» »

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave

««
41 / 45
»»

Crimson_Shadow ::

A je kdo že slišalal za DVD/DivX predvajalnik Gorenje 2805X? Jp, Gorenje! 8-O Glede na to da je to slovenski izdelek bi rekel, da podpira šumnike.

Bi bilo zanimovo vedeti kateri čip ima in kako dela z podnapisi.
We create worlds

polde66 ::

če ga ma pa gorenje pol bo pa en moj hehe
polde

ninbus ::

torej: zanima me dvd-recorder+ divx player.kateri so proizvajalci, kje prodajajo, okvirna cena? hvala

Stepni Volk ::

DVD recorder-ji + Mpeg4:
Dimension 8602
Dimension 8652 + HDD
Packard Bell EASY
Sigmatek PVR-800 in še tukaj
Xoro HSD R505
...

Vse to je povedal Google :)

ninbus ::

hvala. zdaj mi pa naj nekdo razloži kje lahko to zadevo kupimv slo. do novega leta bo treba nekaj kupit. fotr hoče nadomestek VHSja in gledanje divx. če ne bom drugega bo pa prostor pri nas zasedal kiss dp 558, ki ne izpolnjuje popolnoma mojih in njegovih želja, se ga da pa vsaj kupit pri nas

Stepni Volk ::

www.najdi.si ... Poleg tega smo v EU... lahko naročiš po pošti tudi iz kje drugje :)

ninbus ::

stepni volf, prosim za pomoč.
zadevo sem malo raziskal in je sledeča:

dimensiona še ne prodajajo, o njem se samo govori, bo pa po specifikacijah sodeč sanjska mašina,

packard bella nisem našel,

sigmatek (pvr-800) se mi zdi zanimiv. ni sicer dvd recorder je pa zato HD recorder in ima izmenljivi HD (ide 3,5" removable rack). kaj pomeni ta oznaka, ali lahko ta izmenljivi HD kupim tudi pri nas? cena 400-450 eu v franciji

Xoro je dvd recorder in divx predvajalnik. cena se giblje od 220-300 eu v nemčiji. na žalost nima HD, ampak nič zato. predvajal naj bi srt podnapise. ali ima kdo izkušnje z xoro napravami.?

še ena stvar mi je zelo pomembna: ali lahko iz teh naprav presnamem videokasete na

HD pri sigmateku,

DVD pri xorotu.

zahvaljujem se ti za kakršenkoli odgovor!

m.i.h.a. ::

Uh, ta tema se je zelo razvlekla tako, da si je treba kar cajt vzet, če hočeš celo prebrat.:'(

Katero komponento priporočate v rangu do 20k sit?

Pa dejte se prosim vzdržat komentarjev v obliki "dej preberi si par postov višje" in podobno, saj ni tako komplicirano napisat firme in modela, ker če grem jaz to temo brat se bo že kompleten trg komponent zamenjal preden bom končal.:D

AtaStrumf ::

YAMADA DVX-6600!

Stepni Volk ::

jelencb ::

pozdrav!
zanima me, ali DVD/DivX plosckosuki, (odvisno od katere generacije?), prebavljajo divX-e z naslednjimi lastnostmi:

locljivost: 720 x 576
bitrate: 1200 kbit/s
audio: CBR MP3

predvsem me zanima, ali zmorejo tako ločljivost in pasovno širino.

hvala!

Tilen ::

No mene pa zanima, ce ima bilo kdo tezave oz ce se lahko pojavijo tezave v primeru da divx film zapecem na DVD z 8X hitrostjo ter ga hocem potem gledat na hisnem kinu. Je imel ze kdo probleme s tem? Namrec moram nekaj speci in se mi ne da cakat na 4X da bi 100% delalo. So lahko kaksni problemi pri branju ce pecem z 8X ?

