» »

Telemach

Telemach

1
2
3 4 5

Likalnik ::

Ne vem ,če lahko dobiš dva EON boxa (vsaj zastonj ne)....D3 box ti zamenjajo brezplačno za EON...kot sem pa napisal pa ne vem kako je, če en EON boks že imaš doma...staršem so pred kratkim D# zamenjali za EON brezplačno (oni imajo celo novejši EON boks kot jaz...tako, da ti bom njihovo kodo napisal)...jaz recimo imam EON boks in TV kartico katera je brezplačna...s to kartico dobiš vse programe...samo kar ne moreš gledati za nazaj.

V-i-p ::

Han je izjavil:

Na bakrenih kablih, kar je tudi coax, hitrost z razdaljo pada, sploh če vmes ni ojačitev signala. Tudi starost kabla zelo vpliva na kvaliteto in hitrost povezave.

Prijatelj, ki je bliže mestni centrali, ima DL dejansko okrog 850-900 Mbps, jaz pa na obrobju mesta le okrog 700 Mbps. Oba sva na istem paketu 1000/100, oba imava isti Ubee modem v bridge načinu.

Vprašanje, če sta vidva (sploh) na istem downstreamu ;).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

hojnikb ::

je tle bolj problem obremenitev omrezja, kot pa jakost signala. To ni twisted parica, kjer vsakih 100m predstavlja hud problem za jakost/kvaliteto signala.
After all, ta giga si deli cel nod, tako da če ostalih 10 sosedov vleče po 30mbit tist moment, k delaš speedtest, tut nebo poln giga.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

ZmAyEvKa ::

Likalnik, na premium paketu sta 2 boxa že vključena. Vedno imaš tudi možnost uporabljati aplikacijo na Smart TV (brezplačno). Drugače pa ja, za 5€/mesec za vsak dodaten EON smart box.
Hja, Morison, vas razumem. Glejte na mene kot na neko povprečno uporabnico, ki nima ravno kaj preveč pojma kako vse stvari zadaj delujejo. Naj vam povem, da sem 2 leti nazaj nekaj malo delala pri T-2, imela izobraževanja, vendar nič pametnega ne naučijo in povejo. Bolj osnovne stvari, kakšni so kabli in kašni paketi, nekaj malega od opreme, kako je pa z dejanskimi hitrostmi na fixnih in mobilnih storitvah pa bolj malo povejo. Da ne govorim o tem, kako se vsi v klicnem centru ustrašijo človeka, ki ima kakšno vprašanje ali probleme s ponudnikom. Vsak bi prodajal, nihče pa ne bi reševal težav, potem pa pošiljanje iz enega oddelka na drugega, človeku se pa skoraj zmeša zraven. Sama nočem delovati na tak način, zato ziher še kako ¨čudno¨ vprašanje pride iz moje strani. :)

Morison ::

ZmAyEvKa je izjavil:

na premium paketu sta 2 boxa že vključena.

Ja samo en EON box in D3 box, ne pa dva EON boxa. Jaz bi ta D3 box zamenjal za EON box. Čeprav imam premium paket bi to verjetno moral doplačat. Tisto aplikacijo za smart tv pustimo, to je pa za tretji tv.

ZmAyEvKa ::

Morison je izjavil:

ZmAyEvKa je izjavil:

na premium paketu sta 2 boxa že vključena.

Ja samo en EON box in D3 box, ne pa dva EON boxa. Jaz bi ta D3 box zamenjal za EON box. Čeprav imam premium paket bi to verjetno moral doplačat. Tisto aplikacijo za smart tv pustimo, to je pa za tretji tv.


Morison, so mi rekli, da ga lahko zastonj zamenjate. Pri nas doma imajo tudi 2 eon boxa na premiumu brez doplacila. Kar se pa samih skatel tice, pa naj bi bile hardversko vse enake od kar so ven prišle. Če se motijo na Telemachu, me prosim popravite.

archer ::

Vprašanje za poslovne uporabnike Telemach NET Light ali pa Full paketa. Kako je z zanesljivostjo povezave? V pisarni imam možnost priklopa, pa sem dobil informacije s strani drugih uporabnikov in pa IT služb, da niso ravno zanesljivi. Npr. potrebujem statični IP, pa je s tem po infromacijah slabo - se rad spreminja.

link_up ::

D3 ti zamenjajo za eon v premium paketu. Doplacila ni.

archer je izjavil:

Vprašanje za poslovne uporabnike Telemach NET Light ali pa Full paketa. Kako je z zanesljivostjo povezave? V pisarni imam možnost priklopa, pa sem dobil informacije s strani drugih uporabnikov in pa IT služb, da niso ravno zanesljivi. Npr. potrebujem statični IP, pa je s tem po infromacijah slabo - se rad spreminja.


