» »

Arabci

Arabci

1
2
3 4

Phil ::

Kar se mene tiče, se lahko Izraelci popolnoma obdajo z zidom, če hočejo. Ampak naj ga gradijo na svojem, mednarodno priznanem ozemlju.
Ni problem del zidu, ki je grajen na palestinskem ozemlju. Nekatere palestince le moti (novi) občutek nemoči. Le kako bodo pa zdaj njihovi "freedom fighterji" dosegali svoje plemenite cilje. Ne bodo jih mogli več, vsaj v Izraelu ne, zato tak vik in krik. Bo pa za zidom še dolgo štala.
LP

Odin ::

Ne previm, da so taksnih groznih dejenj zmozni samo Arabci. Hocem pa prispevat k temu, da se spozna kako ljudje(mediji) gledajo na vsako najmanjso potezo Izraela in imajo Arabce za mucenike, ob enem pa ignorirajo kaj delajo ti muceniki na drugih obmocjih.

B_Marley ::

Ja nekako se morem s najbolj strinjati s Bob Rock-om. Povsod, na vsaki strani so dobri in slabi. Tudi pri nas se je to dogajalo. Nemci so terali genocid pa so bili tehnolosko zelo razviti (kar ce prav razumem pri vas pomeni civiliziranost), dogajalo se je v jugoslaviji, tako se zločini dogajajo drugod, glavno zarišče je sedaj pač Palestina in Irak.

No, seveda so pri Palestincih ekstremisti, tako kot imajo tudi izraelci svoje fundamentalistične frakcije, ki pa zaradi aktivnosti Izraelske vojske niso tako aktivne.

No tisto o posilstvih pa se mi zdi čisto mimo...tudi posilstva so se dogajala med vojnami, ze od rimskih casov...Tudi američani so posiljevali v Vietnamu. Pa da ne bo tako izvenelo, da me bo Thomas takoj "napadel", tudi drugi so...

Mislim pa da pobojev nub nikakor ne more nihce podpirat in da je to hudo nesmiselno. Taksnega pocetja ne morem odobravati, za vse ostalo pa se mi ne zdi nekaj posebnega sej se je to skozi zgodovino dogajalo, pa da neboste narobe razumeli, da te stvari odobravam, ampak zdi se mi da zato niso nic slabsi ljudje.
She is electric. Can i be electric too?

TheJack ::

Ni problem del zidu, ki je grajen na palestinskem ozemlju. Nekatere palestince le moti (novi) občutek nemoči. Le kako bodo pa zdaj njihovi "freedom fighterji" dosegali svoje plemenite cilje. Ne bodo jih mogli več, vsaj v Izraelu ne, zato tak vik in krik. Bo pa za zidom še dolgo štala.

Zanimivo. Najprej okupiraš tuje ozemlje, nakar nasprotnike obtožiš da so tako ali tako norci in fanatiki in da problem ni v okupaciji ampak v nasprotnikovi mentaliteti. Naj se najprej Izraelci lepo umaknejo z zasedenih ozemelj, potem se bomo pa naprej pogovarjali. Okupator pač težko govori o svoji visoki morali in o nemorali nasprotnika. Sploh ne vem zakaj je treba tako očitno reč komurkoli razlagati. To bi moralo biti po mojem jasno vsem. Si prestavljate: nekdo pride, zasede vaše ozemlje, na njem naseljuje svoje ljudi, nakar vas obtoži fanatizma in se hoče pogajati o miru (hkrati pa se nima nobenega namena umakniti)! Bi ti pristal na kaj takega, če bi šlo zate in za tvojo deželo, cman?

Sosed pride v tvoje stanovanje, se naseli v dnevni sobi, nakar tebe obtoži da si norec in fanatik ker ga hočeš vreči ven?!? Narobe svet.

Skratka, Izrael se mora popolnoma umakniti z zasedenih ozemelj, potem se bomo pa lahko pogovarjali o Palestinskih fanatikih, če bo še taka potreba. Do takrat je pa krivda za nastalo situacijo na strani Izraelcev. Zelo očitna stvar, po mojem.

Odin ::

Me pa tak iz firbca zanima, kaj bi vi(spolh tisti, ki tak kritizirate Izrael in ZDA) naredili gleda problema v Sudanu. Predpostavljam seveda da vsi smatrate da to je problem.

