» »

Chromecast 4

Chromecast 4

Galaxy ::

Hi guys.

Pravkar sem naročil Chromecast 4 in komaj čakam, da ga dobim v roke. Doma imamo Telekom Slovenije / NEO (Tvin?) največji paket, pa me zanima, kako bi lahko najbolj enostavno/elegantno uredil zadevo, da bi gledal TV preko Chromecasta?

Res bi bil vesel za kratek vodič, saj sem čist "out of the game" :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Galaxy ()

OK.d ::

LPOK.d

Galaxy ::

OK.d je izjavil:

https://www.howtogeek.com/693634/how-to...

Umm... tu ne vidim nobene povezave s Telekomom Slovenije?

OK.d ::

In kakšna navodila bi ti sploh rad?
LPOK.d

bubiCh ::

Na Chromecast moraš v Aplikacijah naložiti aplikacijo Neo TV Lite (samo če že imaš Neo box, zakaj Telekom?!?). Nato na Moj Telekom aktivirati opcijo Neo TV Lite za 1,49€/mesec (ponovno ne razumem Telekoma zakaj, če je na mobitelu in tablici brezplačno?!?). Seveda je v aplikaciji cca. 50 programov manj kot v MegaHD paketu. Osebno mi je daljinec od Neo boxa bolj praktičen kot Chromecastov (hitrejši dostop do menijev in prevrtavanje).

Galaxy ::

bubiCh je izjavil:

Na Chromecast moraš v Aplikacijah naložiti aplikacijo Neo TV Lite (samo če že imaš Neo box, zakaj Telekom?!?). Nato na Moj Telekom aktivirati opcijo Neo TV Lite za 1,49€/mesec (ponovno ne razumem Telekoma zakaj, če je na mobitelu in tablici brezplačno?!?). Seveda je v aplikaciji cca. 50 programov manj kot v MegaHD paketu. Osebno mi je daljinec od Neo boxa bolj praktičen kot Chromecastov (hitrejši dostop do menijev in prevrtavanje).

Jaz sem morda čisto zmeden. Kako misliš "zakaj Telekom? - saj je Neo od Telekoma?

Neo box imata starša doma, jaz pa bi v svojem stanovanju le streamal/dostopal do box-a in gledal TV zastonj. A se to da v mojem primeru?

OK.d ::

Kdo je tvoj ponudnik?
LPOK.d

Galaxy ::

OK.d je izjavil:

Kdo je tvoj ponudnik?

Telekom Slovenije. Imamo paket Modri. Doma imamo tudi dva NEO box-a.

OK.d ::

Enkrat govoriš o domu staršev, drugič o tvojem stanovanju.
Ali potem skupaj živite, ali kaj?
LPOK.d

Galaxy ::

OK.d je izjavil:

Enkrat govoriš o domu staršev, drugič o tvojem stanovanju.
Ali potem skupaj živite, ali kaj?

Starši imajo Telekom Slovenije.
Jaz nimam nobene naročnine. Imajo pa starši NEO/TViN.
Trenutno lahko grem na tvin.si in gledam na računalniku televizijo.
Živim 100km vstran od njih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Galaxy ()

OK.d ::

Potem boš še naprej lahko gledal samo Tvin in ne Neo lite.
LPOK.d

gaja357 ::

Pozdrav štručkoti.
Imam eno vprašanje. Kakšna je možnost, da povežem logitech harmony na Eon box od telemacha. Se pravi da upravljam tv z logitech daljincem.
Hvala za odgovore.
Pomagaj zgubljeni dusici ?

Bolt ::

gaja357 je izjavil:

Pozdrav štručkoti.
Imam eno vprašanje. Kakšna je možnost, da povežem logitech harmony na Eon box od telemacha. Se pravi da upravljam tv z logitech daljincem.
Hvala za odgovore.
Pomagaj zgubljeni dusici ?

Kaj ima to veze z Chromecast 4?

Qushaak ::

Kater PoE adapter priporočate za Chromecast 4? Vseeno bi imel raje ožičeno povezavo.
Hvala.

Goody ::

Zopet jaz, me samo zanima zakaj iščeš PoE adapter? Pomoje rabiš nekaj takega:

https://www.amazon.de/-/en/Cable-Matter...

ali pa takega, če rabiš več USB portov

https://www.amazon.de/-/en/Gigabit-Ethe...