Lp.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Stepni Volk ::

@ Tilen
medij?
pekač?
predvajalec?
Odvisno od zgoraj navedenih treh vprašanj. :)

Tilen ::

Mediji Ritek G04, Pekac Lite-On SOHW 1213S, predvajalnik pa ne vem saj je to za eno X osebo :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

yann9 ::

joulf:
HELP ME!!!!!!!!!!
kje si dobiu firmware za yakumo dx4
pa kj ta firmware je treba naložit na ploščosuk al lhko kej podobnega nardim preko computerja.
če ga(jih) je treba naloži predvajalnik kko se to nardi
tnx.
Football je zakon!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yann9 ()

CaqKa ::

poišči yakumo dx4 temo in ne sprašuj takih neumnosti. o tem se že skorajda cel ta oddelek pogovarja.

krneki ::

Mene pa samo zanima pri podnapisih, v čem je boljše prosojno sivo ozadje od črno obrobljenih črk oz. obratno? Meni je čisto isti šmorn samo, da se vidijo podnapisi v svetlih kadrih.

Tilen ::

Okusi so pac razlicni.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

pingec ::

ok kaj od teh treh komponent je po vašem najbolj?
Yamada 6600
Yakumo DVD Master DX4
Gericom Bellagio AD2020
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Izak ::

Priporočam yamado zaradi dobre podpore.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Senitel ()

Stepni Volk ::

Yakumo DVD Master DX 4 in Gericom Bellagio AD2020 sta identična brata dovjčka, zato ju lahko jemljemo kot en in isti ploščkosuk. Gericom ima le drugačen LCD display.
Vsi trije ploščkosuki imajo identičen daljinski upravljalnik.
Kaj je boljše Yakumo / Gericom ali Yamada, smo že obdelalali na 3. strani teme o [DivXviD] Yakumo predvajalniki (glej moj prispevek + dodatke drugih članov). Na 5 str. iste teme je tudi link do avstrijske strani s primerjavo. (glej moje prispevke in besedico: click).

Še detajli: Yamada je "crknila že 2x"... Yakumo še ni. TO seveda ni reprezentačen podatek, ker je Yamada približno 4x bolj obremenjena kot Yakumo. Yakumo dela cca 3 ure na dan, Yamada polovico dneva... pretežno vrtita glasbo s CD-jev... in kakšno risanko za otroke.

Zgodovina sprememb…

janne ::

Lep pozdrav

Mene pa zanima kaj menite o modelu KISS DP-470 ALU EU, a je dober ter ali podpira slovenske podnapise in seveda če se ga splača kupiti, če je njegova kvaliteta v rangu z njegovo ceno???

tx-z ::

Jst bi si rad kupu dvd predvajalnik, k podpira pač dvd(dvd,divx,xvid,jpg,podnapisi,mp3?) ni pa cd(vse zgoraj našteto razen dvd ;) ) .....samo nimam pojma kerga bi kupu,kr tut kesha ni tok dost.....tko da do ene 30kSIT max....mogoče bi blo bolš če manj....pa seveda da ma nadgradljiv firmware..pa 5.1 podporo za zvok :)) ..ma kdo kakšn predlog? mogoče yamada DVX 6600 k je okol 20kSIT?
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()

CaqKa ::

pa tega verjetno nisi prebral:
[DivXviD] Kateri Divx predvajalnik?

tx-z ::

no, pozabu sm še oment da to sprašujem, ker tut ne vem a se mi splača kupt dvd predvajalnik in zvočni sistem(5.1 ->cheap varianta:P ) skupaj al posebi.....kr mam občutk da tisti k majo zvočnike zravn dvdja da ni kej preveč dobr...pa bi blo bolš da kupm posebi kakšne za 30kSIT +' še pol dvd/divx predvajalnik....
tx-z

CaqKa ::

pri zvočnikih je splošen nasvet da je prej bolje poslušati kot pa kupit.
iz tega bi nekako sledilo da je bolje vsako zadevo posebej kupit.

marjan1a ::

Odgovarjam SMOKEYU v italiji dobiš od Sony dvd-vhs in v dvd pogonu lahko gledaš tudi divx ampak stane ful boš dal eno uko iz glave za njega.

AtaStrumf ::

Ma kupiš en SFF sistemček pa običan videorekorder k ga že imaš pa je.

Blazz ::

ok mene pa zanima, ker player ma pan scan opcijo tako narejeno kot bsplayer, se pravi imaš slider al pa kej, pol si pa po želji sliko vecas po majhnih stopnjah, ne pa tko k ma pioneer samo 2x al pa 4x PFUJ....
Yamada, yakumo, bellagio to majo al ne??? =)

Blazz ::

no one knows????

