» »

NEC dvd-rw 3500/3520/3540

NEC dvd-rw 3500/3520/3540

««
5 / 30
»»

venetu ::

8-O Tudi jaz sem kupil nec-a pa me zanima, če je kdo že kdaj probal Medianca DVD+R medije na tem pekaču in kakšne so vaše izkušnje!
venetu

Quikee ::

Caligula: Valda da buffer skace ce je to AOPC =) Nic ni narobe z njim.

Kowy ::

Kaj pa je to AOPC?

Caligula ::

Ma lej, to kolegu dela na DVD+RWjih, ki jih je ta isti pekac pri meni normalno pekel. Skratka problem je v racunalniku nekje in ne v pekacu. S kerimkoli DVD+RWjem to pocne. Meni ta pekac tega ni pocel pa tudi moj identicen NEC tega ne pocne.

Skratka v moji kisti je ta pekac delal normalno njemu pa skace buffer. Pa ma dober disk, defragmentiran, dovolj RAMa,... dovolj mocan procesor.. tudi DMA if available ma vklopljen,..

bojsi ::

Hmm, glede kvalitete pecenja...
Pioneer 108 se je tukaj najbolje odrezal...

http://www.cdrinfo.com/Forum/tm.asp?m=78509

Quikee ::

Caligula: Nevem no.. ce je vse ok z medijem, ki ga posname pol je tak ok. Meni buffer vedno skace.. bilokaj posnamem.. in to zaradi tega ker se AOPC vklopi vsake tolko casa, da preveri ce naj poveca, ohrani ali zmanjsa hitrost pecenja. Kaj si pri obeh uporabo isti program za pecenje?

Dani8oy: itak da je boljsi.. samo cas snemanja je pa najslabsi oz. cas snemanja je podoben kot bi pri drugih snemo z 12x hitrostjo. Ce bi se z vsemi testirali kvaliteto pri 12x hitrosti bi bil rezultat povsem drugacen.
BTW jaz sem posnel z NEC 3500 z 12x hitrostjo DVD v 6:33.. Pioneer v testu pa je posnel pri 16x hitrosti DVD v 6:48.

bojsi ::

Quikee: hoces povedati, da bi pri 12x hitrosti NEC enako kvalitetno zapekel ali celo se boljse? Meni hitrost namrec ne pomeni veliko... par sekund gor ali dol...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bojsi ()

Quikee ::

Pravim samo da ta test ne pomeni kaj dosti. Ce bi hotel povedat keri je res boljsi po kvaliteti bi morali testirat na vec medijih vse pri 12x hitrosti ali pa bi morali izpustit Pioneera. Sicer pa vseeno kolko testiras ker pravega zmagovalca ne mores dobit ker je prevec odvisno od posameznega pogona in od posameznih medijev. Ker tudi ce ti na 10 medijev pises z enakim pogonom rezultati varirajo.

Drugace pa mas prav... hitrost ni pomembna. Jaz tudi rajsi pecem z 4x hitrostjo kot pa z 8x hitrostjo ce vem da medij mogoce 8x hitrosti ne bo prenesel dobro.

vidi ::

No, za vse ki se navdušujete nad NEC 3500, naj omenim, da ima ANNI otvoritveno akcijo za 17.990 8-O 8-O 8-O 8-O

Mislim da je to pa res dober nakup!
Prodajam bučke!
Dej kup si liziko!

Caligula ::

Dany bioy, ce bi nec tam pekel z 12 kratno bi zapekel enako ali bolje.

In buffer kolegu skace skos, vsako rugo sekundo. Tomnima veze z AOPC. PA tsa njeegov pekac je isti DVD normalno pekel pri meni.
Skratka ni AOPC.

Quikee ::

Yap.. to pa res ni AOPC niti pekac ni kriv.
Te pa naj proba dat NECa na drugi IDE kabel.

njok ::

A 16-kratnika da majo za 18k? Ce pa na njihovi strani pise da stane 8-kratnik 21k?

