» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
«
1 / 189
»»

rajc123 ::

zanima me če bi dobil te stvari če bi jih naročil preko te strani
http://www.aliexpress.com/item/2013-col...
http://www.aliexpress.com/item/2013-GOL...

DA0DHSD8 ::

Sem že veliko stvari naročil preko njih in je vedno prispelo.

Traja lahko vse od 1-3 tedna da prispe, če greš preko China Post Air Mail. Zastonj pošiljanje je le zastonj.

Kar se tiče naših mojstrov na carini bodo te udarili po denarnici z nekim davkom za vsak paket nad 20€.

Kakšno dodatno vprašanje?

rajc123 ::

kaj pa si naročal zanima me če bi to šlo čez carino ker predvidevam da gre za ponaredke colmarja kar pa mislim da nebo všeč carnikom ali pač in bodo zasegli tole. Drugače pa glede pošiljanja kaj če bi vzel DHL ki je za doplačat pride pa prej.

ttommy ::

Pa je plačilo z Mastercard varno? Prej sem imel 2 leti Avira Internet Security, zdaj pa imam AVG Antivirus. Do sedaj še nisem prek spleta nič plačeval z Mastercard.
Gamer

francek1 ::

Ponaredke, če jih prepoznajo, zasežejo. Na spletni strani ti lepo piše, koliko prej pride plačljivo pošiljanje.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

rajc123 ::

francek1 je izjavil:

Ponaredke, če jih prepoznajo, zasežejo. Na spletni strani ti lepo piše, koliko prej pride plačljivo pošiljanje.


Saj to vem zato pa me malo skrbi da nebi zasegli. Za to vem koliko je samo me zanima če se splača?

Alamar ::

Kakšno vprašanje je to, če se splača? To boš pa ja sam razmislil. Možnost je, da boš ostal brez vsega, možnost je, da boš plačal samo DDV, možnost (sicer majhna) je pa tudi, da ti bodo spustili čez brez pregleda. Pa tisto o 1-3 tednih za dostavo lahko pozabiš, če bo šlo prek China post s free poštnino. Bolj 3-6 je zadnje čase.

rajc123 ::

aha no se pravi je 50:50 moznosti lahko dobim jakno lahko pa jo zaplenijo na carini se da to kako 100% vedeti če je bodo zaplenili oz če se da to nekako zrihtat da jo spustijo čez

koyotee ::

Čas dostave je od 6dni pa do... :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

telexdell ::

Če ti na carini zaplenijo ponaredek ti zaračunajo še stroške uničenja. Obvestijo tudi lastnika blagovne znamke, kateri te lahko še dodatno toži za poslovno škodo.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Avenger ::

A ni to v bistvu kitajski ebay?

Jaz sem iskal poceni li-ion baterije (cca 50kom), našel ene, ki so več kot pol cenejše od primerljivih drugje, pa si nisem upal vzet... maček v žaklju. Ne veš ali je prodajalec resen, za plačilo imaš le CC ali kitajsko varianto paypala.. skratka, vse skupaj ti ne vliva nekega posebnega zaupanja. Sploh pri večjih zneskih.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

shadeX ::

Po mojem mnenju je Aliexpress še bolj "varen" kot ebay. Primer:

1. Nakup izdelka preko ebaya gre tako:
- Kupiš izdelek
- Plačaš preko PayPala
- Denar gre direktno k trgovcu na PayPal
- Trgovec ti pošlje robo

V primeru da se dobi kdo ki začne prodajati nedelujočo robo, ali pa jo ubistvu samo "navidezno" prodaja ( ne pošlje ), potem so okoli tega cele frke.

- Moraš kontaktirati Ebay
- Vmes te zasujejo z vsemi možnimi vprašanji ( ali si izdelek prejel, kako izdelek deluje itd )
- V eni temi sem zasledil (na slo tech) da je nekdo moral celo policijski zapisnik poslati..(tip je dobil nekaj drugega v paketu namesto kupljenega - prevara )
- Prodajalec med tem že dvigne denar iz paypala
- Sicer nato ebay založi svoj denar da poplača tebi ( na koncu sicer dobiš ampak je en kup problemov do tam)


2. Nakup preko Aliexpressa
- Zadevo kupiš
- Plačaš preko kreditne kartice ( sicer je to manj prijazno kot paypal )
- Aliexpress ZADRŽI tvoj denar. Dokler ti robe ne dobiš, prodajalec ne dobi nič!
- Ko ti robo dobiš, greš na aliexpress in sprejmeš poslano naročilo. Nato se denar prenese prodajalcu. V primeru da ne sprejmeš, ti avtomatsko sprejme v roku 60 dni, razen če ti ne odpreš dispute ( da nisi dobil naročila )