Bob Rock ::

Ljudi, kjer vlada revscina ni velik problem nagovorit do tega, da ti sledijo kot ovce. Ce nimajo dost hrane, ne vejo, ce bojo lahka svoje otroke nahranil, se kr hiter najde kdo ko jim bo "razlozil" zakaj je to tak. Ko je clovek na dnu presneto rad slisi, da ni za to sam kriv, ampak so krivi drugi. Problem nastane, ko zacne nekdo to mnozico izkoriscat za svoje take in drugacne cilje, oni pa mu slepo sledijo.
Pomoje mira na blizjem vzhodu ne bo, dokler se tam ne bo dvignil zivljenski standard. Tega pa v palestini se dolgo ne bo, vsaj tako dolgo, dokler bojo izraelci zaviral razvoj palestincev, ker drugace se lahko prevec oborozijo in bojo prevec nevarni..

Odin ::

> dokler bojo izraelci zavirali razvoj palestincev

namesto da bi jim pustili bujen razvoj kot ga doživljajo drugod po Arabiji?

B_Marley ::

Odin, ampak je boljse ga se dodatno zavirat ce ze ni ravno v razcvetu?

Svoje mnenje o celotni sliki pa sem ze prej povedal.
She is electric. Can i be electric too?

Odin ::

Pravzaprav Izraelci spodbujajo Palestinsko gospodarstvo s tem da nekaterim pustijo da se zaposlijo pri njih. Brez Izraela bi bila tam se vecja beda, ki ji noben sploh ne bi posvecal pozornosti.

B_Marley ::

Sicer nisem neki ekonomist, ampak mislim da je razlika med zaposlovanjem ljudi in razvijanjem gospodarstva. Ne recem da je slabo da majo palestinci delo, ampak preprecevat razvoj pa ni ravno vredu. Ne vem pa sicer kolikšni meri se to v resnici dogaja.
She is electric. Can i be electric too?

Odin ::

Potem pa mi razjasni na kaksen nacin Izraelci zavirajo razvoj Palestincov.

B_Marley ::

Ne me narobe razumet. Jaz nisem trdil v kolikšni meri se to dogaja, ce sploh se, jaz sem samo komentiral tvoj post v katerem si provokativno zelel pac pokazati da njihov razvoj ni cvetoč, in dejal, da ce se to dogaja, ce ga je se potrebno zavirati. In vsaj moje mnenje je da ne, in vsaj na ta del se nisi odgovoril.
She is electric. Can i be electric too?

Odin ::

A si me vprasal ce bi morali(Zahod) zavirati razvoj Palestincov/Arabcev?
Ce bi kdo imel namen zavirat razvoj Arabcev bi to naredil tako, da bi jih pustil pri miru. To zahteva vecina zahodnjakov, ampak jaz verjamem da nimajo slabih namenov.
Americani so se odlocili, da poizkusijo izboljsat razmere in samo cas bo pokazal ce bodo pri tem uspesni. Trenutno ne zgleda najboljse in se malo pa se bom tudi jaz pridruzil levicarjem v mnenju, da je najboljse da se tuja vojska umakne iz Iraka. To bi bil seveda velik poraz Arabcev.

Sami ::

zakaj pa ne zid? če mene vprašate bo dost manj zasledit po medijih (če sploh kaj) o samomorilskih napadih ...

Kaj vam tuki ni jasno???
Zid pomeni več samomorilskih napadov in večje nezadovoljstvo ljudi, več nedolžnih žrtev in ne miru...
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Odin ::

Sem slisal da so se napadi zmanjasli za 75 odstotkov. Ne vem komu zdaj ni jasno.

Thomas ::

> Zid pomeni več samomorilskih napadov in večje nezadovoljstvo ljudi, več nedolžnih žrtev in ne miru...

Zid pomeni, da zadnje mesece število napadov ni bilo ravno veliko. Mnogo manjše kot pred letom ali dvema. Je pa res, da se Palestinci zdaj pobijajo med sabo, toda tudi prej so se.

Nič hudega nočem nobenemu Arabcu, vendar mi gre na jetra, da v zemljepisnem središču sveta je neka grozno zgagarska civilizacija, ki se pretepa z vsemi sosedi. Samo črnce uspeva pobijat v velikem številu, drugi vsi tepejo njih.

Dobronameren nasvet Arabcem:

Nič posebnega niste. Ljudje ste kot vsi drugi, samo bolj primitivno civilizacijo imate, ki se jo pa da izboljšati, če boste sodelovali.

