» »

Smart TV in aplikacija EON

Smart TV in aplikacija EON

««
7 / 7
»
»»

madog ::

A lahmo še jaz mo ugrabim temo?

GoogleTV (novi chromecast/1080p) v aplikacijo se prijavi preko tiste 6 mestne kode za Smart TV, vmesnik dela, EPG dela na vseh kanalih vendar na vseh kanalih kaže Niste naročeni na izbrano storitev. Vezano je na totalTV naročnino (3x mobilni EON in 1x Smart TV)

Na mobilninem telefonu vse dela BP na isto naročnino na 3 različnih telefonih.

Hvala
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

Mikrohard ::

Pokliči na Telemach pomoč uporabnikom, razloži zadevo in boste skupaj prišli do rešitve.

V-i-p ::

nenno80 je izjavil:

Meni ponudi samo kodo za aktivacijo, ni pa koraka, ko vpišeš podatke za vpis. ?

Po tem sem predvideval, da smatra xiaomi stick kot smart tv.

Napačno verzijo si namestil. Poglej na apkpure, verziji sta dve, ki ju lahko namestiš. Ena je za android tv (ta ki ti ponudi samo kodo) in druga za tablice in telefone, kjer se vpišeš z mailom in geslom. To drugo ti rabiš. Je pa res, da na tisti, ki je namenjena za android teveje je slika ful lepša, vsaj na mojem zato jo tudi uporabljam.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

monaco ::

Kako uporabit EON lite na več kot enem TVju?
www.ramsak.si

Yossarian ::

Daniel, jaz sem sedaj dobil ta USB hub in ga priklopil, ampak mi ga Google TV ne zazna in ne morem dostopat do datotek, ki so gori. Naložil sem si X-plore file manager, vendar tudi ta ne zazna USB-ja. Kako naj dostopam do USB datotek?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Daniel ::

Lan pa zazna?

Yossarian ::

Google TV normalno dela. Iz polnilca grem s kablom na USB hub, potem iz huba v Google TV in od tam s HDMI na TV. Kako naj to preverim z Lan? nisem najbolj poznavalec.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Daniel ::

Pač, mislil sem, če priklopiš lan kabel v hub ali potem Chromecast dobi internet preko LAN kabla ali sploh ne zazna niti tega?

Yossarian ::

Aja, nimam možnosti speljat kabla do huba. Jebi ga, pač ne gre. Bom še malo posurfal. Škoda da ga ne zazna. Sem šel v Google TV Nastavitve, nato v Sistem, nato v Shrambo, pa mi je ne zazna. Kaj čemo.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

mat xxl ::

monaco je izjavil:

Kako uporabit EON lite na več kot enem TVju?



Preko gsm ali android sprejemnika , jasno pa rabiš še miško ..... 3d .

Ales ::

Yossarian je izjavil:

Daniel, jaz sem sedaj dobil ta USB hub in ga priklopil, ampak mi ga Google TV ne zazna in ne morem dostopat do datotek, ki so gori. Naložil sem si X-plore file manager, vendar tudi ta ne zazna USB-ja. Kako naj dostopam do USB datotek?

Kateri datotečni sistem imaš na disku? Kako velika je particija? Je samo ena particija ali več njih?

Se pravi: kratek integriran kabel od USB huba gre v Chromecastov mini USB port. Kabel iz diska gree pa v port na USB hubu. Imaš tako?

Lahko ta isti hub in ta isti disk priklopiš na laptop/računalnik, na enak način, kot si ga poskusil priklopiti na Chromecast? Na računalniku vidiš vsebino diska?

Yossarian ::

Ales, uporabil sem USB ključe in sicer obe particiji: FAT 32 in NTFS.
Povezano imam tako, kot si napisal in kot je prikazano na nekaterih videih (za druge USB hube).
Na računalniku USB ključi delujejo normalno.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

OK.d ::

Ali si probal hub priključiti na telefon?
Možnost je tudi, da je stvar pokvarjena - dispute.
LPOK.d

Yossarian ::

Zdaj sem priklopil na telefon Samsung S10+. Telefon ga zazna, priklopim hub na TV in piše, da "Ločljivost ni podprta. Spremenite ločljivost zunanje naprave."

Če je hub priklopljen preko HDMI na TV, se izpiše to glede nepodprte ločljivosti in tudi na telefonu ni slike, ko pa iz huba izmaknem HDMI kabel, pa se film na telefonu normalno predvaja.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Zgodovina sprememb…

Daniel ::

Kakšen hub sploh imaš to? Nekaj mu ne štima.