Statika se ne spreminja. Net drvi. Lahko pa prisezem samo za optiko.
In and Out

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: link_up ()

archer ::

Govoriš iz izkušenj, da se statični IP pri njih ne spreminja ali ker tako pač bi moralo biti? Kateri paket pa uporabljaš preko njihove optike? Privat ali poslovno?

misek ::

Meni se je doma v 4 letih IP spremenil samo 2x.

link_up ::

archer je izjavil:

Govoriš iz izkušenj, da se statični IP pri njih ne spreminja ali ker tako pač bi moralo biti? Kateri paket pa uporabljaš preko njihove optike? Privat ali poslovno?


Iz izkusenj. Tudi na DHCP je drzal iP tudi po pol leta, pa vemo kako tam potekajo zadeve. :) Eon premium - privat.
In and Out

Morison ::

ZmAyEvKa je izjavil:

Morison je izjavil:

ZmAyEvKa je izjavil:

na premium paketu sta 2 boxa že vključena.

Ja samo en EON box in D3 box, ne pa dva EON boxa. Jaz bi ta D3 box zamenjal za EON box. Čeprav imam premium paket bi to verjetno moral doplačat. Tisto aplikacijo za smart tv pustimo, to je pa za tretji tv.


Morison, so mi rekli, da ga lahko zastonj zamenjate. Pri nas doma imajo tudi 2 eon boxa na premiumu brez doplacila. Kar se pa samih skatel tice, pa naj bi bile hardversko vse enake od kar so ven prišle. Če se motijo na Telemachu, me prosim popravite.

Hvala za informacijo. Bom šel potem v poslovalnico.
En EON box imam takega:



Sem pa slišal, da so tudi novejše verzije boxov. Potem pa ne vem.

link_up ::

norci...danes na TM 5G mi je telefon speedtest nazgal na 800mbit dl in 50mbit ul....norci :)

Lokacija: Center LJ, Ledina
In and Out

chucki ::

1015/109 v btc lani julija :)
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

zockyx ::

Živjo Družba

Telemach mi trenutno najbolj diši kar se tiče operaterju. Tut cenovno se mi zdi ok.

Imam pa vprašanje: Ponudba je namreč:
optika ali koaksialni kabel. (optika 20€ 1 leto, kabel 1 leto free)

Hitrosti naj bi bile pri obema iste. Če ne gledam cene... je vseeno kaj zberem? Ali je optika vseeno boljsa? So kaj slabši "pingi" pri kablu?

Pa še eno vprašanje. Če je pri telemachu optika, se potem vleče iz modema v tv box vseeno koaksialni kabel? Ali gre vse po UTP-ju?

PS: Telemach ima dva modema (TECHNICOLORCGA2121 ali ubee EVW32C) Vem da po moje ni izbire ampak kateri je boljši? :)

Hvala, upam da sem trofil pravo temo za tole ;)

beta1 ::

Technicolor je zmogljivejsi za koaks. Uraden odgovor telemacha.
Huawei LTE CPE master.

_Denny_ ::

Pri vprašanju "optika ali xyz?" je odgovor vedno optika. Stvar izbereš že samo zato, da si pripravljen na prihodnost in ni brezveznega sekiranja zaradi neviht.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

bisi ::

archer je izjavil:

Vprašanje za poslovne uporabnike Telemach NET Light ali pa Full paketa. Kako je z zanesljivostjo povezave? V pisarni imam možnost priklopa, pa sem dobil informacije s strani drugih uporabnikov in pa IT služb, da niso ravno zanesljivi. Npr. potrebujem statični IP, pa je s tem po infromacijah slabo - se rad spreminja.


