» »

Telemach

Telemach

1 2 3
4
5

yogy ::

bigbada je izjavil:

Pozdravljeni,

Mene zanima, če pokličeš na telemach da ti na dom pridejo naredijo in pripravijo kable? Delajo to? Namreč kupili bomo novi TV in še v zgornjem nadstropju enega... Torej da kable spravijo do TVja...
Naredijo to kot se spodobi v kanalih itd? Koliko je približno cena? So komu delali?

Hvala za odgovor


Kakor je meni znano pripeljejo kabel do modema (optični ali koaksialc v plastičnem kanalu, kar pomeni tudi vrtanje skozi steno, če je potrebno), namestijo in skonfigurirajo modem, preverijo če dela TV in internet, ostalo je pa tvoje. To pomeni, če imaš modem v dnevni sobi v spodnjem nadstropju in drugi TV v višjem nadstropju moraš za razvod kablov poskrbeti sam. Isto velja za razvod UTP kablov po hiši, torej sam.

bigbada ::

V spodnjem nadstropju je stari TV, v katerega je direktno priklopljen kabel oz. v tisto škatlico zraven (ker še je stari tv),
Potem kabel pa gre od spodaj direkto navzgor še en(ker je soba direktno zgoraj), predvidevam da optika.. in potem zgoraj noter v taki beli modem...
Potem če bom zgoraj imel novi TV, ali bo lahko šel kabel direktno iz tega modema zgoraj v TV, ali bodo morali še enega od spodaj potegniti?

Ker spodaj gre kabel direktno iz stene ven v škatlico pri TVju..
En kabel dodatni pa gre tudi zraven direktno iz stene ampak v kotu navzgor skozi luknjo v zgornjo nadstropje, kjer je ta beli modem in potem router....

Tako izgleda to:
 slika

slika


rdeči kabel gre direktno iz stene v TV škatlico
zeleni kabel pa gre potem tudi tam iz stene, ampak navzgor skozi strop (luknjica) v zgornje nadstropje (direktno nad) do belega modema...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bigbada ()

bigbada ::

Ali potem če bomo zgoraj imeli dodatni TV, gre potem kabel direktno iz modema zgoraj dalje do TV2 ali mora priti še en kabel od spodaj?

Spodaj pa je sedaj TV1 (stari tv s škatlico), potem ko bo novi TV ali ostane isti kabel?

Sem bol laik v tem, zato prosim za pomoč, da bom približno razumel :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bigbada ()

LuJoo ::

Če naročiš dodaten box ti potegnemo utp in coax do Eona. Material in delo plača telemach.

Pri modemu se coax razdeli lahko na 2 dela in nerabiš vlečt iz kleti

Če pa želiš dodatne utpje za računalnik itd.moraš pa sam poskrbet

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuJoo ()

link_up ::

ti si postavi svoj tv in spodaj pusti, kot je.
In and Out

MadMen ::

bigbada je izjavil:

Pozdravljeni,

Mene zanima, če pokličeš na telemach da ti na dom pridejo naredijo in pripravijo kable? Delajo to? Namreč kupili bomo novi TV in še v zgornjem nadstropju enega... Torej da kable spravijo do TVja...
Naredijo to kot se spodobi v kanalih itd? Koliko je približno cena? So komu delali?

Hvala za odgovor

Načeloma ja, praktično bolj ne. Urejeanje same inštalacije znotraj delajo podizvajalci... preskoči posrednika in pokliči električarja.

Twixz ::

A mogoče kdo ve zakaj bi Telemach računal polno cena paketa Največ če ima človek v svojem gospodinjstvu fiksne storitve od Telemacha (pa še reklamirajo, da maš 2€ cenej paket za mobitel)?

delavec44 ::

Ker moraš uveljavljati in se vezati za 2 leti. Ni avtomatsko.

Qorius ::

Trenutno imam optiko preko T-2, pred tem sem imel optiko preko A1. Sedaj bi imel optiko preko Telemach, ampak očitno imajo oni svoja pravila, saj sem kot odgovor na povpraševanje prejel tole sporočilo:

"Ker boste imeli naše storitve preko Tujega omrežja (OŠO), vam zaradi gostovanja preko tujega omrežja, ne moremo zagotoviti ugodnosti v višini 12 mesecev 19,90 EUR. Ponudimo vam lahko samo 3 mesece 29,90 EUR."