Yossarian ::

Pač tega iz zgornjega linka.

Je možno, da imam težave, ker TV ni 4K?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Zgodovina sprememb…

OK.d ::

Pa si na hubu priklopljenem v telefon probal priklopiti kakšen usb ključ, če ga zazna.

Tv nima veze ali je 1080 ali 4K.
LPOK.d

Yossarian ::

Da, na telefonu je bil zaznan USB ključ.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

OK.d ::

To si verjetno prebral, da Google TV ne podpira NTFS in exFAT-a, ampak samo FAT 32?
LPOK.d

Yossarian ::

Ja, sem probal NTFS in FAT 32, pa nulakomajozef
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

OK.d ::

Pri poizkusu na telefonu nisi nič napisal, če telefon normalno predvaja recimo kakšen film iz usb ključa.
LPOK.d

Yossarian ::

OK.d, telefon takrat normalno predvaja film iz USB-ja.

Še to: probal sem tudi z različnimi polnilci, pa pač ne gre.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Motika ::

madog je izjavil:

A lahmo še jaz mo ugrabim temo?

GoogleTV (novi chromecast/1080p) v aplikacijo se prijavi preko tiste 6 mestne kode za Smart TV, vmesnik dela, EPG dela na vseh kanalih vendar na vseh kanalih kaže Niste naročeni na izbrano storitev. Vezano je na totalTV naročnino (3x mobilni EON in 1x Smart TV)

Na mobilninem telefonu vse dela BP na isto naročnino na 3 različnih telefonih.

Hvala

Noben Total ne vključuje Smart TV, se mi zdi? 1/3 pomeni, da lahko na eni napravi naenkrat gledaš (prijava z mailom in geslom, ne s kodo).

Ales ::

Motika je izjavil:

1/3 pomeni, da lahko na eni napravi naenkrat gledaš
Odvisno od konteksta. 1/3 običajno pomeni, da je v uporabi 1 od 3 možnih naprav. Ne pove pa nič o tem, ali je možno hkrati uporabljati 1, 2 ali vse 3 naprave.

RockyS ::

Imam hisense u7hq (vidaa 6) pa v eon aplikaciji ne deluje premikanje po programih.
Tipka za glasnost deluje, tipka za naslednji/prejšnji program pa ne. Obstaja kaka rešitev?

hansmayer ::

Daljinec s giroskopom...

Krenforum ::

Zdravo,

Imam vprasanje. Kupil sem nov samsung smart tv. Doma imamo telemach trijcek, in ze imamo en tv na njihovem boxu.

Ali je kaka moznost da se tu pa tam (ker na tem novem tv) ne bom veliko gledal eon bi se pa prijavil in koristil tistih 5 naprav ki so kdaj pa kdaj. Moznost je usb in chromecast? Se kako drugace?

beta1 ::

Žal od tistih 5 naprav ne boš moral koristiti.

Lahko pa koristiš 1x EON SmartTV app. Na portalu mojtelemach ali aplikaciji, aktiviraš z kodo.

LP

PS: Samsung Smart TV ima official EON aplikacijo. Ne rabiš nobenega USBja ali chromecasta!
Huawei LTE CPE master.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: beta1 ()

klekej ::

Imam Hisense tv in uporabljam prednastavljen eon app. Do včeraj, danes pa se mi app ne odpre več. Samo melje in melje, notri pa ne pride. Sem preko moj telemach odstranil tv pa je isto, zbrisal piškotke in predpomnilnik na tvju, tudi ne pali. Factory reset edino še?

o bojzl ::

A imaš tv hisense morda nastavljen na hitri zagon? Meni, če so crashali appi, sem moral dat na popolni zagon in šele takrat so se zagnali...

CybeRoky ::

Če nimaš smart tv-ja obstaja kak preverjeno delujoč box z android tv OS in EON smart tv appom pa da deluje kot na Telemachovem EON boxu naprimer?

ruski76 ::

Deluje npr. Xiaomi MiBox, Nvidia Shield (pro), Nokia Streaming box 8000 in 8010, ... Nvidia je sicer najdrazja, a brez konkurence. Ter na vseh teh, za razliko od Telesmehovega EonBox-a, deluje tudi Netflix na 4k ...