Likalnik ::

tudi jaz ne zastopim zakaj dodatni kabli? Chormecast 4 imam že od samega začetka, ko je prišel ven na wi-fi pa zaenkrat ni težav kar se tiče povezave...vse dela

Qushaak ::

Zato ker nimam dobrega WiFi po stanovanju. Pač samo en AP in še to WRT54GL. :D Oa zdele nebi WiFi-ja postavlu tko kot se zagre.

OK.d ::

Ali kdo uporablja x-plore file manager gor?Namreč nikakor mi ne deluje prek web storaga- google drive in mi napiše ko zaženem;"prišlo je do neznane težave ter da ta aplikacija ni podprta" Na Shieldu zadeva normalno deluje??
LPOK.d

fulgur ::

Živijo, jaz bi imel pa eno vprašanje. Nimam wifija, za internet uporabljam podatkovni prenos telefona (tudi za računalnik). Imam dumb TV in razmišljam o chromecastu. Ali mora biti Chromecast nujno povezan v WIFI ali bo zadeva delala tudi če se bo video napajal preko podatkovnega prenosa na telefonu (npr. odprem youtube/xploreTV na telefonu in ga pošljem preko chromecasta na TV)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fulgur ()

Mr_Globus ::

Ja, mora bit na wifiju

fulgur ::

Ali obstaja potem sploh kakšna rešitev zame? :O

stevemcq_ ::

Zakaj pa ne bi uporabil hotspota na telefonu in povezal chromecast ? Lp

fulgur ::

to pomeni, da če jaz na telefonu naredim hotspot in se nanj povežem s chromcastom ter nato s tega istega telefona želim npr. na TV preseliti youtube video, bo zadeva delala? ker če smo natančni, obe napravi ne bosta na istem wifi... telefon bo namreč na podatkovnem prenosu, chromecast pa na wifiju (hotspot)... bo to delalo?

Mr_Globus ::

Hmm ko nisem se imel prikljucenega neta sem hotspotal s telefona na chromecast in tablico in potem castal iz tablice

fulgur ::

aha, tenks vsem, zdaj vem v katero smer razmišljat… da ne bi kar kupil potem se pa po glavi praskal… 8-)

Pat_MaGroin ::

Če kdo rabi imam na voljo en komplet:

[izbrisana tema]

rogerg ::

Oj,

Eno vprasanje glede Chromecast 4. Upam, da mi bo znal kdo odgovoriti na moja vprasanja.

S Chromecast 4 bi na vikendu (HR) nadomestil Total TV(neuporaben v slabem vremenu). Za povezavo bi uporabil 4G LTE sim router (HR sim) in nanj povezal Chromecast 4. Nanj bi namestil novo NEO aplikacijo (nadomestila TViN) in bi preko Chromecast 4 spremljal TV programe. Bi lahko TV programe (NEO) premikal z daljincem od Chromecast4?
Je to sploh izvedljivo? Rad bi se preprical, predno grem v nakup.....!

Hvala za odgovor, nasvete, itd.!

Lp

klko ::

Galaxy je izjavil:

OK.d je izjavil:

Enkrat govoriš o domu staršev, drugič o tvojem stanovanju.
Ali potem skupaj živite, ali kaj?

Starši imajo Telekom Slovenije.
Jaz nimam nobene naročnine. Imajo pa starši NEO/TViN.
Trenutno lahko grem na tvin.si in gledam na računalniku televizijo.
Živim 100km vstran od njih.

Torej to ne gre?

Bolt ::

rogerg je izjavil:

Oj,

Eno vprasanje glede Chromecast 4. Upam, da mi bo znal kdo odgovoriti na moja vprasanja.

S Chromecast 4 bi na vikendu (HR) nadomestil Total TV(neuporaben v slabem vremenu). Za povezavo bi uporabil 4G LTE sim router (HR sim) in nanj povezal Chromecast 4. Nanj bi namestil novo NEO aplikacijo (nadomestila TViN) in bi preko Chromecast 4 spremljal TV programe. Bi lahko TV programe (NEO) premikal z daljincem od Chromecast4?
Je to sploh izvedljivo? Rad bi se preprical, predno grem v nakup.....!

Hvala za odgovor, nasvete, itd.!

