» »

Telemach

Telemach

1 2
3
4 5

husky1 ::

seveda telemach

Han ::

Nekompatibilnost med USB wifi donglom in Innoboxom U92. Na Innoboxu izklopi WiFi, nanj poveži lasten router, pa bo zadeva delovala...

Težava s povezovanjem WiFi-prenosnik

husky1 ::

Glede na to, da mi na prenosniku in vseh telefonih wifi deluje brez problema, zgleda bo to res težava.

Mi je pa zanimivo, da oba dongla ne delata. Prvi je Linksys WUSB100 (napiše ni internetne povezave), drugi je pa Mercusys MW300UM (vedno pc zmrzne in bluescreen).

Han ::

Preveri, če je za dongla na voljo novejši firmware.

husky1 ::

Evo en dongle zdej dela z novim firmwarom, linksys bo pa romal v predal. Hvala za pomoč!

Han ::

Piši na Linksys podporo, da se njihov dongle nikakor ne poveže na Innobox U92.

husky1 ::

bom

Gtonek1 ::

Čakanje en mesec za priklop eon paketa na telekom optiko?
Kje se tu zatakne?
Lp

yogy ::

Trenutno imam Telemach fiksne storitve preko coaxa. V bloku napeljujejo svojo (Telemach) optiko. Zanima me če bom občutil kakšne spremembe (verjetno se samo ping in latency nekoliko izboljša) pri prehodu na optiko. Ima Telemach iste hitrosti za vse uporabnike, ne glede na to ali so na coaxu ali optiki?

strom_15 ::

yogy je izjavil:

Trenutno imam Telemach fiksne storitve preko coaxa. V bloku napeljujejo svojo (Telemach) optiko. Zanima me če bom občutil kakšne spremembe (verjetno se samo ping in latency nekoliko izboljša) pri prehodu na optiko. Ima Telemach iste hitrosti za vse uporabnike, ne glede na to ali so na coaxu ali optiki?


Žel je hitrost enaka tako na coax kakor na optiki. Tudi sam imam Telemachovo optiko in le pink je boljši (1 ms), hitrosti so pa enake. Kar je nerazumljivo s tehničnega stališča.

hojnikb ::

yogy je izjavil:

Trenutno imam Telemach fiksne storitve preko coaxa. V bloku napeljujejo svojo (Telemach) optiko. Zanima me če bom občutil kakšne spremembe (verjetno se samo ping in latency nekoliko izboljša) pri prehodu na optiko. Ima Telemach iste hitrosti za vse uporabnike, ne glede na to ali so na coaxu ali optiki?

Ja, izboljsa se latenca in hitrost ki jo v povprecju lahko dosegas. 1Gbit na coaxu je vsaj pri trenutnem omrezju (eurodocsis 3.0) max, kar lahko ma cel nod; ie ce nekdo na istem nodu vlece dol 200mbit, za tebe ostane samo 800, čeprav mata oba zakupljen 1Gbit.
Pri optiki je ponavadi ta limit 2,5/1,25Gbit al pa 10/10, odvisno kako stara je PON oprema v centrali.

strom_15 je izjavil:

yogy je izjavil:

Trenutno imam Telemach fiksne storitve preko coaxa. V bloku napeljujejo svojo (Telemach) optiko. Zanima me če bom občutil kakšne spremembe (verjetno se samo ping in latency nekoliko izboljša) pri prehodu na optiko. Ima Telemach iste hitrosti za vse uporabnike, ne glede na to ali so na coaxu ali optiki?


Žel je hitrost enaka tako na coax kakor na optiki. Tudi sam imam Telemachovo optiko in le pink je boljši (1 ms), hitrosti so pa enake. Kar je nerazumljivo s tehničnega stališča.


V resnic ni tako nerazmuljivo. Kaj vec kot to tako nemorejo ponudit (razn tam k je XGS-PON) ker je pasivna oprema omejena na 2,5Gbit za cel nod. In to je lahk tut 64 uporabnikov.
Da lahk majo unified pakete, ne glede na izbran medij, je pac hitrost odvisna od najslabsga imenovalca, v tem primeru coax
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Daniel ::

Načeloma sicer so neke razlike v hitrostih, vsaj kar sem nazadnje gledal po par profilih. Na coax omrežju so hitrosti, kot so v ponudbi, na optiki pa imajo nekateri malo višji upload. Uradne novice o tem nisem zasledil, tako, da ne vem ali je zadeva omejena na določeno področje ali je povsod enako. Jaz imam še P2P optiko in so upload na Premium paketu dvignili na 200 Mbit, moral pa bi malo povprašati še sosede, ki imajo GPON, če je pri njih tudi prišlo do dviga hitrosti na optiki.

