» »

NEC dvd-rw 3500/3520/3540

NEC dvd-rw 3500/3520/3540

««
6 / 30
»»

Quikee ::

Ehehehe.. Tak je to ce si povrsn =) Zdaj pomoje ne bo vec limal nalepk kr tak gor =)

TheJack ::

Hvala lepa za odgovore!

Imam pa še eno začetniško vprašanje.... Če v NECu ni nobenega medija, mi Nero čudno kaže hitrosti pisanja. Pri pisanju na CD mi pri opciji ''Write Speed'' lepo pokaže vse hitrosti ki jih pekač zmore, torej 8x, 16x, 24x...vse do 48x.
Če pa nastavim zadevo na DVD pečenje mi pod Write Speed (zavihek Burn) pokaže možnosti Maximum, 6x, 5x, 4x, 3x, 2x, 2.4x in 1x. Ne pokaže ne 16x, ne 12x, ne 8x. Je to normalno?
Šele če vstavim zapisljiv DVD (na žalost trenutno nimam nobenega na katerega bi se dalo zapisovati hitreje od 4x), mi pravilno pokaže razpoložljive hitrosti pisanja, torej 4x in 2.4x.

Tilen ::

Kako hitro pa vam kaj presnemava na disk? recimo, ce hocete prenesti en poln DVD podatkov na disk. Koliko minut ?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Tilen ::

PA še tisto glede bufferja, ki vam/nam nabija . Opazil sem da se po nekem XXX updateu pojavi tole oz po defragmentaciji diska. ravno danes sem sformatal in buffer ne skace vec. Je pa res da se nisem nic updejtal razn SP2 ki sem ga dobil po posti. Tezave sem zasledil pri Verziji WIN XP PRO SP2 integrated pri kateri mi je buffer ze ob instalaciji zbijalo. WIn xp PRO in kasnejsa (posebej) instalacija SP2 mi zadevo popravi. Zanima me samo kako dolgo. Ni mi pa jasno zakaj ? In ptoem mi zbija buffer na DVD-RW pa na pekacu skratka povsod in med pecenjem vse tako hudo zalaga da brez veze. S tem se ne da zivet zato sem danes formatal.

lp,
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Quikee ::

The Jack:
Ja sej ni vazno kaj ti kaze ko ni medija noter. 16x ne bo kazalo ce nimas medija na katerega lahko peces z 16x.. to pa se preveri ko ga das noter v pogon.
Tilen:
Kopiranje iz DVD-ja na disk traja tam okoli 5 - 6 minut.

Tilen ::

Kaksni bi lahko bili vzroki da meni to dela bolj pocasi? 10 min ? Pa ne govorim zdaj o NEC-u. Nasploh.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Quikee ::

Najbolj pogosti vzrok za to je da ni vkloplen Ultra DMA.

Tilen ::

Ja pa neki patch FW sem zasledil, kao fixed reading speed za tega liteoncka. Bom probal malo ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Quikee ::

Jap.. probaj to.. Po navadi majo omejen hitrost prenosa nekateri pogoni.

njok ::

Jaz sem v petek dobil 3500-tko, zapekel dva DVD-ja, pa oba bere samo sam, pa se to bolj tako-tako. Zdaj bom poiskal kak firmware, se malo poigral z bitsettingom, ce ne bo pomagalo gre jutri nazaj v AGT. :/

Quikee ::

Jah clovek.. na kere medije pa si pisal?

njok ::

Zdej sem uspesno nastavil bitsetting. Pisem pa na verbatim 4x.

Sva pa s prijateljem vzela vsak svojega neca, pa na medije iz iste skatle piseva. Do zdaj je njemu pekel ok.

No, sej upam da ni zgledalo kot da bom prodajalca nadrl. :> Ce se z novim firmwareom ne bo ok, moram se provat na master namesto cable-select, ker so ponekod porocali, da so imeli s tem tezave.

