» »

Siol TV preko layer 2 switcha

Siol TV preko layer 2 switcha

marjanko2 ::

Pozdravljeni,

že par dni se ubadam da bi spravil čez switch Siol TV.

Da opišem situacijo. Gre za lokalno mrežo SIOL ruter, HP ProCurve 1800 layer2 switch, Linksys E1700/N300(DD-WRT). Kot je v spodnji skici vidno bi rad spravil TV preko switcha. Naredil sem dva VLAN-a. Na VLAN-u 1 je mreža( dela vse BP) na drugem VLAN-u 3999 naj bi bil TV na BOX-e. Imam pa še povezavo samo video direktno iz siolovega modema. Problem je v tem da ko naredim VLAN 3999 brez trunka in tagged paketov dobim na rač. ip na BOX pa samo kaj je trenutno na sporedu slike pa ne, ko pa naredim trunk in dam pakete na tagged only na PC ne dobim IP-ja in na BOX-u ni slike, podatki o kanalih in trenutni spored pa so. Seveda na tem Vlanu delam ločeno izklaplam pc in vklaplam BOX.


SHEMA

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

konspirator ::

Če router podpira igmp proxy lahko napelješ preko njega.

če kaj pomaga
SIOL TV na računalniku brez VLAN tagiranja

Daj ss nastavitev na hp switchu.
--

marjanko2 ::

Ne gre cez ker ne podpira IGMP Proxy-a

taksna je pa konfiguracija

ce si to mislil

 Konfiguracija

Konfiguracija

dunda ::

Marjanko2 - si uspel rešiti?
https://www.kacnje.eu

mojster_joni ::

z čist navadnimi đabe switchi meni dela normalno brez kakega nastavljanja

marjanko2 ::

Dunda, sem rešil....z nastavitvami vlanov je na enem switchu data, trunk in video in dela bp.

Joni vem da z obicnimi switchi dela samo je problem prostor v omarci....

mojster_joni ::

kako točno si pa vse naštimal.. mogoče komu prav pride

marjanko2 ::

Se opravičujem za pozen odziv....dopusti :)

No konfiguracija je sledeča

Naredil sem 3 VLANe in VLAN 3999

VLAN1: data
VLAN2: box porti
VLNA3: video porti
VLAN3999: vsi porti VLAN2 in VLAN3

 Siol Config. 2layer switch

Siol Config. 2layer switch

Daniel ::

Box v vsakem primeru rabi VLAN 1 in VLAN 3999 naenkrat na portu kjer je priključen, drugače pač ne dela. Sagemu lahko pripelješ iptv tudi iz VLANA 3999 vendar mora Sagem port iz svoje strani videti kot VLAN 1 oziroma privzeti VLAN (kar se da nastaviti na stikalu).

XS!D3 ::

marjanko2 je izjavil:

Se opravičujem za pozen odziv....dopusti :)

No konfiguracija je sledeča

Naredil sem 3 VLANe in VLAN 3999

VLAN1: data
VLAN2: box porti
VLNA3: video porti
VLAN3999: vsi porti VLAN2 in VLAN3

 Siol Config. 2layer switch

Siol Config. 2layer switch



Načeloma bi moralo zadostovat, da imaš na portih untagged data VLAN (v tvojem primeru VLAN1) in tagged video VLAN3999. PC bo (brez dodatne konfiguracije) itak komuniciral samo na netagiranem (access) data VLANu, novejši box pa rabi oboje (untagged data + tagged video VLAN3999). Edino za starejše boxe rabiš še klasične video porte (untagged VLAN3999). Tako sem skofiguriral že pri dveh kolegih (enkrat na Mikrotik switchu in drugič na TP-Linku 1043NDv2 z OpenWRT) in deluje BP, razen če so na Telekomu še kaj spreminjali od takrat. Je pa problem, če se switcha ne da pravilno nastaviti.

marjanko2 ::

Daniel je izjavil:

Box v vsakem primeru rabi VLAN 1 in VLAN 3999 naenkrat na portu kjer je priključen, drugače pač ne dela. Sagemu lahko pripelješ iptv tudi iz VLANA 3999 vendar mora Sagem port iz svoje strani videti kot VLAN 1 oziroma privzeti VLAN (kar se da nastaviti na stikalu).