Caligula ::

njok-SELITVENA AKCIJA je pa ja razlog, da majo akcijski izdelki nizjo ceno od mogoce tudi slabsih po obicajni ceni ane?
A K C I J A!!! :D

polde66 ::

oj
sem dons v anni-ju vzel tegale neca 3500, sprobu dvd prepečt, zripat, navaden cd spečt in podobne stvari.
Bil sem močno presenečen saj zadeva res deluje fantastično. mam pa pioneerja 106d in pioneerja A07.
Slednji mi pri medijih precej komplicira dočim tale nec nikakor ne, zapekel je tudi take ki so pionnerjevemu pekaču neznani. Pa še 4x verbatima z 8x brzino, kul!!!!
To so obljubljal tud pr prejšnih pioneerjih pa nažalost nič od tega.
Tko vsaka čast necu.
LP Andrej
polde

Kowy ::

Kaj pa buffer od pekača? A ti kaj skače (7%-96%) al je skoz konstanten? Ker jaz sem probal vse živo (menjava kablov, menjava pekača, probal sem svoj pekač celo na drugem rač., v task manegerju sem izklopil vse nepotrebne aplikacije,...) in buffer še kar skače (razen pri CD-jih in pri nekaterih DVD-jih - maxell 4x). V bistvu skače cca. prvih 40%, pol se ustali. Če pa prižgem TV, mi pa uniči DVD. A je možno, da je odvisno tudi od medija???
Lp, Jani

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kowy ()

Quikee ::

Nisem ziher ce je odvisno od medija kaj dosti kaj se tice buffera. Pekac itak pece z dano strategijo in mu ni vazno kaki medij je noter. Razen par mest med pecenjem je, kjer se laser rekalibrira in s pomocjo AOPC preveri ali naj pece hitreje ali naj ohrani hitrost al pa naj zmanjsa hitrost. Ta mesta lahk vidis med pecenjem tak da se buffer spusti dol in potem se spet dvigne in to vsake tolko casa oz kakih 9 do 10 krat med peko. Ce ti buffer konstantno pada potem pekac ne dobi dovolj informacij in mora spet pocakat da se buffer napolni. Probaj pect z manjso hitrostjo al pa preveri kaka je hitrost s katero trdi disk lahko prenasa podatke ceprav se mi zdi cudno da prvih 40% to dela kjer je hitrost prenosa pocasnejsa kot na koncu.

Tomay ::

A obstaja več verzij neca 3500. Ponekod vidim nec 3500A???

A je ta pri anni ta pravi?
Voodoo 4Ever

Dr_M ::

ber par strani nazaj.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

polde66 ::

Bufer nč ne skače ampak ga konstantno nabija do konca pa sem peku z pomoje najbol šhit medijem kar obstaja. Dela lepo gladko tud glasen se mi ne zdi.
LP Andrej
polde

Caligula ::

Lejte-buffer NE SKACE zaradi pekaca. Skace, ker je v racunalniku nekaj narobe v navezi s pekacem. To je jasno. Mene samo zanima, ce je se kdo mel te tezave in jih resil.

misc ::

ta-mau je napisal:
v debati sem zasledil mnenja le o dveh pekačih (pioneer in nec). zanima,če ima mogoče kdo izkušnje z lgjevim lg gsa-4120b (nabavljiv v comtronu-18990sit)?


Tud mene zanima ta paekač. A z njim nimate nobenih izkušen? Kakšen se vam zdi v primerjavi z nec3500. Zanimiva se mi zdi še dodatna opcija peke DVD-RAM. Kakšno je vaše mnenje o tem DVD formatu. Za kaj je najbol primeren?

Quikee ::

eh DVD-RAM.. uporaben je za kaki backup edino. Ni pa kompatibilen sploh z nicemer. Redkokeri DVD pogon ga lahko bere komponente pa sploh ne. Mediji so tudi dragi tak da ne vidim razloga da bi kdo kupo pekac samo zaradi DVD-RAM podpore. Teoreticno bi lahko NEC 3500 podpiral DVD-RAM branje isto kot ga Pioneer samo pol bi bil drazji.

Caligula ::

DVD RAM v praksi ni nevem kako uporabna rec. Verjetno bi bil precej bolj, ce bi imeli mediji vecjo kapaciteto.
LG pekace po testih bolj grajajo kot ne. Mogoce novejsi firmware to resi.

