» »

Brinox Medvode

Brinox Medvode

systemz10 ::

Živjo.

Pred kratkim sem dobil priložnost za zaposlitev v podjetju Brinox kot PLC programer.

Ali je tu mogoče kdo, ki tam dela ali je v bližnji preteklosti delal in bi lahko malo opisal kako je.

Na raznih forumih sem prebral, da je kader izredno preobremenjen in veliko ljudi zapušča firmo, vendar so vse informacije iz druge roke in/ali stare 10 let.

Če lahko kdo kaj pove bi bil hvaležen.

Hvala.

srus ::

Si pogledal tole https://www.ajpes.si/jolp/podjetje.asp?... ?

Bi rekel, da uspešno poslujejo, se lepo razvijajo, imajo visoko maržo in dobiček iz poslovanja, povprečna bruto-bruto plača 40.000 EUR, plača direktorjev samo nekje dvakratnik tega (presenetljivo).

Torej kar pogumno.

slovencl ::

Od kje si to našel, za 2022 so imeli 298 zaposlenih in 9624kEur za plače. To je 32,3kEur bruto bruto.
Je pa res da imajo večinoma delavce s srednješolsko izobrazbo, ampak ur pa pomoje tudi nakleplejo.
Ful rastejo. Firma dobro stoji. Odnosi baje niso najboljši - slišal od enega kolega, ampak pomoje ni za posploševat.
Mene je motilo to, da je firma velika in sistematizirana do konca - to pomeni da si samo on člen v verigi in delaš samo tist detajl.
Pomoje ti hitro rata dolgčas - moje mnenje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slovencl ()

Wimbip ::

Zdravo,

sam sem delal tam cca 4 leta. Za prvo zaposlitev je vrhunska izbira, OGROMNO možnosti in podpore za učenje in rast. Te tudi podpirajo pri tvojih željah.
V mojem času je bilo obdobje spreminjanja ( pridobivanje certifikatov, vpeljava novega softwera, organizacijske spremembe) in ogromne rasti podjetja ( 100+ zaposlitev ).

Bilo je ogromno fluktuacije, sodelavci, ki so bili main dudes v oddelkih so odhajali, znanje se v teh primerih ni dobro predajalo in so se poznale posledice na daljši rok.
Odnosi pa varirajo od oddelka do oddelka, kar se tiče fantov v inženiringu lahk rečem samo super besede.

Dela je ogormno, lahko da tut preveč veliko časa. takrat se je gledalo samo na to koliko ur "delaš" ( si prisoten na delovnem mestu ). Glede dela od doma pa takrat niso bili pristaši, oz. so bili zelo proti.

my 5 cents.

Ješpren ::

1. Glede plače:
Začel sem z 1000EUR neto, vendar je danes začetna plača za inženirje s faksa 1400EUR neto, prevoz posebej 0,21EUR na kilometer (nekateri se peljejo v podjetje iz 70km oddaljenih krajev).
Po štirih letih se pride na 2000+EUR neto (podatek iz 2022, verjetno je sedaj več zaradi inflacije). Vsake tri mesece potem dobiš izplačano "uspešnost", ki je dodatnih 1100+EUR. Uradni bruto podatki so drugače varljivi, saj se lahko dogovoriš, da se uspešnost izplačuje na drug način (npr. potni stroški ali na roke). Tako iz tistih 1100+EUR lahko rata tudi 2200+EUR.
Najboljši zaposleni dobijo tudi po 25+% neto več (posledično dobijo tudi višjo "uspešnost" na tri mesece).

V info kot zanimivost: Inženirji smo slabi pogajalci, saj določeni oddelki v podjetju dobijo zgornjo plačo že 2-3 leta prej.

2. Dela se ogromno, projekti imajo kratke roke, ljudi ni. Več kot narediš, več dela dobiš. Plačan si pa enako kot nekdo, ki dela pol manj. Ker gre za projektno delo in je vsak projekt drugačen, je nemogoče oceniti kako učinkovita je določena oseba, saj je hitrost dela izjemno odvisna od stranke. Lahko imaš stranko, ki ve kaj želi, ki je odzivna, itd. Lahko pa imaš stranko, ki 6 mesečni projekt razvleče na 18 mesecev.

3. Ogromno ljudi prihaja in odhaja, kar je priložnost za rast, če se nekdo želi dokazati. V obdobju 2018-2024 so se trije oddelki zamenjali v celoti (tehnologija, projektno vodenje, informatika). V določenih oddelkih pa so vmes zamenjali tudi po več vodij.

4. Pol časa delaš z dokumenti. Dokumentacija mora biti brezhibna. Preverjaš, če so povpraševani kosi na ponudbah ustrezni glede na zahteve projekta (hrapavost, velikost, merilno območje, IP zaščita, EX zaščita, I/O, material, itd.).

Zaključek:
Če že na začetku postaviš meje, potem je Brinox odlična priložnost. Pri sebi razčistiš, da ne boš naredil več kot 10 nadur na mesec (kar znese 8,5 urni delavnik). Če ti vodja dodeli nove projekte, stopiš k njemu in mu omeniš naj določi prioritete, saj ne zmoreš imeti X, Y in Z projekta. Pod nobenim pogojem pa ne delaš dodatnih nadur, saj boš končal kot vodje, ki nosijo laptop domov ter celo na dopust (plažo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ješpren ()

Valavala ::

In zakaj je potem tako grozna fluktuacija da so se celotni oddelki zamenjali če je tako ok? Nekaj tu v tvojem zapisu ne pije vode..

Jaz najprej pogledam fluktuacijo potem pa vse ostalo. Načeloma v podjetju kjer se ogromno ljudi non stop menja nekaj ni v redu. Menjave podjetja ogromno stanejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Valavala ()

Ješpren ::

Ne vem od kod si razbral, da je vse rožnato? Zaradi plače? Imaš na voljo uradne podatke za leto 2022, in sicer: Povprečna plača 2800€ bruto, kar znese 1800€ neto. Glede na to, da je v podjetju ogromno začetnikov, proizvodnje, itd. Ne bi trdil, da je 2000€ neto za inženirja, ki že dela samostojno nek hud presežek čez povprečje. Če počakamo uradne podatke za 2023, bo mogoče 2000€ že povprečna plača v podjetju.

Zakaj fluktuacija? Gre za korporacijo, ki je vodena kot družinsko podjetje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programerska plača (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Programiranje
413129882 (13650) Old Spice
»

Inženir Povprečna plača (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
419141801 (31873) dope1337
»

Koliko plače za vodjo proizvodnje? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18233859 (8467) solatko

Kakšna je vaša plača? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
620173660 (120133) chort

Več podobnih tem