» »

Smart TV in aplikacija EON

Smart TV in aplikacija EON

Daniel ::

Načeloma ne, ker bojo imeli težave, saj v splošnih pogojih piše, da se mora aplikacija vsaj 50% časa nahajati v Telemachovem omrežju.

ziggy89 ::

Daniel je izjavil:

Načeloma ne, ker bojo imeli težave, saj v splošnih pogojih piše, da se mora aplikacija vsaj 50% časa nahajati v Telemachovem omrežju.


Po mojih izkušnjah tega ne preverjajo - je pa res da sem v tujini tako, da ni nekega upsidea za njih, ker preprosto ne ponujajo neke storitve s katero bi potem jaz lahko pri njih zadevo kupil, za razliko od tega, če si v drugem SLO omrežju.

Je pa res, da se lahko moja zabava konča, je pa za enkrat po enem letu vse ok.

matej58 ::

Pozdravljeni. Imam tezavo. Pred 14 dnevi so nam priklopili eon lihgt paket trojček, optika. Prvi teden smo imeli priklopljen en tv preko eon boxa. Po enem tednu pa sem kupil se en smart tv in nanj namestil aplikacijo eon. Od takrat naprej se nam ob delovanju obeh tv-jev hkrati pojavlja tezava. Pojavi se črna slika za sekundo ali napiše, da ni signala. Mogoče ze kdo imel podoben primer??

mat xxl ::

Premajhna pasovna širina internet omrežja. Naj pridejo in odpravijo težave. Na Optiki ne bi smelo biti problema, morda je pipica preveč zaprta....

matej58 ::

Kaksna pa naj bi bila hitrost? Ko preverim v aplikaciji hitrost mi napiše 78914.1 kbit/s. Na boxu pa se manj. Okoli 70000 kbit/s. Lahko kdo pogleda na svojem sprejemniku. Hvala.

Dekinio ::

Dekinio je izjavil:

Na Samsung Smart TV 55Mu6402 mi mi na EON aplikacija javi napako. Mogoče kdo ve kaj storiti? Je možno prijavit na Tv od družine ki je na Telmachu...jaz sem na Telekomu...?
Hvala


Pa ve mogoče kdo kaj bi lahko bilo da javi napako? Aplikacijo sem zbrisal in ponovno namestil in še vedno isto...

2004 ::

Pozdravljeni

Kupil sem Mi Tv Stick v upanju da bom na starejšem samsung tv-ju gledal eon tv...pa sem ugotovil da ne gre...Na Telemachu rekli da bi moral imet tv kateri podpira EON tv imajo seznam podprtoh naprav...Mi lahko kdo odgovori kaj je res?

hvala

LP
potrebujem pomoc

Luk as ::

Seveda gre. Podaj malo več podatkov. Si naročnik fiksnih storitev? Predvidevam, da si, če si kontaktiral telemach? Če si, imaš možnost namestitve EON aolikacije za na en Android TV. Če nisi to ni mogoče. Oziroma je toda moraš "nekje" dobit kodo.
Lahko pa namestiš mobilno aplikacijo seveda, če si naročnik mobilnih storitev...
riba smrdi pri glavi

2004 ::

sem naročnik telemacha...ampak imam samsung star tv 10let...drugače pa imam total trio premium...in pa mobilni paket več...na telefonu prenosniku...lahko brez težav spremljam eon do 5 naprav hkrati...Zdaj pa pri TV sticku..pa pridem do tam kjer pravi naj vpišem aktivacijsko kodo(6-mestna številka)...ki pa jo v aplikaciji moj telemach ne morem vpisat...in tud dodat nove naprave...Operater pravi da edino če grem na eon box...oz imam tv iz njihovega seznama kateri podpirajo aplikacijo eon...Tako da mi ni jasno zakj se prodajajo androi box-i...če potem cela znanost da ti morda uspe inštalirat..