Je to sploh možno da je res? OŠO optika je javna optika in lahko izbiraš kateregakoli ponudnika. Zakaj v tem primeru veljajo neka posebna pravila in to samo pri Telemachu?

starfotr ::

Pogoji so taki, kakršni so.

Vzemi ali pusti.

link_up ::

Qorius je izjavil:

Trenutno imam optiko preko T-2, pred tem sem imel optiko preko A1. Sedaj bi imel optiko preko Telemach, ampak očitno imajo oni svoja pravila, saj sem kot odgovor na povpraševanje prejel tole sporočilo:

"Ker boste imeli naše storitve preko Tujega omrežja (OŠO), vam zaradi gostovanja preko tujega omrežja, ne moremo zagotoviti ugodnosti v višini 12 mesecev 19,90 EUR. Ponudimo vam lahko samo 3 mesece 29,90 EUR."

Je to sploh možno da je res? OŠO optika je javna optika in lahko izbiraš kateregakoli ponudnika. Zakaj v tem primeru veljajo neka posebna pravila in to samo pri Telemachu?



Predvidevam, da spreaujes retoricno. Sicer pa so ti napisali, da sklepas pogodbo preko tujega omrezja.
In and Out

sirotka ::

Meni so na telekom optiki ponudili sicer enako ugodnost - 19.90 za leto dni na eon premium, ne dobim pa tistega "darila". Če vzamem darilo, ni ugodnosti. Hitrost pa namesto 1000/100 le 600/40.

starfotr ::

Jp, plačilo telemacha telekomu je 18-19 eur vs. 21-22 eur. Nekje 3-4 eur brez DDV so prihranili na mesec.

Jure27 ::

jaz sem prejšnji teden dobil -50% za celi dve leti vezave plus razširjeno shemo na TV, brez da bi kaj rekel in to katerekoli eon paket...tako da še imajo rezerve pomoje

sirotka ::

Kaj je sploh razširjena shema pri eon premium?
Bom probal še malo pojamrat, za skiro pa dvomim, da se bom zmenil :D -50% si dobil kot nov naročnik ali stari? Tale je kar dobra...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

Jure27 ::

eon light, nov naročnik

Daniel ::

Kot nov ja, kot obstoječ pa največ -25% za 6 mesecev ali pa ti ponudijo Balkan paket, ki ga marsikdo ne gleda.

sirotka ::

Sem poslal, bomo videli kak bo odgovor. Je pa res, da me zna tepst to, da sem na telekom optiki.

sirotka ::

Meni pa ne odgovorijo na vprašanje glede dodatnega popusta, bo treba v center it vprašat :D Slab začetek tole iz njihove strani.

krepki ::

A ti si dejansko dobil na Telekom optiki paket Eon premium eno leto po 19,90 ali si le dobil odgovor,da je to možno,ker jaz sem že bil v poslovalnici,kjer smo začeli že pisat pogodbo in ugotovili,da je popust možen dejanslo le 3 mesece,če se pa odloćim da tv vzamem prek koaksialca pa lahko dobim dve leti 50% popusta.
Tako,da v mojem primeru to ni bilo možno,tako da so mogoče pri tebi naredilo napako.

Lonsarg ::

Ta dve leti -50% sem dobil jaz, na optiko, ampak preko posebnega agenta ki okoli hodi po določenih blokih, ampak mi je blo rečeno da to je targeted ponudba, ne za vse.

Ampak kaj ko imajo redne cene tako drage da grem po dveh letih spet drugam, sam dodatne stroške/delo si delajo, so res smešni :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

xseki ::

Takšne ponudbe so ponujali tudi pri nas. Gradi se Rune optika in želijo privabiti čim več ljudi. Poznam nekaj ljudi, ki so prešli na Telekom in Telemach. Agenti pa so hodili od hiše do hiše.

Twixz ::

Daniel je izjavil:

Kot nov ja, kot obstoječ pa največ -25% za 6 mesecev ali pa ti ponudijo Balkan paket, ki ga marsikdo ne gleda.


Ni nujno.
Jst sem zvedel od zaposlenega na Telemachu da če dam po pretečeni vezavi na svojo punco (prijavljena na istem naslovu), dobi ugodnosti kot nov naročnik. In čez dve leti dam nazaj na sebe, iste ugodnosti kot nov naročnik.
Samo narod tega najbrž ne ve, še men je blo smešno, ampak je res.

vimos ::

Res je, sem delal pred leti na telemachu. Vendar pa to drži samo na coaxu, na optiki ne gre.