Obe strani so sicer popolnoma varne, ampak sam raje večkrat naročujem iz Aliexpressa. Je pa Ebay bolj prijazen za tatove..

turk1990 ::

Jaz imam kar slabe izkušnje, 2 krat sm naročil, enkrat sploh nisem dobil izdelka in enkrat je bil izdelek poškodovan. Tudi ko daš slab feedback, ta čudezno izgine pri prodajalcih...

rajc123 ::

torej še zadnje vprašanje ali se odločim za nakup preko aliexpres ali ne?

z3ro ::

Jaz sem včeraj prvič naročil eno poceni stvar za 2,5€, ravno toliko da vidim kvaliteto in pa čas pošiljanja.

ttommy ::

Še enkrat vprašam- ali je varno nakupovati z Mastercard na Aliexpres?
Gamer

shadeX ::

Je varno..

rajc123 ::

Torej bom naročil eno od tistih jaken

turk1990 ::

Srečno

OK.d ::

rajc123 je izjavil:

Torej bom naročil eno od tistih jaken

to ti ne bo šlo čez;)
LPOK.d

moat ::

Pozdravljeni.

Ne vem no, toda že zaradi tega in veliko podobnih izdelkov po dejansko nerealni ceni na aliexpress sem v dvomih ali sploh kaj naročiti.
http://www.aliexpress.com/item/wholesal...

LP, moat.

OK.d ::

to je napaka
LPOK.d

moat ::

No, saj lahko, da imaš prav. Samo potem je res veliko napak na tej spleni strani.

LO, moat.

bluefish ::

rajc123 je izjavil:

Torej bom naročil eno od tistih jaken
In kaj je na teh jaknah tako posebnega, da boš tvegal zaseg in uničenje ter s tem povezane dodatne stroške?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

darkolord ::

shadeX je izjavil:

Po mojem mnenju je Aliexpress še bolj "varen" kot ebay. Primer:

1. Nakup izdelka preko ebaya gre tako:
- Kupiš izdelek
- Plačaš preko PayPala
- Denar gre direktno k trgovcu na PayPal
- Trgovec ti pošlje robo

V primeru da se dobi kdo ki začne prodajati nedelujočo robo, ali pa jo ubistvu samo "navidezno" prodaja ( ne pošlje ), potem so okoli tega cele frke.

- Moraš kontaktirati Ebay
- Vmes te zasujejo z vsemi možnimi vprašanji ( ali si izdelek prejel, kako izdelek deluje itd )
- V eni temi sem zasledil (na slo tech) da je nekdo moral celo policijski zapisnik poslati..(tip je dobil nekaj drugega v paketu namesto kupljenega - prevara )
- Prodajalec med tem že dvigne denar iz paypala
- Sicer nato ebay založi svoj denar da poplača tebi ( na koncu sicer dobiš ampak je en kup problemov do tam)


2. Nakup preko Aliexpressa
- Zadevo kupiš
- Plačaš preko kreditne kartice ( sicer je to manj prijazno kot paypal )
- Aliexpress ZADRŽI tvoj denar. Dokler ti robe ne dobiš, prodajalec ne dobi nič!
- Ko ti robo dobiš, greš na aliexpress in sprejmeš poslano naročilo. Nato se denar prenese prodajalcu. V primeru da ne sprejmeš, ti avtomatsko sprejme v roku 60 dni, razen če ti ne odpreš dispute ( da nisi dobil naročila )

Obe strani so sicer popolnoma varne, ampak sam raje večkrat naročujem iz Aliexpressa. Je pa Ebay bolj prijazen za tatove..
Pozabil pa si napisati, da dispute lahko traja tudi več mesecev in da tudi če odločijo v tvojo korist (ni tako avtomatsko kot pri eBayu) lahko še zmeraj traja mesece, da dobiš denar nazaj... Tega mi sicer ni bilo treba osebno preizkusiti, ampak če iščeš "aliexpress dispute" najdeš dovolj materiala o tem...

Torej je sicer res, da prodajalec ne dobi denarja, če ne dobiš izdelka, samo ga pa tudi ti ne dobiš kar tako zlahka nazaj.

Seveda je najbolje, da kupuješ pri prodajalcih z dobrim feedbackom.

shadeX ::

Pozabil pa si napisati, da dispute lahko traja tudi več mesecev in da tudi če odločijo v tvojo korist (ni tako avtomatsko kot pri eBayu) lahko še zmeraj traja mesece, da dobiš denar nazaj... Tega mi sicer ni bilo treba osebno preizkusiti, ampak če iščeš "aliexpress dispute" najdeš dovolj materiala o tem...

Torej je sicer res, da prodajalec ne dobi denarja, če ne dobiš izdelka, samo ga pa tudi ti ne dobiš kar tako zlahka nazaj.

Seveda je najbolje, da kupuješ pri prodajalcih z dobrim feedbackom.


