» »

TradeRepublic

TradeRepublic

««
11 / 14
»»

dev ::

Jaz sem v namen napisal "Prenos" pa je še vedno prišlo (DH). Kot je omenil delavec44, važno, da se ime priimek ujema in je to to. Razen, če NLB posluje kaj drugače kot vse druge banke? 8-O
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dev ()

tony1 ::

Ali nakazujete na napačen račun (npr. tisti, s katerim je TR nakazal 1 cent in poslal PUK kodo)?

Sam lahko potrdim, da letos z nakazilom z NLBja ni bilo težav.

ReRMh ::

Malo fokusa, da ne bodo začeli zniževati obresti pred prvim uspešnim nakazilom :)

scorpio5 ::

tony1 je izjavil:

Tako je. Saj ne da v navodilih TRja piše, kaj napisati kam, in da tudi druge Fintech platforme delujejo enako.

Tale Gen-Z generacija me spravlja v skrbi, če enega nakazila ne znajo narediti kot je navedeno, kako bodo poskrbeli za mojo penzijo?


sej se da brez pametnih komentarjev ane?
ali more bit v stilu slotecha..

nisem poslal na tisti račun, s katerega so mi poslali PUK, ampak na nemški iban (ki je v aplikaciji); ime se ujema (potem verjetno že s prvim nakazilom nebi šlo skozi)

Vuli ::

Sej lahko s kreditno nakažeš...
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

tony1 ::

"sej se da brez pametnih komentarjev ane?
ali more bit v stilu slotecha.. "

Pa, ljuba duša, 100 stvari o TRju je v tej temi folk že vprašal, in dobil korekten odgovor.

Ampak če je nekomu prvo nakazilo uspelo, drugo pa ne... Kako mu naj pomagamo? Če gre za problem ene ali druge banke bo denar v max. nekaj dneh na TRju ali pa nazaj na njegovem SLO TRRju. Če je krivo karkoli drugega je problem PEBKAC in je treba še enkrat RTFM in poskusiti znova z nakazilom. Vsak se lahko zmoti, ampak težko je vedeti, kaj je bilo narobe. Čudežev ne znamo delati.

Kiwix ::

Si izbral domace ali tuje/cezmejno nakazilo?

tony1 ::

Pa še nekaj za Gen-Z generacijo (okej, nisi ta): porka duš, ko sam naštudiram eno stvar, za katero vem, da je ne bom počel vsak teden (in nakazilo na eno levo novo fintech platformo je točno to), si pišem zapiske, in imam napisano, kako npr. sem naredil uspešno nakazilo. To se mi zdi minimum od minimuma, ker mi je jasno, da nisem superman in da bom moral čez en teden drugače spet brati navodila od začetka. In tako tudi delam vse procedure v službi.

A je to res nekaj tako nepredstavljivega? Vam ni treba, ker vse držite v glavi? Se niste že vsaj 1000x zajebali s to idejo, ker se je itak izkazalo, da ste pozabili vse skupaj? Je nekaj zapisati tako težko? Kaj tretjega?

tony1 ::

Da ne bom spet izpadel kot starec, ki tuli v veter, evo moji zapiski za nakazilo iz NLBja z desktop Klikom na TR:

***TR račun, kamor se nakazuje sredstva je viden v tvojem accountu v TR spletnem profilu, za nakazilo v Klik skopiraš samo IBAN:
DE10++++++++++++++++++++++++++

Trade Republic Bank GmbH
Brunnenstr. 19-21
10119 Berlin

za namen daš polje Name iz TR:
+tvoje ime in priimek+

Drugega ne rabiš.

tony1 ::

Aja, kot je bilo že omenjeno, nujno je nakazovati denar iz tvojega osebnega TRRja, skratka tistega, ki si ga vpisal ob registraciji. Ali kako že, ni bilo pomembno in ne pomnim.

scorpio5 ::

tony1 je izjavil:

"sej se da brez pametnih komentarjev ane?
ali more bit v stilu slotecha.. "

Pa, ljuba duša, 100 stvari o TRju je v tej temi folk že vprašal, in dobil korekten odgovor.

Ampak če je nekomu prvo nakazilo uspelo, drugo pa ne... Kako mu naj pomagamo? Če gre za problem ene ali druge banke bo denar v max. nekaj dneh na TRju ali pa nazaj na njegovem SLO TRRju. Če je krivo karkoli drugega je problem PEBKAC in je treba še enkrat RTFM in poskusiti znova z nakazilom. Vsak se lahko zmoti, ampak težko je vedeti, kaj je bilo narobe. Čudežev ne znamo delati.