Gremo testirat naprej. :)

njok ::

Dela! :D

mirkuma ::

Kateri firmware si dal gor njok?
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

njok ::

Cloud_Strife ::

nekaj glede buffer-ja:
Meni se je to skakanje bufferja (NEC 3500) zacelo dogajat, ko sem probal spect DVD-R4x Verbatim na 8x hitrosti, od takrat mi buffer skace za znoret, pocasneje mi pece in tisti DVD mi ga je peklo vec kot 30min na 8x!!! Zdej mi povsod skace, pri vseh hitrosti...
se nekaj glede backup-ov:
Naredil sem si backup enega DVDja (DVDdecrypter->DVDshrink->CopytoDVD ali DVDdecripter). Vse je lepo speklo in DVD dela lepo, razen... ko sem kopijo hotel ponovno snemat (iz kopije naredit kopijo), mi je decrypter javil napako in ni hotel naprej. Vse backup-e sem snemal z NEC-om na 4x hitrosti na medije Verbatim. Ima kdo kaksno idejo zakaj pride do napake, ceprav noben program ni javil nobene napake?! :|
THX a lot!!
100% Otaku

Quikee ::

Za skakanje bufferja so po navadi krivi IDE driveri... preveri da mas Microsoft IDE drivere nalozene za tvojo maticno. Driveri od NVidie ali Vie povzrocajo tezave pri pekacih.. prav tako ce je instaliran Intel Application Accelerator pri Intelovih ploscah. Mozno je tudi da nimas vkloplen Ultra DMA v pekacu. Ce ti v device manageru kaze Ultra-DMA mode 2 pol je OK.
Ce si naredil backup in posnel na DVD potem lahko datoteke direkt prekopiras iz DVD-ja na disk v explorerju ker je CSS itak odstranil Decrypter ze prej. In nato lepo zapeces spet z Nerotom.
Ce ti pri kopiranju javi napako potem pa je verjetno kriv medij.. ceprav so Verbatim dobri mediji se tu pa tam lahko pojavi kaksen z napako.

nojus ::

jest imam pa en problem. In sicer NEC 3500 normalno v nerotu 6 peče cdje, pri dvd-jih pa frizne. Star je en dan. (NEC namreč), dvd-ji so pa verbatim 4x.

ali je še komu kaj takega dogajal?
sovražim Gargamela.

Quikee ::

nero 6 kera verzija ?
Probaj dat se 1x nerota gor.. mogoce bo pomagalo. =)

Cloud_Strife ::

Quikee, ti si res MEEEGA faca.
Hvala za vse nasvete, bom pogledal ko pridem domov... Zdej sem v sluzbi :D Kaj pa upgrade firmware? Kakega lahko dam gor?
100% Otaku

Quikee ::

Hm.. razlike med firmware-i so male.. vsaj kaj se tice pecenja. Vrjetno najboljse da si das gor takega ko podpira DVD+R SL in DL bitsetting, removed rip-lock in RPC1. Najnovejsi je IOMagic's 2.27 samo ne podpira vsega tega se zaenkrat. Taisti firmware uporablja Liggy v njegovem zadnjem beta 8 firmware-u v kateri podpira visje hitrosti za nekatere medije.. samo ni jih priporocljivo uporabljat se.. ker se se testira =) Pomoje najboljse da uporabis Herrie's 2.17 firmware, ki podpira vse to. Dobis ga tukaj =)
Aja se to... orginalen 2.16 firmware je cist ql in ne povzroca nobenih tezav =)
Odlocitev je tvoja...

Tilen ::

Zdaj sem dobil idejo zakaj je meni zacelo nabijat buffer. Sem tudi sam namrec 1x zapekel 4x dvdje verbatim na 8x in menda od takrat... Nisem pa 100% ker sem nato sformatiral in na novo nalozil in dela spet vse BP.

;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

nojus ::

a je to normalno, ker men ga zazna kot SCSI DVD napravo
sovražim Gargamela.