Kar se tice primerjave z NEC 3500.

NEC je kot pekac kar dalec pred tem LGjem. Tako po kakovosti peke kot po neuradni podpori in hitrosti peke.

Tomay ::

Imam oba. LGA GSA-4120b (comtron 18.990) in NEC 3500A (ANNI 17.990 +537 za poštnino).

Na žalost nimam dvd-jev hitrejših od 8x da bi probal koliko sta v resnici hitra, pa tudi kakega novejšega (hekanega) firmware za LG-ja nisem našel. Z lg-jem sem posnel 10dvd-jev brez problemov in 1 rw.

Sem pa danes dobil neca, bom zdaj malo še njega sprobal >:D

EDIT:
Pri branju DVD-jev je NEC bolj glasen drugače pa na prvi pogled ni velikih razlik. 4x zapečeta oba v 12 minutah, za 8 ali pa več pa bom moral po boljše dvd-je skočit :)
Voodoo 4Ever

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomay ()

Quikee ::

Glasnejsi je pri branju? S kako hitrostjo pa LG bere DVD-je ?

misc ::

@Quikee :
Sej to se mi zdi uporabno. Bral sem namreč, da naj bi bil ta format najbolj primeren (aka najbolj obstojen in z najmanj napak) za shranjevanje podatkov. A je to res?
Velika slabost je res, da je zelo slabo podprt, a to slabost lahko odpraviš z DVD-RW in DVD+RW. Itaq veš zakaj pečeš DVD in kje ga boš uporabljal.

@Caligula :
Kot sem napisal ima DVD-RAM res omejeno uporabno vrednost, a jo še vedno ima, če res najbolj kvalitetno shranjuje podatke.
Kje si kaj bral teste tega LG in zakaj misliš, da:
"NEC je kot pekac kar dalec pred tem LGjem."?
Meni je najbolj prioritetno kakovost zapečenih DVD-jev tud, če je malo počasnejše, seveda pa ne bi rad čakal na pečen DVD v nedogled.


Tomay je napisal:
Imam oba. LGA GSA-4120b (comtron 18.990) in NEC 3500A (ANNI 17.990 +537 za poštnino).
Pol si ti dober naslov za primerjavo. Nared kakšen test peke na teh dveh modelih, če se ti da. Pol pa čimprej poročaj.


Hvala vsem za odzive

PS: še eno vprašanje za izkušene pekače DVD-jev. Kateri format več uporabljate oz. za kaj uporablajte katerega: DVD-R(RW) ali DVD+R(RW)?

pingec ::

Kje imajo neca za najbl ugodno ceno v Sloveniji?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

misc ::

Mislm, da je trenutno najugodnejši NEC 3500 pri ANNI za 17.990SIT.

pingec ::

A maš link, na njihovi strani se ne znajdem, pa se mi zdi zlooo pocen.

LP
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

sinko999 ::

Torej jast si tudi mislim posodobit DVD pekača in sem razmiljal o necu, sem prebral celo temo mogoče sem kje spregledal nikjer ni slik testa napak za medije Verbatim 4x -R in pa +R format. Če jih spečem z liteonom 812S na 8X mi prikaže PI povprečno 2 napaki dvd rom pa ta isti dvd, PI=20. To so +R mediji ki so po 2700 v jaetu. Torej če bi bil kdo tak prijazen pa jih prilepil v to temo.

LP
Ni? ni ve?no !

misc ::

@pingec
Se strinjam, ANNI-jev page ni preveč good. Jst tud nism gor najdu NEC 3500.
So se pa te dni preselili (od 11.10.2004) na nov naslov. Zdej so v Trzinu in ob tem dogodku majo akcije, zato taka cena.
Te informacije sm vidu v reklamnem letaku, ki sem ga prejel v poštni nabiralnik in kle piše tkole:

NEC DVD-RW 3500 (bele barve) :
-redna cena: 21.600 SIT
-otvoritvena cena: 17.990 SIT

NEC DVD-RW 3500 (črne barve) :
-redna cena: 22.560 SIT
-otvoritvena cena: 18.990 SIT

Zgleda, da se da naročat tud preko pošte saj je Tomay nekaj postov nazaj napisu, da je zanj plačal tudi poštnino.
Samo kako pa naročiš pa spet ne vem. Mal se pozanimi prek njihovega maila na strani.

