» »

NEC dvd-rw 3500/3520/3540

NEC dvd-rw 3500/3520/3540

««
7 / 30
»»

Quikee ::

Herrie 2.27 ne obstaja ... razn ce mislis Herrie 2.17 =) Kot sem ze reko mam Liggy beta 8.. ker je edini FW, ki ma speedhacke. BTW Liggy beta 7 in prejsnji so temeljili na Herrie 2.17 ta pa temelji na TDK 2.C7 =)

Quikee ::

OK.. ker tolko sprasujete o FW sem naredo primerjavo verzij strategij pisanja, ki so v orginalno izdanih FW. Ker so se izpeljave teh FW teh nisem omenil ker so verzije iste kot v teh. Tako ma Liggy beta 8 recimo isto kot IO-DATA 2.27, Liggy beta 7 in Herrie 2.17 isto kot TDK 2.C7 itd.. Klik

Ter se graf, kakega dobis v Nero CD/DVD Speed ce ni vkloplen UDMA 2 oz. je Multi-Word DMA. Klik

Ce se pa koga zanima pa lahko dam KProbe scane vecine medijev kaj sem jih posnel z NEC-om 3500 na server.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Quikee ()

MEDENA ::

DELA WEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

12X-16X

pa še ugodno dobim te maxwell :D

Quikee ::

Hehe =)
Ne veseli se prehitro.. ni ravno dobre kvalitete ce pises na ta medij s 16x ali 12x.. sicer meni kjub temu deluje ok ampak ce preveris s KProbe vidis da je PI in PIF kar visok. =) Je pa zato skoraj perfekten pri 8x.

MEDENA ::

dej mi kak link od tega kprobe...pa čemu služi sploh....sej k dam dvdinfo pro scan je vse ok ?

a ta kprobe dejansko ti pove kok časa ti bo medij delal ok ? lol hehe

mchaber ::

MEDENA dej napis katerega si naložu? TDK 2.C8? pa se link dej:D
.

Quikee ::

Ma ne nea ti pove kolko casa ti bo medij drzo.. fajn bi blo ce bi kaj takega obstajalo =) KProbe je orodje, ki je samo za LiteOn pogone. Pove pa ti kje prakticno se kaksnega podatka ni moglo tocno prebrat in je mogel posredovat mehanizem za popravljanje napak. Ne vem kak bi ti tocno to povedal. Meri se to v PI oz Partiy Inner, ter PIF oz. Parity Inner Fail - vcasih tudi PO oz. Parity Outer. Manj je tega boljse je =) Ves o tem: Klik

Torej po standardu naj ne bi PI presegal 280 in PIF 4.. ce testiras pri 1x hitrosti. Meni je to Maxell pri 16x in 12x presegel to mejo.. samo ne v vecjih delih in testiral sem pri 4x hitrosti tak da lahko reces da je OK =) Pri 8x hitrosti pa je bil dalec od te meje.

mchaber: Vsi 3500 FW so zbrani tukaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Quikee ()

MEDENA ::

tega sem dal

2C8_SE_Ritek_4X_DL.rar - TDK 1616n v2.C8 firmware with RPC1 (Region Free), Riplock Removed and Support for Ritek D01

link je kle

http://www.micheldeboer.nl/firmware/ind...

vsi fwji

SMARTBUY 8X delajo 12x !!!

spekel DVDR 4466MB v 6:50 :D

Quikee ::

MEDENA: Kaki Media ID te majo toti SmartBuy-i pa kolko stanejo ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Quikee ()

MEDENA ::

Media code/Manufacturer ID PRODISC R03

uradno 160 sit...drugače pa VIP cena v Comtronu :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

Quikee ::

Prodisc je kr ql prizvajalec. Njihovi diski se ful lepo pecejo na 3500.. samo obstajajo boljsi.. MXL RG03 je ze en taki =) Morm si jih it kupit par da jih sprobam tak za finto =)

MEDENA ::

evo MAXWELL 8X/16X 5:55 4466MB DVDR:D



Zdej si bom pa naredil zalogo SMARTBUY+MAXWELL....za 5000 SIT :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

Quikee ::

Vazic =P Meni je z Herrie 2.17 FW zapeko v 6:00 =)

MEDENA ::

wow z novim fw tudi bere bolje!!!!

prej določene medije ni uspel ripnit na disk, zdej pa

RES ZADOVOLJEN s pekačom....1A :)

pa sem se tok časa obiral glede updatanja fw....

mirkuma ::

