» »

TradeRepublic

TradeRepublic

««
9 / 15
»»

Alien123 ::

Premalo denarja je tole

ReRMh ::

kolikšen obljubljen donos pa bi želel, da bi vložil, da ti denar samo leži nekje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ReRMh ()

V-i-p ::

Alien123: glede na ponudbe naših bank in glede na to, da imaš sredstva kadarkoli na voljo je 4% za "hvala lepa" čisto ok, če pa veš kdo ponudi še več pa kar z besedo na dan ;).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

del0 ::

ReRMh je izjavil:

ok, np. če bi bil obljubljen (veliko) večje obresti, bi se lažje odločil? si imel v EU kakšno nedavno izkušnjo, da nisi denarja dobil nazaj kdaj? kaj pa delnice?

ne. Jaz sem zadovoljen z 166€ na mesec, za nič dela. Obresti so mi dovolj. Problem je rizik in da dobiš infarkt da ti 50k zgine. Malo preberi njihov costumer service na netu kaj piše, obupno.
Predstavljaj si dobit nazaj 50k , če niti normalno ne moreš komunicirat zakaj 1k transakcije ni prišlo na račun. Njihov app na telefonu je patetičen. V glavnem riskiraš.
Recimo da propade vse, teh 50k ne boš tako zlahka in hitro dobil nazaj, pa še niti nobeden ne ve če velja samo za nemčijo jamstvo.
V glavnem lepo je vlečt 166€ brez delat, samo riskiraš preveč. Jaz nevem kaj bom naredil. Zaenkrat investiram drugam, v svoj biznis.

BlaY0 ::

delavec44 je izjavil:


Verjetno je res bolj komplicirano. A glede na povpraševanje vseeno manj kot ukvarjanje z delnicami.
Pa nekaj so rekli, da je bilo sicer povpraševanja več od ponudbe a naj bi izdali dodatne, da bi vsi dobili.
Kako misliš vsi? 9k folka je vplačalo. To je malo manj kot vsi po moje. Pa tudi če bi jih 2x toliko, če vedno malo in predvsem tisti ki imajo že precej.

delavec44 je izjavil:


30k pa danes spet ni ne vem kakšen denar. Večina je toliko že za avto zmetala.
Pa ne iz prihrankov, temveč na puf ali lizing.

Spura je izjavil:

Zato pa sprasujem kdo je issuer. Tip je reku nemski bond pa 7% v istem stavku, kar mi daje mislit da je corporate bond, in korporacije lahko propadejo. Sploh take ki imajo 7% bonde.
Kakšen Fraport recimo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

BlaY0 ::

del0 je izjavil:

Alien123 ima prav. Res je malo ,medtem ko je 50.000EUR veliko denarja. In riskiraš. Tko da jaz sem še neodločen zaenkrat. Seveda bi rad dobival 166EUR iz lufta, nočem pa infarkta doživet da dnar zgine , pa dokler to jamčeno dobiš nazaj traja nekaj časa, če sploh dobiš nazaj. Ni se lahko odločit.

Nič bolj ne raskiraš kot če daš kateri SLO banki. Vse je enako ali celo bolje zavarovano. Denar ne bo kar izginil. 4% so ti SLO banke dajale za letno vezavo tam nekje leta 2010, danes je povprečje 2%. Tukaj imaš pa sredstva vedno na razpolago, niso vezana. Torej?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

BlaY0 ::

del0 je izjavil:

Malo preberi njihov costumer service na netu kaj piše, obupno.

Ne ga biksat no. Saj veš da revjuje pišejo samo tisti ki so doživeli slabo izkušnjo (pa še te so večinoma na meji funkcionalne nepismenosti). Tisti ki je niso se večinoma ne oglašajo. A si kdaj prebral kakšen revju za NLB recimo? To je isto kot folk ki benti čez FURS... ne vem, jaz sem imel pa recimo vedno dobre izkušnje z njim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

ReRMh ::

del0 je izjavil:

Malo preberi njihov costumer service na netu kaj piše, obupno.

skrbnost glede prihrankov je smiselna stvar...
najboljše je, da da mnenje kdo, ki ima daljši stalež, da pove kako in kaj glede dvigov in razočaranj nasploh...

se zanesem na tiste zapisane garancije in ločenost računov itn.
pri tebi gre za previdnost ali resnične izkušnje?