Če ne znate pomagat, vam absolutno ni treba - še manj pa izlivat svoja čustva .. me je samo zanimalo ali je imel kdo podoben primer in je našel rešitev to je vse ..

nakazilo oz podatki so bili enaki (razen v namenu sem izpustil "IPX") in pa drug znesek - zato si ne rabim pisat zapiskov

bom poskusil še z imenom in priimkom v namenu - iskrena hvala za izčrpne odgovore in pomoč

buttcrack ::

tony1 je izjavil:

Pa še nekaj za Gen-Z generacijo (okej, nisi ta): porka duš, ko sam naštudiram eno stvar, za katero vem, da je ne bom počel vsak teden (in nakazilo na eno levo novo fintech platformo je točno to), si pišem zapiske, in imam napisano, kako npr. sem naredil uspešno nakazilo. To se mi zdi minimum od minimuma, ker mi je jasno, da nisem superman in da bom moral čez en teden drugače spet brati navodila od začetka. In tako tudi delam vse procedure v službi.

A je to res nekaj tako nepredstavljivega? Vam ni treba, ker vse držite v glavi? Se niste že vsaj 1000x zajebali s to idejo, ker se je itak izkazalo, da ste pozabili vse skupaj? Je nekaj zapisati tako težko? Kaj tretjega?

preko n26 ali Revoluta enostavno poiščeš zadnje nakazilo in ga ponoviš.

bajsibajsi ::

tony1 je izjavil:

Da ne bom spet izpadel kot starec, ki tuli v veter, evo moji zapiski za nakazilo iz NLBja z desktop Klikom na TR:

***TR račun, kamor se nakazuje sredstva je viden v tvojem accountu v TR spletnem profilu, za nakazilo v Klik skopiraš samo IBAN:
DE10++++++++++++++++++++++++++

Trade Republic Bank GmbH
Brunnenstr. 19-21
10119 Berlin

za namen daš polje Name iz TR:
+tvoje ime in priimek+

Drugega ne rabiš.


Na TR sem nakazal vec kot enkrat in vsakic sem pod namen napisal Trade Republic. :) Je delalo.

V-i-p ::

Joj, kompliciramo:

- skopiraš podatke iz svoje TR aplikacije (ime, IBAN, BIC)
- Naslov daš svoj, tu v Sloveniji
- namen / sklic: varčevanje ali karkoli
- koda namena: OTHR

in to je to. Od prvega nakazila shranil predlogo in samo znesek spremenim. Še nobenega problema.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

delavec44 ::

V-i-p je izjavil:

Joj, kompliciramo:

- skopiraš podatke iz svoje TR aplikacije (ime, IBAN, BIC)
- Naslov daš svoj, tu v Sloveniji
- namen / sklic: varčevanje ali karkoli
- koda namena: OTHR

in to je to. Od prvega nakazila shranil predlogo in samo znesek spremenim. Še nobenega problema.


V bistvu tudi ti kompliciraš. Od vsega tega rabiš le ime, priimek in iban. Večina tujih bank ostalega tako ali tako nima.

akulp ::

Včeraj (uspešno) nakazal.

Izbral nakazilo v tujino, skopiral IBAN iz TR accounta, v namen napisal "TR".
To je vse.
Lukcc

V-i-p ::

delavec44 je izjavil:

V-i-p je izjavil:

Joj, kompliciramo:

- skopiraš podatke iz svoje TR aplikacije (ime, IBAN, BIC)
- Naslov daš svoj, tu v Sloveniji
- namen / sklic: varčevanje ali karkoli
- koda namena: OTHR

in to je to. Od prvega nakazila shranil predlogo in samo znesek spremenim. Še nobenega problema.


V bistvu tudi ti kompliciraš. Od vsega tega rabiš le ime, priimek in iban. Večina tujih bank ostalega tako ali tako nima.