LP

Quikee ::

sinko999:
Pusti DVD-ROM.. Vazno je samo pekac. Moji rezultati Verbatim 4x DVD-R:

NEC 3500:
@4x - PI Max: 21, PI Avg: 4.36, PIF Max: 2, PIF Avg 0.05
@8x - PI Max: 51, PI Avg: 12.26, PIF Max: 3, PIF Avg 0.06

LiteOn 411:
@4x PI Max: 45, PI Avg: 6.01, PIF Max: 8, PIF Avg 0.02
@4x PI Max: 42, PI Avg: 4.50, PIF Max: 2, PIF Avg 0.01

Malo boljsi je Maxell 4x DVD-R:
NEC 3500:
@4x - PI Max: 11, PI Avg: 2.60, PIF Max: 2, PIF Avg 0.01
@4x - PI Max: 14, PI Avg: 3.60, PIF Max: 2, PIF Avg 0.01
@6x - PI Max: 37, PI Avg: 14.02, PIF Max: 1, PIF Avg 0.00
@12x - PI Max: 45, PI Avg: 11.63, PIF Max: 4, PIF Avg 0.14

Testirano v KProbe 2.4.2 z LiteOn 411 FS0K .. Seveda rezultati niso primerljivi z LiteOn 812 =)
Mam se dosti testov z Verbatimom 4x DVD-R in Maxellom 4x DVD-R in drugimi.. slik pa se mi ne da uploadat na kak server =)

Quikee ::

BTW Caligula.. to preberi glede buffer jumpinga: Klik
Upam da ti bo pomagalo. =)

Tomay ::

Moj test zapisovanja je sledeč

Medij intenso DVD+R
Hitrost peke 4x

Oba pekača sta zapekla enako hitro, le da mi en noname dvd-rom tistega zapečenega z lg-jem ne prebere (ko dam dvd not samo lučka utripa, ne zgodi se nič)
Tisti zapečen z nec-om pa dela normalno.

Vem, da ta test ne pove vsega, a očitno peče nec bolj kakovostno od lg-ja. (upam, da bo kak firmware update to popravil)

BTW Nec bere dvd-je zapisane z lg-jem BP.

Bom probal naredit kak primerjalni test. Ima kdo predloge/želj kaj naj testiram in s katerimi programi.
Voodoo 4Ever

Quikee ::

Kak bos te testiro kvaliteto pecenja ce nimas pogona, ki preverja PI/PIF?

Tomay ::

Kako pa vem, če pogon lahko preverja pi/pif?
Voodoo 4Ever

Dr_M ::

se najboljs zanesljiva zadeva je k-probe in liteon dvd pekac.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Kowy ::

Quikee: maš PM

MEDENA ::

kje dobiti maxwell 8x 25kom za 3200 ?

polde66 ::

maxel v kranju v big banu. Pečejo se z 8x brzino na necu 3500,
sprobal in delajo super
polde

MEDENA ::

jebeš 8x...zato mam verbatim dvd-r 4x

jaz bi probal 16x :D

Caligula ::

Jah, bos rabil nmajt 8kratne MAxelle.

Drugace Pa NEC tudi dpobro pece na te nove 4kratne DVD RWje za 300 SIT iz Comtrona.
So najcenejsi RWji.

ZA gotovino so 280 SIT :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

TheJack ::

Kratko vprašanje.

O pečenju DVDjev nimam pojma, saj sem svoj prvi DVD pekač (NEC 3500AG) kupil šele včeraj. Zanima me, v katerem programu bi se dalo preizkusiti spečene DVDje. CDje sem za C2 errorje preizkušal z Nero CD-DVD Speedom (Disc Quality Test).
Dotični Disc Quality Test mi DVDjev noče preizkušati (gumb start je siv), prav tako k delovanju ne znam pripraviti Kproba (2.4.2). DVDInfoPro mi, ko pritisnem na PI/PIF tipko napiše: ''Current Drive is not suitable for this feature''. In to tako pri NECu, kot pri Toshibi 1612.
Vem da večina teh programov podpira le določene DVD enote. Ampak ali obstaja program, v katerem bi lahko preizkušal kvaliteto posnetih DVDjev v NECU 3500 ali Toshibi 1612?

