» »

Smart TV in aplikacija EON

Smart TV in aplikacija EON

mitko25 ::

zitrus je izjavil:

Na mojem Nexboxu-A95X dela EON brez problema. Za test sem namestil tudi EON aplikacijo za smart TV (APKPure). Vendar je ni možno aktivirati s prikazano avtorizacijsko kodo - MojTelemach pravi "Prišlo je do napake". Ali bi avtorizacija uspela, če bi imel nameščen Android TV OS?


Pa saj je govora o EON SMART TV APP! Najbolje je, da jo namestiš preko google playa, ki ti jo BOX ponuja. (MI3 in NVIDIA). Nobenih težav z registracijo in brez težav pri predvajanju. Tukaj ni govora o EON APP za računalnike, tablice in telefone.

zitrus ::

Z Google Playa te aplikacije ne morem namestiti (sporočilo "Ta aplikacija ni več združljiva z vašo napravo").

boris555 ::

Pozdravljeni,
Nameravam kupiti TV Philips android.
Zanima me EON aplikacija za smart TV, ki jo naložim preko google play store.
A ima kdo kako idejo kako do eon aplikacije brez kode.
Hvala za odgovore.
LP
Boris

XS!D3 ::

boris555 je izjavil:

Pozdravljeni,
Nameravam kupiti TV Philips android.
Zanima me EON aplikacija za smart TV, ki jo naložim preko google play store.
A ima kdo kako idejo kako do eon aplikacije brez kode.
Hvala za odgovore.
LP
Boris

Kakšne kode? Za namestit aplikacijo ne rabiš kode, no razen google accounta za play store.

Če misliš OTP za aktivacijo, se izpiše na zaslonu in jo vpišeš na portal, s čimer SmartTV app aktiviraš na svojo naročnino. Seveda če nimaš naročnine, ti tudi app ne pomaga....

boris555 ::

Res je, ko naložiš aplikacijo ti TV ponudi aktivacijsko številko, katero vpišeš v moj telemach.
To je pravi postopek. Zanima pa me če je možno na kak drug način priti do EON programov.
Če ne pa bi od nekoga ki ne koristi aplikacije za smart TV odkupil možnost za EON smart TV.
LP
Boris

ant ::

Ali morda kdo ne potrebuje EON aplikacije za smart tv in bi bil pripravljen dati kodo v zameno za mesečno plačilo?

več v zs

XS!D3 ::

boris555 je izjavil:

Res je, ko naložiš aplikacijo ti TV ponudi aktivacijsko številko, katero vpišeš v moj telemach.
To je pravi postopek. Zanima pa me če je možno na kak drug način priti do EON programov.

Približno tako, kot do denarja na banki, ki ni tvoj, ali bilokatere druge stvari, ki je nisi plačal... :) Prav do EON storitve težko, razen če jim vdreš v sistem ali nekomu ukradeš dostopne podatke. Ampak jaz ravno ne bi tega počel niti spraševal za tovrstne nasvete po forumu. Če že, imaš druge načine piratiziranja TV vsebin z vsemi svojimi cons and pros, pa še to ne vem če spada ravno na ta forum.

boris555 je izjavil:


Če ne pa bi od nekoga ki ne koristi aplikacije za smart TV odkupil možnost za EON smart TV.

https://telemach.si/televizija/tv-paketi

_GiZmO_ ::

Imam mešane občutke glede eon tv appa... Opažam,da na hbo hd dela tvok nesinhrono na video,na cinemstar-ih hd malo video lagga...imam pa seveda optiko 300/15Mb,tako da linija nebi smela bit problem....se kdo drug s podobnimi tezavami?
HP DV7-2130eg

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _GiZmO_ ()

SL4FKO ::

Se pravi, če vas prav razumem, je aplikacija EON za smarttvje DRUGAČNA kot za telefone in tablice? Ni dovolj, da se prijaviš z username in passwordom?

M@73Y ::

EonTV za smartTV oz. android TV boxe ima maksimalno ločljivost videa do 7 Mbps, obenem potrebuješ aktivacijo na EON portalu, jaz recimo imam lahko samo eno napravo aktivirano z EON TV apliakcijo.
EON aplikacija za mobilni telefon, ali pa lahko jo tudi namestiš na android TV ali Tv box, pa ima maksimalno ločljivost do 4 Mbps, tu pa lahko imam do 5 naprav.
..jump into psytrance tunnel..

