» »

TradeRepublic

TradeRepublic

««
12 / 14
»»

m0LN4r ::

Sej pol pa ta isti clovek bo pozabil s katerega racuna je nazadnje nakazal, ergo kateri je zdaj referenčni in bo pol tu pisaril, da ne ve kam je sel denar ko ga je izplacal.

Ne verjamea, kaj vse se događa
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

jocoj ::

BlaY0 je izjavil:

buttcrack je izjavil:


afaik je možno nakazovat samo z enega računa. v appu ti piše kater je referenčni in če želiš menjat, rabiš tisti PUK. če pa ti je uspelo v prvo z NLB in potem šele z revolut pa očitno nekaj ne funkcionira.

Nope. Nakazuješ lahko s kateregakoli svojega računa. Tazadnji s katerega si nakazal postane referenčni. Nakazoval sem že s treh in vedno pod "Activity" dobil "Reference account changed" brez vpisovanja PUK-a kjerkoli.

Kako pa vedo, da je račun dejansko tvoj? Jaz sem dobro leto nazaj, ko sem zamenjal banko, moral pisati na TR support, da so mi poslali novi PUK preko katerega sem potem lahko nakazal iz novega bančnega računa pri Unicredit. Lahko pa da se je tole spremenilo, odkar so postali banka.
Trade Republic - bonus povabilo - https://ref.trade.re/3qxk3pzb

BlaY0 ::

jocoj je izjavil:


Kako pa vedo, da je račun dejansko tvoj?

Ne vem, lahko pa ugibam da prvenstveno po imenu in priimku. Nikjer pač nisem zasledil, da bi omenjali po kakšnem postopku to počnejo.

jocoj je izjavil:

Jaz sem dobro leto nazaj, ko sem zamenjal banko, moral pisati na TR support, da so mi poslali novi PUK preko katerega sem potem lahko nakazal iz novega bančnega računa pri Unicredit. Lahko pa da se je tole spremenilo, odkar so postali banka.

Hmm, zanimivo. Kam konkretno si pa potem ta PUK vpisal?

scorpio5 ::

m0LN4r je izjavil:

Sej pol pa ta isti clovek bo pozabil s katerega racuna je nazadnje nakazal, ergo kateri je zdaj referenčni in bo pol tu pisaril, da ne ve kam je sel denar ko ga je izplacal.

Ne verjamea, kaj vse se događa


verjetno si ljudje ne pošiljajo z 10 računov .. jaz sem imel problem z NLB (v drugo), z revolutom je pač šlo; to je vse

delavec44 ::

jocoj je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

buttcrack je izjavil:


afaik je možno nakazovat samo z enega računa. v appu ti piše kater je referenčni in če želiš menjat, rabiš tisti PUK. če pa ti je uspelo v prvo z NLB in potem šele z revolut pa očitno nekaj ne funkcionira.

Nope. Nakazuješ lahko s kateregakoli svojega računa. Tazadnji s katerega si nakazal postane referenčni. Nakazoval sem že s treh in vedno pod "Activity" dobil "Reference account changed" brez vpisovanja PUK-a kjerkoli.

Kako pa vedo, da je račun dejansko tvoj? Jaz sem dobro leto nazaj, ko sem zamenjal banko, moral pisati na TR support, da so mi poslali novi PUK preko katerega sem potem lahko nakazal iz novega bančnega računa pri Unicredit. Lahko pa da se je tole spremenilo, odkar so postali banka.


Kako pa vejo, da je prvi TRR iz katerega nakažeš tvoj?

To je help:
PUK (PIN UNLOCKING KEY):

Used for verification in order to change your reference account or PIN
Find your 6-digit PUK in the reference line of the 0,01 EUR transfer we send to your reference account
Your first PUK was sent to you when you first signed up for an account
Each PUK is single use, so we'll automatically send you a new PUK via a 0,01 EUR transfer once you've used it
Always make sure to use the newest PUK


Jaz to razumem, da PUK rabiš, če pišeš na support, da bi rad izplačal na nov TRR iz katerega nisi nikoli nakazoval.