Stepni Volk ::

Problem ni le v predvajalniku, tudi TV ima prste vmes. Kar pomeni, če ima TV pan scan, ga predvajalnik ne potrebuje :)

Zgodovina sprememb…

tx-z ::

zakaj vsi pišete Divx ;) pa Divx :) ...........?? zakaj je tist smejko zravn?
tx-z

CaqKa ::

inštaliraj si divx 3.11 alpha pa boš vedel zakaj.

podtalje ::

Divx je bil sistem za izposojo DVDjev, vendar pa je zadeva propadla.
http://members.shaw.ca/the-doa//Pages/DoaFaq.html

Ker DivX codec uporablja isto ime, so na začetku pisali DivX :-), da so poudarili razliko.

odpisani ::

Mogoče dvd player lg lh d6245d podpira divx?
Hvala :))

winkie ::

A kdo ve kej od dvx predvajalnikov majestic al pa scott?
From Winkie

ALIen23 ::

Mene tudi zanima nadgradnja za Majestic!Če se dobi kje kakšen firmware...itd...če ima kdo izkušnje z njim...!!:|
LP

rpalcic ::

Alien23:
Nadgradnjo za Majestic-a (od najboljšga soseda, ki ga ne podpira) dobiš na uradni spletni strani: www.newmajestic.com , ki je mimogrede v italijanščini.

Po nadgradnji bo predvajanje divx bolj tekoče in podnapise bo bralo in bodo centrirani, vendar jim ne moreš popravljat velikost, pa tudi na čžš pozabi, ker jih nadomeščajo razni a-ji z apostrofi. Dokler se stručkoti tipa P.Y.P.S. ne spravijo tudi nad ta divx predvajalnik.

Sicer bere zaenkrat vse vrste divx-ov (tudi xVid), edino menu je smotan (dva stolpca tako, da ja ne bo mogoče gledat dolhig imen).

Če nas je še kaj Majestic lastnikov bi bilo smiselno odpreti Majestic podstran.

A slučajno kdo ve kateri Mediatekov čip (če je sploh Mediatek) je vgrajen v MAjestic-a DVX 227?

lp

rpalcic ::

na španskem forumu sem našel zanimiva linka bolj in manj znanih DivX playerjev, njihovih uradnih strani z uradnimi FW.

Tako na ESS Vibratto čipu temeljijo: http://dvdplayer.ath.cx/viewtopic.php?t... ... in podstrani
Na Meditek čipu pa: http://dvdplayer.ath.cx/viewtopic.php?t... ... in podstrani.

Za vse interesente nadgradnje domačega 'ploščosuka' (divx playerja) z PC portom pa bo zanimiva shema vezja na: http://dvdplayer.ath.cx/viewtopic.php?t... , kjer se dobi tudi mt1389 serial interface gallery.zip

Vse z slikami uporabniških vmesnikov (beri ozadje in meni).

Seveda je branje v španščini, a to je itak drugi najbolj razširjen svetovni jezik in bo no problemas, ne?

Izak ::

Nobenga problema ne bo ne za brat spanščino. ;(( SAj ne vsi gledamo mehiških limonad.

Crimson_Shadow ::

A je sploh možno naredit/posodobit fw, da bi teli divx/xvid predvajalniki poznali tudi matrosko container, kjer je video zakodiranv v xvid/divx in audio v HE-AAC ali Ogg Vorbisu?
We create worlds

Zgodovina sprememb…

Stepni Volk ::

Teoretična možnost obstaja, da v FW vstaviš poljuben codec. Toda, to zahteva deep programing... in naravnost izvrstno poznavanje vgrajenih procesorjev... tako,da trenutno še nikomur ni uspelo ugotoviti kje in kako se skrivajo codec-i, ki jih ploščkosuki podpirajo, kaj šele, da bi nadgrajevali z novimi.

