» »

Telemach

Telemach

«
1
2 3
...
5

Alan Ford ::

Kdaj lahko pričakujemo povišanje hitrosti pri Telemachu , kajti že dlje časa ponujajo hitrosti 512 in 1 Mbit , v redkih primerih pa tudi 2 Mbit.

Soprano ::

Si vprašal na Telemachu?

Dr_M ::

ce bi TM ponudu 2mbit, bi hotu met za to ene 15-20k sit. ne hvala.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

@ljash ::

tudi arnes ne ponuja pri TM več kot 1 Mb/256 - lohk bi blo vsaj 2 MB/512 - ampak TM tega ne dopusti...:(

Jakka ::

Tega še dolgo časa ne boš doživu.

Na infosu sm unga na telemachovem štantu povprašal o povišanju hitrosti in mi je odgovoril v tem smislu, da fizični uporabniki tko al tko ne rabjo več, da bi mel pa strežnik doma pa ni dovoljeno. Torej zakaj bi rabu več kot 1034/256?

Drugače pa meni tale mega paket čist zadostuje, mogoče bi mel samo več uploada, ene 512.

flipflop ::

Zakaj pa ne bi smel imeti strežnika doma postavljenega?

Dr_M ::

streznike majo lahko samo pravne osebe. zato tut vec placujejo.


edit: skopirano iz telemachove strani.

5. Obveznosti naročnika

Naročnik se obvezuje:

>da soglaša, da postavitev strežnikov na lokaciji naročnika ni dovoljena, če ni drugace dogovorjeno z naročniško pogodbo;
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Jakka ::

Jap, preberi pogodbo, ki si jo podpisal ob sklenitvi naročniškega razmerja. ;)

Soprano ::

No, saj če realno razmislimo, za kaj pa sploh rabi danes človek več kot 1 Mbit/s (razen seveda za masovni download *cenzurirano* >:D ) ?

Soprano =)

flipflop ::

Za še hitrejši masovni download *cenzurirano*8-)

krneki ::

Recimo zakaj bi jaz rabil več kot 1Mbps:

Video on demand
Pošiljanje doma narejenih projektov v službo (pridem hitrej v službo kot da se pošlje ena 30MB reč)
Video konferenca (z več osebami, pa ne 320x240 15fps...ampak najmanj 720x576 25fps)
Datoteke postajajo vedno večje nasplošno. (vsak zaresen preizkusni program je že 100MB in več)

Internet pač zvišuje življenski standard. Lahko si brez pa boš vseeno preživel. Ponuja udobnost in kako mi lahko en klepec govori kaj jaz rabim in kaj ne. Podobno je z avtomobili, zakaj bi imel BMW, če se lahko vozim okoli Fiatom... in če pogledam na cesto se očitno ljudje veselo odločajo za BMW.

Jaz sem tudi začel s Telemachom v prejšnjem stoletju ampak takoj, ko je SiOL ponudil boljšo rešitev sem presedlal nanj (mislim, da je to bilo septembra lansko leto).

Gandalfar ::

Datoteke postajajo vedno večje nasplošno. (vsak zaresen preizkusni program je že 100MB in več)


Koliko casa na 1Mbit traja, da preneses 100Mb in 30Mb? :)


Kar se pa prvega tice.. ce pogledas fancy opremo in tehnologijo vsi sanjajo, da je ISDN ze dovolj in tako ti bo tudi 1Mbit. Ne pravim, da ne bi bilo ql ampak v trenutnem razvoju vsega skupaj ni realne potrebe.

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

recimo dons je za se tako zahtevnega domacega uporabnika dost 2mbit/512kbit. kar je vec je cisto preseravanje.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Jakka ::

Za nekega normalnega pa polovica tega.
Zakaj bi sploh želel več? Da si cool? :D

Fury ::

da ne cakas na rozico 2 ure ampak 30 minut.

Dr_M ::

hm...a se ti mudi umret??:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

krneki ::

Koliko casa na 1Mbit traja, da preneses 100Mb in 30Mb? :)


100MB traja tam 15 minut, zakaj? Če mi je kaj bedno je to, da pridejo stranke in čakam 15 min. Sledi prisilni pogovor o počasnosti interneta, da zapolnim tišino. Še slabše je, ko hočem nekomu poslati 30MB datoteko z 256kbps, kot je pri SiOL-ovem osnovnem dostopu. Da bi pa uporabljal storitve kot so mapserver, ki mi servira karte 1:1000, lahko kar sanjam ker zadeva za vsak refresh zahteva najmanj 4MB podatkov, ko i maš naložene layerje z ortofoto posnetki. Kjer delam, se na veliko dela z GIS-i in kar hitro se pride do stvari, ki so velike po več 100 giga, projekti se oddajajo na več ducat dvdjih, ki bi jih drugače lahko poslali direktno k nam preko neta.