Po sili razmer imam poslovni paket pri Telemachu (baker). Dobil si prave informacije glede zanesljivosti, ampak glede IPja pa imaš napačne informacije. Sicer NET Light in Full nista poslovna paketa, pač pa so to BIZ Net paketi. Statični IP je vključen brezplačno v poslovne pakete, vendar ga moraš posebej aktivirati preko podpore. Lahko potrdim, da se statični IP definitivno ne spreminja (najbrž ga tvoji viri niso aktivirali - tudi jaz sprva nisem vedel, da moraš to eksplicitno zahtevati). Jaz Telemacha iz lastnih izkušenj ne priporočam za poslovno uporabo, razen če ni druge možnosti (optike drugega ponudnika). Podpora je slaba (med drugim jim tudi pri poslovnih internetnih paketih po glavi nonstop hodi televizija), mednarodna povezava se nenapovedano sesuje vsaj enkrat na leto sredi delovnega dneva za več ur, ob prvem lockdownu je bila povezava zelo nestabilna, pa tudi sicer so lahko večkrat problemi, ki pa so zelo odvisni od lokacije in tipa povezave (baker ali optika), zadnjo nadgradnjo hitrosti sem moral skoraj izsiliti, modem Technicolor ima zelo slab wifi (najbolje je kar zahtevati bridge mode), itd. Več informacij imaš v temi Telemachu se je zmesalo.

buttcrack ::

da ne odpiram nove teme... kakšen ste dobili popust, če ste se po preteku vezave ponovno vezali za 2 leti?

če ni nič posebnega, bom raje menjal ponudnika.

zockyx ::

EON PREMIUM paket, ki vključuje:

- razširjeno programsko shemo (235 TV programov; od tega 120 HD)
- + CineStar TV Premiere HD
- + HBO premium
- Video klub - več kot 22.000 naslovov
- hitrost interneta do 1000/100 Mbps - malenkost odstopanja glede na priključek
- 2x sprejemnik EON Smart Box, ki vam omogoča na programih brezplačen ogled za nazaj za 7 dni
- 1x licenca za SmartTV aplikacijo
- 5x EON aplikacija, ki vam omogoča spremljanje programov na pametnih napravah
- Glasbena aplikacija TIDAL
- Voyo - brezplačno za 2 leti
- PINK dodatni paket brezplačno
- 1 leto FREE - mobilna. Drugo 16

1 leto 20e. Drugo 67.

Na koaksilcu pa isto vse, samo da je 1 leto vse free.

Zdej vrtam, da mi dajo stran voyo pa pink, pa naj dajo free 1 leto, na optiki.
Ma sta mi ze dva jamrala, da to ne gre, ker mam telekomovo optiko...:)

Wish me luck...;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zockyx ()

Pro ::

zockyx je izjavil:

EON PREMIUM paket, ki vključuje:

- razširjeno programsko shemo (235 TV programov; od tega 120 HD)
- + CineStar TV Premiere HD
- + HBO premium
- Video klub - več kot 22.000 naslovov
- hitrost interneta do 1000/100 Mbps - malenkost odstopanja glede na priključek
- 2x sprejemnik EON Smart Box, ki vam omogoča na programih brezplačen ogled za nazaj za 7 dni
- 1x licenca za SmartTV aplikacijo
- 5x EON aplikacija, ki vam omogoča spremljanje programov na pametnih napravah
- Glasbena aplikacija TIDAL
- Voyo - brezplačno za 2 leti
- PINK dodatni paket brezplačno
- 1 leto FREE - mobilna. Drugo 16

1 leto 20e. Drugo 67.

Na koaksilcu pa isto vse, samo da je 1 leto vse free.