Lp


Kako bo v povezavi z "4G LTE sim router (HR sim) in NEO" bi ti lahko povedal samo kdo, ki bi že uporabljal isto kombinacijo, kar pa malo verjamem, da je že kdo uporabljal. Lahko ti povem le to, da če boš imel net, bo zadeva delovala in tudi tv programe boš lahko premikal z daljincem. Z daljincem od tvja ali daljincem od CC4, samo moraš to omogočit v nastavitvah HDMI-CEC in potem nastavitve gumbov daljinskega upravljalnika.
Meni na vikendu oz. tudi drugje, deluje brezhibo, če le je dovolj dobra povezava(recimo v apartmaju v toplica) deluje v povezavi, z povezavo mobilne dost.točke na telefonu in EONom.
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bolt ()

Daniel ::

Problem je, da NEO TV Lite aplikacija po pričevanjih posameznih uporabnikov neha delati kmalu po tem, ko boš Chromecast odnesel iz domačega omrežja. V teoriji bi moralo delovati, če bi se preko VPN povezal nazaj v domače omrežje, da bi aplikacija videla BOX ampak to je čisto druga konfiguracija.

Bolt ::

Kako je z NEOtom ne vem, toda EON s tem, ko CC4 neseš v drugo omrežje, nima problema. Ostanejo vse nastavitve z vpisanim računom in samo priklopiš, se povezeš na delujoč net in zadeva deluje.
Torej je težava v NEOtu.
Za daljinec pa moraš, logično, vnest nov tv.
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

rogerg ::

Hvala obema za odgovor!!

Ogled preko 4G Lte na tablici deluje brez problema (v HD), tako, da predvidevam, da bi moral tudi CC4!
Ne vem, kaj je to HDMI-CEC? Programe bi spreminjal ali z daljincem od CC4.....

Bi pa na CC4 dodal VPN za problem s tujino in EON (sem imel tudi sedaj na tablici preko VPN)! Bi uporabljal novo Neo aplikacijo in ne Lite.....dodal na CC4 aplikacijo

Lp

krop ::

Deluje telemach na android tv v drugem omrežju. Samo ne vem, če deluje izven SLO. Pretikanje z daljincem tudi deluje

Daniel ::

rogerg je izjavil:

Hvala obema za odgovor!!

Ogled preko 4G Lte na tablici deluje brez problema (v HD), tako, da predvidevam, da bi moral tudi CC4!
Ne vem, kaj je to HDMI-CEC? Programe bi spreminjal ali z daljincem od CC4.....

Bi pa na CC4 dodal VPN za problem s tujino in EON (sem imel tudi sedaj na tablici preko VPN)! Bi uporabljal novo Neo aplikacijo in ne Lite.....dodal na CC4 aplikacijo

Lp


Nekako ti ne uspem slediti. Enkrat omenjaš NEO, drugič EON, katerega točno bi ti sploh gledal? Telemach dela tudi v tujini, sicer je v splošnih pogojih zapisano, da mora biti uporaba 50% v naslovnem prostoru Telemacha ampak ne vem koliko se to preverja. Za NEO boš pa najbrž rabil VPN razen če so spremenili pogoje in in več potrebno biti v istem omrežju kot je NEO box.

rogerg ::

Daniel je izjavil:

rogerg je izjavil:

Hvala obema za odgovor!!

Ogled preko 4G Lte na tablici deluje brez problema (v HD), tako, da predvidevam, da bi moral tudi CC4!
Ne vem, kaj je to HDMI-CEC? Programe bi spreminjal ali z daljincem od CC4.....

Bi pa na CC4 dodal VPN za problem s tujino in EON (sem imel tudi sedaj na tablici preko VPN)! Bi uporabljal novo Neo aplikacijo in ne Lite.....dodal na CC4 aplikacijo

Lp


Nekako ti ne uspem slediti. Enkrat omenjaš NEO, drugič EON, katerega točno bi ti sploh gledal? Telemach dela tudi v tujini, sicer je v splošnih pogojih zapisano, da mora biti uporaba 50% v naslovnem prostoru Telemacha ampak ne vem koliko se to preverja. Za NEO boš pa najbrž rabil VPN razen če so spremenili pogoje in in več potrebno biti v istem omrežju kot je NEO box.


Ja, sorry moja napaka…..krivi so pa izvirni Telemach in Telekom…eni EON drugi NEO! Jaz imam dostop do obeh, primarno je moj NEO (Telekom)….od frenda imam pa EON (za F1)! V bisvu bi lahko obe aplikaciji namestil na CC4……pa tudi VPN za NEO in tujina…..! Sem pa nekje zasledil, da naj bi tudi Telekom z novo aplikacijo spremenil to glede tujine (EU)…..!