100,0% zanesljivosti sicer NI

delavec44 ::

Ni treba dajat denarja na TR, ker če ga bo preveč, bodo zmanjšali obresti vsem. Tako da z moje strani je to fuj in fej banka in je ves fud zgoraj resničen.

BlaY0 ::

delavec44 je izjavil:

Ni treba dajat denarja na TR, ker če ga bo preveč, bodo zmanjšali obresti vsem. Tako da z moje strani je to fuj in fej banka in je ves fud zgoraj resničen.

Ko bodo znižali, boš dal drugam kjer bodo zvišali. Banke danes res ni noben problem zamenjat. V bistvu bolje da imaš več računov pri različnih bankah. Jaz jih imam 5 recimo in kjer so trenutno boljši pogoji, tam pristane moj denar.

delavec44 ::

Vsi bodo znižali. V slo so že začeli, vsaj 0,5% manj dobiš.

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

delavec44 je izjavil:

Vsi bodo znižali.

Pol pa sploh ni problema, če bodo itak vsi.

dev ::

Moje izkušnje z njimi, polog priletel isti dan, dvig naslednji dan. Brez pripomb.
Res pa sicer vseh prihrankov gor ne bi dal, ampak to velja za vse banke.
Malo si razdelite ane, da tudi če morate čakat eno leto (čeprav v pogojih piše do kdaj so obvezani vrnit vloge), da dobite nazaj iz nemške sheme na denarne vloge, da ne bo bolelo.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

m0LN4r ::

del0 je izjavil:

Alien123 ima prav. Res je malo ,medtem ko je 50.000€ veliko denarja. In riskiraš. Tko da jaz sem še neodločen zaenkrat. Seveda bi rad dobival 166€ iz lufta, nočem pa infarkta doživet da dnar zgine , pa dokler to jamčeno dobiš nazaj traja nekaj časa, če sploh dobiš nazaj. Ni se lahko odločit.

Mene bi bilo bolj strah imeti denar na slovenski banki, kjer je treba vpisovat naslov pri nakazilu.

Ce je res ima TR 340 mio Userjev, kok jih ima NKB, NLB?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

bajsibajsi ::

340kk lol. Enih 100x manj pa res.

V-i-p ::

The European financial services company Trade Republic has announced it has 4 million customers across 17 countries who have invested approximately €35 billion through Trade Republic's platform.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

alešhojs ::

del0 je izjavil:

ReRMh je izjavil:

ok, np. če bi bil obljubljen (veliko) večje obresti, bi se lažje odločil? si imel v EU kakšno nedavno izkušnjo, da nisi denarja dobil nazaj kdaj? kaj pa delnice?

ne. Jaz sem zadovoljen z 166€ na mesec, za nič dela. Obresti so mi dovolj. Problem je rizik in da dobiš infarkt da ti 50k zgine. Malo preberi njihov costumer service na netu kaj piše, obupno.
Predstavljaj si dobit nazaj 50k , če niti normalno ne moreš komunicirat zakaj 1k transakcije ni prišlo na račun. Njihov app na telefonu je patetičen. V glavnem riskiraš.
Recimo da propade vse, teh 50k ne boš tako zlahka in hitro dobil nazaj, pa še niti nobeden ne ve če velja samo za nemčijo jamstvo.
V glavnem lepo je vlečt 166€ brez delat, samo riskiraš preveč. Jaz nevem kaj bom naredil. Zaenkrat investiram drugam, v svoj biznis.


Glede na izkušnje, ki jih imam z njihovim supportom, se tudi jaz sprašujem, če je pametno denar zaupat takšni ustanovi. Sploh ker gre za večje vsote, da se ti tistih 4% kaj pozna.

