» »

TradeRepublic

TradeRepublic

Temo vidijo: vsi
««
28 / 29
»»

BlaY0 ::

Šel sem v chat -> "interest rates" -> "my interest calculation" in tam je zdaj:

Every day, we snapshot your cash balance and apply the daily Interest rate, derived from the annual Interest rate divided by 360. At month's end, we aggregate these daily earnings into one interest payout and send it to your cash account.

Example calculation for March:

Let's say your balance stays consistently at 1.500 EUR throughout March and the annual Interest rate is 3.5%.

Daily interest: 1,500 EUR* 3.5% / 365 = 0.144 EUR

Interest payout: 0.144 EUR per day * 31 days = 4.46 EUR

You will receive a 4.46 EUR payout at the beginning of April.


...skratka ni ravno konsistentno :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

nejc311 ::

Ne vem kaj je prej v chatu pisalo, ampak po prejšnji konvenciji bi bilo:
1,500 €* 3.5% / 360 = 0.146 €

gort ::

Tole v redu dela Saveback tudi za FURS MCC, nekaj je, samo maximum 15EUR dosežeš naenkrat (sicer 1% nominalno), je pa boljše kot nič - Revolut Pro 0,8% za ostalo. N26 je menda tudi ok, samo je zoprno zmanevrirati iz osebnega v poslovnega ter glede obstoječih (še) OM.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gort ()

link_up ::

zakaj meni skos kaze, da je chat closed, ko hocem kaj kliknit? any ideas?
In and Out

BlaY0 ::

Nov chat moraš odpret.

gort je izjavil:

Tole v redu dela Saveback tudi za FURS MCC, nekaj je, samo maximum 15EUR dosežeš naenkrat (sicer 1% nominalno), je pa boljše kot nič - Revolut Pro 0,8% za ostalo. N26 je menda tudi ok, samo je zoprno zmanevrirati iz osebnega v poslovnega ter glede obstoječih (še) OM.

Meni je OK... efektivno pridelam 3 do 5% savebacka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

BlaY0 ::

nejc311 je izjavil:

Ne vem kaj je prej v chatu pisalo, ampak po prejšnji konvenciji bi bilo:
1,500 €* 3.5% / 360 = 0.146 €

Saj pravim... mogoče nisi opazil, vendar v prvem odstavku še vedno piše 360, v samem primeru izračuna pa 365. Zdaj ne vem ali so res tako malomarni in so pozabili v prvem odstavku 360 nadomestiti s 365 ali pa je ta napaka tam že od začetka.

gort ::

BlaY0 je izjavil:

Meni je OK... efektivno pridelam 3 do 5% savebacka.

Sliši se odlično, dokler ne trčiš v maksimum :D

Nesta ::

Kako prenesem denar iz delnic na račun?

Ta mesec sem dobival 1% cashbacka. Sedaj pa ne deluje več oz pise da moram spet nakazat 50€?

Pa sem mislil vzeti 50 € vn in nazaj notri? Da ne bom imel 100€ notri

Hvala

GupeM ::

Saj veš, da boš morav vsako takšno prodajo prijaviti fursu, ane?

link_up ::

Imeti moras 50e savings planov na mesec...ne 50e gor. :)
In and Out

Nesta ::

link_up je izjavil:

Imeti moras 50e savings planov na mesec...ne 50e gor. :)


Aja kaj to pomen? :)

pingme ::

Imeti moraš sklenjen savings plan za 50€ mesečno. Teoretično bi verjetno šlo, da vsak mesec po nakupu prodaš etf za tistih 50€+save back, za to je smiselen seveda denarni sklad, ampak to je toliko komplikacij za max 15€ mesečno, ki jih moraš itak prijaviti fursu, torej minus 25%, pa še 12 nakupov in 12 prodaj vsako leto.
In od tistih 1500€ (kar je max da dobiš 15€) dobiš tudi toliko manj mesečnih obresti, ki so seveda precej nižje od 1%, ampak dobesedno za drobiž si naložiš precej dodatnega dela (pa TR ima samo pdf izpiske, tako da moraš vse prepisovsti in skupaj s pdf kot dokazom pošiljati na furs).

Nesta ::

Se pravi 1% cashback je neuporaben

gort ::

Ja takšen namen res ni, da bi tako intenzivno telovadil, s tem, ne - počasi kapljaš not :D

Glede gibanja obresti v prihodnje ne vem, saj ni to edino. Res je sicer, da je že eno samo vsakomesečno plačilo davkariji preko wspay hudo preveč ampak kaj hočeš, mali ljudje moramo biti z drobižem zadovoljni...

