» »

Smart TV in aplikacija EON

Smart TV in aplikacija EON

XS!D3 ::

djkidy123 je izjavil:

Imam android box z 7.1 androidom, prej je eon deloval, ker je box bil predstavljen kot tablica, sedaj pa je kot smart tv, pa mi ne gre aktivirati eon... Je kaka moznost prelisicit aplikacijo, da misli da je na tablici??

Gre za dva ločena appa, tako da je odvisno kater app naložiš. Katerega vidiš v uradnem storeu je pa odvisno od tega ali imaš Android ali Android TV.

speeddragon ::

Imam philips (2016) in eon deluje brez težav.
Ne deluje pa eon verzija apk aplikacije na apkkure.com. Vsaj meni ne.
Enostavno sem šel na google play store in namestil eon, ki sem ga tam našel ... in to je to...
Aja... potem si je treba vnest še kodo na Moj Telemach , ki jo dobiš pri instalaciji EON apk na tv-ju.

Zgodovina sprememb…

mitko25 ::

veso266 je izjavil:

če kdo želi EON ki ne preverja za root sem se malo igral in je na voljo tukaj: http://downloads.dxing.si/EON%20TV_3.0_...

sam jo ne morem probat ker zahteva Android 8 kot minimum, tako, da če dela je :)

če ne pa ;((



Sem poskusil danes na Nvidi shield (OREO 8.00) pa ni namestilo aplikacije.. Sredi namestitve ugasne in napiše, aplikacija ni nameščena!

veso266 ::

Hm probi še enkrat podpisat
Zgleda mi ni hotlo podpisat
Uporabi ZipSigner

A Nivida shield se predstavlja kot TV?
Ker tale je za TVje in ne za telefone/tablice
Why do you need an e signature if everyone can delete it

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: veso266 ()

mitko25 ::

Sej na Nvidi imam že nameščen EOn za Tv in deluje Bp. Hotel sem poiskusiti samo še mobilno verzijo, da bi lahko morebiti uporabil na drugem boxu. lp

bastadu ::

Han je izjavil:

Za EON na TV je pogoj tudi vsaj Gold Trojka Extra paket.

Imam paket Gold Trojka Extra in ko hočem aktivirati EON za TV mi napiše, da sem že presegel največje število naprav, čeprav tukaj nimam nobene, na aplikaciji EON za mobilne naprave in tablice pa imam 2/5 prijav. Si siguren da ti EON za TV deluje na tem paketu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

mumbo ::

Uporablja kdo mi box za EON? Kakšne so vaše izkušnje? Nabavil bi verjetno mi box S.

Predpostavljam da na njega naložiš tisto aplikacijo ki je namenjena za smart tvje? Imam kodo za aktivacijo vendar noben TV v bajti ne podpira direkt EONa. :(

PeterV90 ::

mumbo je izjavil:

Uporablja kdo mi box za EON? Kakšne so vaše izkušnje? Nabavil bi verjetno mi box S.

Predpostavljam da na njega naložiš tisto aplikacijo ki je namenjena za smart tvje? Imam kodo za aktivacijo vendar noben TV v bajti ne podpira direkt EONa. :(


Pred kratkim sem kupil Mi Box 3. Naprava pride z Android TV 6.0 katerega lahko posodobiš na Android TV 8.0. Mi Box S ima iste specifikacije in pride z Androida TV 8.1. Na njega namestiš EON aplikacijo za TV-je na kar aplikacijo aktiviraš prek Telemach spletne strani ali prek aplikacije na telefonu.

Opisal bom kako deluje pri meni na Mi Box 3. Jaz sem svojega posodobil takoj na Android TV 8.0, kar je bila verjetno napaka, nisem pa prej poskusil kako deluje na Android TV 6.0.

EON aplikacija deluje v osnovi brez težav.

Težave se pojavijo če uporabljaš na Mi Boxu še kakšno drugo aplikacijo za predvajanje filmov in med njimi preklapljaš, kar povzroči motnje v delovanju naprave. Recimo če uporabljaš aplikacijo PLEX. Včasih ko predvajam film v PLEX-u in preklopim na Home se film še naprej predvaja v ozadju in če preklopim na EON potem nekateri kanali štekajo ali pa imajo zamik v zvoku. Včasih se celo sliši zvok iz PLEX-a in EON skupaj. Ali pa recimo če v PLEXU gledam film, ki ima zvok kodiran v TrueHD 7.1 Atmos in preklopim na EON potem v EON-u nimaš zvoka in obratno je včasih zvok v PLEX-u sam šum. Tako da je boljše, da se aplikacije čisto zaprejo (brez preklopa na Home screen), ker nikoli ne veš kdaj bodo vplivale ena na drugo.