LP
potrebujem pomoc

Luk as ::

Ne poznam ravno teh paketov. Toda predvidevam, da v tem paketu nimaš možnosti namestitve android tv aplikacije, temveč samo mobilne. Če ti zahteva kodo potem je za to potreben paket, ki to omogoča. Sedaj ali boš zamenjal paket ali dodatno plačal za to aplikacijo, ne vem, nisem preverjal, če se to sploh da, ti bi kdo drug kaj več povedal. Ali pač zamenjal box z takim, ki omogoča namestitev mobilne aplikacije.
Namreč ta mi tv stick podpira android tv aplikacije.
riba smrdi pri glavi

XS!D3 ::

2004 je izjavil:

sem naročnik telemacha...ampak imam samsung star tv 10let...drugače pa imam total trio premium...in pa mobilni paket več...na telefonu prenosniku...lahko brez težav spremljam eon do 5 naprav hkrati...Zdaj pa pri TV sticku..pa pridem do tam kjer pravi naj vpišem aktivacijsko kodo(6-mestna številka)...ki pa jo v aplikaciji moj telemach ne morem vpisat...in tud dodat nove naprave...Operater pravi da edino če grem na eon box...oz imam tv iz njihovega seznama kateri podpirajo aplikacijo eon...Tako da mi ni jasno zakj se prodajajo androi box-i...če potem cela znanost da ti morda uspe inštalirat..

LP

Nobena znanost ni inštalirat (to ti je menda tudi uspelo), ampak če prav razumem imaš Total TV (satelitsko), kjer sploh ni opcije Smart TV appa ali EON boxa. Dobiš edino možnost uporabe mobilne EON aplikacije.

Načeloma se da sicer sideloadat mobilno verzijo EON aplikacije za Android tudi na Android TV, ampak je app seveda prilagojen mobilnim napravam (torej zaslonu na dotik ne dalincu) tako da ni to to, množno pa da sploh ne bo deloval.

Ales ::

@2004, kakor so ti že drugi govorili, obstajata dve vrsti EON aplikacij in dve vrsti Android boxov ali stickov.

1) EON aplikacija za navaden "Android"

to uporabljaš na tvojem telefonu

2) EON aplikacija za operacijski sistem "Android TV"

to uporabljaš na tvojem Mi TV stick.


Telemachovi paketi omogočajo uporabo ali samo 1) ali pa oboje, 1) in 2).

Zgleda, da je težava v tem, da konkretno tvoj paket omogoča le uporabo 1). Če nam zaupaš točno kateri paket imaš, lahko to nekdo potrdi.

Opcije:

- zamenjaš paket za takega, ki omogoča uporabo 2)

- na tvoj Mi TV stick lahko poskusiš namestiti EON za navaden Android, torej 1), vendar je vprašanje, ali bo delal. Poleg tega boš za uporabo potreboval ali klasično miško ali pa Air Mouse, preko priloženega daljinca ne boš mogel dostopati do vseh funkcij v EON za 1).

XS!D3 ::

Sej je napisal, da ima Total Trio Premium, ampak če se ne motim itak noben Total TV paket ne omogča EON SmartTVja ali boxa, saj gre televizija preko satelita. Tako da če nima možnosti fiksnega telemach priklijučka (coax, fiber ali preko Telekomove/OŠO optike) bo težka. Lahko bi sicer posebaj dobil EON ali uporabil mobilni app (če drugega ne lahko casta iz tablice/telefona), ampak bo za en HD stream porabil skoraj celo pasovno širino, ki jo ima na voljo za internet (10Mb/s ali koliko preko DSLja?).

bumbaar ::

Živjo,

zanima me, kakšne imate kaj izkušnje z uporabo EON appa na webOS (LG C9) v primerjavi z EON box-om? Opažate kakšne probleme ali vse deluje normalno? Ideja o samem TV app-u se mi zdi super, kako se pa stvar obnese v realnem svetu mi je pa totalna neznanka.