Nesta ::

Ne razumem cist ok tole. Se pravi moram vsak mesec dat 50€ v delnice ce hocem doviti 1%cashback, ne morem pa preprosto to vn vzet? Pri Vivaldiju ni bilo teh tezav. Sem lahko poljubno not in vn dajal iz delnic...

gort ::

Nisem še poskusil ničesar ven jemati in imam res varčevalne cilje, niti ne nameravam vsaj leto dni, takrat pa bom videl glede situacije - upam pač, da bo cena asseta višja, kakšna drobna dividendica da pade vmes in teh Nx15EUR savebacka, ki lepo oplemeniti mesečno vplačilo... Bomo videli, kolikšna bo donosnost, korekcije niso nepričakovane, moj 'fokus' je sicer drugje, opcije in podobno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gort ()

enej47 ::

Kaj ste vi oddali kot "source of wealth" oz. "proof of regular annual income"? Že 4-krat sem jim poslal vse možno, od izpiskov bančnih prilivov do plačilnih list in dohodnine, pa mi še vedno vsak teden znova pošljejo mail:
Unfortunately, after carefully reviewing the documents you provided, we were not able to fully reconcile your total deposits with the supporting documentation
Iz poslanih dokumentov pa je jasno razvidno, da je bila vsota prilivov večja kot sem nakazal na TradeRepublic, zato mi ni jasno, kaj še hočejo od mene. Pisal sem jim na vse maile, ki sem jih našel in že 1 mesec ni odgovora. V aplikaciji pa je na voljo samo chatbot, do človeka nikakor ne moreš priti.

tony1 ::

Koliko milj si pa nakazal nanenkrat? Za 20 kosov mesečno niti trznejo ne...

Prav je, da si pisal na support (kar direktno napiši, da si prej dobil odgovor AIja in da vse štima in da naj najdejo človeka, ki bo prebral prejete dokumente), vendar nimaš druge kot čakanje. Banka, ki je zastonj seveda ima neke omejitve.

bojsi ::

A se obresti računajo še vedno do max 50k zneska, ali ni več te omejitve?

CallMeAl ::

Jaz sem jim poslal kar odmero dohodnine za 2023 in je bila zadeva zaključena. Tja do 50k kolikor ima najbrž večina na TR itak ni nek hudo sumljiv znesek.

gort ::

Nam, planktonu, nič ne težijo :D

You can earn 3.5% interest on up to 50000 € of uninvested cash in your account. Interest is offered by our partner banks.

Recordman ::

Zal sem tudi jaz naletel na tezave z nakazilom denarja na TR, prejsnji teden sem iz n26 nakazal 10k, denarja pa ni in ni. Support neodziven, chat znotraj aplikacije je izginil, sedaj sem jih prosil za status update preko maila.

V preteklosti sem opravil dve SEPA nakazili, za visja zneska, iz Delavske hranilnice in Vivida, denar je prispel prakticno v istem dnevu.

Je imel kdo v zadnjem casu podobne tezave in kako jih je reseval?

Mozen vzrok za tezave vidim v mojem imenu, ki vkljucuje sumnike. Tako TR kot Vivid jih podpirata, tam sem kot imetnik registriran s sumniki. N26 jih ne podpira. Ne pri registraciji, ne pri prejemniku ali namenu nakazila. Do sedaj nisem imel tezav, ampak pri TR trdijo, da se mora biti ime imetnika izvornega racuna enako imenu imetnika TR racuna. Tehnicno gledano v primeru N26 ta pogoj ni bil izpolnjen (pri Delavski in pri Vividu pac)

enej47 ::

tony1 je izjavil:

Koliko milj si pa nakazal nanenkrat? Za 20 kosov mesečno niti trznejo ne...

Prav je, da si pisal na support (kar direktno napiši, da si prej dobil odgovor AIja in da vse štima in da naj najdejo človeka, ki bo prebral prejete dokumente), vendar nimaš druge kot čakanje. Banka, ki je zastonj seveda ima neke omejitve.