XS!D3 ::

M@73Y je izjavil:

EonTV za smartTV oz. android TV boxe ima maksimalno ločljivost videa do 7 Mbps, obenem potrebuješ aktivacijo na EON portalu, jaz recimo imam lahko samo eno napravo aktivirano z EON TV apliakcijo.
EON aplikacija za mobilni telefon, ali pa lahko jo tudi namestiš na android TV ali Tv box, pa ima maksimalno ločljivost do 4 Mbps, tu pa lahko imam do 5 naprav.


V obeh primerih je maksimalen bitrate 7 Mb/s (samo nastavitve v appu so drugače poimenovane, v primeru mobilne aplikacije moraš pustit na samodejni kvaliteti, da dobiš 7Mb/s, lahko pa po želji omejiš na do 4/2/1Mb/s), ločljivost pa je odvisna od kanala. Streami vsaj v nekaterih primerih niso isti (čeprav je bitrate isti), ker na mobilno napravo nikoli ne dobiš interlaced slike.

Sta pa res popolnoma ločeni aplikaciji z drugačnim uporabniškim vmesnikom (eden je prilagojen za touchscreen, drugi za uporabo z dalincem) in drugačnim principom aktivacije (user/pass vs OTP) ter ločenom številom naprav, ki ti pripada v paketu, za vsak tip naprave (običajno 1 ali 2 SmartTV appa in tam do 5 mobilnih). Mobilen app je seveda na voljo za mobilni platformi iOS in Android (za telefone in tablice) + web player (eon.tv), medtem ko je TV app na voljo za Android TV, LG Web OS, Samsung Tizen, itd.. (uglavnem zq TV platforme).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XS!D3 ()

zitrus ::

zitrus je izjavil:

Na mojem Nexboxu-A95X dela EON brez problema. Za test sem namestil tudi EON aplikacijo za smart TV (APKPure). Vendar je ni možno aktivirati s prikazano avtorizacijsko kodo - MojTelemach pravi "Prišlo je do napake". Ali bi avtorizacija uspela, če bi imel nameščen Android TV OS?

Naj odgovorim samemu sebi. Na škatlici z Android TV OS-om (A95X pro) sem brez problema namestil aplikacijo EON za Smart TV-je in opravil avtorizacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zitrus ()

Putimir ::

Pozdravljeni, če lahko nekdo odgovori: imam 2 Samsung "Smart TV"-ja, stara cca 2 leti, ue40j5500 ter ue55j5670, zanima me ali obstaja eon aplikacija zanju? Hvala

Thomxy ::

Pozdrav!
Eon za Android TV najbrž dela super, ampak moraš imeti Eon paket.
Če pa namestiš Eon za telefone (ročno preko apk datoteke), pa se aplikacija sesuje čim zaženeš kak video.
LP

Daniel ::

A obstaja kakšen BOX, ki ne stane ravno toliko kot Shield in, da dobro dela na njem EON app. Imam Alfawise H96 PRO, pa se vsake toliko EON aplikacija enostavno obesi ali pa vrže napako, da je prišlo do napake pri predvajanju (aplikacija za kontrolo z daljincem). Ostale aplikacije delujejo ok.

Sparkxl ::

Ne ne obstaja. Pri teh boxih velja enako kot za večino ostalih stvari: malo denarja, malo muzike

mitko25 ::

Mibox S dela ok!

skylon ::

Thomxy je izjavil:

Pozdrav!
Eon za Android TV najbrž dela super, ampak moraš imeti Eon paket.
Če pa namestiš Eon za telefone (ročno preko apk datoteke), pa se aplikacija sesuje čim zaženeš kak video.
LP

Trenutna rešitev je tale apk (iz teme Telemach EON):

alexzaki1986 je izjavil:

Tisti, ki potrebujete EON APK za Amazon FireTV Stick evo vam link: https://ufile.io/m7rva9qh
Meni za enkrat se vedno deluje :)

LP,

dejsek ::

Pozdravljen

A bi lahko dobil aplikacijo. Z tega linka je ne morem downloudat.
hvala
LP

mitcho ::

Pozdrav,

Kako na Philips Saphi TV naložit EOn aplikacijo oz. kako gledat programe brez EOnboxa? Kaj je sploh Saphi? Linux ali Android?
Varianta je mogoče KODI, ki je že nameščen. Ma kdo iskušnje s tem?