Ne vem pa kako deluje na novem Mi Box S. Možno da so te težave odpravljene ali pa deluje isto.

dc10 ::

.. saj se verjetno da zaustaviti aplikacijo, ki je več ne potrebuješ.. kolko vem, se da v androidu 6 in 7, verjetno tudi v 8 (aplikacije/plex/zaustavi ali vsili zaustavitev ali nekaj takega...). Potem verjetno ne bo te težave, ali pa še obstaja kakšna aplikacija, ki to naredi, da ustavi vse nepotrebne delujoče programe...

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dc10 ()

miko22 ::

Jaz mam na mojem sony tv inštaliran EON. Vmesnik je veliko bolj prijazen kot na samem kominukatorju, je pa mali zamik pri preklapljanju kanalov.
Pa seveda android na tv včasih štekne, ampak to je težava androida. TV treba vsake toliko resetirat.

Sparkxl ::

To je slaba implementacija androida od strani proizvajalca. Shield recimo mi v slabem letu še 1x ni zaštekal, da bi ga moral resetirati

skylon ::

Mene pa zanima ali se da na Xiaomi Mi Box namestiti aplikacijo EON, ki je za navadni android (in ne aplikacijo za android TV)?
Vem, da se potem upravljavlja z miško ali čem podobnim, ker ni touch screena.

Pa enako vprašanje za aplikacijo T-2 tv2go: se da namestiti na Xiaomi Mi Box?

PeterV90 ::

skylon je izjavil:

Mene pa zanima ali se da na Xiaomi Mi Box namestiti aplikacijo EON, ki je za navadni android (in ne aplikacijo za android TV)?
Vem, da se potem upravljavlja z miško ali čem podobnim, ker ni touch screena.


Na Mi Box je možno namestit tudi EON za navadni android. Na spletu poiščeš apk in si ga namestiš prek kakšnega file browserja kot je recimo ES File Explorer. Aplikacija se potem upravlja z miško.

skylon ::

Hvala za odgovor!

Robert79 ::

Zdravo vsem,
Jaz pa imam problem z Phillips smart Tv - 47PFK7179/12
Tv imam povezan preko WiFi in sem enkrat namestil brskalnik Opera. od takrat ne morem več brskat.
Kako namestit drug brskalnik - ali celo TV -> hard reset ?

Namreč rad bi si namestil EON.

LP in hvala

Robert79 ::

Zdravo,

Ali pozna kdo takšen problem. Ali samo napotek za hard reset?

miko22 ::

Philips je znan po tem da imajo delovanje malo čudno.
Probaj odstraniti opero.
Sicer pa kakšen problem je pri namestitivi?Namesti eon preko google play

Robert79 ::

Ne gre
Ko vpišem v brskalnik mi napiše, da je prišlo do problema in opera ne more odpreti strani.
Mislim, da je najboljše resetirat TV.

Tudi na Google play ne morem priti.

hodu63 ::

Robert 79, tvoj tv nima možnosti namestitve aplikacije Eon. Pri Philipsu jo je možno naložiti samo na Android televizorje, kar pa tvoj ni.

l.p.

safir1 ::

A ima kateri uporabnik doma Samsung tv modelskega leta 2018 (torej NU???? ali Q?FN serijo) in poskusil naložiti EON. Na telemachovi strani so med priporočenimi samo letniki 2017, na njihovi podpori pa ne vedo odgovora?! Ker imajo letniki 2017 tizen 3, letniki 2018 pa tizen 4 os, odgovor verjetno ni samoumeven ...

tommylee76 ::

pozdravljeni
sam imam Philipsa 55pus7600/12.je android smart tv. ampak ko grem na google play,mi ne najde eon sploh.kaj lahko naredim?dopbivam ze zivcni zlom

TOP ::

tommylee76 je izjavil:

pozdravljeni
sam imam Philipsa 55pus7600/12.je android smart tv. ampak ko grem na google play,mi ne najde eon sploh.kaj lahko naredim?dopbivam ze zivcni zlom

Ma kakšen živčni zlom ,pa umiri se človek globoko zadihaj.Ročno boš moral inštalirat potegni dol z PC na USB ključ in ročno inštaliraj.

tommylee76 ::

@top,kaj je pa misljeno s posodabljanjem?ga je nujno posodabljat?

TOP ::

KOga posodabljat EON misliš.

