» »

Telemach

Telemach

««
6 / 6
»
»»

bernikm ::

V info v kolikor še kdo razmišlja da bi prešel k Telemachu.
Sem jim potrdil da mi pošljejo pogodbo, dobim potem na mejl pogodbo v pregled in napisanoda bo poštar prinesel pogodbo v podpis in potem ta velja. Pa še to napisano v neki na pol 'slovenščini.
Berem pogodbo, kjer notri piše

Oglaševana hitrost dostopa do interneta: do 600/40 Mbps (do uporabnika/od uporabnika)
Maksimalna hitrost dostopa do interneta: 600/40 Mbps (do uporabnika/od uporabnika) Običajna razpoložljiva hitrost dostopa do interneta: 80 % maksimalne hitrosti
Minimalna hitrost dostopa do interneta: 50 % maksimalne hitrosti

V ponudbi je bilo 1000/100, prav tako mi je bilo rečeno da na moji lokaciji (Telekom optika) bi moral imeti vsaj 900Mbps.
Kličem na TM podporo, kjer mi tip zagotavlja da ima on doma TK optiko in da mu ne pade pod 600/80. Sem rekel če lahko dobim to kaj pisno in je začel mutiti da je to v pogodbi. Rečem tam piše 600/40 pa min 50% kapacitete. Se pravi če mam smolo mam lahko max 20Mbps uploada ???
Pošljem v petek mail nazaj predstavnici TM ki mi je poslala pogodbo da prosim za obrazložitev. Do danes nobenega odgovora :-)
Mislim da sem z njimi zaključil že v štartu. Si ne predstavljam kaj bi bilo ko bil enkrat podpisal za 2 leti in imel probleme, to bi bile žogice gor in dol ....

Prestavljam vse skupaj sedaj na A1, niso ravno Telekom so pa še vedno ugodnejši in z njimi že iz zgodovine nimam slabih izkušenj. Pa tudi lepo je napisano v pogodbi
MAKSIMALNA HITROST: 500 / 100 MBPS; OBIČAJNO RAZPOLOŽLJIVA HITROST: 400 / 80 MBPS; MINIMALNA HITROST: 250 / 50 MBPS.

fitipaldi ::

Telemach na telekom optiki je 600/40

Han ::

Zanimivo, osnovni A1 NET paket na TELEkom optiki je 500/100 Mbps.

zennfra ::

Po zakonodaji bi morala biti "Običajna razpoložljiva hitrost dostopa do interneta: 80 % maksimalne hitrosti". Tako da tole so čisto po reglcih.

Tole za 50% je sumljivo in a je res sploh dovoljeno z zakonodajo. Da ne boš pri vseh naletel na isto. Preveri pri https://www.akos-rs.si/

T-2 tudi prodaja paket Oranžni optimum do 500/100 Mbit/s, pol dobiš pa manj, ker "Telekom ne da več". Ne samo 80% . Lalala. Pa se lahko na trepalnice vržeš za zmanjšanje naročnine, ker so prodajali več, kot dajo.

Han ::

Ja, dejansko imaš ca. 400/90 Mbps, odvisno od lokacije. :|

zennfra ::

nop.
Tole je odgovor T-2:
Na mediju na katerega ste priklopljeni je v sklopu Oranžnega Optimuma na
voljo hitrost do 350/100Mbit/s.

Izmerjena hitrost je do cca 330 /..
Podpisana pa pogodba za oranžni optimum do 500/100 Mbit/s.

BofL ::

Jaz s Telemachom nimam slabih izkušenj. Iz koaksialca sem presedlal na optiko(Rune). Oglaševana hitrost 500/200, dejanska (za enkrat) 510/199. Da le tako ostane :)

zennfra ::

Mogoče edino to lahko povem v zagovor T-2. Da drugih problemov, razen neskladja v hitrosti, nimamo. Zato smo ostali na T-2.

Lightning5 ::

bernikm je izjavil:

V info v kolikor še kdo razmišlja da bi prešel k Telemachu.
Sem jim potrdil da mi pošljejo pogodbo, dobim potem na mejl pogodbo v pregled in napisanoda bo poštar prinesel pogodbo v podpis in potem ta velja. Pa še to napisano v neki na pol 'slovenščini.
Berem pogodbo, kjer notri piše

Oglaševana hitrost dostopa do interneta: do 600/40 Mbps (do uporabnika/od uporabnika)
Maksimalna hitrost dostopa do interneta: 600/40 Mbps (do uporabnika/od uporabnika) Običajna razpoložljiva hitrost dostopa do interneta: 80 % maksimalne hitrosti
Minimalna hitrost dostopa do interneta: 50 % maksimalne hitrosti