Zdej vrtam, da mi dajo stran voyo pa pink, pa naj dajo free 1 leto, na optiki.
Ma sta mi ze dva jamrala, da to ne gre, ker mam telekomovo optiko...:)

Wish me luck...;)


Ti maš to na novo ali ti je potekla vezava in so ti tole ponudili?

buttcrack ::

Držim pesti, ker sem tudi sam na telekomovi optiki :)

zockyx ::

Pro je izjavil:

zockyx je izjavil:

EON PREMIUM paket, ki vključuje:

- razširjeno programsko shemo (235 TV programov; od tega 120 HD)
- + CineStar TV Premiere HD
- + HBO premium
- Video klub - več kot 22.000 naslovov
- hitrost interneta do 1000/100 Mbps - malenkost odstopanja glede na priključek
- 2x sprejemnik EON Smart Box, ki vam omogoča na programih brezplačen ogled za nazaj za 7 dni
- 1x licenca za SmartTV aplikacijo
- 5x EON aplikacija, ki vam omogoča spremljanje programov na pametnih napravah
- Glasbena aplikacija TIDAL
- Voyo - brezplačno za 2 leti
- PINK dodatni paket brezplačno
- 1 leto FREE - mobilna. Drugo 16

1 leto 20e. Drugo 67.

Na koaksilcu pa isto vse, samo da je 1 leto vse free.

Zdej vrtam, da mi dajo stran voyo pa pink, pa naj dajo free 1 leto, na optiki.
Ma sta mi ze dva jamrala, da to ne gre, ker mam telekomovo optiko...:)

Wish me luck...;)


Ti maš to na novo ali ti je potekla vezava in so ti tole ponudili?



Jap, je potekla pa so mi tole ponudli...

Morison ::

ZmAyEvKa je izjavil:

Morison je izjavil:

ZmAyEvKa je izjavil:

na premium paketu sta 2 boxa že vključena.

Ja samo en EON box in D3 box, ne pa dva EON boxa. Jaz bi ta D3 box zamenjal za EON box. Čeprav imam premium paket bi to verjetno moral doplačat. Tisto aplikacijo za smart tv pustimo, to je pa za tretji tv.


Morison, so mi rekli, da ga lahko zastonj zamenjate. Pri nas doma imajo tudi 2 eon boxa na premiumu brez doplacila. Kar se pa samih skatel tice, pa naj bi bile hardversko vse enake od kar so ven prišle. Če se motijo na Telemachu, me prosim popravite.


link_up je izjavil:

D3 ti zamenjajo za eon v premium paketu. Doplacila ni.


To ni res.

No sem bil osebno v poslovalnici Telemach. Stvar je taka. Ni ravno tako kot tukaj komentira zaposlena na telemachovem klicnem centru ZmAyEvKa
in pa verjetno tudi eden od njih @link_up.
Potem pa ne vem ali eden laže ali zavaja ali pa v bistvu sploh ne ve kaj "prodaja".
Vedno je drobni tisk ali pač namerno zavajanje, samo da se pridobi nove uporabnike. V resnici potem je pa drugače. Itak potem pa jokanje preko forumov in v samih poslovalnicah, se morajo tamkajšnje zaposlene ukvarjat s pritožbami. Nič čudnega da potem folk odhaja od enega do drugega.
No glede tega D3 boxa za EON box. Sama menjava je res brezplačna LOL (to lahko zamenjam) tudi sam. Je pa, kot sem že prej predvideval, če ne, ne bi sploh spraševal, mesečni "najem"- strošek 5€ doplačila za drugi EON box. Ja, razen, če se vežeš za 2 leti, potem kot novemu naročniku ti kao podarijo ta drugi box.
Tudi neke ugodne ponudbe za redne "stare" že obstoječe stranke ni. Dobiš, ne vem ene 2€, to je pa to. LOL
Tako da samo še počakam še ene informacije od soseda, ki ravnokar migrira in potem gremo drugam.

zockyx ::

Toliko da sheram novodobljene info. Predvsem tiste ki grete na telemach preko telekom optike.

Baje da imajo zaprto pipo: telemach preko telekomove optike lahko ponuja le 600/40 linijo in ne 1000/100 kot reklamirajo! Da ne bo pol kasneje presenecen...