Grega255 ::

zdravo
ima kdo idejo kako pridt do eon appa za samsung smart tv, ki ima tizen os?
moj tv je sicer letnik 2015, tako da uradno ni podprt, ampak bi vseen probal sideloadat app, če slučajno dela

hvala

tommylee76 ::

Sem naredil tako,ampak ko kliknem install,pol vprasa ce zelim pac to namestiti,in je spodaj preklici in namesti.ampak namesti je sive barve in ga ne morem klikniti.sramota da ne naredijo da aplikacija dela na vseh smart tv.

TOP ::

tommylee76 je izjavil:

Sem naredil tako,ampak ko kliknem install,pol vprasa ce zelim pac to namestiti,in je spodaj preklici in namesti.ampak namesti je sive barve in ga ne morem klikniti.sramota da ne naredijo da aplikacija dela na vseh smart tv.

Jao človek umiri se,daj ni tole samo za klikat naprej pa dela,če ne znaš uprašaj koga ki zna.Pejdi v nastavitva TV in tam imaš funcijo za nameščanje ne preverjenih app in daš da.Daj preberi mal nastavitve TV in boš našel tole funkcijo.

tommylee76 ::

TOP je izjavil:

tommylee76 je izjavil:

Sem naredil tako,ampak ko kliknem install,pol vprasa ce zelim pac to namestiti,in je spodaj preklici in namesti.ampak namesti je sive barve in ga ne morem klikniti.sramota da ne naredijo da aplikacija dela na vseh smart tv.

Jao človek umiri se,daj ni tole samo za klikat naprej pa dela,če ne znaš uprašaj koga ki zna.Pejdi v nastavitva TV in tam imaš funcijo za nameščanje ne preverjenih app in daš da.Daj preberi mal nastavitve TV in boš našel tole funkcijo.

če misliš tisto da dovolim drugim virom da instalirajo neznan vir,sem naredil to.pa cisto miren sem,ampak mi gre na jetra da TV za 1500eur ne more naloziti direktno iz Google Store.

TOP ::

Dobro ti je uspelo ali ne.

hansmayer ::

Zakaj brisat lepe stvari???????

tommylee76 ::

TOP je izjavil:

Dobro ti je uspelo ali ne.

na zalost ne

Pro ::

Ali kdo mogoče ne uporablja EON TV aplikacije pa jo ima v paketu?
Prosim na ZS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pro ()

hansmayer ::

Eon box je res dober box..Instaliral kodi 17.6....Free aplicacijo!In deluje 200..Veš na zs.

Kekec ::

tommylee76 je izjavil:

TOP je izjavil:

Dobro ti je uspelo ali ne.

na zalost ne


Meni isto na Philipsu PUS7150 ne gre sideloadat, verjetno je kakšna druga omejitev.

clip ::

Mene pa zanima ali se je ob prehodu s paketa Gold trojka extra, na Eon Full, potrebno vezati na 24 mesecev ??
Pozdrav od Clipa

Wizeman ::

clip je izjavil:

Mene pa zanima ali se je ob prehodu s paketa Gold trojka extra, na Eon Full, potrebno vezati na 24 mesecev ??


Ne samo vezati. Plačati moraš tudi 50€ za prekonfiguracijo, vkolikor vzameš EON box. EON full lahko seveda vzameš tudi brez EON boxa, vendar potem zamenjava paketa ni smiselna, ker nič ne pridobiš, oziroma si celo na slabšem, ker imaš za 4,5€ manjšo naročnino tudi nižjo programsko shemo in samo en sprejemnik v paketu (drugega doplačaš 3€/mesec). Imaš pa višji upload, če ti to kaj pomeni...
Prazno

lapmiha ::

Zdravo,

Ima kdo informacijo ali Eon aplikacija deluje na Samsung smart televizijah, ki si bile narejene leta 2018, namreč na telemachovi strani naj bi bile podprte samo televizije iz leta 2017?

Hvala za informacijo.
Lp

butec ::

bastadu ::

To so pač TVji, ki jih je očitno Telemach stestiral, ne vidim razloga zakaj EON nebi delal na katerem koli 2018 Andoid TVju ...

butec ::

meni deluje na Mi Box 3 TV Box

Mikrohard ::

On sprašuje za Samsung Tizen... in pri Samsungu je dejansko treba za vsako novo generacijo TV-jev opraviti review... kar se pa lahko zavleče tudi za več mesecev. Ampak 2018 modeli bi načeloma moral delat.

pierce81 ::