V bistvu imaš prav, saj DH vsaj pri meni izpolni podatke čim vnesem IBAN, pa ker ne vem kako je pri drugih bankah, sem raje napisal več ;).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

pingme ::

Zadnje čase je ogromno objav na redditu in X, da TR zavrača plačila (nekateri tudi zelo dolgo čakajo na vračilo). In tudi NLB ima opcijo ponovitve prejšnjih plačil (znesek lahko seveda spremeniš), tako da verjamem, da scorpio5 ni naredil napake in je težava res na TR strani.

delavec44 ::

pingme je izjavil:

Zadnje čase je ogromno objav na redditu in X, da TR zavrača plačila (nekateri tudi zelo dolgo čakajo na vračilo). In tudi NLB ima opcijo ponovitve prejšnjih plačil (znesek lahko seveda spremeniš), tako da verjamem, da scorpio5 ni naredil napake in je težava res na TR strani.


Se čisto lahko strinjam. Zato sam raje za referenčni račun uporabim Revolut, ki je bolj mainstream za tujino kot slo banke.
Me pa zanima, ko bo TR postal plačilni TRR bodo nehali komplicirati od kje pride denar in kam ga nakažeš. Upam, da čim prej spremenijo račune na svojo banko.

m0LN4r ::

Simplon je izjavil:

Sam nisem generacija Z, pa mi tudi nikakor ne uspe nakazati sredstev na Trade Republic preko NLB. A vsi v namen napišete ime in priimek (s šumniki ali brez)? Pa kaj omenjate neke PUK kode, za kaj se to rabi in kje jo dobiš?

Jaz pisem v prejemnik moje ime in priimek, saj sem jaz prejemnik, samo na drugi platformi.
V namen napisem Überweisung "nakazilo" saj je to dejanski namen.

Vsak mesec eno in isto pa nobenih problemov, pa dam se klukco za hitro nakazilo pa je tam cez uro pa pol.

Zgleda NLB ipd. se niso prisli v leto 2024.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

pingme je izjavil:

Zadnje čase je ogromno objav na redditu in X, da TR zavrača plačila (nekateri tudi zelo dolgo čakajo na vračilo). In tudi NLB ima opcijo ponovitve prejšnjih plačil (znesek lahko seveda spremeniš), tako da verjamem, da scorpio5 ni naredil napake in je težava res na TR strani.

Sem nakazal en teden nazaj in tri tedne nazaj, dela kot vedno.

Jaz predvidevam, da folk nakazuje iz vecih racunov in postanejo sumljivi.

delavec44 je izjavil:

pingme je izjavil:

Zadnje čase je ogromno objav na redditu in X, da TR zavrača plačila (nekateri tudi zelo dolgo čakajo na vračilo). In tudi NLB ima opcijo ponovitve prejšnjih plačil (znesek lahko seveda spremeniš), tako da verjamem, da scorpio5 ni naredil napake in je težava res na TR strani.


Se čisto lahko strinjam. Zato sam raje za referenčni račun uporabim Revolut, ki je bolj mainstream za tujino kot slo banke.
Me pa zanima, ko bo TR postal plačilni TRR bodo nehali komplicirati od kje pride denar in kam ga nakažeš. Upam, da čim prej spremenijo račune na svojo banko.

Od kje prihaja denar ipd. je pomembno za TR zaradi EU pravil o zakonu o pranju denarja in Bafin lizence.
Vsaka resna tuja banka to spostuje in je vsako leto revitija.
Ne bom rekel imena enega kreditinstituta, ki je lani dobilo kazen v visini 9 mestnega stevila.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

delavec44 ::

Jasno. Eno so AML kontrole, drugo je pa omejitev TR, da lahko nakazuješ le iz svojih računov. Tega nobena normalna banka nima.

Kar se tiče pa splošno AML na vseh bankah pa tudi komplicirajo preko amena. Itak je vse elektronsko sledljivo. Zakaj moram dokazovati izvor premoženja, še posebej če prenakazujem med svojimi računi različnih bank. Tudi v slo so smotani glede tega.
Z gotovino te pa itak obravnavajo kot največjega kriminalca.

m0LN4r ::

V nemskem zakonu je tak, da se nad X evrov to pa to.

Imam varcevalni se na renault banki, paribas, vw polek TR in tam lahk tudi samo iz svojega giroracuna nakazujes, ce pa jih imas vec pa se mi zdi, da gledajo vedno zadnjega, ce pa dosti menjavad, nevem kolko je treshold pa bodo trkali na vrata
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

delavec44 ::

Samo mene ne zanimajo zakoni za varčevalne račune. TR naj bi postal pravi plačilni TRR. Kakšne omejitve ima N26 recimo v DE?

m0LN4r ::

Da bo TR navaden Giro?
Nevem kaj mislis z omejitvami sry
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

delavec44 ::

Saj o tem teče debata že od kar so lani decembra dobili bančno licenco in začeli izdajati lastne debetne kartice. Govorim o tem, da plačilni TRR nimajo omejitev. Se pa izvajajo AML kontrole seveda.

