» »

TradeRepublic

TradeRepublic

««
8 / 18
»»

delavec44 ::

tony1 je izjavil:

metalc je izjavil:

Po EU direktivah mora jamstvo do 100.000€ veljati za vse komitente ne glede na državljanstvo, rezidentstvo itd. Vsaj v teoriji, za prakso ne vem.


OK, nekaj je. Tnx.


Pa saj tudi pri nas lahko recimo na NLB tujec odpre TRR. Misliš, da za njega jamstvo ne velja?

tony1 ::

NLB nima nobene zveze, saj smo že zdavnaj pisali, da je TR postal banka. In pokazali primer, ko so, še preden smo bili v EU, pustili človeka na cedilu.

Vse mogoče pametovanje je nekoristno (služi le napihovanju lastnega (narcističnega?) ega), kar bi konstruktivno prispevalo debati je navedba predpisa ali zapis nekoga, ki se na to pravo spozna.

delavec44 ::

Ali pa če bi ti nehal komplicirat.

Ginginova ::

Kaj se da pod Vrsta obresti pri Trade Republic, za oddajo podatkov o obrestih FURSu?
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

tony1 je izjavil:

kar bi konstruktivno prispevalo debati je navedba predpisa

Poišči si, pa lahko napišeš sem, da boš konstruktiven.

Lahko ti pa jaz povem, da sem strokovnjak za pravo in ti garantiram, da jamstvo velja tudi zate. Lahko mi verjameš, lahko pa ne. Na forumu je vsak lahko strokovnjak in vsak lahko napiše kar želi.

jinzo ::

Ma pomoje trolla, torej preden je bilo jamstvo EU (pa mi nismo bli v EU) je en izvisel, zdaj pa ga zanima če bo isto. Pa kot je že blo rečeno, sprašuje na najbolj ziher placu.

tony1 ::

Težak si ko macola. Kdor to dnevno gleda, se naj postavi v vrsto za kakšno medaljo.

GupeM je izjavil:

tony1 je izjavil:

kar bi konstruktivno prispevalo debati je navedba predpisa

Poišči si, pa lahko napišeš sem, da boš konstruktiven.

Lahko ti pa jaz povem, da sem strokovnjak za pravo in ti garantiram, da jamstvo velja tudi zate. Lahko mi verjameš, lahko pa ne. Na forumu je vsak lahko strokovnjak in vsak lahko napiše kar želi.


Zdaj pa ti (morda) trollaš :D. Ampak mi ni problem te jemati resno. OK.

del0 ::

meni neki faka 2 days left to upload tax ID. Nism dokončal postopka registracije ker sm se premislu po vsem tem branju o davkih. Kaj se zgodi če ne uploadam tax id ?

delavec44 ::

Nič.

m0LN4r ::

Pa tut ce bi davk placal, kje je problem?
Recimo da na leto poberes 1250€ zastonj, prakticno poberes na tleh in das 250€ drzavi, ker hoces biti transparenten.

Se vedno ti ostane 1000€ ki so padli z lufta.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

delavec44 ::

Nič ti iz lufta ne pade, samo delno ti inflacijo pokrije. Če tega ne bi bilo, bi investirali kam drugam.

m0LN4r ::

Zgresil si bistvo
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

BuDi79 ::

delavec44 je izjavil:

Nič ti iz lufta ne pade, samo delno ti inflacijo pokrije. Če tega ne bi bilo, bi investirali kam drugam.
državi pade z lufta, ko ti denar delaš. Podrtije pa stari računalniki se ne kupijo sami.

V-i-p ::

delavec44 je izjavil:

Nič ti iz lufta ne pade, samo delno ti inflacijo pokrije. Če tega ne bi bilo, bi investirali kam drugam.

Še vedno veliko bolje kot to, da na svoji DH banki vežem sredstva do katerih ne morem za 2,5% na leto ;).

bajsibajsi ::

m0LN4r je izjavil:

Pa tut ce bi davk placal, kje je problem?
Recimo da na leto poberes 1250€ zastonj, prakticno poberes na tleh in das 250€ drzavi, ker hoces biti transparenten.

Se vedno ti ostane 1000€ ki so padli z lufta.


Razumem, kaj si mislil povedati.

Le dopolnim, da bi bil dejanski davek v tem primeru 62.5 evrov in ne 250.
Sam sem sicer mnenja, da FURS za le parkirana sredstva na TR racunu, ko bo to postalo placilno sredstvo, ne bo imel realne osnove za pobiranje davka.

del0 ::

in kaj če daš 50.000€ gor postopoma, bodo hoteli izvor denarja, pa da se kaj zakomplicira goodbye 50k ?
Je dal kdo tolko ? 166€ na mesec če daš 50k.

del0 ::

pa še eno vprašanje, na trade republic sem najdel nek nemški 'bond' in piše 7% return , posodiš denar za 2.5 let, polovico yield dobiš izplačano po enem letu, polovico ob koncu.
To je riskantno ?

m0LN4r ::

Prednost TR je, da ni vezave in da je clovek flekaibilen.
Jaz si bom zdle na sihtu zrihtal, da mi kr placo mecejo gor.
Izplacam kolko pac rabim, ko bo pa poleti prisla kartica pa nima veze.