Čakam ne preklop iz Telekoma na Telemach (preko telekom optike), in bom imel paket eon box in smart tv app. In me zanima sledeče, ker želim na drugem TV-ju gledat preko smart tv appa.
Smart TV app (android tv app in ne android mobile app, da ne bo pomote) želim namestit na Fire TV (sideload APK). Probal sem 3 APK-je (več jih še nisem uspel najti), 1.7, 3.03 in 3.12.
Vse 3 se namestijo uspešno. 1.7 ''deluje'' in sporoči, da je outdated, ok, razumljivo. 3.03 in 3.12 se naložita uspešno (logično, da ju nimam nameščene hkrati), se zaženeta, pokažeto uvodno Telemach EON animacijo, potem pa tema in to je to. Je morda kdo nameščal tovrstni APK na fire tv ali pa mi box ali pa nek tretji android box in bil uspešen, se pravi da zadeva deluje?

masevc ::

lapmiha je izjavil:

Zdravo,

Ima kdo informacijo ali Eon aplikacija deluje na Samsung smart televizijah, ki si bile narejene leta 2018, namreč na telemachovi strani naj bi bile podprte samo televizije iz leta 2017?

Hvala za informacijo.
Lp

Meni dela
Model nu8040

safir1 ::

masevc je izjavil:

lapmiha je izjavil:

Zdravo,

Ima kdo informacijo ali Eon aplikacija deluje na Samsung smart televizijah, ki si bile narejene leta 2018, namreč na telemachovi strani naj bi bile podprte samo televizije iz leta 2017?

Hvala za informacijo.
Lp

Meni dela
Model nu8040


Meni dela na samsung 2018, toda na seznamu ni programov za odrasle - ne vem pa, kako je glede teh kanalov pri drugih uporabnikih samsunga 2018

MacLeod ::

Imam Telemachov EON paket in njihov box. TV UE40F6400, očitno je zadeva serija 2013, https://www.samsung.com/us/support/owne..., koliko sem uspel ugotoviti ni mogoče naložiti gor EON aplikacije. Torej, če bi že spravil gor kompatibilno app, ta nebi delovala.
Drugi tv Phllips smart tv, ki pa ima očitno linux sistem. Se pravi ne preostane nič drugega kot android box variante da naložim EON app in mi deluje kot ena naprava izmed 5 ki jih lahko dodam?
Kakšen predlog za poceni android box kjer bo to delovalo b.p.
Se pravi ne rabim 4k niti karkoli posebnega samo da dela normalno gledanje programov preko EON aplikacijein in ne šteka.

fpbs ::

Tu je primerjava EON s T2-TV:
http://www.blog.uporabnastran.si/2019/0...

mitko25 ::

MacLeod je izjavil:

Imam Telemachov EON paket in njihov box. TV UE40F6400, očitno je zadeva serija 2013, https://www.samsung.com/us/support/owne..., koliko sem uspel ugotoviti ni mogoče naložiti gor EON aplikacije. Torej, če bi že spravil gor kompatibilno app, ta nebi delovala.
Drugi tv Phllips smart tv, ki pa ima očitno linux sistem. Se pravi ne preostane nič drugega kot android box variante da naložim EON app in mi deluje kot ena naprava izmed 5 ki jih lahko dodam?
Kakšen predlog za poceni android box kjer bo to delovalo b.p.
Se pravi ne rabim 4k niti karkoli posebnega samo da dela normalno gledanje programov preko EON aplikacijein in ne šteka.

.....

APP TV aplikacijo lahko naložiš na en android box po želji (priporočam ti najmanj MI 3 box (okoli 70€) ali Nvidia.

MacLeod ::

mitko25 je izjavil:


.....
APP TV aplikacijo lahko naložiš na en android box po želji (priporočam ti najmanj MI 3 box (okoli 70€) ali Nvidia.


Kako je s cenejšimi variantami, so težave, ne delujejo kot treba?

mitko25 ::

MacLeod je izjavil:

mitko25 je izjavil:


.....
APP TV aplikacijo lahko naložiš na en android box po želji (priporočam ti najmanj MI 3 box (okoli 70€) ali Nvidia.


Kako je s cenejšimi variantami, so težave, ne delujejo kot treba?



Boš razočaran! Zatikanje slike, počasen odziv itd..

zitrus ::

Na mojem Nexboxu-A95X dela EON brez problema. Za test sem namestil tudi EON aplikacijo za smart TV (APKPure). Vendar je ni možno aktivirati s prikazano avtorizacijsko kodo - MojTelemach pravi "Prišlo je do napake". Ali bi avtorizacija uspela, če bi imel nameščen Android TV OS?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15246814 (1011) i8t76
»

Chromecast 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
31557104 (6796) predi
»

Nov tv v povezavi z T2 in Eon

Oddelek: Zvok in slika
162392 (2093) Daniel
»

Gledanje Eon tv na televizorju Philips 46PFL5507K/12

Oddelek: Zvok in slika
215876 (5479) buick

Več podobnih tem