BlaY0 ::

delavec44 je izjavil:


Se čisto lahko strinjam. Zato sam raje za referenčni račun uporabim Revolut, ki je bolj mainstream za tujino kot slo banke...

Enako. Pri Revolutu celo vidiš potek nakazila v treh korakih:

- verified by Revolut
- sent to recipient's bank
- received by recipient's bank

...in večinoma so vsi trije koraki izvršeni takorekoč hipno. Edino enkrat sem čakal par minut. In tudi TR mi je v večini primerov nakazilo "pokazal" praktično v isti minuti. V referenci oziroma po naše v namenu pa pustim kar "Sent from Revolut", se sploh ne trudim spreminjat...

delavec44 je izjavil:

Saj o tem teče debata že od kar so lani decembra dobili bančno licenco in začeli izdajati lastne debetne kartice. Govorim o tem, da plačilni TRR nimajo omejitev. Se pa izvajajo AML kontrole seveda.

Vedno lahko banka postavi določene omejitve. Konec koncev ti takorekoč nič ne računajo za "paket", v splošnih pogojih pa piše, da ta "paket" omogoča nakazila samo z lastnih računov. Ti pa si se strinjal s temi splošnimi pogoji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

pingme ::

Ravnokar nakazal iz NLB na TR - nakazilo je prišlo v eni minuti.

scorpio5 ::

pingme je izjavil:

Zadnje čase je ogromno objav na redditu in X, da TR zavrača plačila (nekateri tudi zelo dolgo čakajo na vračilo). In tudi NLB ima opcijo ponovitve prejšnjih plačil (znesek lahko seveda spremeniš), tako da verjamem, da scorpio5 ni naredil napake in je težava res na TR strani.


tako je - sem ponovil transakcijo - tokrat vpisal trade republic plus svoje ime v namen - vse je izpolnjeno pravilno , enako kot prvo nakazilo (ki je bilo uspešno) - in so mi ponovno zavrnili

bom pisal na support (čeprav vem, da so verjetno zaradi mase ljudi, malo neodzivni)

klemenSLO ::

scorpio5 je izjavil:

pingme je izjavil:

Zadnje čase je ogromno objav na redditu in X, da TR zavrača plačila (nekateri tudi zelo dolgo čakajo na vračilo). In tudi NLB ima opcijo ponovitve prejšnjih plačil (znesek lahko seveda spremeniš), tako da verjamem, da scorpio5 ni naredil napake in je težava res na TR strani.


tako je - sem ponovil transakcijo - tokrat vpisal trade republic plus svoje ime v namen - vse je izpolnjeno pravilno , enako kot prvo nakazilo (ki je bilo uspešno) - in so mi ponovno zavrnili

bom pisal na support (čeprav vem, da so verjetno zaradi mase ljudi, malo neodzivni)

Maš šumnike v imenu /primku ?
S tem so lahko baje neke težave
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

scorpio5 ::

klemenSLO je izjavil:

scorpio5 je izjavil:

pingme je izjavil:

Zadnje čase je ogromno objav na redditu in X, da TR zavrača plačila (nekateri tudi zelo dolgo čakajo na vračilo). In tudi NLB ima opcijo ponovitve prejšnjih plačil (znesek lahko seveda spremeniš), tako da verjamem, da scorpio5 ni naredil napake in je težava res na TR strani.


tako je - sem ponovil transakcijo - tokrat vpisal trade republic plus svoje ime v namen - vse je izpolnjeno pravilno , enako kot prvo nakazilo (ki je bilo uspešno) - in so mi ponovno zavrnili

bom pisal na support (čeprav vem, da so verjetno zaradi mase ljudi, malo neodzivni)

Maš šumnike v imenu /primku ?
S tem so lahko baje neke težave


imam - ampak pri prvem nakazilu ni bilo težav :D

scorpio5 ::

ok sem poskusil še z revolut ( v kolikor bi bla težava povezava NLB-Trade republic) .. je šlo skozi v parih minutah - tako da če ima kdo podobne težave - revolut je očitno rešitev :)

jocoj ::