V ponudbi je bilo 1000/100, prav tako mi je bilo rečeno da na moji lokaciji (Telekom optika) bi moral imeti vsaj 900Mbps.
Kličem na TM podporo, kjer mi tip zagotavlja da ima on doma TK optiko in da mu ne pade pod 600/80. Sem rekel če lahko dobim to kaj pisno in je začel mutiti da je to v pogodbi. Rečem tam piše 600/40 pa min 50% kapacitete. Se pravi če mam smolo mam lahko max 20Mbps uploada ???
Pošljem v petek mail nazaj predstavnici TM ki mi je poslala pogodbo da prosim za obrazložitev. Do danes nobenega odgovora :-)
Mislim da sem z njimi zaključil že v štartu. Si ne predstavljam kaj bi bilo ko bil enkrat podpisal za 2 leti in imel probleme, to bi bile žogice gor in dol ....

Prestavljam vse skupaj sedaj na A1, niso ravno Telekom so pa še vedno ugodnejši in z njimi že iz zgodovine nimam slabih izkušenj. Pa tudi lepo je napisano v pogodbi
MAKSIMALNA HITROST: 500 / 100 MBPS; OBIČAJNO RAZPOLOŽLJIVA HITROST: 400 / 80 MBPS; MINIMALNA HITROST: 250 / 50 MBPS.



Meni se je zgodilo podobno. Sem jim rekel, da je v personalizirani ponudbi na emailu pisalo 1000/100 in da zahtevam, da mi omogočijo hitrost v ponudbi ali zmanjšajo ceno.

Na koncu sem dobil sem brezplačno nadgradnjo iz EON FULL v EON PREMIUM.

Predlagam, da jim zatežiš po telefonu.

mat_ko ::

Kaj lahko naredim, če mi pri telemachu že več kot dva meseca obljubljajo, da mi bodo zamenjali d3go za eon box?
Paket sem zamenjal dva meseca nazaj, box bi naj prišli menjat v 3-5 dneh. Vsake toliko pokličem in odgovor je, da bodo prišli v 3-5 dneh.. :/ Na maile pa sploh ne odgovarjajo več ...

Han ::

Greš na spodnjo stran in pošlješ AI Telemate v tri krasne... Ko se bo na drugi strani pojavil človek, se z njim dogovoriš za urgentno menjavo, ker je d3go neuporaben.

https://telemach.si/account/signin

Runner71 ::

zennfra je izjavil:

Mogoče edino to lahko povem v zagovor T-2. Da drugih problemov, razen neskladja v hitrosti, nimamo. Zato smo ostali na T-2.


Verjetno si slabo prebral pogodbo..verjetno piše 500/100 na lastni optiki T2, preko TS optike pa manj...

Sam imam oranžni diamant, kjer je na t2 1000/200, ampak ker sem na ts optiki, imam 600/40....pika...in to vse lepo piše v pogodbi..

Twixz ::

mat_ko je izjavil:

Kaj lahko naredim, če mi pri telemachu že več kot dva meseca obljubljajo, da mi bodo zamenjali d3go za eon box?
Paket sem zamenjal dva meseca nazaj, box bi naj prišli menjat v 3-5 dneh. Vsake toliko pokličem in odgovor je, da bodo prišli v 3-5 dneh.. :/ Na maile pa sploh ne odgovarjajo več ...


Mene tedensko kličejo že 6 mesecev da bi šel na višji paket (sem na EON Light).
Ko so me prvič klicali da mi pripada eon box sem rekel dobro, naj bo. Še isti dan me je tehnik klical, da pride menjat, pa me vpraša "veste, da mate zdaj dražji paket?" sem rekel naj ne hodi. Toliko o tem.

mat_ko ::

Twixz je izjavil:


Mene tedensko kličejo že 6 mesecev da bi šel na višji paket (sem na EON Light).
Ko so me prvič klicali da mi pripada eon box sem rekel dobro, naj bo. Še isti dan me je tehnik klical, da pride menjat, pa me vpraša "veste, da mate zdaj dražji paket?" sem rekel naj ne hodi. Toliko o tem.


Sem jim v petek omenil AKOS, danes so takoj zjutraj prišli zamenjat box. :) Prej pa 2 meseca nategovanja ..
««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

KKS > Triera > UPC > Telemach (strani: 1 2 3 4358 359 360 361 )

Oddelek: Omrežja in internet
180202636500 (8818) delavec44
»

AIR bo le zaživel (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Omrežja in internet
1086191189 (14370) markasaso12
»

Telekom proti Telemach (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11946860 (17100) solatko
»

Telekom začenja z FTTH (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Omrežja in internet
52962412 (9796) morosito

Več podobnih tem