» »

nasvet pri nakupu zacetnega hi-fi sistema

nasvet pri nakupu zacetnega hi-fi sistema

AnubisOfDoom ::

pozdravljeni,
zanimam se za nakup ojacevalca in zvocnikov. ojacevalec naj bi bil surround in zvocnike 2.1. Ali se sploh, da kupiti tak ojacevalec v rangu nekje do 60 000 sit kaksne v redu firme (JAMO, NAD, ONKYO,...). Za zvocnike pa sploh nimam obcutka za ceno, rad bi sistem 2.1, potrosil pa bi rad tudi okrog 60 000 sit. ali je v sloveniji kaksna trgovina, ki prodaja tako robo (ven se nebi vozil) in da je po moznosti predstavljena na internetu, se bolje pa bi bilo ce mi poveste za tocen model, da se ga potem odpravim poslusat, sem iz skofje loke, tako, da ravno v maribor se nebi vozil in se nekaj, ce se mi nakup takega zacetnega sistema sploh splaca??

Stepni Volk ::

O zvočnikih je zapisano že v: [Hi-Fi] - O zvočnikih - za začetek si lahko prebereš moj prvi prispevek na 2 str.... in na koncu te teme je tudi nekaj govora o receiverjih... vmes pa veliko filozofiranja o kablih... ali naj stanejo 1EUR ali 500EUR na meter >:D

pblaz ::

Ja, ojačevalec ti vsekakor priporočam, da kupiš nadov, imajo jih v Avdioclubu v Kranju, od A do Ž v Intersparu na Viču in Avdioclubu v Fužinah. Tak ojačevalec ti bo dolgo časa dobro služil, pa tudi pri poslušanju glasbe so bo dobro obnesel.
Avdioclub pa ima tudi zvočnike Athena, ki pomoje potolčejo vse v tem cenovnem rangu.
Za zvočniške kable ti svetujem, da ne zapravljaš preveč, temveč uporabiš trde CAT5 mrežne kable, ki so prepleteni in se dobro obnesejo.

AnubisOfDoom ::

aha hvala, sej s kabli nebi komplicirov, zvocnike se bom tako al tako odpravu poslusat v trgovino, ce mi jih pa ne bojo dali jih pa pac ne bom kupu, btw Stepni Volk hvala za link, imata mogoce se ime kaksne firme, ki proizvaja zvocnike in je v rangu do 60k (2.1), ce se sploh da dobiti solidno moc in kvaliteto v tem rangu, ker z ojacevalci sem skoraj zihr da ce bom ubodu kakega NADa ali JAMOta ali MARANTZa pol ne morem falit... je tako? v glavnem pisite se

AnubisOfDoom ::

hmmm se nekej rabu bi ojacevalc za surround sistem, ce mi lahko prosim priporocite kaksen dolocen model od kake firme

glinik ::

V surroundu prednjačite Onkyo, Denon in morda kakšna Yamaha. Zdaj pa hitro na temo VSE O HI-FI ZVOČNIKIH !!! Hočeš veded kateri model? Saj veš, več $$$, več muzike :D

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

pblaz ::

Trancedeejay ::

pblaz - me prav zanima kje si nasel trgovino audioclub v fuzinah - namrec ne obstaja.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

Trancedeejay ::

Pa se nekaj - UTP kabel je za sprobat, vendar v nekaterih sistemih zadusi visoke tone(ce sistem sika je UTP ravno prav). Brat je bil razocaran nad tem kablom.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

pblaz ::

UTP kabel se je do zdaj pri kar nekaj sistemih obnesel dobro.
Ok, zajebal sem, avdiocluba ni v fužinah, je pa Corradov dealer:

Link

Technotop
Nove Fužine 47
1000 Ljubljana
tel.: 01-546 1850

Trancedeejay ::

HI
Bom pa ze vedel, saj sem delal za Technotop na lanskem HI-FI showu.
Moj UTP kabel smo sprobali tudi v hiendfi sobi na letosnjem hi-fi showu - imam tudi slike.
Si kabel sam sprobal? Jaz sem ga, pa ne enega - je pa res da vse od iste firme - dolzina ni kazala bistvenih sprememb v zvoku.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

pblaz ::

ja, sam sem ga sprobal, misliš, da sem nekje prebral, zdaj pa to nakladam okoli?

Asgard ::

Jest poseduje marantz 4200 serijo ojacevalca pa infinity alpha zvočnike pa seka zadeva. Ok ni za rave poslusat sam rock pa tako musko pa rula. Ni lepšega kot enga upizdit pa musko nabit pa zaspat :D .

Poišči kako trgovino ka je specializirana za te zadeve pa ti bodo zihr sestavl en sistem ka bo vredu za tvoj žerp in potrebe.
Ena takih je http://www.stylos-sys.com/ in mislim da tip oblada zadevo. Sam kolk pa kej cene pa ne vem točno ka je model audiofil. Drgač pa sodeluje z kuzmo tak neki ze more bit od njega. Mislim kar sem jaz slišal seka sam sem poslušal sistem za 6000 evrov . :D
We hate Duplicators !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Hi-Fi] - Oprema / naprave (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Zvok in slika
74073135 (5098) MaStr
»

Zvočniki in receiver (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8318906 (16616) car100
»

[Hi-Fi] - O zvočnikih (strani: 1 2 3 428 29 30 31 )

Oddelek: Zvok in slika
1501187076 (52219) Janac
»

[Hi-Fi] - Debata: Kabli, kabli, kabli ... (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Zvok in slika
92562229 (29053) rs1975
»

dvd player + receiver - najbolsi nakup za max. 120.000 sit

Oddelek: Zvok in slika
252100 (1707) AniMatic

Več podobnih tem