Quikee ::

Nojus: Odvisno kje ti ga zazna kot SCSI napravo =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Quikee ()

sinko999 ::

kot SCSI napravo ga ponavadi prepozna če ga imaš na ide,raid razširitveni kartici in pa pri via4in1 gonilnikih tudi dobiš scsi naprave.
Ni? ni ve?no !

Cloud_Strife ::

Tilen:
Zdej ki si formatiral pravis da dela vse v redu. Si mogoce spet probal snemat 4x DVDje na 8x hitrosti? Ker jaz vec ne vem kaj naredit in zgleda da bo to zadnja resitev- formatiranje
100% Otaku

Cloud_Strife ::

Quikee:
Kje se da dobit po najbolj normalni poti te IDE driver-je od MS?
100% Otaku

Quikee ::

Gres v device manager.. kliknes na IDE ATA/ATAPI Controllers... izberes svoj IDE controller... z desno kliknes.. das properties... kliknes na Driver... in das Roll Back Driver. =)

Cloud_Strife ::

In to je vse??? Jaz pa iscem po Netu kje se dobi te driverje... Sem pa res nekaj let za casom:'(
Kot vedno HVALA!!
100% Otaku

Quikee ::

Ja to je vse =) zakaj pa nisi prej vprasal =) upam da bo pomagalo.. sporoci =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Quikee ()

Cloud_Strife ::

Seveda bom odg. zdej sem v sluzbi. Jutri ko se zbudim bom takoj probal!! :D
100% Otaku

Cloud_Strife ::

Quikee:
Sem naredil tako kot si mi napisal, izbral VIA Bus Master IDE Controler (edini, ki se je lahko rolBack driverje), in izbral rolback driver. Ampak se ni nic izboljsalo, buffer skace!:'( Zalosten sem!
100% Otaku

Quikee ::

Buffer vedno skace vsake tolko casa med pecenjem...enih 8x.. to je normalno. Naredi Nero CD/DVD speed - Transfer rate test in ce gre krivulja od 6x do 16x potem dela Nec tak kot more. S tem lahko tudi identificiras vrsto napak.. recimo.. krivulja se zadrzuje na 4x hitrosti - problem z IDE gonilniki, krivulja doseze 10x hitrost in ne gre naprej.. vkloplen Multi-Word DMA in ne Ultra DMA 2. =) Ce je vse to ok potem je problem ali z mediji ali pa tovarniska napaka na pogonu.

Cloud_Strife ::

OK, hvala!
Sej mene ne bi dosti motlo to skakanje, ampak se mi snemanje tako upocasni da snema 4GB z 4x hitrostjo okoli 26 minut!? To pa je malo prevec. Danes sem probal snemat 2GB podatkov na +RW in Nero je javil, da bo rablo 6:50 porablo je pa vec kakor 11 minut :'(
Prej je blo vse OK, odkar sem probal 4x -R Verbatim snemat z 8x hitrostjo, od takrat je vse narobe... Bom probal se to naredit!
100% Otaku

Quikee ::

Au.. 26 minut na 4x hitrosti je zelo dosti... to bi prej reko da je snemo z 2.4x hitrostjo. Cudno se mi zdi da ti od te dalje dela probleme ko si snemo Verbatime z 8x. Poglej se ce so IDE driveri res MS IDE driveri se.. ker ne vem ce si kaj posodabljal drivere za maticno al ne.. ker ti rollback samo z prejsnjimi driveri kaj si jih mel gor zamenja.