Tale odštevalnik za TR kartico je po mojem nateg. Še dober teden dni nazaj je šlo po 10k in več vsak dan dol. Potem sem prišel pod 15000 mesto in sedaj gre vsak dan le še po 100-200 mest dol.:D
Trade Republic - bonus povabilo - https://ref.trade.re/3qxk3pzb

deleted ::

jocoj je izjavil:

Tale odštevalnik za TR kartico je po mojem nateg. Še dober teden dni nazaj je šlo po 10k in več vsak dan dol. Potem sem prišel pod 15000 mesto in sedaj gre vsak dan le še po 100-200 mest dol.:D


Same here hehe

LeQuack ::

Eno vprašanje, če je kdo crypto kupil prek njih. Sem za foro ker me je zanimalo kako dela kupil 100EUR bitcojna, recimo da je trenutni price bil 65.500EUR cca. Zaračunajo ti 1EUR al kolk provizije. Ampak po izvršeni transakciji pa piše da si dejansko kupil bitcojn po ceni 66,500EUR, se pravi skoraj 1000 EUR več kot je current price. Ker logično potem ti kaže da si takoj v zgubi napram trenutni bitcojn ceni. Ko klikneš invoice tudi piše stock price 66,500EUR in pa količina npr. 0.00xxx.

What gives, res pa je da nisem v kriptu in sem to samo iz firbca sprobal, mogoče je kaka druga fora? A je to kaka TR fora, ali bitcoin/kripto fora?
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

BlaY0 ::

Nakupni "tečaj" je vedno višji od prodajnega ki ga vidiš na grafu. Zasvajpaj gor, pod "About" odstavkom imaš:

- Bid
- Ask
- Day high
- Day low

...ta del lahko potem še levo posvajpaš za več podatkov. Skratka "Ask" te zanima, če kupuješ... itak ti pa pred nakupom še enkrat pokaže vse podatke o transakciji kjer je jasno vidna nabavna cena in moraš to potem še ekstra potrdit preden se transakcija izvrši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

LeQuack ::

Ja to sem gledal, ampak sta bila tako Bid in Ask price pod 66k, nekaj malega je bilo razlike ampak ne veliko. Ampak final pa je bil na koncu 66,5k na invoice. A so še kakšni feeji vmes poleg teh 1€, npr. te transaction/fuel feeji od kriptov in podobno? Neka fora mora bit.
Quack !

LeQuack ::

Evo za test sem danes prodal tistih 100EUR ko sem včeraj kupil. In sem gledal prav za ASk in Bid price, na TR je pisalo npr. Bid 62.200 ter Ask 62.500 nekaj takega, ampak ko izbršim transakcijo pa piše v podatkih o prodaji "share price" 61.800. Torej od kje pride taka razlika, tako pri buy kot pri sell? A je to neka čudna specifika TR, ali je isto na Binance in podobnih? Samo poskušam razumeti mal ta algoritem kako to deluje.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Master_Yoda ::

deleted je izjavil:

jocoj je izjavil:

Tale odštevalnik za TR kartico je po mojem nateg. Še dober teden dni nazaj je šlo po 10k in več vsak dan dol. Potem sem prišel pod 15000 mesto in sedaj gre vsak dan le še po 100-200 mest dol.:D


Same here hehe


Pa recimo zakaj sploh je cakalna vrsta, ce hoces samo virtualno kartico :D
Dovie'andi se tovya sagain.

buttcrack ::

scorpio5 je izjavil:

ok sem poskusil še z revolut ( v kolikor bi bla težava povezava NLB-Trade republic) .. je šlo skozi v parih minutah - tako da če ima kdo podobne težave - revolut je očitno rešitev :)

afaik je možno nakazovat samo z enega računa. v appu ti piše kater je referenčni in če želiš menjat, rabiš tisti PUK. če pa ti je uspelo v prvo z NLB in potem šele z revolut pa očitno nekaj ne funkcionira.

LeQuack ::

Se pravi noben še ni BTCja kupil preko TR?
Quack !

Kiwix ::

@LeQuack prilepi sliko kjer sta Ask in Bid razvidna in sliko košarice. Meni normalno deluje...

dev ::

LeQuack poglej na statement kaj so ti dejansko obračunali (PDF pod transactions).
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

LeQuack ::

Kiwix je izjavil:

@LeQuack prilepi sliko kjer sta Ask in Bid razvidna in sliko košarice. Meni normalno deluje...