Vse sm probal kot si napisal ampak dela samo ta varjanta, ki je v sliki

XS!D3 je izjavil:

marjanko2 je izjavil:

Se opravičujem za pozen odziv....dopusti :)

No konfiguracija je sledeča

Naredil sem 3 VLANe in VLAN 3999

VLAN1: data
VLAN2: box porti
VLNA3: video porti
VLAN3999: vsi porti VLAN2 in VLAN3

 Siol Config. 2layer switch

Siol Config. 2layer switch



Načeloma bi moralo zadostovat, da imaš na portih untagged data VLAN (v tvojem primeru VLAN1) in tagged video VLAN3999. PC bo (brez dodatne konfiguracije) itak komuniciral samo na netagiranem (access) data VLANu, novejši box pa rabi oboje (untagged data + tagged video VLAN3999). Edino za starejše boxe rabiš še klasične video porte (untagged VLAN3999). Tako sem skofiguriral že pri dveh kolegih (enkrat na Mikrotik switchu in drugič na TP-Linku 1043NDv2 z OpenWRT) in deluje BP, razen če so na Telekomu še kaj spreminjali od takrat. Je pa problem, če se switcha ne da pravilno nastaviti.


Jaz mam HP procurva pa je edino tako prislo cez drugace ni delalo....

Zgodovina sprememb…

XS!D3 ::

marjanko2 je izjavil:


Jaz mam HP procurva pa je edino tako prislo cez drugace ni delalo....


Torej, če daš isti port v VLAN 1 in VLAN 3999, nastaviš type na ALL in PVID na 1, se zatakne kje?

Oziroma za stare boxe (Sagem) daš port samo v VLAN3999, PVID na 3999 in type all.

marjanko2 ::

XS!D3 je izjavil:

marjanko2 je izjavil:


Jaz mam HP procurva pa je edino tako prislo cez drugace ni delalo....


Torej, če daš isti port v VLAN 1 in VLAN 3999, nastaviš type na ALL in PVID na 1, se zatakne kje?

Oziroma za stare boxe (Sagem) daš port samo v VLAN3999, PVID na 3999 in type all.


Ce gledas to zadno sliko konfiguracije, v mojem primeru mam
VLAN1 data
VLAN2 trunk-box
VLAN3 sagem

VLAN 3999 je memeber istih portov kot VLAN2 in VLAN3

za VLAN2 JE pvid 2
ZA VLAN3(SAGEME) je PIVD 3999

men tko dela ok in se ne zatika

Zgodovina sprememb…

XS!D3 ::

marjanko2 je izjavil:


Ce gledas to zadno sliko konfiguracije, v mojem primeru mam
VLAN1 data
VLAN2 trunk-box
VLAN3 sagem

VLAN 3999 je memeber istih portov kot VLAN2 in VLAN3

za VLAN2 JE pvid 2
ZA VLAN3(SAGEME) je PIVD 3999

men tko dela ok in se ne zatika


No sej potem smo že bližje temu, samo malo čudno si opisal vse skupaj in tudi del konfiguracije je po mojem nepotreben.

VLAN ne more bit member porta ampak so porti memberji enega ali več VLANov, kar drži tudi v tvojem primeru. Določeni porti so memberji VLANa 3999 in VLANa 2 in drugi so memberji VLANa 3999 in VLANa 3. Vprašanje je samo, čemu je ta VLAN 3 sploh namenjen. VLAN namreč ne predstavlja skupine portov (kot bi lahko sklepal iz poimenovanja) ampak izoliran LAN, v katerega lahko postaviš porte.

Tudi PVID ni nastavljen za VLAN ampak za port in določa default VLAN oziroma VLAN v/iz katerega bodo leti untagged okvirji na tem portu. Na ta način pravzaprav nastaviš access port za določen VLAN.

Sagem ti dela ravno zato, ker je ta port v VLANu 3999 in ima nastavljen PVID 3999. To je točno to, kar sva napisala z Danielom. Ne vem pa, zakaj si zraven dal še VLAN3. VLAN 3 bo na tem portu itak taggiran in ga Sagem na bo znal uporabit. Moti seveda ne, ker ga nobena naprava na uporablja, rabiš ga pa po mojem tudi ne.

Porti za boxe so pa tudi nastavljeni pravzaprav tako, kot sva napisala, samo da imaš ločen data VLAN za boxe (VLAN 2, za katerega PPPoE vrjetno vzpostavlja Telekomov modem) in ločen data VLAN za PCje (VLAN 1, za katerega vrjetno PPPoE vzpostavlja tvoj router). Če želiš imeti boxe na ločenem data VLANu, je to seveda čisto ok, sicer bi lahko po mojem uporabljal tudi netagairan VLAN 1 (torej PVID=1) v kombinaciji s taggiranim VLAN 3999 za boxe (razen če ti router še kaj blokira, kar bi box rabil, ali pa je Telekom kaj spreminjal). Sedaj imaš pač netagiran VLAN 2 + tagiran VLAN 3999 na teh portih.

Vse jasno, samo malo konfuzno so poimenovani tvoji VLANi in opisana ta konfiguracija, pa tisti VLAN3 je po mojem odveč.