Ampak ne. 5% prebivalstva planeta, bo delalo 90% zgage. Po Afriki, pa sploh.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Sami ::

Nič posebnega niste. Ljudje ste kot vsi drugi, samo bolj primitivno civilizacijo imate, ki se jo pa da izboljšati, če boste sodelovali.

S kom pa naj sodelujemo z Bushom? Z Izraelci, ki se nas hočejo znebit ob prvi priliki?

Aha, Thomas še za informacijo. Večina Palestinskih in drugih Arabskih znanstvenikov je bolj uspešnih kot pa kakšni Ameriški, zakaj pa misliš, da jih večino kupi Amerika?
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Odin ::

Ce bi Iračani bolj sodelovali z Bushem bi ze bilo boljse, kot pa je sedaj.

Pa tudi ce bi bilo to res(s temi znanstveniki) mi ne bi bilo jasno kaj si hotel povedat

Thomas ::

> Večina Palestinskih in drugih Arabskih znanstvenikov je bolj uspešnih kot pa kakšni Ameriški, zakaj pa misliš, da jih večino kupi Amerika?

Arabec je človek, tako kot kakšen drug. Če se rodi v Evropi ali Ameriki, daleč proč od škodljivih vplivov Arabije, potem ima vse šanse, da je tudi vrhunski znanstvenik.

Toda trenutno takih ni prav veliko. Včasih, 1000 let nazaj, ko Islam še ni šel rakovo pot nazaj, so taki bili.

Danes pa ni enega, ki bi ga vsi poznali. Oziroma vsaj 10% ljudi v Evropi in Ameriki.

Domorodske Arabske znanosti pa ni. Mrtva že skoraj 1000 let.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Phil ::

Si prestavljate: nekdo pride, zasede vaše ozemlje, na njem naseljuje svoje ljudi, nakar vas obtoži fanatizma in se hoče pogajati o miru (hkrati pa se nima nobenega namena umakniti)! Bi ti pristal na kaj takega, če bi šlo zate in za tvojo deželo, cman?
Slovencem so nam že večkrat zasedli naše ozemlje pa nismo zato nikamor pošiljali nobenih samomorilskih napadalcev. Neprimerno boljša kultura pač. In kot sem rekel arabcem se za tisto ozemlje ne gre kaj preveč.
LP

TheJack ::

Slovencem so nam že večkrat zasedli naše ozemlje pa nismo zato nikamor pošiljali nobenih samomorilskih napadalcev. Neprimerno boljša kultura pač.

Samomorilskih napadalcev res ne. Ljudi s puškami pač. Dostikrat celo nad svoje civiliste, ki so (ali pa ne tudi ne) sodelovali z okupatorjem/komunisti.
Po vojni so v tej ''neprimerno boljši kulturi'' pobili na tisoče ljudi, jih zmetali v jame in se delali, da se ni nič zgodilo. Res kulturno.
(Tule moram seveda nujno povedati, da je upor proti okupatorju povsem legitimen in pravilen.)

Aja, ti si bolj težko avtoriteta za to da bi sodil, za kaj se Arabcem gre oziroma ne gre.

Bob Rock ::

In kot sem rekel arabcem se za tisto ozemlje ne gre kaj preveč.
Jep, to je res. Palestinci so ze parkrat povedal, da se borijo za sebe in ne za cilje vseh arabcev in islamskih fundamentalistov.

bezerk@work ::

Thomas, tvoje izjave so skrajno rasistične. Tebi so vsi pač kr eni tam arabci, primitivni, zgagarski, ki imajo "civilizacijo" in "kulturo" samo v narekovajih, res žalostno.
Ta tema več kot očitno ni odprta za kakršnokoli resno debato.
Itak je vsakemu odraslemu in primerno zrelemu posamezniku z IQjem več kot 20 jasno, da so podobni izpadi posledica nezrelosti, primitivnosti, zakompleksanosti in spolne impotentnosti in zafrustriranosti. Tak posameznik nato, brez pravega poznavanja težav, zgodovinskih dejstev o tisočletja starih problemih, svojo nezmožnost "reši" tako, da si najde "tarčo", ki je slabša od njega v vseh pogledi, ta "tarča" je primitivna, zgagarska in ima "civilizacijo" in "kulturo" . Tako je naš posameznik boljši, manj primitiven,bolj civiliziran in kulturen, in ni več impotenten revček, ki se mu je v osnovni šoli verjetno zameril kak "arabec".
Takšna krila so iz voska..