Ja zdaj vmes sta se že spremenila ker gre vrednost gor/dol, ampak ob stisku na sell sta bila tolk k sem napisal: Bid 62.200 ter Ask 62.500. Ko pa sem kliknil za prodajo je pa bil share price 61.800, torej občutno različen od Bid/Ask.

dev je izjavil:

LeQuack poglej na statement kaj so ti dejansko obračunali (PDF pod transactions).


Ja piše, prodano 0,00xxx po ceni 61,800, enako kot sem zgoraj napisal.
Quack !

delavec44 ::

buttcrack je izjavil:

scorpio5 je izjavil:

ok sem poskusil še z revolut ( v kolikor bi bla težava povezava NLB-Trade republic) .. je šlo skozi v parih minutah - tako da če ima kdo podobne težave - revolut je očitno rešitev :)

afaik je možno nakazovat samo z enega računa. v appu ti piše kater je referenčni in če želiš menjat, rabiš tisti PUK. če pa ti je uspelo v prvo z NLB in potem šele z revolut pa očitno nekaj ne funkcionira.


PUK rabiš, če zbrišeš aplikacijo.
Nakazuješ iz vseh svojih računov, zadnji naj bi bil referenčni, ki se spreminja.

m0LN4r ::

LeQuack je izjavil:

Evo za test sem danes prodal tistih 100EUR ko sem včeraj kupil. In sem gledal prav za ASk in Bid price, na TR je pisalo npr. Bid 62.200 ter Ask 62.500 nekaj takega, ampak ko izbršim transakcijo pa piše v podatkih o prodaji "share price" 61.800. Torej od kje pride taka razlika, tako pri buy kot pri sell? A je to neka čudna specifika TR, ali je isto na Binance in podobnih? Samo poskušam razumeti mal ta algoritem kako to deluje.

Spread Fee?
Samo sprasujem.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

LeQuack ::

m0LN4r je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Evo za test sem danes prodal tistih 100EUR ko sem včeraj kupil. In sem gledal prav za ASk in Bid price, na TR je pisalo npr. Bid 62.200 ter Ask 62.500 nekaj takega, ampak ko izbršim transakcijo pa piše v podatkih o prodaji "share price" 61.800. Torej od kje pride taka razlika, tako pri buy kot pri sell? A je to neka čudna specifika TR, ali je isto na Binance in podobnih? Samo poskušam razumeti mal ta algoritem kako to deluje.

Spread Fee?
Samo sprasujem.


Kaj je to spread fee?
Quack !

Master_Yoda ::

Spread je razlika med bid ceno in ask ceno. Fee je pac fee ki ti ga broker zaracuna za trade. Tile brokerji ki kao nimajo feejev imajo ponavadi vecji spread - in tako denar dobijo namesto feejev.

BTW: Kaksen order si to dal: Limit ali Market ? Verjetno si dal Market order in je zato cena bila visja - ker ce si dal Limit ti nad limit ceno ne bi smelo orderja izvesti.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

Master_Yoda je izjavil:

Spread je razlika med bid ceno in ask ceno. Fee je pac fee ki ti ga broker zaracuna za trade. Tile brokerji ki kao nimajo feejev imajo ponavadi vecji spread - in tako denar dobijo namesto feejev.

BTW: Kaksen order si to dal: Limit ali Market ? Verjetno si dal Market order in je zato cena bila visja - ker ce si dal Limit ti nad limit ceno ne bi smelo orderja izvesti.


Ja ta prvi tip, mislim da je market order, ta ki pač takoj izvede transakcijo.
Quack !

BlaY0 ::

buttcrack je izjavil:


afaik je možno nakazovat samo z enega računa. v appu ti piše kater je referenčni in če želiš menjat, rabiš tisti PUK. če pa ti je uspelo v prvo z NLB in potem šele z revolut pa očitno nekaj ne funkcionira.

Nope. Nakazuješ lahko s kateregakoli svojega računa. Tazadnji s katerega si nakazal postane referenčni. Nakazoval sem že s treh in vedno pod "Activity" dobil "Reference account changed" brez vpisovanja PUK-a kjerkoli.
««
11 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trading212 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21142611 (1510) gansta
»

Izbira on-line brokerja (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
752181750 (4969) onka
»

Depozit - katera banka ima najvišje obresti? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
722148231 (11289) kombinezon
»

Varčevanje

Oddelek: Loža
344691 (2936) Lonsarg

Več podobnih tem