KTr1sk ::

mojster_joni je izjavil:

z čist navadnimi đabe switchi meni dela normalno brez kakega nastavljanja

super, da deluje, jaz namreč sem naročil 4x tv in sem vprašal na telekom in sem dobil ta odgovor


Pozdravljeni,
praviloma imajo modemi 4 porte. Za priklop 4 televizij vam svetujem uporabo stikala/switcha.
Pri uporabi switcha je zaradi konfiguracije priklopa zaželjena uporaba istih komunikatorjev. Če kombinirate priklop komunikatorjev BOX in Sagem prek switcha vam na BOXih ne bodo delale vsebine kot so Youtube, Dezzer, TuneIn in onemogočena je uporaba aplikacije Daljinec+. Če bodo vsi komunikatorji BOX-i se tem težavam izognete.


me pa zanima sledeče, ker imam doma neke stare routerje bi lahko namesto switcha uporabil kar router in potem bi v routerju od 1do4 vklopil UTP kable (wan pa bi pustil prazno), bi delovalo enako kot switch? hvala
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Robert ::

Bom uporabil kar to temo in sicer prosil bi za pomoč. Situacija ki jo imam sedaj - Telekom, optika, paket NEO C, modem Innbox v60u:
- modem (port 3, VIDEO, IPTV) sem povezal s TP Link stikalom TL SG 108E (na port 1),
- iz modema (port 4 DATA ali TRUNK) sem naredil povezavo na TP Link stikalo (na port 2),
- iz stikala TP Link (port 3) sem naredil povezavo na računalnik za Nvidio Shield TV Pro (Android box),
- iz stikala TP Link (port 4) sem naredil povezavo na IPTV (2. mrežna kartica na računalniku, Multicast).
Nastavitve na samem modemu so ostale take kot so, TP Link stikalo je tako imenovano managed stikalo in se da nastavljati preko aplikacije EASY SMART, ki jo imam instalirano na računalniku. Nekaj sem se igral z nastavitvami na aplikaciji EASY SMART ampak mislim da to ni to. Drugače pa kaj deluje in kaj ne:
- dela mi IPTV, ki jo imam na računalniku (Multicast aplikacija),
- ne dela mi NVIDIA na kateri imam instalirano playlisto in predvajalnik program Tivimate. Kar sem gledal na netu sem videl, da bi moral pripeljati na switch tako IPTV (VIDEO) kot tudi data (TRUNK) podatke (verjetno za NVIDIO, da je povezana tudi na internet). To sem sicer poskusil narediti, a ko povežem TRUNK port (modem) s switchem, mi modem začne utripati (utripajo mi vse lučke, ki so sicer zelene), izgubil pa sem tudi sliko na dveh Siol Box-ih (2 od 4 pa mi delujeta brezhibno), po resetiranju modema pa se je slika na Siol Box-ih zopet pojavila. Če na modemu nastavim port 3 (IPTV, VIDEO) na TRUNK ali DATA potem mi ne dela več IPTV (Multicast) na računalniku. Ja, pa še to, nekajkrat mi je celo uspelo dobiti IPTV signal (sliko programov) na NVIDI ampak je ta zelo hitro tudi izginila, ne vem pa zakaj,
- so potrebne kakšne nastavitve na modemu (kar ne bi rad preveč spreminjal) ali je potrebno nastaviti samo stikalo TP Link preko aplikacije EASY SMART - kje in kako se to izvede ? Mogoče za XS!D3 ali VESO66, ker vidim da kar obvladata zadevo.

d_DJ ::

Jaz sem obupal nad tem. Imel sem podobno postavitev s tem, da sem imel namesto stikala, router (TP-Link Archer C7 AC1750). Iz modema sem v router pošilal Video in Data (internet?). Delovalo je sicer povsod, samo so bile na komunikatorjih pogosto iste težave - črna slika in je bilo potrebno modem resetirati vsak dan.

Tako, da sem na koncu žrtvoval tistih 1.5€ na mesec in sem naročil Neo tv lite in ga posnel na android box. Zdej so celo odprli, da lahko gledaš vse programe tudi na neo tv lite na katere si naročen.

ToniT ::

Iz modema povežeš port, na katerem imaš trunk na stikalo. Na stikalu nastaviš na vseh portih VLAN 3999 in zadeva mora delati.

mzakelj ::

ToniT je izjavil:

Iz modema povežeš port, na katerem imaš trunk na stikalo. Na stikalu nastaviš na vseh portih VLAN 3999 in zadeva mora delati.


Vlan za net untagged , 33xx vlan pa tagged pa je..

Robert ::

Vprašal bi samo še (nekaj sem bral) ali je potrebno nastaviti tudi IGMP Snooping, kaj to je in kako ter kje se to nastavi.