Se je pa to zgodilo tam nekje v zadnjih treh tednih.

link_up ::

tudi na gpon je 200mbit ul.
In and Out

yogy ::

link_up je izjavil:

tudi na gpon je 200mbit ul.

Hvala za info. A to kar dajo ali je kje na njihovi spletni strani zapisano?

Daniel ::

Kdor ima ima v profilu na Telemachu. Uradne objave ni bilo.

Linko ::

A telemach še vedno uporablja telekomovo omrežje, kadar njim zmanjka signala?

DeeCoy ::

Linko je izjavil:

A telemach še vedno uporablja telekomovo omrežje, kadar njim zmanjka signala?

Ja, še vedno je dostopno, ampak pomoje samo "E", LTE mi ne dela, mogoče zaradi ap nastavitev..

Klemen13 ::

Rad bi razširil območje WiFi signala, ki ga trenutno oddaja Telemachov Technicolor CGA2121 gateway. Poizkusil sem ga ze razširiti z TL-WR940N routerjem, ki sem ga nastavil v Access-point mode z imenom istim kot ga ima Telemachov gateway, vendar so se pojavljali problemi, kjer se nekateri računalniki in telefoni niso mogli povezati na to omrežje... Naj povem, da imam na voljo razširiti omrežje z omrežnim kablom, zato me rešitve s samo "extendanjem" wifi signala ne zanimajo.

Ali moram morda kupiti drug router/access point, ali so mogoce potrebne kake druge nastavitve na gateway-u? Ce je kdo vzpostavil kaj podobnega, bi mu bil izredno hvalezen za informacije!

mtosev ::

Lahko kličeš na Telemach in rečeš, da ti modem dajo v bridge mode. Router potem daš v router mode in ne v AP mode.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

link_up ::

bridge,en kul router,switch,kabli,...ap, compi, ... telefoni, iot... ap ... :)
In and Out

zobnik ::

Zasledil sem da ima telemach predplačniški internet 100gb za 2 evra/30dni.
In kaj če vzameš 10 kartic, jih lahko uporabljaš 1 leto al pač moraš pokurit v določenem času recimo 2 mesecih.

m3k ::

zobnik je izjavil:

...moraš pokurit v določenem času...

zobnik ::

Ja razumem, samo ko kupiš kartico kolk časa je še do zadnjega dne aktivacije, pol leta?

hojnikb ::

pise gor na kartici, ponavad je vec k pol leta :)
#brezpodpisa

zobnik ::

sem kupil do 2024 je torej več kot 1 leto, 2 evra/100gb, ampak pri pokitosti 95% pademo ravno v 5% kjer internet ne dela, razen če grem mal višje na hrib.
Medtem ko A1 je antena na sosednjem hribu,(daleč) in dela kot strela.

stratosD ::

imamo kakšno mapo tega Telemach signala? Se pravi vzameš za 2eur/100gb in maš cajt za porabit do 2024??? to ggod to be true....ali pač?
Bi rabil nekaj za backup ko mi T2 baker dol pade :)

Ijus ::

Alan Ford je izjavil:

Kdaj lahko pričakujemo povišanje hitrosti pri Telemachu , kajti že dlje časa ponujajo hitrosti 512 in 1 Mbit , v redkih primerih pa tudi 2 Mbit.


piše se leto 2003 ... 2Mbit :))

piše se leto 2035 ... 2Tbit :))
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

V-i-p ::

stratosD je izjavil:

imamo kakšno mapo tega Telemach signala? Se pravi vzameš za 2eur/100gb in maš cajt za porabit do 2024??? to ggod to be true....ali pač?
Bi rabil nekaj za backup ko mi T2 baker dol pade :)

Sem ravno pred kratkim vzel eno za 1,99€, ki ima dodanih 100gb za test pa sem 99,99%, da je pisalo nekaj v stilu 04/2023 glede tega.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

mpu2Q7 ::

Prikazuje Eon app na Samsung smart tv bolj motno sliko kot antenski kabel in common interface (CI) + subscription card? Kako se pogleda v appu uporabljena ločljivost kot širina x višina?