NoUse4AName ::

Slovencem so nam že večkrat zasedli naše ozemlje pa nismo zato nikamor pošiljali nobenih samomorilskih napadalcev. Neprimerno boljša kultura pač. In kot sem rekel arabcem se za tisto ozemlje ne gre kaj preveč.

V tem topicu se pa res vidi tale nasa slovenska nestrpnost. Neprimerno boljsa kultura my ass.
Med okupacijo slovenije nismo mi nikoli stradali, ker osnovni pogoji za obstoj niso bili ogrozeni. Kaj mislis da se nekdo odloci za samomor, samo zato ker se dolgocasi in mu grejo izraelci na zivce ali kaj?

Phil ::

Kaj mislis da se nekdo odloci za samomor, samo zato ker se dolgocasi in mu grejo izraelci na zivce ali kaj
Samomor naredi zato ker mu razni verski skrajnezi od mladosti perejo mozgane z idejami:
- razviti svet je bad
- ce pobijes cim vec nevernikov gres v nebesa
To da zivijo v pomankanju ni ne nas ne izraelski problem, ampak problem Palestincev. Samo oni so to nezmozni videt in iscejo vzroke povsot drugje samo pri sebi ne. Pa ne le oni :\.
Z nestrpnostjo pa v tej temi ne utrujajte, namrec vsak ki sodeluje v tej temi je nestrpen bodisi do Izraelcev ali Palestincev.
LP

username ::

Itak je vsakemu odraslemu in primerno zrelemu posamezniku z IQjem več kot 20 jasno, da so podobni izpadi posledica nezrelosti, primitivnosti, zakompleksanosti in spolne impotentnosti in zafrustriranosti.
Tako je !!

(saj si mislil s tem na Arabce in njihove izpade, ane ?)

:D



(disclaimer: čisto nič nimam proti Arabcem kot narodu/rasi/whatever in celo njihova kultura me v bistvu ne moti -je njihova stvar -, dokler njenih stranskih učinkov eksplozivne sorte ne izvažajo na Zahod)
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Thomas ::

Arabci so letos pobili več črncev, kot so kdajkoli Židje pobili Arabcev.

Evropejci (zlasti Nemci, Francozi, Poljaki ..) so pobili 100 krat več Židov, kot Židje Arabcev.

Arabci bi pobili vse Žide, tako kot Nacisti, če bi le mogli.

Slovenska (Francoska, Italijanska) plemena so se dobro poklala v "medsebojnih etničnih čiščenjih" vsaj trikrat (petrkrat, štirikrat) v zadnjih 1000 letih.

Pogromi Židov v Srednjem veku so zahtevali manj žrtev, kot je bilo Židom prihranjenih življenj s tem, da so bili oproščeni vojaščin.


Killing ima dve komponenti. Genetsko in memetsko. Memeteska je pri Arabcih trenutno posebej izražena, saj je nekako sinergična z genetsko ki pravi: "Podvajamo se na manj kot 20 let, rabimo nove prostore!"

Prebivalstvo Evrope in belo prebivalstvo Amerike, tako kot rumeno prebivalstvo Japonske in Koreje, pa ne narašča tako. Pridela dosti hrane in drugih dobrin zase v skupni civilizaciji, pa še razvija druge. V primeru Arabcev in Afričanov, je to žal precej kontraproduktivno. Ker ne skrbijo za kontrolo rojstev, nasprotno.



Sovraštvo do Izraela, je sovraštvo do Židov. Ujčkanje Palestincev in hkratna popolna indiferentnost do žensk v Arabiji (tudi Palestink), je simptom killing odnosa Evropskih belcev (ne vseh, samo večine), do Židov.

Palestinci in sploh Arabci, naj bi dokončali umazano delo Nacistov, pokončali Žide. Ljubezni do Arabcev nimate, sovraštvo do Židov imate.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

NoUse4AName ::

cman: cista neumnost. Verske organizacije cvetijo v casu trpljenja. Ce ti je cerkev edini prostor kamor se lahko zateces, potem bos tja sel. Pa ce si nevem kako veren, se ne bos sel razstreljevat ce imas zagotovljene pogoje za zivljenje.
Kar se pa tice splosne nestrpnosti, se ena neumnost. Glede izraelcev, obsojamo njihova dejanja, to ni nestrpnost. Ce bi bila to nestrpnost, potem bi bil rasist zato ker si obsojal dejanja nacisticne nemcije. Kar se pa tice palestincev pa je ze kr nekaj ljudi reklo, da imajo manjvredno kulturo, da se znajo samo pobijat, itd.
Kar pa se tice tistih sluzb v izraelu za palestince. To je bilo nekoc, zdaj vec tega ni.
Res je da je v kr veliki meri krivo vodstvo palestincev za njihovo trpljenje, ampak ne mi rect da bi jih bilo nemogoce odstranit.