Zgodovina sprememb…

buttcrack ::

Used for verification in order to change your reference account or PIN

Jaz sem to razumel kot da potrebuješ ta PUK, če želiš zamenjati TRR.

Zgleda ni tako, jebi ga.

BlaY0 ::

Ja, zgleda samo če ga želiš zamenjat (prek support-a) brez da bi z njega najprej nakazal. Kot rečeno, jaz sem do zdaj na TR nakazoval s treh različnih in zdaj ko stisnem knof "Send" lahko izbiram kateregakoli izmed teh za nakazilo s TR nazaj.

LeQuack ::

m0LN4r je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Evo za test sem danes prodal tistih 100EUR ko sem včeraj kupil. In sem gledal prav za ASk in Bid price, na TR je pisalo npr. Bid 62.200 ter Ask 62.500 nekaj takega, ampak ko izbršim transakcijo pa piše v podatkih o prodaji "share price" 61.800. Torej od kje pride taka razlika, tako pri buy kot pri sell? A je to neka čudna specifika TR, ali je isto na Binance in podobnih? Samo poskušam razumeti mal ta algoritem kako to deluje.

Spread Fee?
Samo sprasujem.


Sem za foro isto sprobal še na Revolut, ki tudi omogoča kripto kupovanje, in je rezultat isti. Npr. trenutna cena BTC je kazalo tam okoli 62,5k, ampak ko klikneš buy oz. še preden potrdiš, pa kaže da hoče kupit po 63,5k, se pravi skoraj tisočaka več. To lahko tudi vsak sproba sam in vidi. Meni je to čudno, ker ko se kupil delnice je bila buy cena skoraj ista kot tista ki kotira.
Quack !

buttcrack ::

daš limit order pa bo kupilo po zastavljenem limitu, market pa pač po toliko kot je nek average tisti moment

LeQuack ::

buttcrack je izjavil:

daš limit order pa bo kupilo po zastavljenem limitu, market pa pač po toliko kot je nek average tisti moment


Mogoče res, samo ta razlika se mi zdi velika.
Quack !

m0LN4r ::

Ja Feeji oz. Spread so zadnje dve leti sigurno ze 1-2% oz. 1,5% je kr pogosto.
https://help.coinbase.com/en/coinbase/t...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

LeQuack ::

m0LN4r je izjavil:

Ja Feeji oz. Spread so zadnje dve leti sigurno ze 1-2% oz. 1,5% je kr pogosto.
https://help.coinbase.com/en/coinbase/t...


Zanimivo. Pa je to odvisno od marketa oz. ponudnika kjer trguješ s kripto? In ali se temu lahko izogneš kot je nekdo omenil če daš limit order?
Quack !

LeQuack ::

Treba pa je rečt, da je app od TR grd in težko kaj najdeš. V primerjavi npr. z Revolut, ki je 2x boljši, čeprav tam trgovanje niti ni primarna dejavnost.
Quack !

V-i-p ::

Aha, so dodali v app...

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Ribicija ::

App je to kar rabiš pri delnicah. Finančni podatki, grafi in to je to. Al je sivi, zeleni vijolični je glih vseeno, glavno, da so informacije not, ki jih rabimo. Če ga ne najdeš si naredi folder in ga daj tam not, pa bo vedno na prvi strani.

sparczz ::

Ali je obstaja konsenz ali se račun pri TR prijavi FURSu, če njihove kartice ni? Torej se ta račun lahko uporablja samo za prenos denarja med dvema računoma.

delavec44 ::

Tudi, ko bo kartica, se ga ne rabi prijaviti dokler ti TR ne odpre pravega TRR na svoji banki. Sedaj so virtualni na 3 drugih bankah.

Coinbase, Nexo, Binance itd. imas tudi kartico recimo pa nič ne prijavljaš.