Riskantno je vse, ce tako razmisljas. Bonde se jaz nebi sel cist tko subjektivno.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

del0 ::

okej, zdej poskušam nakazat na TR in hoče od mene naslov mojega trr DE, kaj naredim ?

m0LN4r ::

Pretipkaj iz aplikacije
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

del0 ::

keri naslov? svoj slovenski ? Na aplikaciji mam ime, številka trr in swift.

kašne berem tle lol https://www.reddit.com/r/eupersonalfina...
A so res tako slabi ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: del0 ()

del0 ::

jaz ko dam da bom plačal, dam svoj DE iban in zahteva moj naslov, kar ne more bit slovenski če piše država nemčija? Kateri naslov dam za nakazilo ?
A sem jaz tako zabit al nevem, cel internet sm prebrskal nikjer ne piše kaj naredit?

Spura ::

del0 je izjavil:

pa še eno vprašanje, na trade republic sem najdel nek nemški 'bond' in piše 7% return , posodiš denar za 2.5 let, polovico yield dobiš izplačano po enem letu, polovico ob koncu.
To je riskantno ?

Riziko je da ti bond issuer propade in ne placa. Kdo pa je issuer?

del0 ::

ma ne bom dal v bond, dal bom na cash account 4%, samo nevem kateri naslov napisat. Na TR imam samo moje ime, DE iban in swift. Nikjer nobenega podatka kateri naslov dat ko hočeš plačat na DE iban

Spura ::

tony1 je izjavil:

Članek navaja, da je TR postal banka, in ga zato pokriva EU garancijska shema za do 100.000 EUR na varčevalca, če banka propade. Štekam.

Pa ta EU shema velja tudi za državljane EU, ki niso iz matične države, kjer je sedež banke?
Prakticno vsa EU zakonodaja je napisana tako, da je vseeno kje v EU si in iz katere clanice prihajas. To je cela poanta mobilnosti ljudi in posla znotraj EU, drugace je vse skupaj pickin dim.

tony1 ::

Društvo teoretičara, s preveč samozavesti in premalo pameti, da bi to sploh videli. Enkrat vprašaj soseda, ki vozi turistični avtobus po evropi, če sme potnike pobrati 100 metrov za mejo na avtobusni postaji redne italijanske bus linije, pa boš videl, kje vse se dela protekcionizem; pa smo vsi v EU.

Spet bo pol foruma jamBralo, kako ni poanta foruma izmenjava znanja in izkušenj pač pa filanje ega in argumentiranje s piedestala lastne vsevednosti, in že ene tretjič se ponavljam: ne zanimajo me sklepi iz večih primerov na konkretnega, zanima me ozko specializirano znanje o pravnem predpisu. Kaj me briga, če na vseh EU mejnih državah migrante enako dobro božajo, vprašanje je bilo o bančnih depozitih.

Ker se je našel nekdo (dva), ki sta potrdila, da to znanje imata, je reč zaključena. Če bo kdo zaradi potencialno spičkanih 50 jurjev moral iti na štrik, jih naj pa še naprej skriva v štumfu pod jogijem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

jinzo ::

Za ozko specializirano znanje se obrnite na ljudi, ki vam to znanje lahko dokažejo in vam za to pisno garantirajo - vsekakor pa ne na forum kjer se lahko registrira vsak in piše kar želi. Noro pa je tukaj nabijat ko ti ljudje nekaj povejo, da ti niso povedali na dovolj prepričljiv način oz. tak ki bi mu vi verjeli. Kar preprosta logika ki vam nikakor ne gre v račun.

P.S: Seveda jih lahko pobere, ob upoštevanju vseh pravil ki obstajajo. So pa pravila za njega in za italijana ki živi 2 metra od te postaje enaka.

Zdaj pa bom res nehal feedat trolla, ki mu ni jasno da sem jaz The Emperor in bom čez 40 tisoč let vladal galaksiji.

tony1 ::

" P.S: Seveda jih lahko pobere, ob upoštevanju vseh pravil ki obstajajo. So pa pravila za njega in za italijana ki živi 2 metra od te postaje enaka."