Hm NEC je izdal uradni firmware 2.17 za 3500, prav tako sta "Nevarna brata" izdala region free firmware baziran na uradnem firmwaru...
Uradni in RPC1 firmware
"The Dangerous Brothers" RPC1 stran

Ima kdo nalozen njun firmware in kako se obnese?
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Quikee ::

To je star firmware.. uh... in sploh ni uradni.. ampak je beta Firmware pa ceprav je od NEC-a. Uradni pomeni da ga dobis na NEC-ovi strani.. to pa ga ne. TDB 2.C8 je novejsi... sicer pa... primerjave FW ki so na voljo

Quikee ::

Eto.. naredo page mojimi KProbe scani: klik
MEDENA: poglej pod MXL RG03 pa bos vido kolko PI in PIF narasteta ko sem snemal z 12x in 16x proti 8x =)

Caligula ::

Kolega je reinstaliral windowse z SP2 in sedaj mu buffer ne skace vec. Skratka buffer je definitivno problem zaradi XPjev. Ne kakih driverjev,.. prav XPji nekaj zabluzijo zgleda. Skratka nima veze z Nerom ali IDE driverji oz njihovo reinstalacijo...

puto ::

Men pa po peki dvd ko se konča preverjanje in stisnem donenardi BLUE SCREEN

Kaj naj naredim, mam 3500 nec, sam ne vem al je a al ne

a mi lahko kdo da link do windows programa za update in pravilne verzije updatea (a je to 2,17)

in ali naj sploh updatam FW al ne?????????????????
msi k8n neo platinum, athlon 3000 64, geforce gt 6600, sata wd 200, lc6420

Caligula ::

Jaz bi nalozil firmware 2c8SE ali pa se raje beta 8 od liggyja
Googlaj. Samo Blue screen vprasanje zaradi cesa nastane. Hardware je redko razlog. OS mas mogoce malo zdelan.

puto ::

zdejle je bla fora

naložu sem firmware 2,17 verzija in restartam računalnik in mi ne zazna več dvdja

ne morem več odpreti v windowsih dvdja čeprav je dvd noter

kaj za vraga je narobe

naložu sem fw kar v windowsih, napisl je da je bla prej verzija 16, zdej je pa 17

jah narediti
msi k8n neo platinum, athlon 3000 64, geforce gt 6600, sata wd 200, lc6420

Cloud_Strife ::

meni pa se dogajajo se bolj svetovne: :))
Instaliram service pack 2, pozenem nero CD/DVD speed test in lepo mi pokaze za Verbatime -R 2,x4x,6x,8x in +R 2.4x,4x. Do tu vse cool!
Posnamem en -R na 4x hitrosti 3,5GB rabi malo manj kot 11 minut!!!!! Koncno, KUL!!
Dam noter +R in se mi odpre okno kjer mi pise da imam nakej ze posneto (DVD je sigurno prazen!!!) na +Rju in Nero mi ga noce sprejet; javi da nej dam noter prazen DVD :))
Komentarji?
100% Otaku

Quikee ::

Eto ga.. zdaj pa res en novi firmware... MAD DOG 2.F9
CD-R version: 1.24
CD-RW version: 1.24
DVD-R version: 1.37
DVD-RW version: 1.33
DVD+R version: 1.56g
DVD+RW version: 1.37
DVD+R9 version: 1.24g

Klik

Caligula: Kowy je mel probleme z skakanjem bufferja in me je preko PM-a prosil za pomoc.. in po dolgih mukah (no ja) sma z driver rollback funkcijo odpravla ta problem. Na CDFreaks forumu sem dostikrat ze videl, da so tezave ravno zaradi IDE driverov.. predvsem z NForce 2 IDE driveri. Tak da ne bodi ziher da niso krivi IDE driveri.. ker kot si rekel je tvoj kolega reinstaliral XP-je z SP2.. torej ne ves kaki IDE driveri tocno so bili instalirani pred tem in ne ves tocno kake IDE driveri so instalirani zdaj. Sej ne recem... cist mozno je da je kaka XP finta.. ali pa kaj cisto tretjega.. Samo reinstalacija XP-jev je kar drasticna in zamudna metoda da odpravis napako.. jo pa v vecini primerov odpravis. =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Quikee ()

MEDENA ::

jaz en lep čas ne menjam :)

Quikee ::

MEDENA: Sej se ne splaca =) Bo pa Liggy beta 9 temeljil na novem Mad Dog firmware-u. Sicer pa lahko pa pricakujes v bliznji prihodnjosti na TDK 2.C9.. upam da se bo te splacalo =)

Cloud_Strife ::

Kako se najbolj enostavno flesha iz dos-a ali Win?
100% Otaku

Quikee ::

Iz win walda... Izberes FW, kliknes pa ayde =)
Se resetirat ne rais.. ceprav priporocljivo

Caligula ::

Jah kolega ma Intela tko, da Nvidia nima kaj praskat. Jaz mam AMD in mi povsem lepo dela z Nvidiinim IDE driverjem. Ce bi stral bi ga ze ven vrgel.