Že en teden se namreč bockam s supportom, da bi sploh lahko odprl račun, ker se zatakne že pri prvem koraku - pošiljanju SMSa. Telekom je potrdil da ta sploh nikoli ni prišel “do njih” in da je problem na strani TR. Odzivnost TR je povsem random, včasih odgovorijo isti dan, trenutno pa čakam že tri dni. Zaenkrat vse kar sem dobil po enem tednu dopisovanja so generični nasveti tipa resetiraj telefon, posodobi aplikacijo, vklopi lokacijo. Očitno se jim sanja ne kje bi lahko bil proglem oziroma nimajo interesa se poglobiti, čeprav ima s tem težave glede na druge forume ogromno ljudi.

Nevem no, počasi se mi dozdeva, da je morda bolje, če na vse skupaj pozabim. Če je odzivnost in reševanje tako slabo za neko random stvar, kako bi bilo v primeru, da banka zaide v pi*** in na support navali milijone ljudi, ki bi zahtevali svoj denar.

delavec44 ::

In kaj ti bo tu TR pomagal, če ni težava na njegovi strani?

Meni so na vse kar sem rabil odgovorili v 3 delovnih dneh.

modelno1 ::

Saj je napisal, da je težava na strani TR, ne pa Telekoma. Sem na istem, ne morem odpreti računa, ker ne dobim SMSja. Pred kakšnim mesecem sem imel iste težave s paypalom, samo je bil njihov odziv na težavo takojšnja eskalacija in rešitev v parih dneh ...
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Kiwix ::

Jaz sem imel isto tezavo z drugim appom. Veckrat oddal zahtevek za kodo, pa je potem enkrat tisti sms prisel, ampak na drugem telefonu pa takoj...

Drugace pa cakam ze cca 24ur, da potrdijo moje osebne podatke ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kiwix ()

BuDi79 ::

Kiwix je izjavil:

Drugace pa cakam ze cca 24ur, da potrdijo moje osebne podatke ?
Verjetno če niso berljivi varnostni elementi. Jaz sem v petek slikal - šele v ponedeljek dobil da ni ok. Slikal še enkrat, odobreno v 7 minutah.

delavec44 ::

modelno1 je izjavil:

Saj je napisal, da je težava na strani TR, ne pa Telekoma. Sem na istem, ne morem odpreti računa, ker ne dobim SMSja. Pred kakšnim mesecem sem imel iste težave s paypalom, samo je bil njihov odziv na težavo takojšnja eskalacija in rešitev v parih dneh ...


Samo zato ker je napisal, še ne pomeni da je res.

BlaY0 ::

Jaz mislim, da imajo trenutno zaradi navala pač probleme s skalabilnostjo in obvladovanjem infrastrukture in se v določenih segmentih pojavljajo bottleneck-i. Jaz do zdaj že večkrat nisem dobil SMS-ja ali push notifikacije/alarma. Pri odpiranju računa se je prvič ustavilo pri aploudu podatkov... enostavno ni šlo tudi po večih poskusih. Naslednji dan je šlo pa od šuba.

Skratka isti problemi, kot jih je imel Revolut ali N26 ob začetnih rukerjih novih uporabnikov. Tudi eDavki so prvih par let en dan pred roki oddaje vedno počepnili in je folk pol panično drl na pošto.

Jaz mislim da ti problemi ne vplivajo oziroma niso niti ne morejo bit sorazmerni s skrbjo za vaš denar. Ko gre za vprašanje procesiranja denarja oziroma vrednostnih papirjev je vse regulirano in nadzorovano, saj so vsi postopki predpisani/standardizirani in za vse to nucaš licenco, ki je ne dobiš kar tako na lepe oči. Za razliko od teh standardov pa ne obstaja standard, ki bi določal reliability nečesa kot je http post request ob odpiranju računa.