Zgodovina sprememb…

V-i-p ::

Jaz se bom držal tega, kot klop: dokler ne bom imel plače na TR in ne presežem 1K obresti na leto ne bom prijavil nikomur, FURSu pa še najmanj.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

gansta ::

The wait is over. Order your card today.

Earn 1 % Saveback on your card payments into your savings plan.

Round up your card payments and invest your spare change on the go.

No monthly subscription fee. Unlimited Free ATM withdrawals worldwide, above 100 €.

The money you do not spend, earns 4 % p.a. interest every month.


Še kdo prejel omenjeno?
IBAN je enak, nova je stevilka kartice?

Ali za 4% ostaja meja 50k€ ali kaj vec po novem?

ducy ::

Dobil kartico, oz. ustvaril virtualno.
IBAN je ostal isti.

Zanima me, ali lahko virtualno poljubno brišeš in ustvarjaš? (nisem šel poskušat).
Me zanima, če je kako možno iz kartice prenest sredstva na drugo kartico/račun? da ni potrebno čakati na prenakazilo sredstev, v primeru potrebe? Ter brez fee-jev.
Razmišljam: Na Revolut lahko dodaš denar preko G-Walleta, v katerega bi si sedaj povezal TR virtualno kartico. tako bi lahko instantno dodal denar iz TR na Revolut. Sem kaj spregledal?

link_up ::

dobri ste, jaz imem se vedno pol mil folka pred sabo :D
In and Out

gansta ::

ducy je izjavil:

Dobil kartico, oz. ustvaril virtualno.
IBAN je ostal isti.

Zanima me, ali lahko virtualno poljubno brišeš in ustvarjaš? (nisem šel poskušat).
Me zanima, če je kako možno iz kartice prenest sredstva na drugo kartico/račun? da ni potrebno čakati na prenakazilo sredstev, v primeru potrebe? Ter brez fee-jev.
Razmišljam: Na Revolut lahko dodaš denar preko G-Walleta, v katerega bi si sedaj povezal TR virtualno kartico. tako bi lahko instantno dodal denar iz TR na Revolut. Sem kaj spregledal?


Kaj boš prijavil na Furs? Sem pričakoval, da bo aplikacija kaj posodbljena na način n26 ali revolut pa vse enako kot prej...

gansta ::

Mislim, da je tole kar en lep nateg, in sicer:

- 4% ostaja enako kot do sedaj do 50k€
- 1% cash back je samo do vrednosti 1500€ mesečno, ampak pod pogojem da investiraš mesečno vsaj 50€ v "saving plan"
- "saving plan" za njih predstavlja investiranje v "delnice, kripto, etf, obveznice"
- dvigi nad 100€ zastonj, pod 100€ strošek 1€

BlaY0 ::

Meni se pa ne zdi nateg. Primarno je to online broker (z bančno licenco pač), vse ostalo je samo bonus.

Kaj naj bi se pa po tvoje s prejemom kartice spremenilo v aplikaciji? Mislim kaj si sploh pričakoval?

gansta ::

Morda bolj prijazen pregled uporabniku nad placili, posiljanjem denarja...

BlaY0 ::

Kot rečeno jim je primarni fokus trejding, vse ostalo je samo bonus. Če si šel na TR zaradi česarkoli drugega kot trejdanja, si v bistvu falil. Skratka ni to transakcijski račun in dvomim da v bližnji prihodnosti (če sploh) bo.

V-i-p ::

BlayO: falil si v bistvu ti. Kolega je recimo dal lani na Unicredit vezat za eno leto (aprila) par 10k viška gnarja za 3% obresti. Do denarja do aprila ne more. TR da 4% in dvigneš kadarkoli. Katera naša banka pride sploh blizu?
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

LeQuack ::

Nobena, 3% je največ kar dajo. Zato pa imajo rekordne milijardne dobičke.
Quack !

gansta ::

BlaY0 je izjavil:

Kot rečeno jim je primarni fokus trejding, vse ostalo je samo bonus. Če si šel na TR zaradi česarkoli drugega kot trejdanja, si v bistvu falil. Skratka ni to transakcijski račun in dvomim da v bližnji prihodnosti (če sploh) bo.