Najbolše je da greš do pooblaščenca (uradni prodajalci tega "nesmejo") nič negovoriš da źe imaš paket, samo skleneš ga, predn pride tehnik za priklop, lepo pospraviš staro opremo in to je to.. potem greš z staro opremo na telemach in prekineš star paket :)

Patrik0 ::

Zdravo mene zanima ce bi mi eon box delal tudi preko powerline adapterja ali bi bile tezave?

yogy ::

Priklopi kakšen računalnik najprej gor da vidiš če gre lepo internet preko elektrike. Če spusti vsaj 10Mbps potem bo delalo brez težav.

simnov ::

Do zdaj so mi vsi programi delovali preko ethernet kabla iptv zdaj pa kar naenkrat ne več če priklopim pa običajen kabel pa vsi delajo v čem je fora.

Vikking ::

Zanima me če ima mogoče kdo podobno zgodbo glede Telemacha.

Kar naenkrat pride domov paket od Telemacha. Pokličemo Telemach kaj za vraga je to, pravijo da smo sklenali naročniško pogodbo. Povemo da nismo sklepali ničesar. Pravijo da je pogodba sklenjena s prejemom paketa, podpisali poštarju prejem paketa? wtf?

Na paketu pravo ime in priimek, ime ulice pravilno, hišna številka narobe, telefonska številka zadnja številka narobe, emali zadnji del za @ narobe. Kot da se je nekdo prav potrudil da je določene podatke spremenil.

Kličemo na ZPS, pravijo da ni osamljen primer, sum na goljufijo. Priporočajo da kontaktiramo svojega internetnega ponudnika, da ne bi prišlo do kakšne prekinitve pogodbe. Kličemo na inšpektorat, spet rečejo da gre verjetno za sum goljufije, naj se odločimo če bomo podali prijavo.

Neodprt paket odnesem na najbližjo izpostavo, kjer vehamentno trdijo da smo sklenali naročniško pogodbo z njimi in nočejo sprejeti paketa. Vprašamo kje smo sklenali pogodbo ter s katero osebo. Ne podajo odgovora izmikajo se vprašanju.
Sicer nelagodno sprejmejo paket, ter da bodo sploh videli če se lahko razveljavi/stronira naročniška pogodba.

Gre za goljufivi primer zunanjih sodelavcev ki sklepajo naročniška razmerja?

simnov ::

simnov je izjavil:

Do zdaj so mi vsi programi delovali preko ethernet kabla iptv zdaj pa kar naenkrat ne več če priklopim pa običajen kabel pa vsi delajo v čem je fora.


Pač povezano immam ethernet kabel preko powerline adapterja https://www.mimovrste.com/mrezna-oprema... do zdaj so delali vsi programi zdaj pa samo netflix youtube voyo prevrtavanje programov nazaj delujejo tudi nekateri programi glavni slovenski pa ne.

delavec44 ::

Vikking je izjavil:

Zanima me če ima mogoče kdo podobno zgodbo glede Telemacha.

Kar naenkrat pride domov paket od Telemacha. Pokličemo Telemach kaj za vraga je to, pravijo da smo sklenali naročniško pogodbo. Povemo da nismo sklepali ničesar. Pravijo da je pogodba sklenjena s prejemom paketa, podpisali poštarju prejem paketa? wtf?

Na paketu pravo ime in priimek, ime ulice pravilno, hišna številka narobe, telefonska številka zadnja številka narobe, emali zadnji del za @ narobe. Kot da se je nekdo prav potrudil da je določene podatke spremenil.

Kličemo na ZPS, pravijo da ni osamljen primer, sum na goljufijo. Priporočajo da kontaktiramo svojega internetnega ponudnika, da ne bi prišlo do kakšne prekinitve pogodbe. Kličemo na inšpektorat, spet rečejo da gre verjetno za sum goljufije, naj se odločimo če bomo podali prijavo.

Neodprt paket odnesem na najbližjo izpostavo, kjer vehamentno trdijo da smo sklenali naročniško pogodbo z njimi in nočejo sprejeti paketa. Vprašamo kje smo sklenali pogodbo ter s katero osebo. Ne podajo odgovora izmikajo se vprašanju.
Sicer nelagodno sprejmejo paket, ter da bodo sploh videli če se lahko razveljavi/stronira naročniška pogodba.

Gre za goljufivi primer zunanjih sodelavcev ki sklepajo naročniška razmerja?


Sem moral 2x prebrati, da sem razumel, da misliš sklenili.