Jaz grem stavit, da če bi NLB v ponedeljek začela podobno kampanjo (zastonj račun, zastonj depo, zastonj trejding), v eni uri bi jim vsi sistemi počepnili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

GupeM ::

Ah... NLB. NLB ni sposoben takšnega appa in ponudbe skupaj spravit. Zaradi stroškov zmanjšujejo število bankomatov. Poslovalnice imajo po 10 okenc, odprti sta 2 okenci. Če imaš srečo. Pred vsakim od njiju je od 5 do 10 ljudi. Čakaš več kot pol ure, da prideš na vrsto. Pošlješ mail, ker te nekaj zanima, odgovora ne dobiš.

Pogledaš, kakšen je bil dobiček v letu 2023... Več kot pol milijarde... Hvala lepa in nasvidenje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

BlaY0 ::

BuDi79 je izjavil:

Kiwix je izjavil:

Drugace pa cakam ze cca 24ur, da potrdijo moje osebne podatke ?
Verjetno če niso berljivi varnostni elementi. Jaz sem v petek slikal - šele v ponedeljek dobil da ni ok. Slikal še enkrat, odobreno v 7 minutah.

Ja jasno! Tega ne dela robot ampak fizična oseba, ki je za vikend doma.

buttcrack ::

iz mojih izkušenj, če nisem prejel SMSa ali push notificationa, je bilo čudežno ob menjavi telefona samo za ta del registracije, vedno rešeno. Se pravi ni kriv ponudnik, ni kriv operater ampak bi si upal stavit, da telefon.

Pred cca pol leta je imel TR celo težavo, da se na IOS napravah niti nisi mogel registrirat, ker so imeli en glitch.

reševali so ga izjemno dolgo. rešitev je bila hitra in enostavna, SIM v android telefon.

dunda ::

Pred časom sem imel takšno težavo, da SMS s kodo ni in ni prišel. Potem sem pisal na podporo in so rekli, da ni problema, da me bodo prestavili na drugega ponudnika (pošiljanja SMSjev). In je takoj začelo delovati. Se pa nikakor ne spomnim, možno je, da je bil to celo TR.
https://www.kacnje.eu

BlaY0 ::

Danes je precej običajno, da ponudnik neke storitve (v tem primeru fintech) uporablja več ponudnikov enakih podstoritev (recimo SMS gateway) ali pač cirkulirajo med njimi glede na pogoje. Kakšen od njih pač ni 100% kompatibilen in prihaja do takšnih in drugačnih težav z določenimi klienti. Dandanes tudi ni nič nenavadnega, če kar kompletno web storitev z danes na jutri prestaviš na drugega ponudnika ker je ta drugi cenejši za 5%. Preden kot ponudnik neke končne storitve najdeš pravo kombinacijo teh infrastrukturnih podstoritev tudi traja nekaj cajta, jim pa ravno ta fleksibilnost pri izbiri daje prednost na trgu pred raznimi dinozavri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

gansta ::

Konplicirate, če je komu preveč tvegano kljub vsem licencam itd. potem ne razumem zakaj odpirate račune?

delavec44 ::

BlaY0 je izjavil:

Danes je precej običajno, da ponudnik neke storitve (v tem primeru fintech) uporablja več ponudnikov enakih podstoritev (recimo SMS gateway) ali pač cirkulirajo med njimi glede na pogoje. Kakšen od njih pač ni 100% kompatibilen in prihaja do takšnih in drugačnih težav z določenimi klienti. Dandanes tudi ni nič nenavadnega, če kar kompletno web storitev z danes na jutri prestaviš na drugega ponudnika ker je ta drugi cenejši za 5%. Preden kot ponudnik neke končne storitve najdeš pravo kombinacijo teh infrastrukturnih podstoritev tudi traja nekaj cajta, jim pa ravno ta fleksibilnost pri izbiri daje prednost na trgu pred raznimi dinozavri.


Dodal bi še, da imajo tudi za identifikacijo 3rd party ponudnike in na podlagi problemov pri registraciji ne gre ocenjevati kvalitete kasnejše storitve.