Cloud_Strife ::

Ja, kot da bi mi vse snemalo na 2.4x. Danes sem dal IDE driverje od MSja (v device manager, kot si mi pokazal) ampak nic... nic... nic... Ne vem! Ko bom imel cajt bom formatiral in probal kaj bo.
Vse skupaj mi gre ze na k....
100% Otaku

Doc ::

Jaz bi tudi potreboval pomoč. Imam NEC-a 3500 in Nero 6.3.1.20

Na Verbatim -R 4x mi noče delati Multisession. Ko zapečem kakega z Multisession mi niti ne pride verification do kraja, na dvdju pa sploh ni nobene datoteke gor8-O

Malo sem gledal nastavitve in ugotovil da sploh nemorem izibrati med 'track at once' in 'disk at once' 8-O imam lahko samo 'disk at once' Ko dam burn mi zateži če želim vseeno zapečti z Multisession (opozori da mogoče nebo delalo na nekaterih sistemih) in če dam yes mi dvd slabo zapeče.

Potem mi tudi Nero odspodaj na metru kaže mejo do 8GB kot za dvoslojne DVD-je čeprav imam notri enoslojni Verbatim ki ga tudi zaznamuje prav.

DMA imam vklopljen. Nero sem ravno updatal iz 6.0.0. Prej mi delalo isto, le da mi ni odspod kazalo za dvoslojni dvd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Doc ()

BBoRRo ::

Kolikor sem razbral iz vseh postov, so ti Verbatimovi mediji zakleti za 8x hitrost :D A če se na te medije (DVD-R; 4x) snema s 4-kratno hitrostjo pa je vse OK ali?

Primoz78 ::

Na te medije lahko pises tudi manj kot 8X in je vse OK! Meni naprimer mi na iste medije pise samo 6X brez napak...8X so pa same napake in ga niti ne prebere...


Lp Primoz C.

Quikee ::

Jaz sem enega posnel z 8x hitrostjo.. pa je bla kvaliteta kr ql.. nobenih napak. Bil je Made in India..
KProbe 2.4.2:
PI Max - 52
PI Avg - 12,26
PIF Max - 3
PIF Avg - 0,06

Samo to sem probal samo en medij kar prakticno nic ne pomeni =)
Aja... do zdaj se nisem mel problemov s temi mediji ko sn jih snemo pri 4x hitrosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Quikee ()

Bakunin ::

nov firmware 2.8c je zunaj........

sinko999 ::

Primoz78 kje in kako si pa sprobal medij
Jast sem iz iste tortice sprobal ena na 8X in 6X hitrosti oba je zapisal b.p. krivulja branja na samem necu in liteonu 167T (flešan na 16X branje) je bila gladka le ko sem jih stestiral za 167T v kprobe je imel na 8X hitrosti več napak par % .
Ni? ni ve?no !

Quikee ::

j: Mislis TDK-jev firmware 2.C8... ta je ze kr nekaj casa zunaj =) IO-DATA 2.27 je novejsi kot TDK 2.C8
Ups.. sorry.. 2.27 FW je starejsi kot TDK 2.C8.. sem preveril zdaj.
IO-DATA 2.27:
CD-R version: 1.24
CD-RW version: 1.24
DVD-R version: 1.37
DVD-RW version: 1.33
DVD+R version: 1.55t
DVD+RW version: 1.37
DVD+R9 version: 1.24r

TDK 2.C8:
CD-R version: 1.24
CD-RW version: 1.24
DVD-R version: 1.37
DVD-RW version: 1.32
DVD+R version: 1.52
DVD+RW version: 1.37
DVD+R9 version: 1.23

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Quikee ()

MEDENA ::

quikee a tole ?



pa še nekaj ...danes sem vzel MAXWELL 1-8x speed...pa ni na voljo 16x ....je pa made in japan...

Media code/Manufacturer ID MXL RG03

nov firmware ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

Quikee ::

MEDENA: jap tole.. samo mas ok IDE drivere... jaz mam tui NForce 2.. pa mam cist iste gor pa dela vse tak kot treba.
Cudna da ti ne dela 16x.. mogo bi delat ze z orginalnim 2.16 FW. Lahko pa probas kaki novi FW.

FW, ki uporabljam je Liggy Beta 8 oz. IO-DATA 2.27 - sem pa pekel ze z Herrie 2.17 tudi z 16x

MEDENA ::

fora je kako update-at now FW ? pojma nima s DOS opcijo.....mar ni nobene windows variante ? 10x

mchaber ::

V windowsih ga flashas s [sorry k nimam linka] necflash_wingui.zip0:) :D
.