Lp

Rok1215 ::

Živjo,
Nikejer ne najdem točen info, če EON Smart Box podpira WiFi povezavo ali mora nujno biti LAN povezava?
Sem našel temo iz pred parih let nazaj in nevem če so v tem času ta box "posodobili" ali kaj podobnega.

Apple ::

bumbaar je izjavil:

Živjo,

zanima me, kakšne imate kaj izkušnje z uporabo EON appa na webOS (LG C9) v primerjavi z EON box-om? Opažate kakšne probleme ali vse deluje normalno? Ideja o samem TV app-u se mi zdi super, kako se pa stvar obnese v realnem svetu mi je pa totalna neznanka.

Lp


Jst sm full happy user in LG TVja in WebOSa in EONa,

LG sm kuou zarad tega, ker ima full hiter GUI. TVji z Androidom niso bili tako odzivni, Tizen mi je sel na K, ker so mi iz Samsunga izbrisali Youtube, in je ratal TV na pol uporaben.
LP, Apple

Daniel ::

So pa očitno kar dodelali potem tale WebOS, ker na dveh televizijah, ki jih imamo se zadeva vleče kot polž. Si moraš kar vzeti čas, da sploh kam prideš po meniju.

Apple ::

V BBju in Harveyu sem stestiral Samsung, Sony, Philips in LG. WebOS je bil takrat dalec najbolj odziven (2 leti nazaj). Kako je danes, ne vem. Samsunga ne povoham vec...
LP, Apple

Egii ::

Jaz bi prosil če mi lahko kateri pomaga, rad bi kupil čim cenejši tv tega
https://www.enaa.com/televizorji/led-tv... pa me zanima če slučajno gre gor EON SmartTV, oz keri tv mi priporočate cenovno ugodno.
Hvala

bedarija ::

https://telemach.si/priporocene-naprave/

tu kaže da je ta televizor med podprtimi napravami, tako da naj bi namestitev bila možna

Egii ::

Hvala za odgovor, bom jo naročil pa da vidim če bo delalo.

miko22 ::

Apple je izjavil:

bumbaar je izjavil:

Živjo,

zanima me, kakšne imate kaj izkušnje z uporabo EON appa na webOS (LG C9) v primerjavi z EON box-om? Opažate kakšne probleme ali vse deluje normalno? Ideja o samem TV app-u se mi zdi super, kako se pa stvar obnese v realnem svetu mi je pa totalna neznanka.

Lp


Jst sm full happy user in LG TVja in WebOSa in EONa,

LG sm kuou zarad tega, ker ima full hiter GUI. TVji z Androidom niso bili tako odzivni, Tizen mi je sel na K, ker so mi iz Samsunga izbrisali Youtube, in je ratal TV na pol uporaben.


se podpišem pod tole. Tudi jaz sem zamenjal tv samo zaradi androida, ki je štekal nonstop.
Sedaj imam LG z webOS in sem srečen :)

bedarija ::

sam sem na androidu, TV se mi je v enem letu sesul enkrat, niti ene težave z njem, youtube, netflix, voyo, eon, puffin laufajo brez problema. ko fantje o odzivnosti govorijo se gre za 0,2 sekunde. če je to komu pomembno naj izbere webOS če ne je izbira enakovredna.

miko22 ::

kakor kdo hoče, jaz na tv več nikoli nočem androida.

radmannsdorf ::

Kdor noče počasne app, naj izbere T-2 TV app. Imam možnost uporabe obeh in EON je nekaj za kar nebi nikol plačal. Da jih ni sram, ob tolk naročnikih imeti tako ekstra počasno aplikacijo...

XS!D3 ::

Na mojem LGju B7 sta EON TV in T-2 TV app vmesnika tam ram po hitrosti (imam trenutno oba gor), je pa preklapljanje kanalov na EONu hitrejše. Na slabšem hw zna bit večja razlika.

