» »

Bush opozarja mednarodno skupnost

Bush opozarja mednarodno skupnost

Jst ::

Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|
  • zaklenil: BigWhale ()

Imagination ::

Diverzija
--- Če nekaj stvari, ki bi lahko šle narobe, ni šlo narobe, potem bi bilo zanje veliko bolje, če bi šle narobe!

Thomas ::

Seveda to opozarjanje (in ukrepanje) ni čisto nič odveč.

Ni štos, da po prvi dostavi atomske bombe s strani teroristov, nekateri velepametni in sploh cool Slotechovci modrujejo, da "bi morali ukrepati že prej", "da je CIA nesposobna" in podobne oslarije. To seveda v primeru, če A bomba ni detonirana preblizu, da bi še kaj dosti modrovali.

Zdej pa naj mirovniki nadaljujejo s svojo antiBush kampanjo, da jim ne bo slučajno kršena kakšna svoboda izražanja.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Jst ::

Za mene je največja ironija v tem, da to govori človek, ki največ državnega proračuna namenja izdelovanju orožja.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Sicer pa kdo je določil Ameriško vojsko, da je odgovorna za take stvari?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

antonija ::

Sej so sami nardil vecino tega sranja, zdej ga nej pa se prebavijo. Res je da so rusi tud cist enak krivi, sam takrat noben ni hotu dat mira in ce kdo slucajno dobi kaksen A bomb od katerekoli strani, so si cist sami krivi za to.

Jeba pri tem je edin to, da bo na!§@al velik ljudi ki nima nobene veze s tem...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

iration ::

Katera vojska se ti zdi še bolj primerna za take stvari?

1. ?
2. ?
3. ?
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Imagination ::

Vojska države Togo!
--- Če nekaj stvari, ki bi lahko šle narobe, ni šlo narobe, potem bi bilo zanje veliko bolje, če bi šle narobe!

Dr_M ::

ja sej je normalno, da tisti ki se ima za najmocnejsega, hoce vladat ceumu svetu. pa po moznosti bogastva od drugih izropat.
ucasih smo temu rekl fantazija, dons temu recemo Bush oz ZDA.

edit: dons da ne bo thomas spet po men pluvu bom reku tole, glede usakega orozja, ne samo jedrskega, bi se mogu usak nad sabo mal zamislt...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Jst ::

Na podlagi skupnih interesov mednarodne skupnosti naj se določi porazdelitev odgovornosti glede na regije. Lep stavek, ki ga najbrž izgovori študent mednarodnih odnosov med spanjem.

Enostranska odločitev pomeni samo dejanja lastnih interesov. Če pa kdo pričakuje, da bo Ameriška vojska poskrbela za mir na svetu, živi v iluziji. Star slovenski pregovor pravi: Prvo pometi pred svojih pragom.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Tistim, ki se pa ne strinjajo glede interesov so pa "osi zla", ne pa tisti, ki jih določi Amerika.

Recimo:
"A v govoru se je ameriški predsednik izognil Pakistanu, ki se je izkazal za koristnega zaveznika v vojni proti terorizmu, čeprav naj bi se na njegovi meji z Afganistanom skrival krivec za teroristične napade na ZDA 11. septembra 2001 Osama bin Laden, pakistanski nacionalni junak, znanstvenik Abdul Kadir Kan, pa je pretekli teden priznal, da je njegova organizacija prodajala jedrsko tehnologijo v Libijo, Severno Korejo in Iran. Glede Iraka mu ni bilo potrebno priznati ničesar."
24ur.com
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

dejanrus ::

Edino kar lahko Bush opozarja (eq. grozi) je nekaj revnih "teroristov", ki se borijo za svoje pravice in za boljše življenje. Severna koreja ga je odjeb... na zelo lep način, pa se ne upa z prstkom mignit, ker dobro ve, da jih bo dobu po pič... če se bo kej dosti tam obiral, tako kot jih je že enkrat. Voda mu teče pošteno v grlo, ker bo (verjetno) spuš... na naslednjih volitvah, zato meče ven takšne floskule, da bi rešu kar se rešit da. En analitik je enkrat reku, da edina stvar, ki lahko Busha reši na naslednjih volitvah je to, da še bolj prestraši svoje volilce.

Thomas ::

Sej sem reku. Pametne se bodo delal, da bo kar hudo. Da pa WMD morda cirkulira po terorističnih povezavah, pa kakor da nikogar ne zanima.

Bush ali Kerry - politika glede tega bo enaka. Tudi jo in jo bodo podpirale vse velike države.

Upam vsaj, da niso tako "revolucionarni", kot average Slotechovec. :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Kar se pa "revnih teroristov" tiče. Naj grejo rajš kaj pametnega delat. Če pa to ne, naj jih pa odstranijo, tako ali drugače. Sorry, but no sorry!