Prakticno vsa EU zakonodaja je napisana tako, da je vseeno kje v EU si in iz katere clanice prihajas. To je cela poanta mobilnosti ljudi in posla znotraj EU, drugace je vse skupaj pickin dim.

karafeka ::

tony1 je izjavil:


Prakticno vsa EU zakonodaja je napisana tako, da je vseeno kje v EU si in iz katere clanice prihajas. To je cela poanta mobilnosti ljudi in posla znotraj EU, drugace je vse skupaj pickin dim.


He he he.
Na papirju je to res, v praksi, pa rabiš za vsako državo ene par svetovalcev, vsakega na svojem področju, plus kup odvetnikov za vsak slučaj. Tudi če si samo fizična oseba. Zato ker je milijon enih zakonov in pravil. EU je na svoji centralizirani ravni ena zbirokratizirana tvorba, in prav tako so posamezne države.

tony1 ::

Nemogoče, generacija Z ti bo razložila, kaj je to internetni troll. Nehaj trolati, so vas že spustili domov za vikend? :))

In tako dalje in tako naprej. Pol jih bo zdaj povedalo, da na forumu ni nobenih strokovnjakov za nobeno področje (ta prave moraš plačati, kaj pa!), pol pa, da so sami strokovnjaki in da jim moraš verjeti na prvo besedo, če ne ti manjka par kolesc.

bluefish ::

Dovolj pizdakanja, nazaj na temo.

Ribicija ::

del0 je izjavil:

jaz ko dam da bom plačal, dam svoj DE iban in zahteva moj naslov, kar ne more bit slovenski če piše država nemčija? Kateri naslov dam za nakazilo ?
A sem jaz tako zabit al nevem, cel internet sm prebrskal nikjer ne piše kaj naredit?


Vpišeš Iban, ki so ti ga dali in svoj SLO naslov, jaz v namen napišem še topup ime priimek in dobim denar čisto normalno v istem dnevu na Trade republic.

jocoj ::

Jaz, ko sem nakazoval preko Unicredit spletne banke, sem dal svoj IBAN, ki sem ga dobil na TR in naslov od TR. Pod namen pa svoje ime in priimek. Šlo je brez problema čez. Res pa, da nisem nakazoval že vsaj pol leta tako, da se je lahko vmes kaj spremenilo.
Trade Republic - bonus povabilo - https://ref.trade.re/3qxk3pzb

BlaY0 ::

Spura je izjavil:

del0 je izjavil:

pa še eno vprašanje, na trade republic sem najdel nek nemški 'bond' in piše 7% return , posodiš denar za 2.5 let, polovico yield dobiš izplačano po enem letu, polovico ob koncu.
To je riskantno ?

Riziko je da ti bond issuer propade in ne placa. Kdo pa je issuer?

Saj daš v državne obveznice oziroma bolje rečeno zakladne menice (recimo 3 mesečne ali pol letne). Kakšna Španija verjetno ne bo propadla v roku pol leta, po moje. Še za Romunijo si upam trdit da ne. Samo ne vem če se letos to sploh še splača. Večinoma so p.a. obresti v rangu 3,5%. To se je splačalo par let nazaj, ko v banki nisi dobil nič, oziroma so ti celo računali ležanje denarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

delavec44 ::

Potem bi tudi slo obveznice lahko kupili pred kratkim. Isti šmorn.

BlaY0 ::

delavec44 je izjavil:

Potem bi tudi slo obveznice lahko kupili pred kratkim. Isti šmorn.

Ja, če mene prašaš je prek TR veliko lažje to nardit kot pa recimo SLO zakladne menice bidat pri pooblaščenih SLO bankah. Pa še ni nujno da dobiš pa še stroški niso zanemarljivi. Pa za tole obveznico zdaj je bilo povprečje skoraj 30k EUR na glavo. Večina SLO smrtnikov si tega ne more privoščit. Poleg tega moraš odpret še trgovalni račun, če ga še nimaš in so spet stroški. Skratka pod 10k se niti ne splača.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

V-i-p ::

del0 je izjavil:

ma ne bom dal v bond, dal bom na cash account 4%, samo nevem kateri naslov napisat. Na TR imam samo moje ime, DE iban in swift. Nikjer nobenega podatka kateri naslov dat ko hočeš plačat na DE iban

Naslov daš svoj, saj sebi nakazuješ. Se pravi:
IBAN (iz TR)
BIC (iz TR)
Janez Novak
Obrestna ulica 1
1000 Ljubljana

Naredil par nakazil tako iz svoje DH in kolega iz Unicredit, pa je vse gor še isti dan.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

BlaY0 ::

Fora je po moje, ker ko vkuca nemški IBAN, mu enostavno pri naslovu kot državo ponudi samo Nemčijo, kar je malo bedasto. Skratka šalabajzerji (njegova banka) še ne vedo da smo v EU in da imaš lahko bančni račun tudi kje drugje kot v državi stalnega bivališča... ista fora kot razni računovodski programi do pred par let nazaj, kjer so lahko samo slovenske IBAN-e vpisovali, jasno računovodkinje so pa to povzele češ ne da se delat direktne bremenitve od drugod kot iz slovenske banke ;((

Skratka kompleksni in komplicirani problemi za popi*dit /s

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

m0LN4r ::

Jaz miuniti ne morem pomagat, naslova sploh ne vpisujem na Raiffeisenbank ze par let
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

delavec44 ::

BlaY0 je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Potem bi tudi slo obveznice lahko kupili pred kratkim. Isti šmorn.