Če ste o tem že diskutirali, mi povejte kje.

Quikee ::

Nec 3500 ne podpira PI/PIF scaning in ga tudi nikoli ne bo. Ni to odvisno od programa ampak od pekaca.
Edini nacin za odkrivanje kvalitete je Transfer Rate test. Ce je krivulja OK je DVD tudi OK posnet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Quikee ()

Caligula ::

dvdinfopro ti pokaze,ce je medij dobro berljiv. ce mas sama zelena polja, pol je vse kul

morphling1 ::

Uf hvala za tale progi. Zadnje čase mi je kar nekaj DVD filmov crknilo sredi predvajanja. Potem pa gledam s tem programčkom in dejansko mi pokaže napako tam kjer film štekne. Pa ne glede da je šel clone DVD brez opozorila čez vse postopke. Zadnja dva filma sem zripal z dvd decrypterjem, potem ga spečem na DVD+RW prekontroliram zapis in če je vse ok, gre še na DVD+R ter čez nalepka :)
Nujno moram dobit en dober DVD-Rom, ki kar najbolje prebere večino DVD-jev. Pravite Liteon, še kaka alternativa ?
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Quikee ::

Uh nalepka? Ne delaj tega... nalepka ful destabilizira vrtenje medija in povzroca tezave. Pomoje mas ravno zaradi tega probleme z branjem medijev. Dosti boljse je ce na roko napises gor na medij kaj je gor ali pa si omisli nek tiskalnik ki podpira tiskanje na printable DVD medije.

DVD-ROM pa je pomoje LiteOn kar najboljsi pomoje.. pa se KProbe lahko uporabljas. Sicer rezultati niso primerljivi z pekaci in tudi priporocajo ne DVD-ROM za testiranje s KProbe ampak je pa le boljse kot nic =)

BTW a vete to da so KProbe pri LiteOn uporabljali za testiranje kvalitete kak njihov pekac zapise medij namesto profesionalne opreme. =)

morphling1 ::

Ni nalepka problem, ker delajo probleme še neki stari DVDji, brez nalepke. Tisti preverjeni, ki sem jih kasneje polepil pa tudi normalno delajo. Samo lepo je treba nacentrirat nalepko pa ni problemov :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Quikee ::

Jap se zavedam tega.. sej je vse odvisno od tega kak ti nalepko gor prilepis. More bit pravilno razporejena.. drugace se pri velikih hitrostih pojavi vibriranje.. Potem je se najmanjsi problem da ti medija ne prebere pravilno =) Teza tudi predstavlja problem ker je medij malo tezji z nalepko in trpi pogon. Na drugih forumih zasledil ko so testirali DVD brez in z nalepko in je PI/PIF narastel ko so dali nalepko na medij.
Je pa tudi prednost ce mas nalepko... dodatna zascita na zgornji povrsini in medija ti ne more kar tako raznest v pogonu.. vsaj malo tezje je kot ce nalepke ne bi bilo =)
Kljub vsemu je ni priporocljivo limat na medije ker lahko povzroca tezave.. pac moje mnenje =)

pingec ::

Jaz imam obratne izkušnje, sošolc nalimal neko nalepko kr tko postran, dal cd v pogon in kraaak cd je razneslo, cd rom se ni dal več odpret >:D
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

««
5 / 30
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvd pekač (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
28527252 (13011) GrimReaper
»

Kje pa vi kupujete DVDR/DVDRW medije? (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Kaj kupiti
169297278 (26380) pingo76
»

Philips 1640P in BenQ 1620 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
34527059 (12010) e-marko
»

NEC ND-3540A problem...

Oddelek: Pomoč in nasveti
282296 (1587) dean444
»

DVD pekač (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
897678 (5261) AtaStrumf

Več podobnih tem