Ma kdo optiko pri telemachu (telekom optika) pa ima to omejitev? Al je to spet neka neizobrazenost kadra med prodajalci telemacha?

link_up ::

Ja prav Morison, pa ni res...kdo pa tam dela pa ne vem. :)
In and Out

Morison ::

link_up je izjavil:

Ja prav Morison, pa ni res...kdo pa tam dela pa ne vem. :)

Ja in kaj sedaj?
Naj verjamem tu na forumu nekomu nepoznanemu ali naj verjamem zaposleni v poslovalnici?
Imaš kakšen dokaz s katerim lahko spodbijam trditve zaposlene. Kaj naj grem v poslovalnico in primem zaposleno za vrat in rečem glej hočem zastonj še en dodaten box, ker mi ga morate dat, ker tako trdi en tam na forumu, da ga ima on tudi zastonj?
Jaz v njihovih pogojih ne najdem nikjer nobenega podatka, da bi to lahko spodbijal. Kjerkoli berem je treba dodaten box doplačevat, razen pod pogoji, ki sem jih opisal zgoraj.

zockyx ::

Morison je izjavil:

link_up je izjavil:

Ja prav Morison, pa ni res...kdo pa tam dela pa ne vem. :)

Ja in kaj sedaj?
Naj verjamem tu na forumu nekomu nepoznanemu ali naj verjamem zaposleni v poslovalnici?
Imaš kakšen dokaz s katerim lahko spodbijam trditve zaposlene. Kaj naj grem v poslovalnico in primem zaposleno za vrat in rečem glej hočem zastonj še en dodaten box, ker mi ga morate dat, ker tako trdi en tam na forumu, da ga ima on tudi zastonj?
Jaz v njihovih pogojih ne najdem nikjer nobenega podatka, da bi to lahko spodbijal. Kjerkoli berem je treba dodaten box doplačevat, razen pod pogoji, ki sem jih opisal zgoraj.


Nevem kater paket mas. Ampak pri meni ko govorim o premium paketu, sta vkljucena 2 boxa...in drugi je tako brezplacen. Sem pa hotel iztrzit se 3tjega za free, pa ni slo brez doplacila 5e 😉

link_up ::

hudica, ce imas eon premium potem sta vanj vkljucena dva eon stbja. Kaj tukaj ni jasno? Sam sem sel tocno s tem argumentom do njih. Pred tem je EP vseboval dodatni eon box + dodatni d3 box. :)
In and Out

Morison ::

Kaj tebi ni jasno!
Ja daj hudiča pokaži-dokaži kje to piše. S katerim argumentom naj grem tja. Kaj naj screenshotam to temo ta tvoj zapis iz slotecha pa naj to nesem v poslovalnico.
Ne vem no, nekaj nabijate, kr neki na pamet. Daj dokažite svoje trditve.
Edino kar lahko naredim grem v drugo poslovalnico, če bo tam kaj drugače. Mogoče res ta v tej poslovalnici nima pojma in me nateguje?

Dimnik ::

Kaj če bi sam pogledal, na telemach strani....in ja, v paketu premium je dodatni eon box v ceni

Morison ::

Dimnik je izjavil:

Kaj če bi sam pogledal, na telemach strani....in ja, v paketu premium je dodatni eon box v ceni

Kaj misliš, da kr neki nabijam v prazno, kot ti. Vse sem pregledal in kot rečeno bil tudi osebno v najbližji poslovalnici.
Daj prosim pokaži-dokaži mi kje to piše? Res bi bil hvaležen, če mi kdo priloži dokaz s katerim bi šel v poslovalnico.
Bom pa jutri šel v drugo malo večjo v magari v Ljubljano pa da vidim kaj bodo tam rekli.

Dimnik ::

Pa daj no....poglej pod paket eon premium, prva alineja, eon box
druga alineja, dodatni eon box, tretja, aplikacija eon tv, itd....


https://telemach.si/eon/eon-paketi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

Morison ::

Dimnik je izjavil:

Pa daj no....poglej pod paket eon premium, prva alineja, eon box
druga alineja, dodatni eon box, tretja, aplikacija eon tv, itd....


https://telemach.si/eon/eon-paketi

Pa brez veze, da ti sploh odgovarjam. Ne da se mi še enkrat pisat pa ukvarjat še s tabo. Daj, če ne bereš za nazaj kaj kdo piše potem se ne oglašaj. Hvala.
Ne vem kaj se vedno oglašajo neki taki, ki pojma nimajo kaj pišejo. Sploh se ne pozanimajo kr neki nabijajo v prazno.

Vedran ::

Na spletni strani Telemach vse lepo piše.

EON Premium:
prva točka - EON Smart box,
druga točka - dodatni EON Smart box,
tretja točka - EON Smart TV in mobilna aplikacija,
četrta točka - VOYO,
peta točka - HBO Premium,
šesta točka - Ogled nazaj do 7 dni.

