj na cesti dveh cesarjev (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27816227 (11770) Daedalus
»

referendum (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10036084 (34579) Gr0unD Zer0
»

Trenja - DŽAMIJA:)?? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Problemi človeštva
60732531 (24937) kuglvinkl

gradnja đamije!

Oddelek: Loža
171739 (1454) Gandalfar

Več podobnih tem