Ne vem če drži, močno silijo v storitve banke; primarno seveda to kar si napisal.

jocoj ::

V-i-p je izjavil:

BlayO: falil si v bistvu ti. Kolega je recimo dal lani na Unicredit vezat za eno leto (aprila) par 10k viška gnarja za 3% obresti. Do denarja do aprila ne more. TR da 4% in dvigneš kadarkoli. Katera naša banka pride sploh blizu?

Do denarja lahko pride, seveda ob plačilu "kazni", ki je navedena v splošnih pogojih. TR ima 4% obresti šele od oktobra 2023.

gansta je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

Kot rečeno jim je primarni fokus trejding, vse ostalo je samo bonus. Če si šel na TR zaradi česarkoli drugega kot trejdanja, si v bistvu falil. Skratka ni to transakcijski račun in dvomim da v bližnji prihodnosti (če sploh) bo.


Ne vem če drži, močno silijo v storitve banke; primarno seveda to kar si napisal.
Po čem to sklepaš? Edini korak(ec) v to smer je zaenkrat tale kartica.
Trade Republic - bonus povabilo - https://ref.trade.re/3qxk3pzb

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jocoj ()

delavec44 ::

Po tem, da so pridobili bančno licenco. Verjetno je niso šli zaradi lepšega. Kartico bi lahko izdali tudi brez nje.

jocoj ::

Bančna licenca prinese mnogo prihrankov, ker ne rabijo toliko posrednikov...
Trade Republic - bonus povabilo - https://ref.trade.re/3qxk3pzb

BlaY0 ::

V-i-p je izjavil:

BlayO: falil si v bistvu ti. Kolega je recimo dal lani na Unicredit vezat za eno leto (aprila) par 10k viška gnarja za 3% obresti. Do denarja do aprila ne more. TR da 4% in dvigneš kadarkoli. Katera naša banka pride sploh blizu?

Nisem, ker bom do konca izkoristil vse te bonuse, primarno pa mi predstavlja online brokerja in trgovalni račun, to kar realno tudi je.

TR da za SLO davčne zavezance v bistvu tudi samo 3% (treba je odšteti še davek), kar je še vedno pod letno stopnjo inflacije še vsaj letos in naslednje leto (se pravi realno delaš minus), poleg tega ne veš do kdaj bodo pripravljeni plačevati toliko za "ležanje" denarja, slej kot prej bodo dodali še kakšen pogoj. Je pa še vedno OK, da malo razpršiš sredstva, in da so kolikor toliko zavarovana.

LeQuack je izjavil:

Nobena, 3% je največ kar dajo. Zato pa imajo rekordne milijardne dobičke.

Če je tako pa kupiš njihove delnice ane. Če bi lani takle cajt kupil delnice NLB bi imel danes 50% več + 3,8% dividende od vsake delnice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

V-i-p ::

BlaYO, kako je na TR isto 3% kot na naših bankah? Ker, če na obe daš 50K, dobiš čistega:

SI banka 3% - davek = 1.375€/leto
TR banka 4% - davek = 1.750€/leto
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Master_Yoda ::

To da moras imeti vsaj 50 eur na mesec v savings plan da lahko imas ta saveback mi je brezveze res. Dvomim da bom sploh kartico uporabljal zaradi tega.
Dovie'andi se tovya sagain.

thramos ::

Njihov glavni vir prihodka je skoraj gotovo trgovanje oziroma bolj natančno spread.

Z 4 % OM gotovo ne delajo kakšnega hudega profita, so pa na ta način pridobili ogromno bazo uporabnikov, ki jim zdaj (z novim bonbončkom v obliki kartice oziroma cashbacka) upsellajo trgovanje.