Skratka v tem primeru IDE driver nima veze.

Se pa strinjam, da marsikomu Nvidiin IDE driver nagaja, ker se fantje ze predolgo ucijo izdelati spodobnega.
No, meni ne nagaja nic. Vsaj ta najnovejsi ne.

Quikee ::

Sej nisem reko da delajo probleme NForce IDE. Mislis da intel nima problemov z tem... recimo Intel Aplication Accelerator je lahko problem pri pekacih. Jaz mam tui Nforce 2.. samo kere drivere mas gor.. ker SW IDE Nvidia driveri dela super. Ostali pa enkrat ja enkrat ne... odvisno pac. 1x sem mel probleme ze z IDE driverom.. takoj ko sem nalozo gor nove drivere se je zacel LiteOn 411 cudno obnasat. Na sreco sem opazo to preden sem kaj sel pect. Vem tudi da je problem pri VIA IDE driverih.

Caligula ::

Je kdo tu z NECom in Nerom 6.6 ze probal overburnat DVDje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Quikee ::

Za kolko bi jih te naj slo ?

Dr_M ::

nero pusti max 4600MB.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Ja a je kdo tudi probal?

Dr_M ::

jao...a morm res jest en dvd razkirat zavoljo znanosti??:\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Quikee ::

Ja nekdo more.. =)

MEDENA ::

dejte riskirat dvdrw jadoti :D

Dr_M ::

MEDENA: a ves, da je tole tvoj prvi pametn in uporaben post na temu forumu :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Quikee ::

Heh.. sej bi.. pa se mi ne da =) Sploh pa niti nimam Nero 6.6 instaliran =)
Dr_M: LOL

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Quikee ()

MEDENA ::

/me shoots Dr_M :D

Tilen ::

Kaj bi sele pol napisal DR_M ce bi medena kr postregel s screenshotom overburnanega DVD-RW -ja na 4600 MB. >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Dr_M ::

pomoje bi kr gajba padla... :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Quikee ::

Sej dvomim da gre kaj dosti overburnat.. z short lead-out na CD-ju profitiras ene 15 mb samo. In glede na to da je BeAll izdal medij na katerega gre 4850 MB podatkov.. oz po pravem 4625 MB.. za katerega so se mogli kr mucit.. pomoje na sedanje DVD medije ne mores kaj dosti overburnat. Mislim pa da overburnanje more tui pekac podpirat in tega trenutno nea noben. Vredno pa je poskusit.. mogoce pa se motim.

Quikee ::

Damn.. za gajbo bi jaz vse moje medije doma probo ce jih gre overburnt =P

Dr_M ::

nikar bit zivcni :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tilen ::

Damn.. za gajbo bi jaz vse moje medije doma probo ce jih gre overburnt =P

Sklepaj potem procentualno, koliksna je moznost, da medena pride na dan z screenshotom overburnanega DVD-ja. :8)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Dr_M ::

no ja....moj liteon 411@811...


sam tole sm skopiru iz konca loga...na hitrost se ne ozirajte kej prevec. ;) :))

0:52:20 #26 Phase 38 File dlgbrnst.cpp, Line 1853
Burn process failed at 3.07678x (5.540 KB/s)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Quikee ::

Bom se jaz jutri probo na moji 3500 pa LiteOnu 411 =)

Dr_M ::

evo se1x sm probu. ista napaka. 30sec pred koncem neha pect. se prav, verjetn glih tistih 110mb.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Quikee ::

Probaj najprej overburnat za kakih 10 mb...

Dr_M ::

bom mal kasnej. najprej morm ugotovit, ce sploh lohk specem ksn dvd, glede na to, da mam totalno sfukan procesor. vecino stvari mi itak ne dela, mozno da tut to ne dela zarad tega.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
««
7 / 30
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvd pekač (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
28527216 (12975) GrimReaper
»

Kje pa vi kupujete DVDR/DVDRW medije? (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Kaj kupiti
169297230 (26332) pingo76
»

Philips 1640P in BenQ 1620 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
34527015 (11966) e-marko
»

NEC ND-3540A problem...

Oddelek: Pomoč in nasveti
282293 (1584) dean444
»

DVD pekač (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
897667 (5250) AtaStrumf

Več podobnih tem