Ne potrebujemo nobenih "internacionalnih revolucionarjev", ki bi poskušali delati ali celo zares izvedli kakšne "akcije".
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Link!

Alkajda je baje načrtovala dirty bomb akcijo.

Seveda je za nekatere to le paranoja, ampak to ne govori v prid njihove razsoje. Nasprotno.

Povem naj samo, da DB bi lahko naredila milijon žrtev - tudi v Sloveniji.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Jst ::

A te zgodovina ne uči dejstva, da je Ameriška podpora diktatorjem povzročil mnogo več žrtev, kot pa teroristične akcije? Sicer je pa vsek, ki ni ZA Ameriko - terorist.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

dejanrus ::

Thomas...ti si res mu celo življenje polno r... vsega in ne moreš razumet nč truzga kot to, da ti življenje vse k r.. prinese. Povej mi dragi Thomas, kaj bi ti delal če bi že 50 LET (celo življenje) v begunskem taborišču v Ramali, al pa če bi bila na čelu Slovenije monarhija, ki bi jo financirala america in bi se vse odvijalo v interesu ameriških "partnerjev" ?? Jaz nisem anti globalist niti anti bushevec (mogoče anti-americanist). Če pa ti misliš, daj je to kar danes izvaja america globalizem, si pa tako kot še zmeraj nasedu pravljicam iz ameriških oddaj/filmov/časopisov. Veš Thomas...Rabmo v resnici sploh ne obstaja. 8-O

Thomas ::

Ameriška podpora diktatorju Iraka proti diktatorju Irana 1980?

Kaj naj bi naredili? Ponukali obojne? Prepustili tisto nafto in države tam Sovjetom?

Kaj radikalci pravzaprav hočete, ni jasno. Alergični na USA. To je edino jasno.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

> kaj bi ti delal če bi že 50 LET (celo življenje) v begunskem taborišču v Ramali

50 let nazaj je bilo v Evropi 9 milijonov beguncev. Bistveno več kot "v Palestini". UN še danes financirajo četrto generacijo Middle East beguncev, medtem ko so se v Evropi že vsi znašli najkasneje nekaj let po razseljevanju. Danes noben vnuk Evropskih pregnancev ne dobiva nič od UN. Jasno.

Palestinska družba je pa Arabska družba. Sick as hell!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

dejanrus ::

Zakaj ne bi za spremembo pustili nekoga na miru?? Ne, oni se morajo utaknit v vsako stvar. Valjda da jo niso hotli pustit sovjetom, če mora bit pa vse nihovo.

NoUse4AName ::

Lahko bi vspostavli demokracijo in ne totalitarizem.

dejanrus ::

50 let nazaj je bilo v Evropi 9 milijonov beguncev

1. Takrat je bla 2. svetovna v evropi IN jo je blo kmal konc IN so šli begunci lahko domov.
2. Evropa in Palestina sta dve zelo različno veliki stvari
3. Nisi odgovoru na vprašanje, kaj bi delal?????
4. Spet si selektivno uporabu dejstva (kot Miloševič v Haagu)
5. In tudi selektivno odgovarjaš na poste, t.j. samo na tiste dele, ki maš neke argumente, ki so povsem NEPRIMERLJIVI

Thomas ::

> Zakaj ne bi za spremembo pustili nekoga na miru??

Pustili pri miru tudi take, ki drugih ne pustijo pri miru? Kot Sovjeti, recimo.

A si ti naiven, al kaj?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

>> 50 let nazaj je bilo v Evropi 9 milijonov beguncev

> 1. Takrat je bla 2. svetovna v evropi IN jo je blo kmal konc IN so šli begunci lahko domov.

RTMFLO! A si ti totalna neznalica al kaj? Pred 50 leti NI bilo vojne v Evropi in 9 milijonov ljudi SE PO VOJNI ni moglo vrniti na svoje domove.

Pa kaj je stabo? Pijan, zakajen, al samo pojma nimaš dejanrus?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

> 5. In tudi selektivno odgovarjaš na poste,

Vse tvoje neumnosti so preveč. Samo tasočne izpostavim.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

dejanrus ::

Se opravičujem Thomas, ker sm mislu, da referiraš 2.svetovno. Problem je da so se te stvari uredile slej al prej. Problem Palestincev pa je že 50 let nerešen. In tvoji prijateljčki vztrajno podpirajo Izraelce.