Kiwix ::

BuDi79 je izjavil:

Kiwix je izjavil:

Drugace pa cakam ze cca 24ur, da potrdijo moje osebne podatke ?
Verjetno če niso berljivi varnostni elementi. Jaz sem v petek slikal - šele v ponedeljek dobil da ni ok. Slikal še enkrat, odobreno v 7 minutah.


Sem dobil obvestilo, da je odobreno :).

BlaY0 ::

delavec44 je izjavil:


Dodal bi še, da imajo tudi za identifikacijo 3rd party ponudnike in na podlagi problemov pri registraciji ne gre ocenjevati kvalitete kasnejše storitve.

Jasno, to je bil moj point... večina storitve temelji na 3rd party "lego kockah" (oni direktno provajdajo samo "glue" pa UI), ki jih lahko kadar koli zamenjajo kar je njihova prednost pred dinozavri ala Commerzbank.

Viktor2 ::

Neobanke se mi zdijo zelo varne. Mislim, da je to trenutno dobra možnost za varčevanje. Trade Republic nudi 4%, Revolut 3,10, Wise 3,66%. Sam imam povsod nekaj, največ pa na TR. Nekateri pišete za TR, da je obdavčeno vse kot kapitalski dobiček, vendar to velja le do 6.12.2023, kasneje je banka in je oprostitev za 1000 EUR, kar lepo piše v Financah. TR se odpoveduje svojemu dobičku, ki ga daje ECB banka, tako dobimo te obresti, TR seveda pričakuje tudi investiranje.
Če neobanke primerjate z zadnjo slo obveznico ali depoziti, je to veliko boljše. Ste že poskusili prekiniti depozit? Pa veliko uspeha. Trenutno se preliva veliko denarja v neobanke. Sem bil v Addico, ko mi je potekel depozit ter naredil prenos za vse na Revolut in kasneje na TR. Referentka skomigne, če bo šlo. Točno ve, da je to banka z licenco in jamstvom, vendar se nejevoljno spreneveda.
Ste pogledali, koliko Fintech (neobank) je že po svetu. NuBank celo največja. Vse nudijo več od klasičnih bank.
Za zaključek, sem konservativen varčevalec, vendar se počutim varnega. Še to, Wise ni banka, kljub temu ima dobre reference.

pingme ::

Viktor2 je izjavil:

Če neobanke primerjate z zadnjo slo obveznico ali depoziti, je to veliko boljše. Ste že poskusili prekiniti depozit?

Se ne strinjam glede obveznic, ker jih lahko prodaš takoj in zelo verjetno celo z dobičkom, ker je OM višja kot običajne izdaje. Poleg tega imaš 3,5% za obdobje treh let in OM se nižajo, poglej primer OM depozitov na SLO bankah - dalj časa kot vežeš, nižja je OM in tole s TR, T212 … zelo verjetno ne bo trajalo niti eno leto, kaj šele tri.

jocoj ::

A je kdo že dobil možnost naročila TR kartice? Sicer me sama kartica sploh ne zanima, me pa zanima ali je vezana na obstoječi interni IBAN, ki s tem postane plačilni (prijava Fursu). Ali Trade Republic izda nov IBAN račun za poslovanje s kartico?
Trade Republic - bonus povabilo - https://ref.trade.re/3qxk3pzb

dunda ::

Sam še nisem slišal za nobenega, da bi jo imel. Ampak naročenih je pa že kar nekaj. V aplikaciji imaš gumb, ki ga klikneš in se postaviš v vrsto ...
https://www.kacnje.eu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dunda ()

gansta ::

jocoj je izjavil:

A je kdo že dobil možnost naročila TR kartice? Sicer me sama kartica sploh ne zanima, me pa zanima ali je vezana na obstoječi interni IBAN, ki s tem postane plačilni (prijava Fursu). Ali Trade Republic izda nov IBAN račun za poslovanje s kartico?


