» »

Votaj za Busha

Votaj za Busha

Hux ::

Sami ::

Nikoli za Busha...:|
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Binji ::

Afganistanci kr za Busha glasujejo...8-O
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Stampl ::

omg kuk kerry vod....sej je prov!:D
na finskem ga imajo se posebej radi: score ej 2200 proti 21k:D

TheJack ::

Če sem prav štel, bi Bush zmagal v Afganistanu (in to komaj za en procent! V Afaganistanu!) Azerbajdžanu, Kongu, Ekvatorialni Gvineji, Ferskih otokih, Lihtenštajnu, Mavretaniji, Nigru in v Papui Novi Gvineji.

Se bere skorajda kot njegova ''koalicija voljnih'' tale spisek...:D

dëych ::

oki..zdej je že 28k :D

Sm če pa za Slovenijo pogledaš je pa 5 % za busheka, za kerry-a pa 94 % :D Kam je šu pa tist 1% :8) ?

Thomas ::

Nekaj nas pa je za Busha, v Ameriki celo večina. Izkazalo se bo, da smo imeli prav.

Najhitreje se bo izkazalo, če slučajno zmaga Kerry. Too weak for the job! Na daljši rok se bo pa seveda videlo tudi skuzi Bushevo zmago. Ki je meni recimo, celo pomembnejša od zmage opozicije pri nas. Ker pri nas bo že nekako, tako ali tako, za cel svet pa je zmaga Busha nadvse odločilna reč.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MadMicka ::

Večina na Zemlji nas je proti Bushu!

Izkazalo se je, da imamo prav.

Upam, da se ne bo potrebno izkazati še enkrat...

p.s.: kok so dobre take usrane parole v stilu Thomasa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Thomas ::

To da mislite, kako se je izkazalo da imate prav, je sestavni del vaše zablode.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Jackal ::

Če v tem dvoboju zmaga Bush, bo pa skoraj zagotovo njegov(a) naslednic(a) Hillary. Upam da se je kaj naučila od soproga.
Mogoče bi bilo celo prav, da Bush zmaga na tokratnih volitvah. Tako bo Amerika pod njim vsaj pokazala svoj pravi obraz in njihovo razumevanje demokracije. Poleg tega bo državi še bolj padla "popularnost" kot jim je že.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

MadMicka ::

Tomas, tvoja velika zabloda je, da v politiki v demokratičnih državah iščeš zablode.

p.s.: razno razne ekstremne stranke, ki zgolj obstajajo in ne pridejo na oblast, le potrjujejo pravilo... če sploh kdo razume o čem govorim..

Ziga Dolhar ::

Pred časom je v The Economistu nekdo v pismih bralcev komentiral nek (pro-Kerryevskih) članek o ameriških volitvah, takole nekako:

Dokler v ZDA nimate volilne pravice, je vaše mnenje irelevantno.

[Povezave žal ne najdem.]

Bojim se, da ima tip prav.
https://dolhar.si/

Thomas ::

> če sploh kdo razume o čem govorim..

Dvomiš, da te kdo razume? Jest tudi.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Azrael ::

Hmm...

Res zanimivo kako se zgodovina ponavlja, leta 1984 je bil v tekmi zdaj že pokojni presednik Ronald Reagan in Walter Mondale. Tudi takrat je bil "ves svet" proti Reaganu, v naših medijih je bil Reagan najmanj drugi Hitler, tisti ki bo uničil svet itd., vsaka njegova nerodnost je bila razkričana in napihnjena na vse strani...

Po objavi rezultatov volitev, so sledili komentarjih v stilu, kako je v Ameriki vse podkupljeno in jih bo v nekaj letih vzel hudič, čez par let pa je Reagan (tudi v naših mediji) postal eden najboljših in najbolj priljubljenih presednikov ZDA vseh časov. Zelo resno mislim, da bo G. Bush dobil drugi mandat, kar ne bo preveč težko, Kerry je itak klovn, da mu ni para.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Wox ::

LOL

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wox ()

TESKAn ::

Reagan je imel alzheimerjevo po vsej verjetnosti že ko se je bojeval za belo hišo. Uspešen pa predvsem zato, ker je imel hudirjevo dobro ekipo okrog sebe. Bush pa ima žal ekipo, ki sicer deluje...to je pa tudi IMO vse.
P.S.: JFK je bil tudi bolan. V bistvu terminalno...zanimivo, da so naj predsedniki ZDA imeli hude bolezni.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Azrael ::

>zanimivo, da so naj predsedniki ZDA imeli hude bolezni.

Isto tudi presedniki Francije: Pompidou, Mitterrand, pa verjetno še kateri.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

TESKAn ::

Ven lahko potegnemo - najboljši so tisti predsedniki, ki znajo postavit prave ljudi na prava mesta in jih potem pustit pri miru, da opravijo svoje delo, kot je treba:).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

christooss ::

Ups glasoval sem za SLOVAKIO.

Zgosi se tudi največjim
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Dr_M ::

hehe, par zblojenih dus res glasuje za bushmana...

bog nam pomagi, ce bo bush predsednik.


ampak se zdej mi ni jasno, kako je lahko v demokraticni drzavi predsednik clovek, ki ga ljudstvo sploh ni izvolilo...
je bushman morda diktator? vede se ze tako... NUKE THEM ALL!!!
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Luka Percic ::

Ljudstvo ga je izvolilo. Ok?

Popolnoma po pravilih je bilo vse. A da nepoznaš pravil? Kaj se glasiš potem?