Tudi jaz sem dobil na Telemach optiki (FTTH GPON) dva EON Smart box-a zastonj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vedran ()

javr ::

dostop na Gmail preko IP IP 77.38.1.xx , ali (po resetu modema dodeljen) IP 77.38.98.xxx , ne glede na to ali je preko LAN-kabla ali preko Wifi, se nenormalno zatika, naložiti priponko je praktično nemogoče;
če pa se z istim prenosnikom povežem na hotspot od telefona, IP 176.76.248.xxx , vse normalno deluje;
danes si bom sposodil prenosnik da še tega izločim kot možen vzrok;
kaj naj še preverim?
Vse ostale spletne strani delujejo normalno.
___

Morison ::

Vedran je izjavil:

Na spletni strani Telemach vse lepo piše.

EON Premium:
prva točka - EON Smart box,
druga točka - dodatni EON Smart box,
tretja točka - EON Smart TV in mobilna aplikacija,
četrta točka - VOYO,
peta točka - HBO Premium,
šesta točka - Ogled nazaj do 7 dni.

Tudi jaz sem dobil na Telemach optiki (FTTH GPON) dva EON Smart box-a zastonj.

Kaj vam ni jasno!
V redu. Za vse vas, ki ste malo bolj "počasni" bom še enkrat povedal, čeprav sem že parkrat to povedal.
Pa dajte si prosim preberite počasi in si natisnite in obesite nekam na steno, da si boste zapomnili za vse večne čase.
To velja za NOVE naročnike ali stare, ki se na NOVO vežejo za 24 mesecev! Pa še to piše, da je to promocijsko obdobje do 31.8.2022
Stari-obstoječi naročniki, ki pa imajo D3 box jim ga pa pridejo brezplačno zamenjat za nov D3 box(če pač rečeš, da so težave z njim) ali brezplačno zamenjajo za EON box, toda ta box, če nisi vezan doplačuješ 5€ na mesec.
A bo šlo!

javr ::

javr je izjavil:

danes si bom sposodil prenosnik da še tega izločim kot možen vzrok;
s sposojenim prenosnikom je isto:
- izklopim svoj Wifi router iz omrežja in se preko Wifi priklopim direktno na Telemachov Cisco modem/router;
- Gmail se močno zatika, naložiti priponko je praktično nemogoče;
- istočasno se ista priponka na imgbb.com naloži brez problemov;
- s prenosnikom se preko Wifi priklopim na telefonov hotspot-mobilni podatki - Gmail deluje brezhibno.

Torej: izločil sem svoj prenosnik, svoj router in Gmail kot vir problemov. Vir problemov je Telemach internet. S tem sr_anjem se ukvarjam že dva tedna. Kaj še rabijo v dokaz da je problem na njihovi in ne na moji strani? So vsi sposobni serviserji dali odpoved?
___

javr ::

opažam pa enako tako včeraj kot danes: nekje po 22:00 uri dela vredu; pravkar brez problemov naložilo 5MB veliko priponko. Kaj za vraga se dogaja... ...pride ponoči na Telemach na šiht kdo ki dejansko ve kaj dela?
___

misek ::

javr je izjavil:

nekje po 22:00 uri dela vredu
Ker gredo ljudje spat in se linija sprosti :) To se je meni dogajalo v starih časih na ADSL-u: ponoči je delalo v redu, čez dan pa ne.

MadMen ::

javr je izjavil:

opažam pa enako tako včeraj kot danes: nekje po 22:00 uri dela vredu; pravkar brez problemov naložilo 5MB veliko priponko. Kaj za vraga se dogaja... ...pride ponoči na Telemach na šiht kdo ki dejansko ve kaj dela?