CybeRoky ::

Iščem nekaj malo bolj ugodnega gre za vikend :)

Kaj pa tole na spodnjem linku je kdo sprobal ali je Xiaomi MiBox boljši v rangu do 100€? Nokie pa ne poznam..

Android box 4K UHD 2/16GB Android 11 Strong LEAP S3 Amlogic S905Y4 Kodi 20+ HDR10+, Dolby Atmos, Vision AV1/H.265, USB, Wifi 5, LAN
https://www.techshop.si/index.php?route...

ruski76 ::

Pazi - velika razlika je v tistem "TV" dodatku... Prvo pri sebi obvezno razcisti, ali zelis/potrebujes "androidTV box", ali "android box".
Nekateri prisegamo na "TV" sistem, drugi pa si zelijo ravno kontra...
Skratka, ce se bos odlocil za "androidTV", potem taki kitajci, kot si prilepil link, odpadejo.

yogy ::

CybeRoky je izjavil:

Iščem nekaj malo bolj ugodnega gre za vikend :)

Kaj pa tole na spodnjem linku je kdo sprobal ali je Xiaomi MiBox boljši v rangu do 100€? Nokie pa ne poznam..

Android box 4K UHD 2/16GB Android 11 Strong LEAP S3 Amlogic S905Y4 Kodi 20+ HDR10+, Dolby Atmos, Vision AV1/H.265, USB, Wifi 5, LAN
https://www.techshop.si/index.php?route...


Jaz imam MiBox, deluje BP. Ga pa prodajam za 40 EUR. Če te zanima, mi napiši na ZS.

CybeRoky ::

ruski76 je izjavil:

Pazi - velika razlika je v tistem "TV" dodatku... Prvo pri sebi obvezno razcisti, ali zelis/potrebujes "androidTV box", ali "android box".
Nekateri prisegamo na "TV" sistem, drugi pa si zelijo ravno kontra...
Skratka, ce se bos odlocil za "androidTV", potem taki kitajci, kot si prilepil link, odpadejo.


Želim gledati preko EON aplikacije to, ki jo aktiviraš s kodo pri Telemachu. Potem predvidevam, da potrebujem Android TV?

ruski76 ::

Ja, potem potrebujes AndroidTV :)

ruski76 ::

CybeRoky je izjavil:

Iščem nekaj malo bolj ugodnega gre za vikend :)

Kaj pa tole na spodnjem linku je kdo sprobal ali je Xiaomi MiBox boljši v rangu do 100€? Nokie pa ne poznam..

Android box 4K UHD 2/16GB Android 11 Strong LEAP S3 Amlogic S905Y4 Kodi 20+ HDR10+, Dolby Atmos, Vision AV1/H.265, USB, Wifi 5, LAN
https://www.techshop.si/index.php?route...



Xiaomi in Nokia sta cenovno primerljiva. Nokia ima sicer vec prikljuckov kakor Xiaomi, in tudi daljinec s stevilkami (nekaterim je to pomembno). Dobra sta oba, izbiras po zelji :)

https://www.amazon.de/-/en/Xiaomi-Strea...

https://www.amazon.de/-/en/Android-Stre...

https://www.amazon.de/-/en/Android-Stre...

CybeRoky ::

ruski76 je izjavil:

Ja, potem potrebujes AndroidTV :)

In kateri od teh naštetih vse je Android TV?

Xiaomi MiBox, Nvidia Shield (pro), Nokia Streaming box 8000 in 8010..

ruski76 ::

Ti nasteti imajo VSI AndroidTV :) Izbiraj po zelji (oz. debelini denarnice :) )

Kodrnusa ::

Imam nokio 8010 in je raketa. Vse deluje hitro enostavno. Moje mnenje je da je vredno malo vec €€€ pa da laufa zadeva kakor more. Shield je predrag, ce ne igras igric, tako da je 8010 res bomba...

zitrus ::

Mimogrede, tudi box z linka, ki ga je postavil CybeRoky, se pravi STRONG LEAP-S3, ima AndroidTV oz. GoogleTV operacijski sistem.
««
7 / 7
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15448801 (555) Ulixes
»

Chromecast 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
32959405 (1290) Ulixes
»

Nov tv v povezavi z T2 in Eon

Oddelek: Zvok in slika
162479 (2180) Daniel
»

Gledanje Eon tv na televizorju Philips 46PFL5507K/12

Oddelek: Zvok in slika
216053 (5656) buick

Več podobnih tem