Luka Percic ::

"Med okupacijo slovenije nismo mi nikoli stradali, ker osnovni pogoji za obstoj niso bili ogrozeni. Kaj mislis da se nekdo odloci za samomor, samo zato ker se dolgocasi in mu grejo izraelci na zivce ali kaj?"

A je obstoj palestincev pod vprašajem, če le ti nehajo z terorističnimi napadi?
Dejte no, že zdavnaj bi dobili svojo državo če bi se skulirali. Če pa nebi napadli Izraela, pa le ta sploh nebi imel možnosti za se širit.

"S kom pa naj sodelujemo z Bushom? Z Izraelci, ki se nas hočejo znebit ob prvi priliki?"
Kdo se vas hoče znebit?
Palestinci naj ustavijo napade, pa bo takoj mir.
Glene nato pa da tega niso sposobni, lahko nekaj naredi tudi Izrael.
Majo možnosti; skupinski samomor iz zasede, izselitev (le kam?), zid.

Kaj ni očitno?!

"Dokler imajo americani prste v arabskem svetu (najverjetneje se zelo dolgo) tam ne bo mira. Cisto preprosto."
Heh ta je pa žalostna. Čisto obupana izjava. Krivec je pa nepoznavanje zgodovine in nebranje prejšnjih postov.
(hint; americani niso imeli mezinca vmes ko se je ustanavljala izraelska država, pa je vseeno bilo klanje. Klali pa so arabci. Pa ne za dolgo)

Barakuda1 ::

Slovencem so nam že večkrat zasedli naše ozemlje pa nismo zato nikamor pošiljali nobenih samomorilskih napadalcev


:\

A nekoliko blažjo varianto TIGR-ov bomo kar kar pozabili, pa generalu Majstru se bomu tudi odpovedali, ali kako :\

Thomas ::

Jah, ta ali oni Evropski narod sfura svoje, pa dobimo gojzarsko državo tipa Avstrija, Slovenija, Švica .. kjer se da kar lepo živeti.

Ali pa dobimo mediteransko državo tipa Italija, Španija, Južna Francija ... kjer se da čisto lepo živeti.

Če sfurajo svoje Britanci ali Skandinavci ... tudi.

Če sfurajo svoje Avstralci, Izraelci ali Američani ... tudi.



Ko pa to uspe Arabcem, dobiš krvavo diktaturo. Zatiranje žensk, bedo, vojno za osnovne vire ...

Ne ker bi bili biološko manjvredni. Zaradi njihove neumne "kulture". Pa naj "strpni multikulturalisti" še 100 krat rečejo, da ni tako.

Nekateri aspekti Arabskega memeplexa so grozljivo pljusknilio k nam. Tako problematizirate tiste pobite Palestince, da so pa ARABCI LETOS pobili več črncev kot Židje kadarkoli .... to vas pa sploh ne zanima.

Ni to nekoliko čudno, "proArabci"?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

NoUse4AName ::

Sovraštvo do Izraela, je sovraštvo do Židov. Ujčkanje Palestincev in hkratna popolna indiferentnost do žensk v Arabiji (tudi Palestink), je simptom killing odnosa Evropskih belcev (ne vseh, samo večine), do Židov.
Palestinci in sploh Arabci, naj bi dokončali umazano delo Nacistov, pokončali Žide. Ljubezni do Arabcev nimate, sovraštvo do Židov imate.

Zdaj si pa res pokazal svoje prave barve. Sovrastvo do izraela je sovrastvo do zidov? O madona.
A je obstoj palestincev pod vprašajem, če le ti nehajo z terorističnimi napadi?

