» »

EON SMART TV na Telekom omrežju težava

EON SMART TV na Telekom omrežju težava

Robert ::

Bom odprl kar novo temo. Na Telekom internet omrežju uporabljam na Sony TV-ju android aplikacijo EON SMART TV (Telemach). Do nedavnega je zadeva delovala v redu, sedaj pa se mi ob poskusu zagona kateregakoli programa izpiše: prišlo je do napake pri predvajanju vsebin. V aplikacijo se prijavim brez težav, izpišejo se mi tudi sporedi za vse programe, a video vsebin ne morem predvajati tako tekoče kot tudi za nazaj. Preveril sem internet povezavo tako na sami aplikaciji kot tudi na TV-ju in ni težav. Povezavo imam prek kabla (ethernet), port na modemu (Innbox v60u, optika) pa imam nastavljen na trunk. Na tehnični pomoči Telemach pravijo, da je napaka na strani Telekoma (internet), se bojim da bodo na Telekomu rekli pa da je napaka na Telemachu. Vmes me modemom in TV-jem sta dva stikala. Kje reševati zadevo na Telekomu ali Telemachu ali pri meni ?

Ales ::

Ti na tej isti lokaciji, po možnosti na istem prikopu, kot je TV, dela EON preko spletnega brskalnika?

ssokec ::

- Posodobi aplikacijo na TV-ju, če je na voljo novejša verzija.
- Preveri delovanje aplikacije na TV-ju prek dostopne točke (gsm aparat) drugega ponudnika, da izločiš težavo pri Telekomu.

Lp!

Robert ::

Ales je izjavil:

Ti na tej isti lokaciji, po možnosti na istem prikopu, kot je TV, dela EON preko spletnega brskalnika?


Na isti lokaciji-naslovu imam naročen EON Premium TV paket (kabelski, samo TV pri Telemachu) in NEO C paket pri Telekomu. Internet imam preko Telekoma. Na prenosnem računalniku mi EON aplikacija deluje brezhibno (WiFi, Telekom). Problem je app EON SMART TV na Sony TV-ju.

ssokec je izjavil:

- Posodobi aplikacijo na TV-ju, če je na voljo novejša verzija.
- Preveri delovanje aplikacije na TV-ju prek dostopne točke (gsm aparat) drugega ponudnika, da izločiš težavo pri Telekomu.

Lp!


- Je potrebno pred posodobitvijo aplikacijo EON SMART izbrisati oziroma kako se to izvede ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Robert ()

zavajon ::

Robert je izjavil:

Na tehnični pomoči Telemach pravijo, da je napaka na strani Telekoma (internet), se bojim da bodo na Telekomu rekli pa da je napaka na Telemachu.

Ah, jaz sem na Telemachovem kablu, pa je zadnji 2 leti cela štala. Internet nehuje delati na tedenski bazi, včasih tudi po več dni ne dela, ogled nazaj so preko STB so za silo uredili par dni nazaj (a nekako hkrati so se začele pojavljati motnje v sliki na EON TV), na EON konstantno napaka, da ne more do omrežja, skratka ni da ni... Tako da močno dvomim, da je pri tem Telekom kaj kriv. Meni se zdi, da bi se Telemach rad rešil vseh storitev razen mobilne, pa zato zanemarja internet, da bi uorabniki sami odšli drugam.

Pred kratkim sem po enen izmed mnogih klicev na podporo končno izpolnil tisto anketo, ki jo vsiljujejo po vsakem klicu in seveda vse ocenil z 1 in napisal to kar tu, pa še kaj. Naslednji dan me kliče nekdo iz Telemacha (seveda marketingar, ne tehnik) in mi poskuša dopovedati, da je pri njih vse bp. Na koncu, ko ni našel odgovora, zakaj ne uredijo tako, da bo tudi pri meni delalo, mi je predlagal, da lahko prekinemo pogodbo.

Robert ::

Danes popldne probal Eon SmartTv aplikacijo in zadeva deluje, kdo in kaj je bilo vzrok ne vem......

jaimehollis ::

Pozdravljeni, mislim, da bi morali preveriti nastavitve usmerjevalnika/modema. Preverite, ali so nastavitve usmerjevalnika/modema pravilno konfigurirane. Prepričajte se, da so omogočene ustrezne vrste povezav (npr. UPnP, NAT itd, geometry dash subzero.) in da so vrata, potrebna za delovanje aplikacije EON Smart TV, odprta.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: gregyk ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
26341432 (4422) mat_ko
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15452665 (4419) Ulixes
»

Smart TV in aplikacija EON (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
341145426 (17217) zitrus
»

Težave Telemach-a EON na Telekomovi optiki

Oddelek: Omrežja in internet
2411979 (7504) Sunflare

Več podobnih tem