Update: so mi še enkrat poslali push notification, naj priložim proof of regular income, ko sem poslal zadnjo dohodnino, so naslednji dan odgovorili na ticket, da je zadeva rešena.

link_up ::

Ima morda kdo dostop do financ? Da prebere ta clanek in malo pove... :)

https://www.finance.si/prihaja-nova-pos...
In and Out

DamijanD ::

Recordman je izjavil:

Zal sem tudi jaz naletel na tezave z nakazilom denarja na TR, prejsnji teden sem iz n26 nakazal 10k, denarja pa ni in ni. Support neodziven, chat znotraj aplikacije je izginil, sedaj sem jih prosil za status update preko maila.

V preteklosti sem opravil dve SEPA nakazili, za visja zneska, iz Delavske hranilnice in Vivida, denar je prispel prakticno v istem dnevu.

Je imel kdo v zadnjem casu podobne tezave in kako jih je reseval?

Mozen vzrok za tezave vidim v mojem imenu, ki vkljucuje sumnike. Tako TR kot Vivid jih podpirata, tam sem kot imetnik registriran s sumniki. N26 jih ne podpira. Ne pri registraciji, ne pri prejemniku ali namenu nakazila. Do sedaj nisem imel tezav, ampak pri TR trdijo, da se mora biti ime imetnika izvornega racuna enako imenu imetnika TR racuna. Tehnicno gledano v primeru N26 ta pogoj ni bil izpolnjen (pri Delavski in pri Vividu pac)

Jaz, ko prvič naredim neko tako transakcijo vedno napravim test z 1€, tolk da vidim, da je vse OK - šele potem grem v večje številke.

thramos ::

DamijanD je izjavil:

Jaz, ko prvič naredim neko tako transakcijo vedno napravim test z 1€, tolk da vidim, da je vse OK - šele potem grem v večje številke.


Jaz sem naredil podobno - v petek ob 9.00 sem nakazal 100 EUR, prišlo je v 20 minutah.

Nato sem 9.30 nakazal večji znesek, ki pa se je na TR pojavil šele v ponedeljek tekom dneva. :))

Ales ::

DamijanD je izjavil:

Jaz, ko prvič naredim neko tako transakcijo vedno napravim test z 1EUR, tolk da vidim, da je vse OK - šele potem grem v večje številke.

To je OK pristop, da se vsaj preveri osnovna funkcionalnost in delovanje, ampak še vedno te potem pri večji cifri lahko useka nek njihov policy oz. "varovalka" povezana z odkrivanjem pranja denarja ali karkoli že pač imajo vse v ozadju...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

DamijanD ::

To ja - ampak vsaj veš, da imaš pravi IBAN in da "kontaktni podatki" štimajo.

Ajnstajn` ::

ve kdo razlozit, kako pridejo do average balance pod interest rates?
namreč če nakažeš gor znesek, kar nekaj časa traja, da average balance doseže enak znesek, kot je znesek na balanci. Kako to izračunavajo?
//

delavec44 ::

Ni pomembno, ker itak na nič ne vpliva.

akulp ::

jinzo je izjavil:

Valda nebomo spet nove runde tega se šli. Če je kaj očitno pri tej temi, je to da se ne strinjamo kaj je bančni račun (in kake grozne posledice so, če ga vseeno prijaviš na FURS). Tak da naj se vsak po svoje odloči, iz miljonov vpisov že v tej temi in drugod. Res ne rabimo še ene runde istih argumentov.

Jaz osebno sem ga prijavil, ker mi je vzelo manj kot 5 minut in bom dost lažje FURS-u "zagovarjal" zakaj sem mislil, da je bančni račun, kot zakaj menda ni. Ampak to je moja osebna odločitev, ker tudi razumem, zakaj si eni tolmačijo da zadeva ni bančni račun.



Torej, zdaj ste že enotni, da je treba TR račun prijaviti FURS-u, glede na to, da so tudi uradno neobanka ali še vedno obstajajo argumenti zakaj ni ban. račun?

Sam se na to res malo spoznam, bi bil pa zelo vesel, če mi nekdo pojasni (in ja, spremljam temo), kaj pomeni prijava, od katerega zneska naprej plačuješ davek, itd.?

Sam uporabljam TR zgolj za varčevanje, torej dobim od tega obresti...

Hvala.
Lukcc

LeQuack ::

Ne moreš prijavt ker nimaš številke računa.
Quack !

akulp ::

LeQuack je izjavil:

Ne moreš prijavt ker nimaš številke računa.


Seveda imam. Saj dobiš DE IBAN. Zdaj, kakšne vrste račun je to, ne morem razpravljati, ker kot rečeno, nisem dovolj domač v tej temi. Imam pa številko računa, kamor si tudi nakažem denar.
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

tony1 ::

NE. To ni tvoj IBAN.

