» »

Smart TV in aplikacija EON

Smart TV in aplikacija EON

««
«
1 / 7
»»

jellychelsea ::

Pozdravljeni!

Starši bi radi imeli v spalnici Smart TV in preko njega bi gledali samo aplikacijo EON. Zagledali so se v tale TV. TV bi bil povezan na internet s kablom. Sedaj me pa zanima: bi aplikacija delovala brez težav? Bi bilo mogoče bolje nabaviti kakšen android box in poredvajati aplikacijo preko tega?

LP

mitko25 ::

Sam imam takšen Tv in nameščeno aplikacijo EON. Zadeva deluje b.p, imam pa brezžično povezavo z TV-jem.

dc10 ::

@jellychelsea, pa imajo starši paket, ki im vključen EON za SmartTV ??? Ker če ga nimajo, potem ga ne bodo mogli gledati direktno na TV, ampak bo potrebno nabaviti kakšen android box, ki bo predvajal EON za mobilne naprave...

lp

TOP ::

Mene pa zanima,če je tole plačljivo.

jellychelsea ::

dc10 je izjavil:

@jellychelsea, pa imajo starši paket, ki im vključen EON za SmartTV ??? Ker če ga nimajo, potem ga ne bodo mogli gledati direktno na TV, ampak bo potrebno nabaviti kakšen android box, ki bo predvajal EON za mobilne naprave...

lp


Doma imajo totalni trojček od telemacha. EON aplikacija je vključena v paket (js jo uporabljam na tablici in računalniku).

dc10 ::

... saj EON kot tak ni problem, to imajo vsi paketi, EON na Smart tv pa nimajo, imajo samo dražji paketi.... če nimaš takšnega paketa, ki ima to vključeno, ti TV ki to podpira nič ne pomaga, ker ti ne bo delovalo, delovalo bo samo preko kakšnega android boxa/telefona/tablice...

lp

jellychelsea ::

Dobro da vem. Sem mal bolj natančno pregledal telemachovo stran in njun paket nima za Smart TV. Kako pa je s Tvin aplikacijo?

Brainstorm ::

Čaki a EON za smart TV deluje na android boxu kljub temu da nimaš v trojčku androidTV EON na voljo, pač pa samo navaden EON, ki ga lahko uporabljaš na petih različnih napravah?
Namreč enkrat sem instaliral EONa za smartTV na android škatlo in so se izpisale neke kode za aktivacijo, gledat pa nisem mogel nič, ker je potrebno to kodo za aktivacijo vpisat v portal moj telemach in tam aktivirat aplikacijo, vendar ker nimam gold trojčka tudi nima te opcije sploh kam to vpisat, kako to zadevo potem usposobit/aktivirat po tvoje?

dc10 je izjavil:

... saj EON kot tak ni problem, to imajo vsi paketi, EON na Smart tv pa nimajo, imajo samo dražji paketi.... če nimaš takšnega paketa, ki ima to vključeno, ti TV ki to podpira nič ne pomaga, ker ti ne bo delovalo, delovalo bo samo preko kakšnega android boxa/telefona/tablice...

lp

dc10 ::

Ja saj v tem je ravno problem, če nimaš takšnega paketa, ki bi ti omogočal to verzijo, ki deluje na Smart TV-jih, potem je ne moreš niti aktivirati in posledično tudi ne gledati. Lahko pa gledaš na android boxu/telefonu/tablici normalno verzijo EON-a za android/ios naprave.
Ti pa imaš verjetno android box, ki ima "TV" verzijo androida, zato ti je tudi inštaliralo to verzijo, ki ti potem ni delovalo iz zgoraj opisanega razloga. Moraš si iz neta potegniti "normalno" verzijo EON-a in ga namestiti iz usb ključka, potem ti bo pa delalo...

lp

landy109 ::

Živijo

ali je kakšna možnost, da se na Philipsov smar tv namesti Eon?
Vse skupaj je malce zoprno ker do tvja ne morem potegniti antenskega kabla. V skrajnem primeru bi lahko potegnil utp kabel ampak če zadevo prav razumem mi to ne bo pomagalo brez Eona? Mišljeno je bilo, da bi tv deloval na wifi vendar mi nihče ni povedal, da to deluje le na Sonijevih in Samsungovih smart tvjih sam pa tudi nisem pomislil na kakšne podobne probleme ker do sedaj nisem imel tvja.

lp

Ales ::

Lažje bi se bilo pogovarjati če bi povedal model TV-ja. Od kod naj vemo, kateri OS imaš gor? Android?

In zakaj ti Wi-fi ne bi delal? Ga nima?

Sparkxl ::

Na philipsu ti ne bo delalo, ne glede na to, kateri OS imaš gor

XS!D3 ::

Sem namestil do zdaj na dva Philipsa z Android TVjem in na obeh deluje. Je pa res, da zadeva ni uradno podprta in ni nujno da bo vse delovalo, tako kot je treba. Prvič mislim, da se je dalo celo namestit iz Play Storea na samem računalniku, drugič sem ročno potegnil apk prek apkpure in ga potem skopiral na TV ter namestil z ES File Explorerjem. Kolikor vem, se v tem primeru app avtomatično ne posodoblja in se moraš ukvarjati tudi s tem.