4 % pa je poleg njihovega poslovne modela odvisen predvsem od posredno inflacije in bolj neposredno ECB overnight deposita. Če se bo ta spremenil, ga bo spreminjal tudi TR, ampak takrat bodo OM depozitov gotovo spremenile tudi banke.

Skratka, vse skupaj niti ni tako slaba opcija, predvsem v smislu razpršenosti sredstev.

pingme ::

BlaY0 je izjavil:

Če je tako pa kupiš njihove delnice ane. Če bi lani takle cajt kupil delnice NLB bi imel danes 50% več + 3,8% dividende od vsake delnice.

Dividende so precej višje na NLBR, izplačujejo jih 2x letno. Letos bo 11€ dividende (torej 10% glede na trenutno ceno delnice, ki je samo letos zrasla za 30%).

BlaY0 ::

V-i-p je izjavil:

BlaYO, kako je na TR isto 3% kot na naših bankah? Ker, če na obe daš 50K, dobiš čistega:

SI banka 3% - davek = 1.375€/leto
TR banka 4% - davek = 1.750€/leto

Na TR obresti bo treba kar lepo 25% davka na vse plačat, tako da v najboljšem primeru bo 1500 EUR. Pa kot sem že omenil (pa tudi par drugih ki si jih mirno spregledal), ti ne garantirajo 4% za celo leto. OM se bo spremenila in TR bo spremenil pogoje... lahko da bo od junija naprej samo še 3% ali bo pa 4% samo še do 20.000 EUR ali kaj tretjega.

LeQuack ::

Če kupiš bitcoin imaš 3% vsak dan.
Quack !

BlaY0 ::

pingme je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

Če je tako pa kupiš njihove delnice ane. Če bi lani takle cajt kupil delnice NLB bi imel danes 50% več + 3,8% dividende od vsake delnice.

Dividende so precej višje na NLBR, izplačujejo jih 2x letno. Letos bo 11€ dividende (torej 10% glede na trenutno ceno delnice, ki je samo letos zrasla za 30%).

Jaz sem vzel lansko minus davek, niti nisem šel gledat koliko naj bi bila letos.

jinzo ::

A mamo že kake konkretne linke kjer piše da bo treba kar lepo 25% davka na vse plačat?
Ker če kaj, ravno zadnji posti tukaj, kjer ljudje pravijo da se jim IBAN ni spremenil ko so dobili kartico govori vprid temu da je to čist navadni račun? Pa ja, debata o tem kaj si ljudje tu mislijo (re. prijava na FURS) je tukaj že bila, sem malo pogooglal in vse kar sem našel na "resnih" linkih kot so finance govorijo v prid temu da gre tu za navadni račun?

BlaY0 ::

jinzo je izjavil:

A mamo že kake konkretne linke kjer piše da bo treba kar lepo 25% davka na vse plačat?
Ker če kaj, ravno zadnji posti tukaj, kjer ljudje pravijo da se jim IBAN ni spremenil ko so dobili kartico govori vprid temu da je to čist navadni račun? Pa ja, debata o tem kaj si ljudje tu mislijo (re. prijava na FURS) je tukaj že bila, sem malo pogooglal in vse kar sem našel na "resnih" linkih kot so finance govorijo v prid temu da gre tu za navadni račun?

Ne, ravno obratno... nimamo nobenega "linka" kjer bi pisalo da velja za obresti na TR davčna olajšava.