Bolt ::

Tudi na mojem LG C9 je EON hitrejši, hitrejše preklaplanje med programi in samimi aplikacijami. Uporabljam cca en mesec oba. T-2 testiram, ker sem hotel preklopit, res pa, da je njihova shema preglednejša.

Apple ::

A za gledat TV prek T2 app je nujno biti na T2?
LP, Apple

radmannsdorf ::

Pozabil omenit da uporabljam na Android TV (Mi box S).
Apple, misliš kot omrežje? Ne, sedaj ponujajo ogled T-2 TV app kjerkoli v EU, ampak rabiš pogodbo. Imajo pa 30 dni brezplačno na voljo, je za sprobat.
Ne pa menjat tv2go app, ki je narejena za Android za telefone, ki dela kjerkoli, T-2 TV app je pa namenjena Android TV sistemom in se jo uporavlja z daljincem.

Bolt ::

radmannsdorf je izjavil:

Pozabil omenit da uporabljam na Android TV (Mi box S).
Apple, misliš kot omrežje? Ne, sedaj ponujajo ogled T-2 TV app kjerkoli v EU, ampak rabiš pogodbo. Imajo pa 30 dni brezplačno na voljo, je za sprobat.
Ne pa menjat tv2go app, ki je narejena za Android za telefone, ki dela kjerkoli, T-2 TV app je pa namenjena Android TV sistemom in se jo uporavlja z daljincem.

Na Mi boxu ne moreš kaj več pričakovat. Samo ne zaradi tega pljuvat čez EON, ker ti ni kriv EON ampak box.

Invictus ::

Apple je izjavil:

A za gledat TV prek T2 app je nujno biti na T2?

Ne, ni, samo account rabiš.

In to dela po celi Evropi. Vsaj 1x je EU direktiva koristna :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Apple ::

radmannsdorf je izjavil:

Pozabil omenit da uporabljam na Android TV (Mi box S).
Apple, misliš kot omrežje? Ne, sedaj ponujajo ogled T-2 TV app kjerkoli v EU, ampak rabiš pogodbo. Imajo pa 30 dni brezplačno na voljo, je za sprobat.
Ne pa menjat tv2go app, ki je narejena za Android za telefone, ki dela kjerkoli, T-2 TV app je pa namenjena Android TV sistemom in se jo uporavlja z daljincem.


Pogodbo mam z njimi na drugi lokaciji, na tej pa nimam, ker je na voljo samo dostop do neta prek LTE-ja. Tukaj sta v igri in Telekom in A1.
LP, Apple

Daniel ::

radmannsdorf je izjavil:

Pozabil omenit da uporabljam na Android TV (Mi box S).
Apple, misliš kot omrežje? Ne, sedaj ponujajo ogled T-2 TV app kjerkoli v EU, ampak rabiš pogodbo. Imajo pa 30 dni brezplačno na voljo, je za sprobat.
Ne pa menjat tv2go app, ki je narejena za Android za telefone, ki dela kjerkoli, T-2 TV app je pa namenjena Android TV sistemom in se jo uporavlja z daljincem.


Pa tudi dosti manj programov je.

TV2Go (telefoni, tablice) dela povsod, ni vseh programov

T2 TV za smart TV, če si naročnik televizije na bakru ali optiki ima praktično vse programe a dela samo v T2 omrežju

T2TV za smart TV za nenaročnike je pa kar precej oskubljena verzija a dela povsod.

Apple ::

Tnx za info, zato men ni delal... na tem naslovu nimam t2...
LP, Apple

Daniel ::

Uredi si VPN domov. Reši večino problemov.

Apple ::

Urejam... pa bi Ubiquiti najraje poslal v PM.
LP, Apple

Daniel ::

Kje je problem?

Apple ::

Na eni strani UDM Pro, na drugi samo USG. Na eni strani double NAT, na drugi ne.