Ne vidim težav, pogodbo sklenjeno na daljavo lahko prekineš brez stroškov v 14 dnevih. Ne vem kaj ti komplicirajo v poslovalnici.

Se pa strinjam, da gre tu za sum goljufije. Mogoče je celo kakšen tvoj "prijatelj" kaj sklenil v tvojem imenu. Dvomim, da se njihovi partnerji grejo tole, ker vejo da lahko prekineš in nimajo nič od tega.

Zgodovina sprememb…

Vikking ::

Nihče ni klical ali se pogovarjal s telemachom.

Našel isti primer že izpred 4 let. Zgleda so spet začeli. Zanimivo mi je bilo da so na ZPS takoj povedali da ni osamljen primer.

Članek izpred 4 let: https://maribor24.si/slovenija/oskodova...

Twixz ::

delavec44 je izjavil:

Vikking je izjavil:

Zanima me če ima mogoče kdo podobno zgodbo glede Telemacha.

Kar naenkrat pride domov paket od Telemacha. Pokličemo Telemach kaj za vraga je to, pravijo da smo sklenali naročniško pogodbo. Povemo da nismo sklepali ničesar. Pravijo da je pogodba sklenjena s prejemom paketa, podpisali poštarju prejem paketa? wtf?

Na paketu pravo ime in priimek, ime ulice pravilno, hišna številka narobe, telefonska številka zadnja številka narobe, emali zadnji del za @ narobe. Kot da se je nekdo prav potrudil da je določene podatke spremenil.

Kličemo na ZPS, pravijo da ni osamljen primer, sum na goljufijo. Priporočajo da kontaktiramo svojega internetnega ponudnika, da ne bi prišlo do kakšne prekinitve pogodbe. Kličemo na inšpektorat, spet rečejo da gre verjetno za sum goljufije, naj se odločimo če bomo podali prijavo.

Neodprt paket odnesem na najbližjo izpostavo, kjer vehamentno trdijo da smo sklenali naročniško pogodbo z njimi in nočejo sprejeti paketa. Vprašamo kje smo sklenali pogodbo ter s katero osebo. Ne podajo odgovora izmikajo se vprašanju.
Sicer nelagodno sprejmejo paket, ter da bodo sploh videli če se lahko razveljavi/stronira naročniška pogodba.

Gre za goljufivi primer zunanjih sodelavcev ki sklepajo naročniška razmerja?


Sem moral 2x prebrati, da sem razumel, da misliš sklenili.

Ne vidim težav, pogodbo sklenjeno na daljavo lahko prekineš brez stroškov v 14 dnevih. Ne vem kaj ti komplicirajo v poslovalnici.

Se pa strinjam, da gre tu za sum goljufije. Mogoče je celo kakšen tvoj "prijatelj" kaj sklenil v tvojem imenu. Dvomim, da se njihovi partnerji grejo tole, ker vejo da lahko prekineš in nimajo nič od tega.


Mene bolj fascinira dejstvo da ko pokličeš na njihovo centralo dobiš informacijo tipa "lahko pripeljete aparat k nam in ga pošljemo na servis na vaše stroške, v katerikoli poslovalnici" prideš pa v poslovalnico te pa skuštran, blizu 30. let, po domače povedano "bumbar" gleda kot bik v nova vrata ko rečeš da si "prinesel aparat na servis na svoje stroške." po parih sekundah pa celo izusti "ne sprejemamo nezavarovanih aparatov.".
Pa to je samo en izmed mnogih primerov.
Men so na podobni način, sicer prek telefona podturili paket, ceneje in vse. Kliče tehnik "a mate pripravljene TV? UTP povezan?" rečem "ne, zakaj?" se nasmeji v telefon pa reče "a vam tudi niso povedali da ste vzeli dražji paket?" - to se je zgodilo 2 meseca nazaj cca.
ITD.

Probavajo, ker jih ni en orng po prstih udaril.

link_up ::

Telemach je z naskokom nalsjabsi ponudnik mobilnih storitev pri nas. :) Z naskokom! fix je ok.
In and Out

trololololo ::

link_up je izjavil:

Telemach je z naskokom nalsjabsi ponudnik mobilnih storitev pri nas. :) Z naskokom! fix je ok.


ne vem če ni t2 kar huda konkurenca za prestol najslabšega? (mobilna telefonija govorim)

Zgodovina sprememb…

fitipaldi ::

Mene pa zanima, če komu dela eon connect

starfotr ::

Vsi ponudniki z nacionalnim roamingom so zanič.