Že način kako imaš zadeve priklopljene ni ok, tako da preden vlečeš zaključke povabi kakšnega malo bolj uspodobljenega kolega na pivo in naj pogleda. Če imaš svojo opremo, zakaj modema nimaš v t.i. "bridge mode"?

javr ::

MadMen je izjavil:

Če imaš svojo opremo, zakaj modema nimaš v t.i. "bridge mode"?
a to bi lahko bil vzrok da upload na Gmail ne dela, upload iste datoteke istočasno na imgBB pa gre b.p. ?
___

stratosD ::

Kaj svetujete forumski znalci?;)

Situacija: center Kopra, optike ni, sedaj na T2 bakru 10/2... jaj ja, še smo taki :):)), A1 Ultra stolp cca 350-400m optične razdalje.
Telemach mi aktivno teži za sklenitev naročniškega razmerja - sicer preko Primadom plus d.o.o....
in sicer ta paket:

EON LIGHT

- 24 mesecev po 29,90€/mes. z DDV . VEZAVA

- Brezplačen EON Smart box sprejemnik, ki vsako televizijo spremeni v
pametno in uporabnikom omogoča nalaganje Android aplikacij.
- Hitrost interneta 200/20 Mbit/s
- EON licenca za Android TV,
- Videoteka z vsaj 2000 brezplačnimi vsebinami
- Zamik za 7 dni na vseh programih
- Programska shema paketa Premium (235+ TV kanalov)
- Mobilna aplikacija EON za ogled televizije na poti na 5 napravah
- E-račun zniža mesečni strošek za 1€
- Stacionarna telefonija in nov brezžični aparat že v ceni
dodajo mi še par ITA programov kao free

kok je ta coax internet boljši od 5G A1 Ultra, stabilnejši in konstantna hitrost?

Menim se še za prenos 2 mobi številk na Telemach-Telekom - prvo leto 0, drugo leto cca 18 EUR za obe št.?

Je to ugodna ponudba za novega naročnika in vezavo po vaše?

hojnikb ::

kok je ta coax internet boljši od 5G A1 Ultra, stabilnejši in konstantna hitrost?

seveda, neprimerno. docsis coax je po zanesljivosti in hitrosti sam se za optiko. BP lahko v prihodnosti nadgradis na 1Gbit.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

stratosD ::

kakšna je pa kaj odzivnost supporta Telemacha ko kaj ne dela?imamo kakšne izkušnje uporabnikov?
pa za mobilno telefonijo - kako kaj dela ta Telemach/Telekom naveza - meni sedaj na T2 pa čeprav sem rpčno nastavil na Telekom omrežje večkrat klicatelju javlja da je številka nedeosegljiva...
Pa to da ti paket proda nek posrednik (Primadom Plus d.o.o.) - te pol sploh kaj šljivijo na Telemachu ko maš težave?

link_up ::

Po enem mesecu na TM lahko recem, da je katastrofa. Sicer je en dan bil svetel, potem pa polom. J to, grem placat pogodbeno kazen in nazaj na TS.
In and Out

xseki ::

link_up je izjavil:

Po enem mesecu na TM lahko recem, da je katastrofa. Sicer je en dan bil svetel, potem pa polom. J to, grem placat pogodbeno kazen in nazaj na TS.

Do kakšnih težav pa prihaja?

link_up ::

Nedosegljivost, vrze klic, ne vzpostavi veze, prenos podatkov niha tudi po 500 mbit, uploada pa sploh ni al kaj? Ux je cisto drugacen od TS.
In and Out

husky1 ::

Imam težavo in sicer: danes mi je prišel monter menjat njihov Innbox v60 z innbox u92.Težava nastopi, ko hočem povezat stacionarca z usb wifi stickom (nimam mrežne kartice) na domači wifi in ne gre. Napiše ni internetne povezave. Imam 2 stacionarca, pri obeh je isto, če uporabim wifi usb. Da se pa zadeva še bolj zakomplicira, je pa drugi wifi usb še bolj problematičen (imam 2 stacionarca, 2 različna wifi usbja). Ko se hočem povezat s tem drugim wifi usbjem na moj domači wifi, pa oba računalnika zamrzneta, blue screen (win10). Wifi na telefonih dela bp. Kje je tu problem? V60 nikoli imel tega problema. Anyone?

krepki ::

Pa si ti na telemachu ali t-2?
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15448837 (591) Ulixes
»

KKS > Triera > UPC > Telemach (strani: 1 2 3 4358 359 360 361 )

Oddelek: Omrežja in internet
180082599549 (4901) Han
»

Telemach EON TV

Oddelek: Omrežja in internet
3311137 (5529) Daniel
»

Telekom proti Telemach (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11946192 (16432) solatko

Več podobnih tem