» »

TradeRepublic

TradeRepublic

Temo vidijo: vsi
««
29 / 29
»
»»

pingme ::

akulp je izjavil:

V-i-p je izjavil:

@nejc311: jah glej, jaz sem jim poslal tisti račun za fizično kartico in podatke, ki jih je blo treba vnest in oni so to sprejeli, kaj naj. A so oni stručkoti za davčne pyzdarije ali jaz?

Na tole sem se nanašal...


Predvidevam, da je naročil fizično kartico in je poslal račun na katerem je verjetno napisan tudi IBAN kot dokaz (neumno sicer to prilagati kot dokaz, lahko bi priložil izpisek).
Številke debetne Visa kartice se pa nikamor ne pošilja, tudi na računu upam da TR ni tako blesav, da bi jo napisal.

BuDi79 ::

pingme je izjavil:

Predvidevam, da je naročil fizično kartico in je poslal račun na katerem je verjetno napisan tudi IBAN kot dokaz.
Nisi videl TR kartice v živo, a? Verjetno so edine kartice ki imajo gor IBAN od slovenskih bank, pa še to ne vse.

pingme ::

BuDi79 je izjavil:

pingme je izjavil:

Predvidevam, da je naročil fizično kartico in je poslal račun na katerem je verjetno napisan tudi IBAN kot dokaz.
Nisi videl TR kartice v živo, a? Verjetno so edine kartice ki imajo gor IBAN od slovenskih bank, pa še to ne vse.

Seveda nisem, ker imam virtualno, pa napisano je bilo, da je poslal račun. Tudi ne verjamem, da TR kamorkoli (še najmanj pa na fizično debetno Viso) piše iban banke od koder nakazuješ (?!), ker to ni edina opcija, pa še zamenjaš lahko kadarkoli. Če pa, so unikum (v negativnem smislu), pa svetu se vedno bolj pogosto uveljavlja, da na kartici sploh ni več drugih podatkov kot ime lastnika.

V-i-p ::

Poslan jim je bil tale dokument, ki sem ga dobil, ko sem plačal kartico in pripisal tisto DE številko, kamor nakazujem. To je pa to.



Pa zgoraj se je en usajal glede ChatGPT-ja. Joke, hec je bil, btw :). Aja, pa 23. 10. gredo obresti na 3,25%...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

LeQuack ::

Se pravi glede na to da ECB spustila obresti predvidevam da bo tudi TR zmanjšal obresti na depozit na 3,25% po novem. Kar hitro gre dol ni kej.
Quack !

link_up ::

jap, leti...a je pricakovati se kaksen spust v naslednjem letu?
In and Out

neja1 ::

Kaj pa če se ti npr.zgodi,da izgubiš telefon ali pa ti ga ukradejo, kako dostopaš do računa na TR?

pingme ::

neja1 je izjavil:

Kaj pa če se ti npr.zgodi,da izgubiš telefon ali pa ti ga ukradejo, kako dostopaš do računa na TR?

Kupiš nov telefon (itak), operater ti zamenja sim in se ponovno prijaviš (dobiš sms). Če pa tudi telefonsko zamenjaš, pa rabiš PUK, ki si ga dobil od TR, ko so preverili tvoj TR in ti “nakazali” 0,01€ (PUK je napisan v namenu).
Če nimaš nič od tega, si pa obsojen na neučinkovit oz. skoraj neobstoječ support, na redditu je polno strašljivih zgodb in dolgotrajnih sporočil, da so prišli do konkretne osebe in ne umetne inteligence ali generičnih odgovorov.

akulp ::

pingme je izjavil:

neja1 je izjavil:

Kaj pa če se ti npr.zgodi,da izgubiš telefon ali pa ti ga ukradejo, kako dostopaš do računa na TR?

Kupiš nov telefon (itak), operater ti zamenja sim in se ponovno prijaviš (dobiš sms). Če pa tudi telefonsko zamenjaš, pa rabiš PUK, ki si ga dobil od TR, ko so preverili tvoj TR in ti “nakazali” 0,01€ (PUK je napisan v namenu).
Če nimaš nič od tega, si pa obsojen na neučinkovit oz. skoraj neobstoječ support, na redditu je polno strašljivih zgodb in dolgotrajnih sporočil, da so prišli do konkretne osebe in ne umetne inteligence ali generičnih odgovorov.