Telesmeh je pa itak balkanska firma, ki ima sumljive posle in lastnike. Zato se je treba ogibat in ne dajat denarja takim lolekom.

ales74 ::

link_up je izjavil:

Telemach je z naskokom nalsjabsi ponudnik mobilnih storitev pri nas. :) Z naskokom! fix je ok.

razlogi zakaj tako meniš?

starfotr ::

Mislim, da je bilo v enem akosovem poročilu, da imajo največ pritožb čez njih na število uporabnikov.

Torej je uporabniška izkušnja slabša, kot drugod.

j4nm4n ::

Če bi kdo rad preklopil na Telemach, s povabilom lahko dobi 1 leto za 1 eur na mesec ŠE VEČ. Če bi kdo rabil naj mi piše na ZS

Sc0ut ::

Se komu dogaja da zadnje čase Telemah na Telekomovi optiki blazno počasi preklaplja kanale?
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sc0ut ()

Aquinas ::

Ja, že cca 2 meseca. Imam Innbox, nov router/modem od Telemacha. Včasih pomaga če vse skupaj resetiram, včasih ne. Traja celo večnost, da spet vzpostavi povezavo.

Twixz ::

A ma kdo kako informacijo koliko časa čakaš pri Telemachu na tehnično podporo ker mi ta teta na 070700700 ni znala povedat nekih osnovnih stvari...
Kable imam pripravljene na vezavo za mansardo ampak mi je rekla da me pokličejo kako in kaj točno, ker bi rad imel za sebe posebej pakete sklenjene ker v srednjem nadstropju ne rabijo več kot nekega osnovnega paketa programov.

Daniel ::

Torej bi rad samovoljno plačeval 2x naročnino za TV del? Zanimiva odločitev.

Twixz ::

V zadnjih 2 mesecih mi je 3x modem crknil, od tega prvi dan ko je zvezal kable... zgleda da je spet, ker mi wifi dela, internet prek kabla pa ne.
Odzivnost Telemacha na nivoju, čakam jih že 3. dan. Prej so vsaj isti ali naslednji dan prišli.

Mislim, a lahko jaz kot potrošnik zahtevam preklic storitve, glede na to da sem se ravno ob selitvi vezal na nek paket 2 leti ampak mi modemi crkujejo na 14 dni dobesedno.
Pa ko ga zrihtajo mi signal prekinja sliko vsake 15 minut.

Tako sitni s temi ponudbami, pa tako nesposobni hkrati...

Han ::

Model modema? Je z elektriko vse ok? Prekomerno nihanje napetosti in penapetostni sunki lahko hitro onesposobijo napajalnik...

Twixz ::

Han je izjavil:

Model modema? Je z elektriko vse ok? Prekomerno nihanje napetosti in penapetostni sunki lahko hitro onesposobijo napajalnik...


Pravim, mansarda adaptirana oz. na novo grajena letos (oktobra je bila selitev).
Ne verjamem, da bi bilo z elektriko kaj narobe, če vse lučke gorijo, wi fi dela, UTP povezava pa ne dela. Ne dela ogled nazaj.

Daniel ::

Pokvarjen napajalnik ve marsikaj narediti. So jih menjali z vsakim modemom?

Twixz ::

Daniel je izjavil:

Pokvarjen napajalnik ve marsikaj narediti. So jih menjali z vsakim modemom?


Ne verjamem, da je z napajanjem kaj narobe, če wi-fi dela in vse lučke gorijo, kot bi morale.
Nazadnje je bilo pa obratno, wifija ni bilo, kabelska povezava je pa delala. Pa so prišli, zamenjali modem in je delalo naprej normalno :))

Daniel ::

Vseeno nisi odgovoril na vprašanje.

Twixz ::

Daniel je izjavil:

Vseeno nisi odgovoril na vprašanje.


Odgovor na tvoje vprašanje je nevem.
Kaj bi pa po tvoje napajalnik imel veze z modemom, če modem sam po sebi deluje (vsaj po lučkah in wifiju sodeč)?
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

KKS > Triera > UPC > Telemach (strani: 1 2 3 4358 359 360 361 )

Oddelek: Omrežja in internet
180092601207 (1162) yoco
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15448910 (664) Ulixes
»

Telemach EON TV

Oddelek: Omrežja in internet
3311146 (5538) Daniel
»

Telekom proti Telemach (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11946214 (16454) solatko

Več podobnih tem