Če pa se že gremo trdo retoriko....
Kar se pa tiče pijančevanja in kajenja. Mogoče res rad kdaj kaj popijem in tudi pokadim kakšnega. Me pa zelo vesli, da nism taka razvajena pič... kot si ti, k misli, da je boga za jajca prjel, če mu je očka (al pa en drug), vse k pič.. znesu. Probaj se kdaj postavit v kožo nekoga drugega, ne pa sanjarit o tem kako je bela aristokracija pametnejša in razvitejša od ostalega. Edino kar maš ti od zahodnega sveta ja MS Windows na tvojmu računalniku, k si ga stokrat preplačou, pa še ne dela ti, kot si opazu. Oni pa imajo tebe za enega Slove(A)nskega idiota, na katermu lahko hitro zaslužjo, ker je preneumen, da bi uvidu, da imajo oni čedalje več, ti pa čedalje manj!

Sploh pa povej mi nekaj dosežkov tvoji Američanov, k so ti tako všeč??

kuglvinkl ::

Chill, oba.

Od tebe Thomas pa pričakujem, da znaš umirit zadevo, ker rdeča barva mi danes ni ravno pri srcu.
Your focus determines your reallity

Jst ::

dejnarus in Thomas: debata je spet na osebni ravni, kjer eden drugega žalita.

Thomas: ti pa nisi sposoben sprejeti drugačnga mnenja od svojega in potem za VSAKO ceno konstruktivno debato vodiš v pogubo! IDIOT!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Thomas ::

> Problem je da so se te stvari uredile slej al prej. Problem Palestincev pa je že 50 let nerešen.

Problem velike večine Arabcev je nerešen. Pa ne zaradi Izraela - od katerega bi se lahko marsikaj koristnega naučili - ne zaradi Amerike in ne zaradi Evrope. Od katerih bi se tudi lahko vsaj česa naučili.

Tako kot Palestinci ali še slabše, živi večina Arabcev. Sploh žensk. Problem ne samo Palestincev, pač pa kar vseh Arabcev, je njihov trenutni Srednji vek, ki se jim zdi posebna "narodna in verska vrlina". Primitivizem pač, pa naj reče katerikoli rdeči dušebrižnik kar hoče.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

dejanrus ::

Ja Thomas, oni so primtvni divjaki, ti si pa superindeligenti beli aristokrat, lahko ti že rečemo sir.Thomas

Thomas ::

> Thomas: ti pa nisi sposoben sprejeti drugačnga mnenja od svojega in potem za VSAKO ceno konstruktivno debato vodiš v pogubo! IDIOT!

Ti sprejmi mnenje drugega (v tem primeru mene) in se ne pritožuj!

Hehe ... modrost pa taka!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Jst ::

A sem te mogoče kdaj žalil? Tvoje žaljenje z extra strokovnimi izrazi (ki jih uporabljaš samo zato, da moderatorji ne skapirajo kaj misliš in da ne pobrišejo post) se mi zdi pa prav idiotsko.

Sprejmem tvoje mnenje, da podpiraš Ameriko, vendar dejstva, ki jih pišem - pač ignoriraš, kot da ne obstajajo. Nimaš protiargumenta. Ena resnica, ena stran. To je pomembno.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Thomas ::

> Ja Thomas, oni so primtvni divjaki, ti si pa superindeligenti beli aristokrat, lahko ti že rečemo sir.Thomas

Primitivni divjaki so bili tudi naši predniki, stoletja nazaj. Tako da z rasizmom ne razložiš nič. S kulturalizmom pa seveda ja. Če smo do Arabcev dobronamerni, če jim res hočemo pomagati, potem jim je najprej treba povedati, da bluzijo 100 na uro - cela Arabska liga.

Jest ne govorim, da Zahod je pa povsem OK. Ampak samo da je pa bistveno boljši. Da je recimo tudi Kitajska nekaj bistveno boljšega, kot je Afrika+Arabija. Tu je pa kriza velika in to krizo izvažajo po celem svetu. Vsaj skušajo jo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

> IDIOT!

> A sem te mogoče kdaj žalil?

Hehe ... a to se ti tkole hecaš al kaj? :))
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Imagination ::

Ko pride do politike, ne more biti enotnega mnenja
--- Če nekaj stvari, ki bi lahko šle narobe, ni šlo narobe, potem bi bilo zanje veliko bolje, če bi šle narobe!

dejanrus ::

Glej, tile Arabci imajo tolko nafte, da bi brez škdoželne pomoči zahoda lahko bluzili kolkor bi hotli. Sam mene niti ne moti tvoje stališče do arabcev. Mene bolj moti dejstvo, da ti misliš, da si ti udeležen v veilkem zahodnem cesarstvu. NE Thomas, ti si na napačni strani. Ti si na iskoriščeni strani. Saj vem da so ti jasne primerjave Slovenije z ostalimi. Al res raje vidiš da imajo američani čedalje več, mi pa čealje manj - TO JE DEJSTVO....jaz tega res ne razumem.