Robert ::

Včeraj prenastavil povezavo modema Innbox s stikalom TP Link in sicer:
- port 4 (TRUNK) na modemu sem povezal s portom 1 na stikalu,
- port 3 na stikalu sem povezal z Nvidio Shield TV Pro,
- na aplikaciji EASY SMART sem nastavil na nastavitvah za VLAN 1 (Default) untagged od 1-8 in tagged port 3 (VLAN 3999)
pa spet nič. Zanima me ali moram še kaj nastaviti IGMP Snooping (npr. na Enable) in ali moram dodati kot tagged port tudi 1 (na VLAN 3999).

ToniT ::

Na vse porte daj untagged Vlan 1 in Tagged VLAN 3999

Robert ::

Sem dal na vse porte untagged VLAN1 in tagged VLAN3999 pa nič, zanima me ali moram kaj spremeniti IP naslov na stikalu, ker tega pustim takega kot je (in je različen od IP naslova modema) ali pa sub net mask - to ne spreminjam nič. Tudi na modemu nič ne spreminjam.

Robert ::

Ali mogoče kdo ve kdo je kreator, avtor internet strani:
https://uross-digital-tools.appspot.com/

Gejspodar ::

Robert je izjavil:

Ali mogoče kdo ve kdo je kreator, avtor internet strani:
https://uross-digital-tools.appspot.com/


Zdravo,

Če se ne motim lahko avtorja kontaktiraš na digiteraSI@gmail.com

zveki ::

imam stikalo HP 1820 24g poe+. Kreiran imam VLAN1 z vsemi porti untaged razen portov 23 in 24 ter trunk porta 1 ter VLAN 3999 z porti trunk 1, 23 in 24, ki so vsi tagged. Vlan 1 imam povezan telekom modem preko trunk izhoda 1, gor so povezani računalnik ter playstation; vse deluje brez problema. VLAN 3999 imam povezan na telekom modem preko trunk izhoda 4 v port 23, port 24 imam pa za povezavo na NEO box. Na boxu delujejo samo nekateri programi, medtem ko youtube, twitch, radio itd. preko boxa ne delujejo. V čem je težava.

Daniel ::

Torej imaš med switchem in Telekom modemom 2 kabla? Načeloma rabiš iz modema samo 1 kabel in modem nastavljen na TRUNK, potem pa na switchu nastaviš VLAN1 na vseh portih in tagged VLAN3999 na portu kjer je priklopljen modem in portu kjer je BOX. Torej na portu kjer je BOX moraš dobiti ven Untagged VLAN1 in TAGGED3999.

zveki ::

Sedaj dela bolje; youtube, twitch, hbo max deluje, še vedno pa ne deluje radio ter nekateri programi (hrt, rtl hrvaški...)

DamijanD ::

a ostali "TV" programi ti pa delajo? rtvslo1/2 ipd? Ker aplikacije, ki si jih naštel rabijo navadni internet, TV programi pa VLAN

zveki ::

ja, ostali programi delajo. Ne dela še klasik tv, vsi cinnestarji

Daniel ::

Če priklopiš direktno v modem pa dela vse? Ker načeloma imaš sedaj priklopljeno kot mora biti.

zveki ::

preko direktne povezave vse deluje BP. Kličem danes na telekom, če imajo oni kakšno idejo.

Daniel ::

To je pa res zanimiva napaka, javi, če boš kaj ugotovil.

zveki ::

na modemu naj ne bi bilo težav, je pa tehnik omenil, da bi lahko bil razlog za nedelovanje, kodiranje programov. Je pa zanimivo, da ogled nazaj teh programov deluje, medtem ko predvajanje v živo ne.

Daniel ::

Vprašanje je, kaj ima z vsem tem switch, ker on samo premetava paketke.

zveki ::

Dotična nastavitev v "advanced security configuration" blokira te kanale.

Prevent UDP Blat Attack
When enabled, the switch drops packets that have a UDP source port equal to the UDP destination port.

Daniel ::

Zanimiva ugotovitev. To si šel kar na slepo testirat? Pametni switchi, kolikor so dobri očitno lahko tudi nagajajo.

zveki ::

Ja, šel sem po vse nastavitvah, ena pa po ena :D

Daniel ::

Važno, da dela :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom Neo in Asus router (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7620098 (8454) Ghost007
»

Priklop več televizij na telekomov modem

Oddelek: Omrežja in internet
287721 (4537) Vaseer
»

IPTV na switchu

Oddelek: Omrežja in internet
51003 (795) Mikrohard
»

Siol IPTV ne dela več prek switcha

Oddelek: Omrežja in internet
72529 (2211) Daniel
»

Siol TV na Siol Box preko routerja

Oddelek: Omrežja in internet
317576 (6227) damirj79

Več podobnih tem