Ti imas resne tezave z logiko. Obstoj palestincev je v vsakem primeru pod vprasanjem. Imajo dve opciji, umrejo potiho in se ne pritozujejo, ali pa da se upirajo na edini nacin ki jim je mozen.
Heh ta je pa žalostna. Čisto obupana izjava. Krivec je pa nepoznavanje zgodovine in nebranje prejšnjih postov.
(hint; americani niso imeli mezinca vmes ko se je ustanavljala izraelska država, pa je vseeno bilo klanje. Klali pa so arabci. Pa ne za dolgo)

haha, ja sigurno. In vse milijarde ki jih ZDA vlaga v izrael, vso vojasko pomoc kot jim nudi in vsakic, ko je branila njihova dejanja v UN z svojo veto mocjo, itd. Americani sploh nimajo nobenga prsta zraven kar se tice izraela, sploh ne. Tako kot ga niso imeli v iraku ko so postavili (in drzali) sadama na oblast, tako kot nimajo v savdski arabiji ko drzijo druzino saud v oblasti, tako kot niso imeli v afganistanu ko so dajali vojasko pomoc talibanom, itd.

Thomas ::

Tistih - recimo 1000 - pobitih Palestincev na leto, ko se oni nabolj šopirijo, je mnogo manj kot število notranjearabskih spopadov.

Praske na črti Izrael Arabci, so zaradi superiornosti Židovske države, civilizacije in kulture nepomembne v primeri z dogajanjem "na arabski ulici". Izraelci jih pač relativno zlahka užugajo, med sabo se pa "morajo" precej bolj obdelovati.

Vsakdo dobronameren do Arabcev jim lahko samo svetuje: Učite se od Izraelcev! Ne pa da jim daje trapasto potuho pri njihovem krvavem stampedu.

Bi pa jest dal Izraelcem naslednji nasvet: Ohranjajte svojo superiornost naprej in jo še povečujte! Požvižgajte se na Arabce, požvižgajte se na Evropejce. Kar pa oni že vedo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Phil ::

Hja jaz res nisem seznanjem s primerom da bi se kaksen Slovenec oblekel v eksplozivni jopic stekel v cimvecjo mnozico in se razstrelil zaradi odvzete zemlje (sej se gre zaradi tega ane). Palestinci pa to delajo toliko kolikor jim luknje v Izraelski obrambi dopuscajo.
LP

Thomas ::

> Zdaj si pa res pokazal svoje prave barve. Sovrastvo do izraela je sovrastvo do zidov?

Ne, pokazal sem na prave barve "proArabcev", ki jim Arbci v resnici niso mar.

Sovraštvo do Izraela, je sovraštvo do Židov. Kaj je drugega? Ljubezen do Palestincev? Zakaj ravno do njih, če je še vsaj 100 etničnim skupnostim bistveno slabše?

Od kod hudiča so ravno Palestinci največji reveži? Če pa zdaleč niso?!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

NoUse4AName ::

Ce imas revscino imas kriminal, to sploh nima veze z nobeno kulturo. Pod ekstremnimi pogoji uspevajo ekstremni sistemi.

TheJack ::

Thomas:
Da te bom ja pravilno razumel: Če rečem da se mora Izrael umakniti z zasedenih ozemelj (kar je v skladu tako z mednarodnim pravom kot, po mojem, z neko normalno logiko), sem antisemit?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

NoUse4AName ::

Sovraštvo do Izraela, je sovraštvo do Židov. Kaj je drugega? Ljubezen do Palestincev? Zakaj ravno do njih, če je še vsaj 100 etničnim skupnostim bistveno slabše?

Cisto nic od tega. Ce jas nasprotujem dejanjem neki vladi, nima to nobene veze z narodom nad katerim je ta vlada postavljena. Vlade zelo pogosto delujejo v nasprotju z zeljami (edit: ali interesi) ljudstva.

Zgodovina sprememb…

Thomas ::

> Če rečem da se mora Izrael umakniti z zasedenih ozemelj (kar je v skladu tako z mednarodnim pravom kot, po mojem, z neko normalno logiko), sem antisemit?

Ne. Niste vsi kritiki Izraela antisemiti. Nekateri ste pač kritiki Izraela, tako kot smo nekateri kritiki Poljske ali Slovenije ...

Kar se tiče umika z zasedenih ozemelj, Izrael se je umaknil iz ogromnega Sinaja, ki je prej pripadal Egiptu. Ni se (še) umaknil iz Gaze, ki je tudi prej pripadala Egiptu. Egipt je Sinaj dobil od Turkov pred 100 leti.

Kdo naj se umakne od kje?