Če izberemo v Nastavitvah videa ABR MAX ali CBR MAX, oboje se zdi kot da je 720 in ne 1080, kot je pri CI. Je potrebno kaj resetirati tv ali app ali profil, da primejo nastavitve, da je 1080 HD?

TV je povezana preko ethernet kabla. Še to vprašanje iz eon app, kako najlažje prideš nazaj v kanal, da ne izstopi iz eon app in da ne sprašuje 'želite izstopiti'?

hojnikb ::

Ni problem resolucija, ampak bitrate. Ta je prenizek pr mrezni povezavi (v primerjavi z DVB-C) zato se ti zdi slabša slika.
#brezpodpisa

mpu2Q7 ::

Zelo nenavadno...

Ethernet povezava je verjetno vsaj 100Mbps, tudi wifi je precej hitra (preverjeno ni v uporabi na tv), trenutna download hitrost je resda samo 70Mbps od 200...

Netflix, youtube prikazujejo na 4K brez problema preko iste žične povezave.

Aja, vrnitev app na gledan kanal je na gumbek Play on, spodaj desno v menuju profila :-)
Bom pa preveril še support.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mpu2Q7 ()

hojnikb ::

Ni problem v teb, ampak v tem da telemach spušča video source v nizkem bitrejtu. Tudi gigabit mreza in internet ti tle nebi pomagala....
#brezpodpisa

mpu2Q7 ::

To je potem precejšnja škoda za eon app, ki izgleda čisto spodobna app. Je pa support poba rekel, da bodo tehniki pogledali, kako je na stvari, poklicali in razložili (najbrž slabo novico).

Kako pa je to, v.d. tasta sprašuje, ko ima telemach neke novoletne brezplačne odprte sheme pa voyo in to ampak ne kaže, menda moraš naročiti? Potem ni free ali moraš takoj odjaviti ali kaj?

Se opravičujem za neumna vprašanje, se pa lahko skrijem na internetu :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mpu2Q7 ()

strom_15 ::

mpu2Q7 je izjavil:

To je potem precejšnja škoda za eon app, ki izgleda čisto spodobna app. Je pa support poba rekel, da bodo tehniki pogledali, kako je na stvari, poklicali in razložili (najbrž slabo novico).

Kako pa je to, v.d. tasta sprašuje, ko ima telemach neke novoletne brezplačne odprte sheme pa voyo in to ampak ne kaže, menda moraš naročiti? Potem ni free ali moraš takoj odjaviti ali kaj?

Se opravičujem za neumna vprašanje, se pa lahko skrijem na internetu :-)


Voyo ni odprt. odprti so vsi drugi programi, s tem, da moraš za HBO premium v aplikaciji moj.telemach sam aktivirati ta HBO pri vsebini HBO Premium Promo - s tem se ti do 17.1. vklopijo HBO + Cinemax+ HBO max programi brezplačno. Kot rečeno VOYO ni v tej novoletni ponudbi (še lani je bil letos ga ni).

Dennis88 ::

A je še kdo opazil na app-u da zvok in slika nista točno sinhronizirana? Sicer je majhen zamik, ampak se opazi.

Leko ::

Kakšna bi bila "kazen" če po dveh mesecih prekinem vezavo fiksnega priključka in dveh mobilnih in grem k drugemu operaterju?

Lonsarg ::

Mora pisat v pogodbi formula. Najbrž boš za nazaj moral plačat razliko, kot da bi bil na rednem ceniku.

Djole ::

Dennis88 je izjavil:

A je še kdo opazil na app-u da zvok in slika nista točno sinhronizirana? Sicer je majhen zamik, ampak se opazi.

Jaz danes, me ni bilo par dni doma, je pa kar opazno. Vsaj pri eon smart tv app je zamik. Moram preveriti se preko eon boxa.