Ja ubistvu nisem pozabil napisati, ker tega ne vem. Ubistvu nisem še imel teh izkušenj. Vem pa kako stvari potekajo. Sicer mene osebno če bi se šlo za mali denar me ne zanima ali ga dobim danes ali pa čez 4 mesece. Samo da ga enkrat dobim.

Je pa res, da najbolj varno je kupovat pri prodajalcih z dobrim feedbackom. Jaz res nikoli nisem še imel problema.

stratosD ::

@shadeX
Denar dobiš na kartico nazaj cca 7 dni potem ko bi moral trgovec poslat izdelek - pa ga ni.
Dobiš sporočilo na mail, pa tudi na svoji AliExpress strani pod orders lahko vidiš kako se dnevi odštevajo.
Dobiš pa VEDNO vrnjeno - vsaj v mojih 3 primerih "neuspešnih" nakupov je bilo tako.
No - po branju raznih tujih forumov so tudi primeri, ko naročnik ni dobil izdelka, trgovec je kao poslal in tracking je kazal da je paket zapustil CHN,HK ali SG....


Pravila (moja) za nakup na Ali Expressu:

1.Kupuj vedno pri trgovcih z dobrim ratingom.Tistih brez transakcij se izogibaj.

2.Če je kaj smešno poceni:
a)je lahko res nek "super deal" ali pa 80% "cutt off" - malo verjetno
b)gre za trgovca, ki je "vpadel" na AliExpress in preverja če bi lahko sploh kaj prodal, robe še nima
(ponavadi so roki dobave tam 60 dni) po moje še jakne sploh niso sešite :) niti jih še ni sploh videl.
V mojem primeru je šlo za kolesarske drese, ki so bili 80% kao znižani, kupilo jih je ene 10+ ljudi.
Ko trgovec robe ni poslal, so pri Ali Expressu vrnili denar na kartico in banali trgovca s sajta - simple as that.

3.Če se ti mudi, kupuj raje kje drugje - roba hodi od 14 - 30 dni.

4.V drugih državah/na tujih forumih se organizirajo Group Buy-i ....skupinski nakupi pri AliBabi...tam so pa cene res dobre.

Po moje se na teh straneh splača kupovat če nisi živčen tip, sploh zdaj ko imajo/so imeli frke z CHN Post, SGP Post in HK Post zaradi raznikov, pa potem zaradi li-ion baterij...tako da so vedno kakšne zamude, no včasih pa pride kak paket vmes presenetljivo hitro v 12 dneh npr.Do 22 EUR je sploh OK cena, z mnogimi trgovci se da dogovoriti, da ti izdelek (če je to možno) pošljejo v več delih in si potem pod mejo DDV-ja in nad 50 EUR še carine.
Le pogumno (in previdno:)

stratosD

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: stratosD ()

Alamar ::

Ne vidim ene prednosti tega portala pred ebayem.

darkolord ::

Aliexpress je bolj namenjen veleprodaji (nižje cene, precejkrat kupuješ direkt od proizvajalca).

WaterBoy ::

Pozdravljeni

Nekaj nameravam kupiti na aliexpress, vendar ne vem kako plačati. Imam viso electron in paypal. Vem da paypala ne jemlejo. Torej mi ne preostane drugega kot iti na klik in nakazati denar ali kako plačam izdelek

Hvala

z3ro ::

WaterBoy plačaj direkt z Viso Electron. Tako sem naredil jaz, ta teden sem dobil izdelek. Od naročila do prejetja je pretekel slab mesec dni.

kixs ::

Vprasam prodajalca simple vprasanje, ce izdelek deluje.

Dobim odgovor:

Sorry, I is sales, technical non understand


:))

MIHAc27 ::

No, vsaj po resnici je povedal....

kixs ::

Sej v bistvu ga razumem. On je le frontend prodajalec firm, ki imajo na tisoce tako artiklov kot tudi kosov. Pravzaprav on teh artiklov niti ne vidi. Le prejme narocilo, ga izda naprej (morda se to ne), ali je pa le tisti, ki "skrbi" za stike s kupci. Verjetno bom zadevo vseeno kupil.

Free Bird ::

Rabil bi malo pomoči. Iz Aliexpress nameravam naročiti eno zadevo v rednosti 100€ (iz Kitajske) in mi bodo verjetno zaračunal tudi DDV in carino. Kje plačam omenjena stroška in kako velika sta?
Hvala.