Izraelci iz vseh ozemelj, ki so jih zasedli Egiptu, Jordaniji in Siriji, ko so jih ti metali v morje 1967? Da bodo te tri Arabije tam vzpostavile svojo bedo?

Boljš da ne.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

> Ce jas nasprotujem dejanjem neki vladi, nima to nobene veze z narodom nad katerim je ta vlada postavljena.

Potem nasprotuj recimo Sudanski vladi! Če si tako salamensko objektiven. Ali še ne 40 drugim Afriškim, ker te rutinsko pobijejo več ljudi, kot Izrael.

Na vlado edine spodobne države v tistem koncu se nonstop spravljate, čeprav ta svojim ljudem (in Arabcem v njenih mejah) zagotavlja dobro življenje. Edini Arabci ki živijo v spodobni državi je tisti milijon Arabcev državljanov Izraela. Ki ga tako zelo sovražite, pa ne veste zakaj.

Jest vem. Del splošne antižidovske histerije ste, ki tukaj v Evropi poteka že sto in več sto let.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Vice ::

Kdo naj se umakne od kje?

Po tej tvoji Izraelski logiki bi se vsak moral nekam umakniti...

Me zanima kam bi se mi lahko zatekli, da se nebi upravičeno klali?:\

NoUse4AName ::

nope. Izrael ne maram zato ker so ameriski rablji. ZDA izrael ze zelo dolgo uporablja za svoj dirty work v bliznjem vzhodu in juzni ameriki. Seveda tega ne bos razumel, ker temu preprosto ne verjames, saj si na strani ZDA no matter what.
To da je edina drzava, ki zagotavlja lepo zivljenje svojemu ljudstvu je pa brezpredmetno. Ce bi palestinci/iracani/egipcani/iranci dobivali toliksno gospodarsko podporo s strani ZDA nebi bilo nobenega problema. Bi se cisto lepo razvili tako kot izrael.
Palestinci imajo pac to nesreco da zivijo na obmocju, ki je v interesu sil ki so veliko veliko mocnejse od njih. Zato je tudi veliko lazje jih pobijat, kot pa se potrudit za mir. Zato sem proti izraelu (njihovi vladi da se razumemo).

Sami ::

bezerk@work: Se podpišem pod tvoj post, super povedano.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Thomas ::

> Ce bi palestinci/iracani/egipcani/iranci dobivali toliksno gospodarsko podporo s strani ZDA nebi bilo nobenega problema. Bi se cisto lepo razvili tako kot izrael.

Egipt dobiva od Amerike več, kot Izrael. Pa zaradi tega niso razvili znotraj Egipta ene za desetino Izraela velike enklave, kjer bi bilo življenje v Egiptu dobro kot je v Evropi.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Sami ::

Ce bi palestinci/iracani/egipcani/iranci dobivali toliksno gospodarsko podporo s strani ZDA nebi bilo nobenega problema. Bi se cisto lepo razvili tako kot izrael.

Logično, to je res.

Thomas: Egipt pa je neprimerno večji od Izraela in mu toliko denarja ni dovolj, lahko bi ga dobil več ampak Amerika raje financira še kakšno vojno v Iraqu ali kaj podobnega.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

NoUse4AName ::

us aid to israel
There are many other costs of Israel to U.S. taxpayers, such as most or all of the $45.6 billion in U.S. foreign aid to Egypt since Egypt made peace with Israel in 1979 (compared to $4.2 billion in U.S. aid to Egypt for the preceding 26 years). U.S. foreign aid to Egypt, which is pegged at two-thirds of U.S. foreign aid to Israel, averages $2.2 billion per year.

In pol se razlika v velikosti drzave. Pa itak egipt ni neka ekstremna drzava, ni nevem kako razvita pa se ljudje ne razstreljujejo in masovno pridruzujejo teroristicnim organizacijam.
In lej no glej, celo arabci so. Pa kuwait, ki je zelo razvita drzava se ljudje tudi ne razstreljujejo. Kako cudno za arabce, ki so vsi mozgansko sprani od islama huh?

Thomas ::

Egipt naraste (prebivalstveno) za en Izrael vsakih nekaj let. Gospodarsko pa ostaja na istem (nikakršnem) nivoju. Denarja ne porabijo koristno, da bi ljudstvo kaj dolgoročno imelo od tega, pač pa za gašenje požarov, ki jih je vedno težje gasiti. Milijoni novih radikalnih mladcev, brez vsakršnih drugih perspektiv kot sveta vojna ... so logična posledica.