Kar se WiFija tiče, če bo le ta delal tako, kot je treba (stabilna povezava z zadostno pasovno širino), bo tudi EON laufal BP. Če imaš na WiFiju še druge stvari in ga večkrat polno obremeniš (gre le za deljen kanal), je le-ta na kanalu, kjer imaš občasno preveč drugih motenj, ali pa že v štartu signal ni dovolj dober, pa znaš imeti probleme. Če je le možnost, bi jaz uporabil kabel ali pa mogoče powerline, če ni druge.

landy109 ::

Živijo

Imam Philipsa 55POS9002/12.
XS!D3 kako ti je pa uspelo to naložit?

lp

XS!D3 ::

Na PCju sem iz apkpure potegnil apk. Na TVju sem iz play storea namestil ES File Explorer in preko ftp strežnika, ki je vgrajen v ES File Explorer, apk skopiral na TV (v končni fazi bi ga lahko dal na USB ključ in ga vtaknil v TV). V v ES File Explorerju sem potem odprl apk iz katerega se namesti app. Aja pa v nastavitvah sem moral omogočit nalaganje appov iz drugih virov.

Nevem pa točno, za katera modela Philipsov je šlo, ker nista moja.

landy109 ::

ok hvala. se bom še malo pozanimal predno probam in kej uničim. ;)

landy109 ::

Živijo

sem naložil zadevo po postopku z usb ključem in Es File Explorerjem in se je zadeva namestila. Televizija odpre aplikacijo vendar pa ne morem naprej od prvega koraka izbire jezika.
Še kakšna ideja?

lp

landy109 ::

Update

eon 1.7 pride do nastavitve jezika
eon 1.14 napiše Eon in se ustavi.

#000000 ::

landy109 je izjavil:

Update

eon 1.7 pride do nastavitve jezika
eon 1.14 napiše Eon in se ustavi.


Če maš slučajno rootan android, ga zna srat eon, meni je isto prišel do jezika ali samo gonil EON, ko sem izklopil root je začel delat. Res pa da sem imel Mini android TV (tisti usb stick) ampak verjetno na TV pričakuje enako, baje naj noben EON ne bi delal na rootanih androidih.

XS!D3 ::

landy109 je izjavil:

Živijo

sem naložil zadevo po postopku z usb ključem in Es File Explorerjem in se je zadeva namestila. Televizija odpre aplikacijo vendar pa ne morem naprej od prvega koraka izbire jezika.
Še kakšna ideja?

lp

Pa si namestil TV verzijo? Če si slučajno namestil mobilno verzijo, jo lahko upravljaš samo z miško (tudi ipri izbiri jezika). Preveri, če imaš taprav apk.

landy109 ::

hmm na apkpure sta samo ta dva in ne piše za kaj sta?

XS!D3 ::

landy109 je izjavil:

hmm na apkpure sta samo ta dva in ne piše za kaj sta?

com.ug.eon.android.tv je za TV, com.ug.eon.android pa za mobilne naprave (drug UI in upravljanje s touchsreenom oziroma miško). Za to drugo opcijo, boš rabil miš, če boš želel izbrat jezik (in tudi vse ostalo). Prava bi morala bit TV verzija, samo če praviš da ne dela....

landy109 ::

aha hvala.
ne na moji televiziji žal ne dela. :(

#000000 ::

A komu dela na samsung UE55ES6100W ?

#000000 ::

Aja gre za smart tv, a je opcija da če TV ne nejde appa v samsung app storu, da ga lahko instaliraš individualno ?

Mikrohard ::

Pozabi... tvoj Samsung je prestar. Oni so naredili app za Tizen od leta 2017 naprej. In ne... na Samsunge se ne da sideloadat appov na tak način kot je to možno na Androidu. Pa tudi, če bi se dalo... na tvojem TV-ju ne bi delalo.

XS!D3 ::

Mikrohard je izjavil:

Pozabi... tvoj Samsung je prestar. Oni so naredili app za Tizen od leta 2017 naprej. In ne... na Samsunge se ne da sideloadat appov na tak način kot je to možno na Androidu. Pa tudi, če bi se dalo... na tvojem TV-ju ne bi delalo.

Deluje tudi na 2016 (preverjeno na KU seriji). Je pa njegov TV, če prav vidim, 2012, tako da res ne bo nič.

xdejvid ::

Namestil sem si aplikacijo EON na philips PUS6501 iz googleplay storena tv-ju. Žal mam osnovni paket, ki pa ne podpira EON na smart Tv-ju, tako da ne morem preveriti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xdejvid ()

if5509 ::

Ali dela komu video klub (HBO OD, PICKBOX, VOYO, ...) na EON-u na Smart TV-ju?

XS!D3 ::

if5509 je izjavil:

Ali dela komu video klub (HBO OD, PICKBOX, VOYO, ...) na EON-u na Smart TV-ju?