Pa to smo že 10x razpravljali. Zakaj kontriraš nasvetu za katerega si sam prosil, ker materije ne poznaš?

akulp ::

tony1 je izjavil:

NE. To ni tvoj IBAN.

Pa to smo že 10x razpravljali. Zakaj kontriraš nasvetu za katerega si sam prosil, ker materije ne poznaš?


Fak, relax, ne kontriram, sprašujem, ravno zato, ker se ne spoznam. In ker se ne, sem mislil, da je to moj IBAN. Ampak, sem našel pojasnilo, ki bo pomagalo verjetno še komu, ki se bo ukvarjal s tem:

When you opened your account with Trade Republic, a virtual IBAN was set up in your name. Virtual IBAN means that Trade Republic maintains a trust collective account with CITI, to which you can make deposits with your personal IBAN.

This means that you do not have an account with CITI. It is therefore sufficient if we confirm the data requested by you.

Your contractual partner is Trade Republic, and Trade Republic is the contractual partner of CITI. There is no contract between you and CITI.

I confirm that there is no real bank account in your name.



---------------
Šel pa sem ponovno spraševati zato, ker sem naletel na ta članek:

https://si.bloombergadria.com/financni-...
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

V-i-p ::

LeQuack je izjavil:

Ne moreš prijavt ker nimaš številke računa.

Narobe si napisal, čeprav imaš prav ;). Lahko ga prijaviš, ni pa ti treba. Torej, tudi meni ga ni bilo treba, pa sem pač ga.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

akulp ::

V-i-p je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Ne moreš prijavt ker nimaš številke računa.

Narobe si napisal, čeprav imaš prav ;). Lahko ga prijaviš, ni pa ti treba. Torej, tudi meni ga ni bilo treba, pa sem pač ga.



Tudi jaz sem prijavil zdaj. Ker, če prav razumem, ni obravnavan kot plačilni račun in zato prijava ni potrebna. Čeprav je TR postala banka?

Nisem pa povsem dobro razumel ali potem velja, da tudi prihodki, v primeru vlaganja v delnice, ETF-je, itd. zaenkrat niso obdavčeni? Ali to velja samo do meje 1.000 EUR?
Kako pa je v primeru, da ti denar samo leži in nabiraš obresti?

Hvala.
Lukcc

nejc311 ::

Ga ne moreš prijavit brez da FURS-u vede podajaš lažne informacije.
Ali se zlažeš, da obstaja ta IBAN pri TR, ali se pa zlažeš, da je pri Citibank odprt ta račun v tvojem imenu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejc311 ()

V-i-p ::

@nejc311: jah glej, jaz sem jim poslal tisti račun za fizično kartico in podatke, ki jih je blo treba vnest in oni so to sprejeli, kaj naj. A so oni stručkoti za davčne pyzdarije ali jaz?
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

delavec44 ::

Oni niso stručkoti :D

V-i-p ::

delavec44 je izjavil:

Oni niso stručkoti :D

No, to :))).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

akulp ::

nejc311 je izjavil:

Ga ne moreš prijavit brez da FURS-u vede podajaš lažne informacije.
Ali se zlažeš, da obstaja ta IBAN pri TR, ali se pa zlažeš, da je pri Citibank odprt ta račun v tvojem imenu.


Ja, to je res, ja... Oz na TR obstaja "virtualni" IBAN, ki je vezan na CITI. Zdaj, kako si kdo to razlaga, je drugo. Ampak, iz zgornjega članka (pa še kakega, ki se ga najde) je FURS očitno zavzel stališče, da je dovolj, da so postali banka...
Zdaj spet ali gre to zakonsko skozi ali ne, bi pa verjetno vedeli samo, če bi kaka taka stvar prišla na sodišče.
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

delavec44 ::

Dvomim da ima furs tako stališče. Nima veze ali je banka ali ne. Plačilne račune je potrebno prijaviti, tudi če ni banka in obratno recimo depozitnih ali bonus trr na banki ni treba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delavec44 ()

akulp ::

delavec44 je izjavil:

Dvomim da ima furs tako stališče. Nima veze ali je banka ali ne. Plačilne račune je potrebno prijaviti, tudi če ni banka in obratno recimo depozitnih ali bonus trr na banki ni treba.