MEDENA ::

a super sem najdel....in je v redu če je pekač na SECONDARY MASTER ? secondary slave je cdrw/dvd....

kater FW ?

NEC-3500A Firmware


3500_206.zip - NEC ND-3500A 2.06 RPC1 and Rip Speed Firmware
ND3500A-216-20040913.rar - Original NEC ND-3500A 2.16 (dated 2004-09-13) with updated -RW strategy
3500W216.zip - NEC ND-3500A 2.16 RPC1 and Rip Speed Firmware (TDB)
ND3500A_V217_original.zip - NEC ND-3500A 2.17 original Firmware with Bitsetting for DVD+R9 media only
217_RPC1_Ritek4X.rar - NEC ND-3500A v2.17 official firmware with RPC1 (Region Free), Riplock Removed and Support for Ritek D01
3500_217bs_herrie.rar - NEC 3500A firmware 2.17 with RITEK DL and Bitsetting Support
TDK1616_v278.exe -> TDK 1616 v2.78
TDKver2C7.zip - TDK 1616 v2.C7 original Firmware
3500W2C7.zip - NEC ND-3500A (from TDK DVDRW1616N) 2.C7 RPC1 and Rip Speed Firmware
TDKver2.C8.exe - TDK 1616 v2.C8 original Firmware
3500W2C8.zip - NEC ND-3500A (from TDK DVDRW1616N) 2.C8 RPC1 and Rip Speed Firmware
2C8_SE_Ritek_4X_DL.rar - TDK 1616n v2.C8 firmware with RPC1 (Region Free), Riplock Removed and Support for Ritek D01
Liggy-217-beta7.rar - NEC ND-3500A 2.17 (from ...), Liggy beta7
3500W2F8-tdb.zip - NEC ND-3500A (from MAD DOG MD-16XDVD9) 2.F8 RPC1 and Rip Speed Firmware
227_plus.zip - NEC ND-3500A 2.27 (from I-O DATA DVR-ABN16W), no riplock, RPC I, SL bitsetting, no Ritek D01 support
Liggy-227-beta8.rar - NEC ND-3500A 2.27 (from IOMagic's) with SL and DL bitsetting firmware

227 plus ?

mchaber ::

Quikee mene zanima katerega imas ti. Jaz imam sedaj 227 herri..
.

Quikee ::

Jaz mam secondary master NEC-a, secondary slave pa mam LiteOn-a 411.. pa je ok. Razn ce uporabljas oba hkrati.. recimo 1x sem dal Nero CD/DVD speed test na NEC-a, na LitePn-u pa KProbe... pa nista mogla oba delat pri polni hitrosti.

Ta ko ga mam jaz je Liggy beta 8, ki temelji na IO-DATA 2.27.. 2.27_plus pa je isti samo, samo je RPC-1 + odtranjen riplock. Najbolj se pa splaca 2C8_SE_Ritek_4X_DL.rar.. to je nadgrajen TDK 2.C8 s podporo za RITEK DL, RPC-1, odstranjen riplock in auto bitsetting za SL + najnovejse strategije pisanja trenutno.
Vsi toti bi pa mogli podpirat 16x na MXL RG03.. tak da odlocitev je tvoja =)

Flashas pa z BinFlash, ce ni prilozen flasher ze.
««
6 / 30
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvd pekač (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
28527217 (12976) GrimReaper
»

Kje pa vi kupujete DVDR/DVDRW medije? (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Kaj kupiti
169297230 (26332) pingo76
»

Philips 1640P in BenQ 1620 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
34527015 (11966) e-marko
»

NEC ND-3540A problem...

Oddelek: Pomoč in nasveti
282293 (1584) dean444
»

DVD pekač (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
897667 (5250) AtaStrumf

Več podobnih tem