Američani jim denar dajejo v zameno za mir Egipta z Izraelom. Po sporazumu, ki so ga podpisale ZDA z Izraelom in Egiptom, po katerem je Egipt dobil tudi Sinaj. Toda kdo bo kos Arabski mladini, ki je popolnoma zradikalizirana za sveto vojno za uničenje Izraela? Kos že, toda ne na miren način, se bojim.

Dva načina sta. Da ZDA vseeno uspejo najprej v Iraku, potem pa še drugje po Arabiji s demontažo "Arabskega sistema" in uvedbo demokracije in modernizacijo.

Drugi je vojna z Arabci, ki jo bodo sprovocirali v veliki stiski, v katero bodo zašli zaradi svojega načina življenja. No, so že notri.

Samo nobenih beguncev v Evropo, prosim.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

> ni nevem kako razvita [Egipt] pa se ljudje ne razstreljujejo in masovno pridruzujejo teroristicnim organizacijam.

Se ne? Arafat in drugi človek Alkajde sta oba Egipčana. Pa ne samo tadva. V Egiptu so Islamski bratje zelo aktivni in Alkajda ima tam dober vir teroristov.

A nisi vedu, a si se samo delal, da ne veš?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

demoness ::

OK, sej tole je mal offtopic, ampak ko smo že pri Egiptu in Izraelu...
Egipt: milijon kvadratnih kilometrov
preivalstvo: 76 milijonov
mednarodna pomoč: 1.2 milijarde $
% BDP za vojsko: 3.6

Izrael: 20K kvadratnih kilometrov
prebivalstvo: 6 milijonov
mednarodna pomoč: 600 milijonov $
% BDP za vojsko: 8.7

Ja, Egipt dobiva več. Pa je tudi čisto malo večji. In ene par več ljudi ima tudi.
Vir: CIA world factbook

On topic: Zid mi ni všeč. Je sicer res, da so bili Izraelci tam pred Arabci. Pred 1000 leti. In je res, da ti Arabci, ki so izgubili zemljo zaradi ustvarjanja izraelske države, niso krivi za to, da so v srednjem veku in pred drugo svetovno vojno Židom vzeli toliko in toliko zemlje. Vse skupaj mi smrdi po tem, da so zavezniki po 2. svetovni vojni pač morali Žide nekam dati, ampak svoje zemlje jim pa niso hoteli odstopiti...
Pranje možganov o pobijanju čim več nevernikov so pa po mojem mnenju samo politične mahinacije tistih, ki hočejo ozemlje Izraela nazaj za vsako ceno, tudi za ceno mnogih lastnih ljudi, in za to uporabljajo vero.
Verske vojne so redko same sebi namen. Ponavadi imajo odzadaj ekonomsko ali politično komponento, nasrkajo pa tisti, ki vanje verjamejo (križarske vojne, tridesetletna vojna, rekonkvista, konkvistadorji,...).

Rešitev? Nekoga z vojsko tja postavit, ki bi rekel: Kdorkoli strelja, na katerikoli strani, iz kakršnegakoli razloga, bo ustreljen. Mogoče bi delovalo. Za samomorilske napadalce pa ne vem... kako izkoreniniti fanatizem? Če samo pospraviš par glavnih ljudi, ne bo dovolj... Idealno bi jih bilo prepričati, da neverniki NE koljejo dojenčkov, da je dovolj prostora za vse in da bodo vsi imeli več koristi brez zidu in streljanja.
Ampak to je najbrž približno tako realno kot to, da bi jh vse uploadali, potem se pa lahko tam pretepajo za elektrone in eden drugemu delajo DOS.
Don't you want to die, walk beside me evermore,
Don't you feel alive, like you never felt before...?

Thomas ::

Koga boš pošiljala dol, da bo delal red? Saj so OZN že tam. To delajo red! :D

Izraelci sami naredijo kar dober red. Sredi Arabskega kaosa.

Če bi že rada delala red, pošlji vojsko v vse Arabske države, da naredi red, ki ga ni. Zlasti v Sudan, trenutno.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izrael in palestina (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22211969 (2974) el_bahattee

Izrael vs. Palestina (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Problemi človeštva
85244532 (28101) Stepni Volk
»

Iran bi izbrisal Izrael (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
686858 (5495) Phil
»

Palestisnko-Izraelska kriza (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18413648 (11101) jype

Več podobnih tem