Recimo, privatno sem prejšnji teden kolegu poslal fotografije in filme, ki sem jih posnel s fotoaparatom...skoraj rodil ob 384kbps upstreamu in 150MB materiala. Kolk bi blo vse enostavno, če bi bili tudi mail accounti večji, ker tistih 10MB je dandanes izredno veliko.

Soprano ::

@krneki: saj ni nič narobe, če rabiš večje kapacitete.

Gre za to, da je takšnih kot ti 1% od vseh uporabnikov. In na takšnih ponudniki služijo, saj boš za svoje potrebe moral plačati več, kot par jurjev na mesec =)

Soprano

Gandalfar ::

krneki: ce si firma, ki veliko zasluzi s tem, da uporabljat tudi internet potem si lahko privoscis dat zraven 10k in si kupis najmocnejsi adsl paket. Home user pa ne bo umrl, ce bo cakal 15min, da se mu zdownloada. Tudi ti ne, ko od doma posiljas fotografije. Pojdi na kavo vmes in bodo stvari narejen oz. naj ti v ozadju posilja. Danes so stvari ze dost multitasking. :)

chucki ::

vmes lahko gre na kosilo ne pa samo na kavo :D
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Dr_M ::

ja za upload se strinjam,da je obsolutno premejhn. jest ga mam 60-75kB/s (kokr kdaj) pa mi je se premal...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

krneki ::

Saj ni štos, da ne bom umrl, če čakam 15 min. Tudi ne, če 30min, 1h, 3h...najboljše potem, da gremo nazaj se vsi učit od indijancev delati dimne signale, saj je na koncu učinek enak, pač poslana/sprejeta informacija.

Če bom pa hodil na kosilo 10x na dan bom pa...:D


Pač vprašanje je bilo zakaj bi rabili več kot 1Mbps in sem navedel svoje točke, ker te točke izkoriščam v službi, kjer imam povezavo, ki mi vse to dopušča.

Dr_M ::

kar se wareza tice...zelo zelo redkokje bos dubu da bo kdo meu upload vec kot 1mbit, tut vecina ftpjov ma omejen na tok.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Hux ::

mah ftpji so ze out nekaj cajta. Zelo zelo pogosto dobis izkoriscensot 4M paketa z torintskimi rozicami tak da ne brezveze slame mlatit.

Dr_M ::

Hux2: ma kaj ti je?? ti prazno slamo mlatis ze ceu cajt. takih z 1mbit+ uploada je mogoce 1% od useh. tko da ne neki nabijat... tut ce majo vec, ponavad omejijo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Hux ::

Ja in to pomeni da nemores vlect 4M dol? daj no ne se zabavat pa okrok pamet solit da so taki paketi brezvezni ker sploh to ni res.
btw. sploh nisme omenjal ludi da ma al nima kdo 1Mbit uploada. Jaz govorim o izkoriscenosti paketa in primerjavi 1 in 4 da le ni vec kot 1 tak brezveze kot se trudis vsem dopovedat ter kaj je za koga dovol.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Dr_M ::

men tale slika nc ne pove. jest mam se par lepsih (beri: tvoje x3)
bom dau gor ob priliki.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Hux ::

Eh. Jaz opravicujem trditev da lahko dobis rozice dol z vecjo hitrostjo kot je 1Mbit paket ceprav nimajo vsi vec kot kaj te vem 256kbps povprecnega uploada in ti trdis da vbistvu redko najdes se rozice ki nesejo vec kot dolocen hitrost sej se ftpji ponavadi omejijo na 1Mbit.

Ce lahko proti 100Mbit stoji tvoja slika te kr daj ce nemore pa se ne trudit :D

izvoli speed tester kjer nemores svinglat. http://www.adslguide.org.uk/tools/speed...

Dr_M ::

aha..zdej bos reku da mas 100mbit. zmagu si...

edit: evo slike. slike niso ponarejene in nc od tega ni blo zmerjeno na mrezi, ampak samo net...