Finance so recimo (v prvo) že pri Revolutu narobe interpretrirale pojasnila FURS-a, tako da ne bi jaz slepo zaupal oziroma upal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

jinzo ::

Saj ne da bi na slepo zaupal, ampak po mojem laičnem branju tistih pogojev recimo, kateri TRR je potrebno prijavit - sem dokaj prepričan da sem v dobri veri naredil tako kot sem mislil da je prav in težko kdo reče da sem namerno kaj spregledal. Se ne spomnim več točno pogojev - ampak personaliziran IBAN (in kot se je tu izkazalo se IBANi ne spreminjajo ko dobiš kartico) - torej je z njim možno tudi plačevat. Zdaj čist po reglcih verjetno tedaj ko dobiš kartico, samo nisem prepričan kako bo FURS preverjal kdaj točno si dobil kartico, če se IBAN kot sam ne spremeni.

Ampak ja, bomo vidl kaj bodo rekli čez čas - v vsakem primeru se meni izplača, glede na to da je denar vedno in takoj dostopen.

BlaY0 ::

Še enkrat, to kar imaš ti na TR ni TRR ampak klirinški račun (po vsej verjetnosti pri Deutsche Bank, preveri IBAN).

V-i-p ::

BlaY0 je izjavil:

V-i-p je izjavil:

BlaYO, kako je na TR isto 3% kot na naših bankah? Ker, če na obe daš 50K, dobiš čistega:

SI banka 3% - davek = 1.375€/leto
TR banka 4% - davek = 1.750€/leto

Na TR obresti bo treba kar lepo 25% davka na vse plačat, tako da v najboljšem primeru bo 1500 EUR. Pa kot sem že omenil (pa tudi par drugih ki si jih mirno spregledal), ti ne garantirajo 4% za celo leto. OM se bo spremenila in TR bo spremenil pogoje... lahko da bo od junija naprej samo še 3% ali bo pa 4% samo še do 20.000 EUR ali kaj tretjega.

25% davka od jurja, ne 25% od dveh jurjev. Zato pri 2k obresti na leto ostane na TR 1750€ in ne 1500€ ;).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

BlaY0 ::

25% od dveh jurjev, ne od jurja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

V-i-p ::

Eh, si trmast :).

V lanskem letu sem prejel 1.040 EUR obresti na depozite. Ali moram v napovedi za davek vpisati ves znesek ali samo znesek, ki je presegel tisoč evrov?

V napoved za davek vpišete celoten dosežen znesek, davek pa bo odmerjen le od dela, ki presega tisoč evrov, torej v tem primeru od 40 evrov.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

jocoj ::

Sredstva na TR računu niso depozit.

Je še kdo danes dobil ducat strani dolgo letno poročilo za 2023 od TR? Res so ažurni, ni kaj.
Trade Republic - bonus povabilo - https://ref.trade.re/3qxk3pzb

BlaY0 ::

V-i-p je izjavil:

Eh, si trmast :).

Ja, imaš prav... po zadnji dikciji FURS (8. izdaja pojasnil dohodkov iz kapitala) tretira te obresti kot obresti vezanih vlog, se pravi skladno z določbo 133. člena ZDoh-2. Je pa en keč... pravijo da je TR do 6. decembra 2023, ko še ni bil banka, parkiral sredstva svojih komitentov na omnibus skrbniških računih treh drugih bank in povzamejo, da se je po tem datumu to spremenilo, kar pa NE DRŽI. Še vedno je ves denar parkiran tako kot preden so dobili bančno licenco, komitenti pa tudi po tem datumu nimajo svojih plačilnih niti varčevalnih računov odprtih direktno pri TR, ne vem pa ali naj bi bil to eden od pogojev ali ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

thramos ::

jocoj je izjavil:

Sredstva na TR računu niso depozit.

Je še kdo danes dobil ducat strani dolgo letno poročilo za 2023 od TR? Res so ažurni, ni kaj.


Baje Slovenija oziroma FURS tu 'prehiteva' in je po Evropi standard do konca marca.
««
12 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trading212 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21142590 (1489) gansta
»

Izbira on-line brokerja (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
752181705 (4924) onka
»

Depozit - katera banka ima najvišje obresti? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
722148207 (11265) kombinezon
»

Varčevanje

Oddelek: Loža
344688 (2933) Lonsarg

Več podobnih tem