Dennis88 ::

Sem imel app na samsung tv in je bilo še slabše. Sedaj imam LG pa je zamik manjši ampak še vedno je. To se dogaja že vsaj 2 leti. Res ne znajo spacati ene aplikacije skupaj da bi delalo kot je treba?

mpu2Q7 ::

netflix ne gre instalirati na telemach android stb? ni v app store? skyshowtime je

mpu2Q7 ::

res noben ne ve? noče vedeti? se nikomur ne da odgovoriti? je kakšna boljša tema za ta vprašanja?

to bi znali/hoteli pomagali? na Domov tabu s hišico so prikazane kar neke Aplikacije in igre v rdečem okvirčku po nekem vrstnem redu in da bi lahko Skyshowtime v ta Domov tab? gre zares za Domov tab čisto prvi in ne za četrti tab Aplikacije in igre z 9 kvadratki - tu se da enostavno dodati in sortirati apps...

saj če res noben ne ve, še pošljem Telemach support... samo so počasni pa tudi razlagali bojo nabrž o bananah namesto o hruškah...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mpu2Q7 ()

m3k ::

mpu2Q7 je izjavil:

..je kakšna boljša tema za ta vprašanja?

https://slo-tech.com/forum/t761339/p669...
Mirko tipka na radirko ////

Pat_MaGroin ::

Od kdaj pa ima Telemach tako pizdunsko taktiko?

Kličejo dedka, ce mu dajo popust na naročnino 1 eur za 6 mesecev, ce se zaveže za 24 mesecev.

On rece, js nimam nic s tem, to ureja hčerka.

In mama, ki SPLOH ni na telemachu, dobi na mail aneks za podaljšanje pogodbe, pogodbo prinese pa poštar.

Je sla potem besna v poslovalnico, kjer so ji rekli, da oni tega ne morjo preklicat, ker je to konkurenca (verjetno v smislu provizij za uspešno nategovanje).

Daniel ::

Že dolgo uporabljajo precej kreativne trženjske prijeme. Sem reševal isto en tak primer, le da so klicali mene če bi na enem od priključkov, za katere skrbim imeli EON Premium za isto ceno kot je trenutno. Vse skupaj pa je ravno bilo kakšen mesec po tem, ko je potekel promocijski HBO na EON Full in se je že obračunal. Jim rečem pošljite pogodbo, da jo preverim in če se odločimo za to pošljemo podpisano nazaj.

Oni nato pošljejo pogodbo, ki postane veljavna s podpisom poštarju in to na naslov 70+ letnega človeka, ki je seveda podpisal prejem.

Sem jim potem napisal nekaj krepkih pa se je zadevo dalo preklicati brez problema.

Pat_MaGroin ::

Ja sej, v pondelk bo zvonil poštar pri 90-letniku. Se dobro, da grem na obisk dopoldne.

modelno1 ::

Fyi, za sklepanje pogodb zunaj poslovanic velja 14 dnevni odpovedni rok, poglejete si 43. člen ZvPot.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Dimnik ::

Tako j3, zraven pa dodajo še obrazec za prekinitev, samo izpolniti ga je potrebno in vrniti. Ni nobene panike in težav.

Daniel ::

Ker upokojenci, ki so jih že v osnovi nategnili s takim načinom prodaje prav zares vedo čemu služi ta obrazec...

bigbada ::

Pozdravljeni,

Mene zanima, če pokličeš na telemach da ti na dom pridejo naredijo in pripravijo kable? Delajo to? Namreč kupili bomo novi TV in še v zgornjem nadstropju enega... Torej da kable spravijo do TVja...
Naredijo to kot se spodobi v kanalih itd? Koliko je približno cena? So komu delali?

Hvala za odgovor

6151 ::

bigbada je izjavil:

Pozdravljeni,

Mene zanima, če pokličeš na telemach da ti na dom pridejo naredijo in pripravijo kable? Delajo to? Namreč kupili bomo novi TV in še v zgornjem nadstropju enega... Torej da kable spravijo do TVja...
Naredijo to kot se spodobi v kanalih itd? Koliko je približno cena? So komu delali?

Hvala za odgovor


Ceneje bo namestiti aplikacijo
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

KKS > Triera > UPC > Telemach (strani: 1 2 3 4358 359 360 361 )

Oddelek: Omrežja in internet
180082596232 (1584) Han
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15348226 (1119) viharnik72
»

Telemach EON TV

Oddelek: Omrežja in internet
3311098 (5490) Daniel
»

Telekom proti Telemach (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11946056 (16296) solatko

Več podobnih tem