Klikni na kartico (zgoraj desno)v aplikacijiin poročaj številko :)

jocoj ::

Ja to vem. Pri trenutni hitrosti bom predvidoma na vrsti konec naslednjega tedna. Samo me zanima, če je že kdo sprožil naročilo. Nisem se še odločil, ali bom vzel tole kartico ali ne. Mogoče samo virtualno.
Trade Republic - bonus povabilo - https://ref.trade.re/3qxk3pzb

gansta ::

jocoj je izjavil:

Ja to vem. Pri trenutni hitrosti bom predvidoma na vrsti konec naslednjega tedna. Samo me zanima, če je že kdo sprožil naročilo. Nisem se še odločil, ali bom vzel tole kartico ali ne. Mogoče samo virtualno.


A so objavljeni stroški?

jocoj ::

Če se ne motim, je virtualna zastonj, fizična pa 5 EUR. Nekje piše, malo pobrskaj.
Trade Republic - bonus povabilo - https://ref.trade.re/3qxk3pzb

gansta ::

jocoj je izjavil:

Če se ne motim, je virtualna zastonj, fizična pa 5 EUR. Nekje piše, malo pobrskaj.


No še se cca 30k jih je še pred mano pa bomo videli..

del0 ::

je kdo dal 50.000€ gor ?

ktm1001 ::

Kaj 48k šteje?

gansta ::

del0 je izjavil:

je kdo dal 50.000€ gor ?


Zakaj to vprasanje? Bolj bi bilo ali je kdo uspel vzeti nazaj, gor vsak sprejme:)

deleted ::

ktm1001 je izjavil:

Kaj 48k šteje?


Same here :))

alešhojs ::

Že osem (8) dni čakam na odgovor njihovega supporta, v bistvu bi lahko rekel, da me že ignorirajo. In taki firmi naj bi zaupal lep del svojega premoženja?

Počasi se imam že za bedaka, ker na nek način silim, da bi položil denar na njihov račun. Mogoče mi vesolje sporoča, da to ni pametna ideja:8)

BuDi79 ::

alešhojs je izjavil:

Že osem (8) dni čakam na odgovor njihovega supporta.

Počasi se imam že za bedaka, ker silim, da bi položil denar na njihov račun. Mogoče mi vesolje sporoča, da to ni pametna ideja:8)
:))

tony1 ::

Jaz ne vem, kaj tako komplicirate. Odpreš račun, porihtaš identifikacijo in nakažeš dnar Švabom, ter konec meseca na telefonu dobiš izpis koliko obresti si naredil.

Kje se je zdaj tej Gen-Z generaciji, ki je zrasla gor s smartphoni, zataknilo? Pišete o nekih PUKih in nizih, ki jih je treba nekam pisati, jaz pa nič od tega nisem rabil? 8-O

BlaY0 ::

alešhojs je izjavil:

Že osem (8) dni čakam na odgovor njihovega supporta, v bistvu bi lahko rekel, da me že ignorirajo. In taki firmi naj bi zaupal lep del svojega premoženja?

Počasi se imam že za bedaka, ker na nek način silim, da bi položil denar na njihov račun. Mogoče mi vesolje sporoča, da to ni pametna ideja:8)

Pa saj niso edini na tem svetu, imaš cel kup alternativ. Piši ene 10-im in kdor ti prvi odgovori, tistemu zaupaj svoj denar :D

V-i-p ::

alešhojs je izjavil:

Že osem (8) dni čakam na odgovor njihovega supporta, v bistvu bi lahko rekel, da me že ignorirajo. In taki firmi naj bi zaupal lep del svojega premoženja?

Počasi se imam že za bedaka, ker na nek način silim, da bi položil denar na njihov račun. Mogoče mi vesolje sporoča, da to ni pametna ideja:8)

In kaj so rekli na Telekomu? Si probal sim v drugem telefonu? A se ti ne zdi čudno, da (upam si trdit) nekaj 10k Slovencev dobi sms ti pa ne?
««
9 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trading212 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21142935 (1834) gansta
»

Depozit - katera banka ima najvišje obresti? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
722148918 (11976) kombinezon
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562132785 (7549) _janezvalva_
»

Varčevanje

Oddelek: Loža
344740 (2985) Lonsarg

Več podobnih tem