Pisalo je, da lahko uporabim en kontroler za obe lokaciji... seveda to ne velja za UDM Pro.

Nastavitve za site2site bi delovale, ce ne bi imel double NATa na eni lokaciji.

Grem probat z OpenVPN... USG ga nima... UDM Pro ga ima...

Sm mislu, da bo slo zlahka.... :)
LP, Apple

Daniel ::

Tale dvojni NAT je res ena problematična zadeva. L2TP ne dela?

missondomen ::

Pozdravljeni! Imam pametni TV Tesla, na katerem so že aplikacije Youtube, Netflix. Rad bi dodal aplikacijo za EON TV, ampak mi nikakor ne uspe. Aplikacijo sem poiskal na google play, ko pritisnem na Namesti, se pa nič ne zgodi. Kakšen predlog?

Apple ::

Daniel. Po nadgradnji USGja mi je uspel povezat obe lokaciji prek OVPNja. Samo zdej se sele zacne igranje, ker moram zrihtat, da mi gre TV cez GW na drugi lokaciji. In to je mozno narest bojda samo prek config.json fajla...
LP, Apple

Daniel ::

Žal ti tukaj težko kakorkoli pomagam, ker s to opremo nimam izkušenj. Na Mikrotiku je to skorajda že mala malica, ko se enkrat poglobiš. Zakaj pa enostavno ne pošlješ vsega prometa čez VPN?

Apple ::

Ne znam še... za enkrat :)

Jaz sem šel dol z Mikrotika probat še Ubiquiti opremo... sicer je fancy, samo rabim kilometrino... :) .
LP, Apple

Daniel ::

No potem pa kar poskušaj urediti, saj najbrž bo. Meni je nekako enostavneje na Mikrotiku sedaj, ko sem se navadil, ker res lahko nastaviš ogromno stvari.

Romancek1 ::

A mogoče kdo ve, će Samsung UE50TU7022kxxh podpira EON aplikacijo?

bedarija ::

Wega2 ::

Rok1215 je izjavil:

Živjo,
Nikejer ne najdem točen info, če EON Smart Box podpira WiFi povezavo ali mora nujno biti LAN povezava?
Sem našel temo iz pred parih let nazaj in nevem če so v tem času ta box "posodobili" ali kaj podobnega.

Ne vem ali je že kdo odgovoril jaz imam EON app na chromecatu, ki dela na WIFi.

MrX_3 ::

Pozdravljeni.

Prosil bi za vašo pomoč. Imam kar velike težave s Mi box s-om, saj mi konstantno zmrzuje ob gledanju EON aplikacije. V spalnici pa uporabljam Mi tv 4s in deluje v 99% brez problema. Skoraj zagotovo lahko trdim, da so se težave začele z update-om na box-u. Ali ima kdo kakšno rešitev, ali nažalost Mi-jev box ni "več" primeren za vsakodnevno predvajanje TV programov preko EON aplikacije. Internet povezavo nekako ne morem kriviti saj npr. preko računalnika lahko brez problema gledam EON dlje časa. V kolikor ima kdo kakšno rešitev, bi bil zelo vesel, saj ne manjka dosti da box ne leti v smeti ??.

Hvala ?

mat xxl ::

Nabavi Beelink GT KIng , meni zakocka ali se zaplete morda 1 x na pol leta .......

G_mAn ::

Pozdrav,

se da na Sony xh92 nastavit, da se ti EON TV App zažene ob prižigu Tvja? Ne bi želel vedno znova odpirati aplikacije.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15246810 (1007) i8t76
»

Chromecast 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
31557100 (6792) predi
»

Nov tv v povezavi z T2 in Eon

Oddelek: Zvok in slika
162392 (2093) Daniel
»

Gledanje Eon tv na televizorju Philips 46PFL5507K/12

Oddelek: Zvok in slika
215875 (5478) buick

Več podobnih tem