iration ::

> Al res raje vidiš da imajo američani čedalje več, mi pa čealje manj - TO JE DEJSTVO

Opa, DEJSTVO je al kaj? To si tako poudaril, da sem prepričan, da boš zlahka naštel 10 argumentov, da potrdiš to DEJSTVO.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

dejanrus ::

No demos, deset kazalcev je težko najdit, lahko pa ti povem za najočitnejšega in najbolj splošno sprejemljivega. To je rast BDP. Poišči si na internetu al pa vprašaj Thomasa, on ti bo postregel z natančnejšimi podatki, jaz zdajle nimam cajta po netu brskat.

Thomas ::

> Glej, tile Arabci imajo tolko nafte, da bi brez škdoželne pomoči zahoda lahko bluzili kolkor bi hotli.

Arabci imajo toliko nafte, da jih lahko 10% dobro živi. Nič več.

Na račun tega, da so pred 1000 leti nesli nulo iz Indije v Evropo, si zdaj množičo domišljajo, koliko so to prispevali v svetovno kulturno in znanstveno zakladnico. Takrat so s tem res nekaj, pa ker so shranili nekaj Grških in Rimljanski knjig tudi.

S tem so samo dokazali, da fizično njihovim možganom nič ne fali. Fali celotni Arabski naciji sodobnejša kultura. "Samo" to fali.

> NE Thomas, ti si na napačni strani. Ti si na iskoriščeni strani.

Hvalabogu, se Slovenijo še da (in se jo bo še nekaj časa verjetno dalo) kapitalistično izkoriščat. Zato je standard v Sloveniji precej nad Arabskim. Samo zato. "Izkoriščanje" je sicer neumen izraz, ki izvira iz Marxizma. Ampak se ga pa da lepo uporabljati v ironičnem smislu.

Ne gre za nobeno izkoriščanje, samo za menjavo gre. Slovenci imamo še kaj menjati, Arabci razen nafte s katero jih je podložil Allah, nimajo kaj ponuditi.

To je njihov problem, ne pa to, da bi jih kdo hotel "izkoriščati".

Marx je pa bil kujon.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

Tole je pa mal prevec... Pojdite se ven na sneg kepat...

Thomas ::

> Al res raje vidiš da imajo američani čedalje več, mi pa čealje manj - TO JE DEJSTVO

GDP v Ameriki raste zelo solidno. V Sloveniji raste pol toliko.

Krivi smo si pa kar lepo sami zato. Kolikor je lahko cel narod "kriv". Boljši izraz bi bil "zamejen".
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

madmitch ::

OK tema je, kot ponavadi, zajadrala v popolnoma abotne vode, daleč od naslova.

Kako lahko obsojate kauboja za njegova dejanja. Amerika sama po sebi z vso svojo "tisočletno" zgodovino temelji na zanikanju neprijetnega in reklamiranju American way of life", ki naj bi bilo edino zveličavno. Kako naj potem človek, ki je v takem duhu odrastel, misli kaj drugega kot to, kar mu doma vsi (piarovci) tulijo - da je veliki vodja svobodnega sveta. Normalno, da ga peče vest, ko hoče nekdo živeti drugače in ne tako kot je edino pravilno. Revež enostavno mora udariti po sovragu, mora in pika.

Ne vem kolikokrat in koliko časa ste preživeli v ZDA, jaz sem vse skupaj dve leti in pol z daljšimi in krajšimi presledki in povem vam, to je en sam velik Hollywood. Vse skupaj temelji na reklami in PR. Tam se nič ne zgodi brez hudo načrtovanega pompa. Ni čudno, da so po vseh teh letih ljudje to vzeli za resnico. V vsakem od nas je nekaj napuha in mu godi, če je njegova država NAJ in je njegov predsednik Vodja svobodnega sveta.

Pač, dokler bo Ameriko vodil ogromen piarovski stroj, bo to tako in eni jim bodo nasedali ter jih kovali v zvezde. Vzemite Ameriki reklamni aparat in kolaps bo sledil skoraj nemudoma. Njihovo tako opevano gospodarstvo je pa tako ali tako na meji že vrsto let.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izrael in palestina (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22211984 (2989) el_bahattee
»

Štirje slovenski vojaki gredo v Irak. (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Problemi človeštva
48329281 (17288) upirna

Arabci (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
1519498 (7421) Barakuda1
»

Palestisnko-Izraelska kriza (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18413666 (11119) jype

Bin Laden Evropi ponudil premirje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
1698834 (6576) BigWhale

Več podobnih tem