Hayabusa ::

Poštarju, oz slo dostavni službi.

koyotee ::

100€ + 22€ +6,5€=cca 130€
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Free Bird ::

Oh, hvala lepa za informacije :) Pa je zadeva varna, namreč ne sprejemajo PayPal-a. :|

HighBane ::

Free Bird je izjavil:

Oh, hvala lepa za informacije :) Pa je zadeva varna, namreč ne sprejemajo PayPal-a. :|


Osebno sem predkratkim naročil par stvari z aliexpresa in nimam nekih izkušenj, še čakam da prispejo. Samo kar sem bral po internetu, ni tako varno kakor ebay. Pri ebayu imajo kupci prednost, pri aliexpresu pa je obratno, tako da moraš vsakega prodajalca nekako preverit. Ali pošljejo nekaj drugega ali pa še to ne. Preden kupec nedobi izdelka, lahko prodajalec še par ljudi prevara. Za tisto zlato značko pa prodajalec odšteje enih 1000EUR in se izmisli kako ima tovarno in ekipo...
Bi delil link do izdelka?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: HighBane ()

Free Bird ::

Hjao, sem bil površen (pa tudi nestrpen) in sem zadevo kar naročil. Sem pa nekako spregledal (v mislih sem imel, da sem videl drugo številko), da ima samo 2 feedbacka (sicer 100%, amapk nevem no).

Obleka za kolegico:
http://www.aliexpress.com/item/Wholesal...

Upam, da se vse OK izteče in en bom rabil gnjavit za vračilo denarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Free Bird ()

darkolord ::

Aliexpress ima eno veliko prednost, to je da prodajalec ne dobi denarja, dokler ti ne potrdiš, da je z nakupom vse v redu (oz. je pri dispute odločeno v prodajalčevo korist).

Prodajalec tako nima glih interesa, da ti pošlje kilo cukra ali da ti ne pošlje ničesar, ker pač ne more kar pobasati denarja in zapret štacune ...

win64 ::

In eno slabost. Čakaš 2 meseca, če hočeš zastonj dostavo...

Free Bird ::

Kaj 2 mesca se čaka? Ko sem naročal je pisalo, da bo poslano z DHL in bo v max. 2 tednih pri nas.

WaterBoy ::

Pazi na številke obleke. Prijatelj je pravil da sta za njegovo punco naročila nekaj z aliexpresa, obleko številke kot jih nosi njegova punca. Obleka je bila prevelika ali premala za kar dosti (sem pozabil :) ) Ker 100€ ni malo denarja

Veron ::

Sestra je sredi decembra 13 naročila 2 kosa oblačil, do sedaj jih še ni prejela. Pisala prodajalcem približno tedn nazaj in tudi do sedaj nobenega odgovora. Sicer vrednost ni neki, vsaka zadeva po 15$

mk818764 ::

jaz sem naročil telefon pri prodajalcu ki je kao dober po rejtingu.
Bom kar dal link: http://www.aliexpress.com/item/NEWEST-O...
Naročil poleg dhl dostavo.
Ker mi 14 dni ni poslal izdelka, sem mu pisal pa nič odgovora, dokler nisem hotel preklicat naročilo. Takrat mi je naslednji dan kao poslal z dhl sledilno številko, ki pa je očitno fake, koliko sem preveril na dhl.

Včeraj odpr dispute, da zahtevam dnar nazaj, napisal kaj se dogaja, ker je od naročila že precej časa(23 dnevni rok dostave!). v roku 5 dni mi mora odgovorit drugače dobim denar direkt nazaj. No, verjamem, da se bo kaj zakompliciralo, tako da verjetno še dnara ne bom videl takoj, upam, da mi bo uspelo, nazaj iztržit denar.

Ne vem če to drži kaj je en zgoraj napisal, da aliexpress zadrži denar dokler ti ne klikneš da si prejel. Če je to, pol me ne skrbi za denar.
Drugače kaj sem do sedaj naročal je bilo vse ok. To je sedaj prvi primer, da me prodajalec zajebava.

Meni je eBay bolj všeč.Se mi zdi tisti ebay garancija nekako boljša. No, na ebayu se nisem nikoli nasral, upam, da se tudi tukaj ne bom.
Če bom moral pozabit na denar, nikoli več ne kupim preko aliexpresa.

Free Bird ::

Ja, no sem kolegici vse povedal, da pač ne morem prevzet odgovornosti, če ne bo vredu, ne bo do tistega roka itd. Bolj me skrbi, da zadeve ne bom dobil in bom moral čez vse tisto proceduro :|, ker sem naročil od tega prodajalca (frdamana površnost!).

Sem pa tudi jaz preko DHL naročil, ker je bila poštnina brezplačna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Free Bird ()

koyotee ::

DHL in brezplačna poštnina ne gresta skupaj v nobenem primeru.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Free Bird ::

Zanimivo, tam je pisalo tako, mogoče bi jo naj kril pošiljatelj. Ko si sedaj ogledam naročilo mi piše rok dostave 3-5 dni.

koyotee ::

3-5, dni traja dhl iz evrope :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!
««
«
1 / 189
»»