Hvala in LP, Mitcho

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitcho ()

hodu63 ::

Na Philips Saphi televizorje ni mogoče naložiti Eon aplikacije. Saphi je philipsov naziv lastnega operacijskega sistema, temelji pa na Linuxu., No, saj tudi Android temelji na Linuxu.
Telemach je aplikacijo Eon razvil za platforme Android (Sony, Philips, nekateri Kitajci), Webos (Lg) in Tizen (Samsung) in samo na aparate s temi platformami lahko naložiš Eon, pa še to ne na vse. Ne smejo biti prestari.

l.p.

mitcho ::

UH. škoda. Druga možnost je npr. preko KODIja. 3.ja pa npr. stream preko ipada na TV? Je že kdo probal to? dela?

Apple ::

Probal iz iPhonea prek Apple TVja... krasno deluje... edin saltanje programov ni prevec user friendly...
LP, Apple

mitcho ::

PHILIPS LED TV 32PFS5803 ima miracast mirroring.
Problem je ker nimam androida, smo vsi na Applu (iphoni, ipad).

Kako zrcaliti preko airplaya oz. Kako zrcaliti EON na ta tip TVja.

Vedno se nekaj komplicira pa ni kompatibilno, da ne rabim kupit atvja ali pa nekoo poceni varianto androidTV box.

Hvala in LP, Mitcho

Sparkxl ::

Pozabi miracast, za zrcalit rabiš ali apple tv ali chromecast

navaroff ::

Pozdravljeni,

kupil TV LG 70UM7450PLA
Sitem je WEBOS 3.5 ki sem ga tudi updatetal.
Nalozim Aplikacijo EON in ze pri izbiri jezika v EON opazim problem pri resoluciji. OK, gremo dalje, do koraka aktivacije EON TV in ... [https://photos.app.goo.gl/zcjoGXsLogrVq... EON SMART TV na LG z WEBOS 3.5]
Naj povem da je TV model 2019 in po mojem ni problem ker ni na listi LG naprav, ki podpirajo trenutno EON.
Spreminjal sem vse mozne nastavitve resolucije, displaya... pa nic. V bistvu pri zagonu EON appa sploh ne morem spreminjati resolucije. Tko je kot je in CIAO.

Morda kdo pozna resitev, ve kje bi lahko bil problem oz urigira pri ustreznih organih ;)

P.S. Telemach imam Premium. Se 2 napravi lahko povezem.

Pozdrav

PoStrah ::

torej če prav razumem če imam eon zaradi mobi paketa, ki dovoljuje 5 naprav mi ta ne bo deloval na TV-ju z androidom ker je tisto čist neka druga aplikacija?

pa še eno mal postransko vprašanje. kupujem nov TV in me skrbi kako ga bom zvezal. trenutno imam internetni kabel vklopljen v neko malo škatlico (tunner) in potem scart kabel v TV, novi TV-ji nimajo scart vhodov, torej ali bom lahko v nov TV samo vklopil internetni kabel in bodo programi delal?
Asus P6T|i7 920|ATI HD 6850|12 gb DDR3|dual monitor|mašina da gate trga

krepki ::

Zamenjaš tv box z novejšim,ki ima hdmi,ali priklopiš koaksialni kabel direktno v tv in nabaviš conaks modul ter odkodirno kartico,kanale poiščeš na tvju.

malikjc ::

@Navaroff tudi jaz imam enako tezavo (Aplikacija EON se na televizorju prizge v neki zmedeni resoluciji, ki se je ne da popraviti). Gre pa za televizor LG OLED C9 (2019). Sem sicer ze pisal na Telemach in spraseval kaj bi lahko bilo pa so mi povedali, da gre za zaenkrat nepodprto verzijo WeBOS in da ne vedo kdaj se bo to spremenilo....
Televizor podpira tudi Airplay 2 in bi teoreticno lahko projiciral aplikacijo s telefona. Zal tudi to ne deluje (razen ce uporabim Apple TV) ceprav delujejo vse druge aplikacije normalno....
lp

navaroff ::

malikjc je izjavil:

@Navaroff tudi jaz imam enako tezavo (Aplikacija EON se na televizorju prizge v neki zmedeni resoluciji, ki se je ne da popraviti). Gre pa za televizor LG OLED C9 (2019). Sem sicer ze pisal na Telemach in spraseval kaj bi lahko bilo pa so mi povedali, da gre za zaenkrat nepodprto verzijo WeBOS in da ne vedo kdaj se bo to spremenilo....
Televizor podpira tudi Airplay 2 in bi teoreticno lahko projiciral aplikacijo s telefona. Zal tudi to ne deluje (razen ce uporabim Apple TV) ceprav delujejo vse druge aplikacije normalno....
lp


Po update aplikacije deluje.

radmannsdorf ::

Ali je res za uporabo EON Smart TV aplikacije treba doplačati, glede na to da je že del paketa EON FULL??

radmannsdorf ::

No, sem že dobil odgovor po mailu, da je uporaba TV App brezplačna. Za razliko od telesmeh bejbe v poslovalnici, ki očitno nima pojma(že spet) in razlaga da najprej EON tv app je mogoč, za 3EUR na mesec, nato da EON tv app sploh ni mogoč, ker ni interneta v stanovanju. A ravno zato se je spraševalo za EON FULL, ki ima internet vključen, da internet BO v stanovanju.
Sepravi je tako, da če se vzame EON FULL paket, da je v ceni že vključen 1x EON smart box in 1x smart tv app(tv shema s paketa jasno vključena)?

Zgodovina sprememb…

PoStrah ::

radmannsdorf je izjavil:



ja na EON full paketu maš in box in aplikacijo, do 31.8. dobiš tudi v najosnovnejšem paketu EON smart tv aplikacijo. smart TV aplikacija lahko laufa tudi na tujem omrežju (torej ne samo telemach)
Asus P6T|i7 920|ATI HD 6850|12 gb DDR3|dual monitor|mašina da gate trga

radmannsdorf ::

Aja celo to? A ni to za telefonsko aplikacijo samo? Če je res, potem super. :)

Ales ::

EON aplikacije laufajo na tujih omrežjih, ni pa nujno, da vsi programi delajo v vseh tujih državah.

Mislim da Fox recimo omejuje, pa še kateri bi se našel.

Po Sloveniji bi pa moralo delovati vse.

XS!D3 ::

Ales je izjavil:

EON aplikacije laufajo na tujih omrežjih, ni pa nujno, da vsi programi delajo v vseh tujih državah.

Mislim da Fox recimo omejuje, pa še kateri bi se našel.

Po Sloveniji bi pa moralo delovati vse.

AFAIK deluje znotraj EU.

PoStrah ::

radmannsdorf je izjavil:

Aja celo to? A ni to za telefonsko aplikacijo samo? Če je res, potem super. :)


ne mobilni EON in smat TV EON sta dve ločeni aplikaciji. v vsakem telemach paketu dobiš mobilni EON kjer lahko vključiš 5 naprav od tega lahko 3 na enkrat gledajo, deluje na tablicah, PC brskalniih, mobitelih. medtem ko smart TV EON deluje samo na televizorjih in imaš lahko samo enega vklopljenega (razen če doplačaš verjetno).
Asus P6T|i7 920|ATI HD 6850|12 gb DDR3|dual monitor|mašina da gate trga

radmannsdorf ::

Seprab če bi jaz imel EON paket, pa če bi doplačal še za 2 smart tv aplikaciji, bi lahko to načeloma dal dvema frendoma ki sploh nimata tv-ja in bi kr gledali vsi? Zanimivo ;)

PoStrah ::

radmannsdorf je izjavil:

Seprab če bi jaz imel EON paket, pa če bi doplačal še za 2 smart tv aplikaciji, bi lahko to načeloma dal dvema frendoma ki sploh nimata tv-ja in bi kr gledali vsi? Zanimivo ;)


točno to jaz delam, doma imamo EON paket jaz pa v podnajemu samo EON TV aplikacijo furam prek t-2 omrežja. ne vem točno ali je samo 1 aplikacija na račun dovoljena ali je možno jih dobit več proti plačilu. logika bi bla da več kot 1 ni možno zakupit drugače bi vsi to delali.
Asus P6T|i7 920|ATI HD 6850|12 gb DDR3|dual monitor|mašina da gate trga

care20 ::

tko sm js dal mami internet ter eon na smart tv,ne placuje mi nic...