Ja, če mene prašaš je prek TR veliko lažje to nardit kot pa recimo SLO zakladne menice bidat pri pooblaščenih SLO bankah. Pa še ni nujno da dobiš pa še stroški niso zanemarljivi. Pa za tole obveznico zdaj je bilo povprečje skoraj 30k EUR na glavo. Večina SLO smrtnikov si tega ne more privoščit. Poleg tega moraš odpret še trgovalni račun, če ga še nimaš in so spet stroški. Skratka pod 10k se niti ne splača.


Verjetno je res bolj komplicirano. A glede na povpraševanje vseeno manj kot ukvarjanje z delnicami.
Pa nekaj so rekli, da je bilo sicer povpraševanja več od ponudbe a naj bi izdali dodatne, da bi vsi dobili.
30k pa danes spet ni ne vem kakšen denar. Večina je toliko že za avto zmetala.

Spura ::

BlaY0 je izjavil:

Spura je izjavil:

del0 je izjavil:

pa še eno vprašanje, na trade republic sem najdel nek nemški 'bond' in piše 7% return , posodiš denar za 2.5 let, polovico yield dobiš izplačano po enem letu, polovico ob koncu.
To je riskantno ?

Riziko je da ti bond issuer propade in ne placa. Kdo pa je issuer?

Saj daš v državne obveznice oziroma bolje rečeno zakladne menice (recimo 3 mesečne ali pol letne). Kakšna Španija verjetno ne bo propadla v roku pol leta, po moje. Še za Romunijo si upam trdit da ne. Samo ne vem če se letos to sploh še splača. Večinoma so p.a. obresti v rangu 3,5%. To se je splačalo par let nazaj, ko v banki nisi dobil nič, oziroma so ti celo računali ležanje denarja.
Zato pa sprasujem kdo je issuer. Tip je reku nemski bond pa 7% v istem stavku, kar mi daje mislit da je corporate bond, in korporacije lahko propadejo. Sploh take ki imajo 7% bonde.

gansta ::

Je že kdo dobil kartico, oz je blizu? Sam sem na cca 80k mestu...to bo še trajalo.

bajsibajsi ::

del0 je izjavil:

ma ne bom dal v bond, dal bom na cash account 4%, samo nevem kateri naslov napisat. Na TR imam samo moje ime, DE iban in swift. Nikjer nobenega podatka kateri naslov dat ko hočeš plačat na DE iban


Pod naslov lahko napises Holivud, Svarcneger strase, ker tega med prenasanjem sistem ne preverja in ni pogoj za uspesno procesirano nakazilo.
Ni potrebno, da je tam DE naslov. Lahko vpises svoje ime in priimek in svoj naslov ter izberes drzavo DE, pa bo nakazilo prislo.

Zgodovina sprememb…

delavec44 ::

Moderne banke naslova itak nimajo več oz. je neobvezen podatek.

Master_Yoda ::

gansta je izjavil:

Je že kdo dobil kartico, oz je blizu? Sam sem na cca 80k mestu...to bo še trajalo.


Heh, jaz sem 850000 v vrsti :D
Dovie'andi se tovya sagain.

ReRMh ::

samo je pa fino mesečni pripis obresti za avista račun...
830k v čakalni vrsti.
tudi trading212 se lepo obnaša...

verjetno je že tudi manj depozitov na slovenskih bankah in še manj bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ReRMh ()

Alien123 ::

50k za 2k na leto? Nekam malo se vam ne zdi?

GupeM ::

Alien123 je izjavil:

50k za 2k na leto? Nekam malo se vam ne zdi?

Niti ne, glede na riziko.

del0 ::

Alien123 ima prav. Res je malo ,medtem ko je 50.000€ veliko denarja. In riskiraš. Tko da jaz sem še neodločen zaenkrat. Seveda bi rad dobival 166€ iz lufta, nočem pa infarkta doživet da dnar zgine , pa dokler to jamčeno dobiš nazaj traja nekaj časa, če sploh dobiš nazaj. Ni se lahko odločit.

ReRMh ::

ok, np. če bi bil obljubljen (veliko) večje obresti, bi se lažje odločil? si imel v EU kakšno nedavno izkušnjo, da nisi denarja dobil nazaj kdaj? kaj pa delnice?
««
8 / 18
»»