The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Hux ::

Vem ja da sem zmago :D .
Don't play with the big boys.
Ce neves kaj mamo v rezervi :D

Juhi ja skoro 100Mbit

Dr_M ::

zmagu si ja...samo ne v pameti.

hehe...ja script kidie :)

ful je tezko en server butnt na en 100mbit....zeeeeh....|O
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Hux ::

Sej prav glavno da zmagam.
Ce igras igras vedno na zmago. Ce trdis kaj druga je laz! :D

Hux ::

JA izvoli butni ga te in veliko srece lol.

Dr_M ::

Hux2 jest sm meu tut preko kissa na arnes 1gbit, dokler je biu kolega administrator. brez veze se hvalis s stvarmi ki niso tvoje.
sicer pa vem zakaj hoce met vec...zato da bi biu glavni na vasi.
sej mogoce bos odrastu...velik srece pri tem.
lp
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Hux ::

kakorkoli ze :)
Te sma koncala ajde.

chucki ::

no no ftp ji z rozicam z serverjem 100mbit/100mbit obstajajo, se sam ga imam tako da tiho ;((
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

ZmAyEvKa ::

Dragi stručkoti, potrebujem vašo pomoč. Sem začela delat v klicnem centru telemacha pa mi noben ne zna povedat kakšne so dejanske hitrosti na COAX kablih v primerjavi z optiko.

Je res za nekega povprecnega uporabnika popolnoma vseeno ali je optika al kabel? Verjetno ne?

Hvala vam za pomoč!:)

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: MadMen ()

DeeCoy ::

ZmAyEvKa je izjavil:

Dragi stručkoti, potrebujem vašo pomoč. Sem začela delat v klicnem centru telemacha pa mi noben ne zna povedat kakšne so dejanske hitrosti na COAX kablih v primerjavi z optiko.

Je res za nekega povprecnega uporabnika popolnoma vseeno ali je optika al kabel? Verjetno ne?

Hvala vam za pomoč!:)

1. Zelo žalostno, da vas o tem ne izobrazijo
2. Poglej, kakšne hitrosti ponujate
3. Odgovor na vprašanje: Optika je sicer veliko hitrejša, vendar operaterji teh hitrosti za navadne smrtnike ne ponavadi ne ponujajo. Na koncu pridemo na to, da so koax hitrosti zelo primerljive z optiko. Je pa optika vsekakor boljša, če ne drugega zaradi zanesljivosti prenosa, skoraj ničelnih izgub in ne prevaja (npr. udara strele po kablu v hišo).

ZmAyEvKa ::

Hvala za odgovor.

Na žalost vsi samo neke številke prodajajo in navjajo, meni pa resnično ni jasno, kako lahko na coax hitrosti dosežejo 1000/100, tako kot pravijo na Telemachu. Nočem ljudem kar nekaj prodati, potem pa ne bodo zadovoljni.
Sprašujem zato, ker bi lahko stranki(družina), ki je pri Telekomu na optiki, naredila Telemachov paket na coax pa sem ji predlagala, naj raje na optiki ostane, tudi če jo dražje pride pa zdaj ne vem a sem sebe zaj* , al je prav da ljudi iz optike ne vlečem nazaj na koax.?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: MadMen ()

DamijanD ::

coax je mogoče lahko dovolj dober za download - upload pa ima coax bistveno slabše kot optika - vsaj iz meni poznanih primerov.

Han ::

Na bakrenih kablih, kar je tudi coax, hitrost z razdaljo pada, sploh če vmes ni ojačitev signala. Tudi starost kabla zelo vpliva na kvaliteto in hitrost povezave.

Prijatelj, ki je bliže mestni centrali, ima DL dejansko okrog 850-900 Mbps, jaz pa na obrobju mesta le okrog 700 Mbps. Oba sva na istem paketu 1000/100, oba imava isti Ubee modem v bridge načinu.

MadMen ::

DeeCoy je izjavil:

ZmAyEvKa je izjavil:

Dragi stručkoti, potrebujem vašo pomoč. Sem začela delat v klicnem centru telemacha pa mi noben ne zna povedat kakšne so dejanske hitrosti na COAX kablih v primerjavi z optiko.

Je res za nekega povprecnega uporabnika popolnoma vseeno ali je optika al kabel? Verjetno ne?

Hvala vam za pomoč!:)

1. Zelo žalostno, da vas o tem ne izobrazijo

Jaz bi rekel da je uporabnica bodisi a) konkurenca b) Ne dela v podjetju Telemach, ampak zunanji klicni center, ki pogodbeno dela za Telemach(glede na to da interni zaposleni gredo čez izobraževanje)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MadMen ()

MadMen ::

ZmAyEvKa je izjavil:

Hvala za odgovor.