Crimson_Shadow ::

Sej fora je samo to, da bi predvajalnik vedel, da je recimo tistega lepega dne.mkv ali katerikoli mkv datoteka samo končnica, ki vsebuje xvid/divx video skupaj s podnapisi in različnimi audio zapisi (original angleški, italijanska sinhronizacija, japonska sinhroniazacija, ...). Predvajalnik ne rabi novih kodekov, ampak samo to, da je mkv končnica v katerem so zakodirani video/audio zapisi skupaj s podnapisi.

Za to pa ne rabiš pisat novih kodirnikov ampak samo to, da je mkv samo razširjen avi.
We create worlds

CaqKa ::

matroska je pomojem premalo razširjen da bi se trenutno komu sploh ljubljo it glavo razbijat in iskat kaj more naredit da bo ta format podprt.
to se morjo proizvajalci čipov najprej zbrzdat.

CaqKa ::

kaj da ne.
parser oziroma demultiplexer za matrosko rabiš

Stepni Volk ::

Crimson_Shadow - samo za naravnavo podnapisov iz leve na sredino so fantje na Yahoo Groups potrebovali pol leta (MTK1389). Lahko si predstavljaš koliko reverse inženiringa bodo potrebovali za izpolnitev tvojih želja (ki si jih BTW ne želijo vsi, dočim centriranja podnapisov so si).
FORA je samo odkriti kje in kako so codec-i... samo o tem sem že... in da ne omenim, da je zunaj malo morje procesorjev (Sigma, ESS, MTK, Sony, Cyrrus...).

Lahko se seveda tudi zgodi, da nek Freak naredi bolj prijazen vmesnik med nami in predvajalniki... tako se bo dalo marsikaj postoriti, vendar v 1 oz. 2Mb velik FLASH / Eprom ne moreš spraviti veliko.

Veliko lažje bo, če tisto kar imaš, pretvoriš v predvajalnikom razumljivo obliko.

Seveda lahko tudi sam tvorno prispevaš in se včlaniš v eno izmed delovnih skupin in začneš obnavljati znanje HEX editing-a... raznih dodatnih programskih orodij, ter poznavanja posameznih procesorjev.
V tem primeru bomo tvojih uspehov veseli tudi mi, laični uporabniki teh naprav.

Moje mnenje je, da proizvajalcem ni toliko do tega, raje naredijo "nov model", ki bo znal tisto, k čemur večina uporabnikov teži. Z izpopolnjevanjem obstoječih Firmware-ov ne pridobijo nič. S prodajo "novega modela" veliko.

Zgodovina sprememb…

Crimson_Shadow ::

Potem lahko samo upam/o, da se bo kdo od proizvajalcev izprsil in dal na voljo tak firmware (s podporo matroski - upanje umira zadnje). Čeprav je veliko večja verjetnost, da bodo enkrat v prihodnosti tudi ta format podprli.
We create worlds

Samoyed ::

Kdo ima izkušnje ali ve kako se obnesejo Altec Lansingovi zvočniki VS3151? Uporabljal bi jih v kombinaciji z Yamado 6700. Dobrodošla so tudi priporočila za surround sistem v cenovnem okviru Lansingov oziroma tam do 30k. THX

tigrr ::

Ziv,

Iščem en predvajalnik, ki bi imel čim bolše (oz. čim bolj ergonomične) funkcije za predvajanje mp3-jev.
Problem je v tem, da se pri 8Gb mp3jev na dvd-ju s težavo znajdeš, če ni dobrih menijev, menjave komadov po različnih direktorijih brez ustavljanja muzike, shufflanja po direktorijih, in tako naprej..

Hvala za morebitne odgovore.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tigrr ()

mirkuma ::

Ali ima keteri od DivX predvajalnikov podporo za mp3tag in sicer na LCD displayu, torej ni potrebe da ga prikljucis na TV in ves kateri komad se rola?
Prosim odgovorite tudi TULE
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...
««
41 / 45
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[divXvid] Elta predvajalniki (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Zvok in slika
54856803 (12904) darexx
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724281 (8895) bizi72
»

[DivXviD] Firmware za predvajalnik (peka in uporaba)

Oddelek: Zvok in slika
1524563 (5061) JanezC
»

[divXvid] Amstrad predvajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15922114 (9923) timzl

[DivXviD] Kateri Divx predvajalnik?

Oddelek: Zvok in slika
1531221 (14474) Stepni Volk

Več podobnih tem