Support je baje dizaster ja. Podobno izkušnjo sem imel sicer s Curve supportom, ko jim je v eni od Android verzij nehal delovati Curve Pay... Še v času, ko Google pay ni bil podprt pri nas. Nihče se ni uspel nič zmeniti...

Tole glede PUK-a pa sem šel zdaj preverjati, da bi si ga shranil in ne najdem. Pod "Transaction" naj bi videl to? Ker prvi zapis vidim svoje nakazilo, ki sem ga naredil iz Gpay-a.
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

BlaY0 ::

Ne. Pod transakcijami računa s katerega si prvič nakazoval na TR. Jaz sem prvič na TR nakazal s svojega Revolut računa, TR pa mi je nazaj nakazal en cent in v namenu je bil PUK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

akulp ::

BlaY0 je izjavil:

Ne. Pod transakcijami računa s katerega si prvič nakazoval na TR. Jaz sem prvič na TR nakazal s svojega Revolut računa, TR pa mi je nazaj nakazal en cent in v namenu je bil PUK.


Ja, to sem preverjal. Nakazilo sem naredil preko Gpay-a, na katerega je vezana moja bančna kartica. Odliv vidim, priliva nobenega...

EDIT: Aha, našel. 10 dni kasneje. :)

Hvala!
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

dunda ::

Glede podpore - prejšnji teden sem jih kontaktiral:
- 9. 10. ob 10:19 poslano vprašanje
- 9. 10. ob 10:20 prejeto potrdilo, da so prejeli vprašanje (in ticket številka)
- 9. 10. ob 10:20 (pol minute po prejšnjem) prejeto obvestilo, da imajo malo zaostanka, da niso pozabili name)
- 11. 10. (petek) ob 15:23 prejet odgovor, ki se mi je zdel ok, vendar ga nisem mogel preveriti do ponedeljka
- 12. 10. ob 14:13 vprašanje, če so mi uspešno pomagali
- 13. 10. ob 9:56 anketa, kako sem bil zadovoljen s podporo
- 14. 10. jim odgovorim, da sem poskusil po njihovem predlogu in da stvar deluje.

Tudi prejšnja podpora (pred kakšnim letom) je bila čisto korektna.
Roko na srce, potrebuješ pa kar nekaj klikanja, da najdeš, kje stopiti v stik z njimi. In če me zdajle vprašaš, se že po enem tednu ne spomnim več, kje je bilo, ampak nekje je :-)
Vse skupaj je verjetno namerno malo skrito. Pri tem niso edini, danes je veliko podobnih pristopov, je pa res, da meni TR spletna stran ni preveč všeč, da kakšne stvari kar iščem in iščem. In to kljub temu, da je njihova ideja ravno preprostost.

Aha, še glede nakazil. Tudi s tem nimam nikoli težav. Sem poskušal v obe strani. Do pred kratkim so bila celo nakazila k njim (NLB -> TR preko SEPA naloga) zares hitra. V urah, če ne celo v minutah je bil dena pri njih. Mislim, da sem o tem enkrat že pisal tukaj. Tudi v obratno smer ni bilo težav.
Ta teden pa je trajala od ponedeljka zgodaj popoldne (sicer še v delovnem času) do torka zjutraj, da je bil denar iz NLB -> TR.

V osnovi so moje izkušnje do sedaj solidne. Vsekakor pa bi lahko nekaj stvari na spletni strani popravili, uredili pa tudi to podporo, ki (po prebranem) moti marsikoga.
https://www.kacnje.eu

LeQuack ::

A Trade Republic ne podpira options/derivatives za Slovenijo? Ker V Nemčiji to podpirajo.
Quack !

gort ::

Ne, ni še videti opcij, žal.

LeQuack ::

Mislim so, ampak zgleda samo v Nemčiji in mogoče še kaki državi.
Quack !

gort ::

V redu, v redu. Opcije oPstajajo že stoletja ampak v Trade Republic app za Slovenijo še niso v ponudbi niti za toptier naročnine, če kdaj bodo. ChatGpt, a bo v redu zdaj?

gort ::

Najbrž vejo, da je 40% IFI obdavčitve neracionalne za slovenske drobne stranke, kako imajo drugod, ne vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gort ()
««
29 / 29
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trading212 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23851405 (259) ducy
»

Katera banka? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
519157661 (712) delavec44
»

Depozit - katera banka ima najvišje obresti? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
744164066 (10195) Utk
»

Varčevanje

Oddelek: Loža
345803 (4048) Lonsarg

Več podobnih tem