Lp

Daniel ::

No dobro zate, da ti vse dela. Na CC4 načeloma ne bo nobenih težav.

rogerg ::

Daniel je izjavil:

No dobro zate, da ti vse dela. Na CC4 načeloma ne bo nobenih težav.


Ja, dela mi doma, na domacem Wifiju. CC4 ne poznam dobro in ne vem ali bodo aplikacije (NEO & EON) delovale tudi na CC4. In ce bi mi lahko nadomestil Total TV opcijo (neuporabna ob slabem vremenu) na vikendu (HR)….! Zato sprasujem uporabnike, ki ga ze uporabljajo….!

Daniel ::

Kot sem že napisal, če si si sposoben skonfigurirati VPN na CC4 (Wireguard dela, verjetno tudi OpenVPN), ti bo delalo praktično vse. Če nisi, ti bo EON verjetno delal v tujini, za NEO pa ni ravno 100%. Poskusi pa boš videl, uporabnike, ki to dejansko tako uporabljajo pa lahko najbrž prešteješ na prste ene roke.

rogerg ::

Daniel je izjavil:

Kot sem že napisal, če si si sposoben skonfigurirati VPN na CC4 (Wireguard dela, verjetno tudi OpenVPN), ti bo delalo praktično vse. Če nisi, ti bo EON verjetno delal v tujini, za NEO pa ni ravno 100%. Poskusi pa boš videl, uporabnike, ki to dejansko tako uporabljajo pa lahko najbrž prešteješ na prste ene roke.


Hvala, Daniel! Sej, v bistvu me zanimalo ali je mozno namestiti aplikacije EON, NEO, VPN na CC4 in pa pretikat TV kanale z daljincem od CC4! Bom stestiral in porocal….!

Lp

Daniel ::

Velja

xseki ::

Je kdo naročil Chromecast 4 preko Igabiba? Jaz sem oddal naročilo in izbral dostavo preko Pošte Slovenije (PS). Danes vidim, da so paket predali podjetju DPD in ne PS. Na strani trdijo, da dostavijo že naslednji dan če izberem dostavo preko PS do 17:30.

Bellzmet ::

Uporablja kdo Stremio na Chromecast 4? Kako deluje?

Bolt ::

xseki je izjavil:

Je kdo naročil Chromecast 4 preko Igabiba? Jaz sem oddal naročilo in izbral dostavo preko Pošte Slovenije (PS). Danes vidim, da so paket predali podjetju DPD in ne PS. Na strani trdijo, da dostavijo že naslednji dan če izberem dostavo preko PS do 17:30.

Jaz sem ga naročil preko Igabibe.

Bellzmet je izjavil:

Uporablja kdo Stremio na Chromecast 4? Kako deluje?

Deluje.
Ne misli, da si dober, če si najboljši med najslabšimi.

Yossarian ::

Tudi jaz sem ga pred meseci naročil na Igabiba - vse brez problemov.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

xseki ::

Ok. Očitno so naredili napako ravno pri mojem naročilu. Ni panike. Bom pač počakal en dan več na paket.

xseki ::

Ok imam zdaj ta Chromecast TV ampak sploh ni nikjer Telemach EON aplikacije?

Daniel ::

Pritisni gumb za govorne ukaze, rečeš Open google play store in iščeš tam.

xseki ::

Evo mam. Falil sem google play. hvala

rogerg ::

No, danes dobil CC4. Aplikacija EON in NEO ne delujeta na CC4, ker sta smatrani, kot TV aplikaciji in ne telefon/tablica aplikacija. Deluje NEO TV Lite (narocnina 1.49€/mesec)! Sedaj moram samo se nek VPN namestit, da bo delovalo na Hrvaskem.....ker me skrbi, da brez VPN na HR ne bo delalo.....!

Daniel ::

Ja logično, če je to Android TV, da rabiš aplikacijo za TV. Sicer obstaja nek modificirani EON, ki dela ampak se s tem nisem nekaj ukvarjal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15348164 (1057) viharnik72
»

Huawei B535-333 A1 LTE router?

Oddelek: Omrežja in internet
404895 (3258) rogerg
»

TViN [Hacked APK][AndroidTV] (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8418066 (8792) tinx

Več podobnih tem