Na ta del sem se predvsem naslanjal:

"Nemški fintech ponudnik je najprej ponujal trgovanje z delnicami (tudi slovenskimi) in obveznicami po nizkih stroških, ker pa po pridobitvi polne licence omogoča tudi bančno plačevanje, ga bo treba prijaviti na Furs, kot to velja za račune, odprte pri neobankah Revolut in N26. "
Lukcc

BlaY0 ::

Še enkrat bom napisal... dejstvo je, da račun odprt prek TR ni plačilni račun, ker prek njega ne moreš nič plačevati, ne moreš nanj prejemat plače in ne "podpira" direktnih bremenitev. V kontekstu gre za račun, ki je analogen Instant Savings računu pri N26. Gre torej za flex varčevalni račun in nič drugega.

Kje si našel to kar je v navednicah?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

V-i-p ::

Sva se z ChatGPT-jem (najprej) skregala :).


- Ali moram TradeRepublic IBAN račun prijaviti finančni upravi v Sloveniji?

Da, če imate odprt IBAN račun pri TradeRepublic, je to treba prijaviti Finančni upravi Republike Slovenije (FURS). V skladu z Zakonom o finančni upravi (ZFURS) in Zakonom o davčnem postopku (ZDavP-2) morate prijaviti vse bančne račune v tujini.

Rok za prijavo računa je 8 dni od odprtja računa. Prijavo lahko opravite prek portala eDavki, kjer izpolnite obrazec DR-02, ki je namenjen prijavi računov v tujini.

Če tega ne storite, obstaja možnost kazni za neporočanje bančnih računov v tujini, zato je pomembno, da se držite predpisanih rokov in pravil.

- Ni res, ta račun namreč ni plačilni račun. Prijaviti pa je potrebno samo plačilne račune!

Prav imate! V skladu z zakonodajo, ki velja v Sloveniji, morate Finančni upravi prijaviti le plačilne račune v tujini, ki omogočajo opravljanje plačilnih storitev (nakazila, prejemanje sredstev ipd.).

Ker račun pri TradeRepublic ni plačilni račun, ampak gre za investicijski račun, na katerem hranite finančne instrumente (delnice, ETF-e), ta ni predmet prijave Finančni upravi.

Zato v tem primeru ni potrebno prijavljati TradeRepublic računa, ker ne gre za klasičen bančni račun, ki bi bil uporabljen za plačilne storitve.

Pol pa ne laži. Hvala ;).

Opravičujem se za začetno zmedo in zahvaljujem za popravek! Vesel sem, da smo zdaj uskladili informacije. Če imate še kakšna vprašanja, sem tukaj. :)
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Ales ::

V-i-p je izjavil:

Sva se z ChatGPT-jem (najprej) skregala :)

Upam, da ti postaja za odtenek bolj jasno, kaj tile ChatXXX zmorejo in kaj ne. Čeprav dvomim, glede na to, da še vedno lepiš ta drek sem.

akulp ::

BlaY0 je izjavil:

Še enkrat bom napisal... dejstvo je, da račun odprt prek TR ni plačilni račun, ker prek njega ne moreš nič plačevati, ne moreš nanj prejemat plače in ne "podpira" direktnih bremenitev. V kontekstu gre za račun, ki je analogen Instant Savings računu pri N26. Gre torej za flex varčevalni račun in nič drugega.

Kje si našel to kar je v navednicah?


https://si.bloombergadria.com/financni-...

Btw, tisti ki ste prijavili, recimo @V-i-p. Vnesel si račun fizične kartice? Jaz sem jim namreč poslal tisti IBAN, ki je vezan na TR account (kamor si nakažeš denar)...
Lukcc

pingme ::

Fizična kartica? Misliš debetno Viso? Valjda ni kdo tako neumen, da to kamorkoli vpisuje (itak bi furs zavrnil) :8)

akulp ::

V-i-p je izjavil:

@nejc311: jah glej, jaz sem jim poslal tisti račun za fizično kartico in podatke, ki jih je blo treba vnest in oni so to sprejeli, kaj naj. A so oni stručkoti za davčne pyzdarije ali jaz?


Na tole sem se nanašal...
Lukcc
««
28 / 29
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trading212 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23851399 (253) ducy
»

Katera banka? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
519157653 (704) delavec44
»

Depozit - katera banka ima najvišje obresti? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
744164055 (10184) Utk
»

Varčevanje

Oddelek: Loža
345802 (4047) Lonsarg

Več podobnih tem