Načeloma dela, no vsaj za HBO OD in Pickbox vem da deluje, drugo se pa ne spomnim, če sem že kaj gledal.

mitko25 ::

Na Samsung smart tv, video na zahtevo še ne deluje!

baltso ::

Če na TV, ki uradno ne podpira EON z TV, sideloadaš apk za TV, je verjetno potem vseeno stvar potrebno registrirat s kodo? Ali ne? Torej moraš najprej imeti v paketu to omogočeno?

Hvala

DINAMIK ::

jellychelsea je izjavil:

Dobro da vem. Sem mal bolj natančno pregledal telemachovo stran in njun paket nima za Smart TV. Kako pa je s Tvin aplikacijo?

Tvin ne deluje na tvjih ,deluje pa preko wifi signala in zrcaljenja slike..,na Webosu deluje odlično preko telefona,tablice ali prenosnika ,to govorim za Webos 2 in 4 kolikor sam uporabljam.

ChURooo ::

Meni pa EON aplikacija na TV šteka za pop..... Ali ima kdo idejo zakaj?

mitko25 ::

Kakšno povezavo imaš? (brezžično ali na kabel)
V aplikaciji pojdi pod nastavitve in si izmeri hitrost povezave...

Moje nastavitve na Samsung UE55MU6172: različica aplikacije 1.34.2/003, brezžična povezava, hitrost povezave: PING 22ms, hitrost 84918.4Kbps
Pod zavihek RAZNO: Animacija - STROJNA, Uporabniška izkušnja - NAPREDNO
Pod zavihek KAKOVOST: Kodiranje vsebine - CBR, Kakovost videa - NAJVIŠJA KAKOVOST (do 7Mbps)
pod temi nastavitvami mi aplikacija deluje odlično in brez kockanja ali štekanja, lp, M.

ChURooo ::

Vse nastavitve imam iste, celo isti TV, samo net mi slabše vleče. Včasih dela super (recimo zdajle), ponavadi pa šteka, da ni gledljivo.

TOP ::

Potem te internet zeza ne pa app.

margarer3 ::

Pozdrav!
Imam Philips tv 32PHS5301 in nima aplikacije eon in tudi namestiti je ne morem, v nastavitvah ni možnosti prenosa iz drugih virov. Kar je najvažnejše, ne vem niti če je sploh android, na nastavitvah ne piše. Ali je kakšna možnost da bi imela Eon?

margarer3 ::

V google play ko bi ga naložila, ga ne registrira in pokaže druge naprave, tv sploh ne. Mislim da ima tv linux.

ge ::

Je mogoče na EON Smart TV appk zaklenit (PIN) izbrani program ?
Torej, dostop do določenih programov samo z uporabo PIN kode.
Ge

miko22 ::

Če kupim TALE tv bo delal eon? Rad bi dal v otroško sobo brez vlečenja kablov.
Ni namreč android tv pa ne vem če lahko namestim aplikacijo EON. Mogoče kdo ve?

fpbs ::

Han ::

Za EON na TV je pogoj tudi vsaj Gold Trojka Extra paket.

miko22 ::

Han je izjavil:

Za EON na TV je pogoj tudi vsaj Gold Trojka Extra paket.

Paket imam samo pravo tv moram kupit

Han ::

Samsung UE32M5572 bi načeloma moral delat, a ima rahlo zasoljeno ceno.

miko22 ::

res je zasoljena cena.

if5509 ::

#000000 je izjavil:

landy109 je izjavil:

Update

eon 1.7 pride do nastavitve jezika
eon 1.14 napiše Eon in se ustavi.


Če maš slučajno rootan android, ga zna srat eon, meni je isto prišel do jezika ali samo gonil EON, ko sem izklopil root je začel delat. Res pa da sem imel Mini android TV (tisti usb stick) ampak verjetno na TV pričakuje enako, baje naj noben EON ne bi delal na rootanih androidih.


kako pa izklopiš root?

Ales ::

Katera naprava točno in kako si jo rootal? Magisk ali kaj drugega?

veso266 ::

če kdo želi EON ki ne preverja za root sem se malo igral in je na voljo tukaj: http://downloads.dxing.si/EON%20TV_3.0_...

sam jo ne morem probat ker zahteva Android 8 kot minimum, tako, da če dela je :)

če ne pa ;((
Why do you need an e signature if everyone can delete it

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: veso266 ()

djkidy123 ::

Imam android box z 7.1 androidom, prej je eon deloval, ker je box bil predstavljen kot tablica, sedaj pa je kot smart tv, pa mi ne gre aktivirati eon... Je kaka moznost prelisicit aplikacijo, da misli da je na tablici??
««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15246809 (1006) i8t76
»

Chromecast 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
31557096 (6788) predi
»

Nov tv v povezavi z T2 in Eon

Oddelek: Zvok in slika
162391 (2092) Daniel
»

Gledanje Eon tv na televizorju Philips 46PFL5507K/12

Oddelek: Zvok in slika
215875 (5478) buick

Več podobnih tem