mitko25 ::

Malo je čudno, da Telemach ponuja samo eno SMART TV aplikacijo. Doma imamo več TV sprejemnikov. Eden je povezan z EON boxom, drug ima D3 box, tretji je na EON SMART TV APP. Če pa bi hotel dodati še kakšen tv pa moram ponovno naročati D3 ali pa EON box, kar znese 3 oz. 5 € mesečno zraven. Ni problem o doplačilu storitev, mene bolj moti to, da v današnji dobi elektronike moraš za gledanje TV dodatno vleči koaks in utp kabel. NA tv-ju, kjer imam EON SMART APP, nimam nobenega drugega kabla kot za elektriko: APP deluje brezžično in ok. Če bi eon boxi bili preko WIFI povezave, bi bilo to še bolj zanimivo.

bastadu ::

Predvidevam da EON box podpira kakšen Wifi USB ključek?

PoStrah ::

problem je, ker ne vedo kako uredit te Smart Appe, ker kot povedano deluje tudi na drugih omrežjih in bi si jih lahko 10 naročil in raztalal okoli, ne morajo ga pa zaklenit na telemach omrežje, ker ti lahko samo TV vzameš, ti ni treba še neta. pač težko je kontrolirat, mogoče lokacijsko čez neki časa
Asus P6T|i7 920|ATI HD 6850|12 gb DDR3|dual monitor|mašina da gate trga

Invictus ::

Kaj pa je problem nadzorovat logine na smart appih?

Preprosto jih šteješ, nič novega.

Ko preseže nek normalen count, zavrneš autentikajo.

Nič novega...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bastadu ::

PoStrah je izjavil:

problem je, ker ne vedo kako uredit te Smart Appe, ker kot povedano deluje tudi na drugih omrežjih in bi si jih lahko 10 naročil in raztalal okoli, ne morajo ga pa zaklenit na telemach omrežje, ker ti lahko samo TV vzameš, ti ni treba še neta. pač težko je kontrolirat, mogoče lokacijsko čez neki časa

Kolikor vem imaš lahko samo dodatne 3 TVje (CAM module ali EON appe) na 1 naročnini, za več moraš imeti dodatno naročnino ... Druga je EON Mobile app, katere imaš lahko nameščene na 5 napravah, ampak največ na dveh hkrati predvajaš ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

djkidy123 ::

XS!D3 je izjavil:

djkidy123 je izjavil:

Imam android box z 7.1 androidom, prej je eon deloval, ker je box bil predstavljen kot tablica, sedaj pa je kot smart tv, pa mi ne gre aktivirati eon... Je kaka moznost prelisicit aplikacijo, da misli da je na tablici??

Gre za dva ločena appa, tako da je odvisno kater app naložiš. Katerega vidiš v uradnem storeu je pa odvisno od tega ali imaš Android ali Android TV.


To razumem, da sta dve razlicni aplikaciji... Sem nabavil sedaj se en android box mecool km9 pro Android 9.0, in ko nalozim aplikacijo eon za telefon na box aplikacija zazene in ispise, da ni podprta za to napravo... Se komu tudi to pokazalo ali je problem, ker imam box z AndroidTV ne pa kot telefonsko ali tablicno razlicico... Prej sem imel Tanix TX3 in je delovalo... Sedaj pa tudi n atem ne deluje vec... Ce pa nalozim Eon za smart TV pa tak vprasa za kodo ki jo pa dobis ce skkenea narocnino za EON SmartTV, najlesa hvala za odgovore...

Osprey ::

EON torej deluje na Tizen, kako to da se na tizenstore.com EON-a ne najde? Ali to ni pravi store za Tizen?

Mikrohard ::

To ni pravi store za Tizen. Išči na televiziji.

Osprey ::

OK, hvala za info, pač preverjam vnaprej, televizije še ni :)

mikrctmk ::

A kdo ve kako hudiča izklopit podnapise na tem appu pa spremenit jezik zvoka?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15246810 (1007) i8t76
»

Chromecast 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
31557103 (6795) predi
»

Nov tv v povezavi z T2 in Eon

Oddelek: Zvok in slika
162392 (2093) Daniel
»

Gledanje Eon tv na televizorju Philips 46PFL5507K/12

Oddelek: Zvok in slika
215875 (5478) buick

Več podobnih tem