Dr_M ::

aha....kako so ga izvolil, ce je meu pa manj glasov??

sej to je splosno znano, da je predragi ocka GB zrihtu bashmanu mlajsemu predsednisko mesto...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Thomas ::

> sej to je splosno znano,

To me spominja na stalinistični besednjak:

"Splošno je znano" - kadar niti najmanj ni jasno, da je tako.

"Potemtakem" - kakor da nekaj sledi iz nečesa. V resnici seveda ne.


Ultralevičarstvo je recidiv Stalinizma. Nekaj žolča zlije po Bushu. Jasno, on je realna grožnja za ultralevičarstvo.

drejc ::

No, kompleksnost volilnih sistemov je morda preveč za večino.

Primer, po d'hondtovem sistemu ne rabis absolutne, niti relativno relativne (urg!) vecine za vstop v parlament. Matematično ta sistem favorizira stranke in ne kandidate.

Smo pa imeli pred časom referendum za večinski sistem, ki je pravičen za kandidate, pa ga je naveza LDS, DeSus, ZLSD, SMS enoglasno zavrnila, pa čeprav je referendum uspel in ga je potrdilo ustavno sodišče. Dobr da so kmal volitve ;)

Dr_M ::

Thomas: ti bi biu dobr za standuo komedijanta.

kr neki prbijas v 3 krasne, pa sploh neves o cem govoris.

no ja, dopuscam moznost, da nisi spremlju volitev takrat in pac neves kako so se stvari odvijale. samo, ce ti neves, se ne pomeni, da NIHCE neve.




Neverjetno je, da sem zmagal. Kandidiral sem zoper mir, blagostanje in naslednika tedanjega predsednika

Geroge W. Bush
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Ziga Dolhar ::

> ampak se zdej mi ni jasno, kako je lahko v demokraticni drzavi predsednik clovek, ki ga ljudstvo sploh ni izvolilo...

Seveda ga ni izvolilo ljudstvo. Nihče tega niti ne pričakuje: v ZDA [na papirju] nimajo neposrednih volitev, kot npr. v Sloveniji.

Po drugi strani elektorji običajno dejansko volijo kandidata, katerega je izvolilo ljudstvo. Težava pa je, da zaradi redukcije števila prebivalstva na število elektorjev nujno [potemtakem! :))] pride do razhoda pri načelu enake volilne pravice.

Ampak tudi na slovenskih poslanskih (kaj šele občinskih) volitvah pride do takega razmika.

Pa vse to nam je celo vnaprej znano. Enako kot Američanom.

Ampak ne. Bush nima popularnega mandata, ker nekaterim njegova izvolitev pač ne ustreza.

p.s.: jaz bi volil za ne-Busha. Pa se vseeno ne morem strinjat s takimi trditvami.
https://dolhar.si/

Thomas ::

Hja no, glas prebivalcev različnih zveznih držav ni enako vreden. Ker ni razmerje elektorjev enako razmerju volilcev ali prebivalcev.

Jebi ga, zadeva niha par procentov sem in tja.

Tako je tudi v Sloveniji. Samo da nimamo teh parih procentov, pač pa kar 250%. Novo mesto je volilna entiteta, vredna toliko kot ena Zasavska. Samo da ima NM 22000 volilcev, tisti del Zasavja pa 8000.

Samo se zaradi tega seveda nihče ne razburja.

Res, res.

Thomas ::

> Thomas: ti bi biu dobr za standuo komedijanta.

> kr neki prbijas v 3 krasne, pa sploh neves o cem govoris.

DR_M ... jest vem o čem govorim - in to zelo dobro. Ti pa ne dojemaš preveč, to pa tud vemo.

Dr_M ::

Ti pa ne dojemaš preveč, to pa tud vemo.

to si ti misls, da ves neki, kar sploh ni res. :)


oh kok je lepo prodajat blodnje okol...;>
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Thomas ::

> to si ti misls, da ves neki, kar sploh ni res

Kaj ni res? Zagorje in Novo mesto? Da v pa USA ta procent ni zelo velik? Da popular vote je na % blizu electoral vote?

> oh kok je lepo prodajat blodnje okol...;>

Boš že vedu, sej to delaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

Dr_M ::

seb enakega vedno prepoznas, vidm... :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

_sas_ ::

Dr_M trije so ti razložili kako stvar poteka, ti pa še vedno trdiš da to ni tako, ker je itak "splošno znano", da je drugače.

razloži še nam to, kar je "splošno znano" ali pa bodi raje tiho, ker debato samo na preveč osebno raven spuščaš.

Thomas ::

DR_M,

Jest sem torej tebi enak?

Potem (tudi) ti "samo nabijaš v 3 krasne"?

Tudi s to izjavo?

Da se rešimo paradoksa, samo tebe razglasimo za takega, pa je.

Če mene, se ne. Ker ti se razglašaš za nekredibilnega sam in si vir protislovja.


Sam tega že ne štekaš, sej vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

perci ::

Fanta, nehajta z obkladanjem - me ze zlo prsti srbijo.

Azrael ::

Khm, te beta volitve so zelo beta, vsak kdor hoče, lahko glasuje kolikorkrat se mu zljubi...(sicer pa drugače itak ne more biti).

Res me zanima koliko bodo rezultati teh beta volitev razlikovali od realnih (mislim, da razlika kar precejšna).

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Will Hillary own some republican ass? (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Problemi človeštva
112359849 (28150) poweroff
»

Bush zmagal na volitvah? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
40822434 (16425) Phil
»

Predsedniške volitve v ZDA 2004

Oddelek: Problemi človeštva
262548 (2004) Daedalus
»

Prenos soočenja Kerrya in Busha - kje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
906577 (4782) mlamat
»

Fahrenheit 9/11 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23112487 (7890) Caligula

Več podobnih tem