Na žalost vsi samo neke številke prodajajo in navjajo, meni pa resnično ni jasno, kako lahko na coax hitrosti dosežejo 1000/100, tako kot pravijo na Telemachu

A za "optiko" pa veš kako uporabnik lahko doseže hitrost 1000/100?

Drugače če te res zanima, tukaj je povezava do članka na Wikipediji, ki opisuje DOCIS standard in trenutne tehnične zmogljivosti.

Morison ::

Točno to. Več kot očitno troll. Sramota bi bil da njihovi zaposleni na klicnem centru ne bi vedeli kakšne hitrosti dosegajo. OK to ne bi bilo nič novega, da ti postrežejo z napačnimi podatki. Toda da gredo to spraševat preko foruma.
Ziher zaposlena pri konkurenci. Edino konkurenca je lahko tako pokvarjena, da se gre take umazane igre.
LOL
Uporabniško ime
ZmAyEvKa
Čas prve prijave
22.08.2022 19:14:15
Spol
Vesoljec
Ja za kako glupe nas pa imaš!

Likalnik ::

jaz imam telemach s coax povezavo 1000/100....v realnosti dobim ven 800-900/100-110....potrebe po menjavi za optiko ni...vsaj ne za navadnega povprečnega uporabnika....internet dela odlično in praktično brez prekinitve...
če bi šel na optiko bi šel res samo zaradi udara strele...ker pri kablu recimo, če gremo na dopust ga izklopim iz naprave....pač se je že naredilo, da je strela udarila in je šlo po kablu do mojih naprav

Morison ::

Lahko kdo poda, kaj ima oziroma kateri so zadnji najnovejši boxi na EONu. Serijska oznaka ali pač natančni podatki o boxu.

ZmAyEvKa ::

Joj, me kar malo žalostijo te napadi. Ravno zato vprašam, ker mi nekatere svari pač niso jasne, pa res nočem ljudi šponat. Sem se ravno zato obrnila na ta forum in vas, ker velikokrat kaj preberem in vidim da imate ogromno znanja na marsikaterem področju.
Res pa je, da nisem imela izobraževanja, ker sem zunanji klicni center.
Dejansko vse kar so mi povedali glede hitrosti interneta je koliko so max hitrosti pri vsakem paketu pa mi je kar malo grozno stranki obljubljat da bo mela super net 1000/100 na coax, če ne vem ali to drži ali ne. Starsi doma imajo Telemach optiko pa res super dela, tut šteka nič, za coax pa slišim da so marskje problemi.
Hvala vsem za odgovore, bom si tudi na Wikipediji prebrala, kar ste mi napisali.

ZmAyEvKa ::

Morison je izjavil:

Lahko kdo poda, kaj ima oziroma kateri so zadnji najnovejši boxi na EONu. Serijska oznaka ali pač natančni podatki o boxu.


Doma imamo dva boxa.
To kaj pomaga? Ne vem pa kok so novi, mislim da kako leto.

Serijska številka:
BS10056613014183

Serijska številka:
BS1006199A011596

Likalnik ::

jaz imam doma med novejšimi boksi...če ni celo najnovejši, pa pogledam in javim številko

Morison ::

Hvala vama za odgovore. Ne vem no ZmAyEvKa tvoja vprašanja mi delujejo malo čudno. Lahko da se motim. Nič osebnega brez zamere.
Ti kot zaposlena na klicnem centru bi morala imet oz. pridobit podatke s prve roke. Zanima me namreč zato, ker so mi pred dobre dve leti, ko sem sklenil naročnino prinesli nov EON box in nov D3 box. Ker pa sem dobil določene informacije pa sumim, da so mi že takrat "podturili" starejšo verzijo tega boxa. Zanima me namreč, če je to možno zamenjat za novejšo in pa tudi ta D3 box (kamor je priklopljen drugi tv) bi menjal za še en EON box. Verjetno je to potem treba doplačat?
Saj bom šel osebno v poslovalnico toda, ko je ravno tu debata in imamo na vezi zaposlenega na klicnem centru.:D
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

KKS > Triera > UPC > Telemach (strani: 1 2 3 4358 359 360 361 )

Oddelek: Omrežja in internet
180082595450 (802) Han
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15348200 (1093) viharnik72
»

Telemach EON TV

Oddelek: Omrežja in internet
3311088 (5480) Daniel
»

Telekom proti Telemach (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11946028 (16268) solatko

Več podobnih tem